PDA

View Full Version : Multistrada 1000 S DS



Multi-Duc
04/10/2005, 02:22
Irthe epitelous to euloghmeno mou!!!

Rixnei entwmetaxy toubla kai den mporw na to xemytisw akoma ....


25280

Multi-Duc
04/10/2005, 02:25
allh mia


25281

GST
04/10/2005, 07:45
κουκλι!!:smilea: :sun:
καλες βολτες ...και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε:beer:

The Animal
04/10/2005, 07:49
Με γεια με γεια!!!!!!

Είναι πολυ όμορφο!

Αχ αυτή η DUCATI!!!!!! :D


Καλές και ασφαλής βόλτες!!!

:wave2:

Tropeas
04/10/2005, 08:13
ΚΟΥΚΛΙ, να σου ζήσει....!!!

tsoukas77
04/10/2005, 22:08
Πολλα απολαυστικα χιλιομετρα να εχεις μαζι της,φιλε μου.Ειμαι σιγουρος οτι θα σε κανει ευτυχισμενο.

Δεν πειραζει που βρεχει.Ορισμενες μοτοσυκλετες,σου αρκει και μονο να τις κοιτας...

idi
04/10/2005, 22:41
μεγεια και παντα ορθιος :beer: :beer: :beer:

Runner Ducati
05/10/2005, 01:46
Καλοστριφτο και καλες βολτες...
φωναζει για στροφιλικι απο μακρια...

:beer: :beer:

AFTER
05/10/2005, 01:51
Σκετη ΚΟΛΑΣΗ ειναι!!!

Καλα ΚΟΚΚΙΝΑ χιλιομετρα :wave2:

Multi-Duc
05/10/2005, 07:49
euxaristw olous , sas euxomai kai sta dika sas ....orthioi kai asfaleis .




Basil

Συζυγος
Ducati 900 ss ie `99
Ερωμενη
Multistrada 1000 S DS

Multi-Duc
05/10/2005, 08:21
και η μονιμη συντροφος (ετσι για ναχουμε κατι να βλεπουμε)


25393

Runner Ducati
06/10/2005, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
και η μονιμη συντροφος (ετσι για ναχουμε κατι να βλεπουμε)

και τα 2 σε κοκκινο... :a013:

πανεμορφα... και παθιασμενα...

ειδικα για τα γουστα μου το 900SS ...

ζωγραφιζει...

:beer: :beer: :wave2:

tsoukas77
06/10/2005, 16:14
Αυτο ειναι φαινομενο.Η συζυγος πιο καυτη απο την ερωμενη;Δεν το εχω ξαναδει...

Multi-Duc
06/10/2005, 16:32
Me thn erwmenh mporeis na kaneis ta panta ,alla h syzygos auto pou xerei na kanei, to kanei kalytera apo oles tis alles ;)

:beer: :beer:

The Animal
06/10/2005, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Me thn erwmenh mporeis na kaneis ta panta ,alla h syzygos auto pou xerei na kanei, to kanei kalytera apo oles tis alles ;)

:beer: :beer:

:lol: χαχαχαχα....δεν το είχα σκεφτεί ποτε έτσι!!!!:lol:

:a013:

skous
07/10/2005, 16:48
Ελα με γειες λεμέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Multi-Duc
10/11/2005, 20:04
Paidia epanerxomai ligo sto arxiko thema.

Shmera gyrisa apo thn prwth ousiastika megalh volta apo otan phra to S .
Diadromh Kerkyra - Hgoumenitsa (ferry)
Hgoumenitsa - Giannena - Konitsa - Eptaxwri - Pentalofos (Stash gia kafe kai oxygono se fialh) kai epistrofh .

Prepei na dhlwsw to exhs prin pw auto pou thelw .
Osoi exete erthei Kerkyra nomizw xerete oti i asfaltos ,oi dromoi kai genika oi diadromes einai de-kaka .

Vgika loipon o kakomoirhs ki egw na paw mia megalh volta epitelous shmera pou eixa xrono na katalabw epitelous ti mhxanaki agorasa.

Loipon ena exw na pw . AISXOS!!
Katastrepsa tis touring mpotes mou SIDI 200 giouria mexri ta Giannena.!!!
To dexi patzaki ths corduras amesws meta th Konitsa anhforizontas gia Eptaxwri kai telos egdara th thermikh prostasia ths exatmishs ligo meta. !!!
Kai ola auta me ta Scorpion ...... dhladh re GST ama valw ta Diablo pou exw skopo ,paei to mhxanaki ,axrhsto tha vgei????

Re pou mplexame gmt...
Gia peite mou ligo oi pio "mpasmenoi" sta Multi poso sas kostizei kathe exodos???


auta......

P.S. Emeina lalakas me th symperifora autou tou mhxanhmatos .Ama thelete leptomereies mporoume na ta poume analytika.
Exw na pathw tetoio kaziki polla xronia.
Euge re agori mou Treblanche, EUGE!!!



Basil

GST
11/11/2005, 08:27
:lol: :lol:

βρισκει ε; χαχαχα ναι οντως αυτο ειναι και το μονο μειωνεκτημα για μενα ...προσπαθησε να βγαζεις περισσοτερο σωμα και να βαζεις τη μηχανη με λιγοτερη κλιση στη στροφη.....επισης μην το αλλαξεις με καρμπον γιατι ειναι κριμα να το διαλυσεις !!
μεσα σε πιστα θα σου βρισκουν και τα μασπιε...στο multistrada.net ειχαν ποσταρει κατι γαλικα ρυθμιζομενα αλλα η τιμη τους :cry: .....για πες πως σου φανηκε ...ΒΡΑΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕ!!:D

:wave2:

Multi-Duc
12/11/2005, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
:lol: :lol:

βρισκει ε; χαχαχα ναι οντως αυτο ειναι και το μονο μειωνεκτημα για μενα ...προσπαθησε να βγαζεις περισσοτερο σωμα και να βαζεις τη μηχανη με λιγοτερη κλιση στη στροφη.....επισης μην το αλλαξεις με καρμπον γιατι ειναι κριμα να το διαλυσεις !!
μεσα σε πιστα θα σου βρισκουν και τα μασπιε...στο multistrada.net ειχαν ποσταρει κατι γαλικα ρυθμιζομενα αλλα η τιμη τους :cry: .....για πες πως σου φανηκε ...ΒΡΑΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕ!!:D

:wave2:

Ta Ohlins opws katalabes kai xereis, axizoun kathe euro pou plhrwsa :D .

Twra thelw na se rwthsw ti lysh (an yparxei) exeis vrei gia toys marspiedes pou vriskoun kai mallon, me tis kliseis pou pernei auto to pragma, einai to prwto pou thelei veltiwsh.
Prospathwntas na valw dhladh to podi se pio agwnistikh thesi , vriskei sth vash tou marspie synodhgou kanontas ta pragmata ligo abola h kai psiloepikindina .Ti kanoume??

Epishs mia proeidopoihsh gia toys katoxous multi.
MHN ODHGATE ME FARDY PANTELONI !!!
:D :D


Basil

skous
12/11/2005, 15:58
Έχω υπερθερμανθεί και δεν έχω πιάσει πολλά απο αυτά που λέτε!

1. Γιατί χαλασαν οι μπότες και το μπατζάκι; Λόγω μαρσπιέ; |(Εμένα μου έχει φάει 3 τζήν και πήγαινα έξτρα τρέντυ στην δουλεία, με το ένα μπατζάκι σκισμένο. Επίσης πολλές φορές παραλίγο να φάω και τούμπα απο τον λόγο αυτό)

2. Ντιάμπλο δεν φοράει; Εμένα πάντως ντιάμπλο έχει πάνω.

Για πες εντυπώσεις; Γέρνει πολύ (εγώ πρέπει να το έχω βάλει σε στροφή με κλίση ίσα με 3-4 μοίρες!!!!)

Innersense
12/11/2005, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
1. Γιατί χαλασαν οι μπότες και το μπατζάκι; Λόγω μαρσπιέ; |(Εμένα μου έχει φάει 3 τζήν και πήγαινα έξτρα τρέντυ στην δουλεία, με το ένα μπατζάκι σκισμένο. Επίσης πολλές φορές παραλίγο να φάω και τούμπα απο τον λόγο αυτό)

Πω ρε Σώτο, καλύτερα να πηγαίνεις βόλτες με το multimixer σου παρά να γράφεις εδώ μέσα λέμε!

Άλλα πράγματα γράφει ο Multi-Duc αλλά που να καταλάβεις…

Άσε καλύτερα να το έχεις για τους χωμάτινους περίπατους που ήθελες να με πας το μηχανάκι, παρά να αρχίζεις να πειραματίζεσαι ξύνοντας και ¨βγάζοντας κολαράκια¨ πάλι…

Multi-Duc
12/11/2005, 20:18
Epeidh den eixa xrono ,na exhghsw twra ti ennow me to:

MHN ODHGATE ME FARDY PANTELONI !!!

pou mperdepse mallon ton skous .


Sthn aristerh pleura tou kinhthra ta Multi (ola) exoun thn kalymenh apolhxh tou swlhna ypshlhs tou slave cylinder tou symplekth gia thn exaerwsh.Ekei loipon an exete fardy patzaki yparxei sobaros kindynos na mplextei to panteloni -eite prospathwntas na allaxete thesh sto marspie eite thelontas na to katebasete katw me apotelesma arketes fores poly dyskoles katastaseis .Thn epatha 5-6 fores se mia xalarh bolta me ta jeans .:rolleyes:

:wave2:

Multi-Duc
12/11/2005, 20:25
eikona tou parapanw :


28030

skous
12/11/2005, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Πω ρε Σώτο, καλύτερα να πηγαίνεις βόλτες με το multimixer σου παρά να γράφεις εδώ μέσα λέμε!

Άλλα πράγματα γράφει ο Multi-Duc αλλά που να καταλάβεις…

Άσε καλύτερα να το έχεις για τους χωμάτινους περίπατους που ήθελες να με πας το μηχανάκι, παρά να αρχίζεις να πειραματίζεσαι ξύνοντας και ¨βγάζοντας κολαράκια¨ πάλι…

ti petagese mori tsoutsou pali me tin iaponomalakia sou...
:rotflmao:

skous
12/11/2005, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Epeidh den eixa xrono ,na exhghsw twra ti ennow me to:

MHN ODHGATE ME FARDY PANTELONI !!!

pou mperdepse mallon ton skous .


Sthn aristerh pleura tou kinhthra ta Multi (ola) exoun thn kalymenh apolhxh tou swlhna ypshlhs tou slave cylinder tou symplekth gia thn exaerwsh.Ekei loipon an exete fardy patzaki yparxei sobaros kindynos na mplextei to panteloni -eite prospathwntas na allaxete thesh sto marspie eite thelontas na to katebasete katw me apotelesma arketes fores poly dyskoles katastaseis .Thn epatha 5-6 fores se mia xalarh bolta me ta jeans .:rolleyes:

:wave2:

ayto to katalaba.
i mpota pws xalase?
egw exe skisei me ayto kai se sindiasmo me ta marspie polla jean

GST
14/11/2005, 08:34
οπως σου ειπα και πιο πανω η μονη λυση για τα μασπιε ειναι να παρεις αυτα τα γαλλικα αμα ψαξεις στο multistrada θα δεις αναλογο ποστ και φωτογραφιες ...ειναι ρυθμιζομενα και ειναι τα μονο που εχουν βγει μεχρι τωρα για μουλτι αλλα ειναι ακριβουτσικα :( ......η βαζεις λοιπον αυτα η προσαρμοζεις την οδηγηση σου στα δεδομενα της μοτοσυκλετας βγαζοντας περισσοτερο σωμα ετσι ωστε η μοτο να ειναι πιο ορθια (μην αγχωνεσε και εγω αυτο παλευω τοσο καιρο:lol: ).......οσο για το παντελονι εχω και γω σκισει ενα τζινακι και μαλιστα εντος πολης ...μαγκωσε το γαμ...και δεν μπορουσα να πατησω ...την τουμπα την γλυτωσα παρατρυχα:lol: .......τα ohlins σε σχεση με τα showa που φοραει το στανταρ δεν εχουν και τεραστιες διαφορες στην οδηγηση ειδικα σε χρηση δρομου...βεβαια αλλη αξια τα ohlins και η μεγαλη διαφορα ειναι στο πισω οπου στο απλο το showa δεν ειναι επισκευασιμο ...τα φτηνει γρηγορα και πας μετα για αντικατασταση με ohlins :lol: ......απο κλισεις το multi παει οσο δεν περνει αλλα μαλλον το μηχανακι δεν σχεδιαστηκε για τετοια χρηση:D και εξηγω στις σερρες..εμπαινα πρωτη φορα και πηγαινα οπως ηξερα:lol: οι εκπαιδευτες που ηταν μπροστα στο γκρουπ το δικο μου και ηταν με μουλτι (μαλιστα καποιοι και με το 620 ) δεν επιαναν τετοιες κλισεις και πηγαιναν αεροπορια ...πραγμα που σημαινει οτι δεν χρειαζεται να γυρει το μηχανακι τοσο πολυ για να μπεις γρηγορα στη στροφη ασε που ειναι και επικυνδινο σε περιπτωση που χρειαστει να φρεναρεις για οποιοδηποτε λογο ....συμπερασμα...εχουμε πολλα να μαθουμε ακομα:bigcry: παρολα αυτα το multi ειναι ενα πανεμορφο fun-bike!:sun:

Multi-Duc
14/11/2005, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
οπως σου ειπα και πιο πανω η μονη λυση για τα μασπιε ειναι να παρεις αυτα τα γαλλικα αμα ψαξεις στο multistrada θα δεις αναλογο ποστ και φωτογραφιες ...ειναι ρυθμιζομενα και ειναι τα μονο που εχουν βγει μεχρι τωρα για μουλτι αλλα ειναι ακριβουτσικα :( ......η βαζεις λοιπον αυτα η προσαρμοζεις την οδηγηση σου στα δεδομενα της μοτοσυκλετας βγαζοντας περισσοτερο σωμα ετσι ωστε η μοτο να ειναι πιο ορθια (μην αγχωνεσε και εγω αυτο παλευω τοσο καιρο:lol: ).......οσο για το παντελονι εχω και γω σκισει ενα τζινακι και μαλιστα εντος πολης ...μαγκωσε το γαμ...και δεν μπορουσα να πατησω ...την τουμπα την γλυτωσα παρατρυχα:lol: .......τα ohlins σε σχεση με τα showa που φοραει το στανταρ δεν εχουν και τεραστιες διαφορες στην οδηγηση ειδικα σε χρηση δρομου...βεβαια αλλη αξια τα ohlins και η μεγαλη διαφορα ειναι στο πισω οπου στο απλο το showa δεν ειναι επισκευασιμο ...τα φτηνει γρηγορα και πας μετα για αντικατασταση με ohlins :lol: ......απο κλισεις το multi παει οσο δεν περνει αλλα μαλλον το μηχανακι δεν σχεδιαστηκε για τετοια χρηση:D και εξηγω στις σερρες..εμπαινα πρωτη φορα και πηγαινα οπως ηξερα:lol: οι εκπαιδευτες που ηταν μπροστα στο γκρουπ το δικο μου και ηταν με μουλτι (μαλιστα καποιοι και με το 620 ) δεν επιαναν τετοιες κλισεις και πηγαιναν αεροπορια ...πραγμα που σημαινει οτι δεν χρειαζεται να γυρει το μηχανακι τοσο πολυ για να μπεις γρηγορα στη στροφη ασε που ειναι και επικυνδινο σε περιπτωση που χρειαστει να φρεναρεις για οποιοδηποτε λογο ....συμπερασμα...εχουμε πολλα να μαθουμε ακομα:bigcry: παρολα αυτα το multi ειναι ενα πανεμορφο fun-bike!:sun:

Epexhghmatikotatos kai safhs!!

thx GST
:beer: :beer:

620
14/11/2005, 17:57
Nai ontos paidia den xreiazonte yperbolikes kliseis (egw exw to 620) bgazeis to swma sou oso paei kai pas kefalotyri.Attiki odo mono to ayti mou den eksisa (an kai me etroge ligo) :look:
An topothetitheis swsta sto ergaleio einai apolaysi (an kai to filaraki pou htan apo pisw,mou eipe oti fenomouna les kai eimoun etoimos na katebw apo thn mhxani toso pou eixa kremastei.:sick:

MIKE_16V
15/11/2005, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Nai ontos paidia den xreiazonte yperbolikes kliseis (egw exw to 620) bgazeis to swma sou oso paei kai pas kefalotyri.Attiki odo mono to ayti mou den eksisa (an kai me etroge ligo) :look:
An topothetitheis swsta sto ergaleio einai apolaysi (an kai to filaraki pou htan apo pisw,mou eipe oti fenomouna les kai eimoun etoimos na katebw apo thn mhxani toso pou eixa kremastei.:sick:


Ρε εσυ εισαι τρελο τιμονι δηλαδη:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a5: :a5:

620
15/11/2005, 16:10
Ρε εσυ εισαι τρελο τιμονι δηλαδη
Mike to ksereis poly kala oti eimai trelo timoni ;)
Opws to idio eisai kai esy me to koutaki sou ;)
Gia koita na pareis kana Z na breis thn ygeia sou kai ase mas emas tous italous :wave2:

MIKE_16V
17/11/2005, 14:11
620 in action:ninja:

και σου ειπα να παρεις ξυστρες....αλλα εισαι κλασικος:rotflmao:


28278

GST
21/11/2005, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
620 in action:ninja:

και σου ειπα να παρεις ξυστρες....αλλα εισαι κλασικος:rotflmao:


ρε συ αυτη η φωτογραφια κυκλοφορει στο νετ πριν βγει το 620 στη παραγωγη
:rotflmao:

620
21/11/2005, 09:45
ρε συ αυτη η φωτογραφια κυκλοφορει στο νετ πριν βγει το 620 στη παραγωγη
Ma o mike thn ebale koroideytika ayth thn foto den enoouse oti eimai egw :D
Alloste sthn foto einai to 1000 ;)