PDA

View Full Version : stomp επανατοποθετηση...



McTalas
01/05/2013, 23:32
Στο παλιο καλυμα του ρεζερβουαρ εχω κολλημενα ενα ζευγος στομπ και θελω να τα ξεκολησω και να τα βαλω στο καινουριο, πως θα το κανω???

τι κολλα πρεπει να βαλω για να μην ξεκωλανε??
στο παλιο ξεκολαγανε συνεχια μεχρι που το αριστερο απο την ζεστη του μοτερ οταν το ειχα στο πλαινο σταντ ειχε πεσει κατω.

θελω μια κολλα πολυ δυνατη αλλα να μην μου γ@μιση το καλυμα του τεποζιτου..

ευχαριστω... :D

sapila racing
02/05/2013, 09:34
Στο παλιο καλυμα του ρεζερβουαρ εχω κολλημενα ενα ζευγος στομπ και θελω να τα ξεκολησω και να τα βαλω στο καινουριο, πως θα το κανω???

τι κολλα πρεπει να βαλω για να μην ξεκωλανε??
στο παλιο ξεκολαγανε συνεχια μεχρι που το αριστερο απο την ζεστη του μοτερ οταν το ειχα στο πλαινο σταντ ειχε πεσει κατω.

θελω μια κολλα πολυ δυνατη αλλα να μην μου γ@μιση το καλυμα του τεποζιτου..

ευχαριστω... :D

Nομίζω οτι η μόνη που σίγουρα θα κάνει σιγουρα δουλειά είναι η κόλλα που πουλάει η ίδια η stomp.
Ειναι σε μικρή συσκευασία, και την δίνουν μαζί με τα universal κιτ που τα κόβεις στα μετρα σου, αλλά πωλείται και χωριστά.
Αλλιώς δοκίμασε και με άλλα προιόντα. πχ εγω εχω κολλήσει το ενα techspec στο R6 με πολύ ισχυρή ταινία διπλής όψης γιατί ηταν χαλασμένο απο την συσκευασία.

Τα techspec ειναι τελικά πάντως πιο safe απο τα Stompgrip. Tα stomp τα εχω πανω στο bimota 5 χρόνια τώρα και ηταν μια χαρά.
Τον Οκτωβριο ανεβηκα Σερρες, ολα ΟΚ, και στον γυρισμό το ενα εφυγε ενω το μηχανακι ηταν στο τρειλερ. :cry:

McTalas
02/05/2013, 09:48
ευχαριστω αρη, το θεμα ειναι πως δεν θελω να ξοδεφτω για καινουργιο σετ και αφου εχω τα στομπ ειπα να τα βαλω, επισης ειναι τα διαφανα οποτε η ταινια διπλης θα φαινεται καπως, τωρα για την κολλα που εχουν τα στομπ, νομιζω πως ειναι της 3Μ δεν εμεινα και πολυ οικανοποιημενος γιατι ο σμπρινης ειχε χαλασει 2-3 για να μου τα κολυσει αλλα στις ακρες ξεκολαγαν, και ειπα μη πως υπαρχει καμια δυνατοτερη που να μην κανει ομως ζημια στα κινεζικα πλαστικα μου...