PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol.VIII



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

McGyver
02/05/2013, 14:03
Συνεχίζουμε από εδώ...http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=122279

Παρακαλώ, περιοριστείτε σε αυτά που είδατε. Σχόλια θα κόβονται.

Aggelos_SV
02/05/2013, 14:14
Σε είδα Τρίτη 30/4 γύρω στις 21:00 πάνω σε απροσδιορίστου προελεύσεως σκουτερίδιον,να βγάζεις σώμα (γόνατο-αγκώνας κολλημένα ) και να μπαίνεις (μάλλον) τέρμα γκάζι στην αριστερή που πάει από Ποσειδώνος προς Πειραιά!!
Ουραίουυυυς ο μίστερ!!!
Σε ακολουθούσα,μέχρι Πειραιά,διακριτικά σε απόσταση 50-100 μ. λόγω αιθέριου δικάβαλου, και δεν μπόρεσα να σου δώσω :a013:

PetranGR
02/05/2013, 15:38
Σε είδα κοπελιά ,να σε μαζευεί ασθενοφόρο αλλά είδα και σεντόνι , ας ελπίσω να μην ήταν αυτό που νομίζω.Απο όσα άκουσα, καθώς προχωρούσα αμάξι βγήκε απο ΣΤΟΠ και σε χτύπησε,και δεν φορούσες κράνος.
Μακάρι να είσαι καλά .
(Περιοχή , Άνω Τούμπα)

jimpap
02/05/2013, 16:08
Σε είδα φίλε να κόβεις ταχύτητα στην αριστερή λωρίδα έξω από το Δαφνί και έκοψα κι εγώ, δεν έβαλες αλάρμ όμως και έπεσα πάνω σου με το κουτί και την οικογένεια μέσα (όλοι καλά).

Αυτό που δεν είδα ήταν ο τρελός που περπατούσε πάνω στην εθνική (μισόγυμνος) και μιλούσε με το θεό, Μεγάλη Δευτέρα βλέπεις, και ότι προσπαθούσατε όλοι να μην τον σκοτώσετε...

Σας είδα κι εσάς αστυνομικοί της τροχαίας Αιγάλεω να κυνηγάτε τον τρελό πάνω στην Εθνική ανάμεσα στα αυτοκίνητα με κίνδυνο να σας πατήσουν. (ευχαριστώ στα παιδιά - άψογοι)

Είμαι κωλόφαρδος που δεν έσκασε άλλος πάνω στο δικό μου κουτί και τώρα η μπέμπα μου είναι μια χαρά και μου γελάει. :)

Το νού σας, τα πράγματα έχουν ξεφύγει...

KernelPanic
02/05/2013, 16:40
Σε είδα να πεφτεις πανω στο βουνο λόγω γλιτσας.
Ευτυχως που ησουν με πληρη εξάρτηση και την βγάλαμε με πληγωμενό εγωισμο και γρατζουνιες στην μοτο...

KostRider
03/05/2013, 00:30
Σε είδα συνεπιβάτη του σκούτερ (πλ. Πάρκου) να μου λές χαριτολογώντας να τα βάλουμε!!!Σου απάντησα με νεύμα ναι και μ΄ένα χαμόγελο μέσα απο το κράνος:lol: :beer:
Σε είδα κι εσένα παπόβιε να μου βγαίνεις απο δεξιά,να με περνάς και να περνάς και το μπροστινό κουτί απο αριστερά...το κρανάκι φυσικά απουσίαζε...:nono:
δεν παρατήρησα να σε κυνήγαγε κανείς...:sick:

chr1s_86
03/05/2013, 18:52
Σε ειδα Χριστοφορε στην Τριπολη, και παρ'ολο που ξερω πως σε λενε, με το κοκομπλοκο που ειχα παθει εκεινη τη στιγμη απο το αγχος μου σε ειπα Πανο, με συγχωρεις! (αγχος γιατι εψαχνα τα κλειδια, μολις τα ειχα βρει πανω στο μηχανακι, νομιζα οτι τα ειχα χασει στα λιβαδια...)

Σε είδα κι εγώ φυσικά :beer:

Ελπίζω την επόμενη που θα βρεθούμε σε πίστα να είμαστε εμείς μέσα :beer:

g_m900
03/05/2013, 20:33
σε ειδα πρεζακι να σπρινταρεις πιο γρηγορα κι απο τον Γιουσειν Μπολτ οταν στη Λ. Αμαλιας στα φαναρια σου εφυγε το φλεγομενο κονταρι και εσκασε πανω σε ενα αμαξι.
Δεν προλαβα να δω το αποτελεσμα του κυνηγητου αλλα και το παλικαρι του ford focus που επεσε το κονταρι...φανηκε για δυνατο πνευμονι...

:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

PetranGR
04/05/2013, 02:04
Σας είδα αστυνομικοί να με κάνετε έλεγχο κάτω απο το σπίτι μου που περίμενα φιλαράκι μου για βόλτα, ευγενικοί και οκ , και να με ρωτάτε για πιστιάρες...

Σε είδα και εσένα κοπελιά με τα μπούτια έξω στην Κρήνη με CBR600RR MΑΥΡΟ-ΜΠΛΕ , κουστούμι να την ξεπαρκάρεις με φίλη σου ,και εγώ και ο φίλος μου να μπλοκάρουμε τροχούς για να σας δούμε σαν χαζά.Είχε γέλιο ...

Σε είδα και εσένα Harlea να προσπαθείς να με ψαρώσεις να ανοίξω την μηχανή εντός πόλης, και να με κολλάς απο πίσω.

Σας είδα και εσάς ξεκράνοτους τυπάδες με τις GSXR να κάνετε μπαντιλίκια βράδυ σήμερα στην Βασ.Όλγας στο ύψοςτης ανθοέκθεσης.

Πολλά είδα σήμρεα :P

Cpt. Haddock
04/05/2013, 12:13
Σε είδα ρε φιλε με το γερμανικο κρανος και το αμανικο μπουφαν Hell's Angels...

...

...πανω σε παπι :tooth:

TROOPER
04/05/2013, 12:18
σας βλεπω να μην εχετε παρει χαμπαρι με τις ανοιχτες μπεμπες και τα χαμηλωμενα σας να κανετε μπαντιλικια στην αθηνας στον κορυδαλο, μεγαλη παρασκευη βραδυ με τερμα μουσικη στα ηχοσυστηματα σας! :a016::a016::a016:

σε ειδα και σενα μπινη και τα ειπαμε λιγακι στην αλεξανδρας :beer::beer:

sek
04/05/2013, 16:04
Σε είδα κουτάκια να σταματάς μπροστά μου στο φανάρι που είχε καμένη λάμπα.. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα άναψε το.. ...πορτοκαλί! Και μέχρι να το συνειδητοποιήσεις και να βάλεις πρώτη είχε γίνει κατακόκκινο και το σκότωσες παλικαρίσια. :a18:

Σε είδα κι εσένα με το παπί κι από πίσω δεμένο με αλυσίδα το καρότσι του σούπερ μάρκετ :eyepop:
Δεν πρόλαβα να σε ρωτήσω... Στα φρένα και στην κατηφόρα πως την παλεύεις να μην σε περάσει το καρότσι;

:tooth:

KostRider
04/05/2013, 19:49
σε είδα καριόλα να παρκάρεις παράνομα και να κλείνεις τον δρόμο και να μην μπορώ να βγώ με τη μηχανή που είχα παρκάρει. Δεν σε χάλασε που πήρα την τροχαία και σε περιποιήθηκε...

tkata
06/05/2013, 09:41
Σας έβλεπα ρε μάγκες δυο-δυο με τις super-sport και τα μεγάλα on-off μεγάλο Σάββατο στην παλαιά εθνική για Επίδαυρο και σας ζήλευα...εγώ με ένα μαύρο κράνος KBC επάνω στο 250 να μου βγαίνει ο πάτος τσούκου-τσούκου στον ανήφορο...Οι περισσότεροι κάνατε χαιρετούρα...Καλούς δρόμους να έχετε παιδιά!

Kostas2B
06/05/2013, 16:27
Σε ειδα ρε μερακλη Γερμαναρα σημερα στην Εθνικη οδο...

289134

akis_trevor
07/05/2013, 12:31
χτες το πρωι ξυπνησα ανοιξα χαρτες και χαζευα απο ιταλια κροατια σερβια βουλγαρια και back to greece και το μεσημερι....:σας ειδα 3 γαλλους με 1200 gs να κατηφοριζεται προς το κεντρο της πατρας.....καλους δρομους να εχετε ρε μαγκες!!!!

Allst@rf
07/05/2013, 17:29
σε ειδα ρε μορτη με το ολοκαινουριο adv 1200 r :eek:που με χαιρετησες,μεγ.σαββατο που κατεβαινα απο περαχωρα με το 400 μου γυρνωντας απο γνωστα εντουρομονοπατια(και οχι μονο :smokin:)...

Jo.Da.
07/05/2013, 21:12
Σε είδα χθές Νικολέτα και... :a03:

chr1s_86
07/05/2013, 21:32
Σας είδα λάδια στο πίσω λάστιχο και κάτω από το μοτέρ εκεί που πάρκαρα.... :(



Μετά θυμήθηκα ότι ήμουν με ένα ιταλικό φίλου και όχι με κάποιο από τα δικά μου! :lol::lol::lol:

Γιαννης κορο
08/05/2013, 01:59
σας ειδα ρε μαγκες σημερα με 2tdm το ενα με εξατμισονια καρινα απο κατω ολο μαυρο σκετο αστερι δηλαδη και εκει που μιλαγατε και πηγαινατε χαλαρα στην Αγιου Νικουλαου ξαφνικα τραβαει ενα μαρσαρισμα το ενα tdm κανει ενα σλαλομ γρηγορο μπλοκαρει τον πισω τροχο και με μηδεν χιλιομετρα ακουμπαει στο πεοζδρομιο και πεφτει! πιο χαζη τουμπα δεν εχω δει και μετα σηκωθηκε και εφυγε κανονικα σαν να μην τρεχει τπτ με ελαφρως χτυπημενη καρινα...... :p

SHOOTER045
08/05/2013, 02:11
σας ειδα σημερα το μεσημερι 2 πορτοκαλια adventure να φευγετε απο εδεσσα και να κατευθυνοσαστε προς σαλονικα μερια
και αργοτερα το απογευμα ενω ημουν στην δουλεια,ηπια καφε και αυτοι μπυρα(ενας γερμανος και ενας ελβετος)με BMWr 1200 gs 013 μοντ water cooling που εσκασαν μυτη εδεσσα,απο αλβανια-που ηταν χτες,19 μερες πανω στην σελλα,και εχουν να πανε τουρκια ιταλια και πισω,να εισαστε καλα και καλο ταξιδι-αυριο θα κατηφορισουν προς καλαμπακα

theofilos888
08/05/2013, 09:24
Σε είδα πάσχα να φεύγεις και να μην έχω προλάβει να καταλάβω τίποτα!

parachuter
08/05/2013, 09:40
Σε είδα κοπελιά πρωϊ πρωϊ με το scooter μέσα στη πόλη με κράνος,μπουφάν,γάντια και ζώνη μέσης και σε χάρηκα!Άντε γιατί συνήθως το παίζεται νύφες :D

Σε είδα κι εσένα κοπελιά με το λευκό βεσπάκι σου που καταέσφαξες το κόκκινο και ολόκληρη Εθνική οδός σταμάτησε για πάρτη σου......ήθελες φαντάζομαι να ξεκινήσει καλά η μέρα σου

stynikop
08/05/2013, 14:37
Είδα πολλά, μέσα στο Πάσχα!

Σταματώντας δίπλα στη βόλβη, στον Προφήτη, είδα κάτω από το δέντρο Σλοβένο αναβάτη (55-60 ετών) με αραγμένη την Κ 1600, να παίζει ροκιές στο στέρεο, και να μου εξηγεί πως έρχεται από την Πέργαμο, σε μια διαδρομή 4000χλμ, ολομόναχος!
Τα δικά μου 1400 χλμ πλέον φαίνονται απλά μια βολτίτσα.

Εκεί χαιρετηθήκαμε με ζευγάρι με ντουκάτι που σταμάτησε για βενζίνι, μάλλον με πέρασαν κι εμένα για ξένο με το 1300 φορτωμένο βαλίτσες, βλέποντας την πινακίδα του Σλοβένου.

Είδα κι εσένα μοναχικέ καβαλάρη που χαιρετηθήκαμε στο δρόμο, με φορτωμένο μαύρο ον-οφ (δεν θυμάμαι τι, πιθανώς vstrom) Μ.Τετάρτη ανηφορίζοντας από αθήνα προς Θεσ/νίκη να σταματάς κάθε τόσο για φωτογραφία. Καλά χιλιόμετρα να έχεις.

Γενικώς όμως, σα να μου φάνηκε πολύς ο κόσμος που δεν χαιρετάει στο δρόμο...

PetranGR
08/05/2013, 15:09
Είδα πολλά, μέσα στο Πάσχα!

Σταματώντας δίπλα στη βόλβη, στον Προφήτη, είδα κάτω από το δέντρο Σλοβένο αναβάτη (55-60 ετών) με αραγμένη την Κ 1600, να παίζει ροκιές στο στέρεο, και να μου εξηγεί πως έρχεται από την Πέργαμο, σε μια διαδρομή 4000χλμ, ολομόναχος!
Τα δικά μου 1400 χλμ πλέον φαίνονται απλά μια βολτίτσα.

Εκεί χαιρετηθήκαμε με ζευγάρι με ντουκάτι που σταμάτησε για βενζίνι, μάλλον με πέρασαν κι εμένα για ξένο με το 1300 φορτωμένο βαλίτσες, βλέποντας την πινακίδα του Σλοβένου.

Είδα κι εσένα μοναχικέ καβαλάρη που χαιρετηθήκαμε στο δρόμο, με φορτωμένο μαύρο ον-οφ (δεν θυμάμαι τι, πιθανώς vstrom) Μ.Τετάρτη ανηφορίζοντας από αθήνα προς Θεσ/νίκη να σταματάς κάθε τόσο για φωτογραφία. Καλά χιλιόμετρα να έχεις.

Γενικώς όμως, σα να μου φάνηκε πολύς ο κόσμος που δεν χαιρετάει στο δρόμο...

τον είδα και εγώ αυτόν τον 3ο , με το μαύρο ον-οφ ! 3 φορές τον πέρασα - ενώ πήγαινα με 90-100 , και με περνούσε βολίδα και κάθε φορά τον έβλεπα για φώτος :P

Σας είδα και εγώ με ξενες πινακιδες, δεν ξερω απο ποια χωρα γιατι ηταν σαν ιερογλυφικα με φουλ στολή,καλο δρομο να εχετε ( 2x GSXR 750)

Σας είδα και εσάς Μαύρο GSXR (Ακράνοτος) και ένα Μαύρο Busha στο κεντρικό δρόμο Αθήνας-Θεσσαλονίκης στο ύψος του Παντελεήμωνα προς Κατερίνη , ο GSXR να κυνηγάει το Busha Που είχε επιβάτη με φουλ εξοπλισμο παρακαλώ !

akis_trevor
08/05/2013, 15:30
vaska πρεπει να σε ειδα...σημερα το πρωι κατα τις 9 στην γερμανου ψηλα.ακουσα εξατμιση,γυρισα και ειδα crypton x αλλα ειχες ηδη περασει.εσυ δεν ησουν;

stynikop
09/05/2013, 11:41
τον είδα και εγώ αυτόν τον 3ο , με το μαύρο ον-οφ ! 3 φορές τον πέρασα - ενώ πήγαινα με 90-100 , και με περνούσε βολίδα και κάθε φορά τον έβλεπα για φώτος :P

Σας είδα και εγώ με ξενες πινακιδες, δεν ξερω απο ποια χωρα γιατι ηταν σαν ιερογλυφικα με φουλ στολή,καλο δρομο να εχετε ( 2x GSXR 750)

Σας είδα και εσάς Μαύρο GSXR (Ακράνοτος) και ένα Μαύρο Busha στο κεντρικό δρόμο Αθήνας-Θεσσαλονίκης στο ύψος του Παντελεήμωνα προς Κατερίνη , ο GSXR να κυνηγάει το Busha Που είχε επιβάτη με φουλ εξοπλισμο παρακαλώ !

Λογικά θα πρέπει να συναντηθήκαμε δηλαδή στο δρόμο... ! Δεν θυμάμαι να είδα CBR600...

AristidisZ
09/05/2013, 11:48
Σε είδα σήμερα στην Ακτή Ποσειδώνος στο λιμάνι να σε παίρνει το ΕΚΑΒ... δεν είδα τη μηχανή σου, είδα όμως το κράνος σου δίπλα άθικτο (θεωρώ ότι ήταν το δικό σου, προφανώς), και τουλάχιστον κάπως αναθάρρησα
Περαστικά παλήκαρε

Kostas2B
09/05/2013, 20:32
Σε ειδα με το R 1100 GS μαυρο τουμπανο με πολλα εξτρα Touratech και Remus εξατμισονι και σε ακολουθησα ανεβαινοντας την Καβαλας μονο και μονο για να ακουω τον boxer μεσα απο τη Remus. Ζηλεψα και αναρωτηθηκα αν μετα απο 10 χρονια θα ειμαι τοσο μερακλης με το Tenere μου (αν το εχω)...

Ichigo
10/05/2013, 13:36
Σε είδα κάφρε γείτονα να αποκτάς ένα RGV 250 σε ομολογουμένως πολύ καλή κατάσταση και να μαστορεύεις τα σωθικά του... Δυστυχώς ξέρω από τώρα ποια θα είναι η κατάληξη αυτού του καλού μοτοριού αν κρίνω από το τι τράβηξε ένα virago και ένα ΚΤΜ που είχες κάποτε... :sick:

vaska
10/05/2013, 14:32
vaska πρεπει να σε ειδα...σημερα το πρωι κατα τις 9 στην γερμανου ψηλα.ακουσα εξατμιση,γυρισα και ειδα crypton x αλλα ειχες ηδη περασει.εσυ δεν ησουν;


:D:D Τάπα τέζα πάει ο κρυπτονίτης λέμε.
Εγώ πρέπει να ήμουν (δεν έχω δει και κανέναν άλλον με GPR εδώ που τα λέμε).

:wave2:

notakos600
10/05/2013, 17:25
:D:D Τάπα τέζα πάει ο κρυπτονίτης λέμε.
Εγώ πρέπει να ήμουν (δεν έχω δει και κανέναν άλλον με GPR εδώ που τα λέμε).

:wave2:

Πρω'ι'νή προπόνηση με τον γκαζοφωνιά βρε θηρίο; γόνατο βάζεις καθόλου ή ντρέπεσαι;

alexzafeir
11/05/2013, 14:01
Σε είδα κοπελιά με το ΕR-6 Χαλκίδα ολο καμάρι - Πως τα κατάφερες και συνδίασες το Colori (γκρι - πορτοκαλι) με την πορτοκαλί ζώνη του Τζιν- Μπράβο
Δεν το πολυέχεις πάντως να προσέχεις...

chr1s_86
11/05/2013, 17:58
Σε είδα φίλε με το ποδήλατο... σορρυ που σου έκοψα τη φόρα αλλά να... εχμ... ξέρεις... είχα πράσινο ! :sun:

Bradipous
12/05/2013, 23:53
Σε ειδα την Τεταρτη λιγο μετα την Λαρισα (προς Αθηνα) αν θυμαμαι καλα με ασπρο τουονο και λιγα λεπτα αργοτερα ειδα και εσενα με το κυανολευκο gsxr1000 να περνας αερα τα διοδια... :cool:

Σε ειδα και εσενα (800gs) σημερα στον μαραθωνα με την ξαφνικη μπορα οπου δεν εβλεπες στα 5 μετρα απο το αμαξι να προσπαθεις να φτασεις στον προορισμο σου με αναμενα τα αλαρμ, ενω στη συνεχεια ειδα και εσενα με το z750s να μπαινεις στον σειριο στη μαλακασα που ομως παρα την βροχη που εριχνε προλαβες για δευτερολεπτα να μην φας και χαλαζι... :a55:

sek
13/05/2013, 02:10
Σε είδα το Σάββατο λίγο μετά την Λάρισα (προς Αθήνα) με triumph sprint, δικάβαλος και φορτωμένος, ανταλλάξαμε φιλοφρονήσεις και πήγαμε παρέα μέχρι την Στυλίδα..
Την Κυριακή το απόγεμα δεν είδα ΚΑΝΕΝΑΝ στην εθνική, έφαγα την βροχή μόνος μου! :cry:

KostRider
13/05/2013, 04:36
σε είδα ηλίθια με το jimny να ξεπαρκάρεις,χωρίς να ελέγξεις και χωρίς φλάς και μου την είπες κι όλας που σου κόρναρα..:moutza:
σε είδα κι εσένα κωλόγερε που ενώ ανέβαινα κι εσύ είχες στο ρεύμα σου σταματημένο αυτοκίνητο,σου'παιξα και τα φώτα θεώρησες λογικό να βρεθείς μπροστά μου...μου άνοιξες και το παράθυρο να μου την πείς κιόλας ότι έτρεχα μεσ'την πόλη...το μαλάκα φεύγοντας ελπίζω να το κατάλαβες γιατί στο είπα...:evil:
υπ'όψιν όλα αυτά με το κουτί,λόγω βροχής...

nikos_abel
13/05/2013, 07:06
Ήταν κανείς από δω χθες στο club Αγία Άννα;

Panoskl
13/05/2013, 19:46
Σε είδα ταξιτζή να σφάζεις πλούσια το κόκκινο της Φιλελλήνων προς την Αμαλίας. Παραλίγο όμως να πάρεις αγκαλιά και έναν Ζητά που σε σταμάτησε 10 μέτρα παρακάτω. Παίζει να στα χώνει ακόμα... Είσαι και καντέμης ρε φίλε!

dimitris_speed
13/05/2013, 22:26
Σε είδα με το busa σήμερα το μεσημέρι φευγοντας απο Βόλο. Μειωμένη εγκεφαλική δραστηριότητα προφανώς,δεν ειμαστε εμείς για κράνη,τα τροχαία συμβαίνουν στους άλλους τους άσχετους σωστά? Αλλά πανω απο ολα η ακράπα ειναι must επένδυση ,δεν γίνεται αλλιώς.

foogr01
14/05/2013, 01:37
Σε άκουσα να χτυπάς και μετά σε είδα πεσμένο με τη μηχανή να έχει "φιλιθεί" με αμάξι. Ο πρώτος που σταμάτησε ήταν γιατρός ! Το ασθενοφόρο ήρθε άμεσα μόλις το ειδοποίησε ! Έσκασες, είπαν, με τη μούρη κάτω... έτρεχαν αίματα από μύτη και το σαγόνι φαινόταν ταλαιπωρημένο... το jet κρανάκι ΔΕΝ έκανε δουλειά................
Τελικά έφυγες με φορείο με ένα σπάσιμο στο πόδι. Τυχερός από πολλές απόψεις ! Περαστικά και ποτέ ξανά !

TROOPER
14/05/2013, 14:57
σε ειδα χτες το μεσημερακι iron mike αλλα οταν σε ρωτησα αν εισαι για ενα ματσακι στους 3 3λεπτους γυρους εκανες το αυγο σου λεγοντας μου ''οχι τετοια ωρα'' κοτα!!:lol::lol:

γαμω τα παιδια ο ζαμπιδης και χωρις ιχνος τουπε!! :beer::beer::beer:

notakos600
14/05/2013, 15:11
σε ειδα χτες το μεσημερακι iron mike αλλα οταν σε ρωτησα αν εισαι για ενα ματσακι στους 3 3λεπτους γυρους εκανες το αυγο σου λεγοντας μου ''οχι τετοια ωρα'' κοτα!!:lol::lol:

γαμω τα παιδια ο ζαμπιδης και χωρις ιχνος τουπε!! :beer::beer::beer:

+600, τον είχα δει στο ''μπριζοκάλαμο'' του Γέρακα και φωτογραφήθηκε με τον μικρό, μιλάμε πιο απλός δεν θα μπορούσε να είναι και γ@μώ τα παιδιά, μέχρι το ντροπαλό του βγαίνει κάποιες φορές. :beer::beer:

jimV
14/05/2013, 16:15
Σε ειδα μαστορα στην εθνικη με τον παπιο σου...Το ενα παιδακι να ειναι μπροστα με τα χερια στο τιμονι,το αλλο πισω να παλευει να σ αγκαλιασει αλλα η κοιλια ειναι μεγαλη ναουμε και συ ρε τιτανοτεραστιε να οδηγας με το ενα χερι γτ με το αλλο ετρωγες τυροπιτα...Την γυναικα με τον σκυλο ξεχασες στο σπιτι αλλα πως να φας μετα τυροπιτα και μ αυτους πανω.
Αν το χει ο ανθρωπος τι να λεμε μετα...

KAGOURO
14/05/2013, 18:28
Σε είδα κουκλίτσα μου με το piaggio liberty black 125 Χατζηκυριακού έξω απ τη eurobank με shoei xr1000 και ροζ τσαντούλα bdtk μεσημεράκι κατα τις 4..........! o varkadero πίσω σου......:a07::a07::a07::a07:

MuayThai
14/05/2013, 18:31
Σε είδα κοπελιά να μου φωνάζεις "παίξτοοο λίγοοοοο!!!!!" και να μου δείχνεις με το χέρι να καρυδώσω το γκάζι... ακόμα το σκέφτομαι κ γελάω..

Bradipous
14/05/2013, 20:36
Άκουγα για ώρα το θηρίο να βρυχάται και τελικά σε ειδα να κανείς εκκινήσεις στον Μαραθώνα με το skyline gtr35 προχθές...

jezuz
15/05/2013, 00:36
Σας ειδα στις γιορτες να ερχεστε επαρχια και τα τροχαια να πολλαπλασιαζοντε, εκει που εβλεπα 1 στους 2 μηνες, ειδα 15 σε 5 μερες. Ξυλωσατε και το προφυλακτηρα του πατερα μου. Στα 10 λεπτα απο το σπιτι μεχρι το πατρικο με λοκαρατε 5 φορες σε καθε διαδρομη, αλλα καταφερα και βγηκα σωος. Πισω στο μαντρι σας!

Σε ειδα και εσενα ΓΙΔΑ με το berlingo να σταματας σε διασταυρωση ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ και παραλιγο να γινω χαλκομανια στην πισω πορτα σου. 100 μετρα πιο κατω, ενω ειχες φορτηγακι παρκαρισμενο μπροστα σου και εκει ΕΠΡΕΠΕ να σταματησεις, βγηκες απεναντι ενω ερχοταν το τυπακι με το Audi απο απεναντι και παραλιγο να τον ριξεις μεσα στο χαντακι, στο χιλιοστο γλιτωσε την μετοπικη. Μα ΠΟΣΗ καθυστερηση πια? :moutza:

mikRRopixel
15/05/2013, 09:57
Σε είδα μπάμια σήμερα το πρωί που φρέναρες απότομα τελευταία στιγμή με το κουτί για να μην πέσεις πάνω μου. Τρόμαξες κιόλας και μετά άρχισες και έβριζες γελοίε, το stop που ήταν μέσα στη μούρη σου μάλλον δεν σημαίνει κάτι για σένα ε?

g_m900
15/05/2013, 10:48
Σε ειδα να εχεις μετατρεψει το vstrom σε ενα ειδος...street...με ουρα μυτερη και 17αρα ζαντα μπροστα...σημερα το πρωι στην Κατεχακη.

Ελα πες...μικρος επαιζες υπερβολικα με τα Transformers...

iconan
16/05/2013, 00:32
Σε είδα σήμερα κοπελιά με το μπλε Hyosung Aquila σαν το δικό μου με ασορτί μπλε κρανάκι και στα κάγκελα προβολάκι. Στο φανάρι Λ. Αθηνών και δάσος χαιδαρίου στις 15:45 σήμερα! είμουν με τα πόδια αλλιώς θα τα λέγαμε σίγουρα!

KostRider
16/05/2013, 01:52
σε είδα κωλόγερε με το κόκκινο ρενό να κάνεις παράνομη αναστροφή, να το γονατίζω στα φρένα σε περνάω,να την τρώς την μούντζα.Τα φώτα γιατί μου τα έπαιξες δεν κατάλαβα...αφού την έκανες τη μαλακία θες και τα ρέστα;

DimChios
16/05/2013, 15:53
Σε είδα χθές βράδυ... έξω από τη Βουλή, ειμαι σταματημενος στο φαναρι, αριστερα μου ενα ΙΧ και δεξια ταρίφας.
Ήσουν στο πεζοδρόμιο και μίλαγες στο κινητό, μονος, χωρις συνοδεια...
Αποφάσισες να περασεις απέναντι οχι (βεβαιως) απο διάβαση αλλα αναμεσα μας... και τότε, και οι 3 μας σε κοιταξαμε, κοιταχτήκαμε και μεταξυ μας και...
ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ανοιξαμε τα παραθυρα και είπαμε ο ένας στον άλλο με σατανικο υφος "δε τον πατάμε το μπ0ύστη να πα να γ@μηθει?"





290291

g_m900
16/05/2013, 20:21
Σε ειδα στο φαναρι του υπουργειου Προ Πο με το μαυρο Gsxr πριν απο κανα ωρα.

Χρυσο σκοπετο εγω και σου εκανα κρυφα νοημα να το γκαζωσεις λιγο...

Μου μαρσαρες κανα δυο φορες και περιμενα να το καντηλιασεις αλλα δεν...

Τουλαχιστον ακουσα κολασμενο 4κυλινδρο ηχο !!!

vaska
17/05/2013, 10:43
Σε είδα μάστορη με την R51 (νομίζω) και την καλαθούνα, πρωί πρωί σήμερα στην Πάτρα. Σε ακολούθησα αρκετά και κάποια στιγμή ήρθα δίπλα σου και σου είπα ότι την έχεις κούκλα.

Έφτιαξες ένα χαμόγελο από το ένα αφτί μέχρι το άλλο και μου απάντησες " Το κουνάμε ακόμα το εργαλείο φίλε".

Να είσαι πάντα καλά και να συνεχίσεις να καβαλάς και να γουστάρεις. Μου έφτιαξες τη μέρα.

Καλούς δρόμους.

:wave2::)

sniper
17/05/2013, 10:59
Αυτός ο περιφερειακός Υμηττού τελικά είναι λουνα παρκ....


Σε ειδα εσενα με το fazer να με κοιτας.... κι εσένα με το 600RR να φευγεις καντηλι.... fazer δεν σε χάλασε η προσπεραση απ΄ εξω - τι; δεν το περίμενες; :bawl: Kι εσυ CBR καλα γυρισες να κοιτάξεις... ροδα πηγαιναμε μετα το φαναρι της καισαριανής, αν κ μ' επιασε το φαναρι πριν... Ευγε παντως στο παλικάρι με το εκτελούνται μεταφορές ZZR1400...

dimmie_72
17/05/2013, 12:30
Ήταν κανείς από δω χθες στο club Αγία Άννα;

Παρών και μούσκεμα!:(

nikos_abel
17/05/2013, 12:57
Παρών και μούσκεμα!:(

Και είπα να μιλήσω αλλά λέω για τρελό θα με περάσουνε (όποτε έχω ρωτήσει μου λένε "τι είναι αυτό;")

Σας είδα και ζήλευα που ήμουν με το κουτί :cry: ....αλλά μόλις έριξε τη θάλασσα επί της γής δε ζήλευα πια :lol:

dimmie_72
17/05/2013, 15:09
Και είπα να μιλήσω αλλά λέω για τρελό θα με περάσουνε (όποτε έχω ρωτήσει μου λένε "τι είναι αυτό;")

Σας είδα και ζήλευα που ήμουν με το κουτί :cry: ....αλλά μόλις έριξε τη θάλασσα επί της γής δε ζήλευα πια :lol:

290364

Bradipous
17/05/2013, 20:03
Περι την μια το μεσημερι στον περιφεριακο της Θεσσαλονικης με το gs1200 σου φορτωμενο τριβαλιτσο και πηγενοντας με καμια 120-130 θεωρησες περιττο να οδηγεις και με τα δυο χερια οποτε αποφασισες να βγαλεις το κινητο σου και να ασχοληθεις με δαυτο...

KostRider
17/05/2013, 20:32
σας είδα 7-8 on-off τι άφρικα, τι ΚΤΜ μόλις τώρα στο φανάρι του Σ.Σ. Λιανοκλαδίου...φουλ εξοπλισμένοι για εντουράδα...

nikos_abel
17/05/2013, 22:02
290364

Ήμουνα αυτός που είχε βρωμίσει το τόπο με το τσιμπούκι του :beer:

yianyian
19/05/2013, 17:28
Σε είδα ακράνωτε βλακάκο με το σαπιοσκούτερ σου στη σήραγγες της Αθηνών-Κορίνθου να με περνάς κολλητά από δεξιά.
Τι προσπαθούσες να μου δείξεις, ότι το χρέπι σου πάει με 160? Δεν σε χαλάσε μετά....:bawl:

Kostas2B
19/05/2013, 19:10
Σε ειδα χθες σε ενα στενακι στο Αιγαλεω με το R1150 GS να περνας και να παιζει μουσικη σαν να ηταν RT...Πως το ειχες κανει αυτο ρε τρελε???

spyrakos35
19/05/2013, 21:58
σε είδα ξεκράνωτε δικάβαλε παπακια να πηγαίνεις ανάποδα την υμηττού..... αλλά σε είδαν και οι μπάτσοι..... και σταματήσανε μπροστά σου......
καλά ξεμπερδέματα....

PetranGR
19/05/2013, 22:36
σας είδα μπόλικους.

Απο Θεσσαλονίκη - Έδεσσα και επιστροφή απο Varadero,Transalp, GSXR , TDM, CBF , CBR . και όλοι χαιρετήσατε! :)

Κανείς δεν είναι απο εδώ;;; :( :(

kordix
19/05/2013, 23:34
σας είδα 7-8 on-off τι άφρικα, τι ΚΤΜ μόλις τώρα στο φανάρι του Σ.Σ. Λιανοκλαδίου...φουλ εξοπλισμένοι για εντουράδα...

:):wave2:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=135305

taskon
20/05/2013, 11:17
Ειδα πολλους το ΣΚ που ειχα ανεβει Κονιτσα και Μετσοβο. Μεχρι και στο Ανηλιο ειδα το Σαββατο βραδυ 6-7 μηχανάκια κατα τις 9.30 το βραδυ. Καλο το παιδακι στο Ανηλιο!!

DimChios
20/05/2013, 12:14
ειδα αρκετους στο φεστιβαλ

marulis, XR600, Γιαγιά Αρκούδα, Pablo...

πρέπει να με είδε και ο καπετάνιος αλλα εκανα πως δεν τον είδα! :lol:

Ειδα την αναπάντητη του ομως! :lol:

immoral
20/05/2013, 22:19
Σε είδα με το ντουκατι το γρί δεν σε χάλασε που σε πείρα νομιζες ότι θα με επερνες αλλα μόλις κουμποσε η 3 χάθηκε η γη κάτω απο τα πόδια σου δεν το πίστεψες !!!! Ότι ένα cb600f σου :a03:!!!! Σε κερασα και μια σουζα για να γουσταρεις , μετα την έκανες για ιερά οδό .



Μηχανάκια του Σαββατοκύριακου !!

AUFGEBRACHT
20/05/2013, 22:35
Σε είδα κορινθιακό μαρσιποφόρο με το ΚΤΜ Duke και τη γκόμενα πίσω, αμφότεροι ακράνωτοι, έπιασες τέρμα δεξιά για να στρίψεις αριστερά και μάλλον δεν κατάλαβες πόσο τυχερός είσαι που ο οδηγός του κουτιού που συνέχισε ευθεία πάτησε φρένο για να μη σας σκοτώσει. Η λαστιχένια σαγιονάρα σου ήταν όλα τα λεφτά!!!

teogtp
20/05/2013, 22:59
Σε ειδα πρασινο καφασακι?το Σαββατο ανεβαινοντας τον Μπραλο να στριβεις με οσα και να μου εξφενδονιζεις απο απεναντι μια βιδα στον αριστερο μου καθρεφτη σπαζοντας τον.Εχασες την ισορροπια σου αλλα το εσωσες.
Τελικα τι ηταν αυτο που σου λασκαρε?

pasxosGS
21/05/2013, 19:50
Σε είδα επιτέλους από κοντά BMW S1000RR στο ΜοτοΦεστιβαλ !

herc89
21/05/2013, 23:06
Σε είδα σήμερα το απόγευμα στο φανάρι της εξόδου από το Πανεπιστήμιο Πάτρας με το μαύρο naked Kawaski Suzuki GSR 750!! Σταμάτησα δίπλα και αφού εξέφρασα το θαυμασμό μου σε αυτή τη μηχανή - έργο τέχνης, χαμογέλασες και μόλις άναψε πράσινο το άνοιξες και έφυγες πύραυλος - μάλλον για να ακούσω το βρουμ και να γουστάρω!!:cool:

Bradipous
22/05/2013, 23:56
Σας ειδα σε συναθριση πριν κανα 2ωρο σε μαγαζι της κρινης γυρω στα 15 τδμ και αλλα 7-8 να ανεβενουν απο την κερασουντος,στο φαναρι μπροστα στον αγιο ευγενιο...

:beer::beer::beer::beer::beer:

PetranGR
23/05/2013, 00:02
Σας ειδα σε συναθριση πριν κανα 2ωρο σε μαγαζι της κρινης γυρω στα 15 τδμ και αλλα 7-8 να ανεβενουν απο την κερασουντος,στο φαναρι μπροστα στον αγιο ευγενιο...

:beer::beer::beer::beer::beer:

τους είδα και εγώ εχθές στον Λευκό Πύργο μπροστά που είχαν μάλλον συνάντηση

Σε είδα σήμερα το πρωί με το CBR 1000 RR Repsol με κράνος Suomy και γραφικά να πηγαίνουμε σε όλο το δρόμο μαζί της Εγνατίας αλλά να προσπαθώ να σου πώ ένα γειά και να με γράφεις στα .... σου !Καλούς δρόμους.

GIXXERAKIAS
23/05/2013, 09:48
Σε είδα παΤΕΡΑ(ς) και μηΤΕΡΑ(ς) το πρωί στον κηφισσό με τα μωρά σας,το ένα μπροστά από τον μπαμπά και το άλλο σαντουιτς ανάμεσα σε μπαμπά και μαμά......το μωρά το εννοώ,το μικρό στην μέση με πιπίλα και κάτω του ενός έτους αγκαλιά και το εμπρός με δυσκολία 2ετών με πιπίλα επίσης.:(

spyrakos35
23/05/2013, 10:16
σας είδα στην παραλιακή ποδηλάτες (2) που βγήκατε για προπόνηση (αν κρίνω από τις ποδηλατικες στολές και τα ξυρισμένα μπουτάκια) και σας σταμάτησε η αστυνομία στην άκρη....

ο τρίτος της παρέας μάλλον ήταν RR γιατί τον πέτυχα πιο μπροστά να πηγαίνει αμέριμνος....

TROOPER
23/05/2013, 11:15
σε ειδα manhunter χτες στο φαναρι της γαδα στην αλεξανδρας. πηγαινα προς κηφισιας. μου λειψες :heartpound:

parachuter
23/05/2013, 11:26
σε είδα τύπε με το Adv 990 να περνάς 4-5 φορές από το μαγαζί μου κομμάτια και στη τελευταία χαλαρός....το δοκίμαζες για να το πάρεις;;; :lol: το συνιστώ ανεπιφύλακτα να ξέρεις!!...αλλά ακράνοβιτς....δεν ήσουν και πιτσιρικάς....γυαλί,βερμούδα και ξετάπωτες ακράπες σε μάραναν.....τρομάρα σας μοντέλα!

DoctoR_k6
23/05/2013, 11:42
Σας ειδα κυριακη απογευμα 2 adventurαδες (ktm 990) μετα τα διοδια των 90χλμ με κατευθυνση προς αθηνα σταματημενους δεξια κ ενας να μιλαει στο κινητο κ να υπαρχει το βλεμμα...πωπω μειναμε!!
Πιστευω τελικα να μην ηταν αυτο κ να συνεχισατε την επιστροφη σας...

akis_trevor
23/05/2013, 15:08
σε ειδα σημερα βρε τρομπ@ με σκουτερακι,κολαρο στον λαιμο και σπασμενο χερι...ποσο βλακας παιζει να εισαι;;;;

spyrakos35
23/05/2013, 23:28
σας βλέπω πρωι-μεσημέρι-απογευμα-βράδυ παντού και σας συνιστώ να πλένετε τα τζην σορτσάκια σε χαμηλότερη θερμοκρασία γιατί κοντεύουν να γίνουν πιο μικρά και από στρινγκ......:uplate:





























σε ελευθερη μετάφραση:
μαζευτείτε ρε, αφήστε με να αγιάσω......

uberalles
24/05/2013, 02:50
Σας ειδα σε συναθριση πριν κανα 2ωρο σε μαγαζι της κρινης γυρω στα 15 τδμ και αλλα 7-8 να ανεβενουν απο την κερασουντος,στο φαναρι μπροστα στον αγιο ευγενιο...

:beer::beer::beer::beer::beer:

Kαι μετα στριψανε Τακη οικονομιδη, τους ειδα κι εγω :D

PetranGR
24/05/2013, 14:29
σε είδα σήμερα φιλαράκι μου τυχαία στον δρόμο , να είσαι με αίματα, και κατέβηκα να δώ πως είσαι ,κτλ. 5' πριν αν ερχόμουν θα είχα προλάβει το τροχαίο σας,και τον ταρύφα που σε χτύπησε και έφυγε.Πάλι καλά φορούσες κράνος,και την γλυτωσες με γρατζουνιές...

iconan
24/05/2013, 16:25
Σε είδα παπόβιε σήμερα στην εθνική Λαμίας-Αθήνας με βερμούδα, κράνος, ψαρωμενο να πηγαινεις με 118 χιλιόμετρα και σε χαιρέτισα!

PetranGR
24/05/2013, 19:29
σε είδα ηλίθιο κατασκεύασμα της Mercedes ML350 να κάνεις αριστερά δεξιά σε όλη την παραλιακή και πάνω στην αριστερή στροφή της παραλιακής να αλλάζεις λωρίδες χωρίς φλας και να κρατάς 2 λωρίδες δικιές σου, κόντεψες να μας ριξεις απο πισω 2 μηχανές,αλλά δε σε άφησα έτσι ,πριν στρίψω σου "έδειξα" έναν ωραίο χαιρετισμό , και τελικά ήσουν μπάρμπας,που σταμάτησες ενώ έπαιρνα στροφή για να με ζητήσεις τα ρέστα,σε φώναξα μια όμορφη πρόταση και σηκώθηκες και έφυγες.

Με πολύ αγάπη ο νευρικός! :)

μάλλον έφταιγε οτι το πρωί φίλος είχε τροχαίο

AristidisZ
25/05/2013, 17:58
Σε είδα στη Καλλιρόης με το μπορντώ CBF (μάλλον 1000άρι) και το shoei με την φιμέ ζελατίνα
next time πιο ψηλοκάβαλο παντελόνι ;)
:wave2:

MuayThai
25/05/2013, 18:30
Σε είδα στο Μοναστηράκι μαύρο Ducati 1000sport και μου τρέξε λίγο σαλάκι... :look:

k7600
25/05/2013, 19:04
σε ειδα σημερα το μεσημερι στην Ν.Ιωνια σκουτερακια να μεταφερεις το ποδηλατο σου οδικος, με το δεξι χερι το γκαζι και με το αριστερο το ποδηλατο σε κεντρικους δρομους της Ν.Ιωνιας. Μα καλα τι πινετε μερικοι ρε γαμωτο... μετα μας λενε τριτοκοσμικη χωρα και θιγομαστε...

parachuter
27/05/2013, 00:36
Σε είδα φίλε με το GS 1150 που μόλις με είδες να περνάω το φανάρι όρθιος(από τη σέλα,όχι καγκουριά) κάτι σε έπιασε και με κυνηγούσες...με τι ακριβώς προσπαθούσες να με κυνηγήσεις;;Όχι πως ασχολήθηκα μαζί σου απλά βιαζόμουν γιατί είχα δουλειά και βιαζόμουν να αλλάξω και λάστιχα!Επίσης,παραλίγο να πέσεις μπροστά μου.....εγώ δε σου φταίω τίποτα αν ο ίδιος πιστεύεις πως είσαι πιλότος......μα με "έλικα";;;; :plaf:

GIXXERAKIAS
27/05/2013, 10:05
Σας είδα αρκετούς "κλασικούς" στον Κηφισσό το Σαββάτο και σας χάρηκα!!Κόρναρα κιόλας σε μερικούς και χαιρέταγα,μετά είδα ότι είχατε κάποιο κλασικό ράλυ!:)

KostRider
27/05/2013, 20:57
σε είδα γατάκι να την γλιτώνεις για χιλιοστά, καθώς πέρασες την ευθεία ενώ πήγαινα με 100+ τσιμπώντας λίγο το φρένο...βασικά εγώ την γλίτωσα...

SHOOTER045
28/05/2013, 01:29
σε ειδα καφρε που παραλιγο να με στειλεις αδιαβαστο παραβιαζοντας το stop ουτε απο τα μονιμα αναμμενα φωτα μου συγκινηθηκες ουτε απο τις κορνες κοντοσταθηκες και συνεχισες,και ισα που φιλησα τον προφυλακτηρα σου,για κακη σου τυχη ημουν και φουλ ντυμενος-εξοπλισμενος,βλεπεις πηγαινα για υπηρεσια,η δικαιολογια του<συγνωμη μολις ξυπνησα,ειμαι ανθρωπο και εγω>-μεταναστης απο χωρα της βαλκανικης-δεν πιασαν τοπο,και γω ειμαι ανθρωπος και εχω αλλους 5 απο πισω μου-γυναικα και παιδια
700 ευρα και ξεχνα την οδηγηση για 20 μερες,..για αρχη αν το ξανακανεις καπου εδω γυρω θα μαι:ninja:

theofilos888
28/05/2013, 08:00
Σε είδα το πρωί στη γέφυρα της infoquest στο ρέντη να έρχεσαι με το africa και δεν είδες το φανάρι. Ευτυχώς σε είδα πως ερχόσουν γρήγορα και φρέναρα με το βανάκι. Εγω είχα τον ήλιο κόντρα, εσύ δεν έβλεπες; Το νού σας παληκάρια!!!!!

GIXXERAKIAS
28/05/2013, 09:33
Σε είδα κοπελιά να με ρωτάς εχθές το απόγευμα πρός τα πού είναι η Βεϊκου,ήμουν με το αμάξι και εσύ με ένα Sphera αν είδα καλά.
Επίσης σε είδα κοπελιά (?) με er6n μαύρο σήμερα στον Κηφισσό,κομπλέ με το Arai rx7 GP,μπότες sidi,dainese δερμάτινο και γάντια!Απολύτως προβλεπόμενη!

TROOPER
28/05/2013, 13:56
σε ειδα που ενω εσφαξες το κοκκινο και σου κορναραμε μας εστειλες να παμε να γαμηθουμε καργολιτσα.
δεν ξερω ποιος μηχανισμος λειτουργησε και ενω μπλοκαριστηκες απο τους πεζους δεν ηρθα στο παραθυρο σου να σε βαλω να κανεις deepthroat τον λευγε ταχυτητων και το χειροφρενο στον κωλο την ιδια στιγμη αλλα θα σε θυμαμαι...:winka:

Bradipous
28/05/2013, 14:38
Σε ξαναείδα σήμερα Σκυλε με το sh300 σου να στρίβεις από εθνικής αμύνης για Τσιμισκή, αλλά ποτέ δεν σε έχω δει με κράνος.

AristidisZ
29/05/2013, 00:00
σε είδα στην Αχαρνών σήμερα, παπί 80s ρημαδιό, κοτσίδα, σορτσάκι 80s επίσης μέχρι τον αφαλό και μπούτια - γάμπες πραγματικά 3 φορές πιο χοντρά από ποδοσφαιριστή έτοιμα να εκραγούν
από ποιον πλανήτη κατέβηκες ρε παλίκαρε ;;;

sapila racing
29/05/2013, 10:20
Σε είδα να παρκάρεις το Vstrom, να βγάζεις το κράνος και να το βάζεις στην μπαγκαζιέρα, απ όπου έβγαλες μια βούρτσα μαλλιών σαν της γυναίκας μου κι έριξες κι ενα χτένισμα/βούρτσισμα να είσαι κύριος.
Δεν το χω ξαναδεί. Παλιά οι μάγκες είχαν τσατσαρα στην κολότσεπη, αλλά βούρτσα ρε φιλε? :lol: