PDA

View Full Version : ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 950 ADV



MiltiadisK.D
03/05/2013, 13:40
Οπως γραφει και ο τιτλος,για πειτε μου ρε παιδια στις ποσες πλακες στην ενδειξη θερμοκρασιας του κοντερ παιρνει μπροστα το βεντιλατερ?στην 4η(πλακα)η στην 5η?Πριν λιγες μερες αλλαξα παραφλου(αδειασα ολα τα υγρα του ψυγειου και του δοχειου)εβαλα yamalube παραφλου,βαζω την μηχανη μπροστα και το βεντιλατερ μια δουλευε στην 4η πλακα μια στην 5η.Σημερα γυρνωντας σπιτι αναψε στην 5η πλακα και δεν ξερω τι γινεται.Σκεφτομαι να αλλαξω τρομπα νερου ουτως η αλλως(εχει να κανει?)Υπαρχει πιθανοτητα να εχει καψει φλατζα κυλινδρου?Το λεω αυτο γιατι σε μια βολτα που το ειχα ζορισει αναψε και η 6η πλακα(στην ενδειξη θερμοκρασιας)στο κοντερ και μετα πηρε μπρος το βεντιλατερ.Μηπως ειναι φυσιολογικα ολα και ανησυχω αδικα?Για βοηθατε ρε μαγκες!:)

taxydromos
03/05/2013, 14:10
το δικό μου ανάβει πάντα στη 4η πλάκα και ποτέ δεν έχω σει την 5η η την 6η πλάκα..
την καινούργια τρόμπα του mr bean δεν την έβαλες ακόμα?

MiltiadisK.D
03/05/2013, 14:18
Σωτο το κιτ αντλιας βενζινης του Bean εννοεις?Το παρηγγειλε ο lioulios αλλα δεν εχει ερθει ακομα,εχει καποια σχεση?Οταν το πηρα νομιζω οτι αναβε και εμενα στην 4η,τωρα τι σκατα γινεται δε ξερω και εχω φρικαρει.Καποιος μου ειπε για φλαντζα της τρομπας νερου μαλλον αν και εχω σκοπο να την αλλαξω ουτως η αλλως.Ξερει κανεις ποια να βαλω και ποσο στοιχιζει,τι στο καλο ολα μαζεμενα μου ηρθανε.

bros400pgm
03/05/2013, 15:00
Γιατι δεν ξεκινας απο τα απλα? Εχει γινει εξαερωση του κυκλωματος?
Εαν εχει καψε φλατζα, με ανοιχτη την ταπα στα ψυγεια και τραβωντας μια γκαζια πρεπει να δεις φυσαλιδες. Ενταξει, ειπαμε, ΚΤΜ, αλλα δεν γινετε με μια αλλαγη παραφλου να διαλυετε ολο το συστημα.

Lioulios
03/05/2013, 16:40
Ακόμα παλεύεις ρε με τις θερμοκρασίες και τα βεντυλατέρια ;

Το παραφλού πάντως που σου χα δώσει δεν ήταν Γιαμαλούμπμ...IGOL ήτανε .

Όσο για το κιτάκι , ο BEAN είδε τα λ7 στο λογαριασμό του στις 25/4 και το έστειλε όπως είπε την επόμενη μέρα ... Όμως ¨ Expect about 2-3 week delivery time.¨

Lioulios
03/05/2013, 16:44
...Και τώρα που κάθομαι και το ξαναδιαβάζω και σκέφτωμαι .... Γιατί από του Βάγγο μέχρι το σπίτι σου να πάει 5 πλάκες ; Δεν μου φαίνεται οκ αυτό .

Εγώ μετα τη δουλεία πήγα Ελούντα ,γύρισα , έκανα βόλτες ...5η πλάκα δεν είδα καθόλου και ποτέ δεν έχω δει και στο παρελθόν πλην ελαχίστων περιπτώσεων που δούλευε υπερωρία σε ζέστη ,χαμηλά και για πολή ώρα .

MikeG
03/05/2013, 19:24
Ξαφνικά δεν άλλαξε κάτι, επειδή άλλαξες τα υγρά του συστήματος ψύξης. Είτε το ψυκτικό που έβαλες δουλεύει σε άλλες θερμοκρασίες, είτε πρέπει να γίνει καλύτερη εξαέρωση.

:wave2:

MiltiadisK.D
03/05/2013, 20:32
Δεν ξερω ρε Μικε τι γινεται,τα πιο πολλα παληκαρια που ρωτησα,τωρα μου λενε οτι ανοιγει στην 5η πλακα της ενδειξης(τι στο καλο δεν ξερουν μαθηματικα:lol:) και δεν θυμαμαι οταν το πηρα ποτε ανοιγε.Το σιγουρο ειναι οτι στα προηγουμενα 640 που ειχα ανοιγε στην 5η το βεντιλατερ.Θα του κανω παλι εξαερωση και βλεπουμε.Αυτο που με προβληματισε ηταν μην εχει καψει φλαντζα αλλα ουτως η αλλιως θα αλλαξω και τρομπα νερου(τι αλλο θα μπορουσε να ειναι αναρωτιεμαι?).Αντε τωρα μην με τρελανει γιατι εχω βρει ηδη τον αντικαταστατη του που ακουει στο ονομα BMW GS 800:),μηπως σου λεει κατι?Για στειλε μου πμ γιατι ουτε βολτα δεν εχει τυχη να του κανω;):wave2:

Lioulios
04/05/2013, 01:44
Όλα λάθος ...
Χάνω μια πλάκα .. Μπερδέυτηκα από τον Σωτήρη . Εμένα πάντα πάει με 4 σταθερά . Στην 5η ανάβει μετά από λίγο ...ΑΛλά και πάλι σου λέω ..Μέχρι το σπίτι δεν θα έπρεπε να ανάψει και δεν θα έπρεπε να πάει στις 5 ...Εκτός και αν έκανες κάτι που να το οδήγησες στο να ανάψει .

taxydromos
04/05/2013, 18:07
Όλα λάθος ...
Χάνω μια πλάκα .. Μπερδέυτηκα από τον Σωτήρη . Εμένα πάντα πάει με 4 σταθερά . Στην 5η ανάβει μετά από λίγο ...ΑΛλά και πάλι σου λέω ..Μέχρι το σπίτι δεν θα έπρεπε να ανάψει και δεν θα έπρεπε να πάει στις 5 ...Εκτός και αν έκανες κάτι που να το οδήγησες στο να ανάψει .

ναι ρε.. εχετε δικιο στη 5η αναβει το βεντι,η 4η ειναι η θερμοκρασια λειτουργιας
σημερα που το επλυνα και μετα το αφησα στο ρελαντι, εκανε κανα 10λεπτο απο τη 4η μπαρα να παει στη 5η..

foogr01
05/05/2013, 00:50
Μίλτο, ξεσύνδεσε την ένδειξη θερμοκρασίας και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :D


Πέρα από την πλάκα, δες εδώ (http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=35539&page=2) για τις θερμοκρασίες (είναι σε F αλλά εύκολα βρίσκεις converter για C). Έτσι μπορείς να τσεκάρεις αν ο θερμοστάτης δίνει στη σωστή θερμοκρασία εντολή να ανοίξει/κλείσει το βεντιλατέρ να είσαι σίγουρος από εκεί κ μετά το τσεκάρεις και με τις μπάρες στην ένδειξη. Επίσης λέει πιο κάτω ένας ότι είχε μαζέψει λάσπες στα πτερύγια του ψυγείου και όταν το καθάρισε δούλεψε πάλι κανονικά.


ΥΓ: θα δώσεις το 950 για τη νέα 800 adv, καλά κατάλαβα ; :a014:

Lioulios
05/05/2013, 02:01
Την ποιά ;

gefr
05/05/2013, 08:11
Αντε τωρα μην με τρελανει γιατι εχω βρει ηδη τον αντικαταστατη του που ακουει στο ονομα BMW GS 800:),μηπως σου λεει κατι?Για στειλε μου πμ γιατι ουτε βολτα δεν εχει τυχη να του κανω;):wave2:

Για ψάξτο λίγο γιατί κάτι βγάζουν αυτά με τις γεννήτριές τους... τις καίνε

taxydromos
05/05/2013, 08:52
Την ποιά ;

περιμένουμε με αγωνία να αποφασίσουν να βγάλουν στη παραγωγή την 800adv που είναι έτοιμη...αυτό θα γίνει το '14 η '15

δεν χρειάζεται να τονίσω βέβαια ότι θα ισοπεδώσει ότι χωμάτινο κυκλοφορεί σε δύο τροχούς!

Lioulios
05/05/2013, 11:17
Σιγά την αγωνία !

Εγώ περιμένω κανά 800άρι ΚΤΜ με αγωνία και αυτό μόνο και μόνο για να το δω και να το κανω και κανα τεστ ράινΤ...Γιατί για να το αγοράσω ....

MiltiadisK.D
05/05/2013, 19:52
Μίλτο, ξεσύνδεσε την ένδειξη θερμοκρασίας και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :D


Πέρα από την πλάκα, δες εδώ (http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=35539&page=2) για τις θερμοκρασίες (είναι σε F αλλά εύκολα βρίσκεις converter για C). Έτσι μπορείς να τσεκάρεις αν ο θερμοστάτης δίνει στη σωστή θερμοκρασία εντολή να ανοίξει/κλείσει το βεντιλατέρ να είσαι σίγουρος από εκεί κ μετά το τσεκάρεις και με τις μπάρες στην ένδειξη. Επίσης λέει πιο κάτω ένας ότι είχε μαζέψει λάσπες στα πτερύγια του ψυγείου και όταν το καθάρισε δούλεψε πάλι κανονικά.


ΥΓ: θα δώσεις το 950 για τη νέα 800 adv, καλά κατάλαβα ; :a014:
GEORGE Χριστος Ανεστη και Χρονια πολλα για σενα και την οικογενεια σου:beer:.Τι να πω δεν ξερω,μεχρι στιγμης εχω δωσει καμια 80ρια ευρω(αλλαγη ταπας ψυγειου,καινουργια βαλβιδα,παραφλου) και δουλεια δεν εχω κανει ρε γαμωτο.Τωρα καποιος μου λεει για θερμοστατη.Το θεμα ειναι οτι το κυκλοφορω οταν παω Νεαπολη για δουλεια και σε πορεια δουλευει στην 4η πλακα κανονικα,αμα μπω στην Πολη ανεβαινει στην 5η πλακα και περνει μπροστα ΣΤΗΝ 6η.Φοβαμαι μην του κανω καμια ζημια και τρεχω και δεν φτανω.Οσο για το BMW 800 αν και ορκισμενος ΚΤΜας ομολογω οτι μου αρεσει,τωρα φραγκα δεν παιζουν ΚΑΘΟΛΟΥ και μεχρι να τα βρουμε θα εχει βγει το 800 της πορτοκαλι εταιριας οποτε παραμενουμε με το 950;):wave2:

MiltiadisK.D
05/05/2013, 20:00
gefr ξενερωσα τοσο με το θεμα μου(φαντασου πως θαμαι αν βγαλει και καμια σοβαρη ζημια δλδ:a35::() και ακομα ξενερομενος ειμαι μεχρι να το φτιαξω δλδ(το παληκαρι που μου το φτιαχνει ξερει ρε γαμωτο απο ΚΤΜ αλλα στην παρουσα φαση δεν ξερω τι σκατα γινεται),ουτως η αλλιως φραγκα δεν παιζουν,πανω στην ξενερα μου περασε απτο μυαλο ομως.:wave2:

MiltiadisK.D
05/05/2013, 20:01
Σιγά την αγωνία !

Εγώ περιμένω κανά 800άρι ΚΤΜ με αγωνία και αυτό μόνο και μόνο για να το δω και να το κανω και κανα τεστ ράινΤ...Γιατί για να το αγοράσω ....

Υποθετω πως γιαυτο λεει και ο Σωτος!:pipila:

MiltiadisK.D
05/05/2013, 20:04
ναι ρε.. εχετε δικιο στη 5η αναβει το βεντι,η 4η ειναι η θερμοκρασια λειτουργιας
σημερα που το επλυνα και μετα το αφησα στο ρελαντι, εκανε κανα 10λεπτο απο τη 4η μπαρα να παει στη 5η..

Ε!!!εμενα περνει στην 6η,αν το θυμηθει:(θα ενημερωσω μολις βρω την ακρη.:smokin:

MiltiadisK.D
05/05/2013, 20:05
Την ποιά ;

Δε μπορουμε να μιλησουμε εδω μεσα,:lol::p

foogr01
05/05/2013, 22:35
GEORGE Χριστος Ανεστη και Χρονια πολλα για σενα και την οικογενεια σου:beer:.Τι να πω δεν ξερω,μεχρι στιγμης εχω δωσει καμια 80ρια ευρω(αλλαγη ταπας ψυγειου,καινουργια βαλβιδα,παραφλου) και δουλεια δεν εχω κανει ρε γαμωτο.Τωρα καποιος μου λεει για θερμοστατη.Το θεμα ειναι οτι το κυκλοφορω οταν παω Νεαπολη για δουλεια και σε πορεια δουλευει στην 4η πλακα κανονικα,αμα μπω στην Πολη ανεβαινει στην 5η πλακα και περνει μπροστα ΣΤΗΝ 6η.Φοβαμαι μην του κανω καμια ζημια και τρεχω και δεν φτανω.Οσο για το BMW 800 αν και ορκισμενος ΚΤΜας ομολογω οτι μου αρεσει,τωρα φραγκα δεν παιζουν ΚΑΘΟΛΟΥ και μεχρι να τα βρουμε θα εχει βγει το 800 της πορτοκαλι εταιριας οποτε παραμενουμε με το 950;):wave2:

Αληθώς Ανέστη και Χρόνια Πολλά !!!
Υγεία εύχομαι πάνω απ' όλα !!!

Καταλαβαίνω καταντάει σπαστικό να μη μπορείς να κάνεις δουλειά... υπομονή όμως, δε μπορεί... θα βγει άκρη!
Τα του αντιψυκτικού τα έχεις αποκλείσει όλα ; Αναλογίες, ποσότητα που δέχεται, εξαέρωση, να είναι το κατάλληλο ;;; Αρχίσανε οι ζέστες αλλά αν καταλαβαίνω καλά δε σου το έκανε τα προηγούμενα καλοκαίρια αυτό. Δες και το θερμοστάτη πάντως να είσαι σίγουρος ότι δίνει εντολή για το βεντιλατέρ στη σωστή θερμοκρασία. Αν η αλλαγή του αντιψυκτικού έγινε σωστά θα ξεκινούσα από το θερμοστάτη εγώ...
Εύχομαι γρήγορα να βρεθεί η λύση ! :beer:


ΥΓ: εγώ ονειρεύομαι πορτοκαλί και εσύ θα μου το γυρίσεις σε BMW :lol:

foogr01
05/05/2013, 22:39
Σιγά την αγωνία !

Εγώ περιμένω κανά 800άρι ΚΤΜ με αγωνία και αυτό μόνο και μόνο για να το δω και να το κανω και κανα τεστ ράινΤ...Γιατί για να το αγοράσω ....

Αγωνία υπάρχει γιατί μπορεί να πέσει ακόμα λίγο η τιμή στα υπάρχοντα... αν και δε με πολυψήνει...

Όσο για το ΚΤΜ 800, κι εγώ το περιμένω αυτό αλλά δε το βλέπω να βγαίνει...
Όταν θα 'ρθει εκείνη η ώρα θα πρέπει να το σκεφτώ πολύ σοβαρά, αλλιώς θα καταλήξω μ' ένα 690 enduro να τελειώνει η ιστορία γιατί τα 950/990 μάλλον πως τα αποκλείω... ;)

MiltiadisK.D
06/05/2013, 13:05
George πολυχρονος,να χαιρεσαι τονομα σου και την οικογενεια,αντε και συντομα στην μερια μας την πορτοκαλοεταιρια:beer::a015::a016:.Ναι με ξενερωσε η ιστορια αυτη γιατι δεν μπορω να βρω την ακρη(καιρο τωρα),για κατι ασημαντο μπορει να κανω καμια χοντροζημια(οπως να καψει καμια φλατζα καπακιου π.χ).Σημερα μιλησα με το παληκαρι που το σερβαρει και μου ειπε και αυτος πιθανον θερμοστατη.Απο αυριο μεθαυριο θα το κοιταξει και θα ενημερωσω.Τωρα χαλβαδιαζα τα BMW 800 GS,νομιζωντας οτι ειναι το ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ μηχανακι,το πιο οικονομικο απο ολες τις μεριες αλλα με αυτα που διαβασα ας καθισω στα πορτοκαλια αυγα μου μιας και τα εχω φαει με το κουταλι και ας ειναι ψιχοφθορα τα ψιλοπροβληματακια που εχουν;):beer::wave2:

MiltiadisK.D
06/05/2013, 13:11
Αγωνία υπάρχει γιατί μπορεί να πέσει ακόμα λίγο η τιμή στα υπάρχοντα... αν και δε με πολυψήνει...

Όσο για το ΚΤΜ 800, κι εγώ το περιμένω αυτό αλλά δε το βλέπω να βγαίνει...
Όταν θα 'ρθει εκείνη η ώρα θα πρέπει να το σκεφτώ πολύ σοβαρά, αλλιώς θα καταλήξω μ' ένα 690 enduro να τελειώνει η ιστορία γιατί τα 950/990 μάλλον πως τα αποκλείω... ;)

Στη θεση σου(μιλωντας για τη χρονικη περιοδο που διανυουμε και οχι σε 2-3 χρονια)θα χτυπουσα αβλεπει ενα 990 που και καλες τιμες παιζουν στο car.gr και οι παιδικες ασθενειες εχουν εξαλειφθει.Τωρα το 690 που λες ολα ΟΚ αλλα μονοκυλινδρο?για ξανασκεψου το,φιλικα παντα Μιλτικος!:lol:

askianos
06/05/2013, 15:56
ασε φιλε μιλτο ενας συναδελφος μου ειχε 1 τετοιο μηχανακι και εχει απογοητευτει ντιπι για ντιπι....:cry:ειχε χασει μεχρι και τον υπνο του τα βραδια....:uplate:

ztakisg16
06/05/2013, 17:58
Φίλε μου το δικό μου 950 μόλις σηκωθεί η πεμπτη μπάρα σχεδόν αμέσως ξεκινάει το βεντιλατερ!

ztakisg16
06/05/2013, 18:04
Επίσης τέτοια εποχή το βεντιλατερ ανοίγει συνέχεια ιδίως πάνω σε βουνό η σε χωμάτινες διαδρομές όπου δεν προλαβαίνει να αναπτύξει μεγάλες ταχύτητες!Και απο την στιγμή που θα ανοίξει πρώτη φορά μετά ανοίγει πολύ συχνά εκτός αν το σβήσω και το αφήσω κανά τέταρτακι να κρυωσει λίγο!Αυτος ειναι και ο λόγος που το καλοκαίρι τις αποφεύγω τις χωμάτινες εξορμήσεις!Φανταζομαι ότι και οι υπόλοιποι με το ίδιο μηχανάκι θα αντιμετωπίζετε το ίδιο θέμα!Ασε και που η ζέστη που βγάζει το μοτέρ ειναι σχεδόν ανυποφερτη!

taxydromos
06/05/2013, 18:38
Επίσης τέτοια εποχή το βεντιλατερ ανοίγει συνέχεια ιδίως πάνω σε βουνό η σε χωμάτινες διαδρομές όπου δεν προλαβαίνει να αναπτύξει μεγάλες ταχύτητες!Και απο την στιγμή που θα ανοίξει πρώτη φορά μετά ανοίγει πολύ συχνά εκτός αν το σβήσω και το αφήσω κανά τέταρτακι να κρυωσει λίγο!Αυτος ειναι και ο λόγος που το καλοκαίρι τις αποφεύγω τις χωμάτινες εξορμήσεις!Φανταζομαι ότι και οι υπόλοιποι με το ίδιο μηχανάκι θα αντιμετωπίζετε το ίδιο θέμα!Ασε και που η ζέστη που βγάζει το μοτέρ ειναι σχεδόν ανυποφερτη!

εντάξει το δραματοποιείς λίγο..
στο βουνό με τα εντουράδικα δεν νοιώθεις ζέστη(ατις φλαταδούρες πάντως δεν ανάβει)....το πρόβλημα είναι με το καύσωνα οδηγώντας στη άσφαλτο με βερμούδα..!
σίτα έχεις βάλει πιστεύω..
:)

gefr
06/05/2013, 20:22
Από ότι ξέρω υπάρχει θερμοστάτης που να ανάβει σε χαμηλότερη θερμοκρασία. Συνήθως ανάβει στην πέμπτη μπάρα όταν έχει 7 η κλίμακα. Άν κάψει φλάντζα κεφαλής, θα βράζει τα νερά και θα τα ξερνάει από το δοχείο διαστολής,ειδικά σε άνοιγμα γκαζιού, γιατί θα τα σπρώχνουν τα αέρια...

ztakisg16
06/05/2013, 23:15
Με βερμουδα και καύσωνα όντως η κατάσταση δεν παλευετε!Οταν λες σιτά εννοείς το προστατευτικό του ψυγειου?Εχω βάλει το γνησιο αλλα δεν έχω δει και τρελή διάφορα!

foogr01
07/05/2013, 00:34
George πολυχρονος,να χαιρεσαι τονομα σου και την οικογενεια,αντε και συντομα στην μερια μας την πορτοκαλοεταιρια:beer::a015::a016:.Ναι με ξενερωσε η ιστορια αυτη γιατι δεν μπορω να βρω την ακρη(καιρο τωρα),για κατι ασημαντο μπορει να κανω καμια χοντροζημια(οπως να καψει καμια φλατζα καπακιου π.χ).Σημερα μιλησα με το παληκαρι που το σερβαρει και μου ειπε και αυτος πιθανον θερμοστατη.Απο αυριο μεθαυριο θα το κοιταξει και θα ενημερωσω.Τωρα χαλβαδιαζα τα BMW 800 GS,νομιζωντας οτι ειναι το ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ μηχανακι,το πιο οικονομικο απο ολες τις μεριες αλλα με αυτα που διαβασα ας καθισω στα πορτοκαλια αυγα μου μιας και τα εχω φαει με το κουταλι και ας ειναι ψιχοφθορα τα ψιλοπροβληματακια που εχουν;):beer::wave2:

Ευχαριστώ :beer: :beer: :beer:
Κράτα μας ενήμερους με τα αποτελέσματα... μακάρι να πάνε όλα καλά !
Όσο για τη μπέμπα... πολλά τα €...


Στη θεση σου(μιλωντας για τη χρονικη περιοδο που διανυουμε και οχι σε 2-3 χρονια)θα χτυπουσα αβλεπει ενα 990 που και καλες τιμες παιζουν στο car.gr και οι παιδικες ασθενειες εχουν εξαλειφθει.Τωρα το 690 που λες ολα ΟΚ αλλα μονοκυλινδρο?για ξανασκεψου το,φιλικα παντα Μιλτικος!:lol:

Πολλά μεγάλο το 990 και πολλά τα έξοδα. Γι' αυτά που κάνω μια χαρά μου κάνει το μονοκύλινδρο (μια ζωή εξ'άλλου εκεί). Θα τα κουβεντιάσουμε από κοντά κάποια στιγμή. Και πάλι :beer: :beer: :beer:

MiltiadisK.D
08/05/2013, 19:16
ασε φιλε μιλτο ενας συναδελφος μου ειχε 1 τετοιο μηχανακι και εχει απογοητευτει ντιπι για ντιπι....:cry:ειχε χασει μεχρι και τον υπνο του τα βραδια....:uplate:

Aλλα μουπες μωρε αρκουδα οταν το εκανες βολτα:a015::a016::a015::a016:Ασε που το σκεφτομαι σοβαρα να το δωσω και να παρω v-strom:lol::bawl::rotflmao::a22::moutza:ΚΤΜ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!!!!!!!!!!!

MiltiadisK.D
08/05/2013, 19:17
Φίλε μου το δικό μου 950 μόλις σηκωθεί η πεμπτη μπάρα σχεδόν αμέσως ξεκινάει το βεντιλατερ!

Σωστος ετσι δουλευε και εμενα και ετσι πρεπει να δουλευει,ισως ειναι ελατωματικη η βαλβιδα του ψυγειου.

MiltiadisK.D
08/05/2013, 19:21
Από ότι ξέρω υπάρχει θερμοστάτης που να ανάβει σε χαμηλότερη θερμοκρασία. Συνήθως ανάβει στην πέμπτη μπάρα όταν έχει 7 η κλίμακα. Άν κάψει φλάντζα κεφαλής, θα βράζει τα νερά και θα τα ξερνάει από το δοχείο διαστολής,ειδικά σε άνοιγμα γκαζιού, γιατί θα τα σπρώχνουν τα αέρια...

Βαλβιδα λες,ναι την αλλαξα και εβαλα αυτην να αναβει πιο γρηγορα,μπορει ναναι ελατωματικη,θα ξαναβαλω την παλια πανω.Οταν λες πεταει τα νερα απο το λαστιχο των αναθυμιασεων του ψυγειου η απο καπου αλλου(ταπα ψυγειου π.χ)

MikeG
08/05/2013, 19:35
Μίλτο, τίποτα δεν έχει το μηχανάκι, άδικα ψάχνεσαι. ;)

MiltiadisK.D
08/05/2013, 21:53
Μίλτο, τίποτα δεν έχει το μηχανάκι, άδικα ψάχνεσαι. ;)

Α ρε Μικε,απο το χειμωνιατικο"καθισιο"μου κανει ναζια η καλη μου,ειναι και λιγο το ανησυχο μου πνευμα αλλα απο αυριο τελος,θα μπει στους ρυθμους της παλι;):beer:Α!!!κανονιστε να φανειτε απο εδω με το Γιωργο και τα υπολοιπα παιδια για κανα καφεδακι:wave2:

ALEXMAV
09/05/2013, 02:04
ΕΕΕΙ παιδες καλησπερα και τα σεβη μου !!!! Να πω οτι δεν παιζεστε ολοι σας !! Ειμαι καινουργιος και στο site και σαν αναβατης ενος 950 adv ! Η κανονικη θερμοκρασια λειτουργιας ειναι η τριτη πλακα η η τεταρτη ???? Στην αρχη μου πηγαινε παντα στην τεταρτη εμπαινε μπροστα και το βεντυ στο ρελαντι ,εκανα μια αλλαγη παραφλου εξαερισμο και λοιπα και τωρα αν και το ανοιγω μετα απο ωρα πιανει τεταρτη πλακα ! Το κανα σωστα ??????

gefr
09/05/2013, 07:35
Πολύ σωστά από ότι φαίνεται. Έλεγχε συχνά τη στάθμη του ψυκτικού υγρού για να εξοικειωθείς με την εικόνα. Πρέπει να είναι μέσα στα όρια πάντα. Η κανονική λειτουργία είναι στις 4 μπάρες και στις 5 ανάβει το βαντιλατέρ.

tntyliss
09/05/2013, 16:15
Έτσι...
Πολύ σωστά από ότι φαίνεται. Έλεγχε συχνά τη στάθμη του ψυκτικού υγρού για να εξοικειωθείς με την εικόνα. Πρέπει να είναι μέσα στα όρια πάντα. Η κανονική λειτουργία είναι στις 4 μπάρες και στις 5 ανάβει το βαντιλατέρ.

MiltiadisK.D
10/05/2013, 08:38
Το θεμα ειναι πια ληξας,αλλαξαμε βαλβιδα και ολα οκ:a25:Καποια στιγμη στο μελλον θα βαλουμε και μια τρομπα νερου.Ευχαριστω ολους οσους απαντησαν για την βοηθεια τους:beer:

Lioulios
10/05/2013, 08:43
Eίδες που στα έλεγα ... Σκίστο τώρα !

MiltiadisK.D
10/05/2013, 10:27
Eίδες που στα έλεγα ... Σκίστο τώρα !

Θα του πινω το αιμα μεχρι να ΖΩ,να ΜΠΟΡΩ,και να ΤΟΧΩ,οπως εκανα και με τα προηγουμενα.Ουτε το πρωτο μου(ΚΤΜι)ειναι και ουτε το τελευταιο θαναι!!!!!!!!!!:vroum:

Lioulios
10/05/2013, 15:14
Έτσι !

taxydromos
10/05/2013, 15:55
:ktm: :beer:

Ktm.Prestige
16/05/2013, 08:40
Το θεμα ειναι πια ληξας,αλλαξαμε βαλβιδα και ολα οκ:a25:Καποια στιγμη στο μελλον θα βαλουμε και μια τρομπα νερου.Ευχαριστω ολους οσους απαντησαν για την βοηθεια τους:beer:


:a18:

MiltiadisK.D
16/05/2013, 22:37
Αυριο εκτος απροοπτου θα τα πουμε απο κοντα στο event της λεσχης!!!:pipila:

Lioulios
17/05/2013, 00:51
Δε θέλω απρόοπτα και μλκιες ...Κοίτα να έρθεις .

Με το μεγάλο έλα που να το δουλέψεις και λίγο να δεις αν τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε και ειναιο Οκ το μοτόρι

...Έτσι για να μαστε και μέσα στο θέμα του θρέντ

MiltiadisK.D
17/05/2013, 01:15
Δε θέλω απρόοπτα και μλκιες ...Κοίτα να έρθεις .

Με το μεγάλο έλα που να το δουλέψεις και λίγο να δεις αν τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε και ειναιο Οκ το μοτόρι

...Έτσι για να μαστε και μέσα στο θέμα του θρέντ
Το μηχανακι δουλευει σε καθημερινη βαση ΛΙΟΥΛΙΕ!!!Οπως και εγω:beer:

Ktm.Prestige
17/05/2013, 09:30
Μπαμπάκαααα :pipila:


Το μηχανακι δουλευει σε καθημερινη βαση ΛΙΟΥΛΙΕ!!!Οπως και εγω:beer: