PDA

View Full Version : Moto Festival 2013



Σελίδες : [1] 2

TROOPER
04/05/2013, 10:34
http://news247.gr/eidiseis/auto/moto_festival_2013.2237242.html

:cool:

MG-KTiNoS
04/05/2013, 10:38
http://news247.gr/eidiseis/auto/moto_festival_2013.2237242.html

:cool:

:beer:

RAMMSTEIN
04/05/2013, 11:04
αντε ολοι στο γυφτοπαζαρο(γιατι ετσι μοιαζει) και ναμαστε και χαρουμενοι την κριση μου μεσα

AUFGEBRACHT
04/05/2013, 11:06
Μουσική, χορός, κρύα μπύρα, γουρουνοπούλα και μεγάλο λαϊκό γλέντι με τη Φυλλιώ Πυργάκη...

Cpt. Haddock
04/05/2013, 11:09
Ενταξει, απο το τιποτα...

Όσοι δεν πατε/παμε ( :a018: ) στο 36ωρο, μια και πεφτει στο ιδιο ΣΚ, καλο ειναι να ανηφορήσετε μια βολτα.

RAMMSTEIN
04/05/2013, 11:11
Μουσική, χορός, κρύα μπύρα, γουρουνοπούλα και μεγάλο λαϊκό γλέντι με τη Φυλλιώ Πυργάκη...

http://www.youtube.com/watch?v=82cEM5KMNNY

MG-KTiNoS
04/05/2013, 11:25
Είσαστε άδικοι !
Μια χαρά είναι και τσάμπα.
:)

Εγώ θα χαρώ να πάω. Θα δω παλιούς φίλους και φίλες, θα πιω καφεδιά, θα ακούσω μουσικούλα, θα δω και κανένα μηχανάκι.
Τι μου πρόσφερε παραπάνω η παλιά έκθεση?
Βαβούρα, κατεστραμμένες μοντέλες και χιλιάδες άσχετους.
Και τα πανηγύρια μια χαρά είναι. Λαϊκά και όμορφα.
Καλή παρέα να χεις !

Υγ
Τώρα βέβαια μπορείτε να πείτε στη κάθε ΧΧΧΧ υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων ότι δε γουστάρετε γυφτιές, να σας τα σκάσουν ,να περάσατε πιο καλά!
:D

(εμείς οι γύφτοι μια χαρά θα είμαστε!)
:p

AUFGEBRACHT
04/05/2013, 11:29
Είσαστε άδικοι !
Μια χαρά είναι και τσάμπα.
:)

Εγώ θα χαρώ να πάω. Θα δω παλιούς φίλους και φίλες, θα πιω καφεδιά, θα ακούσω μουσικούλα, θα δω και κανένα μηχανάκι.
Τι μου πρόσφερε παραπάνω η παλιά έκθεση?
Βαβούρα, κατεστραμμένες μοντέλες και χιλιάδες άσχετους.
Και τα πανηγύρια μια χαρά είναι. Λαϊκά και όμορφα.
Καλή παρέα να χεις !

Υγ
Τώρα βέβαια μπορείτε να πείτε στη κάθε ΧΧΧΧ υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων ότι δε γουστάρετε γυφτιές, να σας τα σκάσουν ,να περάσατε πιο καλά!
:D

(εμείς οι γύφτοι μια χαρά θα είμαστε!)
:p

Χαλάρωσε, και βέβαια μια χαρά και τζάμπα είναι και μόνο και μόνο που γίνεται μια εκδήλωση καλό είναι. Τα υπόλοιπα είναι χαβαλές και καλοπροαίρετο χιούμορ, μην παρεξηγείτε τα πάντα :wave2:

RAMMSTEIN
04/05/2013, 11:33
τισ μοντελες δεν τισ γλιτωνεις ετσι και αλλιως απλα λογο κρισης τωρα θα σου μοστραρουν γ εθνικη
τους ασχετους επισης δεν τους γλιτωνεις ειναι παντου και στο τσαμπα ακομα περισοτεροι
το τσαμπα επισης δεν ειναι κριτηριο,κριτηριο ειναι το επιπεδο (των εκθεσεων και των events εννοω)και αυτο ειναι χαμηλο.οχι οτι δεν ηταν αλλα εστω κατα καιρους κατι προσπαθουσε να γινει παραπανω
αν επισκεφτεις ποτε εκθεση η festival(οπωσ το ονομαζουν τρομαρα τους) του εξωτερικου δενθα περνασ ουτε απεξω στα δικα μας
και αυτο δεν εχει να κανει με την τρεχουσα εποχη και παλια που ειχαμε μαρουλι επιπεδο δεν υπηρχε μονο επιπεδο στην αρπαχτη

AUFGEBRACHT
04/05/2013, 11:37
τισ μοντελες δεν τισ γλιτωνεις ετσι και αλλιως απλα λογο κρισης τωρα θα σου μοστραρουν γ εθνικη

Ορθότατον!!! Πότε θα ξαναδούμε τουρλωμένη τη Χριστίνα πάνω σε ΚΤΜ;;;

nathair
04/05/2013, 11:40
Εκθέτες ακόμα δεν έχουνε βρει από ότι φαίνεται από το site τους http://www.motofestival.gr/.

Οπότε τι test rides θα κάνουμε; Α, ξέρω, ο ένας το μηχανάκι του άλλου, καλό είναι και αυτό ;) Για να δούμε, για να δούμε, μακάρι να είναι καλό...

AUFGEBRACHT
04/05/2013, 11:43
Εκθέτες ακόμα δεν έχουνε βρει από ότι φαίνεται από το site τους http://www.motofestival.gr/.

Οπότε τι test rides θα κάνουμε; Α, ξέρω, ο ένας το μηχανάκι του άλλου, καλό είναι και αυτό ;) Για να δούμε, για να δούμε, μακάρι να είναι καλό...

Εάν δεν έχουν βρει ακόμα εκθέτες έχουν μείνει έκθετοι...

MG-KTiNoS
04/05/2013, 11:47
Εκθέτες ακόμα δεν έχουνε βρει από ότι φαίνεται από το site τους http://www.motofestival.gr/.

Οπότε τι test rides θα κάνουμε; Α, ξέρω, ο ένας το μηχανάκι του άλλου, καλό είναι και αυτό ;) Για να δούμε, για να δούμε, μακάρι να είναι καλό...

Εγώ το γκούτσι ΔΕΝ...


το δίνω !


:cool:

TROOPER
04/05/2013, 11:58
σταματηστε την γκρινια.

καποιοι προσπαθησαν περυσι με επιτυχια να κανουνε κατι χωρις να παρουνε χρηματα και δεδομενων των συνθηκων. φετος ξανα. ε ειναι αδικο να φωναζουμε το 2013 για τις αρπαχτες του 2006. τοτε ποσοι φωναζατε? (και δεν βαζω κι εμενα μεσα γιατι εγω φωναζα και τοτε αλλα τοτε ημουνα ο αντιδραστικος).

εν παση περιπτωση οποιος θελει να παει ας παει. οποιος θελει απλα να βγαλει χολη (δεν βλεπω τον λογο) ας την βγαλει.

εγω θα παω οχι για να παρακολουθησω κανενα φεστιβαλ, αλλα γιατι ξερω τον τροπο να περναω καλα. :wave2:

nathair
04/05/2013, 13:03
Εγώ θα πάω, βόλτα με το ποδήλατο. Αν έχει και κανέναν εκθέτη και κανένα test ride, θα ξαναγυρίσω με εξοπλισμό ;)

antsoar
04/05/2013, 14:42
εγω θα παω οχι για να παρακολουθησω κανενα φεστιβαλ, αλλα γιατι ξερω τον τροπο να περναω καλα. :wave2:



+1000

Θα σε δω εκεί αγόρι, :beer::beer:

antsoar
04/05/2013, 14:48
Όσοι δεν πατε/παμε ( :a018: ) στο 36ωρο, μια και πεφτει στο ιδιο ΣΚ, καλο ειναι να ανηφορήσετε μια βολτα.

Εσύ δεν με εκπλήσσει που πάλι δεν θα πας 36ωρω :bawl::moutza:







Εγώ θα χαρώ να πάω. Θα δω παλιούς φίλους και φίλες, θα πιω καφεδιά, θα ακούσω μουσικούλα, θα δω και κανένα μηχανάκι.

:p

Αλλά ούτε εσύ?! :confused:

Aνεμος
04/05/2013, 15:59
εγω θα παω οχι για να παρακολουθησω κανενα φεστιβαλ, αλλα γιατι ξερω τον τροπο να περναω καλα. :wave2:

Με κάλυψε ο Troop. Απλά και όμορφα, όποιος γουστάρει πάει

sahara
04/05/2013, 16:20
Πολύ ωραία φάση μου ακούγεται,
Μπόλικη μοτό, μουσική , βόλτα, χαβαλές .
Και για όσους γκρινιάζουν, αν υπάρχουν τέτοιοι, να πω
μακάρι να είχαμε κάτι ανάλογο και Θεσσαλονίκη ή επαρχία γενικότερα .
Καλά να περάσετε όσοι πάτε.

Bladerunner
04/05/2013, 16:26
Ανυπομονώ. Κάποιες φάτσες ομολογώ ότι μου έλειψαν! Ευκαιρία και για μοτο-κουβεντούλα.

MG-KTiNoS
04/05/2013, 16:41
άκυρο....

36ωρο ΟΝ !

:D

antsoar
04/05/2013, 16:45
άκυρο....

36ωρο ΟΝ !

:D

Αποφάσισε φίλος :lol:

Cpt. Haddock
04/05/2013, 17:45
Εσύ δεν με εκπλήσσει που πάλι δεν θα πας 36ωρω :bawl::moutza:

Γμσε τα...

Δε με θέλει φαινεται (χαθηκε να το εκαναν μεσα στον Απριλιο κι αυτοι ρε παιδι μου? ) :(

DimChios
10/05/2013, 09:08
Ορθότατον!!! Πότε θα ξαναδούμε τουρλωμένη τη Χριστίνα πάνω σε ΚΤΜ;;;

Παρε το ΚΤΜ του alstarf, να την παρω ενα τηλ, να κανονισουμε ραντεβου να τη βγαλεις φωτο

edit: παιζει μια εκθεση που αφορα τη δουλεια μου εκεινο το ΣΚ. Πιστευω να προλαβω μια βολτίντζα ομως απο το φεστιβάλ και οποιου του βρωμαει να βάλει αποσμητικο

:wave2:

Toumpas
10/05/2013, 09:27
Ωραίο το IMR160, σε βάζει σε σκέψεις για καρτόπιστα ;)

2000Euro για το τουμπανιασμένο με ρυθμιζόμενη τιμονόπλακα/αναρτήσεις ><

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
10/05/2013, 12:44
εγω θα παω για να σας δω απο κοντα να γκρινιαζεται .
ολα σας φτεναι.
μια η μπυρα ειναι κρυα... μια το τυρι μουχλιασμενο... ρε αι στο διακο γρινιαριδες.
θα σας δω εκει...289669

vaska
10/05/2013, 13:47
Ορθότατον!!! Πότε θα ξαναδούμε τουρλωμένη τη Χριστίνα πάνω σε ΚΤΜ;;;

Ποια Χριστίνα σε ποιο ΚΤΜ????
Τι έχω χάσει Θεέ μου??

Μίλα σύντροφε, πες ότι ξέρεις να φωτιστούμε κι εμείς!!!!!!!!

freco
10/05/2013, 13:57
.... και οποιου του βρωμαει να βάλει αποσμητικο :wave2:


...εγω θα παω οχι για να παρακολουθησω κανενα φεστιβαλ, αλλα γιατι ξερω τον τροπο να περναω καλα. :wave2:

+990

Εδώ πάμε για καφέ, μόνο και μόνο για να μιλήσουμε για μηχανάκια. Η οποιαδήποτε προσπάθεια μοτο-εκδήλωσης γιατί να μας χαλάει?
Θα τα πούμε εκεί παίδες. Όποιος δε γουστάρει ας φάει κολοκυθόπιτα.

DimChios
10/05/2013, 14:02
Ποια Χριστίνα σε ποιο ΚΤΜ????
Τι έχω χάσει Θεέ μου??

Μίλα σύντροφε, πες ότι ξέρεις να φωτιστούμε κι εμείς!!!!!!!!

Αυτη!

(Χριστίνα Μουστάκα)

289674289675

antsoar
10/05/2013, 14:22
Αυτη!

(Χριστίνα Μουστάκα)

289674289675

Θα βάλω το KTM, θα κανονίσεις αναπαράσταση ; :evil:

nathair
12/05/2013, 18:46
Γουάου, τώρα έχουνε και εκθέτες!

http://www.motofestival.gr/#exhibitors

paramedic
12/05/2013, 21:17
Κάθε προσπάθεια στον νεκρό πια χώρο της μοτοσυκλέτας καλή είναι κατα την γνώμη μου. Μακάρι να μπορέσω να πάω κανα 2ωρο.

jarv
13/05/2013, 22:04
Εκθέτες ακόμα δεν έχουνε βρει από ότι φαίνεται από το site τους http://www.motofestival.gr/.

Οπότε τι test rides θα κάνουμε; Α, ξέρω, ο ένας το μηχανάκι του άλλου, καλό είναι και αυτό ;) Για να δούμε, για να δούμε, μακάρι να είναι καλό...

Προς το παρόν:
DUCATI Hyperstrada
DUCATI Hypermoto
DUCATI Hypermoto SP
DUCATI Multistrada
DUCATI Multistrada S
DUCATI Fighter 848
DUCATI Monster 696
DUCATI Monster 796
DUCATI Diavel
ROYAL ENFIELD Bullet Classic 500 C-5 EFI
KTM DUKE 200 ABS
LML 125 CVT scooter
YAMAHA XJ6 DIVERSION F
YAMAHA XENTER150
YAMAHA TMAX530
YAMAHA FZ8N 
YAMAHA XMAX250
YAMAHA X-MAX 400
HONDA PCX 150
HONDA SH 150
HONDA NC 700
HONDA SH300
HONDA WAVE 110
HONDA NSC VISION 110
HONDA CROSSRUNNER 800

nathair
13/05/2013, 22:06
Για να δούμε, για να δούμε, εγώ πάντως θα πάω μια βόλτα!

jarv
14/05/2013, 19:48
Οι μοτοσυκλέτες που θα υπάρχουν για test ride είναι οι εξής (αλφαβητικά):
DUCATI Hyperstrada Hypermoto Hypermoto SP Multistrada Multistrada S Fighter 848 Monster 696 Monster 796 Diavel
HONDA PCX 150 SH 150 NC 700 SH300 WAVE 110 NSC VISION 110 CROSSRUNNER 800
KTM DUKE 200 ABS
LML 125 CVT scooter
ROYAL ENFIELD Bullet Classic 500 C-5 EFI
TRIUMPH TIGER 1050 TIGER 800
YAMAHA XJ6 DIVERSION F XENTER 150 TMAX 530 FZ8N  XMAX 250 X-MAX 400

Το Test Ride θα λειτουργήσει Σάββατο 18 και Κυριακή 19 Μαΐου από τις 10:00-19:00
Προϋπόθεση για να λάβετε μέρος είναι να έχετε δίπλωμα αντίστοιχο της μοτοσυκλέτας που θα οδηγήσετε, κράνος και μπουφάν.

Τα δώρα είναι πάρα πολλά, θα έχουμε κράνη, ελαστικά, γάντια, λάδια κλπ.
Όμως το αποκορύφωμα θα είναι την Κυριακή στην τελευταία κλήρωση.

Το δώρο είναι ένα κράνος AGV corsa elements, αξίας 750 euro, με ιδιόχειρη αφιέρωση προς τον νικητή από τον ίδιο τον Valentino Rossi. Θα το υπογράψει στον επόμενο ευρωπαϊκό αγώνα μετά το event και στην συνέχεια θα παραδοθεί στον τυχερό.
Το συγκεκριμένο κράνος έχει σχεδιαστεί μετά από 2 χρόνια έρευνας και εξέλιξης σε συνεργασία με τον ίδιο τον Valentino Rossi και πέρα από την κορυφαία προστασία, προσφέρει την μεγαλύτερη ορατότητα από όλα τα κράνη μοτοσυκλέτας.

Αυτά προς το παρόν
Ιωάννα Αρβανιτάκη

DimChios
14/05/2013, 20:15
Οι μοτοσυκλέτες που θα υπάρχουν για test ride είναι οι εξής (αλφαβητικά):
DUCATI Hyperstrada Hypermoto Hypermoto SP Multistrada Multistrada S Fighter 848 Monster 696 Monster 796 Diavel
HONDA PCX 150 SH 150 NC 700 SH300 WAVE 110 NSC VISION 110 CROSSRUNNER 800
KTM DUKE 200 ABS
LML 125 CVT scooter
ROYAL ENFIELD Bullet Classic 500 C-5 EFI
TRIUMPH TIGER 1050 TIGER 800
YAMAHA XJ6 DIVERSION F XENTER 150 TMAX 530 FZ8N  XMAX 250 X-MAX 400

Το Test Ride θα λειτουργήσει Σάββατο 18 και Κυριακή 19 Μαΐου από τις 10:00-19:00
Προϋπόθεση για να λάβετε μέρος είναι να έχετε δίπλωμα αντίστοιχο της μοτοσυκλέτας που θα οδηγήσετε, κράνος και μπουφάν.

Τα δώρα είναι πάρα πολλά, θα έχουμε κράνη, ελαστικά, γάντια, λάδια κλπ.
Όμως το αποκορύφωμα θα είναι την Κυριακή στην τελευταία κλήρωση.

Το δώρο είναι ένα κράνος AGV corsa elements, αξίας 750 euro, με ιδιόχειρη αφιέρωση προς τον νικητή από τον ίδιο τον Valentino Rossi. Θα το υπογράψει στον επόμενο ευρωπαϊκό αγώνα μετά το event και στην συνέχεια θα παραδοθεί στον τυχερό.
Το συγκεκριμένο κράνος έχει σχεδιαστεί μετά από 2 χρόνια έρευνας και εξέλιξης σε συνεργασία με τον ίδιο τον Valentino Rossi και πέρα από την κορυφαία προστασία, προσφέρει την μεγαλύτερη ορατότητα από όλα τα κράνη μοτοσυκλέτας.

Αυτά προς το παρόν
Ιωάννα Αρβανιτάκη

:a23::a10::beer::beer::beer:

antsoar
14/05/2013, 21:38
Κάθε προσπάθεια, σε τέτοιους καιρούς, αξίζει την στήριξή μας :beer::beer:

taskon
15/05/2013, 14:10
Ξαρει κανεις την Κυριακη μεχρι τι ωρα θα ειναι? Θα γυρναω απο 3ημερη εκδρομουλα σε Κονιτσα Μετσοβο οποτε μπορει να κλεισει ωραια το ταξιδι βλεποντας μηχανες..

Εκτος αν θα ειμαι τοσο πτωμα που δεν θα θελω να βλεπω μηχανη μπροστα μου:D

jarv
15/05/2013, 17:10
Ξαρει κανεις την Κυριακη μεχρι τι ωρα θα ειναι? Θα γυρναω απο 3ημερη εκδρομουλα σε Κονιτσα Μετσοβο οποτε μπορει να κλεισει ωραια το ταξιδι βλεποντας μηχανες..

Εκτος αν θα ειμαι τοσο πτωμα που δεν θα θελω να βλεπω μηχανη μπροστα μου:D

με τη δύση του ηλίου έχουμε πει

taskon
16/05/2013, 11:48
με τη δύση του ηλίου έχουμε πει

ok thanks

harris_x
16/05/2013, 13:43
σταματηστε την γκρινια.

καποιοι προσπαθησαν περυσι με επιτυχια να κανουνε κατι χωρις να παρουνε χρηματα και δεδομενων των συνθηκων. φετος ξανα. ε ειναι αδικο να φωναζουμε το 2013 για τις αρπαχτες του 2006. τοτε ποσοι φωναζατε? (και δεν βαζω κι εμενα μεσα γιατι εγω φωναζα και τοτε αλλα τοτε ημουνα ο αντιδραστικος).

εν παση περιπτωση οποιος θελει να παει ας παει. οποιος θελει απλα να βγαλει χολη (δεν βλεπω τον λογο) ας την βγαλει.

εγω θα παω οχι για να παρακολουθησω κανενα φεστιβαλ, αλλα γιατι ξερω τον τροπο να περναω καλα. :wave2:+675

harris_x
16/05/2013, 13:45
Οι μοτοσυκλέτες που θα υπάρχουν για test ride είναι οι εξής (αλφαβητικά):
DUCATI Hyperstrada Hypermoto Hypermoto SP Multistrada Multistrada S Fighter 848 Monster 696 Monster 796 Diavel
HONDA PCX 150 SH 150 NC 700 SH300 WAVE 110 NSC VISION 110 CROSSRUNNER 800
KTM DUKE 200 ABS
LML 125 CVT scooter
ROYAL ENFIELD Bullet Classic 500 C-5 EFI
TRIUMPH TIGER 1050 TIGER 800
YAMAHA XJ6 DIVERSION F XENTER 150 TMAX 530 FZ8N  XMAX 250 X-MAX 400

Το Test Ride θα λειτουργήσει Σάββατο 18 και Κυριακή 19 Μαΐου από τις 10:00-19:00
Προϋπόθεση για να λάβετε μέρος είναι να έχετε δίπλωμα αντίστοιχο της μοτοσυκλέτας που θα οδηγήσετε, κράνος και μπουφάν.

Τα δώρα είναι πάρα πολλά, θα έχουμε κράνη, ελαστικά, γάντια, λάδια κλπ.
Όμως το αποκορύφωμα θα είναι την Κυριακή στην τελευταία κλήρωση.

Το δώρο είναι ένα κράνος AGV corsa elements, αξίας 750 euro, με ιδιόχειρη αφιέρωση προς τον νικητή από τον ίδιο τον Valentino Rossi. Θα το υπογράψει στον επόμενο ευρωπαϊκό αγώνα μετά το event και στην συνέχεια θα παραδοθεί στον τυχερό.
Το συγκεκριμένο κράνος έχει σχεδιαστεί μετά από 2 χρόνια έρευνας και εξέλιξης σε συνεργασία με τον ίδιο τον Valentino Rossi και πέρα από την κορυφαία προστασία, προσφέρει την μεγαλύτερη ορατότητα από όλα τα κράνη μοτοσυκλέτας.

Αυτά προς το παρόν
Ιωάννα Αρβανιτάκη Συγχαρητήρια για την προσπάθεια :beer::beer::beer:

DAYMAN
16/05/2013, 15:28
Ορθότατον!!! Πότε θα ξαναδούμε τουρλωμένη τη Χριστίνα πάνω σε ΚΤΜ;;;

ελα ντε!!!

nathair
16/05/2013, 23:27
Απαραίτητη προϋπόθεση για να συμμετάσχετε:
1. Δίπλωμα αντίστοιχο της κατηγορίας που θα οδηγήσετε
(για μοτοσυκλέτες άνω των 500cc το δίπλωμα θα πρέπει να είναι 5ετίας
2. Κράνος, μπουφάν, γάντια (αν δεν έχετε μπουφάν ή γάντια σας τα παρέχουμε εμείς δωρεάν)
Προσοχή: απαγορεύεται να οδηγήσετε μοτοσυκλέτα με βερμούδα ή σορτς

Αυτό το 5ετίας δε μου αρέσει καθόλου! Εχω 27ετία το αυτοκινήτου, πιάνει;

ioarma
17/05/2013, 07:52
Γιατί αυτό άραγε ?

Στην προηγούμενη έκθεση οδήγησα με δίπλωμα 25ετιας!!

Sapadak
17/05/2013, 07:55
Μαλλον εννοει να ειναι τουλάχιστον 5 ετων το διπλωμα, οχι το μέγιστο 5 ετων μαλλον για να ειναι ΟΚ τωρα με τις αλλαγες στις κατηγορίες.

edit.
Πολλά μάλλον εχει η πρόταση :lol:

Μας θα εξηγησει η jarv ελπίζω

Aνεμος
17/05/2013, 08:59
Μαλλον εννοει να ειναι τουλάχιστον 5 ετων το διπλωμα, οχι το μέγιστο 5 ετων μαλλον για να ειναι ΟΚ τωρα με τις αλλαγες στις κατηγορίες.

edit.
Πολλά μάλλον εχει η πρόταση :lol:

Μας θα εξηγησει η jarv ελπίζω

Μάλλον έχεις δίκιο για την 5ετία :)

και μάλλον το edit το έκανες βιαστικά :D

Sapadak
17/05/2013, 09:06
και μάλλον το edit το έκανες βιαστικά :D

:lol: :lol:

Xrider
17/05/2013, 09:24
Και Multistrada σε δύο εκδόσεις διαθέσιμη για test ride από αύριο το πρωί έως Κυριακή βράδυ στο 32ο χλμ Αθηνών Λαμίας στο MOTO Festival 2013

AristidisZ
17/05/2013, 09:28
Και Multistrada σε δύο εκδόσεις διαθέσιμη για test ride από αύριο το πρωί έως Κυριακή βράδυ στο 32ο χλμ Αθηνών Λαμίας στο MOTO Festival 2013

το θέμα είναι θα πρέπει να έχουμε μέσο για να τις καβαλήσουμε ; :p
μπράβο πάντως για την διοργάνωση σε όλους τους διοργανωτές
Κυριακή θα προσπαθήσω να ανέβω μια βόλτα, εύχομαι να πετύχω καμιά γνωστή φάτσα :wave2:

Xrider
17/05/2013, 09:54
το θέμα είναι θα πρέπει να έχουμε μέσο για να τις καβαλήσουμε ; :p
μπράβο πάντως για την διοργάνωση σε όλους τους διοργανωτές
Κυριακή θα προσπαθήσω να ανέβω μια βόλτα, εύχομαι να πετύχω καμιά γνωστή φάτσα :wave2:

Αντε και την εκανες μια βολτα ,αντε και σου αρεσε...το βασικο ερωτημα ειναι ....θα την αγορασεις? Ειναι μαζοχισμος να καβαλας μηχανακια που προς το παρων δεν μπορεις να εχεις.
Γλυκενεσαι και μετα πεφτεις σε καταθλιψη. Εχω τον γειτονα μου που εχει μια μηχανη που μεχρι πριν λιγο καιρο ζαχαρωνα.."Παρτη να την κανεις μια βολτα"μου λεει εδω και ενα χρονο. Δεν το σκεφτομαι καν ,να την κανω βολτα γιατι μετα η "πικρα" θα ειναι μεγαλη.
Σε αυτες τις συγκεντρωσεις ειναι χαβαλες να γινεται ,καλα να περναμε και φατε ματια ψαρια.Δεν εχει σημασια αν θα οδηγησεις καποιο μηχανακι.
Θυμαμαι πριν πολλα χρονια οταν εκαναν τις εκθεσεις στο Ειρηνης και Φιλιας που ηταν "τιγκα" το σταδιο απο εκθετες και κοσμο...γεμιζες φυλλαδια ,καμια 10αρια μπρελοκ της Μαλμπορο αλλα 200 αυτοκόλλητα,καμια φωτο πανω σε κανενα "τουμπανο" της εποχης -αυτο δεν το εχω κανει ποτε- και γυρναγες στο σπιτι χαρουμενος με το παπακι σου.
Αυτο ειναι το πνευμα σε τετοιες εκδηλωσεις κατα την γνωμη μου.

AristidisZ
17/05/2013, 10:01
Αντε και την εκανες μια βολτα ,αντε και σου αρεσε...το βασικο ερωτημα ειναι ....θα την αγορασεις? Ειναι μαζοχισμος να καβαλας μηχανακια που προς το παρων δεν μπορεις να εχεις.
Γλυκενεσαι και μετα πεφτεις σε καταθλιψη. Εχω τον γειτονα μου που εχει μια μηχανη που μεχρι πριν λιγο καιρο ζαχαρωνα.."Παρτη να την κανεις μια βολτα"μου λεει εδω και ενα χρονο. Δεν το σκεφτομαι καν ,να την κανω βολτα γιατι μετα η "πικρα" θα ειναι μεγαλη.
Σε αυτες τις συγκεντρωσεις ειναι χαβαλες να γινεται ,καλα να περναμε και φατε ματια ψαρια.Δεν εχει σημασια αν θα οδηγησεις καποιο μηχανακι.
Θυμαμαι πριν πολλα χρονια οταν εκαναν τις εκθεσεις στο Ειρηνης και Φιλιας που ηταν "τιγκα" το σταδιο απο εκθετες και κοσμο...γεμιζες φυλλαδια ,καμια 10αρια μπρελοκ της Μαλμπορο αλλα 200 αυτοκόλλητα,καμια φωτο πανω σε κανενα "τουμπανο" της εποχης -αυτο δεν το εχω κανει ποτε- και γυρναγες στο σπιτι χαρουμενος με το παπακι σου.
Αυτο ειναι το πνευμα σε τετοιες εκδηλωσεις κατα την γνωμη μου.

κοίτα να δεις, το multistrada συγκεκριμένα δύσκολα θα το αγόραζα, κακά τα ψέματα
όμως π.χ. ένα crossrunner ή ένα tiger κάποια στιγμή (και δεν λέω σε 8 χρόνια) μπορεί και να το σκεφτόμουν, υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις
άρα, τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο, δεν τα θεωρώ και τόσο μακρινά μηχανάκια
αυτό που δε θα καβάλαγα ποτέ, γιατί δε βρίσκω κανένα νόημα, είναι ένα εξωτικό SS, γιατί θεωρώ ότι "δεν το έχω" καθόλου...

ioarma
17/05/2013, 10:09
Αντε και την εκανες μια βολτα ,αντε και σου αρεσε...το βασικο ερωτημα ειναι ....θα την αγορασεις? ..........................


...η βασική απάντηση είναι ότι απέκτησα μια εμπειρία!!!:cool:

jarv
17/05/2013, 10:15
καλημέρα σε όλους, κάποιος που μόλις έβγαλε δίπλωμα και δεν έχει εμπειρία δεν μπορεί να οδηγήσει μεγάλη μοτοσυκλέτα, φαντάζομαι πως είναι λογικό, σίγουρα οι ταχύτητες σε ένα test ride είναι μικρές και ελεγχόμενες από τον πλοηγο, όμως η ταχύτητα δεν είναι το παν, θέλει και εμπειρία. Το καλύτερο είναι να οδηγήσει κάποιος τη μοτοσυκλέτα που θέλει ενδεχομένως να αγοράσει και όχι ότι υπάρχει.

Dant3
17/05/2013, 16:40
Ελεγα να ερθω να παρω και καμια μοτο για τεστ αλλα ξενερωσα με τη 5ετια...
ναι το εχω 2 χρονια αλλα απο τη πρωτη μετα οδηγαω μηχανη αρκετων κυβικων.
με απογοητευει γιατι δεν ειναι και το πιο αντικειμενικο ενα ξερο 5ετιας

DimChios
17/05/2013, 17:04
τρωγεστε με τα ρουχα σας ρε πστ μου! ολα σας βρωμανε!

Nostradamus
17/05/2013, 17:06
τρωγεστε με τα ρουχα σας ρε πστ μου! ολα σας βρωμανε!

+1

Δεν μπορουσα με τιποτα να "συνταξω" κατι κοσμιο...

nathair
18/05/2013, 15:11
Πήγα μια βολτούλα με το ποδήλατο το πρωί. Τίποτα περισσότερο ή λιγότερο από ότι περίμενα, ακτός από πολλές BMW και Ducati, και ένα περίπτερο της Yamaha που είχαν ξεχάσει να φέρουν οτιδήποτε μεγαλύτερο από το FZ8. Μα καλά, μόνο σκούτερ πουλάνε; Προφανώς, λέω εγώ, λόγω κρίσης, αυτά έχουνε πέραση...

Cpt. Haddock
18/05/2013, 16:30
τρωγεστε με τα ρουχα σας ρε πστ μου! ολα σας βρωμανε!

+1050

Shiatman
18/05/2013, 17:13
Θα έχουμε κι απαυθείας skype σύνδεση με το δικό μας πανηγυράκι στις γιγαντοοθόνες!! :wave2:

290453

Dant3
18/05/2013, 18:41
Πηγα και εγω.
αρκετα καλα ηταν
οντως πιο πολυ τα σκουτερ προωθουσαν.
πηρα για τεστ fazer8 και streetfighter 848

vassat
18/05/2013, 19:25
Αύριο, Κυριακή, τι ώρα ανοίγουν οι πύλες;
/ ΒΣ

devil's animal
18/05/2013, 20:08
ας βαλει καποιος πως μπορουμε να παμε ευκολα γιατι εχω ανεβει στο Auto Festival 3-4 φορες και παντα χανομαι..:blush:
εννοω σε ποια εξοδο ακριβως βγαινουμε (το αναγραφει) και που στριβουμε...
την τελευταια φορα που πηγα εστριψα απο Νεα Ερυθραια και ανεβηκα τον παραδρομο που περναει μπροστα απο τα goody's και φυσικα χαθηκα...:lol:

harris_x
18/05/2013, 20:57
αυριο κατα τις 0945 θα είμαι στα γκουντις στον παράδρομο της εθνικής στο ύψος του Αγ. Στεφάνου.
αν ενδιαφέρεται κάποιος να πάμε παρέα, ας το γράψει εδω και ας είναι εκει on time.
1000 φεύγω. :beer:


ας βαλει καποιος πως μπορουμε να παμε ευκολα γιατι εχω ανεβει στο Auto Festival 3-4 φορες και παντα χανομαι..:blush:
εννοω σε ποια εξοδο ακριβως βγαινουμε (το αναγραφει) και που στριβουμε...
την τελευταια φορα που πηγα εστριψα απο Νεα Ερυθραια και ανεβηκα τον παραδρομο που περναει μπροστα απο τα goody's και φυσικα χαθηκα...:lol:
έλα να πάμε παρέα ;)

fosbabis
18/05/2013, 21:30
Μια χαρα το βρηκα ολο το θεμα και αξιζει για οποιον θελει να παει κα ξεσκασει λιγο και να δει και μερικα νεα μοντελα.

devil's animal
18/05/2013, 21:45
αυριο κατα τις 0945 θα είμαι στα γκουντις στον παράδρομο της εθνικής στο ύψος του Αγ. Στεφάνου.
αν ενδιαφέρεται κάποιος να πάμε παρέα, ας το γράψει εδω και ας είναι εκει on time.
1000 φεύγω. :beer:


έλα να πάμε παρέα ;)

κατα μεγαλο ποσοστο θα ειμαι εκει Χαρη...
:beer::beer::beer:

harris_x
18/05/2013, 22:24
κατα μεγαλο ποσοστο θα ειμαι εκει Χαρη...
:beer::beer::beer:

Ok :beer::beer:

motomaniac
19/05/2013, 01:14
κριμα για μας που ειμαστε μακρια. θα ηταν επισης καλο να ειχαμε συνεργαστει ως φορουμ απο την αρχη και να γινοταν και moto bazaar με αξεσουαρ ανταλακτικα κλπ..

Lioulios
19/05/2013, 01:27
Πολλές φωτο

http://www.mrbike.gr/website/teleitaia-Nea/Motofestival-2013-%E2%80%93-ti-eidame.html

jarv
19/05/2013, 07:58
ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΟ MOTO FESTIVAL
ME ΔΙΟΔΙΑ
1. Μετά τα πρώτα διόδια βγαίνετε στην πρώτη έξοδο Καπανδριτίου & στη διασταύρωση κάνετε δεξιά και στο τέλος του δρόμου αριστερά προς ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙ
2. Ακολουθείτε το δρόμο και στα πρώτα φανάρια κάνετε αριστερά
3. Περνάτε την εθνική από κάτω
4. Μετά την volkswagen στον πρώτο δρόμο κάνετε δεξιά
5. Ο δρόμος σας οδηγεί στο moto festival
ΧΩΡΙΣ ΔΙΟΔΙΑ
Εξοδος Αγίου Στεφάνου (Goody's) και ακολουθείτε τον παράδρομο με κατεύθυνση προς Λαμία, μόλις περάσετε την ΒΡ στα 900μ. ακριβώς έχει υπόγεια διάβαση

harris_x
19/05/2013, 19:38
Πολύ καλά ήταν, Ιωάννα χάρηκα πολύ που σε είδα ξανά :beer::beer:


To tiger 800 τελικά είναι ωραίο :hmm:

TROOPER
19/05/2013, 22:24
πηγα το σαββατο. καφεδακι, χαλαρη βολτουλα και κανα 2 γυροβολιες να δουμε γνωστες φατσες , να πουμε καμια χαζομαρα και φυσικα τπτ περισσοτερο η λιγοτερο απο αυτα που περιμενα.

παρ' ολα αυτα εντυπωσιαστηκα με το περιπτερο του παιδιου (γιωργου) που ενω δεν ειναι αναβατης φτιαχνει ρολογια απο δισκοπλακες και αλυσιδογραναζα και τα δινει σε πολυ προσιτες τιμες. απο μενα ενα μεγαλο μπραβο στο παλικαρι! :beer:

devil's animal
19/05/2013, 23:29
καλα ηταν...
για να δεις 2-3 γνωστες φατσες, να ανταλλαξεις αποψεις για μοτοσακα και να ξεσκασεις το κυριακατικο πρωϊνο σου, μια χαρα...
το duke 200 ωραιο πραπρα..
πολυ προθυμο στο στροφαρισμα και στην αισθηση...
πλαγιαζει και με την σκεψη...
αν δουλευει και τις περισσοτερες μερες του χρονου, ειναι μια καλη επιλογη για entry level...
:beer::beer:

pektis
19/05/2013, 23:31
Χαρηκα που τα ειπαμε harris_x & devils... Να βαλω και καμια foto απο το περιπτερο της ducati οσο περιμενα για το test ride...290583

pektis
19/05/2013, 23:33
....!!!!!290585

pektis
19/05/2013, 23:34
:eek:...290586

pektis
19/05/2013, 23:35
.....290587

Lioulios
20/05/2013, 02:21
Mo@ν@ρ@ς τα Ντουκάτια !!!

nikonian
20/05/2013, 11:02
....!!!!!290585

Καλά εσύ απ'το περίπτερο της Ducati τα μηχανάκια κοιτούσες;;;; και φωτογράφιζες;;;
Τα δίμετρα τοπ μόντελς που μοίραζαν χαμόγελα σε κάθε πικραμένο σου διέφυγαν;;;

Να το κοιτάξεις. Μην τ'αφήσεις. Εμένα η πρεσβυωπία με θυμήθηκε στα 42.

DimChios
20/05/2013, 11:10
πηγα το σαββατο. καφεδακι, χαλαρη βολτουλα και κανα 2 γυροβολιες να δουμε γνωστες φατσες , να πουμε καμια χαζομαρα και φυσικα τπτ περισσοτερο η λιγοτερο απο αυτα που περιμενα.

παρ' ολα αυτα εντυπωσιαστηκα με το περιπτερο του παιδιου (γιωργου) που ενω δεν ειναι αναβατης φτιαχνει ρολογια απο δισκοπλακες και αλυσιδογραναζα και τα δινει σε πολυ προσιτες τιμες. απο μενα ενα μεγαλο μπραβο στο παλικαρι! :beer:


Πηγα Κυριακή νωρίς το απογευματακι. Ειδα καμια 10αρια γνωστους, χαζεψα, εκανα και τα κονε μου... ενα απο αυτα ειναι ο Γιώργος με τα ρολόγια! Ειπαμε πολλά! Ελπίζω σε περισσότερα και σε αλληλοβοήθεια! ;)

Βασικά δεν τον προσέγγισα γι αυτο αλλα μιλάγαμε καμια ωρα! :lol:


Και του χρόνου και μπραβο για την προσπάθεια σε όλους!

Οσο για τα τεστ... να γκρινιάξω λίγο...μπα, δε θα γκρινιάξω! Ολα καλα, ολα καλα!

ΑΛΛΑ το να κανουν μερικοι 2-3 τεστ και καποιοι καθολου, δεν ειναι καλο! :wave2:

Σημ: Εγω δεν ήθελα να κανω καποιο τεστ, δε μιλαω για μενα λοιπον!

white angel
20/05/2013, 11:18
;););)

harris_x
20/05/2013, 12:00
Οσο για τα τεστ... να γκρινιάξω λίγο...μπα, δε θα γκρινιάξω! Ολα καλα, ολα καλα!

ΑΛΛΑ το να κανουν μερικοι 2-3 τεστ και καποιοι καθολου, δεν ειναι καλο! :wave2:

Σημ: Εγω δεν ήθελα να κανω καποιο τεστ, δε μιλαω για μενα λοιπον!
είσαι σίγουρος γι' αυτό που γράφεις;
ρωτώ γιατί κάποιοι που προσπάθησαν να κάνουν δεύτερο (ονόματα δε λέμε... :blush: ) έφαγαν μια ευγενικότατη πόρτα!

jarv
20/05/2013, 12:25
Από το test ride πέρασαν συνολικά 400 άτομα, την Κυριακή βάζαμε σφραγίδα στο χέρι σε όσους ερχόντουσαν, όμως η σφραγίδα "σβύνει" εύκολα, ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να συγκρατήσεις τόσα πρόσωπα και να θυμάσαι αν έχουν κάνει μία ή δύο φορές;;; Ζητώ συγγνώμη αν κάποιοι δεν τα κατάφεραν να δοκιμάσουν τη μοτοσυκλέτα που ήθελαν.

DimChios
20/05/2013, 12:55
Από το test ride πέρασαν συνολικά 400 άτομα, την Κυριακή βάζαμε σφραγίδα στο χέρι σε όσους ερχόντουσαν, όμως η σφραγίδα "σβύνει" εύκολα, ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να συγκρατήσεις τόσα πρόσωπα και να θυμάσαι αν έχουν κάνει μία ή δύο φορές;;; Ζητώ συγγνώμη αν κάποιοι δεν τα κατάφεραν να δοκιμάσουν τη μοτοσυκλέτα που ήθελαν.

Iωάννα, πραγματικά δεν εχω πρόθεση ούτε να γκρινιάξω, ούτε τα βαζω μαζί σας!!! Ίσα ίσα που μονο τα καλυτερα έχω να λεω για τις διοργανώσεις βασιζόμενος πρωτίστως στην προσπαθεια που κανετε!!! Δες και τα γραφόμενα μου παραπανω που "γκρινιάζω" σε αυτους που γκρινιάζουν!!! Οπωσδήποτε όλα τελεια δε μπορει να ειναι παντα, το θεμα μου ομως πήγαινε σε άλλους αποδέκτες!

Σε αυτους που ειτε με σφραγιδα ειτε οχι, σε οσους τη σβησανε ή τους έσβησε... πηγαν και ζητησαν να (ξανα)κανουν τεστ ενω η ουρα, η διάθεση και η προσπαθεια σας να ικανοποιήσετε οσο περισσοτερους γινεται ήταν τεράστια!

ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ απευθύνομαι και... @harris_x διάβασε μερικά ποστ παραπανω που το γράφει (ένας απ αυτούς) ο ίδιος οτι οδηγησε 2 μοτο! ;)

jarv
20/05/2013, 13:20
Iωάννα, πραγματικά δεν εχω πρόθεση ούτε να γκρινιάξω, ούτε τα βαζω μαζί σας!!! Ίσα ίσα που μονο τα καλυτερα έχω να λεω για τις διοργανώσεις βασιζόμενος πρωτίστως στην προσπαθεια που κανετε!!! Δες και τα γραφόμενα μου παραπανω που "γκρινιάζω" σε αυτους που γκρινιάζουν!!! Οπωσδήποτε όλα τελεια δε μπορει να ειναι παντα, το θεμα μου ομως πήγαινε σε άλλους αποδέκτες!

Σε αυτους που ειτε με σφραγιδα ειτε οχι, σε οσους τη σβησανε ή τους έσβησε... πηγαν και ζητησαν να (ξανα)κανουν τεστ ενω η ουρα, η διάθεση και η προσπαθεια σας να ικανοποιήσετε οσο περισσοτερους γινεται ήταν τεράστια!

ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ απευθύνομαι και... @harris_x διάβασε μερικά ποστ παραπανω που το γράφει (ένας απ αυτούς) ο ίδιος οτι οδηγησε 2 μοτο! ;)

το ξέρω, απλά βρήκα ευκαιρία να απαντήσω... ξέρω ότι δεν γκρινιάζεις... μακάρι να ήταν όλα τέλεια, αλλά ίσως αν ήταν τέλεια να ήταν και βαρετά, δεν θα είχαμε να λέμε...

jarv
20/05/2013, 13:22
Σήμερα νιώθω σαν να έχω φάει πολύ ξύλο, από την κούραση πονάει όλο μου το κορμί , και έχει αρχίσει να γερνάει το άτιμο και μου γκρινιάζει.

sniper
20/05/2013, 13:22
Εγώ δεν μπορεσα φέτος να πάω...

Πήγε ο γιoς μου όμως :bawl: :tooth:

Bladerunner
20/05/2013, 13:31
Σήμερα νιώθω σαν να έχω φάει πολύ ξύλο, από την κούραση πονάει όλο μου το κορμί , και έχει αρχίσει να γερνάει το άτιμο και μου γκρινιάζει.

Ευκαιρία να το ακούσεις και περιποιηθείς το Σ/Κ. Η παγωμένη θάλασσα κάνει θαύματα στους κουρασμένους μυς.

Με το ...μαλακό όμως ε;

MikeG
20/05/2013, 13:57
Cool guys.

pektis
20/05/2013, 14:09
Καλά εσύ απ'το περίπτερο της Ducati τα μηχανάκια κοιτούσες;;;; και φωτογράφιζες;;;
Τα δίμετρα τοπ μόντελς που μοίραζαν χαμόγελα σε κάθε πικραμένο σου διέφυγαν;;;

Να το κοιτάξεις. Μην τ'αφήσεις. Εμένα η πρεσβυωπία με θυμήθηκε στα 42.

Με το ζορι εβγαλα και αυτες..... Ακομα βλεπουμε μη φοβασαι!

jarv
20/05/2013, 14:32
Ευκαιρία να το ακούσεις και περιποιηθείς το Σ/Κ. Η παγωμένη θάλασσα κάνει θαύματα στους κουρασμένους μυς.

Με το ...μαλακό όμως ε;

Αν δεν μπει Ιούλιος εγώ στη θάλασσα δεν μπαίνω.

sniper
20/05/2013, 14:34
Αν δεν μπει Ιούλιος εγώ στη θάλασσα δεν μπαίνω.

Κι εγώ έτσι έλεγα κάποτε αλλά αξίζει.. :wave2:

Billymuse
20/05/2013, 14:59
ωραία ήταν χθες είχα την τύχη και οδήγησα το tiger 800,by the way μπράβο στη ducati που έδωσε τοσα μοντέλα για test ride δεν υπάρχει αυτη η ευκαιρία κάθε μέρα :beer:

Aνεμος
20/05/2013, 20:02
Εγώ πήγα Κυριακή, είχε τα περίπτερα που όλο και κάποιο μηχανάκι χάζευες απο κοντά, είχε και τα "περιφερειακά" (εξοπλισμός αναβάτη-μοτό, βαφές,κάμερες κτλ), είχε ευχάριστες εκπλήξεις όπως ο γιώργος με τα ρολόγια απο αλυσιδογράναζα και δισκόπλακες, είχε και το test ride και γενικά μια χαρά ήταν .Βολτίτσα γύρω γύρω, καφεδάκι και ευχάριστη ατμόσφαιρα. Ιωάννα, ευχαριστούμε για τις προσπάθειές σας εν μέσω της γενικότερης κατάστασης οπου τίποτα δεν κουνιέται... :wave2:

Aνεμος
20/05/2013, 20:27
και μερικές φωτο

290673

290674

jarv
20/05/2013, 20:30
Εγώ πήγα Κυριακή, είχε τα περίπτερα που όλο και κάποιο μηχανάκι χάζευες απο κοντά, είχε και τα "περιφερειακά" (εξοπλισμός αναβάτη-μοτό, βαφές,κάμερες κτλ), είχε ευχάριστες εκπλήξεις όπως ο γιώργος με τα ρολόγια απο αλυσιδογράναζα και δισκόπλακες, είχε και το test ride και γενικά μια χαρά ήταν .Βολτίτσα γύρω γύρω, καφεδάκι και ευχάριστη ατμόσφαιρα. Ιωάννα, ευχαριστούμε για τις προσπάθειές σας εν μέσω της γενικότερης κατάστασης οπου τίποτα δεν κουνιέται... :wave2:

εμείς ευχαριστούμε που ήρθατε με τόση ζέστη, άραγε τον Ιούλιο θα φτάσουμε τους 50 βαθμούς;;;

Aνεμος
20/05/2013, 20:32
290675

290676

290677

Aνεμος
20/05/2013, 20:34
290678

290679

jarv
21/05/2013, 20:09
Ελπίζω να κρατήσατε τους λαχνούς

http://www.motofestival.gr/#giftslist

motomaniac
22/05/2013, 02:11
290674

αυτο το ασχημο με τις μικρες ροδες τι ειναι?