PDA

View Full Version : Διαδικασία αλλαγής χρώματος μοτοσικλέτας...



McGyver
04/10/2005, 09:27
Υποθέτουμε πως κάποιος, για κάποιο λόγο θέλει να αλλάξει το χρώμα της μοτοσικλέτας του και από άσπρο να το κάνει κίτρινο (λέμε τώρα)...

Βάφει πλαστικά, τεπόζιτο, σέλα, καθρέπτες, grips, μανέτες, κλπ (εξακολουθούμε να λέμε τώρα)...

Τι πρέπει να κάνει με το Υπουργείο για να αλλάξει το χρώμα στην άδεια ούτως ώστε να είναι νόμιμος;

Πόσο χρόνο παίρνει και πόσο κοστίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις (σοβαρές) απαντήσεις σας...

Cpt. Haddock
04/10/2005, 09:33
Καλημέρα Mc.

Ρώτα σε ΚΕΠ. :)

Εγώ εκεί πήγα για τη μεταβίβαση και είχαμε ξεμπερδέψει σε 15 λεπτά. Σε 10 μέρες με πήραν τηλέφωνο στο κινητό μου για να παραλάβω τη νέα άδεια.

Λογικά θα ξέρουν.

:wave2:

McGyver
04/10/2005, 09:37
Καλημέρα καπετάνιε...

Ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω...

:beer:

adam_tsouk
04/10/2005, 09:43
ε, μορέ, τι να θέλει πας και δηλώνεις το νέο χρώμα και περιμένεις κανα-δυο χρόνια να πάρεις την άδεια!:lol: :lol:

gollum
04/10/2005, 09:44
http://www.yme.gr/viewpage.php?section=346&sessdata=84e72a05578fd23541d7879cb82689da#3

αυτο ισχυει για τα κουτια, και μαλλον και για τις μηχανες.

:wave2:

idi
04/10/2005, 09:50
βασικα στη αδεια γραφει το χρωμα του τεποζιτου

μονο αμα αλλαξεις χρωμα το τεποζιτο θελει αλλαγη νομιζω

gcrook
04/10/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Υποθέτουμε πως κάποιος, για κάποιο λόγο θέλει να αλλάξει το χρώμα της μοτοσικλέτας του και από άσπρο να το κάνει κίτρινο (λέμε τώρα)...

Βάφει πλαστικά, τεπόζιτο, σέλα, καθρέπτες, grips, μανέτες, κλπ (εξακολουθούμε να λέμε τώρα)...

Τι πρέπει να κάνει με το Υπουργείο για να αλλάξει το χρώμα στην άδεια ούτως ώστε να είναι νόμιμος;

Πόσο χρόνο παίρνει και πόσο κοστίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις (σοβαρές) απαντήσεις σας...

Κεπ Καλλιθεας και μονο.
Απιστευτα εξυπηρετικοι, σε πεντε λεπτα τελειωνεις (απιστευτο ετσι).
Σου δινουν ενα προσωρινο χαρτι, και σε μια βδομαδα περνας και παραλαμβανεις την αδεια, χωρις να πληρωσεις τιποτα.
Εχω παει 3 φορες εκει για τετοιες υποθεσεις, και εχω μεινει αφωνος απο την ταχυτητα και την εξυπηρετηση.
Οι ανθρωποι εχουν ξεφυγει απο την εννοια δημοσιος υπαλληλος.
Μπραβο τους.

McGyver
04/10/2005, 10:13
Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις σας!

Να είστε και να περνάτε πάντα καλά...

:beer:

cityfly
04/10/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
βασικα στη αδεια γραφει το χρωμα του τεποζιτου

μονο αμα αλλαξεις χρωμα το τεποζιτο θελει αλλαγη νομιζω

βασικά όχι

ή μάλλον εξαρτάται


στο cityfly το χρώμα της άδεια ήταν το χρώμα των φτερών, το ντεπόζιτο είχε άλλο χρώμα

στο freewind το χρώμα της άδειας είναι από το ντεπόζιτο, το οποίο βέβαια είναι στην πραγματικότητα δίχρωμο αλλά μόνο το ένα γράφει, επίσης το χρώμα του ντεπόζιτου είναι ίδιο με του φτερού μπροστά αλλά όχι με το πίσω


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: