PDA

View Full Version : Σχόλια σε αγγελίες...



Viper4
10/05/2013, 00:36
Καλησπέρα έχει πέσει στην αντίληψη μου θέμα όπου μέλος πουλάει κάμερες για 20 ευρώ και καλά επειδή κατά λάθος παρήγγειλε περισσότερες και του έμειναν... έτυχε να έχω την συγκεκριμένη κάμερα και να ξέρω την αξία της
http://viewitem.eim.ebay.gr/Mini-DV-DVR-Hidden-Video-Digital-Camera-Spy-Webcam-Camcorder-MD80-Security-Sport/280879064666/item

Παλιότερα είδα κάτι ανάλογο με κράνος όπου κάποιος πουλούσε μεταχειρισμένο (!!!) το κράνος του με 200 ευρώ την στιγμή που το έβρισκες καινούργιο στα ίδια λεφτά.
Και άλλα παραδείγματα...

Δεν είναι κρίμα να μην μπορούμε να σχολιάσουμε όταν βλέπουμε τέτοια παραδείγματα όπου κάποιοι σύντροχοι μοτοσυκλετιστές θα πιαστούν κορόιδα;

McTalas
10/05/2013, 00:57
τωρα παει τις πουλισε...

Sapadak
10/05/2013, 01:28
Δεν είναι κρίμα να μην μπορούμε να σχολιάσουμε όταν βλέπουμε τέτοια παραδείγματα όπου κάποιοι σύντροχοι μοτοσυκλετιστές θα πιαστούν κορόιδα;

Δεν ειναι κριμα την εποχη που 200 ευρω για καποιους ειναι το μηνιατικο τους, να πανε να τα σκάνε σε μεταχειρισμένο κρανος ενω μπορουν να αγορασουν καινουριο με τα ιδια?
Ποσους να σωσουμε?Το φορουμ υπαρχει, σε καθε απορια απαντανε τα μελη, τι αλλο να γινει?Κουβεντουλα μεσα στις αγγελιες γινοταν και αποφασιστηκε να σταματησει.

Αν δε λυπομαστε εμεις τα χρηματα που θα δωσουμε γιατι να τα λυπηθουν οι 'ξενοι'?

spyrakos35
10/05/2013, 07:17
έχει ξανασυζητηθεί το θέμα....


Αν δε λυπομαστε εμεις τα χρηματα που θα δωσουμε γιατι να τα λυπηθουν οι 'ξενοι'?

:a3:

AristidisZ
10/05/2013, 07:53
είχε ξαναγίνει η κουβέντα, και οκ, δεκτόν να μη γίνεται κουβεντούλα στις αγγελίες
η ένστασή μου είναι ότι δεν τηρείται ο κανόνας:


Δικαίωμα δημοσίευσης αγγελιών έχουν τα μέλη που είναι εγγεγραμένα για περισσότερους από 3 μήνες (90 ημέρες) και έχουν τουλάχιστον 50 posts στις κατηγορίες όπου αυτά προσμετρούνται.

notakos600
10/05/2013, 08:21
είχε ξαναγίνει η κουβέντα, και οκ, δεκτόν να μη γίνεται κουβεντούλα στις αγγελίες
η ένστασή μου είναι ότι δεν τηρείται ο κανόνας:

:beer::beer:

McGyver
10/05/2013, 08:45
είχε ξαναγίνει η κουβέντα, και οκ, δεκτόν να μη γίνεται κουβεντούλα στις αγγελίες
η ένστασή μου είναι ότι δεν τηρείται ο κανόνας:

O κανόνας τηρείται.
Λόγω τεχνικών περιορισμών, υπάρχουν μέλη που είχαν περάσει στο group που δίνει τα απαραίτητα δικαιώματα πριν την "ψήφιση του συγκεκριμένου νόμου" :lol:.

notakos600
10/05/2013, 08:52
O κανόνας τηρείται.
Λόγω τεχνικών περιορισμών, υπάρχουν μέλη που είχαν περάσει στο group που δίνει τα απαραίτητα δικαιώματα πριν την "ψήφιση του συγκεκριμένου νόμου" :lol:.

Κάποιο νομοσχέδιο-σφήνα που να αναιρεί το προηγούμενο παίζει; :lol:

McGyver
10/05/2013, 08:53
Κάποιο νομοσχέδιο-σφήνα που να αναιρεί το προηγούμενο παίζει; :lol:

Έχει διερευνηθεί, αλλά προς το παρόν δεν είναι στην προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση.

bulmont
10/05/2013, 09:01
Έχει διερευνηθεί, αλλά προς το παρόν δεν είναι στην προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση.




Δυστυχώς τσάμπα τα μαθήματα που μας παραδίδουν τόσα
χρόνια οι αξιότιμοι κύριοι βουλευτές μας που μέ τόσο ζήλο και
αυταπάρνηση ψηφίζουν ότι γουστάρουν, όποτε θέλουν........

Ανεπίδεκτοι μαθήσεως οι αντμινιστράτορες και λοιποί
λειτουργοί του MOTO.GR

spyrakos35
10/05/2013, 09:31
Δυστυχώς τσάμπα τα μαθήματα που μας παραδίδουν τόσα
χρόνια οι αξιότιμοι κύριοι βουλευτές μας που μέ τόσο ζήλο και
αυταπάρνηση ψηφίζουν ότι γουστάρουν, όποτε θέλουν........

Ανεπίδεκτοι μαθήσεως οι αντμινιστράτορες και λοιποί
λειτουργοί του MOTO.GR

να τους ψηφίσουμε λοιπόν στις επόμενες εκλογές......



πω ρε φίλε.... φαντάσου τον sniper υπουργό οικονομικών....... πουτσααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ααααααα

McGyver
10/05/2013, 09:40
να τους ψηφίσουμε λοιπόν στις επόμενες εκλογές......

Όταν λήξει η θητεία της προηγούμενης σύνθεσης (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=88876)...

:wave2:

iconan
10/05/2013, 14:43
Καλησπέρα έχει πέσει στην αντίληψη μου θέμα όπου μέλος πουλάει κάμερες για 20 ευρώ και καλά επειδή κατά λάθος παρήγγειλε περισσότερες και του έμειναν... έτυχε να έχω την συγκεκριμένη κάμερα και να ξέρω την αξία της
http://viewitem.eim.ebay.gr/Mini-DV-DVR-Hidden-Video-Digital-Camera-Spy-Webcam-Camcorder-MD80-Security-Sport/280879064666/item

Παλιότερα είδα κάτι ανάλογο με κράνος όπου κάποιος πουλούσε μεταχειρισμένο (!!!) το κράνος του με 200 ευρώ την στιγμή που το έβρισκες καινούργιο στα ίδια λεφτά.
Και άλλα παραδείγματα...

Δεν είναι κρίμα να μην μπορούμε να σχολιάσουμε όταν βλέπουμε τέτοια παραδείγματα όπου κάποιοι σύντροχοι μοτοσυκλετιστές θα πιαστούν κορόιδα;

Για δες και αυτή τιμή και μετά μίλα για κορόιδα! http://www.ebay.com/itm/Mini-MD80-Helmkamera-DVR-Kamera-Video-inkl-8GB-SPY-36-/170501563574?pt=DE_Foto_Camcorder&hash=item27b2af64b6

Να σχολιάσετε και βέβαια ότι θέλετε. Πρώτα όμως να διαβάσετε καλά την αγγελία. Δεν υποχρέωσα κανέναν να τις πάρει και είμουν ειλικρινής για τα λεφτά που ζητάω.
Επίσης δεν μπήκα σφήνα στις αγγελίες και ζητάω το λόγο από τους admin για τον οποίο διαγράφηκε η αγγελία μου.

Viper4
10/05/2013, 15:01
Για δες και αυτή τιμή και μετά μίλα για κορόιδα! http://www.ebay.com/itm/Mini-MD80-Helmkamera-DVR-Kamera-Video-inkl-8GB-SPY-36-/170501563574?pt=DE_Foto_Camcorder&hash=item27b2af64b6

Να σχολιάσετε και βέβαια ότι θέλετε. Πρώτα όμως να διαβάσετε καλά την αγγελία. Δεν υποχρέωσα κανέναν να τις πάρει και είμουν ειλικρινής για τα λεφτά που ζητάω.
Επίσης δεν μπήκα σφήνα στις αγγελίες και ζητάω το λόγο από τους admin για τον οποίο διαγράφηκε η αγγελία μου.

Το ότι κάποιος ζητάει για μια κάμερα των 7 ευρώ 200 δεν σημαίνει ότι είναι ηθικά σωστό να ζητάς εσύ 20!
Προσπαθείς να βγάλεις κέρδος εις βάρος ατόμων που δεν γνωρίζουν να ψάξουν...

DimChios
10/05/2013, 15:10
:a014:

Cpt. Haddock
10/05/2013, 15:28
Προσπαθείς να βγάλεις κέρδος εις βάρος ατόμων που δεν γνωρίζουν να ψάξουν...

Καιρος ειναι να μαθουν....

sniper
10/05/2013, 15:35
Το ότι κάποιος ζητάει για μια κάμερα των 7 ευρώ 200 δεν σημαίνει ότι είναι ηθικά σωστό να ζητάς εσύ 20!
Προσπαθείς να βγάλεις κέρδος εις βάρος ατόμων που δεν γνωρίζουν να ψάξουν...


Καιρος ειναι να μαθουν....

Ας ξεκινήσουμε από αυτό το φόρουμ την αλλαγή στους κανόνες του παγκόσμιου εμπορίου...

byron
10/05/2013, 15:35
Επίσης δεν μπήκα σφήνα στις αγγελίες και ζητάω το λόγο από τους admin για τον οποίο διαγράφηκε η αγγελία μου.

Ο λόγος είναι οτι μου χτύπησε κάπως το «αντί να αγοράσω μία, από λάθος αγόρασα 10». Οκ τώρα?

STOYBI
10/05/2013, 15:39
Προσπαθείς να βγάλεις κέρδος εις βάρος ατόμων που δεν γνωρίζουν να ψάξουν...


Να μαθουν !!!!!!

Ειναι ηλιθιο και χρηζει ιατρικης εξετασης το να διαβαζει καποιος μια αγγελια , να αποφασιζει να ψωνισει και να μην εχει κανει πρωτα αν μη τι αλλο μια στοιχιωδη ερευνα αγορας ....

Ποσο εχει το προιον καινουργιο...??

Ποσο εχει το προιον ως μεσο ορο σε αλλες 4-5 αγγελιες που το βρηκα...!!

Δυο-Τρια βασικα πραγματα ειναι το θεμα .. Εαν δεν μπορει να τα κανει αυτα να λεει του κηδεμονα του να τον βοηθαει και να μην ψωνιζει καθολου....!!!!

Ο καθενας που πουλαει κατι σε μια αγγελια ειναι δικαιωμα του να ζηταει οσα γουσταρει....

Πως να το κανουμε...?

Cpt. Haddock
10/05/2013, 15:40
Ας ξεκινήσουμε από αυτό το φόρουμ την αλλαγή στους κανόνες του παγκόσμιου εμπορίου...

http://en.wikipedia.org/wiki/Caveat_emptor

:smokin:

sniper
10/05/2013, 15:40
....

Ο καθενας που πουλαει κατι σε μια αγγελια ειναι δικαιωμα του να ζηταει οσα γουσταρει....

Πως να το κανουμε...?

Πωλείται CBR954RR03, ελαφρώς μεταχειρισμένο, 30.000€

Πληροφορίες εντός.

sniper
10/05/2013, 15:40
http://en.wikipedia.org/wiki/Caveat_emptor

:smokin:

Γνωστόν.

Lioulios
10/05/2013, 15:43
Πωλείται CBR954RR03, ελαφρώς μεταχειρισμένο, 30.000€

Πληροφορίες εντός.

Φίλε , αν το μηχανάκι είναι καθαρό και δεν έχει πολυμπεί σε πίστες , στείλε πμ ...Με ενδιαφέρει .

Viper4
10/05/2013, 15:44
Να μαθουν !!!!!!

Ειναι ηλιθιο και χρηζει ιατρικης εξετασης το να διαβαζει καποιος μια αγγελια , να αποφασιζει να ψωνισει και να μην εχει κανει πρωτα αν μη τι αλλο μια στοιχιωδη ερευνα αγορας ....

Ποσο εχει το προιον καινουργιο...??

Ποσο εχει το προιον ως μεσο ορο σε αλλες 4-5 αγγελιες που το βρηκα...!!

Δυο-Τρια βασικα πραγματα ειναι το θεμα .. Εαν δεν μπορει να τα κανει αυτα να λεει του κηδεμονα του να τον βοηθαει και να μην ψωνιζει καθολου....!!!!

Ο καθενας που πουλαει κατι σε μια αγγελια ειναι δικαιωμα του να ζηταει οσα γουσταρει....

Πως να το κανουμε...?


Πιστεύω πως αν κάποιος έχει την δυνατότητα να προστατέψει κάποιον άλλον μοτοσυκλετιστή από μια κακή αγορά είναι "χρέος" του να το κάνει... Σήμερα θα είναι αυτός, αύριο κάποιος άλλος, μεθαύριο εσύ και εγώ!

STOYBI
10/05/2013, 15:45
Πωλείται CBR954RR03, ελαφρώς μεταχειρισμένο, 30.000€

Πληροφορίες εντός.

Ανταλαγη Με ΚΤΜ 300 το κανεις ..??? :D

sniper
10/05/2013, 15:49
Ανταλαγη Με ΚΤΜ 300 το κανεις ..??? :D

Ναι.

STOYBI
10/05/2013, 15:49
Πιστεύω πως αν κάποιος έχει την δυνατότητα να προστατέψει κάποιον άλλον μοτοσυκλετιστή από μια κακή αγορά είναι "χρέος" του να το κάνει... Σήμερα θα είναι αυτός, αύριο κάποιος άλλος, μεθαύριο εσύ και εγώ!

Οχι... Γιατι καποια στιγμη αυτος ο μοτοσυκλετιστης πρεπει να μαθει να αγοραζει......

Θα παθει στις μικρες του συναλαγες ... Μια . δυο ,τρεις .... Αλλα θα μαθει..!!!

Ωστε να μην την παθει καποια στιγμη σε μια συναλαγη ( και δεν μιλαω για μοτο ) που μπορει να του αλλαξει τα φωτα....!! ;)

karellen
10/05/2013, 15:50
Πιστεύω πως αν κάποιος έχει την δυνατότητα να προστατέψει κάποιον άλλον μοτοσυκλετιστή από μια κακή αγορά είναι "χρέος" του να το κάνει... Σήμερα θα είναι αυτός, αύριο κάποιος άλλος, μεθαύριο εσύ και εγώ!
Είναι λεπτή η γραμμή που χωρίζει την 'καλή' και την 'κακή' αγορά.
Ποιοί είμαστε εμείς που θα κρίνουμε την αξία μιας συναλλαγής τρίτων και τι ακριβώς σημαίνει 'προστατεύω'.

Bladerunner
10/05/2013, 15:59
Παρασκευή σήμερα ε;


Πωλείται Honda CBR 600RR του 2005 έναντι του ποσού των 6500 ευρώ. Η μοτοσυκλέτα δεν έχει πέσει ούτε από το stand και ούτε έχει μπει ποτέ πίστα. Οι μετατροπές που έχουν γίνει και τα αγωνιστικά αξεσουάρ που φοράει είναι καθαρά θέμα ψώνιου και αισθητικής του ιδιοκτήτη της. Η μηχανή κυκλοφορεί μόνο για συντηρητικές βόλτες από μεσήλικα λογιστή.

AristidisZ
10/05/2013, 16:01
Παρασκευή σήμερα ε;

η δεύτερη του sniper είναι, ξεπουλάει :D

(δε κατάλαβα το σχόλιο περί Παρασκευής)

7gibernau
10/05/2013, 16:26
Βάλτε κάποιος την αγορά Του crf που έγινε στο mybike....εκε να δεις σούπερ αγορά...


Όσο για το θέμα με τις κάμερες αν θυμάμαι καλα το παιδι που τις πουλαγε έλεγε ότι τις πουλάει ακριβότερα...

Cpt. Haddock
10/05/2013, 16:28
Πωλείται CBR954RR03, ελαφρώς μεταχειρισμένο, 30.000€

Πληροφορίες εντός.

Ενδιαφερεται γιατρος με βακτηρία :D

sniper
10/05/2013, 16:44
Ενδιαφερεται γιατρος με βακτηρία :D

θα έχεις 5% κομμίσιον

nikos_abel
10/05/2013, 19:58
η δεύτερη του sniper είναι, ξεπουλάει :D

(δε κατάλαβα το σχόλιο περί Παρασκευής)

Τη Παρασκευή είθισται να γίνονται τα θρεντ ότι νάναι.

iconan
10/05/2013, 20:13
Ο λόγος είναι οτι μου χτύπησε κάπως το «αντί να αγοράσω μία, από λάθος αγόρασα 10». Οκ τώρα?
Και γιατί να το γράψω αν δεν ειναι αλήθεια ρε παιδιά προσπάθησα να είμαι ειλικρινής. Και ναι είναι αλήθεια πάτησα το 0 δίπλα από το 1 αντικείμενο χωρίς να το καταλάβω και πάτησα δέσμευση να τις αγοράσω. Θα μπορούσα να ακυρώσω τη συναλλαγή αλλά ο πωλητής θα μου έδινε αρνητικό feedback και θα μου χάλαγε το προφίλ πράγμα που δεν θέλω γιατί κάνω αρκετές αγορές απο ebay και θέλω να είμαι καθαρός.

iconan
10/05/2013, 20:14
Βάλτε κάποιος την αγορά Του crf που έγινε στο mybike....εκε να δεις σούπερ αγορά...


Όσο για το θέμα με τις κάμερες αν θυμάμαι καλα το παιδι που τις πουλαγε έλεγε ότι τις πουλάει ακριβότερα...
Ακριβώς έτσι είναι. είμουν απόλυτα καθαρός και ειλικρινής! Και ακόμα δεν μου εξήγησαν το λόγο που διαγράψαν την αγγελία μου.

Cpt. Haddock
10/05/2013, 20:15
Ακριβώς έτσι είναι. είμουν απόλυτα καθαρός και ειλικρινής! Και ακόμα δεν μου εξήγησαν το λόγο που διαγράψαν την αγγελία μου.


Ο λόγος είναι οτι μου χτύπησε κάπως το «αντί να αγοράσω μία, από λάθος αγόρασα 10». Οκ τώρα?

:wave2:

Viper4
10/05/2013, 20:39
Είναι λεπτή η γραμμή που χωρίζει την 'καλή' και την 'κακή' αγορά.
Ποιοί είμαστε εμείς που θα κρίνουμε την αξία μιας συναλλαγής τρίτων και τι ακριβώς σημαίνει 'προστατεύω'.


Η κοινή λογική! Όταν βλέπεις κάποιον να πλασάρει κάτι με το 300% της κανονικής τιμής του ε δεν θέλει και πολύ για να το αντιληφθείς...

Cpt. Haddock
10/05/2013, 20:47
Η κοινή λογική! Όταν βλέπεις κάποιον να πλασάρει κάτι με το 300% της κανονικής τιμής του ε δεν θέλει και πολύ για να το αντιληφθείς...

Το ίδιο και ο αγοραστης ομως, ναι;

iconan
10/05/2013, 20:54
:wave2:
:cool: Τώρα αντελήφθιν! :lol:

pipe_smoker
10/05/2013, 20:54
http://en.wikipedia.org/wiki/Caveat_emptor

:smokin:


Γνωστόν.

Το οποιο, απλα προς αποφυγη παρεξηγησεων, δε μεταφραζεται σε "ο πωλητης μπορει να κανει οτι του γουσταρει κι εσυ αγοραστη ας προσεχες", ουτε αθωωνει τον πωλητη εαν αυτος επιχειρησει να εξαπατησει τον αγοραστη, (και ουτε καν ισχυει εστω και τυπικα στις μερες μας αλλα τελος παντων).
Και ας μην ξεχναμε οτι το θεμα εδω δεν ειναι επαγγελματιες πωλητες, αλλα ατομα που κανουν καποια "μεταπωληση". Ακομα και το σε ποιο βαθμο εισαι καλυμμενος απο το νομο για να πουλησεις κατι μεταχειρισμενο, αναλογως με τον τροπο που το κανεις, μπορει να τεθει υπο συζητηση, οποτε τα caveat emptor και caveat venditor ειναι πολυ μακρια....

Αυτο που σιγουρα ισχυει (και ειναι πιο γνωστο απο καθε caveat), κι ακομα κι οταν η ισχυς του αποδυναμωνεται ολοι θα οφειλαμε να συνδραμουμε τα μεγιστα προς την αποκατασταση της, ειναι αυτο http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_speech

Το δικαιωμα του ενος να πουλαει "ακριβα" σηκωνει κουβεντα.
Το δικαιωμα του αλλου να εκφερει τη γνωμη του και να πει οτι θεωρει οτι ο ταδε πουλαει "ακριβα" ειναι αναφαιρετο και δε σηκωνει καμια κουβεντα.

Αυτα οσον αφορα τα περι εμποριου γενικοτερα.

Σχετικα με τα σχολια στις αγγελιες συμφωνω 100% που καταργηθηκαν και το εχω ξαναπει. Οχι για να πουλαει ο καθενας οσο του γουσταρει ή γιατι χαιρομαι να πιανεται κοσμακης κοροιδο. Αλλα γιατι εδω ειναι φορουμ κι απλα υπαρχει κι ενας χωρος για αγγελιες. Αν ειναι να γινει ολο το φορουμ μπουρδελο απο τις φαγωμαρες που θα επικρατησουν για να "σταθει" το κομματι των αγγελιων, προσωπικα χεσμενο το εχω και ας καταργηθει.

Και για ακομη μια φορα, for fuck's sake, υπαρχει ενα γ@μημενο κουμπακι σε καθε αγγελια με ενα θαυμαστικο. Αν κατι σε καποιον βρωμαει, το παταει κι στελνει μια αναφορα στο διαχειριστη λεγοντας του 2 λογια γιατι θεωρει την αγγελια ακαταλληλη, και συνεχιζει το δρομο του. Πιο απλο πεθαινει.

AUFGEBRACHT
10/05/2013, 20:58
Aπό τότε που έκλεισε το alter η αισχροκέρδεια καλπάζει!!!

289707

spyrakos35
10/05/2013, 21:00
απορία προς αυτούς που θέλουν τα σχόλια ενεργά....

τι θα κάνατε αν μαθαίνατε τα ποσοστα κέρδους των εμπορικών καταστημάτων????

:a014:

Cpt. Haddock
10/05/2013, 21:00
Aπό τότε που έκλεισε το alter η αισχροκέρδεια καλπάζει!!!


Γατάκι... :smokin:

http://www.youtube.com/watch?v=GfRV0cmGHx4

AUFGEBRACHT
10/05/2013, 21:03
Γατάκι... :smokin:

http://www.youtube.com/watch?v=GfRV0cmGHx4


Παλαιός ΠΑΣΟκος κάπταιν; Έβλεπες και Πασβαντίδη;

Cpt. Haddock
10/05/2013, 21:04
Παλαιός ΠΑΣΟκος κάπταιν; Έβλεπες και Πασβαντίδη;

Ban :moutza:

pipe_smoker
10/05/2013, 21:09
απορία προς αυτούς που θέλουν τα σχόλια ενεργά....

τι θα κάνατε αν μαθαίνατε τα ποσοστα κέρδους των εμπορικών καταστημάτων????

:a014:

Θα εβγαζαν το τοξο απο τη ντουλαπα και θα εδιναν στη γυναικα το πρασινο καπελο και το κολαν για πλυσιμο :tooth:

blackbusa
11/05/2013, 01:36
εδω πουλησανε Vstrom και Tdm τοσα λεφτα...στην καμερουλα κολλησατε...

imitrelos
11/05/2013, 01:58
Κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το μότο.γρ είναι ΦΟΡΟΥΜ , δεν είναι Facebook,car ebay κλπ

Οι αγγελίες υπάρχουν για την αλληλοβοηθεια των μελών

Καί το φόρουμ γιά ανταλλαγή εμπειριών καί απόψεων όχι γιά κοινωνική δικτύωση ούτε γιά πωλήσεις
Το κακό ότι η κρίση εκτός από όλα τα άλλα έφερε καί τον κλασσικό ελληναρα με την κλασσική βλακο νοοτροπία καί δυστυχώς μην νομίζει κανένας ότι το θέμα αυτό είναι μόνο εδώ πολλά φόρουμ έχουν το ίδιο πρόβλημα .προσωπικα καί σε καλύτερη τιμή να ήταν το θεωρώ ασέβεια στο ίδιο το φόρουμ πού σε φιλοξενεί

spyrakos35
11/05/2013, 06:30
Οι αγγελίες υπάρχουν για την αλληλοβοηθεια των μελών


εννοείς για την "εξυπηρέτηση των μελών"

ή όχι?

vaska
11/05/2013, 07:39
Παλαιός ΠΑΣΟκος κάπταιν; Έβλεπες και Πασβαντίδη;


:bawl::bawl:

imitrelos
11/05/2013, 12:56
εννοείς για την "εξυπηρέτηση των μελών"

ή όχι?

και αυτο πέζει :lol::lol: είδη άν έχεις προσέξει σε άλλα θέματα .......αρκετοι οι προθυμοι :blush::a03::rotflmao::rotflmao:

karellen
11/05/2013, 15:02
Παλαιός ΠΑΣΟκος κάπταιν; Έβλεπες και Πασβαντίδη;
Κλαίω.

Ηλίαα!!

chr1s_86
11/05/2013, 17:24
Από τη στιγμή που δεν υπάρχουν σχόλια οι αγγελίες ίσως δεν πρέπει να θεωρούνται κομμάτι του φόρουμ αλλά απλά ένα σημείο όπου μπαίνουν αγγελίες...

Sapadak
11/05/2013, 17:37
Από τη στιγμή που δεν υπάρχουν σχόλια οι αγγελίες ίσως δεν πρέπει να θεωρούνται κομμάτι του φόρουμ αλλά απλά ένα σημείο όπου μπαίνουν αγγελίες...

Ακριβως
Και με μια μικρη συνδρομη θα κανετε και οσα up μεσα στο μηνα θετε

DrBig
11/05/2013, 17:55
Ειναι λιγο σουρεαλιστικο το παρον θρεντ, καθως διαπραγματευεται την ιδια του την υπαρξη :rolleyes:

Viper4
11/05/2013, 19:18
Ειναι λιγο σουρεαλιστικο το παρον θρεντ, καθως διαπραγματευεται την ιδια του την υπαρξη :rolleyes:

Ναι, αλλά μέσα από το πρίσμα της υπαρξιακής του διαπόμπευσης μπορεί και πραγματεύεται νοήματα και καταστάσεις ενδουπαρξιακής ενθαλπίας! δε νομίζεις;

Cpt. Haddock
11/05/2013, 20:33
Ειναι λιγο σουρεαλιστικο το παρον θρεντ, καθως διαπραγματευεται την ιδια του την υπαρξη :rolleyes:

Αυτοαναφορικο ειναι, οχι σουρεαλιστικο

virus
11/05/2013, 22:52
ενθαλπίας!

πρωτη φορα διαβαζω τετοια λεξη :eek:

AUFGEBRACHT
11/05/2013, 23:00
πρωτη φορα διαβαζω τετοια λεξη :eek:

Και πρώτη φορά ίσως που όρος της θερμοδυναμικής χρησιμοποιείται για υπαρξιακές αναζητήσεις σε ένα thread για αγγελίες μοτοσυκλετιστικών ειδών...

Viper4
11/05/2013, 23:28
Και πρώτη φορά ίσως που όρος της θερμοδυναμικής χρησιμοποιείται για υπαρξιακές αναζητήσεις σε ένα thread για αγγελίες μοτοσυκλετιστικών ειδών...


Με την ευρύτερη έννοια βρε! Άνοιξε το μυαλό σου!

AUFGEBRACHT
11/05/2013, 23:33
Με την ευρύτερη έννοια βρε! Άνοιξε το μυαλό σου!

Mυαλό είναι, όχι δεξί γκρίπ από VStrom να ανοίγει τέρμα...αλλά και τόσο να άνοιγε και πάλι θα έβρισκα τον όρο αδόκιμο επί του παρόντος.

foler
11/05/2013, 23:43
Για μενα τα σχολια πρεπει να επιτρεπονται...
Εχω διαβασει σε πολλες αγγελιες παρατηρησεις οπως στο περιπου αυτο :
"Σορρυ αν σου χαλαω την αγγελια, αλλα το μοτο ειναι πριν το 2007, απο το 2007 και μετα το ψαλιδι ειναι μαυρο"
Σιγουρα βοηθαει...

Sapadak
11/05/2013, 23:46
Για μενα τα σχολια πρεπει να επιτρεπονται...
Εχω διαβασει σε πολλες αγγελιες παρατηρησεις οπως στο περιπου αυτο :
"Σορρυ αν σου χαλαω την αγγελια, αλλα το μοτο ειναι πριν το 2007, απο το 2007 και μετα το ψαλιδι ειναι μαυρο"
Σιγουρα βοηθαει...

Λες αυτος που το πουλαει να μη το ξερει οτι ειναι μοντελο 2004 με αδεια 2006?

foler
12/05/2013, 00:02
Λες αυτος που το πουλαει να μη το ξερει οτι ειναι μοντελο 2004 με αδεια 2006?

Αυτος το ξερει εννοειται...
Το θεμα ειναι να το μαθει και ο αγοραστης που μπορει να μην το γνωριζει....

Sapadak
12/05/2013, 00:35
Αυτος το ξερει εννοειται...
Το θεμα ειναι να το μαθει και ο αγοραστης που μπορει να μην το γνωριζει....

Και ξαναγυρναμε παλι στη 1η μου απαντηση σε αυτο το θέμα
"Αν δε λυπομαστε εμεις τα χρηματα που θα δωσουμε γιατι να τα λυπηθουν οι 'ξενοι'?"

audioslave
12/05/2013, 01:34
Και ξαναγυρναμε παλι στη 1η μου απαντηση σε αυτο το θέμα
"Αν δε λυπομαστε εμεις τα χρηματα που θα δωσουμε γιατι να τα λυπηθουν οι 'ξενοι'?"

Γιατί ρε φιλε δεν ειναι οτι ο αλλος δεν υπολογιζει τα χρηματα του,αλλα δεν εχει τις γνωσεις οπως εχουν πολλοι εδω μεσα και πολυ ευκολα μπορει να πιαστει κοροιδο.Εγω με το ματι μου πολλα πραγματα σε διαφορές μοντελων δεν τα γνωριζω αλλα με σχολια που θα δω θα βοηθηθω οπως π.χ με την διαφορα στα κτμ adventure στο χρωμα κεφαλης κτλπ.Μην ξεχνας οτι πολλα ατομα μπαινουν στο φορουμ για να μορφωθουν πανω στο θεμα μοτοσυκλετα,ενας απ αυτους ειμαι κι εγω.
Την γνωμη μου λεω ετσι....

spyrakos35
12/05/2013, 06:35
Γιατί ρε φιλε δεν ειναι οτι ο αλλος δεν υπολογιζει τα χρηματα του,αλλα δεν εχει τις γνωσεις οπως εχουν πολλοι εδω μεσα και πολυ ευκολα μπορει να πιαστει κοροιδο.Εγω με το ματι μου πολλα πραγματα σε διαφορές μοντελων δεν τα γνωριζω αλλα με σχολια που θα δω θα βοηθηθω οπως π.χ με την διαφορα στα κτμ adventure στο χρωμα κεφαλης κτλπ.Μην ξεχνας οτι πολλα ατομα μπαινουν στο φορουμ για να μορφωθουν πανω στο θεμα μοτοσυκλετα,ενας απ αυτους ειμαι κι εγω.
Την γνωμη μου λεω ετσι....

σε αυτό που λες έχεις ενα τεράστιο δίκιο.....

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ.....

επειδή μάλλον δεν πρόκειται για αγορά 50 - 100 ευρώ, αλλά κάποιων χιλιάδων, οφείλεις καταρχάς εσύ ο ίδιος να προστατέψεις τον εαυτό σου....

θες να σου πω εναν - δύο τρόπους? βουαλά....

μπορείς να κάνεις έρευνα στο ιντερνετ και να δεις τις διαφορές....

αφού (καλώς ή κακώς τα σχόλια δεν επιτρέπονται - δεν το κρίνω αυτό) μπορείς να ανοίξεις θέμα (τόπικ) με τις διαφορές μοντέλων και να ζητάς έτσι έμμεσα βοήθεια από τους γνώστες....

μπορείς να πάρεις τον πωλητή, να ζητήσεις τον αριθμό πλαισίου (αν στον δώσει ή όχι, άλλο θέμα) και να ρωτήσεις στον επίσημο, καθώς και για άλλα τυχόν θεματάκια της συγκεκριμένης μοτό .....

ε? πως το βλέπεις?

virus
12/05/2013, 06:47
σε αυτό που λες .......


ΕΤΣΙ

ε μην τα θελουμε κι ολα στο πιατο!

βεβαια καπου ειπωθηκε οτι τωρα θελει και προυποθεση για να βαλεις αγγελια. δηλαδη τοσα ποστς δεν το θυμαμαι τωρα ακριβως. αν ειναι δυνατον αυτο να μεγαλωσει κι αλλο. δηλαδη να παει στα 200 ποστ και βαλε.

Cpt. Haddock
12/05/2013, 07:03
Γιατί ρε φιλε δεν ειναι οτι ο αλλος δεν υπολογιζει τα χρηματα του,αλλα δεν εχει τις γνωσεις οπως εχουν πολλοι εδω μεσα και πολυ ευκολα μπορει να πιαστει κοροιδο.Εγω με το ματι μου πολλα πραγματα σε διαφορές μοντελων δεν τα γνωριζω αλλα με σχολια που θα δω θα βοηθηθω οπως π.χ με την διαφορα στα κτμ adventure στο χρωμα κεφαλης κτλπ.Μην ξεχνας οτι πολλα ατομα μπαινουν στο φορουμ για να μορφωθουν πανω στο θεμα μοτοσυκλετα,ενας απ αυτους ειμαι κι εγω.
Την γνωμη μου λεω ετσι....

Υπάρχου τόσες ενοτητες να μορφωθεις. Οι αγγελιες δεν ειναι μια απ' αυτες.

Στην τελικη, το ζητημα εχει ξανασυζητηθει πολλακις στο παρελθόν. Δε χρειάζεται καθε τόσο να το ανακινουμε.

siraxanz
12/05/2013, 10:22
Αν και είμαι υπέρ των σχολίων,

αφού η διαχείρηση τα θεωρεί άκυρα,

όταν βλέπουμε ότι κάποιος πάει να πέσει στην λούμπα με τα βρωμόνερα,

υπάρχουν και τα πμ:D

AristidisZ
12/05/2013, 10:26
Υπάρχουν και τα πμ

τα pm δεν εξυπηρετούν κάτι, αν δηλαδή εγώ πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες, τι θα κάνεις εσύ, θα στείλεις μύνημα σε 10000 κόσμο ότι ο aristidisz γράφει βλακείες στην αγγελία του ;
τεσπα, το θέμα νομίζω έχει εξαντληθεί, προσωπικά συμφωνώ με το να μη κουβεντιάζονται οι αγγελίες :)

spyrakos35
12/05/2013, 13:16
θα στείλεις μύνημα σε 10000 κόσμο ότι ο aristidisz γράφει βλακείες στην αγγελία του ;

δεν χρειάζεται....... :bawl:

pipe_smoker
12/05/2013, 13:45
τα pm δεν εξυπηρετούν κάτι, αν δηλαδή εγώ πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες, τι θα κάνεις εσύ, θα....

.... κανεις αναφορα σε καποιο διαχειριστη την αγγελια που ειδες και μυριζεσαι οτι ο τυπος πουλαει φυκια για μεταξωτα στρνγκακια, εξηγωντας του και τί ειναι το μεμπτο που βλεπεις γιατι αν ειναι καποια λεπτομερεια αυτος μπορει να μην την αντιληφθει, κι απο κει και περα στοκος δεν ειναι ο διαχειριστης.
Μπορει να ποσταρει ο αντμιν ενα σχολιο μεσα στην αγγελια ζητωντας μια διευκρινηση που θα ξεκαθαρισει το τοπιο με τετοιο τροπο που να μη δημιουργηθει θεμα μεταξυ του πωλητη και "αγανακτισμενων" μελων, συνηγορων του μοτοπολιτη.
Μπορει να του στειλει ενα πμ λεγοντας του 2 λογακια, κατι το οποιο εμεις δε θα το μαθουμε ποτε.
Στις πιο ακραιες περιπτωσεις φευγει νυχτα η αγγελια κι ας ανοιξει μετα thread ο πωλητης να παραπονεθει (το οποιο λογικα κι αυτο νυχτα θα φυγει πιθανοτατα μαζι με τον πωλητη).

Διαχειριστης δεν ειμαι, κι ουτε εχω και παρτιδες ή εχω κουβεντιασει ποτε κατι περι αγγελιων με καποιον απο αυτους, αλλα σιγουρα δεν ειναι ουτε τοσο χαζοι, ουτε τοσο στα @@ τους που να μην τους καει καρφακι αν καποιος πει οτι πουλαει R6 του 2008 και στη φωτο εχει ενα zundapp που εχει γραψει στο ντεποζιτο με μαρκαδορο "ΡΩΕΞΙ".

Κι ακομα πιο προσωπικη εκτιμηση, πιστευω οτι οπως και τον καθε φυσιολογικο ανθρωπο θα τον ενοχλησει να πιαστει κοροιδο ενας συνανθρωπος του, το ιδιο θα ενοχλησει και καποιον μοντ αν πιαστει κοροιδο, εστω απο δικη του βλακεια, καποιο μελος. Κι ας μην το δηλωνουν ισως τοσο φανερα, πιστευω πως θα ενοχληθουν ιδιαιτερα και δε θα πουν "Ας προσεχε..."...

Απλα τα σχολια δεν ειναι λυση και πιο πολλα προβληματα μπορουν να δημιουργησουν παρα να λυσουν.

In mod(s) we trust λοιπον:D

Αναφορα αν κατι μας βρωμαει απατη (οχι οτι το βρηκαμε φθηνοτερα στο μαγαζι ενος μαλαισιανου στο ebay) κι αυτοι που εχουν την "εξουσια" εχουν και την "ευθυνη" να πραξουν οπως καταλαβαινουν/οριζει η επισημη γραμμη του φορουμ απο πλευρας διαχειρισης κλπ.

ΥΓ. Δεν παει σε σενα Αριστειδη.

McGyver
12/05/2013, 14:57
.... κανεις αναφορα σε καποιο διαχειριστη την αγγελια που ειδες και μυριζεσαι οτι ο τυπος πουλαει φυκια για μεταξωτα στρνγκακια, εξηγωντας του και τί ειναι το μεμπτο που βλεπεις γιατι αν ειναι καποια λεπτομερεια αυτος μπορει να μην την αντιληφθει, κι απο κει και περα στοκος δεν ειναι ο διαχειριστης.
Μπορει να ποσταρει ο αντμιν ενα σχολιο μεσα στην αγγελια ζητωντας μια διευκρινηση που θα ξεκαθαρισει το τοπιο με τετοιο τροπο που να μη δημιουργηθει θεμα μεταξυ του πωλητη και "αγανακτισμενων" μελων, συνηγορων του μοτοπολιτη.
Μπορει να του στειλει ενα πμ λεγοντας του 2 λογακια, κατι το οποιο εμεις δε θα το μαθουμε ποτε.
Στις πιο ακραιες περιπτωσεις φευγει νυχτα η αγγελια κι ας ανοιξει μετα thread ο πωλητης να παραπονεθει (το οποιο λογικα κι αυτο νυχτα θα φυγει πιθανοτατα μαζι με τον πωλητη).

Διαχειριστης δεν ειμαι, κι ουτε εχω και παρτιδες ή εχω κουβεντιασει ποτε κατι περι αγγελιων με καποιον απο αυτους, αλλα σιγουρα δεν ειναι ουτε τοσο χαζοι, ουτε τοσο στα @@ τους που να μην τους καει καρφακι αν καποιος πει οτι πουλαει R6 του 2008 και στη φωτο εχει ενα zundapp που εχει γραψει στο ντεποζιτο με μαρκαδορο "ΡΩΕΞΙ".

Κι ακομα πιο προσωπικη εκτιμηση, πιστευω οτι οπως και τον καθε φυσιολογικο ανθρωπο θα τον ενοχλησει να πιαστει κοροιδο ενας συνανθρωπος του, το ιδιο θα ενοχλησει και καποιον μοντ αν πιαστει κοροιδο, εστω απο δικη του βλακεια, καποιο μελος. Κι ας μην το δηλωνουν ισως τοσο φανερα, πιστευω πως θα ενοχληθουν ιδιαιτερα και δε θα πουν "Ας προσεχε..."...

Απλα τα σχολια δεν ειναι λυση και πιο πολλα προβληματα μπορουν να δημιουργησουν παρα να λυσουν.

In mod(s) we trust λοιπον:D

Αναφορα αν κατι μας βρωμαει απατη (οχι οτι το βρηκαμε φθηνοτερα στο μαγαζι ενος μαλαισιανου στο ebay) κι αυτοι που εχουν την "εξουσια" εχουν και την "ευθυνη" να πραξουν οπως καταλαβαινουν/οριζει η επισημη γραμμη του φορουμ απο πλευρας διαχειρισης κλπ.

Εξαιρετική τοποθέτηση, ειλικρινά...

:beer:

Δε θα μπορούσε να υπάρξει καλύτερη "ερμηνευτική εγκύκλιος" για τους κανόνες των αγγελιών.

:a3: