PDA

View Full Version : Τα άκουσα κι αυτά....



ERRIKA
10/05/2013, 18:05
Περιστατικά δύο (κόκκινα) μέσα στην περασμένη εβδομάδα.

1) Βρίσκομαι στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας με το kafasaki, σταματημένη στο φανάρι. Πλήρης εξάρτηση εργασίας και την τσάντα στην πλάτη. Με πλησιάζει τύπος ημι-περίεργος από το πλάι. "Κοπελιά πού πας;" Απαντώ "ε, κάπου" (εννοώντας όπου θέλω ηλίθιε). "Μήπως μπορείς να με πετάξεις λίγο πιο πάνω". Απάντηση: "Δε νομίζω" (εννοώντας: δε μπας καλά). Συνεχίζει ακάθεκτος: "Μα καλά, αφού δεν άκουσες πού πάω". Απάντηση καμία (εννοώντας ούτε με ενδιαφέρει, προφανώς). Και το φινάλε: "Ε καλά, γεια σου, εσύ χάνεις" (!!!) με χτύπημα πατ-πατ στον ώμο. Ε οκ, έφυγα με κόκκινο. :rotflmao::a022:

2) 11 το βραδυ ανεβαίνω Μαραθώνος. Βλέπω από μακριά το φανάρι για αριστερά στη Λ.Ανθούσας αναμμένο πράσινο. Τρέχω να το προλάβω το πράσινο. Λίγο πριν τη στροφή, φρένα, στρίψιμο. Στα φρένα το φανάρι ήταν σκούρο πορτοκαλί, στο στρίψιμο είχε κοκκινίσει επικίνδυνα. Μόλις έχω στρίψει αντιλαμβάνομαι τρεις ΔΙΑΣ από πίσω μου. Την έβαψα, σκέφτομαι, τό΄φαγα το πρόστιμο για το κόκκινο. Ας εφαρμόσω τη μέθοδο dtd (do the duck) ανοίγω γκάζι προς εξαφάνιση. Ακούω σειρήνες Χ 3, σινιάλα. Οκ, λέω, αυτό ήταν, το έφαγα το πρόστιμο. Κάνω στην άκρη μετά από 200 μ. Βγάζω κράνος. Άδεια, δίπλωμα και τα συναφή. "Πόσα χρόνια οδηγείτε;" Απάντηση με ύφος ξανθιάς: "Eεεεεε, πέντε" (ωχ, λέω, γύρω γύρω μου το πάνε). "Καλά το πάτε, ε;" (με χαμόγελο ξανθιάς): Eεεεεε, ναι, ελπίζω. "Ευχαριστούμε πολύ, εντάξει είστε, γεια σας". Και η ξανθιά: "Καλό σας βράδυ. Καληνύχτα σας. Καλή συνέχεια..." :priest::eleison:

spyrakos35
10/05/2013, 18:09
2) 11 το βραδυ ανεβαίνω Μαραθώνος. Βλέπω από μακριά το φανάρι για αριστερά στη Λ.Ανθούσας αναμμένο πράσινο. Τρέχω να το προλάβω το πράσινο. Λίγο πριν τη στροφή, φρένα, στρίψιμο. Στα φρένα το φανάρι ήταν σκούρο πορτοκαλί, στο στρίψιμο είχε κοκκινίσει επικίνδυνα. Μόλις έχω στρίψει αντιλαμβάνομαι τρεις ΔΙΑΣ από πίσω μου. Την έβαψα, σκέφτομαι, τό΄φαγα το πρόστιμο για το κόκκινο. Ας εφαρμόσω τη μέθοδο dtd (do the duck) ανοίγω γκάζι προς εξαφάνιση. Ακούω σειρήνες Χ 3, σινιάλα. Οκ, λέω, αυτό ήταν, το έφαγα το πρόστιμο. Κάνω στην άκρη μετά από 200 μ. Βγάζω κράνος. Άδεια, δίπλωμα και τα συναφή. "Πόσα χρόνια οδηγείτε;" Απάντηση με ύφος ξανθιάς: "Eεεεεε, πέντε" (ωχ, λέω, γύρω γύρω μου το πάνε). "Καλά το πάτε, ε;" (με χαμόγελο ξανθιάς): Eεεεεε, ναι, ελπίζω. "Ευχαριστούμε πολύ, εντάξει είστε, γεια σας". Και η ξανθιά: "Καλό σας βράδυ. Καληνύχτα σας. Καλή συνέχεια..." :priest::eleison:

δεν μας είπες τι φόραγες αυτή τη φορά......


δε Μπιστευω να φόραγες τπτ μίνι???? :bawl:

Cpt. Haddock
10/05/2013, 18:19
δεν μας είπες τι φόραγες αυτή τη φορά......

Τη στολη του κουνγκ-φου... :D

Kostas2B
10/05/2013, 18:20
Περιστατικά δύο (κόκκινα) μέσα στην περασμένη εβδομάδα.

1) Βρίσκομαι στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας με το kafasaki, σταματημένη στο φανάρι. Πλήρης εξάρτηση εργασίας και την τσάντα στην πλάτη. Με πλησιάζει τύπος ημι-περίεργος από το πλάι. "Κοπελιά πού πας;" Απαντώ "ε, κάπου" (εννοώντας όπου θέλω ηλίθιε). "Μήπως μπορείς να με πετάξεις λίγο πιο πάνω". Απάντηση: "Δε νομίζω" (εννοώντας: δε μπας καλά). Συνεχίζει ακάθεκτος: "Μα καλά, αφού δεν άκουσες πού πάω". Απάντηση καμία (εννοώντας ούτε με ενδιαφέρει, προφανώς). Και το φινάλε: "Ε καλά, γεια σου, εσύ χάνεις" (!!!) με χτύπημα πατ-πατ στον ώμο. Ε οκ, έφυγα με κόκκινο. :rotflmao::a022:

2) 11 το βραδυ ανεβαίνω Μαραθώνος. Βλέπω από μακριά το φανάρι για αριστερά στη Λ.Ανθούσας αναμμένο πράσινο. Τρέχω να το προλάβω το πράσινο. Λίγο πριν τη στροφή, φρένα, στρίψιμο. Στα φρένα το φανάρι ήταν σκούρο πορτοκαλί, στο στρίψιμο είχε κοκκινίσει επικίνδυνα. Μόλις έχω στρίψει αντιλαμβάνομαι τρεις ΔΙΑΣ από πίσω μου. Την έβαψα, σκέφτομαι, τό΄φαγα το πρόστιμο για το κόκκινο. Ας εφαρμόσω τη μέθοδο dtd (do the duck) ανοίγω γκάζι προς εξαφάνιση. Ακούω σειρήνες Χ 3, σινιάλα. Οκ, λέω, αυτό ήταν, το έφαγα το πρόστιμο. Κάνω στην άκρη μετά από 200 μ. Βγάζω κράνος. Άδεια, δίπλωμα και τα συναφή. "Πόσα χρόνια οδηγείτε;" Απάντηση με ύφος ξανθιάς: "Eεεεεε, πέντε" (ωχ, λέω, γύρω γύρω μου το πάνε). "Καλά το πάτε, ε;" (με χαμόγελο ξανθιάς): Eεεεεε, ναι, ελπίζω. "Ευχαριστούμε πολύ, εντάξει είστε, γεια σας". Και η ξανθιά: "Καλό σας βράδυ. Καληνύχτα σας. Καλή συνέχεια..." :priest::eleison:

Σαν την πρώτη περίπτωση μου είχε τύχει κάποτε στην λεωφόρο Αλεξάνδρας. Ημουν σταματημενος με το TDM στο φανάρι,με πλησιάζει μια κοπέλα ψηλή με φορεματακι σενιο και με ρωτάει αν θα μπορούσα να την πάω μέχρι το τέλος της λεωφόρου σε ένα ξενοδοχείο που είχε ένα μάθημα. Της είπα να ανεβεί και συστηθηκαμε καθ´οδον...Μόλις φτάσαμε,κατέβηκε με ευχαρίστησε και κοιταζομασταν για κάποια δευτερόλεπτα μέχρι που παραδέχτηκα στον εαυτό μου πόσο κότα ήμουν και την χαιρέτησα με ένα "θα τα πούμε"...!!!

Cpt. Haddock
10/05/2013, 18:20
Σαν την πρώτη περίπτωση μου είχε τύχει κάποτε στην λεωφόρο Αλεξάνδρας. Ημουν σταματημενος με το TDM στο φανάρι,[...]

Κρανος?

Kostas2B
10/05/2013, 18:26
Πάντα...

DimChios
10/05/2013, 18:32
Πάντα...

την πατησες! για τη συνοδηγο ρωταει!

:lol:

VANDA
10/05/2013, 18:37
Και το φινάλε: "Ε καλά, γεια σου, εσύ χάνεις".

Κυνηγημένος, φουριόζος τύπος.. εγώ στο φανάρι
-Κοπελιά θα με πετάξεις μέχρι παρακάτω;
-Δεν υπάρχει καμία περίπτωση
-Δεν είμαι κανας περίεργος, αλλά βιάζομαι πολύ και δεν έχω λεφτά για ταξί
-Πιο πιθανό είναι να σου δώσω λεφτά για ταξί παρά να σε πάω οπουδήποτε
-Γιατί ρε συ
-Δεν έχεις κράνος κι εγώ δεν παίρνω δικάβαλα
Ανάβει φανάρι, βάζω πρώτη
-Περίμενεεεε!! Λίγο παρακάτω, να μέχρι το Υγεία, pleeeeease!!
-Όχι σου είπ-
Ανεβαίνει :uplate:
-ΠΑΣ ΚΑΛΑ;;; ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;; ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ ΤΩΡΑ!!!
-Έλααααααααααα, σε παρακαλώωωω, πάμεεεε...
-ΚΑΤΕΒΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!
-Ξεκίνα ρε συ, άναψε πράσινο!
-ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩΩΩΩΩΩ!!
Μπιιιιιιπ! Μπιμπιμπιπ Μπιιιιιιπ! ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ!!!

Ε, τον πήγα μέχρι το Υγεία...

sapila racing
10/05/2013, 18:39
Κυνηγημένος, φουριόζος τύπος.. εγώ στο φανάρι
-Κοπελιά θα με πετάξεις μέχρι παρακάτω;
-Δεν υπάρχει καμία περίπτωση
-Δεν είμαι κανας περίεργος, αλλά βιάζομαι πολύ και δεν έχω λεφτά για ταξί
-Πιο πιθανό είναι να σου δώσω λεφτά για ταξί παρά να σε πάω οπουδήποτε
-Γιατί ρε συ
-Δεν έχεις κράνος κι εγώ δεν παίρνω δικάβαλα
Ανάβει φανάρι, βάζω πρώτη
-Περίμενεεεε!! Λίγο παρακάτω, να μέχρι το Υγεία, pleeeeease!!
-Όχι σου είπ-
Ανεβαίνει :uplate:
-ΠΑΣ ΚΑΛΑ;;; ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;; ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ ΤΩΡΑ!!!
-Έλααααααααααα, σε παρακαλώωωω, πάμεεεε...
-ΚΑΤΕΒΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!
-Ξεκίνα ρε συ, άναψε πράσινο!
-ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩΩΩΩΩΩ!!
Μπιιιιιιπ! Μπιμπιμπιπ Μπιιιιιιπ! ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ!!!

Ε, τον πήγα μέχρι το Υγεία...

:bawl::cry:

DimChios
10/05/2013, 18:41
Περιστατικά δύο (κόκκινα) μέσα στην περασμένη εβδομάδα.

1) Βρίσκομαι στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας με το kafasaki, σταματημένη στο φανάρι. Πλήρης εξάρτηση εργασίας και την τσάντα στην πλάτη. Με πλησιάζει τύπος ημι-περίεργος από το πλάι. "Κοπελιά πού πας;" Απαντώ "ε, κάπου" (εννοώντας όπου θέλω ηλίθιε). "Μήπως μπορείς να με πετάξεις λίγο πιο πάνω". Απάντηση: "Δε νομίζω" (εννοώντας: δε μπας καλά). Συνεχίζει ακάθεκτος: "Μα καλά, αφού δεν άκουσες πού πάω". Απάντηση καμία (εννοώντας ούτε με ενδιαφέρει, προφανώς). Και το φινάλε: "Ε καλά, γεια σου, εσύ χάνεις" (!!!) με χτύπημα πατ-πατ στον ώμο. Ε οκ, έφυγα με κόκκινο. :rotflmao::a022:

2) 11 το βραδυ ανεβαίνω Μαραθώνος. Βλέπω από μακριά το φανάρι για αριστερά στη Λ.Ανθούσας αναμμένο πράσινο. Τρέχω να το προλάβω το πράσινο. Λίγο πριν τη στροφή, φρένα, στρίψιμο. Στα φρένα το φανάρι ήταν σκούρο πορτοκαλί, στο στρίψιμο είχε κοκκινίσει επικίνδυνα. Μόλις έχω στρίψει αντιλαμβάνομαι τρεις ΔΙΑΣ από πίσω μου. Την έβαψα, σκέφτομαι, τό΄φαγα το πρόστιμο για το κόκκινο. Ας εφαρμόσω τη μέθοδο dtd (do the duck) ανοίγω γκάζι προς εξαφάνιση. Ακούω σειρήνες Χ 3, σινιάλα. Οκ, λέω, αυτό ήταν, το έφαγα το πρόστιμο. Κάνω στην άκρη μετά από 200 μ. Βγάζω κράνος. Άδεια, δίπλωμα και τα συναφή. "Πόσα χρόνια οδηγείτε;" Απάντηση με ύφος ξανθιάς: "Eεεεεε, πέντε" (ωχ, λέω, γύρω γύρω μου το πάνε). "Καλά το πάτε, ε;" (με χαμόγελο ξανθιάς): Eεεεεε, ναι, ελπίζω. "Ευχαριστούμε πολύ, εντάξει είστε, γεια σας". Και η ξανθιά: "Καλό σας βράδυ. Καληνύχτα σας. Καλή συνέχεια..." :priest::eleison:

1ον εισαι πολυ τυχερη! http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=135364 :smokin:
2ον στην 1η περιπτωση δε θα σε ενοχλουσε αν θα ησουν αντρας
3ον στη 2η περιπτωση δε θα στη χαριζε αν ησουν αντρας
4ον ε, εμπνεεις και λογω ηλικιας ενα καποιο σεβασμο

:smokin:

Nostradamus
10/05/2013, 18:44
Κυνηγημένος, φουριόζος τύπος.. εγώ στο φανάρι
...................
Ε, τον πήγα μέχρι το Υγεία...

ενταξει, σχεδον κατουρηθηκα πανω μου...:bawl::bawl::bawl:

vaska
10/05/2013, 18:44
Ε, τον πήγα μέχρι το Υγεία...

Ηθικόν δίδαγμα:


Ο επιμένων Βάντα Νικά.

:bawl::bawl:

MG-KTiNoS
10/05/2013, 18:50
Περιστατικά δύο (κόκκινα) μέσα στην περασμένη εβδομάδα.

1) Βρίσκομαι στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας με το kafasaki, σταματημένη στο φανάρι. Πλήρης εξάρτηση εργασίας και την τσάντα στην πλάτη. Με πλησιάζει τύπος ημι-περίεργος από το πλάι. "Κοπελιά πού πας;" Απαντώ "ε, κάπου" (εννοώντας όπου θέλω ηλίθιε). "Μήπως μπορείς να με πετάξεις λίγο πιο πάνω". Απάντηση: "Δε νομίζω" (εννοώντας: δε μπας καλά). Συνεχίζει ακάθεκτος: "Μα καλά, αφού δεν άκουσες πού πάω". Απάντηση καμία (εννοώντας ούτε με ενδιαφέρει, προφανώς). Και το φινάλε: "Ε καλά, γεια σου, εσύ χάνεις" (!!!) με χτύπημα πατ-πατ στον ώμο. Ε οκ, έφυγα με κόκκινο. :rotflmao::a022:

2) 11 το βραδυ ανεβαίνω Μαραθώνος. Βλέπω από μακριά το φανάρι για αριστερά στη Λ.Ανθούσας αναμμένο πράσινο. Τρέχω να το προλάβω το πράσινο. Λίγο πριν τη στροφή, φρένα, στρίψιμο. Στα φρένα το φανάρι ήταν σκούρο πορτοκαλί, στο στρίψιμο είχε κοκκινίσει επικίνδυνα. Μόλις έχω στρίψει αντιλαμβάνομαι τρεις ΔΙΑΣ από πίσω μου. Την έβαψα, σκέφτομαι, τό΄φαγα το πρόστιμο για το κόκκινο. Ας εφαρμόσω τη μέθοδο dtd (do the duck) ανοίγω γκάζι προς εξαφάνιση. Ακούω σειρήνες Χ 3, σινιάλα. Οκ, λέω, αυτό ήταν, το έφαγα το πρόστιμο. Κάνω στην άκρη μετά από 200 μ. Βγάζω κράνος. Άδεια, δίπλωμα και τα συναφή. "Πόσα χρόνια οδηγείτε;" Απάντηση με ύφος ξανθιάς: "Eεεεεε, πέντε" (ωχ, λέω, γύρω γύρω μου το πάνε). "Καλά το πάτε, ε;" (με χαμόγελο ξανθιάς): Eεεεεε, ναι, ελπίζω. "Ευχαριστούμε πολύ, εντάξει είστε, γεια σας". Και η ξανθιά: "Καλό σας βράδυ. Καληνύχτα σας. Καλή συνέχεια..." :priest::eleison:

Την επόμενη φορά που δεν θα με πας στη ΓΑΔΑ όμως θα σε γράψω.

ο Δίας που δεν έβγαλε το κράνος.

:lol:

LOUKILOUK
10/05/2013, 19:03
Κυνηγημένος, φουριόζος τύπος.. εγώ στο φανάρι
-Κοπελιά θα με πετάξεις μέχρι παρακάτω;
-Δεν υπάρχει καμία περίπτωση
-Δεν είμαι κανας περίεργος, αλλά βιάζομαι πολύ και δεν έχω λεφτά για ταξί
-Πιο πιθανό είναι να σου δώσω λεφτά για ταξί παρά να σε πάω οπουδήποτε
-Γιατί ρε συ
-Δεν έχεις κράνος κι εγώ δεν παίρνω δικάβαλα
Ανάβει φανάρι, βάζω πρώτη
-Περίμενεεεε!! Λίγο παρακάτω, να μέχρι το Υγεία, pleeeeease!!
-Όχι σου είπ-
Ανεβαίνει :uplate:
-ΠΑΣ ΚΑΛΑ;;; ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;; ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ ΤΩΡΑ!!!
-Έλααααααααααα, σε παρακαλώωωω, πάμεεεε...
-ΚΑΤΕΒΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!
-Ξεκίνα ρε συ, άναψε πράσινο!
-ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩΩΩΩΩΩ!!
Μπιιιιιιπ! Μπιμπιμπιπ Μπιιιιιιπ! ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ!!!

Ε, τον πήγα μέχρι το Υγεία...

Με μικρές διαφοροποιήσεις... μέσα 90΄με πλησιάζει ημιπερίεργος τύπος στην αρχή της Λ. Αλεξάνδρας (έξω από το πάρκ χοτέλ) στο φανάρι, με ρωτάει αν μπορώ να τον πετάξω παραπάνω και την ίδια ώρα καβαλάει το παπί έντρομος λεγοντάς μου "ξεκίνα σε παρακαλώ...", "τι κάνεις ρε συ;" του λέω αλλά ξεκινάω μιας και ανάβει πράσινο, ο τύπος κοιτάει πίσω..., στο επόμενο φανάρι κάνω δεξιά και τον κατεβάζω με το ζόρι...έφυγε τρέχοντας...ψαχνόμουνα κανα πεντάλεπτο μηπως μου λείπει κάτι...

devil's animal
10/05/2013, 19:04
πριν πολλα χρονια, σταματημενος στο φαναρι Πατησιων και Χαλκοκονδυλη μου εχει πει γκομενα να την παω πιο πανω στην Ακαδημιας αλλα της ειπα οχι γιατι φοβηθηκα μηπως ηταν καμια ελαφροχερα και εφευγε το πορτοφολι, το κινητο και οτι αλλο ειχα στις τσεπες...:sweat:

Kostas2B
10/05/2013, 20:16
Ιστορια απο εναν καλο μου φιλο:

Καποτε στην περιοχη μου,οταν ημασταν 15-16 χρονων κυκλοφορουσε ενας τυπος (ονομα δε θελω να γραψω,οσοι ειναι απο Δυτικα προαστια ισως τον εχουν ακουστα),του οποιου με το που ακουγαμε το ονομα του τα καναμε πανω μας...Φοβος και τρομος ο τυπας,πρεζονι και βαπορακι ταυτοχρονα,με το που σε πετυχαινε σου ψυριζε οτι ψιλα ειχες και αν δεν ειχες και ειχες χοντρα,πηγαινες στο περιπτερο να χαλασεις! Ηταν 1.90 και ψιλοτουμπανο,οποτε πολλες κουβεντες δεν σηκωνε.Τραβουσε μαχαιρι για πλακα,ειχαν υπαρξει και σκηνικα που καποιους τους εστειλε νοσοκομειο...Οσοι τον ηξεραν,ή τον απεφευγαν ή τα ειχαν καλα μαζι του κανοντας θεληματα!!!
Με τα πολλα λοιπον,για να μην τα πολυλογω,ο φιλος μου ειχε ενα JR διχρονο που σκοτωνε. Καθως περνουσε ενα απογευμα απο εναν δρομο με το μηχανακι,τον βλεπει αυτος και του κανει νοημα να σταματησει. Ο δικος μου επειδη γνωριζονταν δεν εκανε τον Κινεζο γιατι ηξερε οτι την επομενη φορα που θα τον εβλεπε,θα υπηρχε θεμα! Σταματαει λοιπον και μετα τις χαιρετουρες και αφου ο φιλος μου ηταν ετοιμος να δωσει κανα 2ευρω,ακολουθησε ο διαλογος :
- "Ρε συ παμε μια εδω πιο κατω γιατι με περιμενει ενας δικος μου"
- "Βιαζομαι ρε" λεει ο φιλος...
- "Πεντε λεπτα θα κανεις ρε"
Γνωριζοντας μεσα του οτι δε το γλυτωνε,υποχωρησε και του λεει "Ανεβα"
Και λεει ο τυπας "Ξερεις κατι? Δεν εμπιστευομαι κανεναν,ασε να το παρω εγω!"
Χεσμενος ο αλλος,μη εχοντας αλλη επιλογη,καθεται συνεπιβατης...Εκει αρχισε το "παιχνιδι"!
Τα λογια του φιλου μου οπως τα θυμαμαι : "Μ@λακα ενα σου λεω,τα ειδα ολα εκεινο το απογευμα. Περασα τις δυο πιο εφιαλτικες ωρες της ζωης μου. Με πηγε σε κατι πλατειες κεντρο Αθηνα,"ανταλλαγες" εμπορευματων,σε κατι αλλες πλατειες που εδινε κλεμμενα κινητα κτλ. Δεν αφησε κοκκινο φαναρι και STOP που να μην παραβιασει. Τα κοκκινα στην Καβαλας τα περνουσε με 140. Αφου γυρισα σπιτι ειπα αφου δεν πεθανα σημερα,δε θα πεθανω ποτε.Δεν κοιμηθηκα εκεινο το βραδυ!"

alexzafeir
10/05/2013, 21:04
Είμαι Β.Σοφίας κοκκινο φανάρι και με πλησιάζει μια κοπέλα γύρω στα 25 με κοντή φούστα και μου λέει οτι είναι ανάγκη να την πάω πιο κάτω σε ένα κάστινγκ για μοντέλα
Δεν το σκέφτομαι την ανεβάζω - πράσινο ξεκινώ και νιώθω ολα τα βλέματα πάνω μου αφού η φούστα έχει ανέβει αρκετά - στο επόμενο φανάρι εκεί που περιμένω ακούω μια γνωστή φωνή
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ
-ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ -5 ΛΕΠΤΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ...


Τα 2 επεισόδια που μας λές δεν υπάρχουν στην πραγματική ζωή των ανδρών

AUFGEBRACHT
10/05/2013, 21:23
Aς πω κι εγώ ανάλογη αληθινή εμπειρία... είμαι με τη μηχανή σταματημένος σε φανάρι και με σταματά δίμετρη αλφαδιασμένη μοντέλα και μου ζητάει να την πετάξω μέχρι το σπίτι της γιατί έχει μια σημαντική συνάντηση και ανακάλυψε πως έχει ξεχάσει να φορέσει εσώρουχο. -Ανέβα της λέω να σε ξεπετ...εεεε να σε πετάξω και κρατήσου γερά. Με υποδειγματική οδήγηση και ευβλαβική τήρηση του ΚΟΚ φτάνουμε σπίτι, αλλά είχε ξεχάσει τα κλειδιά της και ευτυχώς που δεν είχε φύγει η Σουηδέζα φίλη της που φιλοξενούσε. Μπαίνω μέσα και...

289712

Shaolin Monk
10/05/2013, 21:42
Τι γινεται εδω μεσα;;;; Εμενα δεν μου καθεται ουτε συνταξιουχος μεγαλοκοπελα του ΟΓΑ και τα ομορφοπαιδα εδω μεσα παρατανε κοπελες με μινακια στη μεση του δρομου.... Ας με παρακαλεσει μια φορα μια νοστιμη να την παω καπου, να μου φυγει το ψωνιο του γαμαουα μηχανοβιου και ας παρει μαζι της εγγραφα, πορτοφολια, σακακια, καρδιες κτλ...:a018::a018::a018:

dmf
10/05/2013, 21:45
Ιστορια απο εναν καλο μου φιλο:

Καποτε στην περιοχη μου,οταν ημασταν 15-16 χρονων κυκλοφορουσε ενας τυπος (ονομα δε θελω να γραψω,οσοι ειναι απο Δυτικα προαστια ισως τον εχουν ακουστα),του οποιου με το που ακουγαμε το ονομα του τα καναμε πανω μας...Φοβος και τρομος ο τυπας,πρεζονι και βαπορακι ταυτοχρονα,με το που σε πετυχαινε σου ψυριζε οτι ψιλα ειχες και αν δεν ειχες και ειχες χοντρα,πηγαινες στο περιπτερο να χαλασεις! Ηταν 1.90 και ψιλοτουμπανο,οποτε πολλες κουβεντες δεν σηκωνε.Τραβουσε μαχαιρι για πλακα,ειχαν υπαρξει και σκηνικα που καποιους τους εστειλε νοσοκομειο...Οσοι τον ηξεραν,ή τον απεφευγαν ή τα ειχαν καλα μαζι του κανοντας θεληματα!!!
Με τα πολλα λοιπον,για να μην τα πολυλογω,ο φιλος μου ειχε ενα JR διχρονο που σκοτωνε. Καθως περνουσε ενα απογευμα απο εναν δρομο με το μηχανακι,τον βλεπει αυτος και του κανει νοημα να σταματησει. Ο δικος μου επειδη γνωριζονταν δεν εκανε τον Κινεζο γιατι ηξερε οτι την επομενη φορα που θα τον εβλεπε,θα υπηρχε θεμα! Σταματαει λοιπον και μετα τις χαιρετουρες και αφου ο φιλος μου ηταν ετοιμος να δωσει κανα 2ευρω,ακολουθησε ο διαλογος :
- "Ρε συ παμε μια εδω πιο κατω γιατι με περιμενει ενας δικος μου"
- "Βιαζομαι ρε" λεει ο φιλος...
- "Πεντε λεπτα θα κανεις ρε"
Γνωριζοντας μεσα του οτι δε το γλυτωνε,υποχωρησε και του λεει "Ανεβα"
Και λεει ο τυπας "Ξερεις κατι? Δεν εμπιστευομαι κανεναν,ασε να το παρω εγω!"
Χεσμενος ο αλλος,μη εχοντας αλλη επιλογη,καθεται συνεπιβατης...Εκει αρχισε το "παιχνιδι"!
Τα λογια του φιλου μου οπως τα θυμαμαι : "Μ@λακα ενα σου λεω,τα ειδα ολα εκεινο το απογευμα. Περασα τις δυο πιο εφιαλτικες ωρες της ζωης μου. Με πηγε σε κατι πλατειες κεντρο Αθηνα,"ανταλλαγες" εμπορευματων,σε κατι αλλες πλατειες που εδινε κλεμμενα κινητα κτλ. Δεν αφησε κοκκινο φαναρι και STOP που να μην παραβιασει. Τα κοκκινα στην Καβαλας τα περνουσε με 140. Αφου γυρισα σπιτι ειπα αφου δεν πεθανα σημερα,δε θα πεθανω ποτε.Δεν κοιμηθηκα εκεινο το βραδυ!"

Κάτι σε ψάρι φέρνει το ονομά του;

Kostas2B
10/05/2013, 21:48
Οχι,"κατι σε φως" φερνει...

spyrakos35
10/05/2013, 21:53
Τι γινεται εδω μεσα;;;; Εμενα δεν μου καθεται ουτε συνταξιουχος μεγαλοκοπελα του ΟΓΑ και τα ομορφοπαιδα εδω μεσα παρατανε κοπελες με μινακια στη μεση του δρομου.... Ας με παρακαλεσει μια φορα μια νοστιμη να την παω καπου, να μου φυγει το ψωνιο του γαμαουα μηχανοβιου και ας μαρει μαζι της εγγραφα, πορτοφολια, σακακια, καρδιες κτλ...:a018::a018::a018:

post #54

δεν χάνεις να δοκιμάσεις..... μίλα με τον αριστείδη...... :lol:

blackbusa
10/05/2013, 21:57
Aς πω κι εγώ ανάλογη αληθινή εμπειρία... είμαι με τη μηχανή σταματημένος σε φανάρι και με σταματά δίμετρη αλφαδιασμένη μοντέλα και μου ζητάει να την πετάξω μέχρι το σπίτι της γιατί έχει μια σημαντική συνάντηση και ανακάλυψε πως έχει ξεχάσει να φορέσει εσώρουχο. -Ανέβα της λέω να σε ξεπετ...εεεε να σε πετάξω και κρατήσου γερά. Με υποδειγματική οδήγηση και ευβλαβική τήρηση του ΚΟΚ φτάνουμε σπίτι, αλλά είχε ξεχάσει τα κλειδιά της και ευτυχώς που δεν είχε φύγει η Σουηδέζα φίλη της που φιλοξενούσε. Μπαίνω μέσα και...

289712

Εγινε του strapon το καγκελο?

AristidisZ
10/05/2013, 23:45
post #54

δεν χάνεις να δοκιμάσεις..... μίλα με τον αριστείδη...... :lol:

κερνάω καφέ στο μπαλκόνι :D

akis_trevor
11/05/2013, 00:10
σαν το ανεκδοτο που λεει:προσοχη παιδια!!! ειναι 2 κοπελες που κανουν ωτοστοπ στην περιοχη ταδε και ενω η μια αρχιζει και σου κανει στοματικο,η αλλη σε κλεβει.εμενα με κλεψανε δευτερα τριτη τεταρτη και πεμπτη.παρασκευη και σαββατο περασα αλλα δεν τις βρηκα!!!

Shaolin Monk
11/05/2013, 00:29
κερνάω καφέ στο μπαλκόνι :D


Περιμενω λεπτομερειες.... :a014:

blackbusa
11/05/2013, 01:30
Κάτι σε ψάρι φέρνει το ονομά του;

Οχι,"κατι σε φως" φερνει...


Ο "χρυσοψαρος"?

notakos600
11/05/2013, 05:10
everybody f@cks in this town except me... :lol:

zefos1100xx
11/05/2013, 08:24
Περιστατικο: πριν απο πολλαααα χρονια , λιμανι πειραια , καλοκαιρι με το thunderace , μπροστα στην σταση του ηλεκτρικου
Με πιανει φαναρι και περιμενω , ακουω μια φωνη απο την σταση η οποια ηταν τιγκα στον κοσμο:
Ενας τυπος γυρω στα 50+ κακοσουλουπος μικροκαμωμενος μου φωναζει:

κακοσουλουπος: '' ΦΙΛΕ!!....ΦΙΛΕ!!!.........ΜΕ ΠΑΣ ΠΙΟ ΚΑΤΩ? ''
εγω: ''...σου μοιαζει για ταξι?....''

πρασινο

εφυγα

τελος διηγησης




..................




...Ανεβαίνει :uplate:
-ΠΑΣ ΚΑΛΑ;;; ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;; ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ ΤΩΡΑ!!!
-Έλααααααααααα, σε παρακαλώωωω, πάμεεεε...
-ΚΑΤΕΒΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!
-Ξεκίνα ρε συ, άναψε πράσινο!
-ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩΩΩΩΩΩ!!
Μπιιιιιιπ! Μπιμπιμπιπ Μπιιιιιιπ! ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ!!!

Ε, τον πήγα μέχρι το Υγεία...

μ@λακια απο τον θεο εσεις οι γυναικες να μην μπορειτε να βαλετε καποιον κατω και να τον δειρετε!:rotflmao::bawl:

DimChios
11/05/2013, 09:54
μ@λακια απο τον θεο εσεις οι γυναικες να μην μπορειτε να βαλετε καποιον κατω και να τον δειρετε!:rotflmao::bawl:

:bawl::bawl::bawl: (εκτος αν προκειται για την Ερρικα που κατι εχω ακουσει καταφερνει) :p


Εγω παντως, το 2007 ειμαι βραδυ χειμώνα στα Εβερεστ στην Ομονοια με το GS και σκαει πιπίνι ψιλομαστουρέ και μου ζητάει να την πάω Σύνταγμα.
Αρ γιου νατς κοπελα μου??
Χωρια οτι παιζει να ηταν στημενο, να μου φυγει απο τη σελα να εχουμε και μπελαδες? :nono:

Μη κανετε τετοιες μλκιες!

Αμα ηταν ετσι.... το 2005 με την Αφρικα, σταμάτησα κατα τις 2 το βραδυ στο δρόμο εξω απο Ζαππειο να μιλησω στο κινητο...κλεινω το τηλ και έρχεται τυπος κυριλε κατα τα άλλα και μου λεει "γεια σου φιλε! το βλεπεις το μωρο εκει στο παγκακι? Ειναι η γκομενιτσα μου και ψαχνουμε για φαση... ερχεσαι εκει πισω απ τους θαμνους?"... έπρεπε να παω ε? :rotflmao::rotflmao::rotflmao::a21:

notakos600
11/05/2013, 09:58
everybody f@cks in this town except me... :lol:


:bawl::bawl::bawl: (εκτος αν προκειται για την Ερρικα που κατι εχω ακουσει καταφερνει) :p


Εγω παντως, το 2007 ειμαι βραδυ χειμώνα στα Εβερεστ στην Ομονοια με το GS και σκαει πιπίνι ψιλομαστουρέ και μου ζητάει να την πάω Σύνταγμα.
Αρ γιου νατς κοπελα μου??
Χωρια οτι παιζει να ηταν στημενο, να μου φυγει απο τη σελα να εχουμε και μπελαδες? :nono:

Μη κανετε τετοιες μλκιες!

Αμα ηταν ετσι.... το 2005 με την Αφρικα, σταμάτησα κατα τις 2 το βραδυ στο δρόμο εξω απο Ζαππειο να μιλησω στο κινητο...κλεινω το τηλ και έρχεται τυπος κυριλε κατα τα άλλα και μου λεει "γεια σου φιλε! το βλεπεις το μωρο εκει στο παγκακι? Ειναι η γκομενιτσα μου και ψαχνουμε για φαση... ερχεσαι εκει πισω απ τους θαμνους?"... έπρεπε να παω ε? :rotflmao::rotflmao::rotflmao::a21:


Τα γράφω εγώ αλλά...

pipe_smoker
11/05/2013, 11:22
Αμα ηταν ετσι.... το 2005 με την Αφρικα, σταμάτησα κατα τις 2 το βραδυ στο δρόμο εξω απο Ζαππειο να μιλησω στο κινητο...κλεινω το τηλ και έρχεται τυπος κυριλε κατα τα άλλα και μου λεει "γεια σου φιλε! το βλεπεις το μωρο εκει στο παγκακι? Ειναι η γκομενιτσα μου και ψαχνουμε για φαση... ερχεσαι εκει πισω απ τους θαμνους?"... έπρεπε να παω ε? :rotflmao::rotflmao::rotflmao::a21:


Καλά και δεν πήγες? :uplate::uplate::uplate:

Ε ρε πστ μου σε τί κόσμο ζούμε!
Να αράζεις μια ωραία βραδιά σε ένα παγκάκι περιμένοντας κάποιον περαστικό να σου γ@μήσει την γκόμενα. Πού είν'το περίεργο δηλαδή?:eleison:

DimChios
11/05/2013, 11:55
Καλά και δεν πήγες? :uplate::uplate::uplate:

Για μλκες ψαχνεις? :lol:



Ε ρε πστ μου σε τί κόσμο ζούμε!

Μάλλον εσυ ζεις σε άλλο κοσμο! :p



Να αράζεις μια ωραία βραδιά σε ένα παγκάκι περιμένοντας κάποιον περαστικό να σου γ@μήσει την γκόμενα. Πού είν'το περίεργο δηλαδή?:eleison:

Τιποτα το περιεργο! Απλα δεν γινονται ετσι αυτα που καταλαβες! Το ξαλαφρωμα απ οτι εχεις και δεν εχεις πανω σου ομως... καπως ετσι γινεται! :wave2:

pipe_smoker
11/05/2013, 12:14
Μάλλον εσυ ζεις σε άλλο κοσμο! :p


Πάντως όχι σε αυτόν του Σειρηνάκη :lol:

Πλάκα έκανα ρε συ άνθρωπα. Είναι δυνατόν?
Που λες να μεγάλωσα? Κλεδωμένος μέσα σε στούντιο του Σαλιέρι?

DimChios
11/05/2013, 12:34
Κλεδωμένος μέσα σε στούντιο του Σαλιέρι?

οχι ε? Κριμα! :p:lol:

AristidisZ
11/05/2013, 12:37
την άνοιξη, οι μελισσούλες μπλα μπλα μπλα

pipe_smoker
11/05/2013, 13:36
την άνοιξη, οι μελισσούλες μπλα μπλα μπλα

.... στα μπαλκόνια, οι γλάροι μπλα μπλα μπλα :lol:

(δεν ξέρω τι θα σε στοιχειώνει περισσότερο. Η ίδια η εικόνα του gay γλάρου με το περιστέρι στο στόμα ή το γεγονός ότι άνοιξες θρεντ για να το διηγηθείς και να πεις ότι τρόμαξες:lol: Ακόμα δεν έχω μπορέσει να συνέλθω από το σοκ)

DimChios
11/05/2013, 13:49
.... στα μπαλκόνια, οι γλάροι μπλα μπλα μπλα :lol:

(δεν ξέρω τι θα σε στοιχειώνει περισσότερο. Η ίδια η εικόνα του gay γλάρου με το περιστέρι στο στόμα ή το γεγονός ότι άνοιξες θρεντ για να το διηγηθείς και να πεις ότι τρόμαξες:lol: Ακόμα δεν έχω μπορέσει να συνέλθω από το σοκ)

ασ τον ρε συ! τρολαρει εδω για να ξεχασουμε τα χαϊρια του!

:smokin:

AristidisZ
11/05/2013, 13:53
μπορούσα να ανοίξω ένα thread για το "θανατο του εμποράκου", για τη κρίση, ή ένα για να τρολάρουμε και να γελάσουμε όλοι
ur call :evil:

AristidisZ
11/05/2013, 13:54
μπορούσα να ανοίξω ένα thread για το "θανατο του εμποράκου", για τη κρίση, ή ένα για να τρολάρουμε και να γελάσουμε όλοι
ur call :evil:

lol ουτε που να χα δει το post σου :D

pipe_smoker
11/05/2013, 14:00
μπορούσα να ανοίξω ένα thread για το "θανατο του εμποράκου", για τη κρίση, ή ένα για να τρολάρουμε και να γελάσουμε όλοι
ur call :evil:

Εγώ θα ψήφιζα ένα για τη χρυσή αυγή. Από αυτά τα ωραία που πιάνουν 20 σελίδες σε 2 ώρες, βγάζει ο καθείς τα απωθημένα του, και μετά γίνονται καπνός κι ούτε γλάρος ούτε ζημιά :tooth:

Α και θα πρότεινα κι ένα bump στο θέμα καλοκαιρινό μπουφάν να μας πεις τί απόκαμες, αν απόκαμες, γιατί ψάχνω για την κοπελιά. (Δεν υποννοώ κάτι, απλά μπορεί να βγαίνει το ίδιο μοντέλο και σε γυναικείο:bawl: )

AristidisZ
11/05/2013, 14:17
χαχαχαχααχα έβαλα τα dainese, οπως τα πες, το νεο ειναι καλυτερο, αλλα δε μου αρεσει που ειναι μαυρο
έβαλα και 2~3 ακόμα, όσο κι αν ακούγεται "ψωνίστικο", ίσως έχει να κάνει και με τον σωματότυπό μου, μόνο τα dainese μου κάθονταν καλά
λογικά θα πάρω ένα από αυτά τα 2

κι αν ήθελα να τρολάρω σιγά μη το κανα με τα χρυσά αυγά, θα έκανα ένα ποδοσφαιρικό να γουστάρουμε

zefos1100xx
11/05/2013, 20:07
..Αρ γιου νατς κοπελα μου??
Χωρια οτι παιζει να ηταν στημενο, να μου φυγει απο τη σελα να εχουμε και μπελαδες? :nono:..

...δεν σε καταλαβαινω ρε μ@λκα....

φευγει αυτη

...φευγεις και εσυ

τι σκιαζεσαι?:uplate:

THE BITCH FELL OFF ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!:lol:

EVI
12/05/2013, 00:12
κλασικα εικονογραφημενα ... και μενα μου εχουν τυχει αυτα και να τους παω καπου και να ανεβουν πανω στη μηχανη και αν καθε φορα που καποιος μου ελεγε να παμε κοντρα πηγαινα , θα μπορουσα να μετρησω μονο τις φορες που ΔΕΝ μου το εχουν πει. οτι να ναι.

Aggelos_SV
12/05/2013, 13:21
2) "Πόσα χρόνια οδηγείτε;" Απάντηση με ύφος ξανθιάς: "Eεεεεε, πέντε" (ωχ, λέω, γύρω γύρω μου το πάνε). "Καλά το πάτε, ε;" (με χαμόγελο ξανθιάς): Eεεεεε, ναι, ελπίζω. "Ευχαριστούμε πολύ, εντάξει είστε, γεια σας". Και η ξανθιά: "Καλό σας βράδυ. Καληνύχτα σας. Καλή συνέχεια..." :priest::eleison:

:lol:Τί μαλάκες!!!!! :lol:

Shinji Ikari
12/05/2013, 21:05
Υπαρχουν και τα δυο.
Δεν μπορω να μπω σε λεπτομεριες για να μην ενοχοποιησω τον εαυτο μου...
Και αυτο με το τριο αγνωστων υπαρχει.
Μην πατε ψαχνοντας, δεν φερω ευθηνη.

notakos600
13/05/2013, 04:48
Υπαρχουν και τα δυο.
Δεν μπορω να μπω σε λεπτομεριες για να μην ενοχοποιησω τον εαυτο μου...
Και αυτο με το τριο αγνωστων υπαρχει.
Μην πατε ψαχνοντας, δεν φερω ευθηνη.

Πάντα υπήρχαν, απλά κάποιες φορές πιάνεσαι απροετοίμαστος, στον ύπνο που λένε κι όταν ξυπνήσεις έχει αλλάξει πλάνο το έργο...