PDA

View Full Version : Κράνος SHARK SPEED-R



ypapadio
12/05/2013, 23:12
Έτσι, για να μοιραζόμαστε πληροφορίες!!!

Έχω έρθει Ιταλία και επειδή μου είχε κάνει κλίκ το κρανάκι του τίτλου αποφάσισα να επισκευτώ το κατάστημα του MINGARELLI στην Μπολόνια μιας και διάφορα παιδιά από εδω το προτείνουν.(Για αγορές μέσω Internet)

Πρώτη εντύπωση για το κρανάκι έχω να πω και χωρίς υπερβολές πως ποιοτικά είναι ΑΡΙΣΤΟ!
- Design που τα σπάει
- Φινίρισμα απλά τέλειο
- Ζελατίνα με πάχος περίπου 4 χιλιοστά και ρυθμιζόμενη!!!
- Εσωτερική φιμέ ζελατίνα
και
- Εσωτερικό σαν βιλούδο

Ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει Ον δε Ρόουντ μιας και δεν έχω επιστρέψει αλλά θα το κάνω αμέσως μόλις γυρίσω!!!

Δείτε τις φωτό και σχετικά με το κατάστημα μπορώ να πω πως έχει τα πάντα και σε πολύ καλές τιμές!!!

289917
289918
289919

Η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ δεν το φέρνει το συγκεκριμένο γιατί έχει το VISION-R!

chr1s_86
13/05/2013, 18:11
Ωραίο! Καλοφόρετο! :beer:

sakisam
13/05/2013, 19:11
για το συγκεκριμενο κρανος ενδιαφερομαι αμεσα.τωρα εχω το rsr2 το οποιο απο τη χρηση κλπ ειναι για αλλαγη.

πες μου οταν το βαλεις θορυβο και αισθηση μιας και κατα τα αλλα π το ψαξα ζελατινες κλπ ειναι κορυφη!

hornettrela
13/05/2013, 22:17
φιλε πολυ καλο και λεει οτι ειναι για naked...

ypapadio
13/05/2013, 23:59
Ευχαριστω!

Ωραίο! Καλοφόρετο! :beer:

Θα ενημερώσω και αν μπορώ να βοηθήσω γιατί όχι.

για το συγκεκριμενο κρανος ενδιαφερομαι αμεσα.τωρα εχω το rsr2 το οποιο απο τη χρηση κλπ ειναι για αλλαγη.

πες μου οταν το βαλεις θορυβο και αισθηση μιας και κατα τα αλλα π το ψαξα ζελατινες κλπ ειναι κορυφη!

Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που κατεληξα σε αυτό! Οπως και να το κάνεις το CBF δεν έχει και παμπρίζ!!!

φιλε πολυ καλο και λεει οτι ειναι για naked...


Stay tuned... Σάββατο βράδυ θα επιστρέψω δριμύτερος!

ypapadio
19/05/2013, 17:33
Έτσι, για να μοιραζόμαστε πληροφορίες!!!

Έχω έρθει Ιταλία και επειδή μου είχε κάνει κλίκ το κρανάκι του τίτλου αποφάσισα να επισκευτώ το κατάστημα του MINGARELLI στην Μπολόνια μιας και διάφορα παιδιά από εδω το προτείνουν.(Για αγορές μέσω Internet)

Πρώτη εντύπωση για το κρανάκι έχω να πω και χωρίς υπερβολές πως ποιοτικά είναι ΑΡΙΣΤΟ!
- Design που τα σπάει
- Φινίρισμα απλά τέλειο
- Ζελατίνα με πάχος περίπου 4 χιλιοστά και ρυθμιζόμενη!!!
- Εσωτερική φιμέ ζελατίνα
και
- Εσωτερικό σαν βιλούδο

Ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει Ον δε Ρόουντ μιας και δεν έχω επιστρέψει αλλά θα το κάνω αμέσως μόλις γυρίσω!!!

Δείτε τις φωτό και σχετικά με το κατάστημα μπορώ να πω πως έχει τα πάντα και σε πολύ καλές τιμές!!!

289917
289918
289919

Η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ δεν το φέρνει το συγκεκριμένο γιατί έχει το VISION-R!

Λοιπόν, λοιπόν,
Η πρώτη φάση (χρήση 1 ώρα περίπου και σε όλη την διαδρομή με κορμί λαμπάδα) του test ride τελείωσε και έχουμε τα εξής αποτελέσματα:

- Στο επίπεδο θόρυβος δεν θα του έδινα και άριστα μιας και ξεκινάει στα 80Km και αυξάνει μέχρι τα 110Km και απο τα 120Km εως τα 160 με 180Km είναι σταθερός όχι όμως ενοχλητικός!(Προσωπική άποψη)

- Η αεροδυναμική του θα έλεγα οτι ειναι πολύ καλή μιας και οι ελαφρές "αναταράξεις" ξεκινούν απο τα 160Km όταν υπάρχει πλάγιος άνεμος! Διαφορετικά ακούνητο!!!

- Η φιμέ ζελατίνα ειναι όλα τα λεφτά!

- Ο αερισμός καλός για ταξίδι αλλά όχι για εντός πόλης με θερμοκρασίες άνω των 30 βαθμών

και τέλος

- Δεν θα μπορούσα να πω οτι είναι ένα κουραστικό κράνος διότι δεν μου έδωσε την αίσθηση αυτή!


Θα επανέλθω μετά από καλή διαδρομή έχοντας μια καλύτερη εικόνα για το συγκεκριμένο κρανάκι.

hornettrela
20/05/2013, 15:23
φιλε με ποιο το συγκρινεις σε επιπεδο θορυβου;τι ειχες πριν;

ypapadio
20/05/2013, 16:10
φιλε με ποιο το συγκρινεις σε επιπεδο θορυβου;τι ειχες πριν;

Το συγκρίνω με το Shark S500 air και με ένα Grex ανοιγόμενο!(καλά, καλά το ξέρω το Grex δεν μετράει με ή χωρις, το ιδιο είναι)
Όπως είπα όμως είναι προσωπική γνώμη και σίγουρα δεν μπορεί να ειναι αντικειμενική γιατί ο καθένας μας το μετράει διαφορετικά!

Σε όλα τα υπόλοιπα όπως ποιότητα, ζελατίνα, κτλ δεν μπορείς να βρείς κάτι αρνητικό και σίγουρα μπορώ να το χαρακτηρίσω ως ένα πολύ καλό προϊόν και ισάξιο άλλων πιο ακριβών!

gregogti
20/05/2013, 16:12
ποσο το πηρες??

ypapadio
20/05/2013, 21:55
ποσο το πηρες??

270€

hornettrela
20/05/2013, 22:56
με τα visor που ειναι αλλο χρωμα απο διαφανο (πχ μπλε ιριδιζον) βλεπεις το βραδυ ή ειναι σαν την black smoked?

ypapadio
21/05/2013, 09:48
με τα visor που ειναι αλλο χρωμα απο διαφανο (πχ μπλε ιριδιζον) βλεπεις το βραδυ ή ειναι σαν την black smoked?

Δεν ξέρω φίλε μου γιατί δεν έχω ζελατίνα σε κάποιο χρώμα!
Επίσης δεν έχει τύχει ακόμη να το χρησημοποιήσω σε βραδυνή βόλτα.

bar-code
11/09/2013, 23:57
apo varos ti leei?
prodiagrafes to deixnoun...moluvi! :O

ypapadio
23/09/2013, 23:52
apo varos ti leei?
prodiagrafes to deixnoun...moluvi! :O

Εγώ έχω το medium στα 1450gr και δεν μπορώ να πω ότι είναι βαρύ!
Αντίθετα στο CBF δεν με έχει βολέψει πολύ γιατί λόγω θέσης κάνει θόρυβο!
Το συγκεκριμένο τελικά ειναι για γυμνά και με πιο πολεμική θέση τύπου Ζ750 κτλ!