PDA

View Full Version : ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ



Mariosss21
15/05/2013, 14:57
Καλησπερα σε ολη την παρεα του ΜΟΤΟ! Ειχα προσφατα ενα τρακαρισμα με την μηχανη μου, ευτυχως δεν επαθα κατι εγω, αλλα η μηχανη βγηκε ασυμφορο επισκευης για την ασφαλιστικη. Εγω θα παρω ενα ποσο στα χερια μου επειδη εφταιγε ο αλλος, αλλα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι που μπορω να παω την τρακαρισμενη μηχανη για πωληση? Οι μαντραδες δηλαδη που ειναι κλπ? Γνωριζω οτι ειναι πιο συμφερον για μενα οικονομικα να την πουλησω κομματι κομματι αλλα δεν εχω χρονο χωρο και ορεξη.. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

McGyver
15/05/2013, 15:05
Καλώς ήλθες και εύχομαι ποτέ ξανά.

Μην ανοίγεις πολλαπλά θέματα με την ίδια ερώτηση...
Αν κάποιος γνωρίζει θα απαντήσει.

catmaster
15/05/2013, 15:27
Καλώς ήλθες και εύχομαι ποτέ ξανά.

Μην ανοίγεις πολλαπλά θέματα με την ίδια ερώτηση...
Αν κάποιος γνωρίζει θα απαντήσει.

αν δεν πει και τι μηχανή είναι για σίδερα και τι περιοχή εξυπηρετεί @@ απάντηση θα πάρει

ότι και να κάνεις πάντως να ζητήσεις χαρτί για την καταστροφή του πλαισίου από τον σκραπατζή η τον μαντρά ... μην αναστηθεί το μηχανάκι ξαφνικά σαν το Λάζαρο ... :D

Mariosss21
15/05/2013, 16:41
Ναι συγνωμη δεν καταλαβα οτι αναρτηθηκε! Μιλαμε για Αθηνα, περιστερι συγκεκριμενα και η μηχανη ειναι gsxr k8 600...

gregogti
15/05/2013, 16:48
βαλτην στο car για πουλημα ως ανταλακτικα ,,,,,

dmf
15/05/2013, 18:47
Από τη στιγμή που βγήκε ασύμφορο και σε αποζημίωσε για όλη τη μηχανή η ασφαλιστική, δεν ανήκει πλέον σε αυτούς η μηχανή; Δεν σου ζήτησαν μεταβίβαση;

harris_x
15/05/2013, 18:51
Από τη στιγμή που βγήκε ασύμφορο και σε αποζημίωσε για όλη τη μηχανή η ασφαλιστική, δεν ανήκει πλέον σε αυτούς η μηχανή; Δεν σου ζήτησαν μεταβίβαση;νομίζω πως σ'αυτές τις περιπτώσεις γίνεται οριστική διαγραφή οπότε δεν τους νοιάζει...

Sapadak
15/05/2013, 18:54
Από τη στιγμή που βγήκε ασύμφορο και σε αποζημίωσε για όλη τη μηχανή η ασφαλιστική, δεν ανήκει πλέον σε αυτούς η μηχανή; Δεν σου ζήτησαν μεταβίβαση;

Ακριβώς αυτή την απορια έχω και εγώ...
Δε τη ΄κρατάν΄ εφοσον σε αποζημίωσαν?

Mariosss21
15/05/2013, 21:20
Οχι παιδιά, το μηχανάκι βγήκε ασυμφορο επισκευής όχι όμως για κόψιμο. Αυτο σημαίνει ότι έχει κάποια σωστρα πάνω. Η ασφαλιστική μου δίνει ενα πόσο το οποίο είναι όσο η εμπορική της αξία μείον αυτα που έχουν σωθεί και υποτίθεται μπορει να πουληθεί.. Απο κει και πέρα η μηχανη είναι δικιά μου και την κάνω ότι θέλω..

Sapadak
15/05/2013, 21:24
Οχι παιδιά, το μηχανάκι βγήκε ασυμφορο επισκευής όχι όμως για κόψιμο. Αυτο σημαίνει ότι έχει κάποια σωστρα πάνω. Η ασφαλιστική μου δίνει ενα πόσο το οποίο είναι όσο η εμπορική της αξία μείον αυτα που έχουν σωθεί και υποτίθεται μπορει να πουληθεί.. Απο κει και πέρα η μηχανη είναι δικιά μου και την κάνω ότι θέλω..

Αν επιτρέπετε ποσο τα υπολόγισαν τα "σώστρα"?

SHOOTER045
15/05/2013, 22:59
βγαλε τα<καλα>κομματια και πουλα τα στο car

Mariosss21
16/05/2013, 06:18
Τελικά κάποιος που να γνωρίζει μάντρες στην Αθήνα που αγοράζουν τρακαρισμενα;

soter3gm
16/05/2013, 06:29
Καταλαβαίνω πως θέλεις να πουλήσεις άμεσα το μηχανάκι σου για αγορά κάποιου άλλου , αλλά από όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν μάντρες που να αγοράζουν τρακαρισμένα μόνο σε αγγελία στο car για να το πάρει κάποιος ιδιότης για ανταλλακτικά για το δικό του .

endopandou
16/05/2013, 07:54
Βρίσκεις μερικούς μαντράδες, τους τηλεφωνείς να δεις αν θέλουν να το αγοράσουν, τους στέλνεις και μερικές φωτό και αν είναι συμφέρουσα η τιμή όλοι θα θέλουν να το αγοράσουν.
Ακόμα και στο car.gr να το βάλεις αγγελία με σωστή τιμή μπορεί να φύγει αμέσως.
Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να έχεις πρόβλημα με την πώληση, απλά καντο.

dmf
16/05/2013, 08:14
Εγώ ξέρω το μότο τράκα για αυτό που θες. http://moto-traka.car.gr/parts/

Kostas_dev
16/05/2013, 10:02
Φιλε βάλτην στο car και θα φύγει ολόκληρη , γνωστός με 1000αρα τρακαρισμένη την έβαλε στο καρ και σε 2 εβδομάδες το έκανε ανταλλαγή με ΧΤ και του έδωσαν και 1500 ευρώ , ποτε δεν ξέρεις...

Εντάξει δεν λεω, η μηχανη του προτρακας εκανε 8-9 χιλιάρικα , το ΧΤ άντε να έκανε 2,5 χιλιάρικα max αλλα αφου δεν ειχε λεφτα να την φτιάξει (νομιζω ηθελε 4500 ευρώ) του εκατσε καλα , στο τελος και μηχανη είχε και λεφτα για συμμαζέματα , βάψιμο του ΧΤ , λάστιχα το έκανε κουκλι...

Red Rider
16/05/2013, 15:13
Εδώ πως και δεν την έχεις βάλει στις αγγελίες?

Mariosss21
16/05/2013, 15:45
Εδώ πως και δεν την έχεις βάλει στις αγγελίες?

Γιατι εγινα μελος χθες και δεν γνωριζω πολλα απο το φορoυμ! :)
Ευχαριστω πολυ ολους και καλως σας βρηκα!
(Τιμη σας που με γνωρισατε!!) χαχαχα

harris_x
16/05/2013, 15:46
Γιατι εγινα μελος χθες και δεν γνωριζω πολλα απο το φορoυμ! :)
Ευχαριστω πολυ ολους και καλως σας βρηκα!
(Τιμη σας που με γνωρισατε!!) χαχαχα
εδώ είσαι ;) (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=49)