PDA

View Full Version : πως να το βαλεις μπροστα



honda c50
15/05/2013, 22:08
Λοιπον παιδια μπορει το θεμα να σασ φανει γελιο αλλα δεν εχω δει κανενα παρομοιο και για αυτο το λογο δημιουργησα το συγκεκριμενο. Εσεις ποια διαδικασια γνοριζετε για να βαλεται ενα παπι, enduro οτιδηποτε χωρις μιζα μπροστα (αναφερομαι κυριος σε παλια μηχανακια που εχουν πειραχτει). Εγω προσωπικα εχω ενα c50(149cc)και για να το βαλω μπροστα κανω τα εξης βηματα
- αφου εχω γυρισει στο on τη μιζα κατεβαζω με το ποδι μου τη μανιβελα μεχρι το σημειο που η συμπιεση μου το σταματαει
- συνεχιζω την ιδια την διαδικασια μεχρι που το ποδι μου δεν δεχεται μεγαλη αντισταση απο την συμπιεση τοτε επαναφερω την μανιβελα στην αρχικη θεση και μετα τραβαω μια μανιβελια με λιγο γκαζι και περνει μπρος

jimmis5
15/05/2013, 22:32
Το σπρωχνω!

AUFGEBRACHT
15/05/2013, 22:42
Με τη βέσπα τη 200άρα την κλασσική πάντως, έπρεπε η βέσπα να είναι γερμένη και με το άλλο χέρι να κρατάς έξω το τσόκ του αέρα που ήταν πάνω από τη ρεζέρβα. Επειδή όμως12-13 λεπτοκαμωμένος και η μηχανή μου φαινόταν θηρίο και πανβαριά και δεν είχα σωματότυπο και δύναμη να κρατάω τη μηχανή, είχα βρει μια ωραία πετρούλα, την έβγαζα από την τσέπη, τη σφήνωνα στο τσόκ κι έβαζα μπροστά. :lol: