PDA

View Full Version : Νατα μας...Γυμνο Gsxr 600



gcrook
04/10/2005, 18:04
Πωλειται το SV οσο-οσο για παρτη της!


25362

gcrook
04/10/2005, 18:04
χεχε:D


http://motorcycledaily.com/30september05_2006suzuki_gsr600.htm


25363

Innersense
04/10/2005, 19:37
α ρε suzy κολάζεις...

μην τα μπερδεύουμε πάντως.

ΑΛΛΟ πράγμα το SV

Tropeas
04/10/2005, 19:56
Πες τα του νόμιζα ότι ήταν καθαρόαιμος V αλλά άλλο κρύβεται απο κάτω...:D

stavrogin
04/10/2005, 19:57
Παιδια εγω βλεπω αλλο ενα fazer

gcrook
04/10/2005, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Παιδια εγω βλεπω αλλο ενα fazer

Το θεμα ειναι αν πλεον τα Fazer θα μπορουν να το βλεπουν αυτο.
Fuck V-2
Inline-4 rulez:smokin:

gcrook
04/10/2005, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
α ρε suzy κολάζεις...

μην τα μπερδεύουμε πάντως.

ΑΛΛΟ πράγμα το SV

Οντως αλλο πραμα.
Ιδιως οταν ειναι -40 αλογα πρεπει να βρεις αλλες δικαιολογιες για να το καβαλας:lol:

stavrogin
04/10/2005, 20:10
Tα αλογα δεν τα βλεπω να ναι παραπανω απο 100.Το πιο θετικο ειναι τα 183κιλα κενο.8-10 κατω απο το φαζερ και 15 κατω απο το Ζ.

Innersense
04/10/2005, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το θεμα ειναι αν πλεον τα Fazer θα μπορουν να το βλεπουν αυτο.
Fuck V-2
Inline-4 rulez:smokin:

Ναι τέτοια λέγε εσύ για να μεταφερθεί το Thread ASAP στις διαμάχες...

Τεσπα, σε μια προσπάθεια να μην επεκταθούμε πολύ, ας συγκρατηθούμε παραμένοντας απλά στο ότι είναι εντελώς διαφορετικές σχολές με κατ’ επέκταση διαφορετική φιλοσοφία και νοοτροπία οδήγησης.

Μην το παρατραβάς το σκοινί πάντως...

idi
04/10/2005, 22:25
Συμπαθητικό αλλα μοιάζει πολυ με Hornet….καθολου καλο αυτό….

Άλλο περιμένουμε εμεις οι fighters από τη Suzuki και ΑΚΟΜΑ δε το βγάζει, λες και το κανει για σπασιμο

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ B-KING ΜΑΜΙΕΤΑΙ Η SUZUKI!!!!
:smokin:

KaTaNaS
04/10/2005, 23:43
Εμένα πάλι γιατί μου φέρνει σε CBF 250 :hypnotize :sick:



δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα!



Η γριά μου της ρίχνει σε στύλ!




για να δούμε για να δούμε...

AFTER
04/10/2005, 23:50
Οπως εχω ξαναγραψει, πισω ειναι ωραιο αλλα μπροστα ειναι πολυ συντηρητικο και ασχημο

gcrook
05/10/2005, 01:24
Ωπα ρε παιδια.
Ενα-ενα.
Τα κιλα καλα ακουγονται, αλλα θα ειναι παραπανω σιγουρα.
Το μοτερ τωρα αυτουσιο του Gsxr ειναι πιο δυνατο απο το Ζ(μιλαμε για απολυτα νουμερα παντα).
Βεβαια δεν ξερουμε τι ρυθμισεις θα εχει ο κινητηρας.
Αλλωστε το μηχανακι αυτο κανει κρα οτι βγηκε για να χτυπησει την αγορα των Fazer και Hornet σε πρωτη φαση, και γιατι οχι, και για να κλεψει μεριδιο απο το Ζ 750 το οποιο αγοραζεται ΚΥΡΙΩΣ λογω της εμφανισης του, γιατι δεν εχει να αντιπαραθεσει κατι αλλο καινοτομο στην κατηγορια.
Αλλωστε συμβιβασμος ειναι το Ζ μηχανικα ετσι;, οπως και τα υπολοιπα.

Οσο για την εμφανιση, αν δεν δω ενα μηχανακι στον δρομο δεν μπορω να πω.
Αλλα εμενα μου αρεσει το μη συμβατικο ψαλιδι, το οποιο ειναι καθαρα supersport, αντι για ματσουκι οπως στα μηχανακια της κατηγοριας, μου αρεσει το πολυοργανο, το φαναρι (αυτο οντως θυμιζει fazer), η εξατμιση που φαινεται μαζεμενη, και γενικα οι διαφορες πινελιες και οι διχρωμιες, χωρις επαναλαμβανω να ξερουμε αν αυτη θα ειναι η τελικη μορφη, και χωρις να εχουμε δει το μηχανακι απο αλλες οπτικες γωνιες, και σε αλλα χρωματα.
Σε μαυρο πχ θα φαινεται αλλο μηχανακι.

Αυτα, και προσεξτε τι θα γραψετε οι Ζηταδες που το εχετε παρει πολυ πατριωτικα τελευταια.:lol:

AFTER
05/10/2005, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ωπα ρε παιδια.
Ενα-ενα.
Τα κιλα καλα ακουγονται, αλλα θα ειναι παραπανω σιγουρα.
Το μοτερ τωρα αυτουσιο του Gsxr ειναι πιο δυνατο απο το Ζ(μιλαμε για απολυτα νουμερα παντα).
Βεβαια δεν ξερουμε τι ρυθμισεις θα εχει ο κινητηρας.
Αλλωστε το μηχανακι αυτο κανει κρα οτι βγηκε για να χτυπησει την αγορα των Fazer και Hornet σε πρωτη φαση, και γιατι οχι, και για να κλεψει μεριδιο απο το Ζ 750 το οποιο αγοραζεται ΚΥΡΙΩΣ λογω της εμφανισης του, γιατι δεν εχει να αντιπαραθεσει κατι αλλο καινοτομο στην κατηγορια.
Αλλωστε συμβιβασμος ειναι το Ζ μηχανικα ετσι;, οπως και τα υπολοιπα.

Οσο για την εμφανιση, αν δεν δω ενα μηχανακι στον δρομο δεν μπορω να πω.
Αλλα εμενα μου αρεσει το μη συμβατικο ψαλιδι, το οποιο ειναι καθαρα supersport, αντι για ματσουκι οπως στα μηχανακια της κατηγοριας, μου αρεσει το πολυοργανο, το φαναρι (αυτο οντως θυμιζει fazer), η εξατμιση που φαινεται μαζεμενη, και γενικα οι διαφορες πινελιες και οι διχρωμιες, χωρις επαναλαμβανω να ξερουμε αν αυτη θα ειναι η τελικη μορφη, και χωρις να εχουμε δει το μηχανακι απο αλλες οπτικες γωνιες, και σε αλλα χρωματα.
Σε μαυρο πχ θα φαινεται αλλο μηχανακι.

Αυτα, και προσεξτε τι θα γραψετε οι Ζηταδες που το εχετε παρει πολυ πατριωτικα τελευταια.:lol:

Γιωργο ειναι πολυ ενδιαφερον σχεδιαστικα, ομως στο τεποζιτο σε συνδιασμο με τα καπακια/πλαισιο, νομιζω οτι τα χαλαει!
Μην ξεχνας οτι πολυ περιμενουν ακομα το b-king, και πιστευαν οτι θα του εμοιαζε.

Απο οτι δειχνει, μαλλον θα εινει η τελικη μορφη!
Βαλε καμια φωτο απο το μαυρο

stavrogin
05/10/2005, 04:10
Το gsxr εχει τρελο γκαζι ψηλα(πιστα).Οταν σχεδιαζεις μοτερ για αποκριση σε μεγαλητερο φασμα στροφων (δρομος) ριχνεις τα αλογα.Σημειωση οτι δεν αναφερουν τα αλογα,ενω ειναι γνωστο τι αλογα βγαζει το gsxr.Μην περιμενεται να ριχνει στο Ζ με 600κυβικα

KaTaNaS
05/10/2005, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


Οσο για την εμφανιση, αν δεν δω ενα μηχανακι στον δρομο δεν μπορω να πω.



έχεις δίκιο Γιώργο, άλλο πράγμα να το βλέπεις μπροστά σου ζωντανό να γυαλίζει, να κάνει τις σκιές του ο φωτισμός ...


Σε μάυρο όλο (καί το ψαλίδι) πρέπει να είναι άλλο μηχανάκι!


Η τιμονόπλακα δε μου αρέσει, είναι σαν εκείνη του νέου SV.


Ας περιμένουμε να το δούμε να τσουλάει....

DUKASII
05/10/2005, 09:48
στο ίδιο καλάθι ..τα 600 αρια 4κ με τα 600 v-2.


απο πλευράς απόδοσης τουλάχιστον.

stako
05/10/2005, 09:48
Παιδιά ξέρετε ότι είμαι σουζουκάκιας αλλά ούτε εμένα μου αρέσει..... Από την άλλη βέβαια δεν μου αρέσουν καθόλου και τα Hornet-Fazer........... Και αυτό για αυτή την κατηγορία παίζει.

Το SV1000 παραμένει το ομορφότερο γυμνό της Suzuki κατά τη γνώμη μου.

:wave2: :wave2: :wave2:

Tropeas
05/10/2005, 09:56
Μπράβο ρε Stako έτσι, βγαίνουν σιγά σιγά όλα στην φόρα... τελικά ο gcrook δεν είναι V αλλά Suzuki , ενω εγώ είμαι V αλλά όχι Suzuki, θα τα πούμε στις διαμάχες άλλη φορά , είναι καλό παιδί τον συμπαθώ κατα βάθος :rolleyes: ,
αλλά αυτό το γυμνο μου αρέσει λίγο μόνο εξωτερικά αν και στην οδήγιση δεν θα μου αρέσει... είναι σχεδόν σίγουρο...

stako
05/10/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Μπράβο ρε Stako έτσι, βγαίνουν σιγά σιγά όλα στην φόρα... τελικά ο gcrook δεν είναι V αλλά Suzuki , ενω εγώ είμαι V αλλά όχι Suzuki, θα τα πούμε στις διαμάχες άλλη φορά , είναι καλό παιδί τον συμπαθώ κατα βάθος :rolleyes: ,
αλλά αυτό το γυμνο μου αρέσει λίγο μόνο εξωτερικά αν και στην οδήγιση δεν θα μου αρέσει... είναι σχεδόν σίγουρο...

Οκ αλλά άλλο θέμα η οδήγηση-συμπεριφορά-ευχαρίστηση και άλλο η εμφάνιση....;) Εγώ για την εμφάνιση έγραψα παραπάνω.

Προσωπικά αν είχα την δυνατότητα θα είχα και ένα μεγάλο V.........:D Και τα δυο έχουν τα καλά τους.

PS. Και το V μάλλον θα ήταν Tuono! :)

:wave2: :wave2: :wave2:

idi
05/10/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
... το Ζ 750 το οποιο αγοραζεται ΚΥΡΙΩΣ λογω της εμφανισης του, γιατι δεν εχει να αντιπαραθεσει κατι αλλο καινοτομο στην κατηγορια.
Αλλωστε συμβιβασμος ειναι το Ζ μηχανικα ετσι;, οπως και τα υπολοιπα.

Γιωργο εισαι πολυ λαθος, εχω καβαλησει πολλες φορες το 750 και ειναι ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΟ

πολυ ανωτερο απο Hornet-Fazer (βασικοι ανταγωνιστες)...

ειμαι σιγουρος οτι το Suzuki αυτο θα ειναι πολυ καλο. πλαισιο αλουμινιου και πολυ καλα οργανα βλεπω, Injection, τετραπιστονες δαγκανες, 43μμ μπροστινο, πολυ ομορφο αλουμινενιο ψαλιδι, και το τεποζιτο προτοτυπο...αλλα απλα ΔΕ μου αρεσει οπτικα




και περιμενω περισσοτερα απο τη Suzuki... an htan Ηονδα ...δε θα περιμενα τιποτα καλυτερο...

το πισω μερος ειναι ιδιο με Hornet!

gcrook
05/10/2005, 12:07
Αμαν επεσε flaming:lol:

Προς Dukas: Εννοειται οτι το γνωριζω, αλλα ειπαμε μια μαλακια να περασει η ωρα:lol:

Προς tropeas: Ειπαμε μια μαλακια να περασει η ωρα λεμε, σιγα μη δωσω το SV, μηχανακι φτιαγμενο απο λευκο χαρτι με αποδοση και συμπεριφορα που γαμαει για να μπω στο τριπακι των naked.

Προς Idi: Σωστος για το Ζ, αλλα εγω απλως μιλησα για τους συμβιβασμους που γινονται σε αυτη την κατηγορια.Περιμενω καινοτομιες, και απο την Suzuki, αλλα οχι απο το GSR...βεβαια το B-King μαλλον παιρνει τον πουλο:mad:

Tropeas
05/10/2005, 16:50
:nono: Να μην λες μ@μ@κίες... :wave2:

Innersense
05/10/2005, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
τελικά ο gcrook δεν είναι V αλλά Suzuki , ενω εγώ είμαι V αλλά όχι Suzuki

ρε φίλε δεν θα μπορούσες να με βρίσκεις πιο σύμφωνο...

gcrook
06/10/2005, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
ρε φίλε δεν θα μπορούσες να με βρίσκεις πιο σύμφωνο...

Ρε ξεκολλατε μην το γυρισουμε στις διαμαχες.:evil:
Εναμιση χρονο το εχω το μηχανακι, που θα μου κανετε και μαθηματα περι του τι εστι V.
Παλιοπαιδα με συγχυσατε βραδυατικα.:sad:

idi
06/10/2005, 00:33
.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


25481

billgeo
06/10/2005, 08:59
RE PAIDIA AFTO TO B-KING MAS EXEI BGALEI THN PSHXH MEXREI NA TO BGALOYNE 4 XRONIA TWRA KA8E XRONO TA IDIA. ANYWAY... WRAIO MHXANAKI, 8A PROTIMOYSA TO MASKAKI TOY PROTOTYPOY, G@M@TH PSALIDARA, 3ENERVMA TO DESIMO TOU PLAISIOY MPROSTA, KAVLA H OURA!... KAI EKEI POU EIXA BALEI PLORH GIA Z-7,5. ANAKHNOSANE SPECS???

gasotis
15/10/2005, 01:49
Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στην εμφανηση αν και ο κωλοs ειναι μια πολυ κακη αντιγραφη mv agusta ομωs δειχνει πολυ ποιοτικο και με προσοχη στη λεπτομερια,αποκλειο να περναει το Ζ σε επιδωσειs λογω κιβικων βεβαια αλλα θα ειναι σηγουρα σε αποσταση αναπνοηs τωρα σε στησιμο οι κατοχοι Ζ μπορουν καλιστα να αρχιζουν να ψαχνουν πιο σκληρα ελατηρια και αλλο αμορτισερ γιατι η suzuki ειναι μακραν η καλητερη ιαπωνικη εταρια σε αυτο τον τομεα δεν κανει τσιγκουνιεs.:beer: :a20: