PDA

View Full Version : Η Honda είναι απαράδεκτη



mkazo
23/05/2013, 17:10
ΑΝ υπάρχει κάποιο τέτοιο topic μετακινήστε με ευχαρίστως.

"Καλησπέρα":nono::nono:

Με αυτό το θέμα θα ήθελα να εκφράσω το παράπονο μου ίσα ίσα να το βγάλω απο μέσα μου γιατί θα σκάσω με τους χαζούς.
Όλα ξεκίνησαν απο ένα Honda FMX που έχω "αν διαβάσετε το άλλο μου post θα καταλάβεται ακριβώς" και η αντιπροσοπεία honda
που το πήγα να το φτιάξει το έχει 2 μήνες και έχει ακόμα μπροστά της για να το πάρω.
Η HONDA είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ όχι μόνο καθηστερεί, όχι μόνο για το παραμικρό ανταλλακτικό πρέπει να το παραγγείλει
απο έξω αλλά κάθε φορα που γυρνάω το μηχανάκι πίσω που το έχουν κακοφτιάξει με ειρωνεύοντε κιόλας λέγοντας μου ότι "έλα ρε που χάθηκες" ενώ την μηχανή την πείρα την προηγούμενη μέρα. πεδεύομαι 2 μήνες και βάλε.
Επίσης κάτι άλλο όσο αφορά τα παράπονα. έστειλα mail και στον Σαρακάκη Ε.Π.Ε. και στην Honda motors αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο
ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ:ZZZ::ZZZ::ZZZ:
Για μένα η Honda πλέων είναι μία πεθαμένη και απαράδεκτη εταιρία που δεν νοιάζεται καν για τους πελάτες της :a12:.

Τι άλλο να κάνω? Να κάψω την μηχανή μου δημόσια και να στείλω το βίντεο στα κανάλια για να δούν τις μουτσουνάρες τους στην TV?

sniper
23/05/2013, 17:14
Είναι το μηχανάκι που πείραξες τον εκκεντροφόρο;

spyrakos35
23/05/2013, 17:14
δεν είναι η εταιρεία μάπα.....

ο ελλην αντιπροσωπος είναι.... και όχι μόνο αυτός...




υγ.... χριστόφορε, μην παίρνεις θάρρος :p

sapila racing
23/05/2013, 17:16
Τι άλλο να κάνω? Να κάψω την μηχανή μου δημόσια και να στείλω το βίντεο στα κανάλια για να δούν τις μουτσουνάρες τους στην TV?

Το πρόβλημα απ οτι εχω καταλάβει εντοπίζεται στο συνεργείο που σου έκανε την δουλειά.
Ειχα διαβασει το ποστ και ειχα βγαλει το συμπέρασμα οτι δεν ξερουν τι κανουν, αλλά οταν σου προτάθηκε να το πας καπου αλλού εντέκρουσες οτι αφού τους πληρωσες πρέπει να το φτιάξουν. Κι εχεις δίκιο.
Αλλά αν δεν εχουν ιδέα δεν θα το φτιάξουν ποτέ σωστά κι εσυ δεν θα εχεις μηχανάκι.
Ισως σε κοροιδευουν ωστε να σηκωθείς να φύγεις και να γλυτώσουν. ;)

mixalhsCr
23/05/2013, 17:16
Ναι εγώ θα το ήθελα να το δώ αυτό στην TV !! Ολα τα λεφτα θα ειναι !!

Takata Dome
23/05/2013, 17:20
Τι άλλο να κάνω?

Να βρεις εναν σωστο μαστορα και να μην ξαναπατησεις ποτε εκει :wave2:
Δεν ξέρω όμως αν αναφέρεσαι στη Honda σαν εταιρία.Όσο την ξέρω,δεν είναι καθόλου απαράδεκτη σαν εταιρία,και νοιάζεται για τους πελάτες της.Απλά τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα,εκπροσωπείται απο εντελώς λάθος ανθρώπους

sniper
23/05/2013, 17:26
Να βρεις εναν σωστο μαστορα και να μην ξαναπατησεις ποτε εκει :wave2:
Δεν ξέρω όμως αν αναφέρεσαι στη Honda σαν εταιρία.Όσο την ξέρω,δεν είναι καθόλου απαράδεκτη σαν εταιρία,και νοιάζεται για τους πελάτες της.Απλά τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα,εκπροσωπείται απο εντελώς λάθος ανθρώπους

Σε (πιθανώς) εξουσιοδοτημένο συνεργείο την πήγε...

Επίσης δεν ξέρουμε ποτε κι αν έστειλε το mail και σε ποιον στην Honda και πως.

Εγώ μόνο Honda καβαλάω μια ζωή (λυπηρό) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εταιρεία.

Takata Dome
23/05/2013, 17:34
Σε (πιθανώς) εξουσιοδοτημένο συνεργείο την πήγε...

Επίσης δεν ξέρουμε ποτε κι αν έστειλε το mail και σε ποιον στην Honda και πως.

Εγώ μόνο Honda καβαλάω μια ζωή (λυπηρό) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εταιρεία.

Τι να πώ...δεν έχω μεγάλη εμπειρία,στη μια φορά που πήγα σε αντιπροσωπεία για κάποια ανταλλακτικά,με καθυστέρησαν πάρα πολύ.Χρειάστηκαν σχεδόν 4 μήνες για να ξεκαθαρίσουν τι θα γίνει τελικά με κάποια πράγματα που είχα παραγγείλει,και αν δεν πήγαινα εκεί όλη την ώρα να τους πρήζω είμαι σίγουρος πως ακόμα άκρη δεν θα είχαν βρει.Εκτος αν παντού πρέπει να τους πρήζεις για να κάνουν τη δουλειά που θές, και απλά εγώ δεν έχω εμπειρία.Όμως ρε παιδιά,τα χρήματά μου θα τους έδινα,και μάλιστα πολλά,δεν είπα να καθονται να ψάχνουν αφιλοκερδώς! Μου δίναν την εντύπωση πως δεν τους νοιάζει καν...

mkazo
23/05/2013, 17:50
Σε συνεργείο-αντιπροσωπία HONDA to πήγα όχι απλά εξουσιοδοτη

mkazo
23/05/2013, 17:51
Είναι το μηχανάκι που πείραξες τον εκκεντροφόρο;

ναι αυτό είναι

mkazo
23/05/2013, 17:53
Σε (πιθανώς) εξουσιοδοτημένο συνεργείο την πήγε...

Επίσης δεν ξέρουμε ποτε κι αν έστειλε το mail και σε ποιον στην Honda και πως.

Εγώ μόνο Honda καβαλάω μια ζωή (λυπηρό) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εταιρεία.

το mail το έστειλα έγω πρίν μία εβδομάδα

mkazo
23/05/2013, 17:57
Το πρόβλημα απ οτι εχω καταλάβει εντοπίζεται στο συνεργείο που σου έκανε την δουλειά.
Ειχα διαβασει το ποστ και ειχα βγαλει το συμπέρασμα οτι δεν ξερουν τι κανουν, αλλά οταν σου προτάθηκε να το πας καπου αλλού εντέκρουσες οτι αφού τους πληρωσες πρέπει να το φτιάξουν. Κι εχεις δίκιο.
Αλλά αν δεν εχουν ιδέα δεν θα το φτιάξουν ποτέ σωστά κι εσυ δεν θα εχεις μηχανάκι.
Ισως σε κοροιδευουν ωστε να σηκωθείς να φύγεις και να γλυτώσουν. ;)

δεν κάνω πίσω καθε 10-15 μέρες που θα έρχοντε τα ρουλεμάν θα τα βαζει θα σπάνε και μετά καινούρια πάλι. μέχρι τον αύγουστο θα έχει δώσει κανένα 400άρι σε ρουλεμάν.

mkazo
23/05/2013, 18:03
έστειλα μαιλ φιλαράκι sniper και στην σαρακάκις ε.π.ε. και στην honda motors στην Ελλάδα απάντηση δεν πείρα απο κανέναν τους. και εγώ Hondaκιας ήμουν άν δεν ήμουν θα έπερνα xtx και οχι το ψωφίμι το fmx. Αλλά μετά απο αυτό ειμαι official εχθρός της honda απο εμένα δεν ξαναπέρνουν λέπι όπως και όλοι μου οι φίλοι και γνωστοί την έβαλαν σε καραντίνα

pipe_smoker
23/05/2013, 18:22
Εγώ μόνο Honda καβαλάω μια ζωή (λυπηρό) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εταιρεία.

Με την εταιρεία ή με τους εδώ αντιπροσώπους της?

Όσο για το πρώτο σκέλος της πρότασης σου που παρέθεσα, λίγο introspection (http://en.wikipedia.org/wiki/Introspection) δε βλάπτει :D
Έτσι άμα καμιά μέρα έχεις κέφια μπορεί να μοιραστείς μαζί μας τους λόγους που μια ζωή καβαλάς honda. Μπορεί να μας φανούν και χρήσιμοι :)

mkazo
23/05/2013, 18:33
Στους εδώ αντιπρόσοπους γιατι με την μαμά εταιρία έξω δεν μπορώ να βρώ customer support

stefanos
23/05/2013, 18:37
ΑΝ υπάρχει κάποιο τέτοιο topic μετακινήστε με ευχαρίστως.

"Καλησπέρα":nono::nono:

Με αυτό το θέμα θα ήθελα να εκφράσω το παράπονο μου ίσα ίσα να το βγάλω απο μέσα μου γιατί θα σκάσω με τους χαζούς.
Όλα ξεκίνησαν απο ένα Honda FMX που έχω "αν διαβάσετε το άλλο μου post θα καταλάβεται ακριβώς" και η αντιπροσοπεία honda
που το πήγα να το φτιάξει το έχει 2 μήνες και έχει ακόμα μπροστά της για να το πάρω.
Η HONDA είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ όχι μόνο καθηστερεί, όχι μόνο για το παραμικρό ανταλλακτικό πρέπει να το παραγγείλει
απο έξω αλλά κάθε φορα που γυρνάω το μηχανάκι πίσω που το έχουν κακοφτιάξει με ειρωνεύοντε κιόλας λέγοντας μου ότι "έλα ρε που χάθηκες" ενώ την μηχανή την πείρα την προηγούμενη μέρα. πεδεύομαι 2 μήνες και βάλε.
Επίσης κάτι άλλο όσο αφορά τα παράπονα. έστειλα mail και στον Σαρακάκη Ε.Π.Ε. και στην Honda motors αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο
ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ:ZZZ::ZZZ::ZZZ:
Για μένα η Honda πλέων είναι μία πεθαμένη και απαράδεκτη εταιρία που δεν νοιάζεται καν για τους πελάτες της :a12:.

Τι άλλο να κάνω? Να κάψω την μηχανή μου δημόσια και να στείλω το βίντεο στα κανάλια για να δούν τις μουτσουνάρες τους στην TV?

Εντάξει τώρα να κατηγορήσεις την Honda για την ιστορία που πήγες και έμπλεξες είναι πολύ παρατραβηγμένο.

mkazo
23/05/2013, 18:50
Για θύμισε μου ρε φιλαράκι μερικά πράγματα.
1ον το μηχανάκι μάρκας Honda δεν είναι?
2ον στην αντιπροσωπεία honda δεν το πήγα?
3ον 2 μήνες είμαι χωρίς μηχανάκι (για να δω ποιος φταίει.... η αντιπροσωπία μήπως??)
4ον τα ανταλλακτικά που περιμένω καθε λίγο και λιγάκι απο έξω και αργούν τί εταιρείας ειναι? ΑΑΑ ναι HONDA.
και 5ον ποίος αντιπρόσοπος με έγραψε στα &%##$@%$ του που του έστειλα mail παραπόνων? ΑΑΑΑ ναι της HONDA
ΑΡΑ η HONDA Φταίει και δέν το νομίζω τραβηγμένο

Υ.Γ. το μόνο που μένει είναι να στείλω mail απευθειας στον κατασκευαστή αλλά δεν βρίσκω customer support του

mkazo
23/05/2013, 19:03
Το μόνο που ζητάει ο πελάτης απο ένα μαγαζί ακόμα και καφετέρια ειναι απλό.
Να πέρνει αυτο που πλήρωσε την ώρα που το πλήρωσε (έστω με μικρή καθυστέρηση) και
ευχάριστη εξυπηρέτηση πράγμα που δεν βλέπω στην Honda

stefanos
23/05/2013, 19:21
Για θύμισε μου ρε φιλαράκι μερικά πράγματα.
1ον το μηχανάκι μάρκας Honda δεν είναι?
2ον στην αντιπροσωπεία honda δεν το πήγα?
3ον 2 μήνες είμαι χωρίς μηχανάκι (για να δω ποιος φταίει.... η αντιπροσωπία μήπως??)
4ον τα ανταλλακτικά που περιμένω καθε λίγο και λιγάκι απο έξω και αργούν τί εταιρείας ειναι? ΑΑΑ ναι HONDA.
και 5ον ποίος αντιπρόσοπος με έγραψε στα &%##$@%$ του που του έστειλα mail παραπόνων? ΑΑΑΑ ναι της HONDA
ΑΡΑ η HONDA Φταίει και δέν το νομίζω τραβηγμένο

Υ.Γ. το μόνο που μένει είναι να στείλω mail απευθειας στον κατασκευαστή αλλά δεν βρίσκω customer support του

To MONO honda της ιστορίας που βλέπω εγώ φίλε, χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης, είναι τα ρουλεμάν και το μεταχειρισμένο fmx.

mkazo
23/05/2013, 19:26
To MONO honda της ιστορίας που βλέπω εγώ φίλε, χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης, είναι τα ρουλεμάν και το μεταχειρισμένο fmx.

τί θέλει να πεί ο ποιητής ρε φιλαράκι??

sniper
23/05/2013, 21:26
τί θέλει να πεί ο ποιητής ρε φιλαράκι??

Mάλλον θέλει να πει ότι πήγες και πείραξες το μοτέρ, εξακολουθείς να μην βάζεις μαμά ανταλλακτικά κι έχεις την απαίτηση να χορεύουν όλοι όσο χτυπάς το ντέφι.

blackbusa
23/05/2013, 22:44
Σε συνεργείο-αντιπροσωπία HONDA to πήγα όχι απλά εξουσιοδοτη

Δηλαδη επισημη αντιπροσωπια δεχτηκε να σου φτιαξει ενα μηχανακι που σκαλιζες εσυ...εβαλες δικα σου μη αυθεντικα ανταλλακτικα honda...και ακομα χειροτερα πειραματιστηκαν με τορναδορους
Σορρυ φιλαρακι αλλα μονο και μονο για αυτον τον λογο κατι δεν μου παει καλα σε ενα μερος τις ιστοριας που μας λες...

Τεσπα...καλα ξεμπερδεματα...

hornettrela
23/05/2013, 23:17
φιλε απο την στιγμη που βαζεις πανω ανταλλακτικα που δεν γραφουν HONDA, και τα καλυτερα να ειναι, δεν μπορεις να τους πεις τιποτα... Σου λενε εσυ τα διαλεξες... Εγω θα σου εδινα 100% δικιο αν το εφτιαχνες με HONDA ανταλλακτικα και σου εκανε τα ιδια... τωρα απλα παιρνεις τα ρισκα σου...

matas
23/05/2013, 23:46
Να τανε καμια αλλη μαρκα π.χ Triumph που περιμενω μια ζελατινα τωρα 20 μερες να λεγα οκ δεκτο.Αλλα ρε φιλε Honda δε νομιζω να ειναι ετσι, με τρακαρανε περυσι και σε 10 μερες ητανε ετοιμο το μοτορι με καινουριο τεποζιτο κιολας!Αψογη και γρηγορη εξυπηρετηση.

imitrelos
24/05/2013, 03:50
Στο θέμα τώρα φίλε μου δυστυχώς έχεις πέσει σε μηχανικό άστα να πάνε το ότι είναι εξουσιοδοτημενος δεν λέει κάτι και όπως σου είπαν εφόσον δυστυχώς δεν μιλάμε γιά κάποιο κιτ της Honda δεν έχει να κάνει με την Honda γιά τις γνώσεις του μάστορα και πώς του δώσαν εξουσιοδοτηση συμφωνώ αλλά δεν ζούμε σε ιδεατό κόσμο ;-)
Τα ίδια μπορούσες να πάθεις με κάθε μάρκα (εκτός αν είναι γκουζι χεχεχε )

Α δεν είμαι χοντακιας

notakos600
24/05/2013, 05:31
Βάλε το μηχανάκι στο εξουσιοδοτημένο, άλλαξε ότι έχεις πειράξει με γνήσια ανταλλακτικά HONDA, πλήρωσε και πήγαινε να το στρώσεις σαν άνθρωπος και να το χαρείς μετά.
Απλά σπάσε τον φαύλο κύκλο των μετατροπών που έμπλεξες για να μην πληρώνεις τσάμπα λεφτά.

bros400pgm
24/05/2013, 07:39
Γενικως η Honda στην Ελλαδα ειναι για κλαμματα, στην περιπτωση σου ομως δεν φταιει η Honda αλλα ο μηχανικος ο οποιος (εφοσον μας τα λες καλα εσυ, γιατι υπαρχει και η αντιθετη αποψη) δεν ξερει τι κανει και πως να το ελεγξει.

GFawkes
24/05/2013, 09:40
"Η Honda είναι απαράδεκτη"

Φιλε μου....

καβαλάω απο το 1980 και οσο θυμάμαι η Χοντα στην Ελλαδα παντα απαράδεκτη ηταν.....

Τοσο που απο το 93....την σιχάθηκα και δεν ξαναγόρασα τετοιο ποτε.....

Η αντιμετώπιση ειναι τραγικη, οι τιμες πανακριβες και δεν υπαρχει τιποτε σε στοκ.

Οκ πλεον υπαρχει το ιντερνετ, και μπορει να γουστάρουμε τα μοτορια της, αλλα πρεπει ο κακος επαγγελματίας να τιμωρείται....

απο εμενα εχει φαει κοκκινη καρτα και τελος....

Πηγαινε το μηχανακι σου στο Σαρακακη και ας το αναλαβει αυτος να στο παραδωσει λειτουργικο....αλλιως τηλ στον συνηγορο του πολιτη και στο ΙΝΚΑ.

TROOPER
24/05/2013, 09:43
.....η Χοντα στην Ελλαδα παντα απαράδεκτη ηταν.....

αυτο.

sniper
24/05/2013, 09:45
"Η Honda είναι απαράδεκτη"

.....
Πηγαινε το μηχανακι σου στο Σαρακακη και ας το αναλαβει αυτος να στο παραδωσει λειτουργικο....αλλιως τηλ στον συνηγορο του πολιτη και στο ΙΝΚΑ.

Mε τον τορνισμένο εκκεντροφόρο ή τον αφτερ;

sakisvolos
24/05/2013, 09:58
δεν κάνω πίσω καθε 10-15 μέρες που θα έρχοντε τα ρουλεμάν θα τα βαζει θα σπάνε και μετά καινούρια πάλι. μέχρι τον αύγουστο θα έχει δώσει κανένα 400άρι σε ρουλεμάν.

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις πάρε τη μηχανή και πήγαινε την κάπου αλλού.... τι θα πει κάθε 15 μέρες που θα έρχονται τα ρουλεμάν θα στα αλλάζει? Αυτός θα στα αλλάζει οκ, εσύ μηχανή θα έχεις να πας κάπου? Μάλλον όχι....

Όσο για την αντιπροσώπευση τους στην Ελλάδα οκ δεν είναι και η καλύτερη αλλά δεν είναι κι έτσι όπως τα λες... όσες φορές εγώ παράγγειλα κάτι το είχα και πολύ σύντομα.... Μάλλον είναι αυτό που είπε κάποιος φίλος πιο πάνω θέλουν να βαρεθείς και να πάρεις από εκεί την μηχανή σου για να ξεμπλέξουν!
Τώρα αν εσύ έχεις χρήμα μπόλικο τι να σου πω και βάλτη φωτιά και δώσε και το βίντεο στις ειδήσεις ανέβασε το στο youtube και όπου αλλού θέλεις αλλά ο μόνος χαμένος θα είσαι εσύ και όχι το συνεργείο που πήγες..... σκέψου το!

Αλήθεια πόσα χιλιόμετρα έχει διανύσει η μηχανή σου?:confused:

sakisvolos
24/05/2013, 10:01
Mάλλον θέλει να πει ότι πήγες και πείραξες το μοτέρ, εξακολουθείς να μην βάζεις μαμά ανταλλακτικά κι έχεις την απαίτηση να χορεύουν όλοι όσο χτυπάς το ντέφι.

+ όσα γουστάρεις!!:wave2:

sakisvolos
24/05/2013, 10:08
Πηγαινε το μηχανακι σου στο Σαρακακη και ας το αναλαβει αυτος να στο παραδωσει λειτουργικο....αλλιως τηλ στον συνηγορο του πολιτη και στο ΙΝΚΑ.

Και τι να πει στο ΙΝΚΑ ότι το πείραξε? ότι δεν χρησημοποίησε γνήσια ανταλακτικά? ότι έσφαξε στον τόρνο την κεφαλή γιατί δεν χωρούσε μέσα το ιμιτασιόν ανταλακτικό που στη τελική μπορεί να μην προοριζόταν για το FMX? Τι μπορεί να πει στο ΙΝΚΑ??? Πες κάτι πειστικό που θα μπορούσε να πει στην καταγγελία του στο ΙΝΚΑ και τότε θα συμφωνήσω μαζί σου...

sniper
24/05/2013, 10:12
Και τι να πει στο ΙΝΚΑ ότι το πείραξε? ότι δεν χρησημοποίησε γνήσια ανταλακτικά? ότι έσφαξε στον τόρνο την κεφαλή γιατί δεν χωρούσε μέσα το ιμιτασιόν ανταλακτικό που στη τελική μπορεί να μην προοριζόταν για το FMX? Τι μπορεί να πει στο ΙΝΚΑ??? Πες κάτι πειστικό που θα μπορούσε να πει στην καταγγελία του στο ΙΝΚΑ και τότε θα συμφωνήσω μαζί σου...

Η Honda είναι απαράδεκτη. Δεν φτάνει αυτό; Ασε που μπορεί κάποιος από εκεί να είχε Honda και να τον καταλάβει τι περνάει..

sakisvolos
24/05/2013, 10:15
Η Honda είναι απαράδεκτη. Δεν φτάνει αυτό; Ασε που μπορεί κάποιος από εκεί να είχε Honda και να τον καταλάβει τι περνάει..

Σωστό κι αυτό!

Sapadak
24/05/2013, 10:22
χμμ
Απαράδεκτη για 2 λόγους φαντάζομαι


Βγάζει αργά μηχανάκια

Ολα ξεκίνησαν όταν πήρα ένα ταλαιπωρημένο ψωφήμι της Honda με το παρατσούκλι FMX :ZZZ::ZZZ:
το μηχανάκι τίμιο αξιόπιστο αλλα αργό.

Εχει ακριβά ανταλλακτικα σε σχέση με 'καλυτερα' αφτερ μαρκεκ

Αποφάσισα λοιπών να το Πείράξω λίγο μιάς και τα μαμά ανταλλακτικά ήταν φωτιά. Τοποθέτησα λοιπών ένα σφυρήλατο
JE, βαλβίδες τιτανίου wiseco, και εκεντροφόρο Hotcam αγορά απο ebay 450ευρο κατα πολύ λιγότερο απο τα μαμα.

GFawkes
24/05/2013, 11:59
Στο ΙΝΚΑ θα κανει καταγγελια για το συνεργειο ρε τζιμανια.....για ανικανοτητα...
οχι στην χοντα για ανταλλακτικο που δεν εχει φτιαξει...

Μπορει φυσικα να κανει καταγγελια και για την αντ/πεια η οποια ΔΕΝ εχει στοκ ανταλλακτικων οπως υποχρεουται απο τον νομο...για μοτοσυκλετα που εχει επισημα εισαγει

απλα τα πραγματα... ας μην τυφλωνομαστε απο την μεροληψια υπερ/κατα οποιασδηποτε μαρκας...

spyrakos35
24/05/2013, 12:52
Η Honda είναι απαράδεκτη. Δεν φτάνει αυτό; Ασε που μπορεί κάποιος από εκεί να είχε Honda και να τον καταλάβει τι περνάει..

εκτός και αν πέσει πάνω στον χριστοφορο του ΙΝΚΑ.......
(παντού υπάρχει ένας χριστοφορος)
:lol:

sniper
24/05/2013, 12:55
Στο ΙΝΚΑ θα κανει καταγγελια για το συνεργειο ρε τζιμανια.....για ανικανοτητα...
οχι στην χοντα για ανταλλακτικο που δεν εχει φτιαξει...

Μπορει φυσικα να κανει καταγγελια και για την αντ/πεια η οποια ΔΕΝ εχει στοκ ανταλλακτικων οπως υποχρεουται απο τον νομο...για μοτοσυκλετα που εχει επισημα εισαγει

απλα τα πραγματα... ας μην τυφλωνομαστε απο την μεροληψια υπερ/κατα οποιασδηποτε μαρκας...

Ενώ αυτός ήταν μέσα στην ικανότητα που πήγε και πήρε τον τάφο αλλά μετά ήθελε να τον σιάξει...

Ρε άντε παραπέρα, που γίνατε όλοι μάγκες.

Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε ότι οι μαλακίες πληρώνονται.

spyrakos35
24/05/2013, 13:08
Ενώ αυτός ήταν μέσα στην ικανότητα που πήγε και πήρε τον τάφο αλλά μετά ήθελε να τον σιάξει...


αυτό δεν είν κακό


Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε ότι οι μαλακίες πληρώνονται.

αυτό είναι αλήθεια



Ρε άντε παραπέρα, που γίνατε όλοι μάγκες.


και αυτό αλήθεια αλλά άλλος το καταλαβαίνει, άλλος το παρεξηγεί

sniper
24/05/2013, 13:12
....


και αυτό αλήθεια αλλά άλλος το καταλαβαίνει, άλλος το παρεξηγεί

Λίγο με νοιάζει. Κάποια στιγμή θα πρέπει όλοι μας να συμπεριφερόμαστε σαν άνθρωποι.

Δεν μπορεί μια ζωή ο πελάτης να έχει δίκιο Ο,ΤΙ μαλακία κι αν εχει κάνει και να τα φορτώνει όλα στον μηχανικό.
Άλλωστε, στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε μόνο την μαρτυρία του πελάτη. Που και πάλι 100% να είναι πάλι δεν έχει δίκιο.

stefanos
24/05/2013, 13:41
Λίγο με νοιάζει. Κάποια στιγμή θα πρέπει όλοι μας να συμπεριφερόμαστε σαν άνθρωποι.

Δεν μπορεί μια ζωή ο πελάτης να έχει δίκιο Ο,ΤΙ μαλακία κι αν εχει κάνει και να τα φορτώνει όλα στον μηχανικό.

Και ο μηχανικός όμως θα πρέπει να συνηδητοποιήσει ότι κοροιδεύοντας, ή μη ενημερώνοντας, ή χαιδεύοντας τον πελάτη μόνο σε κακό μπορεί να του βγεί.

sniper
24/05/2013, 13:48
Σύμφωνοι.

mkazo
24/05/2013, 16:09
Να τανε καμια αλλη μαρκα π.χ Triumph που περιμενω μια ζελατινα τωρα 20 μερες να λεγα οκ δεκτο.Αλλα ρε φιλε Honda δε νομιζω να ειναι ετσι, με τρακαρανε περυσι και σε 10 μερες ητανε ετοιμο το μοτορι με καινουριο τεποζιτο κιολας!Αψογη και γρηγορη εξυπηρετηση.

Σε τράκαραν? να υποθέσω ότι το κασέρι θα έπεσε απο την ασφαληστική αρα μήπως γιαυτο τσακίστηκαν? όσο ποιο γρήγορα το έφτιαχναν τόσο ποιο γοργά ρέει το χρήμα.

mkazo
24/05/2013, 16:11
Αλήθεια πόσα χιλιόμετρα έχει διανύσει η μηχανή σου?:confused:
το μηχανάκι έχει 42000 χλμ περίπου

mkazo
24/05/2013, 16:37
Λίγο με νοιάζει. Κάποια στιγμή θα πρέπει όλοι μας να συμπεριφερόμαστε σαν άνθρωποι.

Δεν μπορεί μια ζωή ο πελάτης να έχει δίκιο Ο,ΤΙ μαλακία κι αν εχει κάνει και να τα φορτώνει όλα στον μηχανικό.
Άλλωστε, στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε μόνο την μαρτυρία του πελάτη. Που και πάλι 100% να είναι πάλι δεν έχει δίκιο.

ο πελάτεις έχει πάντα δίκιο γιατί πρέπει να πέρνει αυτο που πληρώνει όταν το πλήρώνει
ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΚΕΥΗ αν δεν ήθελε να μπλέξει να μην αναλάμβανε


Το θέμα πάει για λήξη την τετάρτη ερχετε το 2ο ρουλεμάν απο έξω. Μετά απο συζήτηση με τον μηχανικό της αντιπροσωπίας παραδέχθηκε ότι το 1 απο τα 1α ρουλεμάν δεν ήταν γνήσιο αλλά ήταν ίδιου κωδικού απο την ΝΤΝ μόνο που δεν έγραφαν C2/C3 όπως τα μαμά (δηλ μάπα ανοχές αν δεν ειναι τέτοιου τύπου).
επίσης το σχέδιο ανταλλακτικόν της Honda έδειχνε μια ψευτοφλάτζα την οποία και δεν έβαλαν γιατί κατα τα λεγόμενα του δεν υπήρχε καν απο πρίν. θα μπεί και αυτή.
και κάτι τελευταίο θα πάρω τον aftermarket εκκεντροφόρο να τον κοιτάξει ένα μηχανουργείο άν είναι ζυγισμένος και κεντραρισμένος σύμφωνα με τις προδιαγραφές
του κατασκευαστη. όχι πως δεν είναι, αλλα μπάς και. άν δεν είναι σωστός θα μπεί μανάτος.
όσο για κάποιους απο εσάς δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η επιθετικότητα. άν τα ήξερα όλα δεν θα σας έγραφα καν.

Υ.Γ. όποιος δεν πιστεύει τα λεγόμενα μου ας στείλει π.μ. να τον πάω απο την αντιπροσωπία να τα ακούσει ο ίδιος.
και αν δεν μπορεί ο moderator και ο administrator να πουν την γνώμη τους χωρίς να σνομπάρουν ή να έχουν επιθετική στάση τοτε
να αρκεστουν στην ανάγνωση.

sniper
24/05/2013, 16:44
ο πελάτεις έχει πάντα δίκιο γιατί πρέπει να πέρνει αυτο που πληρώνει όταν το πλήρώνει
ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΚΕΥΗ αν δεν ήθελε να μπλέξει να μην αναλάμβανε


Το θέμα πάει για λήξη την τετάρτη ερχετε το 2ο ρουλεμάν απο έξω. Μετά απο συζήτηση με τον μηχανικό της αντιπροσωπίας παραδέχθηκε ότι το 1 απο τα 1α ρουλεμάν δεν ήταν γνήσιο αλλά ήταν ίδιου κωδικού απο την ΝΤΝ μόνο που δεν έγραφαν C2/C3 όπως τα μαμά (δηλ μάπα ανοχές αν δεν ειναι τέτοιου τύπου).
επίσης το σχέδιο ανταλλακτικόν της Honda έδειχνε μια ψευτοφλάτζα την οποία και δεν έβαλαν γιατί κατα τα λεγόμενα του δεν υπήρχε καν απο πρίν. θα μπεί και αυτή.
και κάτι τελευταίο θα πάρω τον aftermarket εκκεντροφόρο να τον κοιτάξει ένα μηχανουργείο άν είναι ζυγισμένος και κεντραρισμένος σύμφωνα με τις προδιαγραφές
του κατασκευαστη. όχι πως δεν είναι, αλλα μπάς και. άν δεν είναι σωστός θα μπεί μανάτος.
όσο για κάποιους απο εσάς δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η επιθετικότητα. άν τα ήξερα όλα δεν θα σας έγραφα καν.

Υ.Γ. όποιος δεν πιστεύει τα λεγόμενα μου ας στείλει π.μ. να τον πάω απο την αντιπροσωπία να τα ακούσει ο ίδιος.
και αν δεν μπορεί ο moderator και ο administrator να πουν την γνώμη τους χωρίς να σνομπάρουν ή να έχουν επιθετική στάση τοτε
να αρκεστουν στην ανάγνωση.

Θες ν' αλλάξεις τον τίτλο του θρεντ σου και να γράψεις κάτι σαν "οι αντιπρόσωποι της Honda κλπ";

Δεν σου φταίει καμία εταιρεία (η Honda ή όποια άλλη εταιρεία) αν εσύ βάζεις ότι ανταλλακτικό θες ή ο μηχανικός σου (έστω κι εξουσιοδοτημένος) κάνει μαλακίες.

Κατανοητόν;

AristidisZ
24/05/2013, 16:49
άποψή μου:
ο τίτλος του thread είναι εντελώς παραπλανητικός
απαράδεκτος είναι ο εξουσιοδοτημένος (;) μάστορας στον οποίον πήγες το μηχανάκι σου (αν ισχύουν όσα λες φυσικά, πάντα παίρνουμε και αυτό το ενδεχόμενο, χωρίς φυσικά να έχει κάποιος κάτι με σένα)
χωρίς να μου πέφτει λόγος βέβαια, κατά τη γνώμη μου, πήρες μια εντελώς λανθασμένη απόφαση, και σε χαντάκωσε ακόμη περισσότερο ο τεχνίτης που πήγε να την υλοποίησει
το να εξαπολύεις μύδρους εναντίον πάσας κατεύθυνσης δείχνει ανωριμότητα, η οποία φαίνεται και στο γεγονός ότι μπήκες στη διαδικασία να ανοίξεις ένα μηχανάκι τύπου FMX για να πάρεις άλλα 5 άλογα ;
δε σε ξέρω φυσικά σαν άνθρωπο, αλλά το να προσπαθείς να βελτιώσεις ένα FMX δεν είναι και ότι πιο συνετό
αν έβλεπες ότι δε σου έκανε, μπορούσες να κάνεις υπομονή για να πάρεις κάτι άλλο
αντιθέτως επέλεξες να μπεις σε μια διαδικασία που οικονομικά σε μάτωσε, χώρια που καθιστά το μοτόρι σου πολύ πιο δύσκολο προς πώληση
ξανασκέψου τα πιο cold blooded και θα δεις ότι θα συμφωνήσουμε :wave2:

edit: sniper με αντιγράφεις ; :D

mkazo
24/05/2013, 16:56
Θες ν' αλλάξεις τον τίτλο του θρεντ σου και να γράψεις κάτι σαν "οι αντιπρόσωποι της Honda κλπ";

Δεν σου φταίει καμία εταιρεία (η Honda ή όποια άλλη εταιρεία) αν εσύ βάζεις ότι ανταλλακτικό θες ή ο μηχανικός σου (έστω κι εξουσιοδοτημένος) κάνει μαλακίες.

Κατανοητόν;

Το παράπονο μου είναι απο αντιπροσωπία της εν λόγο εταιρίας, ο αντιπρόσωπος είναι ένα μεγάλο μέρος που αντικατοπτρίζει την εταιρία άρα φταίει έμεσα η εταιρία.
όταν πέρνεις την εξυπηρέτηση πελατών μίας εταιρίας ειναι λές και μιλάς απευθείας με την εταιρία γιατί εκείνη την στιγμή ο υπάληλος της έχει επιτελική ευθύνη. άν εμένα με βρίσει η εξυπηρέτηση πελατών τοτε οι ηθικές μου απολαβές αιτούντε απο την εταιρία και όχι τον υπάλληλο.

sniper
24/05/2013, 17:00
Το παράπονο μου είναι απο αντιπροσωπία της εν λόγο εταιρίας, ο αντιπρόσωπος είναι ένα μεγάλο μέρος που αντικατοπτρίζει την εταιρία άρα φταίει έμεσα η εταιρία.
όταν πέρνεις την εξυπηρέτηση πελατών μίας εταιρίας ειναι λές και μιλάς απευθείας με την εταιρία γιατί εκείνη την στιγμή ο υπάληλος της έχει επιτελική ευθύνη. άν εμένα με βρίσει η εξυπηρέτηση πελατών τοτε οι ηθικές μου απολαβές αιτούντε απο την εταιρία και όχι τον υπάλληλο.

Καλά, ή δεν έχεις ιδέα της πραγματικότητας ή θες να ζεις στον δικό σου κόσμο.

Το με τα λεφτά μας γ@μαμε και την κυρά μας δεν ισχύει πάντα.

mkazo
24/05/2013, 17:04
άποψή μου:
ο τίτλος του thread είναι εντελώς παραπλανητικός
απαράδεκτος είναι ο εξουσιοδοτημένος (;) μάστορας στον οποίον πήγες το μηχανάκι σου (αν ισχύουν όσα λες φυσικά, πάντα παίρνουμε και αυτό το ενδεχόμενο, χωρίς φυσικά να έχει κάποιος κάτι με σένα)
χωρίς να μου πέφτει λόγος βέβαια, κατά τη γνώμη μου, πήρες μια εντελώς λανθασμένη απόφαση, και σε χαντάκωσε ακόμη περισσότερο ο τεχνίτης που πήγε να την υλοποίησει
το να εξαπολύεις μύδρους εναντίον πάσας κατεύθυνσης δείχνει ανωριμότητα, η οποία φαίνεται και στο γεγονός ότι μπήκες στη διαδικασία να ανοίξεις ένα μηχανάκι τύπου FMX για να πάρεις άλλα 5 άλογα ;
δε σε ξέρω φυσικά σαν άνθρωπο, αλλά το να προσπαθείς να βελτιώσεις ένα FMX δεν είναι και ότι πιο συνετό
αν έβλεπες ότι δε σου έκανε, μπορούσες να κάνεις υπομονή για να πάρεις κάτι άλλο
αντιθέτως επέλεξες να μπεις σε μια διαδικασία που οικονομικά σε μάτωσε, χώρια που καθιστά το μοτόρι σου πολύ πιο δύσκολο προς πώληση
ξανασκέψου τα πιο cold blooded και θα δεις ότι θα συμφωνήσουμε :wave2:

edit: sniper με αντιγράφεις ; :D

το μηχανάκι το πείρα μεταχειρισμένο σε εξεφτεληστική τιμή. δεν θα το έπερνα καν αν το πλήρωνα τα λευτα του. μετά απο καιρό χρήσης μου έβγαλε ζημιά και απο το να σκάσω ένα σωρο παράδες να το κάνω μαμά είπα να τους σκάσω αλλά το ανεβάσω κιόλας σύν του ότι τα πειραγμένα ανταλλακτικά ήταν ποιό φθηνά απο τα μαμά. το τερπνόν μετα του ωφελίμου. σαν εμφάνιση ειναι πολύ μπάνικο και γιαυτό το κρατάω.

sniper
24/05/2013, 17:07
το μηχανάκι το πείρα μεταχειρισμένο σε εξεφτεληστική τιμή. δεν θα το έπερνα καν αν το πλήρωνα τα λευτα του. μετά απο καιρό χρήσης μου έβγαλε ζημιά και απο το να σκάσω ένα σωρο παράδες να το κάνω μαμά είπα να τους σκάσω αλλά το ανεβάσω κιόλας σύν του ότι τα πειραγμένα ανταλλακτικά ήταν ποιό φθηνά απο τα μαμά. το τερπνόν μετα του ωφελίμου. σαν εμφάνιση ειναι πολύ μπάνικο και γιαυτό το κρατάω.

Καταλαβαίνεις τι πήρες και τι έχεις έτσι; Δεν χρειαζεται να γίνουμε πιο αναλυτικοί... λες κ μόνος σου όλο το σκεπτικό σου.

mkazo
24/05/2013, 17:13
Καλά, ή δεν έχεις ιδέα της πραγματικότητας ή θες να ζεις στον δικό σου κόσμο.

Το με τα λεφτά μας γ@μαμε και την κυρά μας δεν ισχύει πάντα.
Και όμως για το χρήμα δέχθηκε να το κάνει όλο αυτο το συνεργείο και θα πώ για μία τελευταία φορά αν δεν ήθελε να μην το αναλάμβανε και να μου έλεγε να
το κάνω μαμα. Το θέμα είναι ότι άμα το έκανε μαμά όλα τα ανταλλακτικά θα τα έπερνα μεταχειρισμένα η ακόμα καλήτερα θα έβρισκα ένα μοτέρ ολόκληρο.
Γιατί άραγε δεν το έκανε? μα φυσικά για το χρήμα.
μία κεφαλή μεταχειρισμένη γεμάτη έχει 300-400 ευρό μπορεί και λίγο παραπάνω δεν είμαι σίγουρος, αυτός σε ανταλλακτικά πειρε άν τα βάλεις κάτω
κοκοράκια 4, ρουλεμάν 2χ2, τσιμούχες 4 και εργασία στην κεφαλή πολύ περισότερα απο το να μου το έκανε μαμά με μεταχειρισμένα πράγματα.

mkazo
24/05/2013, 17:16
Καταλαβαίνεις τι πήρες και τι έχεις έτσι; Δεν χρειαζεται να γίνουμε πιο αναλυτικοί... λες κ μόνος σου όλο το σκεπτικό σου.
Βέβαια καταλαβαίνω τι πείρα και τί έχω. διάβασε και το αρχικό μου post που λέει "όλα ξεκίνησαν όταν πείρα ενα ψωφήμι fmx"

pipe_smoker
24/05/2013, 17:20
ο τίτλος του thread είναι εντελώς παραπλανητικός
απαράδεκτος είναι ο εξουσιοδοτημένος (;) μάστορας στον οποίον πήγες το μηχανάκι σου

Αυτό απλά και τίποτα άλλο.

(που το είπε κι ο sniper διαβάζοντας τη σκέψη σου και σε αντέγραψε γράφοντας πρώτος:lol:)

@mkazo: Οι περισσότεροι αν όχι όλοι έχουμε σημάδια από δαγκωματιές μηχανικών (εξουσιοδοτημένων ή μη), κι ας μή ζητήσαμε ταρζανιές ή να μας βάλουνε μπιστόλι για μπιστόνι.

1.Shit happens (ειδικά άμα τρώγεσαι)
2.άλλη φορά πρόσεχε πού πας και τί ζητάς
3.η Honda ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ δε σου φταίει κάπου.

Καλή τύχη και καλά ξεμπερδέματα:wave2:

mkazo
24/05/2013, 17:28
Ευχαριστώ, το πείρα το μάθημα μου, μακρια απο την αντιπροσωπεία Honda και μην περιμένεις απάντηση απο την εταιρία αν στείλεις παράπονα, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το μαρούλι.

pipe_smoker
24/05/2013, 17:44
Ευχαριστώ, το πείρα το μάθημα μου, μακρια απο την αντιπροσωπεία Honda και μην περιμένεις απάντηση απο την εταιρία αν στείλεις παράπονα, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το μαρούλι.

Αν αυτό κατάλαβες, με το συμπάθειο, αλλά @@ μάθημα πήρες.


Την επόμενη φορά πάρε ένα XT600 κι άμα κάποιος εξουσιοδοτημένος στην κάτω Ραχούλα Διαολομανοχωρίου, που έχει ξεχάσει κι ο ίδιος ότι έχει εξουσιοδοτηθεί, σου προτείνει να σου βάλει κινητήρα από BMW M3 για να πηγαίνει καλύτερα το εργαλείο κι εσύ δεχτείς, περίμενε απάντηση στο mail που θα στείλεις στη yamaha, για τον malaha που σου κατέστρεψε το μηχανάκι.

AristidisZ
24/05/2013, 18:54
(που το είπε κι ο sniper διαβάζοντας τη σκέψη σου και σε αντέγραψε γράφοντας πρώτος:lol:)


εσύ φταις, γιατί με έχεις κάνει να σκέφτομαι πριν να γράψω, πατάω το quote παρά 5 και μέχρι να γράψω - σβήσω - στοιχίσω - κάνω reply έχει πάει και τέταρτο :D

pipe_smoker
24/05/2013, 19:12
να σκέφτομαι πριν να....

Η επανάσταση θα ξεκινήσει από το μοτό.γρ :lol::lol::lol:
Κάνε την αρχή να αλλάξουμε τον κόσμο.

atom_smasher
24/05/2013, 19:41
εγώ στην θέση σου θα παιρνα moto guzzi παντως, μιας και εγώ δεν μπορώ.

imitrelos
24/05/2013, 19:56
εγώ στην θέση σου θα παιρνα moto guzzi παντως, μιας και εγώ δεν μπορώ.

Και να αρχίσει να φτιάχνει μοντες πάνω τού ωχ βλέπω μετά θέμα με όνομα " η απαράδεκτη moto guzzi " χαχαχαχα

Bradipous
24/05/2013, 20:21
Και να αρχίσει να φτιάχνει μοντες πάνω τού ωχ βλέπω μετά θέμα με όνομα " η απαράδεκτη moto guzzi " χαχαχαχα

Και μετα την απογοητευση με την γκουτσι, με το δικιο του να βρεθει στο διλημμα sxv vs xtx...

:lol:

sakisvolos
24/05/2013, 20:56
το μηχανάκι έχει 42000 χλμ περίπου

Κοντά είναι και το δικό μου σε χιλιόμετρα πέραν από τα τσιμουχάκια βαλβίδων που άλλαξα στις 19500κμ περίπου δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα όλα τα άλλα είναι μέσα στα πλαίσια της τακτικής συντήρησης ζημιά άλλη από τα τσιμουχάκια δεν είχα!!
Εσύ έκανες τη μια πατάτα μετά την άλλη....
Μια ανάλογη περίπτωση σε γειτονικό φόρουμ που έβριζε το fMX του και τη χοντα γιατί λόγω κρίσης άφησε το λάδι 8000κμ χωρίς να το αλλάξει και το πήρε στα χέρια, δεν έκανε καν τον κόπο να συμπληρώσει το έκαψε όλο το λάδι η μηχανή και άντε γεια!!
Μετά έβριζε το μηχανάκι και τη χόντα........

pipe_smoker
24/05/2013, 21:02
....έβριζε το fMX του και τη χοντα γιατί λόγω κρίσης άφησε το λάδι 8000κμ χωρίς να το αλλάξει....

Τί????:uplate:

Θέλουν και λάδι τα Honda?

Αααααα.... Δε μας τα λένε καλά... Σαν πολλές απαιτήσεις αποκτήσανε αυτά τώρα τελευταία:redcard:

Cpt. Haddock
25/05/2013, 08:59
Κτηνος, φτάνει :wave2:

MG-KTiNoS
25/05/2013, 09:08
Κτηνος, φτάνει :wave2:

καλά ρε καλά....

μου περιορίζεις την ελευθερία έκφρασης έτσι...
:D
Θα δεις όμως θα δεις...

Πάρε ένα Χόνδα ΧΧ με 700000 χλμ να μάθεις πόσο απαράδεκτη είναι η Χόντα Ελβετίας !!!!

http://www.motoblog.it/post/24836/foto-del-giorno-634000-km-e-oltre-con-una-honda-cbr1100xx

:lol:


υγ
Άμα το θέμα είναι σοβαρό το κουβεντιάζεις άμα λέει αυτά που λέει τι να πεις...?
ΑΣΕ ΤΟ ΦΜΧ να ζήσει ρεεεεεεεε

φριιιιιιν φφφφμμμμξξξξξξξξξξ....
:a08:

chr1s_86
25/05/2013, 09:28
Πράγματι απαράδεκτη η Honda, έχω κάνει ~150.000 με μηχανάκια της και έχω μείνει μόνο από βενζίνη! Αν είναι ποτέ δυνατόν!


:plaf::plaf::plaf:






:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

MG-KTiNoS
25/05/2013, 09:48
Πράγματι απαράδεκτη η Honda, έχω κάνει ~150.000 με μηχανάκια της και έχω μείνει μόνο από βενζίνη! Αν είναι ποτέ δυνατόν!


:plaf::plaf::plaf:






:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Από μπουζί δεν έχεις μείνει???
:cry:

sakisvolos
25/05/2013, 20:04
Τί????:uplate:

Θέλουν και λάδι τα Honda?

:redcard:

E μερικές φορές θέλουν και λίγο λάδι..... κι ας είναι και τηγανέλαιο :eek:

spyrval
25/05/2013, 20:07
Φίλε έχεις τον πόνο σου και εύχομαι καλά ξεμπερδέματα. Όταν όμως διάβασα αυτό που έγραψες


με ειρωνεύοντε κιόλας λέγοντας μου ότι "έλα ρε που χάθηκες" ενώ την μηχανή την πείρα την προηγούμενη μέρα.


μου ήρθε σαν εικόνα στο μυαλό και κόντεψα να πέσω κάτω από τα γέλια. Σαν ανέκδοτο από τον kalgeorge :lol:

matas
25/05/2013, 20:48
Σε τράκαραν? να υποθέσω ότι το κασέρι θα έπεσε απο την ασφαληστική αρα μήπως γιαυτο τσακίστηκαν? όσο ποιο γρήγορα το έφτιαχναν τόσο ποιο γοργά ρέει το χρήμα.

Φιλε απο την τσεπη μου τα λεφτα αρχικα και οταν εστρωσα με τον τραυματισμο τα πηρα πισω μεσα σε 10 μερες.

motomaniac
26/05/2013, 11:45
εχω ενα παπακι χοντα απο το 93 που το πηρε ο πατερας μου απο την μανα μου. μετα απο 10.000 χλμ πειραγμενο με 54χιλ διαδρομη κι αλλα τοσα διαμετρο φρακαρε η αντλια λαδιου και δεν εστενλνε λαδι. κολλησε 5-6 φορες στου αδερφου μου τα χερια και μετα μου το δωσε να κανω την δουλεια μου. ε καποια στιγμη φρακαρε αν κι ειχε λαδια μεσα. πουτ@ν@ χοντα!!!!! γιατι φρακαρε η γνησια αντλια?









υγ. σαφως και το γεγονος ειναι αληθινο κι οντως συνεβη.
υγ2 σαφεστατα και κανω πλακα αυτοσαρκαζομενος.

stefanos
26/05/2013, 14:50
εχω ενα παπακι χοντα απο το 93 που το πηρε ο πατερας μου απο την μανα μου. μετα απο 10.000 χλμ πειραγμενο με 54χιλ διαδρομη κι αλλα τοσα διαμετρο φρακαρε η αντλια λαδιου και δεν εστενλνε λαδι. κολλησε 5-6 φορες στου αδερφου μου τα χερια και μετα μου το δωσε να κανω την δουλεια μου. ε καποια στιγμη φρακαρε αν κι ειχε λαδια μεσα. πουτ@ν@ χοντα!!!!! γιατι φρακαρε η γνησια αντλια?

υγ. σαφως και το γεγονος ειναι αληθινο κι οντως συνεβη.
υγ2 σαφεστατα και κανω πλακα αυτοσαρκαζομενος.

Δεν το έπαθε πάντως επειδή είχε 54άρι πιστόνι
και το πρόβλημά σου δεν θα λυθεί εάν βάλεις απλώς άλλο κυλινδροπίστονο.
Γιατί πάρα πολλές φορές επισκευάζουμε το χαλασμένο μοτέρ χωρίς να ψάξουμε την ΑΙΤΙΑ που οδήγησε στην βλάβη.