PDA

View Full Version : Μεταβιβαση στην Αθηνα



astroman76
26/05/2013, 10:33
Που κανουμε, υπουργειο μεταφορων στον Χολαργο? Ποσο ειναι το παραβολο για 1000cc?

chr1s_86
26/05/2013, 10:47
Ναι εκεί, 60 + 9 τα παράβολα.

virus
26/05/2013, 11:10
μπορεις ομως και σε κεπ. πιο γρηγορα πιο απλα!!!

chr1s_86
26/05/2013, 11:13
μπορεις ομως και σε κεπ. πιο γρηγορα πιο απλα!!!

Δεν κάνουν πλέον.. :a11:

astroman76
26/05/2013, 11:27
Ναι καλα ειτανε αλλα οπως καθε καλο πραγμα στην Ελλαδα τελειωνει γρηγορα! ΛΟΛ

Corvo
26/05/2013, 11:42
Ναι καλα ειτανε αλλα οπως καθε καλο πραγμα στην Ελλαδα τελειωνει γρηγορα! ΛΟΛ

στα κεπ γινεται μονο εξουσιοδοτηση και μπορεις να το κανεις εσυ μετα στην πολη σου απο οσο ξερω.

virus
26/05/2013, 11:55
:a37::a37:

δηλαδη τωρα ΜΟΝΟ χολαργο;

για αθηνα μιλαω.

paramedic
26/05/2013, 12:03
Υπάρχουν τομείς...
http://www.yme.gr/index.php?tid=549

Tedvj23
26/05/2013, 13:28
Να κανω μια ερωτηση συνεχιζουν ακομα στις μεταβιβασεις να ζητανε ως δικαιολογητικο το χαρτι του κτεο?
291258

Υ.γ.Αν θελω να μεταβιβασω σκετο πλαισιο με αδεια και χωρις μοτερ/χτυπημενο/ανυπαρκτο/σε κομματια... τι κανουμε?

Kickstart
15/03/2020, 14:34
Παίδες καλησπέρα.

Για να μην ανοίγω ξεχωριστό θέμα, γράφω εδώ πάνω σε αυτό την απορία που έχω..

Πρόκειται ο αδερφός μου να πουλήσει ένα μηχανάκι κι έχουν συνεννοηθεί με τον αγοραστή να πάνε αύριο πρωί πρωί στο Χολαργό εκεί στη Μεσογείων στον κεντρικό τομεα Αθηνών (που δίναμε παλιά για δίπλωμα ξέρετε) να κάνουν την μεταβίβαση... Επειδή η συμφωνία έγινε σήμερα ο αγοραστής δεν έχει το παράβολο (κλειστές τράπεζες) και μιας και αναμένεται ένας χαμουλης στα υποκατάστηματα αύριο λόγω κορονοϊού τους είπα ότι θυμάμαι την τελευταία φορά που πήγα εκεί υπήρχε μέσα αυτόματος πωλητής τύπου atm που βάζεις λεφτά και παίρνεις το παραβολο... Θυμάμαι καλά; μπορεί κανείς που πήγε πρόσφατα να το επιβεβαιώσει;
Κι αν υπάρχει ποιας τράπεζας είναι;
Ευχαριστώ όποιον βοηθήσει.. Γιατί επειδή είμαστε κάπως μακριά και τηλέφωνο αυτοί εκεί πάνω δεν παίζει να σηκώσουν θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο να ξέρουν τι κάνουν προτού φτάσουν εκεί πέρα χωρίς παράβολο..

telegonos
15/03/2020, 15:09
Στο κατάστημα στην οδό Κλεισθένους στον Σταυρό, έχει μέσα ΑΤΜ της τράπεζας Πειραιώς. Δουλεύει και με σκέτα μετρητά.

Για το κατάστημα του Χολαργού, δεν ξέρω αν έχει, έχω πολύ καιρό να πάω.

TsoliasGR
15/03/2020, 15:30
Στο κατάστημα στην οδό Κλεισθένους στον Σταυρό, έχει μέσα ΑΤΜ της τράπεζας Πειραιώς. Δουλεύει και με σκέτα μετρητά.

Για το κατάστημα του Χολαργού, δεν ξέρω αν έχει, έχω πολύ καιρό να πάω.

Και το υπουργείο στην Θεομήτωρος έχει μέσα ΑΤΜ Πειραιώς και παιρνει ΚΑΙ μετρητα.Μακρυά σας απλά για ενημέρωση του θέματος.
Και πλέον κάνουν μεταβιβάσεις ΚΑΙ τα ΚΕΠ.

Kickstart
15/03/2020, 15:31
Τελεγονε ευχαριστώ φίλε.. Έχει κόλλημα ο αγοραστής να τον πάει εκεί στον Χολαργό..(και με το δίκιο του το παιδί γιατί εκεί η διαδικασία είναι τσακ μπαμ) Απλά ο αδερφός μου θέλει να φύγει καπάκι για δουλειά γι αυτό αγχώνεται μήπως δεν έχει μηχάνημα μέσα και χρειαστεί ο αγοραστής να βγει στη γύρα να βρει τράπεζα και τον καθυστερήσει... Το θυμάμαι όμως πριν κάνα δυο χρόνια ότι είχε μηχάνημα μέσα κανονικά.. Θα πάνε και βλέπουν.

Kickstart
15/03/2020, 15:34
Και το υπουργείο στην Θεομήτωρος έχει μέσα ΑΤΜ Πειραιώς και παιρνει ΚΑΙ μετρητα.Μακρυά σας απλά για ενημέρωση του θέματος.
Και πλέον κάνουν μεταβιβάσεις ΚΑΙ τα ΚΕΠ.το ξέρω για τα κεπ φίλος... Απλά δεν θέλει ο αγοραστής να πάνε σε ΚΕΠ γιατί έχει κάποια καθυστέρηση η άδεια μέχρι να βγει σε σχέση με την απευθείας διαδικασία εκεί στον κεντρικό τομέα στο Χολαργό..

Εντωμεταξύ έχει ακουστεί πουθενά ότι παίζει να κλείσουν αυτές οι υπηρεσίες για το κοινό λόγω έκτακτων μέτρων;
Όχι ε;

telegonos
15/03/2020, 16:42
Δεν εχει ακουστει κατι οριστικο, αλλα η γνωμη μου οπως τα βλεπω τα πραγματα, καντε την μεταβιβαση αυριο, γιατι προλαβαινετε δεν προλαβαινετε. Τραπεζες, υπηρεσιες, εμποριο, γραφεια καθε ειδους, βλεπω να κλεινουν στις επομενες μερες, λογω που δεν σοβαρευεται ο κοσμος.