PDA

View Full Version : Ξεχρεώσαμε; Μπα...



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21

gata_kontos
08/10/2013, 13:48
βαδίζεις στην άκρη του γκρεμού... σαν τον άλλον.
Μπορώ να μάθω το λόγο;

OldMan
08/10/2013, 13:51
Μπορώ να μάθω το λόγο;
Εμας ρωτας..??

gata_kontos
08/10/2013, 13:53
Εμας ρωτας..??

Όχι εσάς. Συγκεκριμένα τον Sniper.

MG-KTiNoS
08/10/2013, 13:56
Έχεις ωραία αβατάρ...
Αλλα για πε γιατί ήρθες εδώ?

gata_kontos
08/10/2013, 13:58
Δε δέχεστε πακιστανούς, ε; :rolleyes:
Τέλειο πάντως, ε; Μ' αρέσει που εγώ είμαι ο φασίστας! :D

sniper
08/10/2013, 13:58
Όχι εσάς. Συγκεκριμένα τον Sniper.

Δεν ξέρω, είσαι γραμμένος εδώ και κάτι μηνες και τα μονα σου ποστ είναι για ό,τι άλλο εκτός απο μηχανές. Μηχανάκι έχεις; Χορνετ μήπως;

sniper
08/10/2013, 13:59
Δε δέχεστε πακιστανούς, ε; :rolleyes:

Τσίμπα μια κάρτούλα για ειριστικό τρόπο γραφής.

Δεν θα έχει δεύτερη.

AristidisZ
08/10/2013, 14:00
Μηχανάκι έχεις; Χορνετ μήπως;

έχεις κάτι με τα Χόρνετ, ή επειδή δε σπάει δε χαλάει, είναι Χόντα και έχει προσόντα, ο άνθρωπος δεν έχει τι να γράψει για το εργαλείο ;

gata_kontos
08/10/2013, 14:05
Δεν ξέρω, είσαι γραμμένος εδώ και κάτι μηνες και τα μονα σου ποστ είναι για ό,τι άλλο εκτός απο μηχανές. Μηχανάκι έχεις; Χορνετ μήπως;
Όχι, bultaco. Αλλά αυτός ο όρος δεν αναγράφεται πουθενά στους Κανόνες λειτουργίας.

OldMan
08/10/2013, 14:07
Όχι, bultaco.
Πες από την αρχή ρε φιλαράκι ...

nickald
08/10/2013, 14:11
Γιατι μας φαινεται τοσο παραξενο που διατηρουν τετοια ποσοστα οι φασιστες δηλαδη?

Ιστορικα δεν εχουμε αποδειξει οτι ενας πυρηνας φασιστων, νεοναζι και λοιπων υπηρχε παντα στην Ελλαδα?

Απλα καποτε δεν ειχαν βημα να εκφραστουν και τωρα εχουν τα αυγα.... δηλαδη αν αυτο το ποσοστο εισχωρησει στην νδ οπως ηταν για πολυ καιρο θα εχει αλλαξει κατι ουσιαστικα?

Pan (dvs)
08/10/2013, 14:12
Ποιος είπε για λοβοτομή;

Θα πονεσει?

Pan (dvs)
08/10/2013, 14:12
Στη χώρα της φαιδράς μαλακίας, τίποτα δεν μου κάνει εντύπωση. Ακόμα και το οτι υπάρχουν άνθρωποι στο Δίστομο και στα Καλάβρυτα που ψηφίζουν ΧΑ.

παρόλα αυτά, εξακολουθώ να πιστέυω οτι στις επόμενες εκλογές όποτε γίνουν, δεν θα εκλεγούν καν.

Τη βλεπω τη δουλεια.Θα το βαλεις το στοιχημα και θα χασεις λεφτα.

gata_kontos
08/10/2013, 14:17
Γιατι μας φαινεται τοσο παραξενο που διατηρουν τετοια ποσοστα οι φασιστες δηλαδη?

Σε όποιον φαίνεται παράξενο, έχω να προτείνω μερικούς δημοκρατικούς ιστότοπους, των οποίων η συμπεριφορά των χρηστών, θα τους βοηθήσει να κατανοήσουν βαθύτερα το εύρος του φασισμού στη χώρα μας.

faraway
08/10/2013, 14:17
Έχουμε μεγάλα ποσοστά αμόρφωτων και απαίδευτων πολιτών , και κάπου εκεί μας προκύπτει και ο ναζισμός . :(

sniper
08/10/2013, 14:19
Σε όποιον φαίνεται παράξενο, έχω να προτείνω μερικούς δημοκρατικούς ιστότοπους, των οποίων η συμπεριφορά των χρηστών, θα τους βοηθήσει να κατανοήσουν βαθύτερα το εύρος του φασισμού στη χώρα μας.

Ακόμα και σ' αυτό λάθος κάνεις....

Θες κάτι άλλο πριν φύγεις;

pipe_smoker
08/10/2013, 14:20
Σε όποιον φαίνεται παράξενο, έχω να προτείνω μερικούς δημοκρατικούς ιστότοπους, των οποίων η συμπεριφορά των χρηστών, θα τους βοηθήσει να κατανοήσουν βαθύτερα το εύρος του φασισμού στη χώρα μας.

Για πέ για πέ...

sniper
08/10/2013, 14:22
Για πέ για πέ...

Για εδώ λέει ρε συ, αλλά κανει λάθος. Ποιος είπε ότι λειτουργούμε δημοκρατικά εδώ μεσα; Εχασα επεισόδια;

gata_kontos
08/10/2013, 14:27
Αγαπητέ/ή gata_kontos,

Έχετε λάβει 5 βαθμούς ποινής στο moto.gr.

Αιτιολογία:
Εξύβριση μελών / Παραβίαση ιδιωτικότητας :)

pipe_smoker
08/10/2013, 14:28
Για εδώ λέει ρε συ, αλλά κανει λάθος. Ποιος είπε ότι λειτουργούμε δημοκρατικά εδώ μεσα; Εχασα επεισόδια;

Έλα ντε?:confused:

Γι'αυτό τονε ρωτάω κι εγώ μπας και δεν κατάλαβα καλά κι εννοεί γι'αλλού.

(από το Φλεβάρη τον είχε το λογαριασμό στο βαρέλι να ωριμάζει πριν μπει κι αρχίσει. Μιλάμε για υπομονή όχι μλκίες.
Είναι μια κλάση κάτω από το average troll της Παρασκευής. Αυτό τουλάχιστον ας του το αναγνωρίσουμε.)

Pan (dvs)
08/10/2013, 14:29
Γιατι μας φαινεται τοσο παραξενο που διατηρουν τετοια ποσοστα οι φασιστες δηλαδη?

Ιστορικα δεν εχουμε αποδειξει οτι ενας πυρηνας φασιστων, νεοναζι και λοιπων υπηρχε παντα στην Ελλαδα?

Απλα καποτε δεν ειχαν βημα να εκφραστουν και τωρα εχουν τα αυγα.... δηλαδη αν αυτο το ποσοστο εισχωρησει στην νδ οπως ηταν για πολυ καιρο θα εχει αλλαξει κατι ουσιαστικα?

Μαλλον ,το παραξενο ειναι το οτι πολλοι (+εγω) πιστευανε οτι περνανε ψηφους απο τις γιαγιαδες που βοηθουσανε.Τωρα υποθεσανε οτι, οι γιαγιαδες βλεποντας οτι δεν ειναι και τοσο καλα παιδια θα φηφισουνε και παλι "σωστα".Βλεπω ομως τις γιαγιαδες να μην χαμπαριαζουνε.Αν δεν τους λυσεις τα προβληματα, κατα κει θα το δωσουνε παλι ΚΑΙ δαγκωτο.

Υπαρχει τεραστιο αγχος να εξαφανισουνε τη ΧΑ πριν τις ευρωεκλογες.Σιγουρα οι φιλοι μας οι Ευρωπαιοι βαλανε και αυτοι το χερι τους.Δεν τους αρεσει φαινεται στο ευρωκοινοβουλιο να καθονται διπλα σε Ελληνες βουλευτες στης ΧΑ.

Τωρα αν εγω επιθυμω να το δω αυτο θα με πειτε ΧΑυγιτη?Εξαλλου με τον τροπο που λειτουργησαν στο θεμα της χωρας μας αυτοι δεν ειναι υπευθυνοι για την γιγαντωση αυτου του φαινομενου?

gata_kontos
08/10/2013, 14:29
Για εδώ λέει ρε συ, αλλά κανει λάθος. Ποιος είπε ότι λειτουργούμε δημοκρατικά εδώ μεσα; Εχασα επεισόδια;
Μετά απ' αυτό, I rest my case.

sniper
08/10/2013, 14:30
Κοίτα να δεις, επειδή δεν ειμαστε παιδάκια και δεν τρώμε μαλακόχορτο, είτε σταματάς να το παιζεις εξυπνίδης και να νομίζεις ότι ειμαστε μαλάκες και δεν καταλάβαμε ότι εισαι ΧΑτης είτε σταματας να γράφεις μέχρι να παγώσει η κόλαση.

Απλό;

alex14
08/10/2013, 14:31
Κακώς το πιστεύεις αυτό.

Είναι σταθερά κολλημένοι στο 7%



Συμφωνω

http://www.naftemporiki.gr/story/712367

"Δικαιολογημένες για το 76,6% των πολιτών οι συλλήψεις των ηγετών της Χρυσής Αυγής"

Και λεω εγω, ποια ειναι η θεση του υπολοιπου 23% ?
Το 76,6 % δυστυχως ειναι πολυ μικρο ποσοστο.

gata_kontos
08/10/2013, 14:33
Κοίτα να δεις, επειδή δεν ειμαστε παιδάκια και δεν τρώμε μαλακόχορτο, είτε σταματάς να το παιζεις εξυπνίδης και να νομίζεις ότι ειμαστε μαλάκες και δεν καταλάβαμε ότι εισαι ΧΑτης είτε σταματας να γράφεις μέχρι να παγώσει η κόλαση.

Απλό;
Μαλάκες είστε αν καταλάβατε ότι είμαι, γιατί δεν είμαι! Και δεν είναι εξύβριση αυτό. Κατεβάζω την ταμπέλα που θέλεις να μου κολλήσεις και η συμπεριφορά μόνο η δική σου υποδηλώνει ότι έχεις την ιδεολογία της ΧΑ.

OldMan
08/10/2013, 14:41
Μαλάκες είστε αν καταλάβατε ότι είμαι,
Μπινελίκι υπό όρους...??

sniper
08/10/2013, 14:42
Μαλάκες είστε αν καταλάβατε ότι είμαι, γιατί δεν είμαι! Και δεν είναι εξύβριση αυτό. Κατεβάζω την ταμπέλα που θέλεις να μου κολλήσεις και η συμπεριφορά μόνο η δική σου υποδηλώνει ότι έχεις την ιδεολογία της ΧΑ.

Τις τακτικές αυτές τις γνωρίζουμε καλυτερα από σένα. Κι ο Γραμματέας του τον αποκύρηξε τον ναζισμό στον Κορυδαλλό.

Με τις ευχές μας.

pipe_smoker
08/10/2013, 14:42
Συμφωνω

http://www.naftemporiki.gr/story/712367

"Δικαιολογημένες για το 76,6% των πολιτών οι συλλήψεις των ηγετών της Χρυσής Αυγής"

Και λεω εγω, ποια ειναι η θεση του υπολοιπου 23% ?
Το 76,6 % δυστυχως ειναι πολυ μικρο ποσοστο.


Πολύ κοντινό μου πρόσωπο δούλευε μέχρι πριν λίγο καιρό σε εταιρία δημοσκοπήσεων (μία από τις πιο γνωστές).

Άμα αρχίσουμε να λέμε ιστορίες θα γελάνε μέχρι και τα θλιμμένα ιμότικον.

Κι επειδή μία μικρή σχέση την έχω κι εγώ με το αντικείμενο, σου φκιάνω ερωτηματολόγιο που σε κατευθύνω να μου πεις αυτό ακριβώς που θέλω (ή δε σου δίνω σαφή επιλογή να πεις αυτό που θες) και δεν έχεις πάρει χαμπάρι.
Μιλάμε μούρλια όμως. Να γλύφεις και τα δάχτυλά σου. Και χωρίς μαγείρεμα μετά άμα λάχει για να είμαστε και κύριοι.

Οι δημοσκοπήσεις είναι κατά παραγγελία και για τον ΜΠέο.-
Εξήγησα και νωρίτερα ποιός είναι ο σκοπός τους.

Με την καλή έννοια το λέω και φιλικά πάντα (δεν επιτίθεμαι σε κανέναν):)

OldMan
08/10/2013, 14:44
Με την καλή έννοια το λέω και φιλικά πάντα (δεν επιτίθεμαι σε κανέναν):)
Πήξαμε στις αδερφές ρε πστμ...

pipe_smoker
08/10/2013, 14:44
Μπινελίκι υπό όρους...??

Το συγκεκριμένο χαρακτηρισμό εγώ τον αποδέχομαι άνευ όρων.

(να μου πεις για πάτημα συμπλέκτη, εκεί να το κουβεντιάσουμε)

sniper
08/10/2013, 14:45
Πολύ κοντινό μου πρόσωπο δούλευε μέχρι πριν λίγο καιρό σε εταιρία δημοσκοπήσεων (μία από τις πιο γνωστές).

Άμα αρχίσουμε να λέμε ιστορίες θα γελάνε μέχρι και τα θλιμμένα ιμότικον.

Κι επειδή μία μικρή σχέση την έχω κι εγώ με το αντικείμενο, σου φκιάνω ερωτηματολόγιο που σε κατευθύνω να μου πεις αυτό ακριβώς που θέλω (ή δε σου δίνω σαφή επιλογή να πεις αυτό που θες) και δεν έχεις πάρει χαμπάρι.
Μιλάμε μούρλια όμως. Να γλύφεις και τα δάχτυλά σου. Και χωρίς μαγείρεμα μετά άμα λάχει για να είμαστε και κύριοι.

Οι δημοσκοπήσεις είναι κατά παραγγελία και για τον ΜΠέο.-
Εξήγησα και νωρίτερα ποιός είναι ο σκοπός τους.

Με την καλή έννοια το λέω και φιλικά πάντα (δεν επιτίθεμαι σε κανέναν):)

Οι εταιρείες δημοσκοπήσεων πληρώνονται. Από τα κανάλια... τα οποία χρωστανε και του μαναβη... κι αρα δανειζονται απο τις τράπεζες... που τις "ελεγχει" το κράτος, δλδ η Κυβέρνηση.

Αλλες δημοσκοπήσεις δείχνουν στην τιβί κι άλλες παιρνουν για να δουν τι παίζει.

OldMan
08/10/2013, 14:45
(να μου πεις για πάτημα συμπλέκτη, εκεί να το κουβεντιάσουμε)
βλ. άνωθεν..

pipe_smoker
08/10/2013, 14:45
Πήξαμε στις αδερφές ρε πστμ...


Το συγκεκριμένο χαρακτηρισμό εγώ τον αποδέχομαι άνευ όρων.

(να μου πεις για πάτημα συμπλέκτη, εκεί να το κουβεντιάσουμε)


Ταυτόχρονα όμως ρε πστ μου???
Ούτε λεπτό διαφορά???:bawl:

Pan (dvs)
08/10/2013, 14:48
Ταυτόχρονα όμως ρε πστ μου???
Ούτε λεπτό διαφορά???:bawl:

Αν απ'ολη την ιστορια σε πειραξε η διαφορα του ενος λεπτου ,μαλλον εχουμε προβλημα.:D

gata_kontos
08/10/2013, 14:48
"Μη νομίζεις ότι είμαστε μαλάκες και δεν καταλάβαμε ότι είσαι!" Δηλαδή θεωρεί λογικό ότι αν δεν καταλάβατε ότι είμαι, είστε!
Προσωπικά δε θεωρώ ότι είστε, ότι κι αν καταλάβατε. Μπορεί να είναι οποιοσδήποτε, αλλά δε νομίζω ότι το τι κατάλαβε ο καθένας είναι κριτήριο απονομής του τίτλου. Εγώ πάντως δεν είμαι.*


*ΧΑ

Pan (dvs)
08/10/2013, 14:51
Διαθετει καναπε ψυχαναλυσης το φορουμ η να απευθυνθω αλλου?

Και μη μου πει κανεις "σιγα καλε";)

AristidisZ
08/10/2013, 14:51
"Μη νομίζεις ότι είμαστε μαλάκες και δεν καταλάβαμε ότι είσαι!" Δηλαδή θεωρεί λογικό ότι αν δεν καταλάβατε ότι είμαι, είστε!
Προσωπικά δε θεωρώ ότι είστε, ότι κι αν καταλάβατε. Μπορεί να είναι οποιοσδήποτε, αλλά δε νομίζω ότι το τι κατάλαβε ο καθένας είναι κριτήριο απονομής του τίτλου. Εγώ πάντως δεν είμαι.*


αυτό ακριβώς
(http://www.youtube.com/watch?v=8Ud2UhW6LIs)

gata_kontos
08/10/2013, 14:51
Τις τακτικές αυτές τις γνωρίζουμε καλυτερα από σένα. Κι ο Γραμματέας του τον αποκύρηξε τον ναζισμό στον Κορυδαλλό.

Με τις ευχές μας.

Τις δέχομαι. Από κει και πέρα δε θα ζοριστώ για τα συμπεράσματα και τις πεποιθήσεις σου. Εξάλλου αν κάποιος παραδέχτηκε τη φασιστική νοοτροπία που τον διακατέχει, αυτός δεν ήμουν εγώ.

stam2
08/10/2013, 14:51
με κάθε ειλικρίνια και χωρίς πονηριά η παρακάτω ερώτηση:

αν κάποιος έχει μία παραπλήσια άποψη με τον gata_xontros και επιχειρήσει να την μεταφέρει πιστεύετε ότι μετά τις τελευταίες 3-4 σελίδες θα το κάνει ή όχι....?

Sapadak
08/10/2013, 14:51
xmmm

300960

OldMan
08/10/2013, 14:51
"Μη νομίζεις ότι είμαστε μαλάκες και δεν καταλάβαμε ότι είσαι!" Δηλαδή θεωρεί λογικό ότι αν δεν καταλάβατε ότι είμαι, είστε!
Προσωπικά δε θεωρώ ότι είστε, ότι κι αν καταλάβατε. Μπορεί να είναι οποιοσδήποτε, αλλά δε νομίζω ότι το τι κατάλαβε ο καθένας είναι κριτήριο απονομής του τίτλου. Εγώ πάντως δεν είμαι.*
*ΧΑ
Όπως έλεγε και ο Γαλιλαίος..

Να κι αν είσαι, να κι αν δεν είσαι..!!!

sniper
08/10/2013, 14:56
Μπορουμε να συγκεντρωθουμε στο θέμα μας; Αρκετα ξεφύγαμε.

pipe_smoker
08/10/2013, 14:59
Οι εταιρείες δημοσκοπήσεων πληρώνονται. Από τα κανάλια... τα οποία χρωστανε και του μαναβη... κι αρα δανειζονται απο τις τράπεζες... που τις "ελεγχει" το κράτος, δλδ η Κυβέρνηση.

Αλλες δημοσκοπήσεις δείχνουν στην τιβί κι άλλες παιρνουν για να δουν τι παίζει.

Δε διαφωνώ.

Άλλες δημοσκοπήσεις μας πασάρουν κι άλλες κάνουν για να δουν τί πραγματικά παίζει όπως λες. Απλά οι δεύτερες δε φτάνουν ποτέ στα δικά μας χέρια/μάτια/αυτιά κλπ.

sniper
08/10/2013, 15:00
Δε διαφωνώ.

Άλλες δημοσκοπήσεις μας πασάρουν κι άλλες κάνουν για να δουν τί πραγματικά παίζει όπως λες. Απλά οι δεύτερες δε φτάνουν ποτέ στα δικά μας χέρια/μάτια/αυτιά κλπ.

Γι αυτό και λέγονται μυστικές.

sonic22
08/10/2013, 16:22
Όπως στις προηγούμενες, έτσι και στις επόμενες εκλογές, αν υπάρχει συμφέρον να μπουν τα αυγά βουλή (έστω κι αποδυναμωμένα) θα μπουν. Αν όχι, δε θα μπουν.
Κατα πώς φαίνεται μέχρι στιγμής, αυτοί που κάνουν τα κουμάντα δεν τους θέλουν πλέον στα έδρανα.
Θα δείξει. Πραγματικες ερωτησεις επιδει δεν μπορω να ακουλουθησω τα λογικα βηματα για να φτασω στα ιδια συμπερασματα...
1. Ποιοι ειναι αυτοι που εχουν συμφερον να εχει υψιλα ποσοστα η ΧΑ; Ποιο ακριβος ειναι το συμφερον αυτο;
Γιατι εγω βλεπω μια ΧΑ που το μονο που κανει ειναι να τρωει σημαντικα ποσοστα απο την ΝΔ. Ειναι πιο συμαντικη η ΧΑ για τους κουμανταδορους, απο την ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Ποια ειναι η αναγκη που καλυψε η ΧΑ αλλα πλεον δεν υπαρχει και την διωχνουν;
2. Ποιοι ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο;
Καναλαρχες; Αμερικανοι; Γερμανοι; εξωγηινοι; εσωγηινοι; νεφελιμ;
Και καταναλωνουν τοση ενεργεια για την Ελλαδα; Τοσο σημαντικη χωρα ειμαστε ρε φουστη μου...

stefanos
08/10/2013, 16:43
Πραγματικες ερωτησεις επιδει δεν μπορω να ακουλουθησω τα λογικα βηματα για να φτασω στα ιδια συμπερασματα...
1. Ποιοι ειναι αυτοι που εχουν συμφερον να εχει υψιλα ποσοστα η ΧΑ; Ποιο ακριβος ειναι το συμφερον αυτο;
Γιατι εγω βλεπω μια ΧΑ που το μονο που κανει ειναι να τρωει σημαντικα ποσοστα απο την ΝΔ. Ειναι πιο συμαντικη η ΧΑ για τους κουμανταδορους, απο την ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Ποια ειναι η αναγκη που καλυψε η ΧΑ αλλα πλεον δεν υπαρχει και την διωχνουν;
2. Ποιοι ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο;
Καναλαρχες; Αμερικανοι; Γερμανοι; εξωγηινοι; εσωγηινοι; νεφελιμ;
Και καταναλωνουν τοση ενεργεια για την Ελλαδα; Τοσο σημαντικη χωρα ειμαστε ρε φουστη μου...

Α Αυτό βασίζεται σε νούμερα ή είναι υπόθεση που πηγάζει από την "τοποθέτηση" δεξιά από την δεξιά ?
Β ολοι, Είμαστε η σημαντικότερη χώρα του κόσμου γενικότερα και επίκεντρο των πάντων.

MG-KTiNoS
08/10/2013, 16:57
Το γκάλοπ είναι εργαλείο και παίζει το ρόλο του.
Πολλοί θα συνταχτούν με το νικητή για λόγους συμφέροντος.
(για να μη χα΄σουν τη θέση τους, για να βρουν δουλειά, για να κλείσουν μπίζνεςκλπ κλπ)
Δεν είναι τυχαίο αυτό που λέει ο πίπας ότι οι Έλληνες πάνε με το νικητή.
Απόλυτα λογικό είναι αφού δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους διαφορετικά.

Είναι αλήθεια ότι τους ΧΑ ΔΕΝ τους θέλουν στα έδρανα για πολλούς λόγους
- Εβραϊκό λόμπι
-Επικείμενη προεδρία ΕΕ
-Απέχθεια των Γερμανών προς αυτά το υποκείμενα
-Τσαμπουκάς των δανειστών
ΚΑΙ
απειλές προς κυβερνητικά στελέχη
Το πιο σοβαρό απ όλα.
Δεν ανέχονται να τους απειλούν και να τους φοβερίζουν.
Σήμερα θα υπερασπίσουμε το σύνταγμα, αύριο θα κάνουμε πραξικόπημα, μεθαύριο θα πάρουμε τη βουλή
Αυτά ρε σάχλα τα κάνουν δεν τα λένε !

Κανένας μονάρχης δεν θα το δέχονταν αυτό.

(ξέρω και λεπτομέρειες επ αυτού από πρώτο χέρι)


-ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΞΕΚΩΛΑΤΕ :D-

sniper
08/10/2013, 17:05
....
-Απέχθεια των Γερμανών προς αυτά το υποκείμενα
.....

Κανένας μονάρχης δεν θα το δέχονταν αυτό.

(ξέρω και λεπτομέρειες επ αυτού από πρώτο χέρι)


....

Μην ορκίζεσαι.

Μπα; Γνωρίζετε κι εσείς τον Μεγαλειότατο;

el_hymador
08/10/2013, 17:11
Πραγματικες ερωτησεις επιδει δεν μπορω να ακουλουθησω τα λογικα βηματα για να φτασω στα ιδια συμπερασματα...
1. Ποιοι ειναι αυτοι που εχουν συμφερον να εχει υψιλα ποσοστα η ΧΑ; Ποιο ακριβος ειναι το συμφερον αυτο;
Γιατι εγω βλεπω μια ΧΑ που το μονο που κανει ειναι να τρωει σημαντικα ποσοστα απο την ΝΔ. Ειναι πιο συμαντικη η ΧΑ για τους κουμανταδορους, απο την ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Ποια ειναι η αναγκη που καλυψε η ΧΑ αλλα πλεον δεν υπαρχει και την διωχνουν;
2. Ποιοι ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο;
Καναλαρχες; Αμερικανοι; Γερμανοι; εξωγηινοι; εσωγηινοι; νεφελιμ;
Και καταναλωνουν τοση ενεργεια για την Ελλαδα; Τοσο σημαντικη χωρα ειμαστε ρε φουστη μου...

1. Πολλοί και για διάφορους λόγους... δεν ψήφισαν μόνο απογοητευμένοι ΝΔτες ΧΑ, πήρε ψήφους από ετερόκλητο κόσμο, ακόμα και απο διαμετρικά αντίθετους ιδεολογικά. Το συμφέρον είναι ότι βάζεις τον μλκ μπροστά και εσύ κάνεις slip streaming από πίσω του και αυτό έχει βολέψει τους πάντες, από τα κόμματα εξουσίας, την αντιπολίτευση, μέχρι την άκρα αριστέρα. Αποπροσανταολισμός, συσπείρωση, φαμφάρες και κορώνες, ακόμα και λόγο ύπαρξης βρήκαν πολλοί εξαιτίας της ΧΑ.

2. Πολλοί και για διάφορους λόγους πάλι... οι αυτόχθονες ιθαγενείς κουμανταδόροι καταναλώνουν σαφώς όλη τους την ενέργεια εδώ γιατί από εδώ θρέφονται, οι αλλοδαποί κουμανταδόροι χεσμένους μας έχουν, αλλά σκέψου πόσο εύκολο είναι να ελέγξεις ένα κουράδι σε μια μικρή γωνιά του κόσμου, το οποίο κουμαντάρετε σε πρώτο επίπεδο από -αποδεδειγμένα- διεφθαρμένους οπορτουνιστές.

Συνομωσιολογίες δεν υπάρχουν, ούτε υποχθόνια σχέδια που εξελίσσονται σε διάρκεια ετών, υπαρχουν απλά ευκαιρίες, προκύπτουν, και εμείς έχουμε δώσει πάααααααρα πολλές.

AristidisZ
08/10/2013, 17:20
Μπα; Γνωρίζετε κι εσείς τον Μεγαλειότατο;

για να μαζευόμαστε ένας - ένας σιγά σιγά :bawl:

sonic22
08/10/2013, 17:38
1. Πολλοί και για διάφορους λόγους.
2. Πολλοί και για διάφορους λόγους πάλι.

Συνομωσιολογίες δεν υπάρχουν, ούτε υποχθόνια σχέδια που εξελίσσονται σε διάρκεια ετών, υπαρχουν απλά ευκαιρίες, προκύπτουν, και εμείς έχουμε δώσει πάααααααρα πολλές.
Αρα κανεις συγκεκριμένα και τελικα μιλαμε για αντιδραση(οπορτουνισμος) καποιων σε μια "αυθορμητη" κατασταση.
Συμφωνουμε γενικα αλλα την απαντηση την θελω απο αυτους που διατείνονται οτι υπαρχει συνωμοσια και κεντρα(?) που δημιουργουν και ελεγχουν τις καταστασεις.

THEOD
08/10/2013, 17:49
Πραγματικες ερωτησεις επιδει δεν μπορω να ακουλουθησω τα λογικα βηματα για να φτασω στα ιδια συμπερασματα...
1. Ποιοι ειναι αυτοι που εχουν συμφερον να εχει υψιλα ποσοστα η ΧΑ; Ποιο ακριβος ειναι το συμφερον αυτο;
Γιατι εγω βλεπω μια ΧΑ που το μονο που κανει ειναι να τρωει σημαντικα ποσοστα απο την ΝΔ. Ειναι πιο συμαντικη η ΧΑ για τους κουμανταδορους, απο την ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Ποια ειναι η αναγκη που καλυψε η ΧΑ αλλα πλεον δεν υπαρχει και την διωχνουν;


1. Εγώ θα έλεγα ότι η ΧΑ ήταν χρήσιμη ως ένα βαθμό και λειτούργησε ως ανάχωμα ώστε ψήφοι οργισμένων ανθρώπων που δεν θα ψήφιζαν με τίποτα τα 2 συστημικά κόματα (ΝΔ και ΠΑΣΟΚ) να ΜΗΝ κατευθυνθούν προς τον Σύριζα ο οποίος έτσι θα εξασφάλιζε χαλαρή νίκη (αν όχι αυτοδυναμία) στις προηγούμενες εκλογές...Κάτι σαν την βαλβίδα ασφαλείας της χύτρας ταχύτητας ένα πράγμα... Φυσικά από τότε κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι... Η παραπέρα δημοσκοπική άνοδος ήταν ανησυχητική, οι ίδιοι οι Χρυσαυγίτες ως γνήσια ζώα καβάλησαν το καλάμι και αρχίσανε τους χοντροτσαμπουκάδες χωρίς καν να κρατάνε τα προσχήματα, ο κίνδυνος το προφίλ του succsess story να μετατραπεί σε failed state μεγάλωνε κάθε μέρα, οι "δανειστές" άρχισαν να διαμαρτύρονται, ήρθε και η δολοφόνία, και έδεσε το γλυκό...

Η εντολή ήταν "τελειώστε τους". Το πρόβλημα είναι ότι άλλο να το λες και άλλο να το κάνεις ειδικά όταν έχεις απέναντί σου την κοινωνία να σε μουντζώνει νυχθημερόν και σαν εργαλείο ένα κράτος (δημόσιοα διοίκηση, δικαισύνη κλπ) που δουλεύει 100 φορές λιγότερο αποδοτικά από το τελευταίο μπουρδέλο ...

nickald
08/10/2013, 17:55
1. Εγώ θα έλεγα ότι η ΧΑ ήταν χρήσιμη ως ένα βαθμό και λειτούργησε ως ανάχωμα ώστε ψήφοι οργισμένων ανθρώπων που δεν θα ψήφιζαν με τίποτα τα 2 συστημικά κόματα (ΝΔ και ΠΑΣΟΚ) να ΜΗΝ κατευθυνθούν προς τον Σύριζα ο οποίος έτσι θα εξασφάλιζε χαλαρή νίκη (αν όχι αυτοδυναμία) στις προηγούμενες εκλογές...Κάτι σαν την βαλβίδα ασφαλείας της χύτρας ταχύτητας ένα πράγμα... Φυσικά από τότε κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι... Η παραπέρα δημοσκοπική άνοδος ήταν ανησυχητική, οι ίδιοι οι Χρυσαυγίτες ως γνήσια ζώα καβάλησαν το καλάμι και αρχίσανε τους χοντροτσαμπουκάδες χωρίς καν να κρατάνε τα προσχήματα, ο κίνδυνος το προφίλ του succsess story να μετατραπεί σε failed state μεγάλωνε κάθε μέρα, οι "δανειστές" άρχισαν να διαμαρτύρονται, ήρθε και η δολοφόνία, και έδεσε το γλυκό...

Η εντολή ήταν "τελειώστε τους". Το πρόβλημα είναι ότι άλλο να το λες και άλλο να το κάνεις ειδικά όταν έχεις απέναντί σου την κοινωνία να σε μουντζώνει νυχθημερόν και σαν εργαλείο ένα κράτος (δημόσιοα διοίκηση, δικαισύνη κλπ) που δουλεύει 100 φορές λιγότερο αποδοτικά από το τελευταίο μπουρδέλο ...

+1250

ggs
08/10/2013, 18:02
ο τσομπανος με το τσομπανοσκυλο τα προβατα σαλαγανε...
το τσομπανοσκυλο πηγε να παρει την γκλιτσα απ τον τσομπανο κι αυτος του εδωσε κλοτσιά..
λουφαξε το τσομπανοσκυλο και μαζι με τον τσομπανο τα προβατα σαλαγανε...

...που ειναι ο λυκος..οεο.:lol:

LOUKILOUK
08/10/2013, 18:56
με κάθε ειλικρίνια και χωρίς πονηριά η παρακάτω ερώτηση:

αν κάποιος έχει μία παραπλήσια άποψη με τον gata_xontros και επιχειρήσει να την μεταφέρει πιστεύετε ότι μετά τις τελευταίες 3-4 σελίδες θα το κάνει ή όχι....?

Νομίζω ότι έχει σοβαρή βάση κάποια από αυτά που λέει... δώστε του λίγο "χώρο" και μην είστε προπέτες και ξερόλες...Εμένα μου φαίνετε λίγο μπερδεμένος κάπου, αλλά ίσως και αυτός να μην το έχει ξεκαθαρίσει μέσα του όπως και πολύ άλλοι από μας...
Δεν είναι απλό ας πούμε να αποφασίσεις αν πρέπει να φερθείς σαν δημοκράτης απέναντι σε φασιστοειδή που δεν σέβονται τον θεσμό και θα θελαν να τον καταλύσουν...Αν το κάνεις κινδυνεύεις να ηττηθείς και εσύ και κατ επέκταση η δημοκρατία, αν πάλι φερθείς αντιδημοκρατικά ποιος σου λέει ότι δεν έχεις ήδη χάσει μιας και έγινες σαν και αυτούς που καταδικάζεις....Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα; ναι ή όχι;
Το επόμενο που λέει αν κατάλαβα καλά είναι ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε και τους υπόλοιπους κλέφτες και εμμέσως δολοφόνους επίσης στρέφόμενοι αποκλειστικά κατά των φασιστών δολοφόνων ...σωστό αλλά κατά την γνώμη μου ένα ένα και με την σειρά...., όλα μαζί δεν γίνονται...
Κατά τα άλλα η αγωνία που εκφράζει είναι ότι με την υπερβολή των μέσων στην προβολή της εγκληματικής δράσης της ΧΑ ίσως το αποτέλεσμα στην άποψη του κόσμου να είναι διαφορετικό από ότι περιμένουν και τελικά να γίνουν ήρωες τα τομάρια...δεν είναι και παράλογο...
Μακάρι να είναι σαν τα μαγιάτικα που λέει ο Βύρωνας αλλά δυστυχώς εγώ δεν το βλέπω και ο μόνος λόγος που δεν θα στοιχημάτιζα είναι γιατί δεν γουστάρω να κερδίζω στοιχήματα που στην πραγματικότητα θα γούσταρα να χάσω...
Στην τελική ο κοντός είναι γάτα και ας του την πέφτετε από παντού...αν είναι τέτοιο το επίπεδο του μέσου ΧΑυγίτη τα πράγματα είναι πολύ ποιο ζόρικα από όσο νομίζουμε...


υ.γ.1 Κοντέ γάτε αν έχω κάνει κάπου λάθος σε όσα κατάλαβα με διορθώνεις άμμεσα....
υ.γ.2 Δεν με ενδιαφέρει (στα @ρχίδια@ μου που θα έλεγε και ο σκοπευτής...), αν πέφτω μέσα σε προσωπικό επίπεδο για τον συγκεκριμένο χρήστη, αλλά γενικά δεν γουστάρω το μπούλινκγ που γίνετε συχνά εδώ μέσα, και κάποιοι το θεωρούν "σκληρό", "αντρικό" χιούμορ... Το χιούμορ προϋποθέτει αυτοσαρκασμό και αμφίδρομη επικοινωνία, αλλιώς είναι πλάκα, επιπέδου κακόγουστης φάρσας...
Τα σέβη μου....

AristidisZ
08/10/2013, 19:08
μπλέκετε τον "ινστροχτουρισμό" με τα μπερδεμένα μυαλά

κακώς

sonic22
08/10/2013, 19:58
1. Εγώ θα έλεγα ότι η ΧΑ ήταν χρήσιμη ως ένα βαθμό και λειτούργησε ως ανάχωμα
Αν κανεις κοιταξει τα νουμερα της εκλογικης αναμετρησης του Μαιου 2012 σε σχεση με του 2009 θα δει οτι αν προσθεσεις τις "διαρροες" των κομματων που εχασαν ψηφοφορους (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ) εχεις ενα συνολο 3.486(χιλιαδων) ψηφοφορων.
Αν απο αυτους αφερεσεις 807(χιλιαδες) (αποχη, ακυρα-λευκα και πολυ μικρα κομματα(κατω απο 100(χιλιαδες)) σου μενει ενα καθαρο 2.679(χιλιαδες) που αλλαξαν κομμα.
Αν μετα προσθεσεις ολα τα κομματα που μαζεψαν ψηφοφορους (ΚΚΕ,ΟΙΚΟΛ,ΑΝΕΛ,ΔΗΜΑΡ,ΔΗΣΥ,ΔΗΞΑ,ΔΡΑΣΗ) εχεις βρει 1.499(χιλιαδες) απο τους 2.679(χιλιαδες).
Υπολοιπονται 1.167(χιλιαδες)
Ο ΣΥΡΙΖΑ πηρε 746(χιλιαδες) νεους ψηφους και απομενουν οι 421(χιλιαδες) νεοι ψήφοι της ΧΑ (ειχε 19χιλιαδες απο πριν).
Τελος η διαφορα ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ ηταν 131(χιλιαδες) ψηφοι.

Που βλεπεις το αναχωμα λοιπον; Τι σε κανει να πιστευεις οτι αυτοι οι 421 χιλιαδες ψηφοφοροι θα μοιραζονταν ετσι ωστε να κερδισει τις εκλογες ο ΣΥΡΙΖΑ;

Αν συγκρηνουμε τις εκλογες του Ιουνη 2012 σε σχεση με τον Μαιο τα νουμερα εχουν ως εξεις:
Χαμενες/κερδισμενες/κουνημενες ψηφοι 1.089(χιλιαδες) στις οποιες προστιθενται 126(χιλιαδες) απο νεους ψηφους (αυτοι που δεν ειχαν παει τον Μαι).
Αρα συνολο "απωλειων" 1.227(χιλιαδες) ψυφοι.
Ολοι χασανε (ΧΑ -14(χιλιαδες) ψηφους) εκτος απο τον ΣΥΡΙΖΑ που πηρε 594(χιλιαδες) ψηφους παραπανω και την ΝΔ που πηρε 633(χιλιαδες) ψηφους παραπανω.
Διαφορα ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ 170(χιλιαδες) ψηφοι.
Μεγαλωσε δλδ.

Αρα απο που βγαινει η θεωρια του αναχωματος;




υ.γ.1 Ειναι εκδικτικο πως απο το 2009 μεχρι τον Ιουνιο του 2012
Το ΛΑΟΣ εχασε συνολικα 289(χιλιαδες) ψηφοφορους.
Η δε ΝΔ για την ιδια περιοδο εχασε 470(χιλιαδες).
Η ΧΑ συνολικα πηρε 407(χιλιαδες).

υ.γ.2 τα στοιχεια απο εδω (http://www.ypes.gr/el/Elections/NationalElections/Results/)
υ.γ.3

stefanos
08/10/2013, 20:16
Αρα απο που βγαινει η θεωρια του αναχωματος;


υ.γ. τα στοιχεια εδω (http://www.ypes.gr/el/Elections/NationalElections/Results/)

Από το γεγονός ότι πλέον τα κυβερνητικά κόμματα θεωρούνται "μνημονιακά" ενώ τα υπόλοιπα "αντιμνημονιακά".
Ο Ελληνας ψηφοφόρος χαλαρά ψηφίζει ΧΑ και στα καπάκια ΣΥΡΙΖΑ.
Ο Γλέζος και ο Μηχαλολιάκος ανήκουν στους αντιμνημονιακούς, ενα πράμα.
Τι έλεγα πρίν για πολίτες?
Ρε πρώτα πρέπει να γίνουμε άνθρωποι.

tamar
08/10/2013, 20:18
Νομίζω ότι έχει σοβαρή βάση κάποια από αυτά που λέει... δώστε του λίγο "χώρο" και μην είστε προπέτες και ξερόλες...Εμένα μου φαίνετε λίγο μπερδεμένος κάπου, αλλά ίσως και αυτός να μην το έχει ξεκαθαρίσει μέσα του όπως και πολύ άλλοι από μας...
Δεν είναι απλό ας πούμε να αποφασίσεις αν πρέπει να φερθείς σαν δημοκράτης απέναντι σε φασιστοειδή που δεν σέβονται τον θεσμό και θα θελαν να τον καταλύσουν...Αν το κάνεις κινδυνεύεις να ηττηθείς και εσύ και κατ επέκταση η δημοκρατία, αν πάλι φερθείς αντιδημοκρατικά ποιος σου λέει ότι δεν έχεις ήδη χάσει μιας και έγινες σαν και αυτούς που καταδικάζεις....Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα; ναι ή όχι;
Το επόμενο που λέει αν κατάλαβα καλά είναι ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε και τους υπόλοιπους κλέφτες και εμμέσως δολοφόνους επίσης στρέφόμενοι αποκλειστικά κατά των φασιστών δολοφόνων ...σωστό αλλά κατά την γνώμη μου ένα ένα και με την σειρά...., όλα μαζί δεν γίνονται...
Κατά τα άλλα η αγωνία που εκφράζει είναι ότι με την υπερβολή των μέσων στην προβολή της εγκληματικής δράσης της ΧΑ ίσως το αποτέλεσμα στην άποψη του κόσμου να είναι διαφορετικό από ότι περιμένουν και τελικά να γίνουν ήρωες τα τομάρια...δεν είναι και παράλογο...
Μακάρι να είναι σαν τα μαγιάτικα που λέει ο Βύρωνας αλλά δυστυχώς εγώ δεν το βλέπω και ο μόνος λόγος που δεν θα στοιχημάτιζα είναι γιατί δεν γουστάρω να κερδίζω στοιχήματα που στην πραγματικότητα θα γούσταρα να χάσω...
Στην τελική ο κοντός είναι γάτα και ας του την πέφτετε από παντού...αν είναι τέτοιο το επίπεδο του μέσου ΧΑυγίτη τα πράγματα είναι πολύ ποιο ζόρικα από όσο νομίζουμε...


υ.γ.1 Κοντέ γάτε αν έχω κάνει κάπου λάθος σε όσα κατάλαβα με διορθώνεις άμμεσα....
υ.γ.2 Δεν με ενδιαφέρει (στα @ρχίδια@ μου που θα έλεγε και ο σκοπευτής...), αν πέφτω μέσα σε προσωπικό επίπεδο για τον συγκεκριμένο χρήστη, αλλά γενικά δεν γουστάρω το μπούλινκγ που γίνετε συχνά εδώ μέσα, και κάποιοι το θεωρούν "σκληρό", "αντρικό" χιούμορ... Το χιούμορ προϋποθέτει αυτοσαρκασμό και αμφίδρομη επικοινωνία, αλλιώς είναι πλάκα, επιπέδου κακόγουστης φάρσας...
Τα σέβη μου....
:a10:

sonic22
08/10/2013, 20:33
Ο Ελληνας ψηφοφόρος χαλαρά ψηφίζει ΧΑ και στα καπάκια ΣΥΡΙΖΑ.
Ακομα και ετσι να ειναι (που δεν ειναι) πως στοιχειοθετειτε η θεωρια του αναχωματος;

AUFGEBRACHT
08/10/2013, 21:05
1. Εγώ θα έλεγα ότι η ΧΑ ήταν χρήσιμη ως ένα βαθμό και λειτούργησε ως ανάχωμα ώστε ψήφοι οργισμένων ανθρώπων που δεν θα ψήφιζαν με τίποτα τα 2 συστημικά κόματα (ΝΔ και ΠΑΣΟΚ) να ΜΗΝ κατευθυνθούν προς τον Σύριζα ο οποίος έτσι θα εξασφάλιζε χαλαρή νίκη (αν όχι αυτοδυναμία) στις προηγούμενες εκλογές...Κάτι σαν την βαλβίδα ασφαλείας της χύτρας ταχύτητας ένα πράγμα...

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου; Η Χ.Α. εξυπηρετούσε άλλα συμφέροντα και δεν έπαιξε το ρόλο αναχώματος απέναντι σε μία (απίθανη) νίκη του ΣΥΡΙΖΑ. Το ρόλο αναχώματος έπαιξαν μια χαρά τα ΜΜΕ (όπως και με τη Χ.Α.) με τη δραχμολαγνεία. Όποιος δουλεύει ή δούλευε σε τράπεζα ξέρει πολύ καλά τί κλίμα τρομοκρατίας υπήρχε στον κόσμο για τις καταθέσεις και τις οικονομίες του.

AUFGEBRACHT
08/10/2013, 21:09
Όχι, bultaco. Αλλά αυτός ο όρος δεν αναγράφεται πουθενά στους Κανόνες λειτουργίας.

Για Τραμπουλτάκο το κόβω...

gata_kontos
08/10/2013, 22:49
Για Τραμπουλτάκο το κόβω...
Πρόσεχε γιατί σήμερα οι κάρτες για εξύβριση βγαίνουν εύκολα! :rolleyes:

gata_kontos
08/10/2013, 23:02
Έλα ντε?:confused:

Γι'αυτό τονε ρωτάω κι εγώ μπας και δεν κατάλαβα καλά κι εννοεί γι'αλλού.

(από το Φλεβάρη τον είχε το λογαριασμό στο βαρέλι να ωριμάζει πριν μπει κι αρχίσει. Μιλάμε για υπομονή όχι μλκίες.
Είναι μια κλάση κάτω από το average troll της Παρασκευής. Αυτό τουλάχιστον ας του το αναγνωρίσουμε.)

Συγχαρητήρια για το δημοκρατικό σου πνεύμα. Καθόλου φασιστικό το να προσπαθήσεις να μιλήσεις όπως κάτι γκόμενες που λένε μυστικά μεταξύ τους στο αυτί ενώ παρευρίσκονται κι άλλα άτομα σε μια παρέα, πιστεύοντας ότι πιθανόν να μη δώσω σημασία στην κίτρινη γραμμή
Επίσης καθόλου φασιστικό το να κάνεις έρευνα για τη δραστηριότητά μου στο φόρουμ και να την κοινοποιήσεις στους ενδιαφερόμενους.
Είσαι, είσαι... ο ορισμός του αντιφασίστα :rolleyes:

Κάτσε να κόψω καλύτερα τη φατσούλα που υποδηλώνει σαρκασμό, γιατί μου κόστισε ήδη 5 πόντους!

MG-KTiNoS
08/10/2013, 23:09
Μην ορκίζεσαι.

Μπα; Γνωρίζετε κι εσείς τον Μεγαλειότατο;

Όχι γνωρίζω τη μάνα του παιδιού που έφαγε τη μαχαιριά στο λαιμό στο Π Φάληρο...

MG-KTiNoS
08/10/2013, 23:11
Έλα ντε?:confused:

Γι'αυτό τονε ρωτάω κι εγώ μπας και δεν κατάλαβα καλά κι εννοεί γι'αλλού.

(από το Φλεβάρη τον είχε το λογαριασμό στο βαρέλι να ωριμάζει πριν μπει κι αρχίσει. Μιλάμε για υπομονή όχι μλκίες.
Είναι μια κλάση κάτω από το average troll της Παρασκευής. Αυτό τουλάχιστον ας του το αναγνωρίσουμε.)

Μπα ολ τάιμ κλάσικ είναι αυτό...
Το έχουμε ξαναδεί ουκ ολίγες στα φλόρουμ.

pipe_smoker
09/10/2013, 06:51
Πραγματικες ερωτησεις επιδει δεν μπορω να ακουλουθησω τα λογικα βηματα για να φτασω στα ιδια συμπερασματα...
1. Ποιοι ειναι αυτοι που εχουν συμφερον να εχει υψιλα ποσοστα η ΧΑ; Ποιο ακριβος ειναι το συμφερον αυτο;
Γιατι εγω βλεπω μια ΧΑ που το μονο που κανει ειναι να τρωει σημαντικα ποσοστα απο την ΝΔ. Ειναι πιο συμαντικη η ΧΑ για τους κουμανταδορους, απο την ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Ποια ειναι η αναγκη που καλυψε η ΧΑ αλλα πλεον δεν υπαρχει και την διωχνουν;
2. Ποιοι ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο;
Καναλαρχες; Αμερικανοι; Γερμανοι; εξωγηινοι; εσωγηινοι; νεφελιμ;
Και καταναλωνουν τοση ενεργεια για την Ελλαδα; Τοσο σημαντικη χωρα ειμαστε ρε φουστη μου...


Αρα κανεις συγκεκριμένα και τελικα μιλαμε για αντιδραση(οπορτουνισμος) καποιων σε μια "αυθορμητη" κατασταση.
Συμφωνουμε γενικα αλλα την απαντηση την θελω απο αυτους που διατείνονται οτι υπαρχει συνωμοσια και κεντρα(?) που δημιουργουν και ελεγχουν τις καταστασεις.


Σου απαντησε ο χυμαδορ που μεσες ακρες συμφωνω με οσα σου ειπε οποτε δε θα μπω στον κοπο να σου απαντησω κι εγω.

Το μονο που θελω να πω, ειναι οτι το προβλημα που υπαρχει με ολους οσοι εχουν την ψευδαισθηση οτι οι λαοι εκλεγουν δημοκρατικα τους κυβερνωντες τους, "ο καθενας σε αυτη τη ζωη παιρνει ο,τι του αξιζει" κλπ, βραζουν στο ιδιο καζανι το Λιακοπουλο που θα τους πει οτι τα Νεφελιμ γεννησαν τα Ελοχειμ, κι αυτα μετα κλασανε και βγηκανε τα βριλ που κυβερνουν τον κοσμο, με αυτον που θα τους πει οτι υπαρχει ενα τραπεζικο λομπι, οτι ο προεδρος of the US and A ειναι διορισμενος κλπ.

Σε ολα μπαινει μια ταμπελα της συνωμοσιολογιας αβερτα κουβερτα.

Ναι λοιπον.
Μας ψεκαζζζζζζζζουν:wave2:

pipe_smoker
09/10/2013, 07:06
Συγχαρητήρια για το δημοκρατικό σου πνεύμα.

Σε ευχαριστω. Με τιμας.


Καθόλου φασιστικό το να προσπαθήσεις να μιλήσεις όπως κάτι γκόμενες που λένε μυστικά μεταξύ τους στο αυτί ενώ παρευρίσκονται κι άλλα άτομα σε μια παρέα

Ναι, η αληθεια ειναι οτι εχω ερθει σε επαφη με τη θηλυκη μου πλευρα απο πολυ μικρη ηλικια και ειμαι απολυτα συμφιλιωμενος μαζι της.


πιστεύοντας ότι πιθανόν να μη δώσω σημασία στην κίτρινη γραμμή

Ωχ..... Την ειδες τελικα εεεε???:eek::eek::eek:


Επίσης καθόλου φασιστικό το να κάνεις έρευνα για τη δραστηριότητά μου στο φόρουμ και να την κοινοποιήσεις στους ενδιαφερόμενους.

Ε ναι...... Εκανα ερευνα......
Κοιταξα αριστερα.....
Κατω απο το αβαταρ σου....
Που λεει ποτε γραφτηκες και ποσα μηνυματα εχεις......
Και το κοινοποιησα στα αλλα μέλη.....
Τα αλλα μελη δεν μπορουν να κοιταξουν αριστερα......
Οοοοοχι......
Εχουν λυκοπιασμα.....


Είσαι, είσαι... ο ορισμός του αντιφασίστα :rolleyes:

Και παλι σε ευχαριστω. Με τιμας.


Κάτσε να κόψω καλύτερα τη φατσούλα που υποδηλώνει σαρκασμό, γιατί μου κόστισε ήδη 5 πόντους!

Την αφησες ομως.

Sapadak
09/10/2013, 08:27
Δε ξέρω αν αληθευει (δε βρισκω το λόγο να ειναι ψευδες το δημοσιευμα) και αποδεικνυεται για ΑΚΟΜΑ μια φορά οτι είμαστε τραγικος λαος



Η διαβόητη πια λίστα Λαγκάρντ, η λίστα του Λιχτενστάιν, του Λουξεμβούργου, τα ακίνητα στο Λονδίνο, η λίστα με τα εμβάσματα στο εξωτερικό... η λιστομαχία των δύο τελευταίων ετών με ποσά δισεκατομμυρίων που έκαναν φτερά, που είχαν κρυφτεί απ' την εφορία και ό,τι άλλο φαίνεται πως απλά ήταν για τα μάτια του κόσμου.
Από ένα έγγραφο του ΣΔΟΕ προκύπτουν πολλά συμπεράσματα. Με το έγγραφο αυτό ζητείται να μεταφερθούν στη δικαιοδοσία των εφοριών οι υποθέσεις που παραγράφονται στις 31/12/2013.
Εάν μεταφερθούν, τότε οι εφορίες μπορούν να παρατείνουν την παραγραφή κατά ακόμη δύο έτη.
Το ζήτημα εδώ είναι διπλό.
Απ' τη μια αποδεικνύεται ότι υποθέσεις όπως αυτή της λίστας Λαγκάρντ παραγράφονται σε τρεις μήνες και το ΣΔΟΕ δεν έχει, όπως ισχυρίζεται, τη δυνατότητα ελέγχου!
Παράλληλα ακόμη και εάν μεταβιβαστεί η αρμοδιότητα στις ΔΟΥ ώστε να υπάρξει παράταση και οι ΔΟΥ δηλώνουν ότι είναι αδύνατο να ασχοληθούν λόγω φόρτου εργασιών.
Το συμπέρασμα είναι ότι παρά τη δημοσιότητα και τον ... ντόρο για τις υποθέσεις αυτές επί της ουσίας δεν υπάρχει έλεγχος!
Με λίγα λόγια τεράστια οικονομικά αδικήματα πάνε προς παραγραφή και αυτό αγγίζει τα όρια του σκανδάλου.

sonic22
09/10/2013, 08:31
Σου απαντησε ο χυμαδορ που μεσες ακρες συμφωνω με οσα σου ειπε οποτε δε θα μπω στον κοπο να σου απαντησω κι εγω.
ΟΚ. Ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει οτι θελει (ακομα και αν δεν εχει επιχειρηματα ή ολα τα στοιχεια τον αμφισβητουν) και βαση των πιστευω του να πορευεται και να ψυφιζει οτι θελει, ακομα και αν πιστευει οτι δεν υπαρχει δημοκρατια...


Κατα τα αλλα συνεχισε να ταιζεις το ΤΡΟΛ. Ειναι μαλλον πιο ανωδυνη δραστηριοτητα.

MG-KTiNoS
09/10/2013, 08:53
Ε ναι...... Εκανα ερευνα......


Στους λογαριασμούς του Άκη είχε και 20 000ε για προπαγάνδα στο ιντερνέτ.
Κάθε τόσο λοιπόν που είχαμε θέματα πετάγονταν ένας τύπος (στο μπάικνετ πχ) κι έγραφε κατά γράμμα
ότι έλεγε ο υπουργός. (πχ για τους ταξάρες)
Ανάλογα γράφονταν και 2 3 ακόμα φόρουμ που παρακολουθούσα.
Από την ίδια πένα.

Ειδικά το φόρουμ του ΤΔΜ επί εποχής Αλέξη Γ. δέχτηκε επίθεση από άτομα που ήταν γραμμένα μήνες πριν
και δεν τους ήξερε κανένας και ούτε είχαν γράψει ποτέ.

pipe_smoker
09/10/2013, 10:12
ΟΚ. Ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει οτι θελει (ακομα και αν δεν εχει επιχειρηματα ή ολα τα στοιχεια τον αμφισβητουν) και βαση των πιστευω του να πορευεται και να ψυφιζει οτι θελει, ακομα και αν πιστευει οτι δεν υπαρχει δημοκρατια...


Κατα τα αλλα συνεχισε να ταιζεις το ΤΡΟΛ. Ειναι μαλλον πιο ανωδυνη δραστηριοτητα.

Δεν προκειται περι πιστης.

Εσυ μπορεις να πιστευεις ο,τι θες.
Εγω προτιμω να γνωριζω και με αυτη τη βαση να σχηματιζω γνωμη.

Δε με ενδιαφερει το τι πιστευεις ή απο που αντλεις τις πληροφοριες σου για τα αντεπιχειρηματα σου, γιατι ο τροπος με τον οποιο ζητας πχ απτες αποδειξεις ως επιχειρηματα για το εαν οι πετρελαϊκες καθοριζουν την εξωτερικη πολιτικη του Ομπαμια, μου θυμιζει τον Pretenderη που ψαχνει απτα στοιχεια για το σκανδαλο της siemens.

Δεν υπαρχει κανενας (μα κανενας) λογος να συμφωνησουμε ή να σε πεισω για κατι.
Καλη συνεχεια:wave2:

ΥΓ. Καποτε ταιζα τα περιστερια, αλλα εχει ακριβυνει το σουσαμι.


Στους λογαριασμούς του Άκη είχε και 20 000ε για προπαγάνδα στο ιντερνέτ.


Εισθε κακεντρεχής κυριε....
Ο Ακης επεσε θυμα πλεκτανης και το διαλαλουσε χθες οτι θα αγωνιστει για την αθωωτητα του.
Ειμαστε Ναζι του.:smokin:

MG-KTiNoS
09/10/2013, 10:18
Εισθε κακεντρεχής κυριε....
Ο Ακης επεσε θυμα πλεκτανης και το διαλαλουσε χθες οτι θα αγωνιστει για την αθωωτητα του.
Ειμαστε Ναζι του.:smokin:

Tώρα εκεί στη μπουΖού (έτσι δεν την είπε?) άλλαξε παρέα...
Έφυγε ο Λάκης και ήρθε ο Λαλάκης !
:lol:

stefanos
09/10/2013, 10:34
Σου απαντησε ο χυμαδορ που μεσες ακρες συμφωνω με οσα σου ειπε οποτε δε θα μπω στον κοπο να σου απαντησω κι εγω.

Το μονο που θελω να πω, ειναι οτι το προβλημα που υπαρχει με ολους οσοι εχουν την ψευδαισθηση οτι οι λαοι εκλεγουν δημοκρατικα τους κυβερνωντες τους, "ο καθενας σε αυτη τη ζωη παιρνει ο,τι του αξιζει" κλπ, βραζουν στο ιδιο καζανι το Λιακοπουλο που θα τους πει οτι τα Νεφελιμ γεννησαν τα Ελοχειμ, κι αυτα μετα κλασανε και βγηκανε τα βριλ που κυβερνουν τον κοσμο, με αυτον που θα τους πει οτι υπαρχει ενα τραπεζικο λομπι, οτι ο προεδρος of the US and A ειναι διορισμενος κλπ.

Σε ολα μπαινει μια ταμπελα της συνωμοσιολογιας αβερτα κουβερτα.

Ναι λοιπον.
Μας ψεκαζζζζζζζζουν:wave2:

Δηλαδή τα αποτελέσματα των εκλογών είναι νοθευμένα?

sniper
09/10/2013, 10:42
Δηλαδή τα αποτελέσματα των εκλογών είναι νοθευμένα?

Άμεσα, όχι.

sonic22
09/10/2013, 11:09
Δεν προκειται περι πιστης.
Για κατσε ρε μαστορα γιατι θα τρελαθουμε...

Παρεθεσα στοιχεια που δειχνουν πως ακομα και αν δεν υπηρχε η ΧΑ το τελικο αποτελεσμα δεν θα αλλαζε υπερ του συριζα (ισα ισα μαλλον το αναποδο).
Ακομα και ο χιμαδορ συμφωνει

έχει βολέψει τους πάντες, από τα κόμματα εξουσίας, την αντιπολίτευση, μέχρι την άκρα αριστέρα
Αρα αν εσυ συνεχιζεις να ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι η ΧΑ δημιουργηθικε απο καποιους για να κοψει την δυναμικη του Συριζα ή της αριστερας χωρις στοιχεια που να αποδεικνηουν το αντιθετο, εχεις τυφλη ΠΙΣΤΗ. Εχεις βρει μια θεωρια και δεχεσε μονο οσα την επιβεβαιωνουν.

Στο δευτερο ερωτημα ρωταω ποιοι ειναι αυτοι οι καποιοι που εχουν απολυτο ελεγχο στο τη θα συμβει στον πλανητη.
Γιατι ακομα και αν βρουμε στοιχεια (ευκολο) για το ποιοι χρηματοδοτουν τους προεκλογικους αγωνες των υποψηφιων προεδρων της Αμερικης χρειαζετε ενα αλμα λογικης στο να συμπερανεις οτι ολα τα ασχημα (αρα και ολα τα καλα?) στον κοσμο ειναι κατευθυνομενα και υποκεινουμενα απο αυτους.
Γιατι χωρις στοιχιεα ο καθενας μπορει να λεει οτι ειναι οι ρωσσοι, οι κινεζοι, οι τουρκοι, οι μεξικανοι ή με οποιον αλλος εχει φαει πετρια ο καθενας.
Σε αυτην την περιπτωση, ναι, η "γνωμη" σου εχει την ιδια αξια με τα νεφελιμ και τους ψεκασμους...

el_hymador
09/10/2013, 11:11
Μου αρέσει που είναι μπροστά μας όλα με αποδείξεις, ενδείξεις και στοιχεία και εμείς το ψάχνουμε στο υπερπέραν και στις σκιερές γωνίες.

sonic22
09/10/2013, 11:16
Δηλαδή τα αποτελέσματα των εκλογών είναι νοθευμένα?

Νοθεια εκλογικου αποτελεσματος εχουμε ή οταν δεν με αφησει καποιος να ψηφησω ή οταν η ψηφος που εριξα αλαχτει απο καποιον στην συνεχεια.
Ολα τα αλλα ειναι προσπαθεια επηρεασμου (μηχανισμοι προπαγανδας που ελεγε και η Αλεκα).

gata_kontos
09/10/2013, 11:22
Σε ευχαριστω. Με τιμας.



Ναι, η αληθεια ειναι οτι εχω ερθει σε επαφη με τη θηλυκη μου πλευρα απο πολυ μικρη ηλικια και ειμαι απολυτα συμφιλιωμενος μαζι της.



Ωχ..... Την ειδες τελικα εεεε???:eek::eek::eek:



Ε ναι...... Εκανα ερευνα......
Κοιταξα αριστερα.....
Κατω απο το αβαταρ σου....
Που λεει ποτε γραφτηκες και ποσα μηνυματα εχεις......
Και το κοινοποιησα στα αλλα μέλη.....
Τα αλλα μελη δεν μπορουν να κοιταξουν αριστερα......
Οοοοοχι......
Εχουν λυκοπιασμα.....



Και παλι σε ευχαριστω. Με τιμας.



Την αφησες ομως.

Παρακαλώ!
Συμφιλιωμένος μπορεί να είσαι, αλλά δεν ανέφερα κάποιο προτέρημα του άλλου φύλου, αλλά ένα ελάττωμα, το οποίο δεν τιμά κανέναν και δεν είναι αποκλειστικότητα των γυναικών, όπως προκύπτει.
Τελικά ναι.
Και ενώ μπορεί ο καθένας να δει αυτά τα στοιχεία, έκρινες απαραίτητο να τα κοινοποιήσεις εμπιστευτικά, ε; Και πως θα χαρακτήριζες εσύ την ενέργειά σου; Κοινωνικό έργο;
Στο φυσιοθεραπευτή για το πιάσιμό σου.
Παρακαλώ!
Τελίκά ναι.

el_hymador
09/10/2013, 11:22
Για κατσε ρε μαστορα γιατι θα τρελαθουμε...

Παρεθεσα στοιχεια που δειχνουν πως ακομα και αν δεν υπηρχε η ΧΑ το τελικο αποτελεσμα δεν θα αλλαζε υπερ του συριζα (ισα ισα μαλλον το αναποδο).
Ακομα και ο χιμαδορ συμφωνει

Αρα αν εσυ συνεχιζεις να ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι η ΧΑ δημιουργηθικε απο καποιους για να κοψει την δυναμικη του Συριζα ή της αριστερας χωρις στοιχεια που να αποδεικνηουν το αντιθετο, εχεις τυφλη ΠΙΣΤΗ. Εχεις βρει μια θεωρια και δεχεσε μονο οσα την επιβεβαιωνουν.

Στο δευτερο ερωτημα ρωταω ποιοι ειναι αυτοι οι καποιοι που εχουν απολυτο ελεγχο στο τη θα συμβει στον πλανητη.
Γιατι ακομα και αν βρουμε στοιχεια (ευκολο) για το ποιοι χρηματοδοτουν τους προεκλογικους αγωνες των υποψηφιων προεδρων της Αμερικης χρειαζετε ενα αλμα λογικης στο να συμπερανεις οτι ολα τα ασχημα (αρα και ολα τα καλα?) στον κοσμο ειναι κατευθυνομενα και υποκεινουμενα απο αυτους.
Γιατι χωρις στοιχιεα ο καθενας μπορει να λεει οτι ειναι οι ρωσσοι, οι κινεζοι, οι τουρκοι, οι μεξικανοι ή με οποιον αλλος εχει φαει πετρια ο καθενας.
Σε αυτην την περιπτωση, ναι, η "γνωμη" σου εχει την ιδια αξια με τα νεφελιμ και τους ψεκασμους...

Καλά και που ΄σαι ακόμα, η πραγματικότητα συνήθως ξεπερνά και την πιο τρελή φαντασία και αυτό είναι κάτι που έχει επιβεβαιωθεί πολλακις εκ των υστέρων πάντα...

Η ΧΑ δεν δημιουργήθηκε για συγκεκριμένους λόγους, προϋπήρχε των καταστάσεων που βιώνουμε και δεν υπάρχει άνθρωπος ή ακόμα και υπολογιστικό μοντέλο που να μπορούσε να προβλέψει πριν από χρόνια το ότι η ελλάδα θα γίνει μπο*ρδελο (περισσότερο απ΄όσο ήταν), θα ανέβει η αριστέρα σε ποσοστά εξουσίας, οπότε κάτσε να έχουμε καβάτζα φασιστόμουτρα για να αναχαιτήσουν αυτή τη δυναμική. Είναι γελοίο το σκεπτικό αυτό. Σου είπα πριν ότι οι πάντες εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις που προκύπτουν, σε real time χρόνο, δεν υπάρχει σχέδιο, το σύστημα είναι χαοτικό και απρόβλεπτο.

TROOPER
09/10/2013, 11:23
Ετοιμος ημουν να κανω ταλιρακια αλλα τωρα που εβαλες και τα αλλα πρεπει πρωτα να μου τα κανεις εσυ ταλιρακια... (δεν βγαζω νοημα).

λεω. υποστηριξες οτι εχουμε διαφορετικη αντιληψη. προφανως λεω, εκτιμας καπως την αντιληψη μου για να τη συγκρινεις με την δικια σου. για πες λοιπον πως εκτιμας την αντιληψη μου?


Απόλυτα! Έρχεσαι στα λόγια μου! Ότι διακρίνω ιδιοτέλεια στην ξαφνική αντιστροφή της αντιμετώπισής τους και της λυσσαλέας επίθεσης, κατηγορώντας τους μέχρι και για αστεία πράγματα όπως ότι έκαναν θυσίες με ζώα στους θεούς, ότι έκαναν κάμψεις και ότι έχουν χοντρά μπράτσα. Κι εγώ κάνω κάμψεις οπότε να με βάλετε στη στενή!
Δεν επικροτώ τις πράξεις τους (αααχ καλά να' ναι η δημοκρατία, τι θα κάναμε χωρίς αυτή!) αλλά πιστεύω ότι η τόσο άτσαλη και αγωνιώδης προσπάθεια να αλλάξουν τις πεποιθήσεις των οργισμένων συμπολιτών μας που επέλεξαν να την ψηφίσουν, οδηγεί προς το αντίθετο αποτέλεσμα.

μαλιστα. και αφου εχω διαβασει καμια 10αρια φορες οτι ΔΕΝ εισαι αυτο που ισως αστοχα εχει εξαχθει σαν συμπερασμα, θελεις να μας πεις τωρα και αυτο που εισαι? :smokin:


Gentlemen place your bets. :wave2:

μην το κανεις αυτο βυρωνακο...θα χασεις.


Με χαλάει και ο χειρισμός. Το αν θα ψηφίσουμε ή όχι είναι δικαίωμά μας, του οποίου την άσκηση θέλουν να αφαιρέσουν επιλεκτικά οι φασίστες και οι κομμουνιστές.

οι οποιοι οι δευτεροι θελουν και να μας παρουν τα σπιτια να τα δωσουν στους φιλους τους απο το αλφα κενταυρου :bawl:


Πραγματικες ερωτησεις επιδει δεν μπορω να ακουλουθησω τα λογικα βηματα για να φτασω στα ιδια συμπερασματα...
1. Ποιοι ειναι αυτοι που εχουν συμφερον να εχει υψιλα ποσοστα η ΧΑ; Ποιο ακριβος ειναι το συμφερον αυτο;
Γιατι εγω βλεπω μια ΧΑ που το μονο που κανει ειναι να τρωει σημαντικα ποσοστα απο την ΝΔ. Ειναι πιο συμαντικη η ΧΑ για τους κουμανταδορους, απο την ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Ποια ειναι η αναγκη που καλυψε η ΧΑ αλλα πλεον δεν υπαρχει και την διωχνουν;
2. Ποιοι ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο;
Καναλαρχες; Αμερικανοι; Γερμανοι; εξωγηινοι; εσωγηινοι; νεφελιμ;
Και καταναλωνουν τοση ενεργεια για την Ελλαδα; Τοσο σημαντικη χωρα ειμαστε ρε φουστη μου...

1.αν υποθεσουμε οτι money talks (και γιατι να μην το υποθεσουμε?) το πραμα ειναι πολυ απλο. ειμαστε στο μνημονιο. τα μεροκαματα μετα απο ανωθεν εντολες πεσανε στα 4 κατοσταρικα. η ανασφαλιστη εργασια παει τερμα γκαζι. καποιοι θελουνε φτηνο εργατικο δυναμικο (παντα θελανε). και ξαφνικα ενω καποιοι αποφασιζουνε να κανουνε εναν αγωνα μενοντας ανεργοι απο το να κανουνε οτι ζουνε με 15 ευρω μεροκαματο ανεβαινει η αυγη φωναζοντας ''δουλεια στον ελληνα εργατη''. ταυτοχρονα ειναι το οπλο του real estate αφου εχουνε υποβαθμιστει ολοκληρες περιοχες ωστε να τις καθαρισουνε και να γινουνε το φιλετακι των νεων επιχειρηματιων του κλαδου αυτου, και τελος σε μια χωρα με νυχτομαγαζο και μπουζουκοκοσμο αναλαμβανουνε απο μπραβιλικια, πορτες κ.ο.κ.
η χ.α. δεν πηρε ποσοστα απο τους αλλους 2. οι αλλοι 2 της επιτρεψανε να ανεβει γιατι βολευε. οπως και τωρα βολευει να μεινει εκει που την θελουνε. δεν ειναι τυχαιο οτι μετα απο οτι εχει γινει ''ΕΠΕΣΑΝ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ''. ναι αλλα που επεσαν? εκει που ηταν μετεκλογικα. εκει την θελουνε τωρα και εκει την κρατανε.

2.δες μακρυα. το κολπο δεν ειναι στην ψωροκωσταινα. ανεβαινουνε παντου. στην νορβηγια (που δεν εχει μνημονιο, ευρω, φτωχια) ειναι στην συγκυβερνηση το κομα του μπρειβικ, στην αυστρια επισης, στην γαλλια εχεις το κομα της λεπεν που πριν απο λιγο καιρο σκληροπυρηνικοι δολοφονησαν αριστεριστη, στην αυστρια πανε σφαιρα, στην αγγλια υπαρχει ουτως η αλλως πυρηνας οπως και στη γερμανια (απλα ειναι το παρακρατος) γιατι βολευει να δρα ως τετοιο. το ιδιο παρακρατος ητανε κι εδω οσο βολευε το συστημα. τωρα απλα τους θελει αλλοιως.

TROOPER
09/10/2013, 11:24
Παρακαλώ!
Συμφιλιωμένος μπορεί να είσαι, αλλά δεν ανέφερα κάποιο προτέρημα του άλλου φύλου, αλλά ένα ελάττωμα, το οποίο δεν τιμά κανέναν και δεν είναι αποκλειστικότητα των γυναικών, όπως προκύπτει.
Τελικά ναι.
Και ενώ μπορεί ο καθένας να δει αυτά τα στοιχεία, έκρινες απαραίτητο να τα κοινοποιήσεις εμπιστευτικά, ε; Και πως θα χαρακτήριζες εσύ την ενέργειά σου; Κοινωνικό έργο;
Στο φυσιοθεραπευτή για το πιάσιμό σου.
Παρακαλώ!
Τελίκά ναι.

επισης αν συνεχισεις την επι προσωπικου αντιπαραθεση δεν θα ευθυνομαι για τις ζημΝιες.

TROOPER
09/10/2013, 11:25
.......... Σου είπα πριν ότι οι πάντες εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις που προκύπτουν, σε real time χρόνο, δεν υπάρχει σχέδιο, το σύστημα είναι χαοτικό και απρόβλεπτο.

+2 τοτενκοπφ

ετσι απλα για να ειμαστε και στο κλιμα των ημερων. :lol:

pipe_smoker
09/10/2013, 11:50
Έχασα εγώ την υπομονή μου και τη βρήκε ο Τρούπης.

Παρακαλώ να ΜΗ μου επιστραφεί στην επόμενη μπυροσυνάντηση:lol:

Κατα τα λοιπά... +όσα θες.

sonic22
09/10/2013, 11:53
@el_hymador με εσενα συμφωνω ρε μαστορα
Με αυτο εχω προβλημα

η χ.α. δεν πηρε ποσοστα απο τους αλλους 2. οι αλλοι 2 της επιτρεψανε να ανεβει γιατι βολευε.που ειναι εκ διαμετρου αντιθετο απο το

δεν υπάρχει σχέδιο, το σύστημα είναι χαοτικό και απρόβλεπτο.

@TROOPER
Εβαλα στοιχεια πιο πανω που δειχνουν πια κομματα χασανε ψυφοφορους και ποια κερδισανε. Αν εχεις αλλα στοιχεια ή αν η ΠΙΣΤΗ σου ειναι πολυ δυνατη πορευσου οπως καταλαβαινεις.

Και μια και ειπαμε για τραπεζιτες κουμανταδορους...
Χρεη κομματων (2011)
ΝΔ 132.000.000 ευρο
ΠΑΣΟΚ 120.000.000 ευρο
ΣΥΡΙΖΑ 6.000.000 ευρο
ΚΚΕ 4.400.000 ευρο

αρα ολοι στο τσεπακι των τραπεζητων και συστημικοι; ε;

TROOPER
09/10/2013, 11:58
@el_hymador με εσενα συμφωνω ρε μαστορα
Με αυτο εχω προβλημα
που ειναι εκ διαμετρου αντιθετο απο το


@TROOPER
Εβαλα στοιχεια πιο πανω που δειχνουν πια κομματα χασανε ψυφοφορους και ποια κερδισανε. Αν εχεις αλλα στοιχεια ή αν η ΠΙΣΤΗ σου ειναι πολυ δυνατη πορευσου οπως καταλαβαινεις.

Και μια και ειπαμε για τραπεζιτες κουμανταδορους...
Χρεη κομματων (2011)
ΝΔ 132.000.000 ευρο
ΠΑΣΟΚ 120.000.000 ευρο
ΣΥΡΙΖΑ 6.000.000 ευρο
ΚΚΕ 4.400.000 ευρο

αρα ολοι στο τσεπακι των τραπεζητων και συστημικοι; ε;

1. αυτο που μαλλον δεν καταλαβαινεις ειναι οτι και τα κοματα (ακομα και αυτα της εξουσιας) ειναι πιονια στη σκακιερα αυτων που κανουν κουμαντο.

2.ναι.ολοι συστημικοι κατ' εμε. υ.γ.ειναι αλλα 2 κοματα που δεν βλεπω τα χρεη τους.

sonic22
09/10/2013, 12:03
2.δες μακρυα. το κολπο δεν ειναι στην ψωροκωσταινα. ανεβαινουνε παντου. Και ποιος ειναι δλδ ο τελικος, μακρινος στοχος των κουμανταδορων;

ΝΑ διωξουν απο την Ευρωπη τους μεταναστες και να χασουν οι μεγαλοβιομηχανοι την υπερπροσφορα (φθηνοτερου) εργατικου δυναμικου;
ΝΑ χτυπησουν τον κομουνισμο (τον ποιον?), τους gay και τους εβραιους; :eek:
Να κανουμε τον 3ο παγκοσμιο πολεμο;

Για δες εσυ μακρια και πες μας...

υ.γ.
υ.γ.ειναι αλλα 2 κοματα που δεν βλεπω τα χρεη τους. Ειναι του 2011 με στοιχεια του 10 (?). Δεν υπηρχαν στοιχεια ισος.
http://www.3comma14.gr/pi/view_survey.php?id=6645&from=%CE%A3%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B8%CE%AD%CE%BD%20Link#
εκτος και αν μιλας για τους πεθαμενους (ΛΑΟΣ, ΟΙΚΟΛ).

TROOPER
09/10/2013, 12:07
Και ποιος ειναι δλδ ο τελικος, μακρινος στοχος των κουμανταδορων;

ΝΑ διωξουν απο την Ευρωπη τους μεταναστες και να χασουν οι μεγαλοβιομηχανοι την υπερπροσφορα (φθηνοτερου) εργατικου δυναμικου;
ΝΑ χτυπησουν τον κομουνισμο (τον ποιον?), τους gay και τους ευραιους; :eek:
Να κανουμε τον 3ο παγκοσμιο πολεμο;

Για δες εσυ μακρια και πες μας...

το να προβλεψεις το μελλον δεν χρειαζεται μαντικες ικανοτητες. διαβασε, σκεψου και εχε το μυαλο σου ανοιχτο γιατι αυτο που σου φαινεται αδιανοητο, θα γινει.

καλο διαβασμα και καλη συνεχεια. :wave2:

stefanos
09/10/2013, 12:10
@el_hymador με εσενα συμφωνω ρε μαστορα
Με αυτο εχω προβλημα
που ειναι εκ διαμετρου αντιθετο απο το


@TROOPER
Εβαλα στοιχεια πιο πανω που δειχνουν πια κομματα χασανε ψυφοφορους και ποια κερδισανε. Αν εχεις αλλα στοιχεια ή αν η ΠΙΣΤΗ σου ειναι πολυ δυνατη πορευσου οπως καταλαβαινεις.

Και μια και ειπαμε για τραπεζιτες κουμανταδορους...
Χρεη κομματων (2011)
ΝΔ 132.000.000 ευρο
ΠΑΣΟΚ 120.000.000 ευρο
ΣΥΡΙΖΑ 6.000.000 ευρο
ΚΚΕ 4.400.000 ευρο

αρα ολοι στο τσεπακι των τραπεζητων και συστημικοι; ε;

:)ποιοί είναι οι τραπεζίτες στην Ελλάδα?

sonic22
09/10/2013, 12:10
Τουλαχιστον κανα ονοματακι, απο εσενα που ξερεις, των overlord που κουνανε τα πιονακια ετσι για να εχω κατι να διαβασω;

TROOPER
09/10/2013, 12:13
Τουλαχιστον κανα ονοματακι, απο εσενα που ξερεις, των overlord που κουνανε τα πιονακια ετσι για να εχω κατι να διαβασω;

ενα προχειρο ειναι το rockfeler ΑΣΟΥΜΕ :wave2:

OldMan
09/10/2013, 12:15
Έχασα εγώ την υπομονή μου και τη βρήκε ο Τρούπης.
Άντε γιατί αδερφές και παλικάρια...:D

sonic22
09/10/2013, 12:29
εχε το μυαλο σου ανοιχτο γιατι αυτο που σου φαινεται αδιανοητο, θα γινει. Μου φαινετε αδιανοητο το να σοβαρευτεις... :)

υ.γ. Το που διαφερουν οι αντιληψεις μας περι συστηματος και πραγματικοτητας νομιζω ειναι φανερω. Θελει περισσοτερη επεξηγηση;

gata_kontos
09/10/2013, 12:30
μαλιστα. και αφου εχω διαβασει καμια 10αρια φορες οτι ΔΕΝ εισαι αυτο που ισως αστοχα εχει εξαχθει σαν συμπερασμα, θελεις να μας πεις τωρα και αυτο που εισαι? :smokin:


Όχι. αν ήθελα, θα το είχα πει. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο όταν κανείς άλλος δεν το έχει κάνει. Γιατί σώνει και καλά πρέπει να μου κολλήσετε μια ταμπέλα;



οι οποιοι οι δευτεροι θελουν και να μας παρουν τα σπιτια να τα δωσουν στους φιλους τους απο το αλφα κενταυρου :bawl:


Εγώ δεν είπα τίποτα τέτοιο. Αυτό που πιστεύω, αυτό είπα.


επισης αν συνεχισεις την επι προσωπικου αντιπαραθεση δεν θα ευθυνομαι για τις ζημΝιες.

Αν πρόσεξες, δεν ξεκίνησα εγώ την αντιπαράθεση. Αντίθετα ήμουν πολύ προσεκτικός καθ' όλη τη συμμετοχή μου στο θέμα που συζητείται και ο μόνος που δεν ειρωνεύτηκα, δεν προσέβαλα και που δέχτηκα επίθεση από σχεδόν όλους όσους διαφώνησα. Η απάντησή μου δεν είναι ειρωνική. Απλά απάντησα στην ειρωνία σαν να μου μιλούσαν με ειλικρίνια και εκλήφθηκε σαν συνέχεια της αντιπαράθεσης. Ήθελα να ξέρω αν αυτός που άρχισε αυτό που υποτίθεται ότι εγώ συνέχισα, δέχτηκε κάποιου είδους προειδοποίηση κι αν όχι, για ποιο λόγο.

Nostradamus
09/10/2013, 12:37
Όχι. αν ήθελα, θα το είχα πει. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο όταν κανείς άλλος δεν το έχει κάνει. Γιατί σώνει και καλά πρέπει να μου κολλήσετε μια ταμπέλα;



Εγώ δεν είπα τίποτα τέτοιο. Αυτό που πιστεύω, αυτό είπα.



Αν πρόσεξες, δεν ξεκίνησα εγώ την αντιπαράθεση. Αντίθετα ήμουν πολύ προσεκτικός καθ' όλη τη συμμετοχή μου στο θέμα που συζητείται και ο μόνος που δεν ειρωνεύτηκα, δεν προσέβαλα και που δέχτηκα επίθεση από σχεδόν όλους όσους διαφώνησα. Η απάντησή μου δεν είναι ειρωνική. Απλά απάντησα στην ειρωνία σαν να μου μιλούσαν με ειλικρίνια και εκλήφθηκε σαν συνέχεια της αντιπαράθεσης. Ήθελα να ξέρω αν αυτός που άρχισε αυτό που υποτίθεται ότι εγώ συνέχισα, δέχτηκε κάποιου είδους προειδοποίηση κι αν όχι, για ποιο λόγο.

δεν βαρίεσαι να τρολάρεις τόσες μέρες??

gata_kontos
09/10/2013, 12:42
δεν βαρίεσαι να τρολάρεις τόσες μέρες??
Αν "τρολάριζα", δε νομίζω να μπορούσα να γράφω ακόμη. Εδώ προσπαθώ να μιλάω πολιτισμένα και με επιχειρήματα και δες τι επίθεση δέχομαι και σοβαρά πιστεύεις ότι αν ήμουν "τρολ", θα με άφηναν ακόμη να συμμετέχω;

OldMan
09/10/2013, 12:48
δεν βαρίεσαι να τρολάρεις τόσες μέρες??
Σάμπως έχουμε τιποτε καλύτερο ..??


(που οι καιροί που έμπαινε γκόμενα 1,56 και ρωτούσε τι γόβες χρειάζονται για να κάνει επι τόπου στροφή στο 950 S στο lift της Αράχωβας..):(

AristidisZ
09/10/2013, 12:49
Σάμπως έχουμε τιποτε καλύτερο ..??

γιατί δεν ανοίγεις ένα thread με τεχνικές συμβουλές τσιπουροποσίας ;

Nostradamus
09/10/2013, 12:53
Σάμπως έχουμε τιποτε καλύτερο ..??


(που οι καιροί που έμπαινε γκόμενα 1,56 και ρωτούσε τι γόβες χρειάζονται για να κάνει επι τόπου στροφή στο 950 S στο lift της Αράχωβας..):(

Οι αντμιν/μοντς φταινε γι αυτό τα είπαμε και στο άλλο Φρεντακι...

Αλλά κοντοζυγώνει η παρασκευή που θα πάει θα μπει κανένα yamaha για phneia...

Nostradamus
09/10/2013, 12:54
Αν "τρολάριζα", δε νομίζω να μπορούσα να γράφω ακόμη. Εδώ προσπαθώ να μιλάω πολιτισμένα και με επιχειρήματα και δες τι επίθεση δέχομαι και σοβαρά πιστεύεις ότι αν ήμουν "τρολ", θα με άφηναν ακόμη να συμμετέχω;


Επιχειρήματα (σοβαρα) εννοείς αυτά που σε οδήγησαν στο να φέρεις την ταμπέλα που δεν σε χαρακτηρίζει όμως, αλλα αφού και οι άλλοι δεν λένε γιατί να πείς και εσύ....