PDA

View Full Version : προβλημα ισως???



giannis.m
29/05/2013, 14:10
εχουμε λοιπον ενα καρτερ απο scooter 50cc 2t λιμενο τελειος.
το ενα κομματι εξωτερικα ειναι ετσι291633
το αλλο μετα το τριψημο εγινε ετσι291634
η απορια μου ειναι η εξης, υπαρχει προβλημα που με το τριψημο εφηγε τελειοσ αυτη η γκρι επιστροση που εχει ( δεν ξερω τι ακρηβως ειναι αυτο )? ειναι απλα βαφη η ειναι κατι αλλο? επισης μπορει καποιος να μου πει πως να βγαλω τις τσιμουχες? ευχαρηστω πολυ!

kawazoyras
29/05/2013, 22:13
αν τις αντικαταστήσεις που λογικά αφού έκανες τόση δουλειά ναι, τις καρφώνεις με ένα κατσαβίδι λοξά να τρυπήσεις μόνο το λάστιχο απο πάνω στη λεία επιφάνεια κ τις τραβάς, αν δε τις αλλάξεις απλά όπως τις βλέπεις ή τις τραβάς με το δάχτυλο (το βάζεις στη τρύπα) ή από τη μέσα πλευρά τις χτυπάς με κάτι μαλακό (πλαστικό - ξύλο κλπ):a013:

giannis.m
30/05/2013, 00:57
αν τις αντικαταστήσεις που λογικά αφού έκανες τόση δουλειά ναι, τις καρφώνεις με ένα κατσαβίδι λοξά να τρυπήσεις μόνο το λάστιχο απο πάνω στη λεία επιφάνεια κ τις τραβάς, αν δε τις αλλάξεις απλά όπως τις βλέπεις ή τις τραβάς με το δάχτυλο (το βάζεις στη τρύπα) ή από τη μέσα πλευρά τις χτυπάς με κάτι μαλακό (πλαστικό - ξύλο κλπ):a013:

ναι θα τις αλλαξω και αυτες και διαφορα αλλα μαζι ;) !!!! το προβλημα μου ειναι οτι οπως ψιλοπροσπαθησα να τις βγαλς μαλλον ειναι κολλημενες και εκει ψιλοδυσκολεβομαι... σχετικα με το εξωτερικο μερος του καρτερ που με καιει περισοτερο εχει καποιος ιδεα να μου πει?

kawazoyras
30/05/2013, 11:30
το κάρτερ κ γενικά ο κινητήρας το μόνο χρώμα που έχει αν είναι βαμμένος είναι μαύρο, αφού το δικό σου δεν ήταν μαύρο μπορείς να το τρίψεις κ να το γυαλίσεις άνετα, είναι το φυσικό χρώμα μετάλλου.(αλουμίνιο):wave2:

giannis.m
30/05/2013, 12:31
το κάρτερ κ γενικά ο κινητήρας το μόνο χρώμα που έχει αν είναι βαμμένος είναι μαύρο, αφού το δικό σου δεν ήταν μαύρο μπορείς να το τρίψεις κ να το γυαλίσεις άνετα, είναι το φυσικό χρώμα μετάλλου.(αλουμίνιο):wave2:

ευχαρηστω πολυ φιλε για τις πληροφοριες!