PDA

View Full Version : spyrakos35's σιδεροκωλη ΙΙΙ - στερεά ελλάδα παρτ του......



Σελίδες : [1] 2

spyrakos35
30/05/2013, 09:34
λίγα λόγια για το έργο....

είχα βγάλει και είχα αφήσει να διαρεύσει οτι η επόμενη θα είναι παραλιακή (καλοκαίρι γαρ)..... όταν τα ξαναζύγισα, διαπίστωσα οτι κυριακάτικα σε παραλιακή διαδρομή μεσούσης του καλοκαιριού θα είναι και επικίνυνα λόγω κίνησης και δεν θα το ευχαριστηθούμε λόγω ζέστης.... οπότε πάμε αλλη μία ορεινή και από σεπτέμβρη τις βλέπουμε τις παραλιακές....

Ημερομηνία: Κυριακή, 07/07/2013

Σημείο Συνάντησης: Περίπτερο Χαιδαρίου (Σταθμός 14)

Ωρα Συνάντησης: 7:00 πμ

Ωρα αναχώρησης: 7:30 πμ αυστηρά

Διαδρομή: τουτη δω (https://maps.google.gr/maps/ms?msid=210957353925955149551.0004dde242b00996f0116&msa=0)

Χιλιόμετρα: 700 πανω κάτω

Μαμ: Σαντουιτσάκια - ταπεράκια από το σπίτι

Στάσεις για Καφέ / Μαμ: προσωπικά προτιμώ στα βουνά της Ευρυτανίας σε κάποιο χωριό ή σε κάποιο ξέφωτο για το μαμ... μέχρι εκείνο το σημειο, θα γίνονται μικρες στάσεις για ξεμούδιασμα/ξεχαρμάνιασμα.... αν κάποιοι θέλουν, μπορούν να έχουν θερμός με τον καφέ τους.... όλα πάντως ρυθμίζονται και την ίδια μέρα από τους συμμετέχοντες

Σκοπός: να γίνει το κομμάτι μέχρι το ευπάλιο αιτωλοακαρνανίας όσο πιο σύντομα χρονικά γίνεται (χωρίς να σημαίνει και επικίνδυνα) ωστε να έχουμε την δυνατότητα να απολαύσουμε τα ορεινά κομμάτια από κει και πάνω τα οποία είναι μαγευτικά. Ενδεχομένως (χρόνου επιτρέποντος) η επιστροφή να μη γίνει εξ ολοκλήρου από εθνική... ο μπράλλος είναι δίπλα....

Κύριοι (και κυρίες, γιατί όχι?),
έχετε ένα μήνα μπροστά σας.... κανονίστε τα οικονομικά σας, τα γκομενικά σας, τις δουλειές σας και βουρ στον πατσά....

:beer:

Manalishi
30/05/2013, 10:06
Been there, done that, περίπου 2 χρόνια πριν....αλλά... απο Πλάτανο και Σκάλα, και μετά καφέ Ναύπακτο... Ειδικά Πλάτανος, είναι super για φαγητο... αν θες ξανακοίτα το. Επίσης προσοχή στους ανεφοδιασμούς, δεν έχει πολλά βενζινάδικα.

- Manalishi +1

Ichigo
30/05/2013, 10:50
χαχαχα από δω το πας από κει το πας πάλι στο χάνι του Ρέρεσι θα φας!! :p
Μπορείς να συμπεριλάβεις και ανάβαση Τυμφρηστού πάντως με μια μικρή τροποποίηση ;)
Το βλέπουμε αναλόγως το πρόγραμμα και μπαγιόκου επιτρέποντος :beer:

theofilos888
30/05/2013, 11:32
Λοιπόν το σκέφτηκα, το επεξεργάστηκα και άν όλα είναι καλά θα είμαστε εκεί. Μαζί με γυναίκα εννοείται! χαχαχααχα
Πάντως σκέψου το ενδεχόμενο να φύγουμε από τα McDonalds στην εθνική που είναι πιό πολύ στο δρόμο μας παρά το περίπτερο.

Manalishi
30/05/2013, 11:44
Λοιπόν το σκέφτηκα, το επεξεργάστηκα και άν όλα είναι καλά θα είμαστε εκεί. Μαζί με γυναίκα εννοείται! χαχαχααχα
Πάντως σκέψου το ενδεχόμενο να φύγουμε από τα McDonalds στην εθνική που είναι πιό πολύ στο δρόμο μας παρά το περίπτερο.

H διαδρομή είναι προς Γαλαξίδι αρχικά και μετά απο Λαμία...

theofilos888
30/05/2013, 11:47
H διαδρομή είναι προς Γαλαξίδι αρχικά και μετά απο Λαμία...

Αλλα ντ αλλα βλέπω μου φαίνεται! Οκ περίπτερο! Τελευταίος θα είμαι, τη διαδρομή θα μελετήσω στο σπίτι, κάτι θα γίνει! :D

golis
30/05/2013, 12:08
Υπολόγιζε 3.5 ώρες με νορμάλ οδήγηση και γρουπάκι μέχρι το Εύπάλιο,κι απο εκεί άλλη μία ώρα τουλάχιστο μέχρι Ελατού,
με μπόλικο ορεινό στροφιλίκι και ανέβα κατέβα.
Επίσης μπορείς να μπείς μέσα στην Τερψιθέα,γιατί στην διαδρομή που έχεις μέσω του νέου δρόμου περνά απ έξω.
Το κομμάτι Ελατού-Άνω Χώρα θα σας αποζημιώσει,ΜΕΣΑ στα Έλατα,αλλά απο Άνω Χώρα και μετά θέλει προσοχή ο δρόμος.
Επίσης αδιάβροχα καβάτζα,γιατι π.χ η Τερψιθέα είναι στα 820μ. και όλο ανεβαίνει...

spyrakos35
30/05/2013, 13:10
Been there, done that, περίπου 2 χρόνια πριν....αλλά... απο Πλάτανο και Σκάλα, και μετά καφέ Ναύπακτο... Ειδικά Πλάτανος, είναι super για φαγητο... αν θες ξανακοίτα το. Επίσης προσοχή στους ανεφοδιασμούς, δεν έχει πολλά βενζινάδικα.
- Manalishi +1

είπαμε, μαμ σε σαντουιτσάκι..... εκτός και αν το κάνεις σαν τον άλλον.... εμείς καφέ αυτός κοψίδια :cry:

από διαδρομές, ναι το ξέρω έχει απειρες αλλά δεν χωράνε όλα σε μία βόλτα :(



Αλλα ντ αλλα βλέπω μου φαίνεται! Οκ περίπτερο! Τελευταίος θα είμαι, τη διαδρομή θα μελετήσω στο σπίτι, κάτι θα γίνει! :D

ήπιες εχτές εεεεε? :lol:



Υπολόγιζε 3.5 ώρες με νορμάλ οδήγηση και γρουπάκι μέχρι το Εύπάλιο,κι απο εκεί άλλη μία ώρα τουλάχιστο μέχρι Ελατού,
με μπόλικο ορεινό στροφιλίκι και ανέβα κατέβα.
Επίσης μπορείς να μπείς μέσα στην Τερψιθέα,γιατί στην διαδρομή που έχεις μέσω του νέου δρόμου περνά απ έξω.
Το κομμάτι Ελατού-Άνω Χώρα θα σας αποζημιώσει,ΜΕΣΑ στα Έλατα,αλλά απο Άνω Χώρα και μετά θέλει προσοχή ο δρόμος.
Επίσης αδιάβροχα καβάτζα,γιατι π.χ η Τερψιθέα είναι στα 820μ. και όλο ανεβαίνει...

thanks for the info....

όσο για τα αδιαβροχα, το έχω κατά νου οτι ο καιρός είναι κουζουλός (μέχρι και ακύρωση σηκώνει - φτου κακά) αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πούμε το οτιδήποτε.....

:beer:

peter86
02/06/2013, 23:16
30 δ θα μπορέσω σίγουρα. Αν παίξει μία βδομαδα πριν ή μέτα τότε θα μπei ένα + ακόμα.
Σπύρο μπορούμε να κάνουμε τπτ???

spyrakos35
02/06/2013, 23:23
30 δ θα μπορέσω σίγουρα. Αν παίξει μία βδομαδα πριν ή μέτα τότε θα μπei ένα ακόμα?
Σπύρο μπορούμε να κάνουμε τπτ???

μία βδομάδα πριν δεν παίζει σίγουρα γιατί είναι το τριήμερο του αγίου πνεύματος

μία βδομάδα μετά παίζει εφόσον οι από πάνου που έχουν πει ναι στα σίγουρα (λέμε τώρα), καθώς και κάποιοι άλλοι (ονόματα δεν λέμε - οικογένειες δεν θίγουμε) δεν έχουν πρόβλημα.... μιλα μαζί τους (με πμ) και εφόσον συμφωνούν, μου το λές και ενημερώνω το αρχικό ποστάρισμα...

αλλά θα είναι η μία και μόνη παραχώρηση που θα κάνω σε ότι αφορά στην ημερομηνία γιατί αν αρχίσουμε τα "εγώ βολεύομαι τότε" δεν θα βγάλουμε άκρη.....

spyrakos35
04/06/2013, 21:08
κατόπιν συνεννόησης, η εκδρομή μεταφέρεται για 07/07/2013 ημέρα κυριακή....

:beer:


ενημερώθηκε και το αρχικό ποστ

costas81
06/06/2013, 10:47
κατόπιν συνεννόησης, η εκδρομή μεταφέρεται για 07/07/2013 ημέρα κυριακή....

:beer:


ενημερώθηκε και το αρχικό ποστ


τέλεια, πάνω στην βάπτιση του μπέμπη μου.

peter86
06/06/2013, 10:59
Σπυράκο δ έχω πραγματικα τι να πω. Δ θα μπορεσω ούτε στις 7. χτες έφτασε προσκλητήριο σε γαμο - βαπτιση που είχα παντελως ξεχάσει.....
Αν άλλαξε μονο για μένα η ημερομηνία και δεν βόλευε γενικότερα και τους υπολοίπους, κάνε μία αλλαγή μπας και μαζευτείτε περισσότεροι!!!!!
Τουλάχιστον ενημερωνω εγκαίρως...................:sick:
Δεκτές όλες οι :moutza::moutza: :moutza:

pektis
06/06/2013, 11:14
Η διαδρομη Ελατου -- Ανω χωρα ειναι πολυ καλη απο φυσικο τοπιο...:eek:
Αξιζει με 1000!!:)
Στα υποψιν!

theofilos888
06/06/2013, 12:01
Η διαδρομη Ελατου -- Ανω χωρα ειναι πολυ καλη απο φυσικο τοπιο...:eek:
Αξιζει με 1000!!:)
Στα υποψιν!

Αποφάσισε να έρθεις μαζί και θα την βρούμε την άκρη!

daz
06/06/2013, 16:10
Μα σα πάτε εκεί πάνου, να περάσετε μωρέ και από Μηλιά, Ποκίστα, Πλάτανο. Έχει ένα κομμάτι χωμάτινο αλλά το χειρότερο είναι κάπως έτσι..

292199

Η θέα είναι κάπως έτσι..

292200

Και αν νομίσετε πως χαθήκατε απολαύστε΄το όπως και μεις!

292201



Υγ.. Στον χάρτη σου έχεις ένα κομμάτι χωμάτινο. Εκεί πάνω στην Αμπελακιώτησα.

Αν είμαι κάτω εκείνες τις μέρες (πολύ πιθανό) θα το σκεφτώ σοβαρά να το ξανακάνω το κομμάτι από Ευπάλιο μέχρι Τυμφρηστό παρασέρνοντας και όσους Πατρινούς μπορώ.

:beer:

golis
06/06/2013, 17:32
http://youtu.be/69KaSVU3swY

spyrakos35
06/06/2013, 19:33
φτιάξτε μας κι αλλο...... :a014:

spyrakos35
06/06/2013, 19:37
Σπυράκο δ έχω πραγματικα τι να πω. Δ θα μπορεσω ούτε στις 7. χτες έφτασε προσκλητήριο σε γαμο - βαπτιση που είχα παντελως ξεχάσει.....
Αν άλλαξε μονο για μένα η ημερομηνία και δεν βόλευε γενικότερα και τους υπολοίπους, κάνε μία αλλαγή μπας και μαζευτείτε περισσότεροι!!!!!
Τουλάχιστον ενημερωνω εγκαίρως...................:sick:
Δεκτές όλες οι :moutza::moutza: :moutza:

ΕΙΣΑΙ ΛΑΚΑΜΑΣ._

δεν ξαναλλάζω, γίναμε νούμερα μία φορά, αρκεί......

(και το ξερα ρε πστμ οτι θα γίνει μ@λ@κί@) :moutza:*1300

spyrakos35
06/06/2013, 19:42
Μα σα πάτε εκεί πάνου, να περάσετε μωρέ και από Μηλιά, Ποκίστα, Πλάτανο. Έχει ένα κομμάτι χωμάτινο αλλά το χειρότερο είναι κάπως έτσι..
.........
Η θέα είναι κάπως έτσι..
......

με τι να πάμε χώμα ρε αδερφέ? μέχρι τώρα όλοι καρινάτα θα είμαστε (ο ένας δικάβαλος κιόλας - εκτός και αν πάρει τελικά βεστρομ.....)



Υγ.. Στον χάρτη σου έχεις ένα κομμάτι χωμάτινο. Εκεί πάνω στην Αμπελακιώτησα.
Αν είμαι κάτω εκείνες τις μέρες (πολύ πιθανό) θα το σκεφτώ σοβαρά να το ξανακάνω το κομμάτι από Ευπάλιο μέχρι Τυμφρηστό παρασέρνοντας και όσους Πατρινούς μπορώ.
:beer:

δεν νομίζω οτι έχει καθόλου χώμα απο κειθε.... θα μας το έλεγε ο γκόλης εξάλλου.....

να έρθετε οι μινάρες, άντε.....:beer:

daz
06/06/2013, 20:56
http://youtu.be/69KaSVU3swY


:beer:


με τι να πάμε χώμα ρε αδερφέ? μέχρι τώρα όλοι καρινάτα θα είμαστε (ο ένας δικάβαλος κιόλας - εκτός και αν πάρει τελικά βεστρομ.....)

Δεν επιμένω, πιο πολύ επειδή γιατί έχετε πολύ δρόμο να κάνετε και μια λάθος στροφή θα σας ταλαιπωρήσει, παρά λόγο του χώματος. Γιατί ακόμα και κάρτ να είχε κάποιος, δεν θα δυσκολευόταν να το βγάλει ενώ η διαδρομή είναι απ' τις πιο γραφικές.




δεν νομίζω οτι έχει καθόλου χώμα απο κειθε.... θα μας το έλεγε ο γκόλης εξάλλου.....

να έρθετε οι μινάρες, άντε.....:beer:

Μωρέ έχει αλλά στο real world θα την βρείτε την άσφαλτο. Απλά θα σας βγει λίγο μακρύτερα.

Θα προσπαθήσουμε. Αν όχι καλά να περάσετε όσοι πάτε. :beer:

spyrakos35
07/06/2013, 12:28
Μωρέ έχει αλλά στο real world θα την βρείτε την άσφαλτο.

ναι όντως έχει τρία χιλιόμετρα τα οποία όμως είναι βατά

είπε ο ξενοδόχος από την άνω χώρα ναυπακτίας που ρώτησα τηλεφωνικώς...... ;)

Manalishi
11/06/2013, 09:00
Γιοκ 7/7 o Manalishi.....θα πορευτείτε άνευ φωτορεπορτάζ.....

stam2
11/06/2013, 11:00
έχω καιρό να εκδράμω για "καλά" χιλιόμετρα, και θα ήθελα πολύ να συμμετάσχω αν είναι ανοικτό το παρεάκι....
βέβαια μέχρι τότε θα πρέπει να κάνω κουμάντα με γυναίκα, λεφτά, και φίλους οπότε δεν το 'χω και 100%...

πρόταση αν δέχεστε κι από τέτοιες, στην επιστροφή αντί για τα ρημαδοδιόδια στις Αφίδνες και αφού η εκδρομή έχει πράσσινο και βουνίσιο χαρακτήρα, απόδραση από σφενδάλη, πίσω από Ιπποκράτειο πολιτεία, πέρασμα μέσα από Πάρνηθα και κάθοδος μέσω της Τατοίου ξανά στην εθνική στο ύψος της Νέας Κηφισιάς....

spyrakos35
11/06/2013, 14:35
πρόταση αν δέχεστε κι από τέτοιες, στην επιστροφή αντί για τα ρημαδοδιόδια στις Αφίδνες και αφού η εκδρομή έχει πράσσινο και βουνίσιο χαρακτήρα, απόδραση από σφενδάλη, πίσω από Ιπποκράτειο πολιτεία, πέρασμα μέσα από Πάρνηθα και κάθοδος μέσω της Τατοίου ξανά στην εθνική στο ύψος της Νέας Κηφισιάς....

το παρεάκι (όπως και αν διαμορφώνεται κάθε φορά) είναι πάντα ανοικτό και σε άτομα και σε προτάσεις οι οποίες όμως αξιολογούνται επί της διαδρομής ...
αν πχ αφίδνες είμαστε 4 μμ (λέμε τώρα) κάνεις άλλη αξιολόγηση από το να είσαι 8 μμ.... και πάλι όμως, επειδή μιλάμε για επιστροφή, είναι στα κριτήρια του καθενός η πορεία που θα διαλέξει.....
οπότε θα σου συνιστούσα να κάνεις τα κουμάντα σου με γυναίκα - οικονομικά και βλέποντας και κάνοντας σε ότι αφορά στην επιστροφή...

:beer:

spyrakos35
18/06/2013, 21:35
υπενθύμιση....

για να μην ξεχνιόμαστε.....

:wave2:

theofilos888
18/06/2013, 22:40
δεν ξεχναμε, μηχανακι ετοιμαζουμε!!!!!! χιχιχιχιχι :wave2:

Μοτορεμαλι
18/06/2013, 22:54
Μιας και ειμαι και φανατικος χωματινος.....πολυ πιθανον,θα ενημερωσω.

amyroukai
20/06/2013, 13:06
Πσσσσσ μαζευεται εκλεκτο παρεακι βλεπω, δεν το χανω με τιπουτα.

stam2
20/06/2013, 13:20
ανώτατη ταχύτητα ταξιδίου πόσο προβλέπεται....?

spyrakos35
20/06/2013, 13:31
ανώτατη ταχύτητα ταξιδίου πόσο προβλέπεται....?

δεν περιορίζεται κανείς, δεν υποχρεώνεται κανείς....

αν κάποιοι θέλουν να το παίζουν χόρχε, ας φύγουν μπροστά.... αν κάποιοι άλλοι θέλουν να πάνε τουρίστες-δύο λαλούν και τρεις χορεύουν, ας πάνε έτσι αν τους παίρνει η ώρα....

ο καθένας που θα συμμετέχει όμως, πρέπει είναι υπεύθυνος και για τον εαυτό του αλλά και για την παρέα.... δεν χρωστάει κανείς σε κανέναν.... ακούγεται παρεξηγίσιμο αυτό, αλλά σόρρυ μάγκες, θέλουμε να πάμε βόλτα να ευχαριστηθούμε.... όποιος θέλει να γίνει χόρχες στην θέση του χόρχες, δεν χωράει..... ας κάνει το παρεάκι του και δεν τρέχει και τπτ.....

:beer:

amyroukai
20/06/2013, 14:19
ανώτατη ταχύτητα ταξιδίου πόσο προβλέπεται....? Μπορεί και 800 μίλια το δευτερόλεΦτο.
Πλάκα κάνεις; Με όσα θέλεις πήγαινε. Απλά ή περιμένεις ή σε περιμένουμε σε κάποια διασταύρωση, προκειμένου να υπάρχει μιά λογική συνοχή. Το σημαντικό δεν είναι το να πλακωθείς στην εθνική, το σημαντικό είναι να μπορείς να ακουλουθήσεις έναν ρυθμό αξιοπρεπή στον επαρχιακό. Σεπαραπέμπω στις οδηγίες που ποστάρει πάντα ο Σπυράκος στις βόλτες, δες τα προηγούμενα θρεντ.

stam2
20/06/2013, 14:32
ακόμα δεν είμαι σίγουρος για το αν θα τα καταφέρω αλλά επειδή θα δώσω το vstrom για τα μάτια μίας άλλης αγάπης, μάλλον θα ξεμείνω με το xt350.... το οποίο πάει 90 χλμ πορεία.... (110 για προσπέραση... :D)
οπότε γι' αυτό ρωτάω.

amyroukai
20/06/2013, 15:45
Πάρε καλούς χάρτες μαζί σου, θα έχουμε και το τηλέφωνο της Β ΕΜΑΚ μαζί, αν γίνει κάτι και αργήσεις πάνω από μία ώρα τους στέλνουμε.

σοβαρά, με 90 στην εθνική είναι ταλαιπώρια, αλλά θα κανονίσουμε κάπου να μας βρεις.

οπότε ήθελες να ξέρεις και πόσο θα μας περιμένεις με το μηχανάκι με την άπειρη τελική; Πάλι καλά που θα έρθεις με το 350 να σε προλαβαίνουμε.

Μοτορεμαλι
21/06/2013, 10:57
χμ...καλα...ακυρος εγω παιδια.Ας μην σας χαλασω την βολτα τσαμπα και βερεσε.Καλα να περασετε ορε.:wave2:

spyro
21/06/2013, 11:00
ρε κάτι μου θυμίζει αυτή η διαδρομή

:p

spyrakos35
21/06/2013, 11:29
ρε κάτι μου θυμίζει αυτή η διαδρομή

:p

εγώ πάντως από την γκλάβα μου τις κατεβάζω..... :D

amyroukai
23/06/2013, 11:10
μα και να εχει ξαναγινει, σιγουρα δεν πηγαν ολοι, σιγουρα αξιζει η διαδρομη :)

ψηνεσαι μικρουλη κτμακια;

spyro
23/06/2013, 14:28
....

ψηνεσαι μικρουλη κτμακια;

οι καλές προθέσεις υπάρχουν πάντως :D

pektis
24/06/2013, 09:25
οι καλές προθέσεις υπάρχουν πάντως :D

Spyro Ανω χωρα σου λεει κατι?!!!:D:beer:

Manalishi
24/06/2013, 11:55
Απο ημερομηνίες πώς πορεύεστε???

theofilos888
24/06/2013, 12:06
Νομίζω 7 - 7 δεν έχει αλλάξει κάτι.

spyrakos35
24/06/2013, 21:55
Νομίζω 7 - 7 δεν έχει αλλάξει κάτι.

:beer:

mesastou
25/06/2013, 09:56
καλημέρα, τώρα το είδα.

θα προσπαθήσω δικάβαλο

Αν δεν έρχεται η γυναίκα μου θα ...


...

ψάξω αλλού :nono: :a26:




:whiteflag:

ελπίζω να μην φάμε πολύ ζέστη αν και πλέον είμαι προετοιμασμένος :sun:

spyrakos35
25/06/2013, 10:23
Αν δεν έρχεται η γυναίκα μου θα ...
...

ψάξω αλλού :nono: :a26:




:whiteflag:


άλλη γυναίκα εννοείς???? μήπως ψάχνεις ευκαιρία και το φορτώνεις σε μάς>???? :look:



ελπίζω να μην φάμε πολύ ζέστη αν και πλέον είμαι προετοιμασμένος :sun:

τραγική, δεν νομίζω.... όλο και κάπως πιο δροσερά θα είναι εκεί πάνω.....

mesastou
26/06/2013, 08:41
Βασικά πλάκα κάνουμε (εμ, κάποιες στιγμές μεταξύ σοβαρού και αστείου που λένε).

Τις το είπα χθες (ότι αν δεν έρθει εκείνη ...) και ενώ στην αρχή έλεγε όχι και πως εγώ είμαι μαλακόκωλη και δεν είμαι για τέτοια τελικά είπε πως αν έχει κάτω από 34 βαθμούς οκ.

Ρώτησα που εννοεί τους 34, στο Καρπενήσι ή στο Γαλαξίδι;

Η απάντηση ήταν ... άσχετο ... στον Ωρωπό (http://www.meteo.gr/meteoplus/cf.cfm?city_id=92) ... για να δούμε (η αλήθεια είναι πως και εμένα με χαλάει η ζέστη)

Από την άλλη θέλω να την βάλω στο 36ώρο πνεύμα :D

spyrakos35
26/06/2013, 09:00
Από την άλλη θέλω να την βάλω στο 36ώρο πνεύμα :D

βασικά..... είτε εισαι κάργα ερωτευμένος είτε τρωγεσαι να χαλασεις την ηρεμία σου :bawl:

AristidisZ
26/06/2013, 09:04
όποιος καταφέρει να πείσει τις γυναίκες ότι είναι βάρος (κυριολεκτικά & μεταφορικά) στις βόλτες με τη μηχανή, θα του κάνω άγαλμα :lol:

amyroukai
26/06/2013, 09:53
όποιος καταφέρει να πείσει τις γυναίκες ότι είναι βάρος (κυριολεκτικά & μεταφορικά) στις βόλτες με τη μηχανή, θα του κάνω άγαλμα :lol:
μα γιατί; εμένα μΕ αρέσει το δικάβαλο, ακόμα και σε σβέλτες βόλτες. Αν φοβάται, είναι άλλο θέμα. Ή αν εκεί που είσαι στη νιρβάνα σου στο πιστάκι, έχει μιά έμπνευση να πιάσει συζήτηση, "έχεις κάτι; γιατί δεν μου μιλάς;"

theofilos888
26/06/2013, 11:25
μα γιατί; εμένα μΕ αρέσει το δικάβαλο, ακόμα και σε σβέλτες βόλτες. Αν φοβάται, είναι άλλο θέμα. Ή αν εκεί που είσαι στη νιρβάνα σου στο πιστάκι, έχει μιά έμπνευση να πιάσει συζήτηση, "έχεις κάτι; γιατί δεν μου μιλάς;"

Πές μου οτι το έχεις ζήσει και αυτό!!!!!

pektis
26/06/2013, 11:47
Ή αν εκεί που είσαι στη νιρβάνα σου στο πιστάκι, έχει μιά έμπνευση να πιάσει συζήτηση, "έχεις κάτι; γιατί δεν μου μιλάς;"

:bawl:

amyroukai
26/06/2013, 14:42
Πές μου οτι το έχεις ζήσει και αυτό!!!!!Παύλιανη- ΕΟ Ιτέας Αμφισσας.

AristidisZ
26/06/2013, 14:51
Μια πολύ γρήγορη τοποθέτηση επί του θέματος, και δε το ξαναπιάνω εδώ:

απεχθάνομαι το 2κάβαλο στη μηχανή κυρίως, γιατί αγχώνομαι πάρα πολύ για την οποιαδήποτε ψυχή έχω συνεπιβάτη μαζί μου σε ένα από τα πιο επικίνδυνα σπορ που υπάρχουν
όταν τώρα μιλάμε και για ρυθμούς πιο πάνω από τους κανονικούς στα κωλοχώρια του Μπράλλου :a06::a06:

taisteal
26/06/2013, 17:47
[QUOTE=AristidisZ στα κωλοχώρια του Μπράλλου :a06::a06:


εχεις κατι με τα χωρια του μπραλου??

AristidisZ
26/06/2013, 17:50
εχεις κατι με τα χωρια του μπραλου??

Από εκεί είμαι... :wave2:

taisteal
26/06/2013, 17:53
[QUOTE=AristidisZ;2342475]Από εκεί είμαι... :wave2:


παρομοιως.και δεν σου αρεσουν???

AristidisZ
26/06/2013, 18:04
μπα, δεν ψοφάω να σου πω την αλήθεια, είμαι πιο πολύ της θάλασσας :)

taisteal
26/06/2013, 18:08
οκ,αλλα μην βριζεις τα χωρια..

spyrakos35
26/06/2013, 20:44
νταξ τώρα, λύθηκε η παρεξήγησις?

να πάμε καμμια βόλτα?

:beer:

theofilos888
27/06/2013, 07:53
νταξ τώρα, λύθηκε η παρεξήγησις?

να πάμε καμμια βόλτα?

:beer:

Υπομονή ντε! 7 του μήνα. Δεν κρατιέσαι μου φαίνεται! χαχαχαχα :D

spyrakos35
27/06/2013, 07:54
Υπομονή ντε! 7 του μήνα. Δεν κρατιέσαι μου φαίνεται! χαχαχαχα :D


ελααααααααααααααααααααααα..... χαχαχαχαχαχαχαχα

amyroukai
27/06/2013, 08:44
Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο; Όποιος θυμάται τον αριστείδη είναι π00στης;

theofilos888
27/06/2013, 08:50
Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο; Όποιος θυμάται τον αριστείδη είναι π00στης;

Ή γλάρος.......;;;;;

DimChios
27/06/2013, 09:40
όποιος καταφέρει να πείσει τις γυναίκες ότι είναι βάρος (κυριολεκτικά & μεταφορικά) στις βόλτες με τη μηχανή, θα του κάνω άγαλμα :lol:

μερικων οι γυναικες μικρό μου γλαρόπουλο δεν είναι βάρος γιατι ξέρουν να καβαλάνε! Ασε που απο μόνες τους λένε πολλές φορές "να πας με τους φίλους σου να ξεκ@υλώσεις"

Σπυράκο, αν δεν εχει πανω απο 20 βαθμούς θα έρθω!

:lol:

AristidisZ
27/06/2013, 09:45
μερικων οι γυναικες μικρό μου γλαρόπουλο δεν είναι βάρος γιατι ξέρουν να καβαλάνε! Ασε που απο μόνες τους λένε πολλές φορές "να πας με τους φίλους σου να ξεκ@υλώσεις"


εξήγησα κάτι παραπάνω, το οποίο εξελίχτηκε σε συζήτηση για τον αν η Μουσουνίτσα και ο Αθανάσιος Διάκος είναι ωραία χωριά ή οχι
τώρα αν το παραβλέπετε μερικοί, εγώ πάω πάσο
όσο για το ξεταύλωμα, καθένας όπως τη βρίσκει :wave2:

mesastou
29/06/2013, 22:42
Μια πολύ γρήγορη τοποθέτηση επί του θέματος, και δε το ξαναπιάνω εδώ:

απεχθάνομαι το 2κάβαλο στη μηχανή κυρίως, γιατί αγχώνομαι πάρα πολύ για την οποιαδήποτε ψυχή έχω συνεπιβάτη μαζί μου σε ένα από τα πιο επικίνδυνα σπορ που υπάρχουν
όταν τώρα μιλάμε και για ρυθμούς πιο πάνω από τους κανονικούς στα κωλοχώρια του Μπράλλου :a06::a06:
Κατανοητό. Αλλα ... σκέψου ποσά δικάβαλα είχε το φετινό 36ωρο που είναι 2 συνεχόμενες μέρες!

Επισης, Οσα ζευγάρια συνάντησα φέτος ήταν και οι δυο μέσα στο χαμόγελο.

amyroukai
30/06/2013, 11:00
μα δεν παιρνεις δευτερο στη μηχανη για να ξεκ@υλωσεις, το κανεις για να μοιραστεις την ομορφια της διαδρομης, τα τοπια κλπ. και για παρεα. και σε βολτες οπως αυτη που δεν γινονται καφριλες ειναι οτι πρεπει.

spyrakos35
01/07/2013, 07:44
καλημέρες, καλό μήνα....

μιας και μπήκαμε στην κρίσιμη εβδομάδα, για πείτε να ξέρουμε και τι μας γίνεται.....

1. moi - spyrakos35
2. ......
3. .....
.
.
.
.
.
.

Προσοχή
ο καιρός της κυριακής, σήμερα, προβλέπεται δροσεροβρόχινος (χίε, γκαντεμόσαυρε, κάτω απο 20 θα είναι, θα έρθεις?).... καλό είναι να τσεκάρετε και μόνοι σας τον καιρό και να μην δηλώνετε συμμετοχή μεν, αν δεν βρέξει δε.....
επειδή οι μπόρες εκει στα ορεινά είναι δυνατές, θα πράξουμε αναλόγως σε ότι αφορά στην φορά της διαδρομής (δλδ ενδέχεται να ανέβουμε πρώτα καρπενήσι και μετά να κατέβουμε)....
θα υπάρξει σχετική ενημέρωση το αργότερο ως το σάββατο το μεσημέρι...

mesastou
01/07/2013, 09:00
καλημέρες, καλό μήνα....

μιας και μπήκαμε στην κρίσιμη εβδομάδα, για πείτε να ξέρουμε και τι μας γίνεται.....

1. moi - spyrakos35
2. mesastou - δικάβαλλο.
3. .....
.
.
.
.
.
.

Προσοχή
ο καιρός της κυριακής, σήμερα, προβλέπεται δροσεροβρόχινος (χίε, γκαντεμόσαυρε, κάτω απο 20 θα είναι, θα έρθεις?).... καλό είναι να τσεκάρετε και μόνοι σας τον καιρό και να μην δηλώνετε συμμετοχή μεν, αν δεν βρέξει δε.....
επειδή οι μπόρες εκει στα ορεινά είναι δυνατές, θα πράξουμε αναλόγως σε ότι αφορά στην φορά της διαδρομής (δλδ ενδέχεται να ανέβουμε πρώτα καρπενήσι και μετά να κατέβουμε)....
θα υπάρξει σχετική ενημέρωση το αργότερο ως το σάββατο το μεσημέρι...


http://freemeteo.com/default.asp?pid=22&la=2&gid=264354&nDate=6
καλά δεν βλέπω και κάτι σοβαρό να συμβαίνει ... είναι πολύ νωρίς για αξιόπιστες προβλέψεις. Αδιάβροχα να έχουμε μαζί δεν βλάπτει φυσικά ...
εγώ δηλώνω συμμετοχή επειδή βλέπω την σύζυγο πολύ ζεστή αλλά ... ξέρετε τώρα πως αλλάζουν γνώμη οι κρυουλιάρες γυναίκες ...

Manalishi
01/07/2013, 09:25
Το πράσινο Manalishi δεν θα καταφέρει να έρθει .....Καλά να περάσετε!!!!

amyroukai
01/07/2013, 12:32
Το πράσινο Manalishi δεν θα καταφέρει να έρθει .....Καλά να περάσετε!!!!

Τα άλλα χρώματα πάουερ ρέιντζερ.... ΕΕΕΕΕΕ ΜΑΝΑΛΙΣΙ ήθελα να πω, θα έρθουν;

Άντε ρε μπαγάσες, θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα έρθω... Σας λυπάμαι να γυρνάτε μόνοι στην ερημιά. Δεν μ'ενθουσιάζει η προοπτική μιάς μέρας με τόσα χιλιόμετρα και όλο στροφή, αλλά τι να κάνω, θα το πιω το ποτήρι.

spyrakos35
01/07/2013, 21:13
έχουμε ως τώρα....

1. moi - spyrakos35
2. mesastou - δικάβαλλο.
3. amyroukai
4. ....
5. ....
.
.
.
.

mesastou
02/07/2013, 08:48
λίγα λόγια για το έργο....

είχα βγάλει και είχα αφήσει να διαρρεύσει οτι η επόμενη θα είναι παραλιακή (καλοκαίρι γαρ)..... όταν τα ξαναζύγισα, διαπίστωσα οτι κυριακάτικα σε παραλιακή διαδρομή μεσούσης του καλοκαιριού θα είναι και επικίνδυνα λόγω κίνησης και δεν θα το ευχαριστηθούμε λόγω ζέστης.... οπότε πάμε άλλη μία ορεινή και από Σεπτέμβρη τις βλέπουμε τις παραλιακές....

Ημερομηνία: Κυριακή, 07/07/2013

Σημείο Συνάντησης: Περίπτερο Χαιδαρίου (Σταθμός 14)

Ωρα Συνάντησης: 7:00 πμ

Ωρα αναχώρησης: 7:30 πμ αυστηρά

Διαδρομή: τουτη δω (https://maps.google.gr/maps/ms?msid=210957353925955149551.0004dde242b00996f0116&msa=0)

...

Από ότι θυμάμαι από τις οδηγίες του 36ώρου (όπου κάναμε ανάποδα το κομμάτι αυτό) περνώντας την Ελατού και κατευθυνόμενοι προς Άνω Χώρα είναι πολύ καλύτερα να κατευθυνθούμε βόρεια προς Κρυονέρια (μέσω κάτω Xώρας) και όχι προς Αμπελακιώτισσα επειδή εκεί υπάρχει πολύ δύσβατος χωματόδρομος.

Ο Σπύρος, ή όποιος θυμάμαι ας επιβεβαιώσει.

Δηλαδή Ελατού - όχι Άνω Χώρα αλλά Κάτω Χώρα (απέξω) - Κρυονέρια - Περδικοβρύση - Αράχοβα (άλλη) κλπ.

Οι χάρτες google δεν έχουν αυτόν το δρόμο (μόνο μέρος του (http://goo.gl/maps/lYiAj)), που είναι εύκολος χωματόδρομος, οι χάρτες road - που έχω δίπλα μου εδώ στο γραφείο :) - τον έχουν. Ψάξτε το και σε τυχόν άλλους χάρτες.

Τον έχει και το gps μου και αν χρειάζεται το ψάχνω και εκεί για να μην ταλαιπωρηθούμε.

τα ματαλέμε.

spyrakos35
02/07/2013, 09:21
.................

spyrakos35
02/07/2013, 09:28
Διόρθωση διαδρομής

ξαναπλάκωσα τηλέφωνα, δήμους κοινότητες κλπ κλπ

και βρήκα οτι ο μεσαστου έχει δίκιο....

η προτεινόμενη διαδρομή είναι η παρακάτω:

Ανω Χώρα - Κρυονέρια - Περδικόβρυση - Κλεπά - Αράχωβα - Δομνίστα

επειδή ο χάρτης της γοογλε δεν την βγάζει, δεν ανανεώνω τον αρχικό χάρτη αλλά θα πρέπει να το έχουμε κατά νου όσοι μαζευτούμε...
(φτιάχνει και ο καιρός)

:beer:

spyro
02/07/2013, 10:44
Από ότι θυμάμαι από τις οδηγίες του 36ώρου (όπου κάναμε ανάποδα το κομμάτι αυτό) περνώντας την Ελατού και κατευθυνόμενοι προς Άνω Χώρα είναι πολύ καλύτερα να κατευθυνθούμε βόρεια προς Κρυονέρια (μέσω κάτω Xώρας) και όχι προς Αμπελακιώτισσα επειδή εκεί υπάρχει πολύ δύσβατος χωματόδρομος.

Ο Σπύρος, ή όποιος θυμάμαι ας επιβεβαιώσει.



Έτσι είναι, αλλά

Καλό είναι να υπάρξει μια στάση στην Άνω Χώρα. Είναι το μόνο μέχρι τη Δομνίστα που πέραν της ομορφιά του, είναι ικανό να προσφέρει ένα τσιπουράκι ή ένα μεζαδάκι. Όλα τα άλλα τα χωριά από Ευπάλιο μέχρι Δομνίστα είναι ψηλο έρημα. Όποτε καλό είναι να περάσει τελικά η διαδρομή μέσα από Άνω Χώρα.
Όσο για το Άνω Χώρα - Αμπελακιώτισα ο χωματόδρομος είναι όντως πιο μεγάλος γύρω στα 10 έναντι των 5 από Κρυονέρια αλλά δεν είναι και τίποτα δύσκολος.

Στο παρελθόν το έχουν κάνει και τα ST του φόρουμ:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=62392

του Κρυονερίου που πρότεινες εσύ Αντώνη και είχα προτείνει και παλιότερα στον Σπύρο είναι εδώ:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116812

dbasilis
03/07/2013, 09:17
Καλημέρα,

Δυστυχώς λόγω γαμο-βάπτισης δεν μπορώ να ακολουθήσω … (και η γυναίκα είναι και κουμπάρα… οπότε… )

Πάντως πρέπει να λάβετε υπόψη ότι στα περιοχές που θα κινηθείτε θα υπάρχουν πολλοί αστυνομικοί μιας και εκεί κρύβονται οι δραπέτες… και πέφτει πολύ μπιστολίδι….
294702

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=218991&catid=6

Προς γνώση…

DimChios
03/07/2013, 09:26
Καλημέρα,

Δυστυχώς λόγω γαμο-βάπτισης δεν μπορώ να ακολουθήσω … (και η γυναίκα είναι και κουμπάρα… οπότε… )

Πάντως πρέπει να λάβετε υπόψη ότι στα περιοχές που θα κινηθείτε θα υπάρχουν πολλοί αστυνομικοί μιας και εκεί κρύβονται οι δραπέτες… και πέφτει πολύ μπιστολίδι….
294702

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=218991&catid=6

Προς γνώση…



ευκαιρία να χωσουμε του Σπυρακου μια πιστολια να ησυχασουμε!

Αλλους θα υποψιαστουν! :lol:

spyrakos35
03/07/2013, 11:10
ευκαιρία να χωσουμε του Σπυρακου μια πιστολια να ησυχασουμε!

Αλλους θα υποψιαστουν! :lol:

γατάκι,

για να μου την χώσεις πρέπει να έρθεις κιόλας..... :smokin:

amyroukai
03/07/2013, 11:15
γατάκι,

για να μου την χώσεις πρέπει να έρθεις κιόλας..... :smokin:
Αυτό με τους αστυνομικούς και τα μπλόκα το σκεφτόμουν σήμερα, δεύτερη φορά το ίδιο σκηνικό, γέλιο έχει.

Χίος σε εκδρομή; Πόσοι φούρνοι θα γκρεμιστούν;

mesastou
03/07/2013, 15:45
έχουμε ως τώρα....

1. moi - spyrakos35
2. mesastou - δικάβαλλο.
3. amyroukai
4. ....
5. ....
.
.
.
.

Και εμείς να είμαστε μόνο μια χαρά θα είναι ... (αν και μια κοπέλα ακόμα θα την ήθελε η σύζυγος για παρέα ) :beer:



Να και η διαδρομή που έγραφα χθες, 11 σύνολο χλμ, κάπου 5 χλμ χώμα
294764

AristidisZ
03/07/2013, 15:52
(αν και μια κοπέλα ακόμα θα την ήθελε η σύζυγος για παρέα ) :beer:


και εσύ για τη ψυχική σου υγεία ; :D

spyrakos35
03/07/2013, 21:42
Και εμείς να είμαστε μόνο μια χαρά θα είναι ... (αν και μια κοπέλα ακόμα θα την ήθελε η σύζυγος για παρέα ) :beer:

μην αγχώνεσαι.... θα είναι και ο θεόφιλος μετά της συζύγου...... ;)

vakouz
04/07/2013, 07:42
Ο χωματόδρομος Κρυονέρια Περδικόβρυση πέραν του ότι είναι μόνο 5 km, είναι πάρα πολύ καλά πατημένος, ενώ από Κρυονέρια, χάλια! Επίσης για καφέ-φαγητό, και Περδικόβρυση, στο ανοιγμα πριν την πλατεία, και η Αράχωβα, έχουν ότι θέλετε. Βενζίνα πρίν το Ευπάλιο, να βάλετε, γιατί επόμενο έχει στον Αγιο Γεώργιο πρίν την Μακρακώμη. Αλλιώς μόνο μπετονάκια από Κλεπά, η Δομνίστα.

amyroukai
04/07/2013, 08:16
μην αγχώνεσαι.... θα είναι και ο θεόφιλος μετά της συζύγου...... ;)

Το έριξα και εγώ σαν ιδέα αλλά δεν ψήνεται λόγω πολλών ωρών. Μου λέει και ένας φίλος, αν έρθει και αντέξει, την επόμενη μέρα παντρέψου την. :lol:


....Επίσης για καφέ-φαγητό, ... και η Αράχωβα, έχουν ότι θέλετε....
Καλό φαγητό και Αράχωβα; Οξύμωρο μου φαίνεται. Συνήθως τα τόσο "κοσμοπολίτικα" είναι έλα ψωνάκι Αθηναίε σκάστα φάε και μιά βλακεία και άιντε στο καλό και να μας ξανάρθεις να σε γδάρουμε.

mesastou
04/07/2013, 08:48
Ο χωματόδρομος Κρυονέρια Περδικόβρυση πέραν του ότι είναι μόνο 5 km, είναι πάρα πολύ καλά πατημένος, ενώ από Κρυονέρια, χάλια! Επίσης για καφέ-φαγητό, και Περδικόβρυση, στο ανοιγμα πριν την πλατεία, και η Αράχωβα, έχουν ότι θέλετε. Βενζίνα πρίν το Ευπάλιο, να βάλετε, γιατί επόμενο έχει στον Αγιο Γεώργιο πρίν την Μακρακώμη. Αλλιώς μόνο μπετονάκια από Κλεπά, η Δομνίστα.
Από Αμπελακιώτισσα έπρεπε να ήθελες να πεις πως είναι χάλια, σωστά;


Καλό φαγητό και Αράχωβα; Οξύμωρο μου φαίνεται. Συνήθως τα τόσο "κοσμοπολίτικα" είναι έλα ψωνάκι Αθηναίε σκάστα φάε και μιά βλακεία και άιντε στο καλό και να μας ξανάρθεις να σε γδάρουμε.
Την κλασσική Αράχοβα λες εσύ.

Εμείς λέμε για την άλλη πάνω από από την λίμνη Εύηνου
Ελατού - Άνω Χώρα - Κρυονέρια - Περδικοβρύση - Κλεπά - Αράχοβα (δες σημείο Β) (http://goo.gl/maps/2qbFS)(άλλη) -Δομνίστα

Θα κάνουμε και μια στάση στο φράγμα (Α), ε; (η σύζυγος ψημένη πλέον, λέει πάμε και ο spyrakos και εμείς!)

Επειδή ενδέχεται να μην έχουμε καλό ρυθμό να πρότεινα να ορίσουμε και λίγα σημεία συνάντησης. Στάσεις δεν χρειαζόμαστε πάνω των 5-10 λεπτών.

spyrakos35
04/07/2013, 08:58
Επειδή ενδέχεται να μην έχουμε καλό ρυθμό να πρότεινα να ορίσουμε και λίγα σημεία συνάντησης. Στάσεις δεν χρειαζόμαστε πάνω των 5-10 λεπτών.

μια χαρά ρυθμό θα έχουμε.... σημεία συνάντησης θα τα πουμε το πρωί στον καφέ... ;)

mesastou
04/07/2013, 10:37
:)

http://freemeteo.com/default.asp?pid=22&la=1&gid=260891&nDate=3

:beer:

amyroukai
04/07/2013, 11:15
πάνω από 20 βαθμούς βλέπω.... αχ, πάνε οι συμμετοχές...

DimChios
04/07/2013, 11:32
πάνω από 20 βαθμούς βλέπω.... αχ, πάνε οι συμμετοχές...

:lol:

amyroukai
04/07/2013, 11:43
άσε ρε ππρ τα χαζά και σήκω και έλα :beer:

vakouz
04/07/2013, 15:14
Από Αμπελακιώτισσα έπρεπε να ήθελες να πεις πως είναι χάλια, σωστά;


Την κλασσική Αράχοβα λες εσύ.

Εμείς λέμε για την άλλη πάνω από από την λίμνη Εύηνου
Ελατού - Άνω Χώρα - Κρυονέρια - Περδικοβρύση - Κλεπά - Αράχοβα (δες σημείο Β) (http://goo.gl/maps/2qbFS)(άλλη) -Δομνίστα

Θα κάνουμε και μια στάση στο φράγμα (Α), ε; (η σύζυγος ψημένη πλέον, λέει πάμε και ο spyrakos και εμείς!)

Επειδή ενδέχεται να μην έχουμε καλό ρυθμό να πρότεινα να ορίσουμε και λίγα σημεία συνάντησης. Στάσεις δεν χρειαζόμαστε πάνω των 5-10 λεπτών.

Σωστά από Αμπελακιώτισσα είναι χάλια.
Επίσης πριν την Ελατού θα βρείτε πινακίδα αριστερά προς Άνω χώρα, περίπου 6km πιο συντομη και δεν περνάτε από Ελατού.
Εάν θέλετε ναπεράσετε από φράγμα Ευήνου, μετά από την Περδικόβρυση, στρίβετε αριστερά προς Άγιο Δημήτριο και μετά από μια πολύ όμορφη διαδρομή παράλληλα στη λίμνη, (προσοχη στις πέτρες που υπάρχουν στην άσφαλτο) στην επόμενη διασταύρωση στρίβετε δεξιά για το φράγμα (φαίνετε). Μετά συνεχίζετε-περνάτε το Νεοχώρι και φτάνετε Αράχωβα. Δεν περνάτε από Κλεπά.
Δυστυχώς αυτήν την Κυριακή γαμώτ, γαμώτ δεν μπορώ να σας ακολουθήσω!

amyroukai
05/07/2013, 11:01
Μάλλον θα πετύχουμε και καλό καιρό.
Σήμερα δίνει χαμό, αύριο το ίδιο, Κυριακή λέει λιακάδα. Για να ιδούμε...
Με βλέπω για δερμάτινο και αδιάβροχο, με το διάτρητο εκεί πάνω αλλά και στην αρχή του ταξιδιού στα ορεινά της Βοιωτίας ισως να κάνει λίγο κύο.

spyrakos35
06/07/2013, 04:38
καλησπερα σας , μολις γραφτηκα κ ειδα την ομορφη βολτα που ετοιμαζεται
μιας κ δεν μπορω να συστηθω καπου σαν νεος στην παρεα θα συστηθω εδω :wave2: φιλιππος 28 με Kawasaki Z 750 λοιπον.
θα ηθελα πολυ να συμετασχω στη βολτουλα μιας κ εχω αρκετο καιρο να ανεβω προς τα εκει , κ υπαρχουν κ λιγα εβρα για φαγωμα:)
εξοπλισμος κ διαθεση επισεις υπαρχουν :))
απλα σαν νεουδι στην παρεα δεν ξερω καποιον .. απο οτι ειδα η βολτα ειναι ανοιχτη ?? (γιαυτο κ ποσταριστηστικε μαλλον)..

καλημέρες

ναι η εκδρομή είναι ανοικτή και αφού υπάρχουν ευρα, εξοπλισμός και διάθεση δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα....

έλα στο ραντεβού το πρωί της κυριακής διαβασμένος (την διαδρομή) και με γεμάτο ντεπόζιτο και όλα θα πάνε καλά....

:wave2:

SHOOTER045
06/07/2013, 10:19
με Ζ 750???:confused:
νομιζα οτι τα Ζ και τα TDM ηταν αποκλεισμενα στο φορουμ....:D:D:D

DimChios
06/07/2013, 10:55
κανε ενα repost την τελικη διαδρομη Σπυρο

SHOOTER045
06/07/2013, 11:03
θα καταλαβεις συντομα τι εννοω σαν κατοχος ενος Ζ εδω περα :bawl::bawl::bawl:

DimChios
06/07/2013, 12:57
Μλκ Σπυρακο στ @@δια σου ε?

:evil:


Λοιπον, λαδια δεν εχω αλλαξει
Βενζίνη, και να γεμισω πριν το Ευπαλιο @@δια θα με φτάσει μέχρι Μακρακώμη
Απόψε ξενυχτάω μέχρι τις 4-5 π.μ τουλάχιστον, λόγω δουλειάς...με σκάρτες 2 ώρες ύπνο...

:rolleyes:

Λέτε να ψάξω για άλλο μοτόρι? Πιο ξεκούραστο και με μεγαλύτερη αυτονομία ή να ξεραθω στον υπνο?

TROOPER
06/07/2013, 12:59
..............
Λέτε να ψάξω για άλλο μοτόρι? Πιο ξεκούραστο και με μεγαλύτερη αυτονομία ή να ξεραθω στον υπνο?

εγω, απο αυτα που βλεπω, θα ξερενομανε στον υπνο.

pipe_smoker
06/07/2013, 13:12
εγω, απο αυτα που βλεπω, θα ξερενομανε στον υπνο.

Κι εγώ.... για τον ίδιο λόγο με τον παραθετοτεθοτευομονεμενάμενο....