PDA

View Full Version : Honda Steed, τι λάστιχο να του βάλω?



alexakis200908
15/05/2013, 11:14
ρε φιλε μου εχω και εγω ενα ιδιο και του κανω μια ανακατασκευη και θελω να βαλω πισω λαστιχω σαν το δικο σου σε μαμα ζαντα τι δειαστασεις χρειαζετε και αν μπορεις να μου πεις εσει?????????και το δικο σου το εχεις κανει κουκλι τελειο μπραβω σου

HondaSteed
23/05/2013, 09:53
polu wraia douleia file..
exw kai egw ena steedaki kai ekana to idio me to piso lastixo...
to lastixo exei diastaseis 195/50/15 alla den mou kathete swsta panw sthn zanta se ena simio dexia kai aristera den mou exei tsitosei teleiws me apotelesma na mhn rolarei swsta eixes kai esu mhpws kana teteio provlhma?
thn samprela pou foraei gai to kanoniko lastixo foras?
me poso psi to exeis fouskwsei?

euxariste ek twn proterwn..!!

HondaSteed
23/05/2013, 15:05
ρε φιλε μου εχω και εγω ενα ιδιο και του κανω μια ανακατασκευη και θελω να βαλω πισω λαστιχω σαν το δικο σου σε μαμα ζαντα τι δειαστασεις χρειαζετε και αν μπορεις να μου πεις εσει?????????και το δικο σου το εχεις κανει κουκλι τελειο μπραβω σου

file alexi apo ti to epsaxa ligo pernei apo 180-205 opws leei kai o filos/60 isws kai 70(alla steno)/15 me thn mama zanta
mhn valeis ##/50/15 den to afinei to ligo profil na desei panw sthn zanta kala to dokimasa...
an exw lathos h kapoos xerei kati parapanw as to pei na mathoume kai emeis..!

sapila racing
23/05/2013, 16:39
file alexi apo ti to epsaxa ligo pernei apo 180-205 opws leei kai o filos/60 isws kai 70(alla steno)/15 me thn mama zanta
mhn valeis ##/50/15 den to afinei to ligo profil na desei panw sthn zanta kala to dokimasa...
an exw lathos h kapoos xerei kati parapanw as to pei na mathoume kai emeis..!

To πρώτο σου post ηταν στα Ελληνικά και όλα τα υπόλοιπα greeklish. Γιατί?
Αν θες να διαβαζει ο κοσμος τι γράφεις, να τα γραφεις στα Ελληνικά. ;)

HondaSteed
23/05/2013, 21:20
To πρώτο σου post ηταν στα Ελληνικά και όλα τα υπόλοιπα greeklish. Γιατί?
Αν θες να διαβαζει ο κοσμος τι γράφεις, να τα γραφεις στα Ελληνικά. ;)

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ..

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΛΔ ΛΑΣΤΙΧΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ STEED ΜΟΥ.
ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 190/5/15 ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΝΕΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΙΜΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΔΕΝ ΕΥΑΡΜΟΖΕΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝς ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΚΑΘΕΤΕ ΠΙΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ..ΜΕ ΤΑ ΑΠΟ 3 ΒΟΥΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΩΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ..
ΙΣΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 60 Η 70 ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΘΟΡΙΟ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ..
ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ Η ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΥΣΕ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ..
(ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΔΥΣΚΟΛΙΩΝ ΚΑΙ ΣΤΥΛ)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

HondaSteed
23/05/2013, 21:27
ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΤΟΥ ΣΤΕΕΔ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..
ΟΧΙ ΜΠΟΜΠΕΡ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΣΕ ΘΕΜΑ ΥΠΕΡΒΟΛΗΣ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ

Lioulios
24/05/2013, 02:19
Το 195/55/15 παντως σε ελαστικό αυτοκινήτου δεν είναι και πολύ διαδεδομένο ...55 προφίλ σε 15 άρα... Δεν το πολυπροτημούν . Συνήθως είναι διάσταση που φοράνε κάποια μοντέλα από το εργοστάσιο . Δοκίμασε να παίξεις με το προφίλ .

HondaSteed
24/05/2013, 18:54
Το 195/55/15 παντως σε ελαστικό αυτοκινήτου δεν είναι και πολύ διαδεδομένο ...55 προφίλ σε 15 άρα... Δεν το πολυπροτημούν . Συνήθως είναι διάσταση που φοράνε κάποια μοντέλα από το εργοστάσιο . Δοκίμασε να παίξεις με το προφίλ .

ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ 195/50/15 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΙΟ ΠΡΟΦΙΛ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΛΑΣΤΙΧΟΝΕΙ ΣΩΣΤΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΑΝΙΣΙΑ ΖΑΝΤΑ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩ ΠΡΟΦΙΛ ΧΩΡΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΨΑΛΙΔΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΠΛΕΣΙΟ....
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΔΟΚΙΜΕΙΣ ΤΑΛΙΡΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ..


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

HondaSteed
24/05/2013, 18:57
Το μηχανακι εχει κανει δυο φορες την διαδρομη Σερρες-Θεσσαλονικη, εχει κανει ορεινη διαδρομη σε χωρια με αρκετα κλειστες στροφες, εχει κανει γενικως καποια χιλιομετρα.Εχει καποια θεματα που πρεπει να βελτιωθουν οπωσδηποτε, αλλα μεχρι στιγμης το λαστιχο δεν ειναι ενα απο αυτα.

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΡΙΒΕΙΣ ΜΕ ΧΛΜ Η ΠΑΣ ΧΑΛΑΡΑ...
ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ.....
ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΛΑΣΤΙΧΟ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟΥ

HondaSteed
24/05/2013, 19:11
ΛΟΙΠΟΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΥΘΗΚΕ....
ΔΙΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΘΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ
http://www.hondashadow.net/forum/72-technical-discussion/61976-its-official-ive-gone-darkside.html
ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΟΙΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ.....

sapila racing
24/05/2013, 19:32
ΛΟΙΠΟΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΥΘΗΚΕ....
ΔΙΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΘΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ
http://www.hondashadow.net/forum/72-technical-discussion/61976-its-official-ive-gone-darkside.html
ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΟΙΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ.....

Δεν κατάλαβα τι αποδεικνύει ο τύπος που είχε ήδη super λιωμένο τετράγωνο λάστιχο (μοτοσυκλέτας) κι έβαλε αυτοκινήτου.
Τι διαφορά περίμενες να πεί οτι είδε δηλαδή? :confused:

Τα εχουμε πει και παραπάνω, αλλά μην παραμυθιαζόμαστε κιόλας. ;)

HondaSteed
04/06/2013, 11:11
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ 205/70/15...ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΨΑΛΙΔΙ..ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ..!

motomaniac
05/06/2013, 22:35
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ 205/70/15...ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΨΑΛΙΔΙ..ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ..!


μη[ως να ανοιγες δικο σου θεμα?? ετσι ισως το εβλεπαν και περισσοτεροι ανθρωποι να σου απαντησουν..