PDA

View Full Version : κληση μετα απο 6 χρονια.....



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
06/06/2013, 11:25
μου ηρθε κληση για παραβαση στην αττικη οδο πριν 6 χρωνια την οποια την εχω πληρωσει και εχω και αποδυκτικο . την πατησαν γιατι τα εχω φιλαξει . η κληση ηρθε απο τον δημο παλληνησ και μου λεει οτι αν δεν πληροσο θα κηνηθη νομικα και θα πρεπει αν το πληροσο με προσαφξεισεις.
τι θα κανω...
εφτιαξα μια εγγραφη καταγκελεια με τα στιχεια μου και της αποδιξεις και αυριο παω στο ΣΔΟΕ . θα σας ποσταρο το εγγραφο.
ζητω να γινει ελεγχος στα βιβλια του δημου γιατι καπιος τα εβαλε στην τσεπη και δεν τα εδωσε στο ταμιο του δημου. οταν πληρονεις περνεις αποδιξη η οποια καταχωριτε στα βιβλια.
αυτο σημενει οτι δεν καταχωριθηκε απο καποιον και εβαλε τα φραγκα στην τσεπι....
οποτε θα το κηνηγησω εστω και εαν μονο με την αποδιξη βρισκο το δικιο μου στον δημο .
ποσοι ομως δεν θα εχουν φιλαγμενες της αποδιξεις και θα πρεπει να τα ξαναπληροσουν στην υγεια του κοροιδου...

BELZEBOYLIS
06/06/2013, 11:35
καλό κουράγιο !!!

DimChios
06/06/2013, 11:36
μου ηρθε κληση για παραβαση στην αττικη οδο πριν 6 χρωνια την οποια την εχω πληρωσει και εχω και αποδυκτικο . την πατησαν γιατι τα εχω φιλαξει . η κληση ηρθε απο τον δημο παλληνησ και μου λεει οτι αν δεν πληροσο θα κηνηθη νομικα και θα πρεπει αν το πληροσο με προσαφξεισεις.
τι θα κανω...
εφτιαξα μια εγγραφη καταγκελεια με τα στιχεια μου και της αποδιξεις και αυριο παω στο ΣΔΟΕ . θα σας ποσταρο το εγγραφο.
ζητω να γινει ελεγχος στα βιβλια του δημου γιατι καπιος τα εβαλε στην τσεπη και δεν τα εδωσε στο ταμιο του δημου. οταν πληρονεις περνεις αποδιξη η οποια καταχωριτε στα βιβλια.
αυτο σημενει οτι δεν καταχωριθηκε απο καποιον και εβαλε τα φραγκα στην τσεπι....
οποτε θα το κηνηγησω εστω και εαν μονο με την αποδιξη βρισκο το δικιο μου στον δημο .
ποσοι ομως δεν θα εχουν φιλαγμενες της αποδιξεις και θα πρεπει να τα ξαναπληροσουν στην υγεια του κοροιδου...


Γιώργο... κάποιος πρέπει να σου κοψει επιδομα καταγγελειοδότη! :lol: Άλλη δουλειά δεν κάνεις?

Κυνήγατο φίλε στο όνομα όσων δε θα εχουν κρατησει τα αποδεικτικά! :(

:beer::beer::beer:

THEOD
06/06/2013, 11:57
Για να καταλάβεις τι παίζει ρίξε μια ματιά σε αυτό

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=120527

Μου στείλαν 10 χρόνια μετά κλήση για αυτοκίνητο που είχα πουλήσει 1,5 χρόνο ΠΡΙΝ την ημερομηνία της κλήσης και ταυτόχρονα 2η κλήση για όχημα που αγόρασα σχεδόν 1 χρόνο ΜΕΤΑ την ημερομηνία της κλήσης... :eyepop:
Απίστευτο αλλά αληθινό... :dizzy:

mixalhsCr
06/06/2013, 12:08
Παρτους και τα σωβρακα, είμαστε μαζί σου :cool:

Ichigo
06/06/2013, 12:13
Αν η παράβαση έγινε μέσα στην ΑΟ το δημαρχείο Παλλήνης που κολλάει; Η Τροχαία δε θα έπρεπε να τη στείλει; :confused:

sergiosm
06/06/2013, 12:14
μου ηρθε κληση για παραβαση στην αττικη οδο πριν 6 χρωνια την οποια την εχω πληρωσει και εχω και αποδυκτικο

Μου έτυχε το ίδιο με κλήση παρκαρίσματος που είχε πληρώσει λίγο πριν φύγω για διακοπές πέρυσι το καλοκαίρι από τον Δήμο Αθηναίων. Αποφάσισα να ασχοληθώ μετά τις διακοπές έτσι για να μη χαλαστώ.
Την γλύτωσαν όμως, γιατί μόλις επέστρεψα (μερικές ημέρες μετά) βρήκα γράμμα που ζητούσε συγγνώμη για το λάθος τους.
Οπότε, κατόπιν αυτού δεν έκανα τίποτα.

Εκτός από το ΣΔΟΕ πάντως ρύθμισέ το και με το Δήμο.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
06/06/2013, 12:23
Αν η παράβαση έγινε μέσα στην ΑΟ το δημαρχείο Παλλήνης που κολλάει; Η Τροχαία δε θα έπρεπε να τη στείλει; :confused:


ναι τοτε την ειχε στηλει η τροχαια και την ειχα πληροσει .
τωρα με τον δημο........... δεν ξερω που κολαει.....

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
06/06/2013, 12:29
ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑΓΚΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΚΑΤΑΓΚΕΛΩΝ
ΡΟΥΣΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ .
ΡΙΜΙΝΙ 2 Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΡΟΣ Σ.Δ.Ο.Ε.
Τηλέφωνο, 210.33.75.276 210.34.27.367 210.34.24.390. Fax, 2106980529. Email, info@sdoe.gr , kataggelies@sdoe.gr
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣ ΔΗΜΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
Ιθάκης 12
Τελ 2106604675-6
Φαξ 210,6604629
6/6/2013
Στης 4 -6-2013 έλαβα την επισυναπτόμενη ατομική ειδοποίηση για πληρωμή της υπ αριθμόν 120500112582 κλήσης τροχαίας παράβασης από την δήμο Παλλήνης.
H κλήση αφόρα την μοτοσυκλέτα μου μάρκας Kawasaki με αριθμό κυκλοφορίας ΙΤΥ 0833 στην αττική οδό στης 19-6-2007 και ώρα 10,03.
Σύμφωνα με την ειδοποίηση καλούμε να πληρώσω το ποσό των 350,00 ευρώ και θα επιβαρυνθώ με εκπρόθεσμες προσαυξήσεις και εάν δεν πληρώσω έως της 31,7,2013 θα εφαρμόσουν τον νόμο περί εισπράξεως δημοσίων εσόδων
Βάση του επισυναπτόμενου φωτοαντίγραφου εγώ έχω πληρώσει το ποσό των 175.00 στα ελτα νέας Φιλαδέλφειας στης 25-10 =2007 . και μάλιστα τότε μου εφερεθηκε το δίπλωμα για 2 μήνες από το αστυνομικό τμήμα νέας Φιλαδέλφειας όπου τους έδειξα την πληρωμή της κλήσης εντος του προβλεπόμενου χρονικού ορίου.
Θα ήθελα να μάθω που έχουν πάει τα χρήματα που πλήρωσα. Γιατί βάση την νομοθεσίας όταν πληρώσεις κάτι είτε στο δημόσιο είτε στον ιδιωτικό τομέα παίρνεις απόδειξη και η πληρωμή καταχωρείτε στα βιβλία της επιχείρησης η οργανισμού.
Στην περίπτωση μου ( και θέλω να πιστεύω ότι είμαι η μόνη περίπτωση ) κάποιος καταχράστηκε τα χρήματα που πλήρωσα και δεν τα απόδωσε εκεί που πρέπει αλλά τα καρπώθηκε εις βάρος του ελληνικού δημοσίου.
Έχοντος Πολυχρόνη και άψογη συνεργασία με τα ΕΛΤΑ επί μακρό χρονικό διάστημα δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει επίορκος υπάλληλος στον ΕΛΤΑ.
Θα ήθελα να δείξετε την ίδια ευαισθησία να ελέχθη και η περίπτωση μου όπως έχει δείξει κατά καιρούς με επιτυχία η υπηρεσία σας .
Πάντα στην διάθεση σας για ότι θέλετε να σας προσκομίσω για να υπάρξει διαφάνεια.
Περιμένω την νέα σας για το που πήγαν τα χρήματα μου
Ρούσσος Γεώργιος

bros400pgm
06/06/2013, 12:33
Έχοντος Πολυχρόνη και άψογη συνεργασία με τα ΕΛΤΑ επί μακρό χρονικό διάστημα δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει επίορκος υπάλληλος στον ΕΛΤΑ.




:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
06/06/2013, 12:41
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
ενωω οτι το μπαλακι πεφτη στον δημο.... στους δημους γινεται το μεγαλο φαγοποτη......

vag 70
06/06/2013, 12:52
ανυπομονω να ακουσω την συνεχεια του story.

vaska
06/06/2013, 13:12
Έχεις ελεύθερο χρόνο μου φαίνεται Γιώργη.

Θα σου απαντήσουν αν ποτέ σου απαντήσουν,"μας συγχωρείτε έγινε λάθος" και το λήξουν εκεί.

spyrakos35
06/06/2013, 13:39
Έχεις ελεύθερο χρόνο μου φαίνεται Γιώργη.

Θα σου απαντήσουν αν ποτέ σου απαντήσουν,"μας συγχωρείτε έγινε λάθος" και το λήξουν εκεί.

μπα, λήγει όταν αφορά σε εκατομμυρια.... για κάτι χιλιάδες θα το ψάξουν να το παίξουν και μάγκες.... ;)

ThanosMr
07/06/2013, 09:52
Σε παρόμοια περίπτωση, κλήση από την τροχαία για παρκάρισμα κουτιού στην Αγ. Παρασκευή, μου ήρθε χαρτάκι στο σπίτι από τον Δήμο Αγ. Παρασκευής ότι η κλήση είναι ανεξόφλητη και θα κινηθούμε νομικά σε περίπτωση που δεν κλπ κλπ..
Ευτυχώς θυμόμουν ότι είχα φυλάξει το αποδεικτικό με αποτέλεσμα να πάω στο Δήμο να πάρω εξηγήσεις..
Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν ότι δεν τους είχε σταλεί το αποδεικτικό μου και γι' αυτό το λόγο έστειλαν το χαρτί..
Τώρα το ότι μπορεί να έχασα μεροκάματο για να τρέχω για δικό τους λάθος δεν τους πτόησε καθόλου..
Σφραγίδα, υπογραφή ότι εξοφλήθη, φωτοτυπία δικιά του και γεια σας..

Carlos.1on2
10/06/2013, 18:57
Ένας τρόπος υπάρχει για να μη το κουκουλώσουν, τους τραβάς μία αγωγή για ηθική βλάβη και αστους να ψάχνουν το μαλάκα που έκανε τη λαμογιά.

Da.Vintage
12/06/2013, 09:00
Πες μας όταν σου απαντήσουν!

πάντως με την μαλακία/λαμογιά κάποιου το μπλέξιμο δεν το γλίτωσες!

Πριν κανα 2 χρόνια μου ήρθε και εμένα έγγραφο οτι δεν έχω πληρώσει μία κλίση για σταθμευση...
και άντε να βρω απόδειξη που την είχα πληρώσει και πότε κτλ!

ευτυχώς μετά απο μερικές μέρες μου ήρθε άλλο έγγραφο που ζητάγανε συγνώμη για το λάθος!
μακάρι να συμβεί το ίδιο και σε σένα!