PDA

View Full Version : APRILIA AREA 51 METATROPH 70CC



angelodaegio
06/06/2013, 15:49
Καλησπερα σε ολους να εχουμε καλο μηνα και καλο καλοκαιρι!ηθελα να σας πω οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που ειμαι στην παρεα σας και οτι πολλα βραδια αραζω και διαβαζω τα φορουμ και την βρισκω τρελα!στο θεμα μας τωρα τα χριστουγεννα επεσε στην κατοχη μου ενα area 51 50cc που να μην επεφτε δλδ.ηταν σε αθλια κατασταση παρατημενο χρονια δεν λειτουργουσε το χρωμα το ειχε κοψει ο ηλιος δυστηχως δεν ημουν μελος του φορουμ και δεν εχω φοτο να σας βαλω απο το ρεστορινγκ!το εφτιαξα λοιπον και οταν δεν ξεμενει το χρισημοποιω για τις βολτες μου και τις μετακινησεις μου!βρηκα στο νετ ενα κιτ απο κυλιδροπιστονα οικονομικα με εταιρια που εμπιστευομαι και εχω ξαναβαλει στο παρελθον σε παπι! http://www.car.gr/parts/view/2956053/
εγω απο διχρονα δεν σκαμπαζω θα δω διαφορα καθολου να ειμαι πιο ανετος στα δικαβαλα και πιο γρηγορος για μερικεσ αποστασεις που ειναι μεγαλες που κανω?

yiannis172
06/06/2013, 16:21
Ναι,θα δεις καλη διαφορα.Απο αξιοπιστια δεν ξερω τι θα λεει ομως.Η εγγυημενη και σιγουρη λυση ειναι το κυλινδροπιστονο της malossi.Θα δωσεις κατι παραπανω αλλα το αξιζει.Ετοιμασου για βαβουρα και στροφαρισμα ομως...αν θες ανετο και ησυχο βολταρισμα και δικαβαλος,δωστο και παρε κατι πιο μεγαλο σε κυβικα.

angelodaegio
06/06/2013, 16:27
νταξει οταν ειναι θα αγορασω κατι μεγαλυτερο τωρα μιλαγα με 70 ευρο να εβλεπα μια μικρη διαφορα να κανω τις βολτουλες μου ειχε ηδη απανω το μηχανακι 21 ντελορτο καρμπυρατερ απλα ηθελα να δω αν αξιζει και δω διαφορα η τζαμπα η φασαρια ολη.επισης εχει ενα προβλημα δεν μ φορτιζει η μπαταρια αλλαξα μπαταρια τπτ αλλαξα ανορθωτη τπτ παλι..

angelodaegio
06/06/2013, 16:44
ρε παιδια ειδα ενα κιτ οχι οτι θα το παρω βεβαια τζαμπα λεφτα οτι φτανει το σκουτερακι 80 cc 25 αλογα ειναι κατι τετοιο δυνατον μου?απιστευτο μου φαινετε!

angelodaegio
06/06/2013, 16:45
http://www.athenaparts.com/eng/products/view/18422/racing-cylinder-kit-racing-crankshaft-dell-orto-carburetor-racing-exhaust-pipe

player1
07/06/2013, 03:54
http://www.athenaparts.com/eng/products/view/18422/racing-cylinder-kit-racing-crankshaft-dell-orto-carburetor-racing-exhaust-pipe
946€!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

no no bro!!

imitrelos
07/06/2013, 04:38
γιά καλά πράγματα μην νομίζεις ότι πάνε λιγότερο η Athena είναι από τίς κορυφαίες

Αυτα είναι ολόκληρο το κιτ λόγια τα βρίσκεις και ξεχωριστά

byron
07/06/2013, 08:32
ρε παιδια ειδα ενα κιτ οχι οτι θα το παρω βεβαια τζαμπα λεφτα οτι φτανει το σκουτερακι 80 cc 25 αλογα ειναι κατι τετοιο δυνατον μου?απιστευτο μου φαινετε!

Εχεις αρχίσει να φλερτάρεις επικίνδυνα με το να μπεις σε πισινα με καρχαρίες. :smokin:

angelodaegio
07/06/2013, 17:31
για το κιτακι με τα 70 ευρο καποια συμβουλη? η για το προβλημα με την μπαταρια?

turogalos
10/06/2013, 12:49
Πολύ καλές τιμές και ποικιλία θα βρεις στο easyparts.nl. Έχω ψωνίσει δύο φορές αρκετά γνήσια ανταλλακτικά σε σωστές και λογικές τιμές. Δες και για λάστιχα, έχει πολύ συχνά τρελές εκπτώσεις!