PDA

View Full Version : Αστιγματισμός



nikos_abel
07/06/2013, 22:02
Ναι ξέρω :plaf: και δίκιο έχετε, αλλά μόλις διεγνωσθηκε αστιγματισμός.
Ξέρετε κανά μαγαζί εντός Αθηνών που δε θα μου πιάσουν τον ..... καθώς έμαθα πως τα ρημάδια είναι ακριβά και για να πάρω τα λεφτά μου πίσω ως ασφαλισμένος πρέπει να έχω μπάρμπα απο τη Κορώνη;

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία

akis_trevor
08/06/2013, 01:29
φανταζομαι εννοεις να στα γραψουν τα γυαλια και να παρεις το ποσοστο των χρηματων που δικαιουσαι πισω;

skylaros
08/06/2013, 02:05
περίεργο ... στην ηλικία σου θα έβαζα στοίχημα πως πήγαινες για πρεσβυωπία... :ppp


ps: ρώτα φίλους σου μύωπες, γνωρίζουν συνήθως και που είναι τα πιο φτηνά και που επισκευάζονται καλύτερα ( να μη σου πω πως και οι ίδιοι την έχουν μάθει τη δουλειά)

nikos_abel
08/06/2013, 10:17
Μωρέ μου τα γράψαν, να μη τα πληρώσω χρυσά θέλω γιατί για να πάω στο ΙΚΑ να πάρω τα λεφτά είναι δύσκολο πρότζεκτ λόγω χρόνου.

Για πρεσβυωπία και μυωπία πήγα και γω (ούτε κοντά ούτε μακρυά έβλεπα καλά) αλλά ήταν άλλο το πρόβλημα.

Cpt. Haddock
08/06/2013, 10:25
Ναι ξέρω :plaf: και δίκιο έχετε[...]

:a39:

Bradipous
08/06/2013, 12:46
Μωρέ μου τα γράψαν, να μη τα πληρώσω χρυσά θέλω γιατί για να πάω στο ΙΚΑ να πάρω τα λεφτά είναι δύσκολο πρότζεκτ λόγω χρόνου.

Για πρεσβυωπία και μυωπία πήγα και γω (ούτε κοντά ούτε μακρυά έβλεπα καλά) αλλά ήταν άλλο το πρόβλημα.

Μπορεις να στειλεις καποιον αλλο για να σου το σφραγισουν στο ικα.
Μετα ομως, νομιζω πως πρεπει εσυ να πας και να καταθεσεις αποδειξη, τραπεζικο λογαριασμο κλπ.
Πιστευω πως αξιζει το 100σταρικακι που σε καλυπτουν και εφοσον το δικαιουσε, γιατι οχι.

THEOD
08/06/2013, 13:17
Τα χρήματα του ΙΚΑ τα παίρνεις εύκολα και γρήγορα. Αφου στα έχουν ήδη γράψει, αγοράζεις ότι αποφασίσεις και μετά με την απόδειξη αγοράς κάνεις μια επίσκεψη στις παροχές και στα εγκρίνουν-δίνουν. Τώρα άμα το βαριέσε τι να πώ...Πάντως αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στα 90 ευρώπουλα και δεν είναι εποχές να το παίζεις large...

McTalas
08/06/2013, 23:59
100€ ειναι τα λεφτα του ικα...
παε σε κανα grand optical...

mikes
09/06/2013, 07:56
σε ποια περιοχη εισαι??

nikos_abel
09/06/2013, 09:53
Τα χρήματα του ΙΚΑ τα παίρνεις εύκολα και γρήγορα. Αφου στα έχουν ήδη γράψει, αγοράζεις ότι αποφασίσεις και μετά με την απόδειξη αγοράς κάνεις μια επίσκεψη στις παροχές και στα εγκρίνουν-δίνουν. Τώρα άμα το βαριέσε τι να πώ...Πάντως αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στα 90 ευρώπουλα και δεν είναι εποχές να το παίζεις large...

Δε βαριέμαι, αλλά τα λεφτά που είναι να πάρω, τόσα θα χάσω για να πάω να τα πάρω...



σε ποια περιοχη εισαι??



Ξέρετε κανά μαγαζί εντός Αθηνών

mikes
09/06/2013, 14:06
Δε βαριέμαι, αλλά τα λεφτά που είναι να πάρω, τόσα θα χάσω για να πάω να τα πάρω...

εντος αθηνων που εισαι ρωταω ρε μαστορα! γιατι ξερω ενα μαγαζι στη νικαια!

nikos_abel
09/06/2013, 15:22
εντος αθηνων που εισαι ρωταω ρε μαστορα! γιατι ξερω ενα μαγαζι στη νικαια!

Η Νίκαια δεν είναι εντός Αθηνών βρε κεφτέ :lol:

πμ σε ολίγον

mikes
09/06/2013, 17:01
Η Νίκαια δεν είναι εντός Αθηνών βρε κεφτέ :lol:

πμ σε ολίγον δεν εννουσα της γαλλιας ρε.... :p

παντως για μεσα στην αθηνα εχω ακουσει οτι πολυ καλο μαγαζι ειναι αυτο στη πλατεια ομονοιας εκει που παλια ηταν ο μπακακος..

vaska
09/06/2013, 18:30
Δε βαριέμαι, αλλά τα λεφτά που είναι να πάρω, τόσα θα χάσω για να πάω να τα πάρω...

100 Ευρωπαϊκά μεροκάματο όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει κοντά στο τριχίλιαρο μηνιαίως, είσαι και τόσα χρόνια με το σκούτερ που σημαίνει είσαι τσίπης ολκής.
Τελικά βάζω στοίχημα ότι μαζί με τα ακάρεα στο στρώμα σου έχεις και μπόλικα ευρά.

Τι λες, να έρθω να σου κάνω βιολογικό καθαρισμό στο στρώμα σου??? Σου εγγυώμαι δεν θα μείνει τπτ.

PetranGR
09/06/2013, 18:43
100 € πήρα και εγώ πρόσφατα πίσω,θα σου ζητήσουν αριθμό λογαριασμού για να γίνουν κατάθεση μέσω τμήματος.

Αλλά να ξέρεις θα αργήσει κανένα 2- Μήνο να σου έρθουν τα 100€ πίσω.

Είμαι 22 και έχω αστιγματισμό σε μικρό βαθμό ,αλλά αρκετό ώστε το βράδυ να μου δημιουργεί πονοκεφάλους απο τα διερχώμενα οχήματα ,λόγω φώτων που έχουν αναμένα, μεγάλωνει την δέσμη φωτός και εν μέρη ζαλίζεσαι,να το έχεις κατά νου.

brosakas
09/06/2013, 19:05
Mark Allen,easy2c και grand optical ειναι τρεις αλυσιδες που θα βρεις υποκαταστηματα σε ολη την Αθήνα.
Οσο για την τιμη μην ανησυχεις μονο αστιγματισμο δεν δαγκωνει,απο κει και περα παιζει
σε τισκελετο θα τα φορεσεις..
Welcome to club.....
:):)

nikos_abel
09/06/2013, 20:54
100 Ευρωπαϊκά μεροκάματο όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει κοντά στο τριχίλιαρο μηνιαίως, είσαι και τόσα χρόνια με το σκούτερ που σημαίνει είσαι τσίπης ολκής.
Τελικά βάζω στοίχημα ότι μαζί με τα ακάρεα στο στρώμα σου έχεις και μπόλικα ευρά.

Τι λες, να έρθω να σου κάνω βιολογικό καθαρισμό στο στρώμα σου??? Σου εγγυώμαι δεν θα μείνει τπτ.

100x20 εργάσιμες = 3.000 καθαρά. Κάπου να πας να τσεκάρεις τις πράξεις σου :lol:. Βλέπε νεξτ άνσερ.




Αλλά να ξέρεις θα αργήσει κανένα 2- Μήνο να σου έρθουν τα 100€ πίσω.


Γιαυτό ψάχνω φθηνά, άλλη όρεξη δεν είχα να σκάω 200άρια.


Mark Allen,easy2c και grand optical ειναι τρεις αλυσιδες που θα βρεις υποκαταστηματα σε ολη την Αθήνα.
Οσο για την τιμη μην ανησυχεις μονο αστιγματισμο δεν δαγκωνει,απο κει και περα παιζει
σε τισκελετο θα τα φορεσεις..
Welcome to club.....
:):)

Με κοτετσόσυρμα θα φτιάξω το σκελετό, να βλέπω θέλω, όχι να βρω γκόμενα :lol:.

Να είσαι καλά, καλώς σας βρήκα :beer:

nikos_abel
09/06/2013, 21:04
δεν εννουσα της γαλλιας ρε.... :p


292381
Είμεθα ακριβολόγοι Κε :p

nikos_abel
30/06/2013, 20:37
Και ο νέος ματομπούκαλος σας χαιρετά.

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας :beer:


Από εδώ και στο εξής θα μου απευθείνεστε ως "Δάσκαλε, ευεργέτη, πάνσοφε.
294547