PDA

View Full Version : Ακουστικά για κράνος PMR-MBH4



kostaskex
09/06/2013, 08:46
έχει κανείς εμπειρία απο τα συγκεκριμένα ακουστικά?
έχω ενα ζευγάρι γουοκι τοκι και κάθονται...σκέφτομαι να τα χρησιμοποιήσω μιας και δεν μπορώ να διαθέσω 200 και 300€ για να πάρω κατι καλό...
βολικό στο να πατάς το κουμπί κάθε φορά για να μιλήσεις?
ακούγετε ο συνομιλητής ή ακούς μόνο τον αέρα???
http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=41443

kostaskex
09/06/2013, 23:19
κανεις???????????:)

Argonautis46
10/06/2013, 00:15
κανεις???????????:)

καλα θα ειναι μωρε. γιατι οχι. με κλειστο κρανος δε θα εχεις σιγουρα θεμα με τον αερα.
Απο τη αλλη και να μη σ βγουν καλα θα εχεις δωσει 15 ευρο δλδ δεν αξιζει για κανενα λογο να σε απασχολισει αν καταστραφουν γιατι σιγουρα θα εχουν κρατησει πάνω απο μηνα.
Ως ασχετος μιλώντας

dimzan
10/06/2013, 00:51
Ακουστικό-μικρόφωνο για ΜΟΤΟ για κλειστά κράνη. Συνδέεται σε όλα τα walkie-talkie (με Διπλό βύσμα).


προφανως θες και walkie talkie για να κανεις δουλεια. Αν δεν εχεις το ξεχνας το προιον. Με 15€ ενδοσυνεννοηση (ή οπως το λενε) δεν γινεται

kostaskex
10/06/2013, 15:08
εχω walkie talkie και θα χρειαστώ 2 σετ ..οπότε είναι 30 ευρώ...:D
ρωτάω ρε παιδιά μήπως τα εχει δουλέψει κάποιος για να μας πει ποιότητα ήχου...

iconan
10/06/2013, 15:31
Ε τότε κοίτα να τα πάρεις απο ebay με 2 δολάρια το ένα ουτως ωστε να μη κλαις 30 γιουργια αν δεν ειναι καλά!

kostaskex
11/06/2013, 01:04
χαχαχα 2 δολάρια?
που είναι η αγγελία να πάρω κανα 2-3 ζευγάρια να εχω να παίζω???:D
ίδια τιμή έχει στο ebay...:beer:

billyP
11/06/2013, 07:26
Πρέπει πρώτα με το "ταίρι" σου να μάθετε να το δουλεύετε. Έχουμε συνηθίσει την full dublex συνομιλία με τα κινητά και τα pmrs δείχνουν παλαιολιθικά....τα προτείνω για περιστασιακή επικοινωνία και όχι συνεχόμενη, δεν θα σας βολέψει αλλιώς. Θα ήταν πιο βολικό να υπάρχει tank bag για "μάζεμα" των καλωδίων εκεί. Για το κουμπί, πρέπει να έχεις χώρο στο αριστερό γκριπ και υπολόγισε ότι πρέπει να είναι πατημένο όσο μιλάς....επίσης να συμφωνήσετε σε ένα συνθηματικό (παλιά χρησιμοποιούσαν το "roger") που να κλείνει τη πρόταση του ομιλούντα και να καταλαβαίνει ο άλλος ότι μπορεί να μιλήσει...
Καλή τύχη

nightwish
11/06/2013, 07:36
Αν το PMR που έχεις είναι φτηνιάρικο απο τα 100 χλμ και πάνω δεν θα ακούς τίποτα!!!!!

Αν τα θες μόνο για ενδοεπικοινωνία.......πάρε μια μόνο συσκευή την Midland G8 που έχει έξοδο για τον συνοδηγό και έτσι θα μιλάτε μέσα από μια συσκευή!!!!!!!

Ρε παιδί μου πολύ καλώδιο..........Δώσε κάποια λεφτά και πάρε κάτι σε μπλε δόντι για να σε δει ο θεός!!!!

iconan
11/06/2013, 12:46
χαχαχα 2 δολάρια?
που είναι η αγγελία να πάρω κανα 2-3 ζευγάρια να εχω να παίζω???:D
ίδια τιμή έχει στο ebay...:beer:
Ωπ έχεις δίκιο αυτά που κοίταζα είναι μόνο ακουστικά χωρίς μικρόφωνο!