PDA

View Full Version : Ω Θεε!



adam_tsouk
05/10/2005, 15:12
Ένας άθεος περνούσε ένα ήσυχο απόγευμα στην λίμνη της Σκοτίας όταν, ξαφνικά, η βάρκα του δέχτηκε επίθεση από το τέρας του Λοχ Νες.
Με μια κίνηση, η μικρή βάρκα αναποδογύρισε στο αέρα και μαζί της ο άτυχος ψαράς. Το τέρας άνοιξε τα τεράστια σαγόνια του για να καταπιεί τον άνθρωπο.
Καθώς ο άνδρας κατευθυνόταν προς το τεράστιο στόμα της Νέσσου, φώναξε:
- Θεέ μου... Βοήθησέ με!!
Ξαφνικά, ο χρόνος σταμάτησε. Το σκηνικό πάγωσε γύρω του και αυτός βρέθηκε να αιωρείται στον αέρα, λίγα μέτρα πάνω από το ορθάνοιχτο στόμα του Λοχ Νες. Μια βροντερή φωνή ακούστηκε από τα σύννεφα:
- Nόμιζα ότι δεν πίστευες σε μένα.
- Έλα Θεέ.. Μην μου κάνεις πλάκα, απάντησε ο άνδρας. Δύο λεπτά νωρίτερα, δεν πίστευα ούτε στο τέρας του Λοχ Νες!!!

adam_tsouk
05/10/2005, 15:13
Η εταιρεία είναι μικρή και πασχίζει να τα βγάλει πέρα σ' έναν δύσκολο εμπορικό τομέα. Τα πράγματα δεν πάνε καλά και οι συμβουλάτορες προτείνουν την απόλυση ενός υπαλλήλου. Το αφεντικό αποφασίζει να απολύσει τον πιο καινούριο. Ψάχνει τα κιτάπια και βλέπει δυο ονόματα. Την Έλσα και το Γιώργο. Και οι δυο προσλήφθηκαν πριν από μια εβδομάδα, την ίδια μέρα και ώρα. Το σκέφτεται.
- Θα κάνω μια γύρα και θ' απολύσω όποιον απ' τους δυο πετύχω πρώτον να λουφάρει.
Πράγματι, αρχίζει να τριγυρνά στα γραφεία. Ο Γιώργος είναι πεσμένος με τα μούτρα σε μια στοίβα χαρτιά και δεν σηκώνει κεφάλι. Η Έλσα είναι αραχτή δίπλα στον ψύκτη και αργοπίνει ένα κύπελλο νερό. Το αφεντικό την πλησιάζει και της λέει:
- Έλσα, είμαι αναγκασμένος να κάνω κάτι που δεν θέλω. Και πρέπει να το κάνω ή σε σένα ή στο Γιώργο.
- Αφεντικό, αν είναι να το κάνεις, κάν' το στο Γιώργο. Εγώ έχω πονοκέφαλο..

adam_tsouk
05/10/2005, 15:15
Ένας βιολιστής πετούσε με το ιδιωτικό του τζετ όταν ξαφνικά παρουσιάστηκε βλάβη κι αναγκάστηκε να εγκαταλείψει το σκάφος με αλεξίπτωτο, προλαβαίνοντας μόνο να πάρει μαζί του πέφτοντας το βιολί του. Τελικά έπεσε στο ξέφωτο μιας ζούγκλας κι εκεί που στεκόταν και σκεφτόταν τι να κάνει βλέπει στην άκρη του ξέφωτου ένα λιοντάρι.
Το λιοντάρι τον βλέπει κι αυτό και βρυχώμενο αρχίζει να ορμά προς το μέρος του. Ο βιολιστής, συναισθανόμενος το τέλος του, βγάζει το βιολί του κι αρχίζει να παίζει μια λυπητερή μελωδία. Το λιοντάρι συνεχίζει να ουρλιάζει και να επιτίθεται κι ο βιολιστής συνεχίζει να παίζει. Τον πλησιάζει στα τριάντα μέτρα, στα είκοσι, στα δέκα, στα πέντε και ξαφνικά σταματάει μπροστά του, μαγεμένο απ'' τη μουσική κι ακούει.
Μετά από λίγο ένα δεύτερο λιοντάρι εμφανίζεται στην άκρη του ξέφωτου. Βρυχάται κι αρχίζει σαν αστραπή να ορμά. Πλησιάζει στα τριάντα μέτρα, στα είκοσι, στα δέκα, στα πέντε και σταματάει κι αυτό, μαγεμένο κι ακούει το βιολιστή. Μετά από λίγο ένα τρίτο λιοντάρι κάνει την εμφάνισή του και βρυχάται κι επιτίθεται κι αυτό. Φτάνει στα τριάντα μέτρα, στα είκοσι, στα δέκα, στα πέντε και τελικά πέφτει πάνω στο βιολιστή και τον κατασπαράζει.
Τότε γυρνάει το πρώτο λιοντάρι και λέει στο δεύτερο:
- «Πάλι την έκανε τη βλακεία ο κουφός!».

adam_tsouk
05/10/2005, 15:15
Κατά την διάρκεια της πτήσης ακούγεται η συνήθης ανακοίνωση του πιλότου:
- "Κυρίες και κύριοι, σας ομιλεί ο πιλότος.
Καλώς ήλθατε στην πτήση 341 της Ολυμπιακής Αεροπορίας. Πετάμε σε ύψος 25.000 πόδια και θα φτάσουμε στην Αθήνα σε 16 λεπτά. Ο καιρός είναι . . . αααααααα, Θεέ μου !!!"
Παγωμένη σιωπή στο αεροπλάνο . . . και σε λίγο:
- "Κυρίες και κύριοι, σας ομιλεί πάλι ο πιλότος. Συγγνώμη αν σας τρόμαξα, αλλά η αεροσυνοδός μου έριξε κατά λάθος τον καφέ επάνω μου. Που να δείτε πως έγινε το μπροστινό μέρος του παντελονιού μου."
Οπότε λέει και ένας επιβάτης:
- "Κυρίες και κύριοι, που να δείτε πως έγινε το πισινό μέρος του παντελονιού μου!!"

adam_tsouk
05/10/2005, 15:17
αν είναι να 'ρθει... θε να 'ρθει!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
05/10/2005, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
αν είναι να 'ρθει... θε να 'ρθει!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δε νομίζω να ρθει



πολύ καλά όλα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
05/10/2005, 17:03
:look: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:
ανταμ, με εκπλησσεις ευχαριστα! ουτε ενα δεν εχει μπει!!!

εισαι πρωτος!!!


:a23: :a23: :a23:

Krokodilos001
05/10/2005, 17:38
na se kala bre adam

poli gelio...o pilotos

BAD BOY
05/10/2005, 18:52
:lol:
:rotflmao:
:lol:
:rotflmao:
:lol: