PDA

View Full Version : Φα-ντα-στι-κο συγκριτικό για SS



Billymuse
13/06/2013, 19:37
Παίδες δε ξέρω αμα το έχετε δεί αλλά κάνουν ένα συγκριτικό με απλά Αγγλικά και παρουσιάζουν διάφορα δεδομένα απο τη συμπεριφορά των μηχανών στη πόλη,στη πίστα,στα βουνά και πάει λεγοντας τα μοντέλα είναι τα εξής Ducati 1199 Panigale R, BMW HP4, the MV Agusta F4RR, Aprilia RSV4 Factory APRC ABS SE, the Kawasaki ZX-10R, and KTM RC8R.
καλή απόλαυση :beer:

http://www.youtube.com/watch?v=2toWydSqqCg

RaGe_Raptor
13/06/2013, 20:43
aprilia και bmw είναι μπροστά απ΄τους άλλους είτε σε factory/hp4 (αντίστοιχα) μορφή είτε σε απλή...αλλά αυτο το aprilia ρε παιδιά ακόμη και με λιγότερα άλογα κάνει σχεδόν σε όλες τις πίστες χαμηλότερο ,έστω και με μικρή διαφορά, χρόνο...και ο v4 γαζώνει και από δύναμη αλλά κυρίως από οδηγησιμότητα...μη μιλήσουμε για ήχο...και το πλαίσιο ξυράφι...:a016:

υ.γ.:αυτό το καινούριο GSXR που είναι ρε παιδιά...???

spyrakos35
13/06/2013, 21:11
υ.γ.:αυτό το καινούριο GSXR που είναι ρε παιδιά...???

το έχουν για τα μοτοτζιπια...... :cry:

dmf
13/06/2013, 21:14
Περιμέντε να βγει και το rvf1000 και τα ξαναλέμε :p

(Γαμάτη η απρίλια και η bmw btw)

RaGe_Raptor
13/06/2013, 21:20
Περιμέντε να βγει και το rvf1000 και τα ξαναλέμε :p

(Γαμάτη η απρίλια και η bmw btw)

price tag???
panigale R territory maybe???

dmf
13/06/2013, 21:26
λένε για 50k, και μάλλον θα το πουν rcv1000

endopandou
13/06/2013, 21:27
προκρατήσεις κάνουν;

Da.Vintage
14/06/2013, 10:20
Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πως η BMW απο το πουθενά (εννοώ απουσία απο τα 4κλυλινδρα SS) μπόρεσε και έβγαλε ένα τόσο καλό μηχανάκι πριν κανα 2 χρόνια! και εκτός αυτού κατάφερε και το εξέλιξε ακόμα περισσότερο...

Είναι μακράν ότι πιο δυνατό έχω οδηγήσει σε πίστα ποτέ! Απίστευτη δύναμη, φρένα άγκυρες και άνεση! Η γεωμετρία του δεν με κέρδισε αλλά ίσως να φταίει οτι δεν έγραψα και πολλά session πάνω του!

ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο βελτιωμένο είναι το ΗΡ4!

η αλήθεια είναι δεν είναι το πιο όμορφο στο σταύλο αλλά αν τα λεφτά δεν έπαιζαν ρόλο και είχαν λυθεί όλα τα προηγούμενα θέματα αξιοπιστίας που είχαν ακουστεί, θα ήταν η πρώτη μου επιλογή!
Αλλά θα βούλωνα αυτό το στρογγυλο φανάρι! :vava:

spyrakos35
14/06/2013, 10:47
Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πως η BMW απο το πουθενά (εννοώ απουσία απο τα 4κλυλινδρα SS) μπόρεσε και έβγαλε ένα τόσο καλό μηχανάκι πριν κανα 2 χρόνια! και εκτός αυτού κατάφερε και το εξέλιξε ακόμα περισσότερο...

Είναι μακράν ότι πιο δυνατό έχω οδηγήσει σε πίστα ποτέ! Απίστευτη δύναμη, φρένα άγκυρες και άνεση! Η γεωμετρία του δεν με κέρδισε αλλά ίσως να φταίει οτι δεν έγραψα και πολλά session πάνω του!

ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο βελτιωμένο είναι το ΗΡ4!

η αλήθεια είναι δεν είναι το πιο όμορφο στο σταύλο αλλά αν τα λεφτά δεν έπαιζαν ρόλο και είχαν λυθεί όλα τα προηγούμενα θέματα αξιοπιστίας που είχαν ακουστεί, θα ήταν η πρώτη μου επιλογή!
Αλλά θα βούλωνα αυτό το στρογγυλο φανάρι! :vava:

γιάπωνας είμαι μεν, μας πήραν τις σωβρακοφανέλες δε.... η αλήθεια να λέγεται..... :cry:

DimChios
14/06/2013, 11:03
ωραίο βίντεο... κ@υλα όλα τα μοτόρια, δε το συζητώ...

αλλα αυτο το ΚΤΜ όσο όμορφο ειναι, όταν το κοιτάω ανφάς μου θυμιζει αυτο

292961


γιατι ρε πστ μ? :cry:


(κι εχουμε το ππρα απο πανω να μη του αρεσει το S1000RR :moutza:

RaGe_Raptor
14/06/2013, 12:09
Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πως η BMW απο το πουθενά (εννοώ απουσία απο τα 4κλυλινδρα SS) μπόρεσε και έβγαλε ένα τόσο καλό μηχανάκι πριν κανα 2 χρόνια! και εκτός αυτού κατάφερε και το εξέλιξε ακόμα περισσότερο...

Είναι μακράν ότι πιο δυνατό έχω οδηγήσει σε πίστα ποτέ! Απίστευτη δύναμη, φρένα άγκυρες και άνεση! Η γεωμετρία του δεν με κέρδισε αλλά ίσως να φταίει οτι δεν έγραψα και πολλά session πάνω του!

ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο βελτιωμένο είναι το ΗΡ4!

η αλήθεια είναι δεν είναι το πιο όμορφο στο σταύλο αλλά αν τα λεφτά δεν έπαιζαν ρόλο και είχαν λυθεί όλα τα προηγούμενα θέματα αξιοπιστίας που είχαν ακουστεί, θα ήταν η πρώτη μου επιλογή!
Αλλά θα βούλωνα αυτό το στρογγυλο φανάρι! :vava:
Σύμφωνα με δήλωση της ίδιας της BMW το s1000rr βασίστηκε πάνω στο GSXR 1000 K5...όταν ξεκίνησε το project μόλις είχε κυκλοφορήσει το Κ5...

satiros
14/06/2013, 13:40
μην αφηνετε εξω την μεγαλη ducati... οι ιαπονες δεν μπορουν να κανουν πλεον και πολα δυστιχως :/

alex14
14/06/2013, 13:49
μην αφηνετε εξω την μεγαλη ducati... οι ιαπονες δεν μπορουν να κανουν πλεον και πολα δυστιχως :/

:rolleyes:


:a014:

Da.Vintage
14/06/2013, 13:59
ωραίο βίντεο... κ@υλα όλα τα μοτόρια, δε το συζητώ...

αλλα αυτο το ΚΤΜ όσο όμορφο ειναι, όταν το κοιτάω ανφάς μου θυμιζει αυτο

292961


γιατι ρε πστ μ? :cry:


(κι εχουμε το ππρα απο πανω να μη του αρεσει το S1000RR :moutza:

Αυτή τη μαλακία πως τη σχεδιάσανε ρε πστ μου

PetranGR
14/06/2013, 14:07
πόσο γκαύλα μπορεί να είναι το ΗΡ4;;;

Billymuse
14/06/2013, 14:38
πόσο γκαύλα μπορεί να είναι το ΗΡ4;;;

επειδή σας κέρδισε τη καρδία το HP4 δώρο bonus video :beer:
http://www.youtube.com/watch?v=Rg2GFMpP5WY

spyrakos35
14/06/2013, 14:45
μην αφηνετε εξω την μεγαλη ducati... οι ιαπονες δεν μπορουν να κανουν πλεον και πολα δυστιχως :/


Σύμφωνα με δήλωση της ίδιας της BMW το s1000rr βασίστηκε πάνω στο GSXR 1000 K5...όταν ξεκίνησε το project μόλις είχε κυκλοφορήσει το Κ5...


πόσο γκαύλα μπορεί να είναι το ΗΡ4;;;


επειδή σας κέρδισε τη καρδία το HP4 δώρο bonus video :beer:
http://www.youtube.com/watch?v=Rg2GFMpP5WY


να, εκεί καταντήσαμε να μην μπορούμε να απαντήσουμε στις ύβρεις.......

την ποτάνα μου μέσα...... :sick:

endopandou
14/06/2013, 14:48
να, εκεί καταντήσαμε να μην μπορούμε να απαντήσουμε στις ύβρεις.......

την ποτάνα μου μέσα...... :sick:

:tooth: η αδιαφορία είναι η καλύτερη απάντηση :p

nicksior
14/06/2013, 14:49
Στην αρχή νόμισα πως μπήκα σε άλλο φορουμ..:cry:

PetranGR
14/06/2013, 15:21
επειδή σας κέρδισε τη καρδία το HP4 δώρο bonus video :beer:
http://www.youtube.com/watch?v=Rg2GFMpP5WY


πόσο ζημιά θα προκαλέσεις ακόμα ;

Το απλό μοντέλο στο car.gr ξεκινάει απο 10.000€ και το ΗΡ4 το έχει στα 23.000€ ...λουλούδι λέμε!

CBRIDHS
14/06/2013, 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=-Ycg4ynxVpI

τελικά εξαρτάται το κάθε συγκριτικό τι θέλει να προωθήσει....άρε marketing!!!!!!!:a014::a014:

Billymuse
15/06/2013, 12:27
http://www.youtube.com/watch?v=-Ycg4ynxVpI

τελικά εξαρτάται το κάθε συγκριτικό τι θέλει να προωθήσει....άρε marketing!!!!!!!:a014::a014:

καλα αυτό ίσχυε ανέκαθεν αλλά τα παιδιά στο motortrend έχουν κάνει φανταστική δουλειά επιπέδου τηλεόρασης :beer:

RaGe_Raptor
15/06/2013, 13:25
http://www.youtube.com/watch?v=-Ycg4ynxVpI

τελικά εξαρτάται το κάθε συγκριτικό τι θέλει να προωθήσει....άρε marketing!!!!!!!:a014::a014:

Τι ακριβώς κατάλαβες από το συγκριτικό που πόσταρες;
Ποιό είναι το καλύτερο στην ευθεία...άρα όποιος είναι ευθειάκιας 1η επιλογή Kawasaki...άρα πάμε σε πιο αναλυτικά τεστ για να κρίνουμε μια μοτοσυκλέτα στο σύνολό της...δε λέω ότι είναι πλήρως αντικειμενικά αλλά όχι κι έτσι...

DoctoR_k6
15/06/2013, 15:59
Οσοι ασχολουνται καταλαβαινουν...δεν ειναι μονο το 0-200km/h, 0-400m k 0-1000m!!
Για μενα παιζουν τα αλλα...οπως φρενα,αναρτηση,πλαισιο κ πολλα αλλα για να δεις!! Δεν θα κατεβω για dragster ουτως η αλλως!!!

chr1s_86
15/06/2013, 16:15
Σύμφωνα με δήλωση της ίδιας της BMW το s1000rr βασίστηκε πάνω στο GSXR 1000 K5...όταν ξεκίνησε το project μόλις είχε κυκλοφορήσει το Κ5...


Υπάρχει κάποιο link για αυτό; Πρώτη φορά το ακούω...

endopandou
15/06/2013, 16:40
Υπάρχει κάποιο link για αυτό; Πρώτη φορά το ακούω...

Έτσι είναι το έχουν πει οι ίδιοι αρκετές φορές

chr1s_86
15/06/2013, 16:55
Έτσι είναι το έχουν πει οι ίδιοι αρκετές φορές

OK then..

And so, the pupil excels the master ! :D

motomaniac
16/06/2013, 01:38
Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πως η BMW απο το πουθενά (εννοώ απουσία απο τα 4κλυλινδρα SS) μπόρεσε και έβγαλε ένα τόσο καλό μηχανάκι πριν κανα 2 χρόνια! και εκτός αυτού κατάφερε και το εξέλιξε ακόμα περισσότερο...

Είναι μακράν ότι πιο δυνατό έχω οδηγήσει σε πίστα ποτέ! Απίστευτη δύναμη, φρένα άγκυρες και άνεση! Η γεωμετρία του δεν με κέρδισε αλλά ίσως να φταίει οτι δεν έγραψα και πολλά session πάνω του!

ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο βελτιωμένο είναι το ΗΡ4!

η αλήθεια είναι δεν είναι το πιο όμορφο στο σταύλο αλλά αν τα λεφτά δεν έπαιζαν ρόλο και είχαν λυθεί όλα τα προηγούμενα θέματα αξιοπιστίας που είχαν ακουστεί, θα ήταν η πρώτη μου επιλογή!
Αλλά θα βούλωνα αυτό το στρογγυλο φανάρι! :vava:

εκαναν απλα οτι οι μετριοφρονες ια-πονες δεν εκαναν... μηχανακι 1000 να ξεσπαει μετα τις 10...

devil's animal
16/06/2013, 08:04
νομιζω οτι το RSV4 ειναι το πιο ολοκληρωμενο superbike της εποχης μας...
δυστυχως δεν το εχω οδηγησει, αλλα οσα reviews εχω δει και οσες φορες το εχω δει μεσα στην πιστα πιστευω οτι τα κανει ολα τελεια και με την ελαχιστη δυνατη προσπαθεια...
:rockon::rockon::rockon:

RaGe_Raptor
16/06/2013, 10:55
νομιζω οτι το RSV4 ειναι το πιο ολοκληρωμενο superbike της εποχης μας...
δυστυχως δεν το εχω οδηγησει, αλλα οσα reviews εχω δει και οσες φορες το εχω δει μεσα στην πιστα πιστευω οτι τα κανει ολα τελεια και με την ελαχιστη δυνατη προσπαθεια...
:rockon::rockon::rockon:

αυτή την αίσθηση έχω κι εγώ devilάκο μιας και δεν το οδήγησα ακόμη...αλλά θα το καβαλήσω σύντομα..είναι το πιο "στημένο" χιλιάρι αφού με τα λιγότερα άλογα ράβει τους παντοδύναμους γερμανούς,λοιπούς ιταλούς και ιάπωνες σχεδόν σε όλες τις πίστες...άρα κάτι "μαγικό" υπάρχει σ'αυτό το μοτό...

Billymuse
16/06/2013, 15:58
αυτή την αίσθηση έχω κι εγώ devilάκο μιας και δεν το οδήγησα ακόμη...αλλά θα το καβαλήσω σύντομα..είναι το πιο "στημένο" χιλιάρι αφού με τα λιγότερα άλογα ράβει τους παντοδύναμους γερμανούς,λοιπούς ιταλούς και ιάπωνες σχεδόν σε όλες τις πίστες...άρα κάτι "μαγικό" υπάρχει σ'αυτό το μοτό...

+φωνώ,αλλά μάλλο θα πρέπει να κάνεις το σταύρο σου να μη θυμηθεί την ιταλική του προέλευση το χιλιάρι και αρχίσει τα μηχανικά προβλήματα για να μη πω τα ηλεκτρικά ..:evil:
δε θέλω να γίνω κακος αλλα...