PDA

View Full Version : Mpoufan siba



downhill
05/10/2005, 19:02
Ξέρει κάποιος πού θα βρω μπουφαν της SIBA;Έχω ένα πολλά χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Θέλω να πάρω ένα καινούριο όμως.

916
30/08/2007, 21:41
Επαναφέρω το θέμα διότι με ενδιαφέρει κι εμένα να πάρω ένα μπουφάν από αυτή την εταιρεία,για καθημερινό.Επίσης,αν ξέρει κάποιος τη σελίδα της εταιρεία διότι δεν μπορώ να τη βρω...

Trans
30/08/2007, 22:29
Έχω την εντύπωση (δεν είμαι 100% σίγουρος δηλαδή αλλά 80%) ότι η SIBA έχει κλείσει. Προϊοντα doperman όμως η ρουφιάνα. Είχα μπουφάνι και γάντια (από το 93) και κρατάνε ακόμα.

Ίσως για αυτό τον λόγο και να έκλεισε (αν έκλεισε)

byron
30/08/2007, 22:41
Εχω την εντύπωση ότι τα siba τα έφερνε ο Μπαξεβάνης (χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος).
Ιστοσελίδα δεν νομίζω να βρείς, μιας και τα siba ήταν made in Pakistan. Υπ΄όψη ότι το ίδιο σχέδιο και δέρμα κυκλοφορούσε και με άλλα ονόματα.

Το δικό μου πχ ήταν μάρκας Phedra, και της γυναίκας μου siba. ίδιο ακριβως μπουφάν, όπως και η χώρα κατασκευής.

916
30/08/2007, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Έχω την εντύπωση (δεν είμαι 100% σίγουρος δηλαδή αλλά 80%) ότι η SIBA έχει κλείσει. Προϊοντα doperman όμως η ρουφιάνα. Είχα μπουφάνι και γάντια (από το 93) και κρατάνε ακόμα.

Ίσως για αυτό τον λόγο και να έκλεισε (αν έκλεισε)

Είχα κι εγώ για πολλά χρόνια ένα μπουφάν και το είχα χρησιμοποιήσει πολύ και δεν είχε πάθε τίποτα.Και ήταν πολύ βαρύ.Καμιά σχέση με άλλα δερμάτινα.Κρίμα αν έχει κλείσει.

Δεν ήξερα ότι είναι από το Πακιστάν.Ίσως πριν την παγκοσμιοποίηση να έφτιαχναν καλά πράγματα εκεί.Τώρα είναι χάλια...

nikonian
31/08/2007, 08:16
Ναι τα είχε ο Μπαξεβάνης, αλλά είχα βρεί και στον Γαλέο (Πειραιώς , δίπλα στο ΤΕΣΣΕΡΑ).
Σκυλιά πράγματι.

hornet
31/08/2007, 14:56
μπορει και να τα βρεις στο μοναστηρακι στα γνωστα μαγαζια με ρουχα κλπ ειχα και εγω ενα τετοιο με εβγαλε αρκετα χρονια οχι siba αλλα το γνωστο σχεδιο

916
31/08/2007, 15:20
Σαν σχέδιο έχω βρει.Αλλά την ποιότητα του SIBA όχι.Μιλάμε για πολύ βαρύ και χοντρό μπουφάν.Αν είχε ενισχύσεις θα ήταν καλύτερο και από το dainese που έχω!