PDA

View Full Version : Νέα Dunlop Sportmax D212 GP Pro



golis
19/06/2013, 14:31
Dunlop Sportmax D212 GP Pro
http://www.dunlopmotorcycle.eu/dunlop_euen/mc/tyres/on_road/Sportmax_D212_GP_Pro.jsp

Key benefits

New road legal competition tyre for racers and track day enthusiasts
Innovative NTEC system allows riders to lower tyre pressures for ultimate grip in track day conditions
Multi-Tread (MT) Technology ensures stability, traction, braking and longer tread life
Sidewalls are stabilised with belt-to-carcass angles, creating responsive transitions between maximum lean angles
Cooler running and predictable performance enabled through nylon breaker belts and continuously-wound aramid-fibre tread belt


Με λίγα λόγια, KRαραμπίνες με χάραξη , Macgyver μάζευε λεφτά. :a014:


Σχόλιο απο μία δοκιμή του νέου ελαστικού :

"Dunlop's new D212 GP Pro was the tyre Michael Dunlop used when he set the new Superstock record at this year's TT, clocking an average speed of 131.220mph..."

Δοκιμή :

http://www.visordown.com/product-features/dunlop-d212-gp-pro-tyre-review/22863.html

ArgirisVale
27/06/2013, 08:43
το λαστιχο ειναι κορυφη!!! το εχω δοκιμασει απο χρονομετρημενα και γ.....ει!!!

GOGOS2612
31/08/2013, 13:22
Τα έχει δοκιμάσει κάποιος σε δρόμο?

Τωρα με Κ6 750 κυκλοφορώ με τα slick Dunlop απο 2ετίας που μείναν απο τας Σερρας :D και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα :smokin:

Αλλα μιας και ήμουν πολλά χρόνια pirelli και με βάζει σε άναρώτημα :confused: αν θα γυρίσω Pirelli ή θα μείνω Dunlop μιας και Dunlop δουλευα μόνο πίστα

Η χρήση ειναι καθημερινή με Καρέας circuit και όσο επιθετική μπορεί να πάρει ο δρόμος :lol: :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: (το ημερήσιο αγχωλητικό μου :winka:)

thanks και πάντα όρθιοι!

McTalas
31/08/2013, 14:06
εγω εχω τα 211 2,5 χρονια σσε χρηση δρομου και ειναι μια χαρα οσο δεν βρεχει, και παλι ντανλοπ θα ξαναβαλω...

GOGOS2612
31/08/2013, 14:37
εγω εχω τα 211 2,5 χρονια σσε χρηση δρομου και ειναι μια χαρα οσο δεν βρεχει, και παλι ντανλοπ θα ξαναβαλω...

και εγω τα 211 έχω αλλά slick που μείναν απο την πίστα.

Σε βρεμένο τι γίνεται με τα Dunlop? Τα Pirelli (Corsa) σε βρεμένο ήταν πολύ καλα, δηλαδή δεν με είχαν προβληματίσει καθόλου.

Nostradamus
31/08/2013, 14:40
τα 211 εχω και εγω για χρήση δρόμου, και αν αλλαζα τωρα παλι ντανλοπ θα εβαζα.

McTalas
31/08/2013, 15:02
απο 4/2011 που φοραω τα ιδια λαστιχα δεν νομιζω να μπορουν να ανταπεξελθουν σε βρργμενο..
με καινουρια δεν ειχα κανενα προβλημα ηταν κολα και σε στεγνο και σε βρεγμενο.