PDA

View Full Version : Εχω διπλωμα για 50cc...για αυτοκινητο δινω παλι σηματα???



Fotis12
19/06/2013, 16:50
Καλησπερα παιδια..Μιας και εκλεισα τα 18 σκευτομαι να βγαλω διπλωμα για αυτοκινητο...Γνωστος μου ειπε οτι πλεον αφου εχεις διπλωμα για 50cc ...δεν χρειαζεται να δωσεις σηματα...Ισχυει?..και κατι τελευταιο, πρεπει να ξαναπληρωσω παλι παραβολα για γιατρους?...δεν νομιζω να προλαβα να χαζεψω σε δυο χρονια!

AristidisZ
19/06/2013, 17:04
όχι + ναι

{διόρθωση, βλέπε παρακάτω}

virus
20/06/2013, 05:11
οχι+ναι

daz
20/06/2013, 09:22
Πάμε δυνατά! Με άλλες δυο προσπάθειες θα βρούμε όλες τις πιθανές επιλογές. :lol:

AristidisZ
20/06/2013, 09:23
το είπα εγώ λάθος
το πρώτο μου ναι, είναι όχι:
ναι, πρέπει να δώσεις σήματα

Da.Vintage
20/06/2013, 12:23
:bawl:


Επειδή έχεις 50άρι δίπλωμα πας στο Υπουργείο και σου δίνουν το 5ης κατηγορίας , ούτε σήματα ούτε οδήγηση!

Και εκτός αυτού άλλοι χαζεύουν και σε 2 μέρες! Αλλά το θέμα είναι οτι για δίπλωμα άν θυμάμαι γιατί πάνε καμια 15αριά χρόνια σε στέλνουν σε παθολόγο και οφθαλμίατρο, όχι σε ψυχίατρο και IQ test!

daculas
20/06/2013, 14:47
Καλησπερα παιδια..Μιας και εκλεισα τα 18 σκευτομαι να βγαλω διπλωμα για αυτοκινητο...Γνωστος μου ειπε οτι πλεον αφου εχεις διπλωμα για 50cc ...δεν χρειαζεται να δωσεις σηματα...Ισχυει?..και κατι τελευταιο, πρεπει να ξαναπληρωσω παλι παραβολα για γιατρους?...δεν νομιζω να προλαβα να χαζεψω σε δυο χρονια!

Αυτό έχει πάψει να ισχύει, πολλά χρόνια τώρα. Εγώ με το δίπλωμα της τροχαίας για 50άρι, δεν έδωσα σήματα για ανεξάρτητο και ΙΧ, αλλά δε σας λέω πόσων χρόνων είμαι...

Da.Vintage
20/06/2013, 16:38
Αυτό έχει πάψει να ισχύει, πολλά χρόνια τώρα. Εγώ με το δίπλωμα της τροχαίας για 50άρι, δεν έδωσα σήματα για ανεξάρτητο και ΙΧ, αλλά δε σας λέω πόσων χρόνων είμαι...
D(r)aculas... Απο το ΝΙΚΝΑΜΕ πρεπει να εισαι 1478 ετων

Fotis12
20/06/2013, 19:57
ρε παιδια μπερδευτικα με τα οχι-ναι!...Αν εννοειται οτι ξαναδινω σηματα ειναι περα για περα λαθος..για το παραβολο παθολογου-οφθαλμιατρου θελω να μαθω αν ξαναπληρωνω

mikes
20/06/2013, 20:16
θα ξαναπληρωσεις τα παντα απο την αρχη! το διπλωμα για το 50αρι το εβγαλες απο την τροχαια, ενω του αυτοκινητου θα το βγαλεις απο το υπουργειο! θα ξαναδωσεις κανονικα και σηματα και τα παντα.. και φυσικα θα ξαναπερασεις γιατρους!! αυτο που σου ειπε ο φιλος σου θα γινονταν εφ'οσον το διπλωμα για 50αρι το επερνες απο το υπουργειο (πραγμα που δεν ισχυε μεχρι φετος το γεναρη..)

Fotis12
20/06/2013, 20:26
θα ξαναπληρωσεις τα παντα απο την αρχη! το διπλωμα για το 50αρι το εβγαλες απο την τροχαια, ενω του αυτοκινητου θα το βγαλεις απο το υπουργειο! θα ξαναδωσεις κανονικα και σηματα και τα παντα.. και φυσικα θα ξαναπερασεις γιατρους!! αυτο που σου ειπε ο φιλος σου θα γινονταν εφ'οσον το διπλωμα για 50αρι το επερνες απο το υπουργειο (πραγμα που δεν ισχυε μεχρι φετος το γεναρη..)
..φιλε σ ευχαριστω για την απαντηση,αλλα εισαι λαθος..το διπλωμα μεταφερεται στο υπουργειο συγκοινωνιων..και ετσι δεν ξαναδινεις σηματα..σιγουρα πραματα!.το εκανε φιλος μου...απο αστυνομια το πηραμε μαζι στα 16...το ανεφερα και παραπανω..

mikes
20/06/2013, 20:51
..φιλε σ ευχαριστω για την απαντηση,αλλα εισαι λαθος..το διπλωμα μεταφερεται στο υπουργειο συγκοινωνιων..και ετσι δεν ξαναδινεις σηματα..σιγουρα πραματα!.το εκανε φιλος μου...απο αστυνομια το πηραμε μαζι στα 16...το ανεφερα και παραπανω.. ε τοτε αφου ξερεις τι παιζει γιατι ρωτας?? το οτι μεταφερθηκε στο υπουργειο το 50αρι το ξερω! αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν θα ξαναδωσεις! με αυτη τη λογικη και εγω που ηθελα να κανω επεκταση το διπλωμα απο 125 σε ανεξαρτητο, τοτε θα επρεπε να μου το αλλαξουν δωρεαν χωρις να δωσω εξετασεις οπως ισχυε πριν 2 χρονια που το εκανα! ελα ομως που χρειαστηκε να δωσω κανονικα γιατι ειχα το παλιο διπλωμα οποτε δεν με επιαναν τα νεα μετρα... για ψαξτο λιγο καλυτερα....
επισης δεν ειπες οτι το εκανε ο φιλος σου, αλλα οτι σου ειπε πως γινεται ετσι και ρωτησες αν ισχυει! εγω σου λεω πως ΔΕΝ ισχυει και αυτο επιβεβαιωνει και μελος του φορουμ που ειναι αστυνομικος σε αυτο εδω το θρεντ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=136081) που ρωταει το ιδιο ακριβως πραγμα...

virus
20/06/2013, 21:00
καλα τοσο δυσκολο ειναι να ρωτησεις μια σχολη οδηγων; μια που θα πας να βγαλεις διπλωμα αυτοκινητου, εκει θα σου λυθουν ολες οι αποριες σου :rolleyes:

Da.Vintage
21/06/2013, 08:21
Μπαίνεις κάπου και ρωτάς ενώ τα ξέρεις όλα... γιατί ρωτάς εξαρχής!?:confused:

Τράβα ρώτα μία σχολή και πες μας!

AristidisZ
21/06/2013, 08:54
Μπαίνεις κάπου και ρωτάς ενώ τα ξέρεις όλα... γιατί ρωτάς εξαρχής!?:confused:

Τράβα ρώτα μία σχολή και πες μας!

έλα ντε...
μου είπε ο φίλος μου, και νομίζω, λέμε 5 άνθρωποι το ίδιο (λάθος ;;; ) πράμα, μας λες ότι δε το λέμε σωστά, πες μας εσύ να ξέρουμε και για τον επόμενο :D

Lioulios
21/06/2013, 09:18
Φτου ΞεΛευΤερία

Fotis12
26/06/2013, 14:24
...Παιδια παλι απ την αρχη!....Το οτι δεν ξαναδινω σηματα το ξερω!..Δεν ξερω αν ξαναπληρωνω παραβολο για γιατρους..Και το ρωταω εδω γιατι αν το ρωτησω στη σχολη οδηγων μπορει να μη χρειαζεται, και να τα κρατησει αυτος τα χρηματα,σ αυτο θελω απαντηση...Αν δεν ξερετε μην απαντατε,ολοι το παιζετε ιστορια!....Τα ιδια πραματα 10 φορες

AristidisZ
26/06/2013, 14:26
ρε άνθρωπε του Θεού, τι θα κρατήσει τα χρήματα ;
το παράβολο εσύ το αγοράζεις, ήμαρτον δηλαδή μεσημεριάτικα...

daz
26/06/2013, 17:40
ρε άνθρωπε του Θεού, τι θα κρατήσει τα χρήματα ;
το παράβολο εσύ το αγοράζεις, ήμαρτον δηλαδή μεσημεριάτικα...

Cool man! Μάλλον δεν έχεις δει ελέφαντα πίσω από παπαρούνα ε!

mikes
26/06/2013, 19:47
δε μας χεζεις ρε φιλε που θα μας τη πεις κι απο πανω οτι το παιζουμε ιστορια? επειδη η απαντηση που πηρες πανω απο 3 φορες δεν ειναι αυτη που θες, δε σημαινει οτι δεν ειναι και η σωστη! κανε οτι καταλαβαινεις και ξεσκοτα μας τα κοπανια! αντε κουραδομαγκεψατε ολα τα σπορια....

Da.Vintage
27/06/2013, 10:26
δε μας χεζεις ρε φιλε που θα μας τη πεις κι απο πανω οτι το παιζουμε ιστορια? επειδη η απαντηση που πηρες πανω απο 3 φορες δεν ειναι αυτη που θες, δε σημαινει οτι δεν ειναι και η σωστη! κανε οτι καταλαβαινεις και ξεσκοτα μας τα κοπανια! αντε κουραδομαγκεψατε ολα τα σπορια....

Ν' αγιάσει το στόμα σου!

VANDA
27/06/2013, 11:44
...Παιδια παλι απ την αρχη!....Το οτι δεν ξαναδινω σηματα το ξερω!..Δεν ξερω αν ξαναπληρωνω παραβολο για γιατρους..

Τι τίτλο έβαλες στο θρεντ που άνοιξες ξέρεις;

Αυτό το κομματάκι από το yme.gr (http://www.yme.gr/index.php?getwhat=1&oid=379&id=&tid=379)

● Πιστοποιητικά υγείας της πρωτοβάθμιας ιατρικής εξέτασης, δεν γίνονται δεκτά από την αρμόδια Υπηρεσία Μεταφορών και Επικοινωνιών αν κατατεθούν μετά την πάροδο εξαμήνου από την ημερομηνία έκδοσής τους.
σε καλύπτει για το τι ισχύει με τους γιατρούς;

Da.Vintage
27/06/2013, 13:59
Τι τίτλο έβαλες στο θρεντ που άνοιξες ξέρεις;

Αυτό το κομματάκι από το yme.gr (http://www.yme.gr/index.php?getwhat=1&oid=379&id=&tid=379)

σε καλύπτει για το τι ισχύει με τους γιατρούς;

Σαν να τον ακούω να σου απαντάει!

"και άλλος που το παίζει ιστορία...Και τι ξέρουν οι γιατροί ! Τα υπουργεία και αυτά τίποτα δεν ξέρουν!"
"Είμαι 18 χρονών και τα ξέρω όλα!"

SHOOTER045
27/06/2013, 14:16
<Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ :moutza:>

daz
27/06/2013, 22:54
Τι τίτλο έβαλες στο θρεντ που άνοιξες ξέρεις;

Αυτό το κομματάκι από το yme.gr (http://www.yme.gr/index.php?getwhat=1&oid=379&id=&tid=379)

σε καλύπτει για το τι ισχύει με τους γιατρούς;

Α έχεις πολύ υπομονή εσύ!

Da.Vintage
28/06/2013, 08:46
Α έχεις πολύ υπομονή εσύ!
To χει πιστέψει οτι θα βάλει μυαλό στο νιάτο! δε μου λες πιστεύεις ακόμα στον Άγιο Βασίλη? :p:lol:

Thomas Arianos
19/07/2013, 16:55
Δεν θελει να ξανα δωσεις σηματα ωσο για παραβολα δεν ξερω. :wave2:

mikes
19/07/2013, 21:11
Δεν θελει να ξανα δωσεις σηματα ωσο για παραβολα δεν ξερω. :wave2:
εισαι λαθος!!

ΕΣΥ που θα βγαλεις τωρα το διπλωμα για 50αρι, και αρα με τα νεα μετρα θα το παρεις απο το υπουργειο, δεν θα χρειαστει να ξαναδωσεις σηματα
οταν ερθει η ωρα να παρεις και τα αλλα διπλωματα!
ο φιλος ομως που ανοιξε το θρεντ, το διπλωμα για το 50αρι το πηρε με το παλιο συστημα, απο την τροχαια! (απο εντελως αλλη υπηρεσια δλδ) οποτε για
μηχανη και αμαξι, κανει ΟΛΕΣ τις διαδικασιες ξανα!

Ichigo
19/07/2013, 23:29
Δεν θελει να ξανα δωσεις σηματα ωσο για παραβολα δεν ξερω. :wave2:

Το παλιό σύστημα για τα 50αρια δε σου εξηγούσε πχ τι σημαίνει αυτό 295843οπότε ναι πρέπει να δώσεις από την αρχη