PDA

View Full Version : Πρόβλημα με κινεζοσυναγερμό.



Cycloholic
21/06/2013, 15:59
Έχω ένα θέμα με καινούριο συναγερμό σε καινούριο παπάκι daytona sprinter. Λοιπόν ο συναγερμός είναι no name, παραθέτω την φωτό πιο κάτω και μου κάνει το εξής νούμερο: Όταν το οπλίζω κατά 99% βαράει. Πρέπει να το ξεοπλίσω και να το ξανα-οπλίσω για να δουλέψει. Επίσης αν οπλίσω και ξεοπλίσω στα καπάκια, χωρίς να προλάβει να βαρέσει η σειρήνα, πάλι χτυπάει. Δηλαδή για να δουλέψει πρέπει να οπλίσω, να περιμένω να βαρέσει και μετά να ξεοπλίσω και να ξανα οπλίσω! Στο μαγαζί δοκιμάσαν άλλο συναγερμό, ίδιο μοντέλο και κάνει ακριβώς τα ίδια.
ΥΓ1: Ο συναγερμός ήταν δώρο με το μηχανάκι και δεν είναι μάρκα, οπότε ψάχνω ψύλλους στα άχειρα, αλλά είπα να δοκιμάσω μέχρι να πάρω απάντηση από τον εισαγωγέα μπας και αντιμετώπισε κανείς κάτι αντίστοιχο. Θενκ γιου.
293728

AUFGEBRACHT
21/06/2013, 17:13
293731

GsDakar
21/06/2013, 17:25
κατατοπιστικοτατος.....κανε αυτα που λεει παραπανω ο φιλος και θα βρεις ακρη...:lol:

Cycloholic
21/06/2013, 17:31
:D .

taisteal
21/06/2013, 17:32
μεταφραση AUFGEBRACHT πετα τον...

AUFGEBRACHT
21/06/2013, 17:37
Βασικά πιο πολύ θα εμπιστευόμουνα να μου φυλάει το παπί 95χρονος παππούς με καταρράκτη στα μάτια, αρθριτικά που πάει μόνο με Πι, παρά να εμπιστευτώ αυτό το συναγερμό. Πιο λιανά δε μπορώ να το κάνω. Η δε λογική κάποιων εμπόρων του στυλ δώρο με την αγορά της μοτό γάντια (του σκι από περίπτερο στην Ομόνοια), αδιάβροχο (από σακούλα σκουπιδιών), κράνος (από καρυδότσουφλο) και συναγερμός (όπως ο παραπάνω), μου θυμίζει αποικιοκράτες που δίνανε σε ιθαγενείς χάντρες και καθρεπτάκια και τα αντάλλασσαν με χρυσό. Το ότι κάνει ίου-ίου και μπορεί να τοποθετηθεί στο παπί δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και συναγερμός. Η γνώμη μου είναι ότι ΗΔΗ θα έπρεπε να κοιτάς κάτι άλλο σε κουλούρα, πέταλο, κλειδαριά δισκόφρενου, άλλο συναγερμό, παρά αυτό που έμπλεξες, όποια κι αν είναι η απάντηση του εισαγωγέα.

Cycloholic
21/06/2013, 17:45
Ναι συμφωνώ αλλά για την ώρα μέχρι να πάρω κάτι καλύτερο θα τον κρατήσω. Σκέφτομαι κάτι με gps να πάρω. Από κλειδαριές είμαστε κομπλέ, το κλειδώνω με δύο άμπους, ελπίζω να επιλέξουν κάτι πιο εύκολο να κλέψουν.

notakos600
24/06/2013, 08:00
Το φτηνό κρέας το τρώνε οι σκύλοι, ρητό που επαληθεύεται καθημερινά.