PDA

View Full Version : Άγορα yamaha fazer του 2004



sotiris_geo
26/06/2013, 13:35
Καλησπερα σε ολους σκεφτομαι να αγορασω μια yamaha fazer του 2004 την οποια εχω βρει μεταχειρισμενη και θα κανω ανταλλαγη με το αυτοκινητο μου.Σημερα πηγα να την δω απο κοντα την πηρα βολτα την πηγα και σε ενα συνεργειο το οποιο δεν ηξερα βεβαια γιατι ημουν σε ξενη πολη και ο μαστορας εκει μου ειπε ολα οκ εκτος απο το σερβις του και τα ρουλεμαν του τιμονιου που θελουν αλλαγμα οτι η μηχανη ειναι οκ!Το θεμα μου ομως εμενα ειναι οτι στη βολτα που την πηρα σε μια στιγμη αφησα τα χερια απο το τιμονι και η μηχανη ειχε την ταση να στριβει αριστερα κα προβληματιστηκα.Υπαρχει περιπτωση για αυτο να ευθυνονται τα λαστιχα που ειναι σαπια η η μηχανη εχει φαει γερο πεσιμο και ειναι θεοστραβη; ο μαστορας δεν ειχε χρονο να την παει βολτα....Γενικοτερα ειχε ωραια οδηγηση το σαζμαν ηταν μαλακο και ο συμπλεκτης το ιδιο και η κατασταση της ειναι σχεδον καινουρια.Ακουω τις αποψεις σας.

sapila racing
26/06/2013, 13:40
Εφ όσον τα ρουλεμαν του λαιμού θέλουν άλλαγμα, ειναι φυσιολογικό να πηγαίνει οπου θέλει μολις αφήσεις τα χερια απ το τιμόνι.

Pan (dvs)
26/06/2013, 13:51
Σε ποια πολη ειναι η μηχανη.Ισως να βρεθουνε ατομα του φορουμ να σε βοηθησουνε επι τοπουι.Για να εχουνε τοσο προβλημα τα ρουλεμαν ,μηπως ο προηγουμενος ιδιοκτητης την ειχε παρατημενη και εχει και αλλα προβληματα?

sotiris_geo
26/06/2013, 13:54
Η μηχανη ειναι στην Πατρα.Γενικα ο ιδιοκτητης επειδη εχει 2 μικρα παιδια δεν την κουναει πολυ τα τελευταια χρονια.Βεβαια τα χιλιομετρα της ειναι υποπτα καθως ειναι μοντελο ᾽04 και εχει 29000χλμ.Ο μαστορας που την ειδε μου ειπε οτι ειναι οκ και ο κινητηρας ακουγεται πολυ καλα.

Νικος χρ.
26/06/2013, 13:56
[QUOTE=pan DVS;2342382]Σε ποια πολη ειναι η μηχανη.Ισως να βρεθουνε ατομα του φορουμ να σε βοηθησουνε επι τοπουι.Για να εχουνε τοσο προβλημα τα ρουλεμαν ,μηπως ο προηγουμενος ιδιοκτητης την ειχε παρατημενη και εχει και αλλα προβληματα?[/Q
γενικα στα fazer υπαρχει το θεμα με τα ρουλεμαν τρια στα τεσσερα που ξερω το εχουν παρουσιασει,αλλαζεις με αφτερ μαρκετ κονικα και τελειωσες.

Νικος χρ.
26/06/2013, 13:56
Η μηχανη ειναι στην Πατρα.Γενικα ο ιδιοκτητης επειδη εχει 2 μικρα παιδια δεν την κουναει πολυ τα τελευταια χρονια.Βεβαια τα χιλιομετρα της ειναι υποπτα καθως ειναι μοντελο ᾽04 και εχει 29000χλμ.Ο μαστορας που την ειδε μου ειπε οτι ειναι οκ και ο κινητηρας ακουγεται πολυ καλα.
σε ποιον την πηγες?

sotiris_geo
26/06/2013, 14:03
Δεν θυμαμαι πως λεγοταν το μαγαζι απλα ηταν ενα συνεργειο πανω στην ακρωτηριου στο 220 νομιζω καπου σε αυτο το υψος.Tο αλλο που σκεφτομαι αν δεν μπορεσω να την κοιταξω σε καποιον σιγουρα στην Πατρα ειναι να πω του ιδιοκητη να κατεβει πυργο που εχω γνωστο τον αντιπροσωπο της Υamaha.Aλλα τι μπορει να φταιει ρε παιδια και τραβουσε αριστερα το μηχανακι;

Νικος χρ.
26/06/2013, 14:08
Δεν θυμαμαι πως λεγοταν το μαγαζι απλα ηταν ενα συνεργειο πανω στην ακρωτηριου στο 220 νομιζω καπου σε αυτο το υψος.Tο αλλο που σκεφτομαι αν δεν μπορεσω να την κοιταξω σε καποιον σιγουρα στην Πατρα ειναι να πω του ιδιοκητη να κατεβει πυργο που εχω γνωστο τον αντιπροσωπο της Υamaha.Aλλα τι μπορει να φταιει ρε παιδια και τραβουσε αριστερα το μηχανακι;

σου στελνω π.μ

johnpan
26/06/2013, 14:18
Δεν θυμαμαι πως λεγοταν το μαγαζι απλα ηταν ενα συνεργειο πανω στην ακρωτηριου στο 220 νομιζω καπου σε αυτο το υψος.Tο αλλο που σκεφτομαι αν δεν μπορεσω να την κοιταξω σε καποιον σιγουρα στην Πατρα ειναι να πω του ιδιοκητη να κατεβει πυργο που εχω γνωστο τον αντιπροσωπο της Υamaha.Aλλα τι μπορει να φταιει ρε παιδια και τραβουσε αριστερα το μηχανακι;

Αν είναι ο Θ.Μ. ότι σου πει είναι νόμος

sotiris_geo
26/06/2013, 14:25
Αν είναι ο Θ.Μ. ότι σου πει είναι νόμος

Δεν ξερω αν ειναι αυτος αλλα τη μηχανη την κοιταξε ενας τυπος με καστανα ισια μακρια μαλλια και γυαλια.Το μαγαζι ηταν ενα τυπικο συνεργειο λιγο χυμα βεβαια αλλα δεν εχει να κανει αυτο....Δεν ξερω αν σε βοηθησα...

Νικος χρ.
26/06/2013, 14:28
Αν είναι ο Θ.Μ. ότι σου πει είναι νόμος
δεν ειναι αυτος.

sapila racing
26/06/2013, 14:46
Aλλα τι μπορει να φταιει ρε παιδια και τραβουσε αριστερα το μηχανακι;

Δεν προσέχεις. Ξαναδιάβασε παραπανω.

sotiris_geo
26/06/2013, 15:16
Δεν προσέχεις. Ξαναδιάβασε παραπανω.
Διαβασα αυτο που μου ειπες οτι φταινε τα ρουλεμαν απλα ηθελα να ακοσω και αλλες γνωμες.Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!:)