PDA

View Full Version : suomy vandal κατι γινεται



sakisam
28/06/2013, 19:58
λοιπον πηρα νεο κρανος κ κατεληξα στο suomy vandal italia matt.το εχω βαλει δυο φορες και εχω το εξης θεμα!

ειναι οντως πιο σφιχτο σαν γραμμη αλλα ολα καλα.μετα απο καμια ωρα δρομο με ποναει ελαφρως μεν, ενοχλητικα δε το κεφαλι οπως το κοιτας απο πισω ασ πουμε και η κορυφη του κεφαλιου ειναι δωδεκα η ωρα,εμενα με ποναει στα σημεια δεκα και δυο η ωρα.

ελπιζω να με καταλαβατε αλλα μετα το ξαναλεω απο μια ωρα η κ παραπανω!

τωρα τι λεει?για να στρωσει δεν ξερω αφου το συγκεκριμενο κρανος εσωτερικα οσοι το ξερουν εχει λιγο σπαρτιατικο στυλ...λιτο οχι και κανα τρελλο αφρωδες να στρωσει!!!!

καποιος??

VASOS
28/06/2013, 20:05
λοιπον πηρα νεο κρανος κ κατεληξα στο suomy vandal italia matt.το εχω βαλει δυο φορες και εχω το εξης θεμα!

ειναι οντως πιο σφιχτο σαν γραμμη αλλα ολα καλα.μετα απο καμια ωρα δρομο με ποναει ελαφρως μεν, ενοχλητικα δε το κεφαλι οπως το κοιτας απο πισω ασ πουμε και η κορυφη του κεφαλιου ειναι δωδεκα η ωρα,εμενα με ποναει στα σημεια δεκα και δυο η ωρα.

ελπιζω να με καταλαβατε αλλα μετα το ξαναλεω απο μια ωρα η κ παραπανω!

τωρα τι λεει?για να στρωσει δεν ξερω αφου το συγκεκριμενο κρανος εσωτερικα οσοι το ξερουν εχει λιγο σπαρτιατικο στυλ...λιτο οχι και κανα τρελλο αφρωδες να στρωσει!!!!

καποιος??

Δυστυχώς, στην περίπτωσή σου, δεν πρόκειται να στρώσει και καλό θα ήταν να το αλλάξεις.

dmf
28/06/2013, 21:32
Όντως δεν θα στρώσει. Σε πονάει λόγω του σχήματος του κεφαλιού σου. Δεν κουμπώνει καλά στο κράνος.

mtsop
01/07/2013, 07:46
Είχα το ίδιο θέμα (με άλλη μάρκα κράνος) και πήρα το επόμενο μέγεθος

dimik
01/07/2013, 11:34
Είχα το ίδιο κράνος, είναι για στρογγυλοκέφαλους, αν έχεις μακρόστενο κεφάλι θα υποφέρεις.

Σε εμένα το Large ήταν μεγάλο και το Medium με πίεζε στα ίδια σημεία και τα χείλη μου σχεδόν ακουμπούσαν μπροστά.
Πήρα Shoei γιατί διάβασα ότι έχουν πιο οβαλ σχήμα και ησύχασα.

sakisam
04/07/2013, 18:15
Είχα το ίδιο κράνος, είναι για στρογγυλοκέφαλους, αν έχεις μακρόστενο κεφάλι θα υποφέρεις.

Σε εμένα το Large ήταν μεγάλο και το Medium με πίεζε στα ίδια σημεία και τα χείλη μου σχεδόν ακουμπούσαν μπροστά.
Πήρα Shoei γιατί διάβασα ότι έχουν πιο οβαλ σχήμα και ησύχασα.

και γω μια απ τα ιδια τωρα π χαλαρωσαν λιγο τα pads δεν με ποναει ολα οκ αλλα δεν νιωθω οπως στο shark και ειμαι κ αρκετα μπροστα.το διλλημα ειναι το εξης αφου σκ θα φυγω παλι για την πολη μ αν δεν με ενοχλησει το κραταω η να το βαλω αγγελια.δλδ τον ηπιαμε!!

endopandou
04/07/2013, 18:36
Πριν αγοράσεις το κράνος το είχες δοκιμάσει;

sakisam
04/07/2013, 22:01
Πριν αγοράσεις το κράνος το είχες δοκιμάσει;

η αληθεια ειναι πως οχι(επαρχια βλεπεις) αλλα βασιστηκα στο οτι εχω κρανη απο τρεις εταιριες κ δεν ειχα θεμα με το μεγεθος.απ την αλλη το κεφαλι μου δεν εχει κατι το περιεργο.
οποτε βασιστικα στις πιθανοτητες.γαμω το μ@υνι