PDA

View Full Version : hjc r-pha 10 plus ΠΟΥ ?



ΚΡΗΤΙΚΟΣ
30/06/2013, 15:10
Χαιρετω τα πληθη
Οταν (και αν) με το καλο πουλησω αυτο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=133660
εχω ψιλοαποφασισει να παρω το r-pha 10 plus
το θεμα ειναι πως επειδη την πατησα με το agv δεν ξανααγοραζω κρανος χωρις να το δοκιμασω
(το νουμερο μου ειναι medium αλλα το agv με χτυπαει στο μετωπο και επισης δεν μπαινουν τα γυαλια μου σωστα παρολο που κατα τα αλλα ειναι καταπληκτικο κρανος)
Το θεμα ειναι πως η Colori που τα φερνει δεν το εχει σε medium να το δοκιμασω
Υπαρχει κανενα αλλο μαγαζι να φερνει HJC στην Αθηνα ? εψαξα στο ιντερνετ αλλα το μονο που βρηκα ηταν ενα μαγαζι στην Πατρα

DoctoR_k6
30/06/2013, 17:56
Πηγες στο καταστημα στην βουλιαγμενης κ δεν ειχε medium??Εντυπωση μου κανει...

AristidisZ
30/06/2013, 17:57
έχει μπόλικες colori στην Αθήνα, για πάρε κάνα τηλέφωνο στα κεντρικά τους...

cosgili
30/06/2013, 18:00
έχει μπόλικες colori στην Αθήνα, για πάρε κάνα τηλέφωνο στα κεντρικά τους...
Σωστός ο Αριστίδης. Αποκλείεται η Colori να μην το έχει. Ρίξε όφωνο και θα βγάλεις άκρη:beer:

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
06/07/2013, 10:23
Κι ομως δεν εχει κανενα μαγαζι medium . ισχυει οτι βλεπεις στο site της colori
o πωλητης στην αλεξανδρας μου ειπε πως αφου φοραω medium πρεπει να παρω small στο hjc (το κρανος μου τωρα ειναι ενα xr1000)
"ολοι ενα νουμερο μικροτερο παιρνουν" μου ειπε ...
Eγω δοκιμασα ενα small στον αγιο δημητριο και ηταν οσο τσιτα παει , η μυτη μου εβρισκε στο επιρρινιο και δεν δοκιμασα καν να βαλω το υποσιαγωνο συν οτι με ενοχλουσε στο μετωπο
κατα τα αλλα το κρανος μου φανηκε φοβερα ποιοτικο απο την επαφη για 5 λεπτα που ειχα μαζι του
το εχει κανενας να μου πει μια γνωμη ?

TROOPER
06/07/2013, 10:31
ολοι λενε πολυ καλα λογια αλλα γνωμη μου ειναι να μην αγορασεις κατι που δεν εχεις δοκιμασει.

VASOS
06/07/2013, 10:31
δυστυχώς πολύ λίγες εταιρίες βγάζουν τα κράνη τους σε 4 μεγέθη κελύφων, οι περισσότερες τα βγάζουν σε 3 και μετά παίζουν με τα μαξιλαράκια.

AristidisZ
06/07/2013, 10:36
δηλαδή δίνεις το medium agv επειδή σε χτυπάει και κοιτάς για small HJC ;
νομίζω μη κάνεις κάτι αν δε βάλεις το medium...
παρεπιμπτόντως εγώ φοράω το shoei xr1100 σε small, και όταν είχα δοκιμάει το r-pha πάλι το small μου καθόταν κανονικά

akis_trevor
06/07/2013, 11:01
εγω παντως σε οτι κρανος εχω βαλει στην κεφαλα μου,large φοραω.και σε agv και στο rpha και στο fg-15 της ιδιας εταιριας.αν βρεις και το δοκιμασεις τσιμπα το απο εδω.http://www.lidsdirect.co.uk/hjc-r-pha-10-evoke-black.htmlτο πηρα πριν κανα 2 βδομαδες και το κρανος γαμει.και επειδη τωρα τελευταια εγινε θεμα με την ημερομηνια ληξης κλπ αυτο που ε στειλαν ειναι 9/2012.

edit.κι εγω στην κολορι της πατρας που πηγα,δεν το ειχε.βρηκα αυτην την τιμη που βλεπεις παραπανω και ειπα να το ρισκαρω μιας και ο αδερφος μου και ενας φιλος ψιλοψαχνωνταν για κρανος.ομως ολα οκ.γενικα αποτι καταλαβα δεν εχουν καθολου στοκ.

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
06/07/2013, 18:10
aristidi το ξερω αυτο με τα μεγεθη και δευτερη φορα δεν την παταω...
vasos το rpha βγαινει σε 3 μεγεθη κελυφους http://www.hjc-europe.eu/en/helmets/full-face-helmets/rpha10-plus/lorenzo/
aki δυστυχως το lids δεν θα ξαναφερει το evoke που ειχα βαλει στο ματι σε medium απο οτι μου ειπαν
εχω βρει το assen σε ενα αλο eshop 230 euro αλλα δεν στελνει Ελλαδα
αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι μερικα eshop πουλανε το plus σε χρωματα που εχει βγει μονο το απλο