PDA

View Full Version : ανταλλαγή z1000 με R1 με πρόβλημα



simple76
30/06/2013, 19:51
καλησπέρα παιδιά τα φώτα σας λίγο .εχω ενα z1000 του 2004 και ειναι να κανω τράμπα με κάποιο R1 2008 με 35000χιλ
με πολλά εχτρα και ο τύπος το κανει ανταλλαγή με το δικο μου μια η άλλη, αλλά εχει ενα θέμα, του σβήνει λέει οταν ανεβάζει θερμοκρασία, άλλαξε πηνία γιατί του είχαν πει οτι αυτά είναι το θέμα, αλλά τα ιδια , μετα του είπαν οτι ειναι το πρόγραμμα που του δίνει πολυ αερα mamjet και το κατάργησαν αλλα τα ιδια και τωρα αυτος μου λέει οτι ειναι το βολάν 500ευρω
ζημιά που του τα δίνω και το φτιάχνει η μου το δίνει ετσι και το φτιάχνω εγω .
τώρα το θέμα μου ειναι μήπως μπλέξω και τρέχω απο συνεργεία σε συνεργεία και δεν βρίσκουμε τι έχει, σαν να ειναι κτμ η θα βρω λύση?. απο την αλλη δίνω και εχτραδακια του για να βγάλω την ζημιά ,α ξέχασα να πω οτι έχει πολυεστερικό κουστούμι και την μαμα ουρά μαζί με πολυεστερικά αν και κόκκινη σέλλα το άσπρο εχει ξανα βαφτεί το μηχανάκι, έπειτα δεν εχει φανάρι μονο κατι φωτάκια . τι λετε ρε παιδιά βρομάει πολυ?
και ο μηχανικός μου να το δει οκ μέχρι πόσα μπορεί να δει και αν δεν μείνει στο συνεργείο του μεσα πως θα δει το πρόβλημα?.
http://img404.imageshack.us/img404/1912/yftt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/404/yftt.jpg/)
http://img20.imageshack.us/img20/7230/hgfr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/hgfr.jpg/)
αυτο ειναι το μηχανάκι του .καλα καποια βαψίματα πρέπει να πέσουν μαύρες δαγκάνες τα φαναράκια μαύρα σέλες μαύρες εξατμίσεις mivv βγάλσιμο η ταινια απο την ζαντα και το monster
http://img689.imageshack.us/img689/345/bqw5.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/689/bqw5.jpg/)

και το δικο μου

cosgili
30/06/2013, 20:26
Μεγάλο ρίσκο πας να πάρεις. Είναι kinder έκπληξη η φάση και εκτός αν λατρεύεις τις περιπέτειες θα σου έλεγα να μείνεις μακριά. :beer:

ποπαϋ
30/06/2013, 21:03
γιατί να δώσεις ένα καθαρό μηχανάκι για ένα άλλο που έχει πρόβλημα;

byron
30/06/2013, 21:51
γιατί να δώσεις ένα καθαρό μηχανάκι για ένα άλλο που έχει πρόβλημα;

Γιατί είναι Ζ1000 :tooth:

simple76
30/06/2013, 22:05
εσυ θα το έδινες ? και δεν το έπιασα το :-)

byron
30/06/2013, 22:10
εσυ θα το έδινες ? και δεν το έπιασα το :-)

Ναι θα το δινα. Αρκεί να υπάρχουν τα μαμά πλαστικά του R1, και να μην έχει φάει κάποια καλή φάπα.
Δεν συγκρίνονται τα δυο μηχανάκια, και είναι και 4 χρόνια νεώτερο. Ενας καλός μηχανικός Yamaha θα βρει τι πρόβλημα υπάρχει, και νομίζω οτι σε καμμιά περίπτωση το κόστος δεν θα καλύψει την μεταπωλητική διαφορά του R1 vs Z1000

simple76
30/06/2013, 22:17
Ναι θα το δινα. Αρκεί να υπάρχουν τα μαμά πλαστικά του R1, και να μην έχει φάει κάποια καλή φάπα.
Δεν συγκρίνονται τα δυο μηχανάκια, και είναι και 4 χρόνια νεώτερο. Ενας καλός μηχανικός Yamaha θα βρει τι πρόβλημα υπάρχει, και νομίζω οτι σε καμμιά περίπτωση το κόστος δεν θα καλύψει την μεταπωλητική διαφορά του R1 vs Z1000

απλα αν διαβάσεις αδερφέ καλα τι γράφω πανω δεν εχει μαμα κουστούμια και γενικα πράγματα και ειναι βαμενο το μηχανακι ακομα και ντεπόζιτο μαύρο πέρλα ασπρο πρεπει να ήταν γιατι κόκκινες σέλλες ειχε το ασπρο . και φυσικά ειναι ανοτερο απο το z μου αλλα φωβαμε μην μπλεξω σε ιστοριες και μηνω χωρίς μηχανή

Red Rider
30/06/2013, 22:33
Κάτσε με το Ζ καλύτερα....

byron
30/06/2013, 22:56
ααλλα φωβαμε μην μπλεξω σε ιστοριες και μηνω χωρίς μηχανή

Aν φοβάσαι, και προφανώς δεν ξέρεις και την ιστορία του R1, άστο.

too good to be true.

simple76
30/06/2013, 23:03
Aν φοβάσαι, και προφανώς δεν ξέρεις και την ιστορία του R1, άστο.

too good to be true.
αυτό είναι δεν ξερω τη κρύβει απο πίσω που εχει πάει και ποιος το εχει καβαλήσει αν εχει πέσει η οχι κτλ

Lioulios
01/07/2013, 02:05
Από τις φωτό που έβαλες .... Εγώ βλέπω πως έχεις ένα μηχανάκι πένα και σε τρώει ο κώλος σου να το δώσεις και να πάρεις τη μαλακία την ίδια .... Και με πρόβλημα !!!

Το R1 της φωτό ακόμα και πρόβλημα να μην είχε .... Και λ7 να μου έδινε , δεν θα έδινα το Ζ σου , με τιποτα όμως !!!


Εύχομαι να μην κάνεις καμια κουταμάρα

:wave2:

zannisvel
01/07/2013, 05:52
Ιεροσυλια...

notakos600
01/07/2013, 06:51
http://img689.imageshack.us/img689/345/bqw5.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/689/bqw5.jpg/)

και το δικο μου


Πολύ καθαρό Ζ έχεις αδερφέ, στη θέση σου θα το σκεφτόμουνα δέκα φορές να το ανταλλάξω με ένα προβληματικό R1, όσο καλό μηχανάκι και να ήταν (όταν δούλευε σωστά...).
Εναλλακτικά ας πάει ο ίδιος στη ΥΑΜΑΗΑ και να σου πει το πρόβλημα και το κόστος επισκευής. Στην τελική το βρίσκω ανήθικο να πουλάς προβληματικό μηχανάκι και να δίνεις στον αγοραστή ένα κουίζ με γρίφους για το είδος της ζημιάς.

endopandou
01/07/2013, 07:24
To R1 είναι του 8 ή παλιότερο με κουστούμι του 8 ? edit του 8 είναι
Τα R1 του 8 πόσο πωλούνται σε εργοστασιακή μορφή ?
Το συγκεκριμένο για να το ξαναφτιάξεις με τα μαμά φέρινγκ-φώτα πόσο θα στοιχίσει ?
Τα χλμ δείχνουν πραγματικά ? book service ? Πόσο κοστίζει τελικά η ζημιά ?
Αν αυτά απαντηθούν και δεν σου κοστίσει ο κούκος αηδόνι εννοείται πως αξίζει η τράμπα.

Da.Vintage
01/07/2013, 07:33
Γιατί είναι Ζ1000 :tooth:
+1000 :lol:

εγω θα χτύπαγα το Ρ1 και θα το έψαχνα δεν μπορείς να μην βρείς τι είναι όταν πρόκειται για ηλεκτρικά! κάποιος καλός ηλεκτρολόγος μπορεί να σου πει με σιγουριά... θα μπορούσες να τον πάρεις μαζί να σου βρεί τι είναι πριν την τράμπα!

simple76
01/07/2013, 09:24
Αυτο ειναι το θεμα να το παρω να το τσεκαρι ο δικος μου αλλα ο αλλος δεν νομιζω να σημφονη

devil's animal
01/07/2013, 09:36
το οτι το μηχανακι εχει βαφτει, ειναι υποπτο...ακομα και πολυεστερικα να του φορουσε και να το πηγαινε πιστα, δεν υπαρχει λογος να εχει βαψει ντεποζιτο π.χ.
επισης το θεμα με την θερμοκρασια και τα σβησιματα ειναι, παλι, υποπτο για να μην εχει βρεθει...

αν καιγεσαι τοσο, πας το R1 στην Yamaha και τους λες να κοστολογησουν τα μαζεματα του και κατα ποσο ειναι καθαρο απο πτωσεις κλπ...
τσεκαρεις αδεια για το χρωμα και ρωτας τον ιδιοκτητη να σου πει εναν πειστικο λογο που βαφτηκε...καλου κακου κοιτας και νουμερα πλαισιου αν αντιστοιχουν σε αυτα της αδειας (πολλα γινονται, ποτε δεν ξερεις...)

αν γινουν ολα αυτα και το μηχανακι, θελει Χ ποσο για να φτιαχτει και ειναι καθαρο (γενικοτερα) διαπραγματευεσαι και την τιμη με την τραμπα του Ζ σου...

φυσικα δεν θα'πρεπε να εισαι αντιθετος με μια τετοια τραμπα, γιατι σαφεστατα το r1 ειναι καλυτερο απο το Ζ, αρκει ομως να παρεις κατι που ν'αξιζει...
:wave2:

Toumpas
01/07/2013, 10:10
Μην πάρεις γουρούνι στο σακί. Μέχρι και θέμα με βαλβίδες/κεφαλές μπορεί να έχει. Πας για μαλλί και βγείς κουρεμένος; δεν λέει.

simple76
01/07/2013, 11:07
Δεν ξερω ειναι δελεαστικη προταση βασικα εγω προτηνα ανταλλαγη και δεχτικε ετσι αλλα οπως το ειπατε γουρουνι στο σακη δεν παιρνω θα του πρωτηνω σημερα να το παει σε δικο μου μηχανικο και να το αφησει αν και δεν νομιζω να δεκτη

kotsosre
01/07/2013, 11:09
Θέλει να το ξεφορτωθεί κ' εσύ τον βοηθάς ρε.
Για R1;

Σε βρίσκει στην ανεμελιά και θα το φας το κεφαλάκι σου.
Είναι βαμμένη,φαίνεται από Κρήτη.

Θα πάρεις πεσμένο μηχανάκι;
Έδωσε 500 ευρώ + να βάψει τη μηχανή για κανένα λόγο;

Πουλάς το Ζ όσο μπορείς,μαζεύεις χρήματα και αγοράζεις όποιο R1 θες.Απλό.

simple76
01/07/2013, 11:09
Αλλα αν πουληθουν τα εχτρα ισως βγαλω τι ζιμια και το κανω μαμα αλλα ισως καλο ειναι να περημενω να δωσω το δικο μου και να βρω ενα ποιο νορμαλ ss

simple76
01/07/2013, 11:27
Λεει οτι το ειχε παρει ετσι απο λυμνο και οταν του ειπα το μαμα κουστουμι που ειναι μου ειπε τι να το κανεις ? Και του λεω πλακα μου κανεις αν θελησω εγω μετα να το δωσω και μου λεει τι το παιρνεις για να το δωσεις οχι του λεω για να το παντρευτω

sniper
01/07/2013, 11:32
Λεει οτι το ειχε παρει ετσι απο λυμνο και οταν του ειπα το μαμα κουστουμι που ειναι μου ειπε τι να το κανεις ? Και του λεω πλακα μου κανεις αν θελησω εγω μετα να το δωσω και μου λεει τι το παιρνεις για να το δωσεις οχι του λεω για να το παντρευτω

Του είπα, μου είπε, θα μου πει, να του πω....

Παράτα το, εκτός να το Ζ σου είναι για πέταμα... (Ζ είναι αλλά οκ...)

dmf
01/07/2013, 11:36
Το μηχανάκι είναι αυτό http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3489068/
Δες λίγο την 2η και την 3η φωτογραφία. Στην 2η υπάρχει μια διχρωμία στο πλαίσιο και στην 3η όχι. Επίσης στην 2η στο πλαίσιο έχει κολλήσει κάτι αυτοκόλλητα ό,τι να'ναι τα οποία και στην 3η (μετά το βάψιμο) δεν υπάρχουν. Εμένα μου λέει ότι κάτι είχε από κάτω και ήθελε να το κρύψει, και μετά το έβαψε κιολας. Οπότε πέραν του προβλήματος, πρέπει να έχει γίνει και καμιά στούκα

PortisHead
01/07/2013, 11:38
Αν δεν το συνεχιζες θα νομιζα πως κανεις πλακα.
Μα ειναι δυνατον να αναρωτιεσαι (ποσο μαλλον να ρωτας και τη γνωμη αλλων)
αν θα δώσεις το "μια χαρα" μηχανακι σου ,για ενα αλλο που βγαζει ματι οτι "βρωμαει" ?
Ουτε ο Indiana Jones δεν θα εμπλεκε σε τετοιες περιπετειες.



Του είπα, μου είπε, θα μου πει, να του πω....

Παράτα το, εκτός να το Ζ σου είναι για πέταμα... (Ζ είναι αλλά οκ...)
:a18:
Ευτυχως που υπαρχουν και καποιοι που βαζουν την κοινη λογικη πανω απο τα προσωπικα κομπλεξ.

theofilos888
01/07/2013, 11:42
Αστο να πάει αστο, που λέει και το λαικό ασμα! Κράτα το Ζ και πούλα το μόνος σου! R1 θα βρεθούν πολλά και καλά.

Sapadak
01/07/2013, 11:44
Καλά έβαψε το τεπόζιτο μαυρο, τα μαμα πλαστικα μαυρα και τοποθέτησε ασημένιες μανέτες??? :lol:


Μακριά ρε φιλε, γιατι θες να μπλέξεις σε ιστορίες, εκτος αν θέλεις να γεμίσεις κάπως τον ελευθερο σου χρόνο

AristidisZ
01/07/2013, 11:44
του την χαλάσατε του Μήτσου

simple76
01/07/2013, 11:47
Αυτο θα κανω αδερφια θα κρατισω το z.ετσι και αλιος το εχω πενα εγω και δεν μου εχει βγαλει τιποτα απο ζιμιες καλο μηχανακι για βολτα τα κανει ολα καλα .απλα θελω σκηφτη οδηγηση θα περιμενω να πουληθη και θα κοιταξω αλλο ss ευχαριστω ολλους παντος που μπηκατε στων κοπο να με σημβουλεψετε

sniper
01/07/2013, 11:48
Αν δεν το συνεχιζες θα νομιζα πως κανεις πλακα.
Μα ειναι δυνατον να αναρωτιεσαι (ποσο μαλλον να ρωτας και τη γνωμη αλλων)
αν θα δώσεις το "μια χαρα" μηχανακι σου ,για ενα αλλο που βγαζει ματι οτι "βρωμαει" ?
Ουτε ο Indiana Jones δεν θα εμπλεκε σε τετοιες περιπετειες.



:a18:
Ευτυχως που υπαρχουν και καποιοι που βαζουν την κοινη λογικη πανω απο τα προσωπικα κομπλεξ.

Aν αναφέρεσαι για το θέμα που είχαμε παλιότερα με τα Ζ, δεν ήταν για το μηχανάκι αλλά για τους οδηγούς τους... :bawl:


Αστο να πάει αστο, που λέει και το λαικό ασμα! Κράτα το Ζ και πούλα το μόνος σου! R1 θα βρεθούν πολλά και καλά.

Aσ 'τη να λεει, έλεγε το άσμα.

Sapadak
01/07/2013, 11:50
Αυτο θα κανω αδερφια θα κρατισω το z.ετσι και αλιος το εχω πενα εγω και δεν μου εχει βγαλει τιποτα απο ζιμιες καλο μηχανακι για βολτα τα κανει ολα καλα .απλα θελω σκηφτη οδηγηση θα περιμενω να πουληθη και θα κοιταξω αλλο ss ευχαριστω ολλους παντος που μπηκατε στων κοπο να με σημβουλεψετε

Βλέποντας στο καρ, ειδα με 300-500 ευρω παραπαν χτυπας 'καθαρο' ρ1

Τα εχεις δει φανταζομαι?

sniper
01/07/2013, 11:50
Αυτο θα κανω αδερφια θα κρατισω το z.ετσι και αλιος το εχω πενα εγω και δεν μου εχει βγαλει τιποτα απο ζιμιες καλο μηχανακι για βολτα τα κανει ολα καλα .απλα θελω σκηφτη οδηγηση θα περιμενω να πουληθη και θα κοιταξω αλλο ss ευχαριστω ολλους παντος που μπηκατε στων κοπο να με σημβουλεψετε

Ε κράτα το. Αν θες σκυφτές βόλτες, στείλε ΠΜ στον byron.

AristidisZ
01/07/2013, 11:50
Βλέποντας στο καρ, ειδα με 300-500 ευρω παραπαν χτυπας 'καθαρο' ρ1

Τα εχεις δει φανταζομαι?

το θέμα προφανώς είναι ότι δε θα μπορεί να δώσει το Ζ όσο θέλει ;)

est
01/07/2013, 11:51
http://www.youtube.com/watch?v=CegfspLtpww
Ακριβώς όπως τα λέει το άσμα

AristidisZ
01/07/2013, 11:51
Ε κράτα το. Αν θες σκυφτές βόλτες, στείλε ΠΜ στον byron.

εγώ κατάλαβα ότι είναι ειδικός στις σούζες

kotsosre
01/07/2013, 11:57
Το μηχανάκι είναι αυτό http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3489068/
Δες λίγο την 2η και την 3η φωτογραφία. Στην 2η υπάρχει μια διχρωμία στο πλαίσιο και στην 3η όχι. Επίσης στην 2η στο πλαίσιο έχει κολλήσει κάτι αυτοκόλλητα ό,τι να'ναι τα οποία και στην 3η (μετά το βάψιμο) δεν υπάρχουν. Εμένα μου λέει ότι κάτι είχε από κάτω και ήθελε να το κρύψει, και μετά το έβαψε κιολας. Οπότε πέραν του προβλήματος, πρέπει να έχει γίνει και καμιά στούκα

Αλεπού είσαι,έχεις καλό μάτι!
Σωστή παρατήρηση

simple76
01/07/2013, 12:02
Ναι τα εχω δει ηδηκα ενα απο καματερο μιας κοπελας . Τωρα οσω για την τιμη το δικο μου ειναι δισκολα το δηνω 3500 κομπλε αλλα νομιζω οτι και παλη δησκολα γιατι μερικι τα σκοτονουν και σου λεει ο αλλος το εχω δςι 3000 εγω δεν το σκοτονω παντος σε αυτα τα λεφτα .

simple76
01/07/2013, 12:03
Γιατι στων byron pm ?

kotsosre
01/07/2013, 12:05
Ναι τα εχω δει ηδηκα ενα απο καματερο μιας κοπελας . Τωρα οσω για την τιμη το δικο μου ειναι δισκολα το δηνω 3500 κομπλε αλλα νομιζω οτι και παλη δησκολα γιατι μερικι τα σκοτονουν και σου λεει ο αλλος το εχω δςι 3000 εγω δεν το σκοτονω παντος σε αυτα τα λεφτα .

Mε 3000 αγοράζεις 600 GSR όχι 1000 Ζ.
Από 4000 και πάνω,όποιος θέλει,κατ΄εμε.

simple76
01/07/2013, 12:39
Μωρε καλα τα λες αδερφε αλλα αν ακουσεις τι μου λςνε θα φρηξεις εκει ηθελα και εγω στα 4000 να το δοσω εδω ο αλλος μου λεει εχω ενα dugati 749 2004 και να του δωσω και 2000ρικα αστα και πραγματικα θα ανεβασω φωτο το απογευμα να μου το κοστολογησετε :-)

kotsosre
01/07/2013, 12:49
Μωρε καλα τα λες αδερφε αλλα αν ακουσεις τι μου λςνε θα φρηξεις εκει ηθελα και εγω στα 4000 να το δοσω εδω ο αλλος μου λεει εχω ενα dugati 749 2004 και να του δωσω και 2000ρικα αστα και πραγματικα θα ανεβασω φωτο το απογευμα να μου το κοστολογησετε :-)

Αυτοί με τα Ducati είναι άλλη ιστορία.
Υπερεκτιμημένες μηχανές με διαρκή προβλήματα.Ου μπλέξεις με Ιταλικά.
Έπεσες στην εξαίρεση.Βρες ένα SS Ιαπωνικό,πούλα το δικό σου και μάζεψε χρήματα να το αγοράσεις.

*Εγώ ξέρω τη μηχανή σου απ' το Kawasaki-bikers.

mixalhsCr
01/07/2013, 14:31
Αυτήν την στιγμή έχει στο car 16 z1000 του 2004 απο 2700 εώς 3800 και μετά ξεκινάνε τα ¨χρυσα¨ μηχανάκια στην Κρήτη απο 4000κ και πάνω !
Δεν λέω ότι ολα ειναι καλα αλλα ένα θα ειναι ! Και φυσικα οι τιμές πάντα για κουβέντα προς τα κάτω !
Οπως λεει και ένας φίλος , πουλάς φτηνά αγοράζεις και φτηνα αυτήν την περίοδο !

simple76
01/07/2013, 14:41
Αυτήν την στιγμή έχει στο car 16 z1000 του 2004 απο 2700 εώς 3800 και μετά ξεκινάνε τα ¨χρυσα¨ μηχανάκια στην Κρήτη απο 4000κ και πάνω !
Δεν λέω ότι ολα ειναι καλα αλλα ένα θα ειναι ! Και φυσικα οι τιμές πάντα για κουβέντα προς τα κάτω !
Οπως λεει και ένας φίλος , πουλάς φτηνά αγοράζεις και φτηνα αυτήν την περίοδο !

κανεις λαθος αδερφε αν δεις τα μηχανάκια με λιγα λεφτα πχ ενα που ειναι στα 2800 δεν εχει τα kawasaki στο ντεποζιτο και τα περισσότερα μαμα μην πω οτι του 4 ειναι τοποιο αγριο:) ασχετα με αυτο δεν κανου ολοι παζαρια φιλε μου αν πουλήσω εγω το ζ 3000ρικα τι να παρω xt ? οχι το κραταω και εχω μηχανή πιστεύω οτι το δικο μου στα 3600 που το ζηταω ειναι καλα γιαυτο που ειναι

kotsosre
01/07/2013, 14:42
Αυτήν την στιγμή έχει στο car 16 z1000 του 2004 απο 2700 εώς 3800 και μετά ξεκινάνε τα ¨χρυσα¨ μηχανάκια στην Κρήτη απο 4000κ και πάνω !
Δεν λέω ότι ολα ειναι καλα αλλα ένα θα ειναι ! Και φυσικα οι τιμές πάντα για κουβέντα προς τα κάτω !
Οπως λεει και ένας φίλος , πουλάς φτηνά αγοράζεις και φτηνα αυτήν την περίοδο !

Σωστό.:a46:
Αυτή είναι η αλήθεια.Αν πουλάς για να αγοράσεις δεν χάνεις,ίσως κερδίζεις κιόλας γιατί τα έξτρα που έχουν βάλει μερικοί,είναι όσο κοστίζει ολόκληρη η μηχανή.

mixalhsCr
01/07/2013, 14:55
Ναι βάζουν έξτρα και εγω έχω βάλει αλλα είμαι σίγουρος πως απο αυτα δεν θα πάρεις πισω τίποτα ! Απο φίλους που βλέπω αυτό που συμφέρει ειναι να τα βγάλεις τα έξτρα να τα πούλησεις ξεχωριστά και το μηχανάκι μαμα ! Τωρα ο καθένας ότι θελει.....

byron
01/07/2013, 14:56
Ου μπλέξεις με Ιταλικά.
.

+990
Και αν μπορεις απεφυγε ακομα και να οδηγησεις. Μακρια !!!

Red Rider
01/07/2013, 15:06
Μου φαίνεται περίεργο που δεν σχολίασε κανένας ότι στο car,το δίνει για ευκαιρία,από service και 5000ευρώ χωρίς να αναφέρει πουθενά την ζημιά...

AristidisZ
01/07/2013, 15:07
Μου φαίνεται περίεργο που δεν σχολίασε κανένας ότι στο car,το δίνει για ευκαιρία,από service και 5000ευρώ χωρίς να αναφέρει πουθενά την ζημιά...

σωστότατος !

Red Rider
01/07/2013, 15:21
Εγώ πήγα και είδα στα 5.200 αυτό,αλλά το χρώμα δεν μου άρεσε.
http://athensmoto.car.gr/bikes/view/3498966/
Καθαρό μηχανάκι και με πολλά πράγματα πάνω,και ήταν διατεθειμένος να το κατεβάσει και Πειραιά στον δικό μου να το δεί.Πολύ εξυπηρετικός και ίσως κάνεις καλό deal με ανταλλαγή..

notakos600
01/07/2013, 16:27
Εγώ πήγα και είδα στα 5.200 αυτό,αλλά το χρώμα δεν μου άρεσε.
http://athensmoto.car.gr/bikes/view/3498966/
Καθαρό μηχανάκι και με πολλά πράγματα πάνω,και ήταν διατεθειμένος να το κατεβάσει και Πειραιά στον δικό μου να το δεί.Πολύ εξυπηρετικός και ίσως κάνεις καλό deal με ανταλλαγή..

Αυτό μάλιστα.

zannisvel
01/07/2013, 18:00
Αυτο με τα 5200 ειναι οντως πανεμορφο. Αλλα πραγματικα δε ξερω αν αξιζει η αλλαγη. Εκτος του οτι εχεις ενα μηχανακι που το ξερεις και το προσεχεις πρεπει να σιγoυρευτεις οτι ενα ss 1000 θα σε βολεψει.
Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι απο r1 ποιο ευκολα πας σε Ζ1000 παρα απο Ζ1000 σε R1. Τουλαχιστον ετσι συνεβη σε ´μενα. Το δευτερο ειναι μηχανακι πιστας και στο δρομο ειναι ενα λιγο πιο γρηγορο, σκυφτο, και αβολο Ζ1000 που δυσκολα συγχωρει.
Αυτη ειναι καθαρα η αποψη μου λογω της εμπειριας που εχω.
Φιλικα παντα.:beer:

simple76
01/07/2013, 18:21
Athens moto? Α καλα πειγα περσει να του ζητησω να κανουμε ανταλλαγη το superduke που ειχα με ενα tdm με αναποδα μπροστα mivv suono exhaust το οποιο μπυ ελεγε οτι ειναι του 04 αλλα emobilaizer .δεν ειχε βαμενο μαυρο μοτερ κτλ τα βρηκαμε και περιεργο μαντρας τον εκανα να τα κανουμε τραμπα μια η αλλη .στελνω των μηχανικο μου να το δει λαι με παιρνει τηλ και μου λεει χριστο μακρια το μηχανακι παντρεμενο αλλα το χηροτερο ειναι οτι εχει χτιπημενα νουμερα στο σκελετο και χαλια χτιπημενα

Red Rider
01/07/2013, 19:11
Athens moto? Α καλα πειγα περσει να του ζητησω να κανουμε ανταλλαγη το superduke που ειχα με ενα tdm με αναποδα μπροστα mivv suono exhaust το οποιο μπυ ελεγε οτι ειναι του 04 αλλα emobilaizer .δεν ειχε βαμενο μαυρο μοτερ κτλ τα βρηκαμε και περιεργο μαντρας τον εκανα να τα κανουμε τραμπα μια η αλλη .στελνω των μηχανικο μου να το δει λαι με παιρνει τηλ και μου λεει χριστο μακρια το μηχανακι παντρεμενο αλλα το χηροτερο ειναι οτι εχει χτιπημενα νουμερα στο σκελετο και χαλια χτιπημενα

Ίσως και να έχεις δίκιο,δεν σημαίνει όμως ότι όλα τα μηχανάκια του είναι παρτάλια.
Όταν πήγα εγώ τα περισσότερα που είχε ήταν άψογα,όχι όμως όλα.Είχε ένα R6 που με ενδιέφερε,το οποίο του έφυγε μέσα σε 2 ημέρες,και είδα και το R1 τότε.
Δεν χάνεις τίποτα να περάσεις μια βόλτα πάντως.

simple76
01/07/2013, 19:25
Σημερα που περασα ειναι αδιος αδερφε ςνω ειχε μηχανακια την παρασκευη .ειχα δει ενα daytona που μου αρεσς αλλα και το tdm πενα εδειχνε

dmf
01/07/2013, 19:55
Μιας και λες ότι θες απλά σκυμμένη μηχανή και όχι μόνο R1, κοίτα και μία αυτό http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3780160/
Οκ συμφωνώ ότι πιο ωραίο το r1 αλλά γούστα είναι αυτά.

Arxagelos
01/07/2013, 20:33
Αδερφέ αμα δώσεις το z1000 και ψάχνεσαι ακόμα για πένα-Ρένα σφύρα μου να μιλήσουμε, εχω ενα 2006, εκτος και αν σε ενδιαφέρει μόνο το 07-08.
294621

simple76
01/07/2013, 20:54
Φιλαρακι ειναι πενα το μιχανακι σου απο την φωτο μακαρη να φηγη το δικο μου να κοιταγα το δικο σου

simple76
01/07/2013, 22:17
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3848725/ κοιτάξτε αγγελία....αλλα ποιος παει θεσσ/κη και ποιος εχει άμεσο χρήμα

λυπών παίδες δεν αντεχα απο περιέργεια πηγα και το είδα απο κοντα στο συνεργείο, που το ειχε το μηχανακη .
μπρος δεν επερνε γιατι μου λεει ο μηχανικός εχει σπάσει το βολάν και ισως χρειαστεί και πηνία, απο δικιά μου εμπειρία εξωτερικά το μηχανάκι δεν ειναι άσχημο, σκελετός ίδιο χρώμα παντού, το μηχανάκι βαμμένο μαυρο πέρλα ακόμα και ντεπόζιτο, η δάγκανες βαμμένες οχι ηλεκτροστατική , τα στοπ ηταν οκ ,δισκοπλακες σε πολυ καλή κατάσταση ,
Τωρα μετα πειγα στον τυπο και του λεω ρε αδερφε το μηχανακι πως θα το ακουσει ο μιχανικος μου αν δεν παίρνει μπρος και μου έδειξε εκηνη την στιγμή το βολάν η μαγνητες μεσα ηταν ξεκολημενη και θρύψαλα και μου ειπε οτι το πειρε απο τον μηχανικο για να βρει ανταλακτικο μεταχειρισμένο ,τελος παντον των ρωτισα το τι εχει απο το μιχανακι να μου πει αναλυτικά και μου ειπε εχει και το μουτρο το μαμα αλλα οχι φανάρια δεν εχει τα αλλα δυο κλειδιά :-( και πινακίδα οχι υπουργείου και μου λεει μπορείς να πας να βγάλεις με 30ε ,οχι του λεω αν γίνει εσυ την βγάζεις και θελω το μηχανάκι να παει στον μηχανικο μου και να μηνει εκει μια μερα να σηκοση και ντεποζιτο και να το τσεκαρι γενικα και μου ειπε αν βρω τροπο να το παω δεν εχει κανενα πρόβλημα το μηχανάκι περα απο το πρόβλημα ειναι καθαρό .θα το δουμε αυτο λεω αλλα τωρα ειδα την φωτο του αδερφού απο πανω και αυτο μάλιστα ειναι R1 ΚΑΘΑΡΟ και δικου μας παιδιού :a08:

akis_trevor
01/07/2013, 22:21
γιατι ψαχνεσαι σε μηχανακια με ζημιες;ειναι λιγο λοττο αυτο που κανεις...

simple76
01/07/2013, 22:22
Μιας και λες ότι θες απλά σκυμμένη μηχανή και όχι μόνο R1, κοίτα και μία αυτό http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3780160/
Οκ συμφωνώ ότι πιο ωραίο το r1 αλλά γούστα είναι αυτά.

τα εχω δει ολλα αδερφέ του car και να φανταστείς επειδή γυρνάω με ενα scooter ολοι μέρα εχω δει πολλά απο αυτά στους δρόμου χαχαχαχαχα

simple76
01/07/2013, 23:18
ποσο να το εβαζα ?.....

Toumpas
01/07/2013, 23:35
Λήμνο δεν είδα ποτέ το συγκεκριμένο R1...

Παιδιά δύο πράγματα μας κάνουν Έλληνες.. Η Γλώσσα μας και η Θρησκεία. Για την Θρησκεία βάζω νερό στο κρασί μου λόγω των "εξελίξεων", αλλά για την Γλώσσα, λίγο ντροπή.
Δεν πάει να είναι Αλβανός, Τούρκος ή Βούλγαρος; Εάν μιλάει και γράφει σωστά ελληνικά, για μένα είναι Έλληνας..

Συγγνώμη για την παρένθεση..

Toumpas
01/07/2013, 23:42
4000€ να το έβαζες; μια υπόθεση κάνω .

mouse112
02/07/2013, 00:16
Ναι θα το δινα. Αρκεί να υπάρχουν τα μαμά πλαστικά του R1, και να μην έχει φάει κάποια καλή φάπα.
Δεν συγκρίνονται τα δυο μηχανάκια, και είναι και 4 χρόνια νεώτερο. Ενας καλός μηχανικός Yamaha θα βρει τι πρόβλημα υπάρχει, και νομίζω οτι σε καμμιά περίπτωση το κόστος δεν θα καλύψει την μεταπωλητική διαφορά του R1 vs Z1000

+105

simple76
02/07/2013, 04:17
Λήμνο δεν είδα ποτέ το συγκεκριμένο R1...

Παιδιά δύο πράγματα μας κάνουν Έλληνες.. Η Γλώσσα μας και η Θρησκεία. Για την Θρησκεία βάζω νερό στο κρασί μου λόγω των "εξελίξεων", αλλά για την Γλώσσα, λίγο ντροπή.
Δεν πάει να είναι Αλβανός, Τούρκος ή Βούλγαρος; Εάν μιλάει και γράφει σωστά ελληνικά, για μένα είναι Έλληνας..

Συγγνώμη για την παρένθεση..

αδερφέ θες να πεις κατι για την ορθογραφία μου?, αν ναι σε πληροφορώ κάποιοι άνθρωποι δεν πήγαν σχολείο στα νιάτα τους και δεν έμαθαν, αυτό δεν τους χαρακτηρίζει οτι δεν ειναι Έλληνες, Ελληνας είσαι φίλε μου όταν υπερασπίζεσαι τα ιδανικά την ιστορία και τα πάτρια εδάφη σου και όταν έχεις την θέληση να πιάσεις το ντουφέκι για αυτή την πατρίδα, με γεμάτο προδότες που σπούδασαν και έχουν ορθογραφία μπαμπινιοτη αλλά προδίδουν την Ελλάδα εμένα δεν μου κάνει . και το αν είσαι Αλβανος η τουρκος και γράφεις σωστά ελληνικά για μένα παραμένεις τουρκος και αλβανος , ελληνας γεννιέσαι δεν γίνεσαι όσο και να θες , το μόνο που μπορείς να γίνεις είναι φιλέλληνας . αυτά απο μένα περί ορθογραφίας ,θρησκεία χο και ξέχασες την ιστορία μας που μας την διαστρεβλώνουν. α! και τουλάχιστον γράφω παντα ελληνικά, παντού, έστω με χάλια ορθογραφία οταν βιάζομαι και συντακτικό και οχι greekglesh .
τώρα όσο για την τιμή αδερφέ 4000 είναι δύσκολα παρόλο που τοσο το κοστολογειζα και εγω το εχω κατεβάσει στα 3600 περιμένω εναν πιτσιρικά αύριο αλλα με τους πιτσιρικάδες έρχονται το κοιτάνε σου λενε τα δικα τους και μετα για σου λεει θα παει να δει και ενα 750 του 08 που του αρεσει ποιο πολυ αρα το δικο μου γιατι ηρθε να το δει ας έβλεπε προτα το αλλο και μετα να με έβαζε σε διαδικασία , άλλος σήμερα μου έστειλε και μου λεει 3000 το παίρνω αύριο χαχχχαχα!!! ελα να στο τυλίξω με κορδέλα μου ήρθε να του πω να στο χαρίσω ,άστα

Λήμνο δεν το έχεις δει το μηχανάκι ε? αρα π@ρ!@ μου έλεγε το παλικάρι

endopandou
02/07/2013, 06:57
Αδέλφια αλήτες πουλιά τα οχήματα τα κοστολογεί η αγορά...:wave2:

Da.Vintage
02/07/2013, 08:04
Αδέλφια αλήτες πουλιά τα οχήματα τα κοστολογεί η αγορά...:wave2:


Και πόσο τελικά πουλιούνται... όχι τι ζητάει ο καθένας!

redfantomas
05/07/2013, 12:21
Αυτήν την στιγμή έχει στο car 16 z1000 του 2004 απο 2700 εώς 3800 και μετά ξεκινάνε τα ¨χρυσα¨ μηχανάκια στην Κρήτη απο 4000κ και πάνω !
Δεν λέω ότι ολα ειναι καλα αλλα ένα θα ειναι ! Και φυσικα οι τιμές πάντα για κουβέντα προς τα κάτω !
Οπως λεει και ένας φίλος , πουλάς φτηνά αγοράζεις και φτηνα αυτήν την περίοδο !

πραγματικα στην κρητη νομιζουν οτι μονο αυτοι θα πουλησουν μηχανη κανεις αλλος ...οτι και να δεις τιμη παραπανω ....δεν μπορω να το καταλαβω ....το πολυ πολυ λογω νησιου να εχει καμια σκουρια παραπανω .....:panic::panic::panic:

gazz
05/07/2013, 12:27
πραγματικα στην κρητη νομιζουν οτι μονο αυτοι θα πουλησουν μηχανη κανεις αλλος ...οτι και να δεις τιμη παραπανω ....δεν μπορω να το καταλαβω ....το πολυ πολυ λογω νησιου να εχει καμια σκουρια παραπανω .....:panic::panic::panic:

Τα πλενουμε με τσικουδια...:D

Lioulios
05/07/2013, 16:00
Ακούστε λίγο .
Τα μηχανάκια της Κρήτης και οι τιμές τους είναι μεγάλη ιστορία που θέλει πολύ ανάλυση ...Κάποια άλλη στιγμή θα το κουβεντιάσουμε σε άλλο νήμα

:wave2:

notakos600
05/07/2013, 16:07
Ακούστε λίγο .
Τα μηχανάκια της Κρήτης και οι τιμές τους είναι μεγάλη ιστορία που θέλει πολύ ανάλυση ...Κάποια άλλη στιγμή θα το κουβεντιάσουμε σε άλλο νήμα

:wave2:

Παντού έτσι γίνεται...

PortisHead
05/07/2013, 16:15
Ακούστε λίγο .
Τα μηχανάκια της Κρήτης και οι τιμές τους είναι μεγάλη ιστορία που θέλει πολύ ανάλυση ...Κάποια άλλη στιγμή θα το κουβεντιάσουμε σε άλλο νήμα

:wave2:

Φανταζομαι πως δεν θελει και πολυ σκεψη.
Τι επιλογες εχεις στην Κρητη ?
ή να παρεις αυτο που σου προσφερουν στην τιμη που σου λενε
ή να παρεις αδεια απο τη δουλεια σου,να παρεις το αεροπλανο/καραβι , να ερθεις στην Αθηνα , να κατσικωθεις για καμια βδομαδα σε καναν συγγενη να ψαχνεις στα μαγαζια/ιδιωτες , αν εχεις και καναν μαστορα να τον αγγαρεψεις να στο τσεκαρει και μετα να το αγορασεις.
Οποτε πιο φτηνο σου βγαίνει το "ντοπιο" ;)