PDA

View Full Version : Freedom στο Αμερικα



Bradipous
07/07/2013, 11:10
Με αφορμη αυτο (http://www.youtube.com/watch?v=WDBZr4ie2AE) το συμβαν:

Τελικα απο τις πολλες αμερικανικες ταινιες την εχουν ψωνισει και οι ιδιοι οι μπατσοι τους, του στυλ "εγω ειμαι ο νομος, το κρατος, η εξουσια και θα μου κλασεις τα @@" με αποτελεσμα πλεον (ή μαλλον χρονια τωρα) να τραβουν οπλο χωρις κανεναν δισταγμο και να εκτελουν εν ψυχρω.

Ολα αυτα ομως ειναι αποτελεσμα της εκπαιδευσης που λαμβανουν ή απλα "γιατι μπορουν", επειδη δηλαδη τους δινει το κρατος το δικαιωμα να το κανουν χωρις να εχουν τις παραμικρες κυρωσεις και με ολα τα ελαφρυντικα υπερ τους σε ενδεχομενη δικη, ή συνδιασμος αυτων;

Και το καλυτερο; οι πολιτες αυτης της χωρας, που τους εχουν παραμυθιασει με το amreican dream ζουν ησυχοι στο σπιτι τους "ασφαλεις" αφου τους προσεχει το εγγυτερο police department.

Υ.γ.: Αυτα να τα βλεπουν/με αυτοι που βριζουν τους δικους μας αστυνομικους (μαζι τους και εγω καμια φορα).

bros400pgm
07/07/2013, 11:38
Ειναι δεδομενο οτι οι μπατσοι ειναι σκατοψυχοι. Αλλα και εγω ρε φιλε εχω κλωτησει (και σκοτωσει) λυκοσκυλο οταν εκανε κινηση να μου επιτεθει. Μπορει να μην δαγκωνε και απλα να γαυγιζε στον 1 ποντο απο μενα, αλλα δεν το ρισκαρα να δω τι θα γινει. Εαν ειχα οπλο, μπορει να ειχα κανει το ιδιο με τον μπατσο, δεν ξερω.
Παντως, αυτο το γεγονος ειναι το λιγοτερο μεμπτο που εχουν κανει στα ιστορικα τους ;)

Cpt. Haddock
07/07/2013, 11:39
Μια μέρα ζωη δινω στο θρεντ κι αυτο επειδη ειναι Κυριακη και θα λειπουμε :D

Toumpas
07/07/2013, 11:46
άσχημο. όμως ήταν σε άμυνα...

Το όλο σκηνικό σουρεαλιστικό. Τον συλλαμβάνουν για ψύλλου πήδημα και ο σκύλος διαφεύγει από το παράθυρο και ετοιμάζεται να κόψει χέρια/πόδια.

Dont fuck with the police, anything you say or do, wil be used against you, τέλος.

akis_trevor
07/07/2013, 12:10
τον συλλαμβανουν επειδη τραβουσε βιντεο με κινητο :yuck:
οταν βλεπουν τον σκυλο να ερχετε αντι να αφησουν το αφεντικο του να παει κοντα να τον ηρεμησει,τον τραβουν μακρια του.και ο αλλος του ριχνει λες και ειναι κανας δεινοσαυρος!στον αερα δεν μπορουσε να ριξει;υποτιθεται πως ειναι εκπαιδευμενοι να δρουν σωστα υπο συνθηκες πιεσης.ειλικρινα ελπιζω ο τυπος να τους τρεξει οσο δεν παει.

AUFGEBRACHT
07/07/2013, 12:15
Εγώ δεν θα μπω στη λογική να σχολιάσω χώρες, κατασταλτικούς μηχανισμούς και να κάνω βαθυστόχαστες κοινωνικοπολιτικές αναλύσεις. Πρόσφατα είχα δει ένα βίντεο με ένα αστυνομικό στις ΗΠΑ που έδινε τα παπούτσια του σε ένα άστεγο που κοιμόταν. Ίδια χώρα, ίδιος κατασταλτικός μηχανισμός, διαφορετικοί ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
Το μόνο που θα σχολιάσω μέχρι να πάρει την άγουσα το thread είναι η αφοσίωση του σκύλου προς το αφεντικό...

byron
07/07/2013, 12:20
Λυπηρό, αλλά σε μια χώρα που τα όπλα βγαίνουν για πλάκα, ο πυροβολισμός ενός σκύλου είναι αδιάφορος.
Κάπου εδώ φαίνεται και η υποκρισία των Αμερικάνων βέβαια, οι οποίοι με αφορμή τον πυροβολισμό ενός σκύλου κάνουν τον τρελό χαμό, ενώ τα δεκάδες βιντεάκια με πυροβολισμούς ανθρώπων ή χρήση teaser ακόμα και σε εγκύους αποτελούν ένα επεισόδιο του CSI.

Το νου σας με το thread, γιατί το κληρονομικό χάρισμα μου λέει οτι θα πάει αλλού και δεν θα μακροημερεύσει.

skylaros
07/07/2013, 13:06
Όταν έχεις όπλο πάνω σου, έχεις τρελή εξουσία. Φυσικά δε μπορώ να φανταστώ αστυνομικό στην Αμερική χωρίς όπλο άρα το πρόβλημα εντοπίζεται αλλού. Μπορεί να γράφει κάποιος χρόνια ολόκληρα για τη νομοθεσία, για την κοινωνία και τη θέση του όπλου, για την προβολή του όπλου από τις βιομηχανίες, για το που έχουν οδηγήσει, για τους αναίτιους θανάτους από όπλα και χίλια δύο. Το μόνο σίγουρο είναι πως δε θα έπρεπε να υπήρχαν όπλα. Μη νομίζεται πως και εδώ στην Ελλάδα βρε την Ευρωπαϊκή Ελλάδα δε γίνονται αυτά... προσωπικά πιστεύω πως πρέπει μα μην υπάρχει αστυνομικός με όπλο έξω. Φυσικά αυτό προϋποθέτει και αλλαγή νομοθεσίας στην κατοχή όπλου γιατί δε μπορεί να πιάνεις τον τύπο με τις δύο μπερέτες στο αμάξι του και να του ρίχνει ο δικαστής 4 μήνες με αναστολή ... αν ήξερε πως θα έχει 3-4 χρονάκια στην ψειρού να τον κερνάνε σφαλιάρα σβουριχτή με το καλημέρα ε δε θα τα είχε!

Τώρα σε ότι αφορά το συγκεκριμένο βίντεο το σκυλάκι δεν ήταν επιθετικό απειλούσε αλλά δεν έκανε καμία επίθεση, αν άφηναν το "αφεντικό" του όλα θα ήταν οκ. Αν μου σκότωναν το σκύλο θα τους σκότωνα τα παιδιά.

Allst@rf
07/07/2013, 13:13
ηταν και ροτβαιλερ...

φοβουνται και τον ισκιο τους ...

να ζησουμε να τον θυμομαστε...

kerasaki
07/07/2013, 13:28
Αυτο που βλεπω ειναι οτι καποιος καταβαλλει προσπαθειες επι ωρα να εκνευρισει αστυνομικους εν ωρα καθηκοντος, τους βιντεοσκοπει συνεχεια και παρολες τις προτροπες των αστυνομικων να φυγει απο τη σκηνη του εγκληματος(αν καταλαβα καλα), παραμενει στο σημειο. Αυτο που επισης παρατηρω ειναι οτι ακομα κι αυτοι που καταγραφουν το σκηνικο με μια αλλη καμερα ειναι σε καποια αποσταση και ο μονος που φαινεται στο πλανο ειναι αυτος ο χαζουλης. Ολα τα αλλα αποτελουν ιστορια...αστυνομικος βρισκεται σε κατασταση αμυνας και πυροβολει το σκυλο.

Shaolin Monk
07/07/2013, 13:53
Αυτο που βλεπω ειναι οτι καποιος καταβαλλει προσπαθειες επι ωρα να εκνευρισει αστυνομικους εν ωρα καθηκοντος, τους βιντεοσκοπει συνεχεια και παρολες τις προτροπες των αστυνομικων να φυγει απο τη σκηνη του εγκληματος(αν καταλαβα καλα), παραμενει στο σημειο. Αυτο που επισης παρατηρω ειναι οτι ακομα κι αυτοι που καταγραφουν το σκηνικο με μια αλλη καμερα ειναι σε καποια αποσταση και ο μονος που φαινεται στο πλανο ειναι αυτος ο χαζουλης. Ολα τα αλλα αποτελουν ιστορια...αστυνομικος βρισκεται σε κατασταση αμυνας και πυροβολει το σκυλο.


Δεν καταλαβα... Καποιον τον πανε χειροποδαρα επειδη ειναι "χαζουλης" και ο σκυλος Ο επικινδυνος σκοτωνεται ενω ΠΡΑΚΤΙΚΑ δεν επιτέθηκε καν;;; Οσοι εχουν σκυλια, αυτο το ξερουν... Απλα σου ευχομαι να μην χρειαστει ποτε να βρεθεις με τετοιους ανθρωπους απεναντι σου, ειδικα με τυπους που τραβανε καθε μορφης οπλα τοσο ευκολα....

Αν οι κ@λομπατσοι ειχαν εστω και λιγο κουκουτσι μυαλο, απλως θα αφηναν τον ιδιοκτητη να κλεισει το σκυλι στο αμαξι... Δεν ηταν δα και ο Πασσαρης, αν και θα τον εβαζα μεσα επειδη δεν ειχε Samsung Note για να τραβηξει βιντεακι.... Οσο για την αστυνομια εκει, ειναι γνωστο πια, οτι η ελευθερια ασκησης βιας προς πολιτες στις ΗΠΑ, εχει πια περασει καθε προηγουμενο... Προς τα εκει βεβαια κινειται και η Ευρωπαϊκη αστυνομευση αλλα ακομη ελπιζουμε να μην......

kerasaki
07/07/2013, 14:00
Δεν αρκει να εχεις IQ ραδικιου για να σε συλλαβουν, διαβασε αλλη μια φορα τι εγραψα

Shaolin Monk
07/07/2013, 14:06
Δεν αρκει να εχεις IQ ραδικιου για να σε συλλαβουν, διαβασε αλλη μια φορα τι εγραψα

Κοιτα, ειναι απλο. Ο αστυνομικος υποτιθεται πως ειναι ενας εκπαιδευμενος ανθρωπος, ο οποιος πρεπει να επεξεργαζεται καταστασεις και εικονες ταχυτατα και να αντιδρα με απολυτη ψυχραιμια σε καταστασεις υψηλης ψυχολογικης πιεσης και υψηλης επικινδυνοτητας. Εκπαιδευμενος!!! Χαρακτηριστικα που δεν νομιζω να διακρινει εδω κανεις.

kerasaki
07/07/2013, 14:13
Μαλλον ψαχνεις για τoν Judge Dredd

Argonautis46
07/07/2013, 14:52
Αυτο που βλεπω ειναι οτι καποιος καταβαλλει προσπαθειες επι ωρα να εκνευρισει αστυνομικους εν ωρα καθηκοντος, τους βιντεοσκοπει συνεχεια και παρολες τις προτροπες των αστυνομικων να φυγει απο τη σκηνη του εγκληματος(αν καταλαβα καλα), παραμενει στο σημειο. Αυτο που επισης παρατηρω ειναι οτι ακομα κι αυτοι που καταγραφουν το σκηνικο με μια αλλη καμερα ειναι σε καποια αποσταση και ο μονος που φαινεται στο πλανο ειναι αυτος ο χαζουλης. Ολα τα αλλα αποτελουν ιστορια...αστυνομικος βρισκεται σε κατασταση αμυνας και πυροβολει το σκυλο.


Ηταν μόνο ένας τρελός που εβγαζε video μεσα στη μαπα τους επιδεικτικά.... αυτο βλέπω εγω..
Ε και?? τι έγινε?
Απλός πολίτης να ήσουν δε δικαιολογείτε να πας και να τον κοπανίσεις.. Ποσο μάλλον να είσαι "προστάτης του πολίτη" και να πας να τον δέσεις.
Απλα δεν τους αφορα.
Μη μου πεις επειδή ήταν εν ώρα εργασίας και δεν επρεπε να καταγραψει τπτ που να βγει παραέξω κλπ κλπ.
Όπως και να το κάνουμε αν θές να είσαι αστυνομικός(γενικά μιλώντας), να ασχολείσαι με κάτι σοβαρό. Να παράγεις όντως εργο και να είσαι αξιοσέβαστος(υπάρχουν και αυτοι!!)
Οχι σαν αυτους που είδαμε τωρα και άλλα δικά μας καμάρια που κλωτσάνε ακράνοτους πιτσιρικάδες επειδή τους τη βάρεσε


(κάτι ήξερε ο Byron για το πώς θα εξελιχθεί η κουβέντα):D

astroman76
07/07/2013, 14:54
Ok το οτι ο μπατσος σκωτοσε τον σκυλο δεν σημενει οτι σκωτονουν ζωα ετσι για πλακα εκει.. ισα ισα ειπαρχουν νομοι και εφαρμοζοντε για τα ζωα αντιθετα με την Ελλαδα που ΟΛΛΟΙ εχουμε δει η εχουμε ακουσει πολλες φορες για κακοπιοισεις ζωων...

http://www.theblaze.com/stories/2013/04/26/woman-faces-prison-sentence-for-animal-cruelty-after-not-having-enough-money-to-fund-a-vet-visit-for-dog/

http://detroit.cbslocal.com/2013/02/26/woman-faces-prison-time-in-animal-cruelty-case/


Στην Ελλαδα θα πηγενανε πολλοι μεσα

kerasaki
07/07/2013, 14:58
Ο καθενας κρινει με βαση αυτα που πιστευει και τις εμπειριες που εχει...οπως επισης εχει και το δικαιωμα να σχηματισει δικη του αποψη, οι κουβεντες ξεφευγουν επειδη καποιοι δε σεβονται αυτο το δικαιωμα που εχουμε. Ειπατε την αποψη σας, τοποθετηθηκα κι εγω πανω στο θεμα.

Argonautis46
07/07/2013, 15:14
Ο καθενας κρινει με βαση αυτα που πιστευει και τις εμπειριες που εχει...οπως επισης εχει και το δικαιωμα να σχηματισει δικη του αποψη, οι κουβεντες ξεφευγουν επειδη καποιοι δε σεβονται αυτο το δικαιωμα που εχουμε. Ειπατε την αποψη σας, τοποθετηθηκα κι εγω πανω στο θεμα.

Γιατι να με παρεξηγήσεις?? Κουβέντα κάνουμε.
Δε σου είπα να κρατήσεις την αποψη μου. Ειπα και εγω τι πιστεύω.

Red Rider
07/07/2013, 15:20
Ο τύπος ήταν προκλητικός,και οι μπάτσοι του έδωσαν κάποια λεπτά περιθώριο,αυτός όμως συνέχιζε επιδεικτικά να τραβάει τους ίδιους(πρόσωπα κλπ..)
Τον τσίμπισαν και καλά του έκαναν.
Ο σκύλος βλέποντας το αφεντικό του σε κίνδυνο έσπευσε σε βοήθεια..Οι άλλοι σιγά μην καθόντουσαν να τους φάει..
Κρίμα για το σκυλάκο που είχε βλάκα αφεντικό..

dimmie_72
07/07/2013, 15:24
Ειναι δεδομενο οτι οι μπατσοι ειναι σκατοψυχοι. Αλλα και εγω ρε φιλε εχω κλωτησει (και σκοτωσει) λυκοσκυλο οταν εκανε κινηση να μου επιτεθει. Μπορει να μην δαγκωνε και απλα να γαυγιζε στον 1 ποντο απο μενα, αλλα δεν το ρισκαρα να δω τι θα γινει. Εαν ειχα οπλο, μπορει να ειχα κανει το ιδιο με τον μπατσο, δεν ξερω.
Παντως, αυτο το γεγονος ειναι το λιγοτερο μεμπτο που εχουν κανει στα ιστορικα τους ;)

γνωστή κουλομαρία.... :bawl:

el_hymador
07/07/2013, 15:34
Νταξει, σκατοψυχοι και ραμπο... εμεις εδω τα φολιαζουμε, τα βαζουμε νεογεννητα σε σακουλες και τα πεταμε σε καδους απορριματων, τα κρεμαμε απο δεντρα... αλλα οι αμερικανοι μπατσοι ειναι το προβλημα και πολυ σοκαριστηκαμε με αυτο που ειδαμε

dimmie_72
07/07/2013, 15:39
Κοιτα, ειναι απλο. Ο αστυνομικος υποτιθεται πως ειναι ενας εκπαιδευμενος ανθρωπος, ο οποιος πρεπει να επεξεργαζεται καταστασεις και εικονες ταχυτατα και να αντιδρα με απολυτη ψυχραιμια σε καταστασεις υψηλης ψυχολογικης πιεσης και υψηλης επικινδυνοτητας. Εκπαιδευμενος!!! Χαρακτηριστικα που δεν νομιζω να διακρινει εδω κανεις.

Κι όμως....!

Αυτός, αυτό ζύγισε!

Επειδή είναι εκπαιδευμένος και επειδή τον καίει το χέρι να ρίξει, ζύγισε την κατάσταση που τον βρίσκει αμυνόμενο και τον απαλλάσσει και ικανοποίησε τη ζωώδη επιθυμία να σκοτώσει και ταυτόχρονα να δοκιμάσει και το καινούργιο του όπλο.

Έχοντας διαβάσει και σκεφτεί πολύ που τον παίρνει να το κάνει χωρίς περαιτέρω επιπτώσεις, με την μαρτυρία και των συναδέλφων ότι αμύνεται, βρίσκει την ευκαιρία να μπουμπουνίξει το εργαλείο no matter βρίσκεται μπροστά σε άνθρωπο η σε σκύλο.

nikos_abel
07/07/2013, 16:28
Νταξει, σκατοψυχοι και ραμπο... εμεις εδω τα φολιαζουμε, τα βαζουμε νεογεννητα σε σακουλες και τα πεταμε σε καδους απορριματων, τα κρεμαμε απο δεντρα... αλλα οι αμερικανοι μπατσοι ειναι το προβλημα και πολυ σοκαριστηκαμε με αυτο που ειδαμε

Ναι ρε Κώστα :a10:

akis_trevor
07/07/2013, 22:56
Νταξει, σκατοψυχοι και ραμπο... εμεις εδω τα φολιαζουμε, τα βαζουμε νεογεννητα σε σακουλες και τα πεταμε σε καδους απορριματων, τα κρεμαμε απο δεντρα... αλλα οι αμερικανοι μπατσοι ειναι το προβλημα και πολυ σοκαριστηκαμε με αυτο που ειδαμε

συμφωνω και επαυξανω!ομως δεν αναιρει οτι η πραξη του ηταν τουλαχιστον ηλιθια...

Bradipous
07/07/2013, 22:57
Ειναι δεδομενο οτι οι μπατσοι ειναι σκατοψυχοι. Αλλα και εγω ρε φιλε εχω κλωτησει (και σκοτωσει) λυκοσκυλο οταν εκανε κινηση να μου επιτεθει. Μπορει να μην δαγκωνε και απλα να γαυγιζε στον 1 ποντο απο μενα, αλλα δεν το ρισκαρα να δω τι θα γινει. Εαν ειχα οπλο, μπορει να ειχα κανει το ιδιο με τον μπατσο, δεν ξερω.
Παντως, αυτο το γεγονος ειναι το λιγοτερο μεμπτο που εχουν κανει στα ιστορικα τους ;)

πιθανον και εγω το ιδιο να εκανα στη θεση σου.
πιθανον οι περισσοτεροι αυτο να εκαναν στη θεση σου.
αλλα οταν εισαι ενας αστυνομικος με ακομα 3 γυρω σου που ολοι εχουν, γλοπ, σπρει πιπεριου κ δεν ξερω κ γω τι αλλο και εισαι εκπεδευμενος να φερνεις σε περας (μενοντας ψυχραιμος) τετοιες καταστασεις, δεν τραβας το οπλο κατευθειαν. (γνωμη μου)


Αυτο που βλεπω ειναι οτι καποιος καταβαλλει προσπαθειες επι ωρα να εκνευρισει αστυνομικους εν ωρα καθηκοντος, τους βιντεοσκοπει συνεχεια και παρολες τις προτροπες των αστυνομικων να φυγει απο τη σκηνη του εγκληματος(αν καταλαβα καλα), παραμενει στο σημειο. Αυτο που επισης παρατηρω ειναι οτι ακομα κι αυτοι που καταγραφουν το σκηνικο με μια αλλη καμερα ειναι σε καποια αποσταση και ο μονος που φαινεται στο πλανο ειναι αυτος ο χαζουλης. Ολα τα αλλα αποτελουν ιστορια...αστυνομικος βρισκεται σε κατασταση αμυνας και πυροβολει το σκυλο.

απαγορευεται η βιντεοσκοπιση σε δημοσιο χωρο;
αν οχι με ποια κατηγορια τον συλλαμβανουν;
αν ναι γιατι δεν συλλαμβανουν και τους αλλους παραπερα που βιντεοσκοπουν επισης;


Εγώ δεν θα μπω στη λογική να σχολιάσω χώρες, κατασταλτικούς μηχανισμούς και να κάνω βαθυστόχαστες κοινωνικοπολιτικές αναλύσεις. Πρόσφατα είχα δει ένα βίντεο με ένα αστυνομικό στις ΗΠΑ που έδινε τα παπούτσια του σε ένα άστεγο που κοιμόταν. Ίδια χώρα, ίδιος κατασταλτικός μηχανισμός, διαφορετικοί ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα... ;)


Νταξει, σκατοψυχοι και ραμπο... εμεις εδω τα φολιαζουμε, τα βαζουμε νεογεννητα σε σακουλες και τα πεταμε σε καδους απορριματων, τα κρεμαμε απο δεντρα...
Εδω θα συμφωνισω μαζι σου...


... αλλα οι αμερικανοι μπατσοι ειναι το προβλημα και πολυ σοκαριστηκαμε με αυτο που ειδαμε
εδω θα διαφωνισω,
γιατι αλλο να βλεπεις ενα μαλακισμενο να σκοτωνει με τον πλεον διεστραμενο τροπο που θα μπει στο σκατοκεφαλο του ειτε για να περασει την ωρα του ειτε για να κανει τον χαβαλε του και αλλο να βλεπεις εναν αστυνομικο να εκτελει το ζωντανο εν ψυχρω...

forba
07/07/2013, 23:59
Όταν έχεις όπλο πάνω σου, έχεις τρελή εξουσία. Φυσικά δε μπορώ να φανταστώ αστυνομικό στην Αμερική χωρίς όπλο άρα το πρόβλημα εντοπίζεται αλλού. Μπορεί να γράφει κάποιος χρόνια ολόκληρα για τη νομοθεσία, για την κοινωνία και τη θέση του όπλου, για την προβολή του όπλου από τις βιομηχανίες, για το που έχουν οδηγήσει, για τους αναίτιους θανάτους από όπλα και χίλια δύο. Το μόνο σίγουρο είναι πως δε θα έπρεπε να υπήρχαν όπλα. Μη νομίζεται πως και εδώ στην Ελλάδα βρε την Ευρωπαϊκή Ελλάδα δε γίνονται αυτά... προσωπικά πιστεύω πως πρέπει μα μην υπάρχει αστυνομικός με όπλο έξω. Φυσικά αυτό προϋποθέτει και αλλαγή νομοθεσίας στην κατοχή όπλου γιατί δε μπορεί να πιάνεις τον τύπο με τις δύο μπερέτες στο αμάξι του και να του ρίχνει ο δικαστής 4 μήνες με αναστολή ... αν ήξερε πως θα έχει 3-4 χρονάκια στην ψειρού να τον κερνάνε σφαλιάρα σβουριχτή με το καλημέρα ε δε θα τα είχε!

Τώρα σε ότι αφορά το συγκεκριμένο βίντεο το σκυλάκι δεν ήταν επιθετικό απειλούσε αλλά δεν έκανε καμία επίθεση, αν άφηναν το "αφεντικό" του όλα θα ήταν οκ. Αν μου σκότωναν το σκύλο θα τους σκότωνα τα παιδιά.:beer:

Bowleno
08/07/2013, 08:28
Εγώ δεν θα μπω στη λογική να σχολιάσω χώρες, κατασταλτικούς μηχανισμούς και να κάνω βαθυστόχαστες κοινωνικοπολιτικές αναλύσεις. Πρόσφατα είχα δει ένα βίντεο με ένα αστυνομικό στις ΗΠΑ που έδινε τα παπούτσια του σε ένα άστεγο που κοιμόταν. Ίδια χώρα, ίδιος κατασταλτικός μηχανισμός, διαφορετικοί ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
Το μόνο που θα σχολιάσω μέχρι να πάρει την άγουσα το thread είναι η αφοσίωση του σκύλου προς το αφεντικό...


Τα είπες ΟΛΑ.....:beer:

el_hymador
08/07/2013, 08:47
όλη το σκηνικό από την αρχή μέχρι το τέλος του ήταν η αποθέωση της ανθρώπινης βλακείας την οποία τελικά την πλήρωσε ο σκύλος... από που να αρχίσεις; απο τον μαλάκα το αφεντικό του σκύλου που τράβαγε με το κινητό 5 περιπολικά αραγμένα; από τους αστυνομικούς που τον θεώρησαν τρομοκράτη / πράκτορα της KGB και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο; από το ότι τον συνέλαβαν με αυτό τον τρόπο; από το ότι θα μπορούσαν να αντιδράσουν πολύ πιο ψύχραιμα; σε κάνει να αναρωτιέσαι για το αν είμαστε τελικά το ευφυέστερο είδος στον πλανήτη.. αμφιβάλλω...

AristidisZ
08/07/2013, 08:52
γιατί τα παλικαράκια που τράβαγαν το βίντεο πως σου φάνηκαν ;;;
αυτός ο βλάκας ο μπούλης με τον σκύλο, τι σκατά έκανε δηλαδή ;

nikos_abel
08/07/2013, 09:23
σε κάνει να αναρωτιέσαι για το αν είμαστε τελικά το ευφυέστερο είδος στον πλανήτη.. αμφιβάλλω...

Μην αμφιβάλεις. Είναι γνωστό ότι είναι τα ποντίκια ;)

ktmakis
08/07/2013, 09:47
Με βλαμμένο αφεντικό ο σκύλος δεν είχε πολλές ελπίδες.
Δεν γνωρίζουμε τι ακριβώς έγινε και υπο ποιές προυποθέσεις τον συνέλαβαν..πιθανό να είχαν εντολές να συλλάβουν οτι κινείται και αναπνέει.
Σε τέτοιες γειτονιές σπανιόλων ούτε απ έξω δεν θα περνάγαμε οι πιο πολλοί
Ο σκύλος αποτέλεσε απειλή γιαυτό τον καθάρισε. Αν έστελνε στο νοσοκομείο ή στο χώμα κάποιον το σκυλί οι μπάτσοι θα έφταιγαν πάλι και όχι το αφεντικό του.
Τη πλήρωσε ο μόνος αθώωος και αυτό είναι το άσχημο της όλης ιστορίας.


Αν και ότι φοράει στολή και δεν είναι πυροσβέστης ή νοσοκόμος μου φέρνει μια αναγούλα, οσο έζησα τους μπάτσους στην Αμερική μόνο άριστες εντυπώσεις έχω. Επαγγελματίες και άνθρωποι. Εκεί δεν είναι Ελλάδα. Δεν μπορείς να κρίνεις με βάση την δική μας καθημερινότητα.

sniper
08/07/2013, 09:56
Λυπηρό, αλλά σε μια χώρα που τα όπλα βγαίνουν για πλάκα, ο πυροβολισμός ενός σκύλου είναι αδιάφορος.
Κάπου εδώ φαίνεται και η υποκρισία των Αμερικάνων βέβαια, οι οποίοι με αφορμή τον πυροβολισμό ενός σκύλου κάνουν τον τρελό χαμό, ενώ τα δεκάδες βιντεάκια με πυροβολισμούς ανθρώπων ή χρήση teaser ακόμα και σε εγκύους αποτελούν ένα επεισόδιο του CSI.

Το νου σας με το thread, γιατί το κληρονομικό χάρισμα μου λέει οτι θα πάει αλλού και δεν θα μακροημερεύσει.

+954, βρουμ κλπ

Και το δικό μου χάρισμα αυτό λέει.

Σε αντιπαραβολή με το αρχικό βίντεο, δείτε κι αυτό (http://www.athensvoice.gr/article/city-news-voices/%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%B1/%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%C2%AB%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%BF%C2%BB-%CF%80%CE%B9%CF%84-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CF%81%CE%B7%CF%82)...

SHOOTER045
08/07/2013, 10:03
και εγω εχω υιοθετησει 2 αλλα δεν με κανανε αφισα...:(:(:(

AristidisZ
08/07/2013, 10:05
βγάλε εδώ μια φωτό και κάτι θα κάνουμε :bawl:

alex14
08/07/2013, 10:06
Εχω την εντυπωση οτι ο τυπακος το εκανε επιτηδες για να δει εαν ο σκυλος του θα τον προστατεψει
και τελικα την πληρωσε ο μονος αθωος της υποθεσης.

AristidisZ
08/07/2013, 10:06
+1, και μένα η συμπεριφορά του μου φάνηκε το λιγότερο ηλίθια...

SHOOTER045
08/07/2013, 10:13
βγάλε εδώ μια φωτό και κάτι θα κάνουμε :bawl:

και με τα 3?
πρεπει να το οργανωσω...:confused:
δεν φοβαμαι μην αρπαχτουν το ροντ με τον τσομπανο
αλλα μην μου αρπαξουν το γκριφον της κορης μου και ειναι μια σταλια

byron
08/07/2013, 10:18
Εχω την εντυπωση οτι ο τυπακος το εκανε επιτηδες για να δει εαν ο σκυλος του θα τον προστατεψει
και τελικα την πληρωσε ο μονος αθωος της υποθεσης.

Παίζει τώρα που το λες. Μου έκανε εντύπωση που άφησε τα παράθυρα ανοιχτά μπροστά στον τσαμπουκά. Δεν φαντάστηκε οτι ο σκύλος θα προσπαθούσε να τον προστατέψει?

byron
08/07/2013, 10:20
και με τα 3?
πρεπει να το οργανωσω...:confused:
δεν φοβαμαι μην αρπαχτουν το ροντ με τον τσομπανο
αλλα μην μου αρπαξουν το γκριφον της κορης μου και ειναι μια σταλια

Ροντ + τσοπάνος = χάπατο το γκριφόν και αν είναι και της κόρης σου, άστο καλύτερα για να ΄χεις και ένα ποτήρι νερό στα γεράματα.

VANDA
08/07/2013, 10:24
Κοιτα, ειναι απλο. Ο αστυνομικος υποτιθεται πως ειναι ενας εκπαιδευμενος ανθρωπος, ο οποιος πρεπει να επεξεργαζεται καταστασεις και εικονες ταχυτατα και να αντιδρα με απολυτη ψυχραιμια σε καταστασεις υψηλης ψυχολογικης πιεσης και υψηλης επικινδυνοτητας. Εκπαιδευμενος!!! Χαρακτηριστικα που δεν νομιζω να διακρινει εδω κανεις.

+1. Για άλλη μια φορά -για μένα- αποδεικνύεται ότι για να τη βγάλεις σίγουρα καθαρή με ένστολους τριγύρω πρέπει να προσαρμόσεις τη συμπεριφορά σου στο ενδεχόμενο να είναι ανίκανοι. Και αυτό είναι απαράδεκτο. Αλλά δεδομένο, όπως και πολλά άλλα απαράδεκτα γενικότερα..
Και ηλίθιος να είναι ο ιδιοκτήτης του ροτβάιλερ, δεν μπορούσαν αυτοί να σκεφτούν δυο δευτερόλεπτα παραπέρα, όταν τον μπαγλαρώνουν με το σκυλί να τους κοιτάει κρεμασμένο από το ανοιχτό παράθυρο; Τόσο δύσκολη περίπτωση δηλαδή είναι αυτή που δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί αναίμακτα;

SHOOTER045
08/07/2013, 10:26
Ροντ + τσοπάνος = χάπατο το γκριφόν και αν είναι και της κόρης σου, άστο καλύτερα για να ΄χεις και ένα ποτήρι νερό στα γεράματα.

δεν θα θελα να χαλασω το θεμα αν υπαρχει καποιο αναλογο με τα ζωντανα μας θα βαλω εκει φωτο
αλλιως θα φτιαξω μολις τα φωτογραφισω σε καλες ποζες

sniper
08/07/2013, 10:28
Με βλαμμένο αφεντικό ο σκύλος δεν είχε πολλές ελπίδες.
Δεν γνωρίζουμε τι ακριβώς έγινε και υπο ποιές προυποθέσεις τον συνέλαβαν..πιθανό να είχαν εντολές να συλλάβουν οτι κινείται και αναπνέει.
Σε τέτοιες γειτονιές σπανιόλων ούτε απ έξω δεν θα περνάγαμε οι πιο πολλοί
Ο σκύλος αποτέλεσε απειλή γιαυτό τον καθάρισε. Αν έστελνε στο νοσοκομείο ή στο χώμα κάποιον το σκυλί οι μπάτσοι θα έφταιγαν πάλι και όχι το αφεντικό του.
Τη πλήρωσε ο μόνος αθώωος και αυτό είναι το άσχημο της όλης ιστορίας.


Αν και ότι φοράει στολή και δεν είναι πυροσβέστης ή νοσοκόμος μου φέρνει μια αναγούλα, οσο έζησα τους μπάτσους στην Αμερική μόνο άριστες εντυπώσεις έχω. Επαγγελματίες και άνθρωποι. Εκεί δεν είναι Ελλάδα. Δεν μπορείς να κρίνεις με βάση την δική μας καθημερινότητα.


+1. Για άλλη μια φορά -για μένα- αποδεικνύεται ότι για να τη βγάλεις σίγουρα καθαρή με ένστολους τριγύρω πρέπει να προσαρμόσεις τη συμπεριφορά σου στο ενδεχόμενο να είναι ανίκανοι. Και αυτό είναι απαράδεκτο. Αλλά δεδομένο, όπως και πολλά άλλα απαράδεκτα γενικότερα..
Και ηλίθιος να είναι ο ιδιοκτήτης του ροτβάιλερ, δεν μπορούσαν αυτοί να σκεφτούν δυο δευτερόλεπτα παραπέρα, όταν τον μπαγλαρώνουν με το σκυλί να τους κοιτάει κρεμασμένο από το ανοιχτό παράθυρο; Τόσο δύσκολη περίπτωση δηλαδή είναι αυτή που δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί αναίμακτα;

Tα λέει πολύ όμορφα ο ktmakis....

SHOOTER045
08/07/2013, 10:29
ο σκυλος υπερασπιστηκε το αφεντικο του
ο αστυνομικος τον εαυτο του,τωρα αν μπορουσε να χρησιμοποιησει αλλα μεσα-σπρει πιπεριου κλπ και αν μπορουσε ειναι μια αλλη ιστορια

nicksior
08/07/2013, 10:35
http://www.youtube.com/watch?v=35RE30cZU4k

devil's animal
08/07/2013, 10:46
όλη το σκηνικό από την αρχή μέχρι το τέλος του ήταν η αποθέωση της ανθρώπινης βλακείας την οποία τελικά την πλήρωσε ο σκύλος... από που να αρχίσεις; απο τον μαλάκα το αφεντικό του σκύλου που τράβαγε με το κινητό 5 περιπολικά αραγμένα; από τους αστυνομικούς που τον θεώρησαν τρομοκράτη / πράκτορα της KGB και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο; από το ότι τον συνέλαβαν με αυτό τον τρόπο; από το ότι θα μπορούσαν να αντιδράσουν πολύ πιο ψύχραιμα; σε κάνει να αναρωτιέσαι για το αν είμαστε τελικά το ευφυέστερο είδος στον πλανήτη.. αμφιβάλλω...

+ τα παντα ολα ρε Κωστη...

el_hymador
08/07/2013, 11:12
Ο δικός μου είναι εκπαιδευμένος... σε καταστάσεις που δεν καταλαβαίνει / αντιλαμβάνεται, απλά κάνει τον μαλάκα... όπως εδώ ας πούμε:


295062

AristidisZ
08/07/2013, 11:21
όταν ήμουν πιτσιρίκος, είχα βάλει τη λογική πάνω από το συναίσθημα, και είχα ένα κοκεράκι σε διαμέρισμα

εκτός του ότι να χάνεις σκύλο είναι πάρα πολύ βάρβαρο σαν συναίσθημα, πλέον ζυγίζω και το γεγονός ότι δε θέλω να περιορίσω ένα σκύλο σε 4 τοίχους
(πόσο μάλλον ότι όταν λέμε σκύλο εννοούμε οτιδήποτε σε διψήφιο αριθμό κιλών)

αλλά με αυτά που μου κάνετε, με μπριζώνετε...

nikos_abel
08/07/2013, 11:22
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

ktmakis
08/07/2013, 11:26
Re hymador είσαι φοβερός !!!

sniper
08/07/2013, 11:32
όταν ήμουν πιτσιρίκος, είχα βάλει τη λογική πάνω από το συναίσθημα, και είχα ένα κοκεράκι σε διαμέρισμα

εκτός του ότι να χάνεις σκύλο είναι πάρα πολύ βάρβαρο σαν συναίσθημα, πλέον ζυγίζω και το γεγονός ότι δε θέλω να περιορίσω ένα σκύλο σε 4 τοίχους
(πόσο μάλλον ότι όταν λέμε σκύλο εννοούμε οτιδήποτε σε διψήφιο αριθμό κιλών)

αλλά με αυτά που μου κάνετε, με μπριζώνετε...

Σκέφτεσαι να πάρεις πουλόσκυλο;

AristidisZ
08/07/2013, 11:36
Σκέφτεσαι να πάρεις πουλόσκυλο;

ε το κόκερ τι ήταν ;
αλλά επ ουδενί δε θα παιρνα ίδιο σκύλο, η σύγκριση θα ήταν αναπόφευκτη... (υπέρ της παλιάς)

sniper
08/07/2013, 11:39
ε το κόκερ τι ήταν ;
αλλά επ ουδενί δε θα παιρνα ίδιο σκύλο, η σύγκριση θα ήταν αναπόφευκτη... (υπέρ της παλιάς)

Τον γλάρο σκεφτόμουν...

nikos_abel
08/07/2013, 11:46
Ο μπάτσος, που τρώει το σκύλο, που τρώει το γλάρο, που τρώει το περιστέρι, που... συνεχίστε

sonic22
08/07/2013, 12:59
Α. Τον τυπο δεν τον συνελαβαν γιατι βιντεοσκοπουσε αλλα γιατι η δυνατη μουσικη απο το αυτοκινητο του δυσκολευε την συνεννόηση των αστυνομικών που ειχαν παει εκει για ελεγχο ναρκωτικων. (ασχετο αλλα ποιος αφηνει το αυτοκινητο του αναμενο να παιζει μουσικη και παει βολτα τον σκυλο με το κινητο στο χερι... τεσπα)

Β. Τελικα ο θεικος ΑΡΚΑΣ το ειχε πει πολυ σωστα.
[Αν δεν φερουμε καλυτερο κοσμο στην φυλακη δεν προκειται να βελτιωθει η κατασταση].
Νομιζω οτι απλα καποιοι περιμενουν απο απλους ανθρωπους υπερανθρωπα πραγματα.

Γ. Καλα πας να "συλλαβης" ενα σκυλο φατσα φορα απο το κολαρο και στο αλλο χερι κρατας το πιστολι? Δλδ τι περιμενεις? Να το δει ο σκυλος και θα φοβηθει?

nicksior
08/07/2013, 13:02
295079

pipe_smoker
08/07/2013, 13:05
Μην αμφιβάλεις. Είναι γνωστό ότι είναι τα ποντίκια ;)

Πού είναι γνωστό αυτό?
Η ευφυία είναι δύσκολο πράγμα να οριστεί (και δεν είναι μία είναι πολλές και μπλα μπλα μπλα). Όπως και να έχει όμως, ορίζεται με ανθρώπινους όρους σε έναν "ανθρώπινο κόσμο".
Σε αυτό τον κόσμο το πιο ευφυές πλάσμα ήταν είναι και θα είναι ο άνθρωπος. Ακόμα και το γεγονός ότι είναι αυτοκαταστροφικός δεν αφαιρεί ούτε προσδίδει απαραίτητα πόντους στην ευφυία του.
(Το ότι ένας πόντικας βρίσκει ίσως πιο έυκολα το φαγητό του σε ένα λαβύρινθο από τον επιστήμονα άνθρωπο, ο οποίος μάζεψε τον πόντικα, σκέφτηκε το πείραμα, έφτιαξε το λαβύρινθο..... δε χρειάζεται να συνεχίσω νομίζω).

Επί του θέματος, αυτό δεν το έχει αναφέρει κανείς μέχρι στιγμής?
Παρόμοιο περιστατικό πριν καμιά 10ριά νομίζω χρόνια (http://www.youtube.com/watch?v=Lv0T2X1dXcI)
Πιτσιρικάς ήμουνα και θυμάμαι που το είχα δει στις ειδήσεις.

Στο βίντεο που αναφέρεται το θρεντ, στο σημείο πριν πέσουν οι πιστολιές, τί ακριβώς προσπαθεί να κάνει ο τσέος απλώνοντας το χέρι του μπροστά στο σκυλί? Να το χαϊδέψει ήθελε? Και του έκανε κι εντύπωση που το σκυλί πήδηξε κι αυτός τράβηξε όπλο?

Τέσπα. Συμφωνώ με Βύρωνα.
Κρίμα το σκυλί, μεγαλύτερο κρίμα άλλα πράγματα που δεν ανεβαίνουν στο σωλήνα αλλά έχουν δυστυχώς μεγαλύτερη βαρύτητα από αυτό το βίντεο κι από όλα τα βίντεα του σωλήνα ολόκληρου.

pipe_smoker
08/07/2013, 13:09
Στο βίντεο που αναφέρεται το θρεντ, στο σημείο πριν πέσουν οι πιστολιές, τί ακριβώς προσπαθεί να κάνει ο τσέος απλώνοντας το χέρι του μπροστά στο σκυλί? Να το χαϊδέψει ήθελε? Και του έκανε κι εντύπωση που το σκυλί πήδηξε κι αυτός τράβηξε όπλο?





Γ. Καλα πας να "συλλαβης" ενα σκυλο φατσα φορα απο το κολαρο και στο αλλο χερι κρατας το πιστολι? Δλδ τι περιμενεις? Να το δει ο σκυλος και θα φοβηθει?


Α, αυτό πήγε να κάνει? Μάλιστα...
Πάλι καλά που δεν πήγε να του πιάσει την κάτω γνάθο να τον τραβήξει από εκεί.

nikos_abel
08/07/2013, 13:11
Πού είναι γνωστό αυτό?.

Στράαααατα στρατούυυυυυυλα (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hitchhiker's_Guide_to_the_Galaxy_(novel)) :lol:



Κρίμα το σκυλί, μεγαλύτερο κρίμα άλλα πράγματα που δεν ανεβαίνουν στο σωλήνα αλλά έχουν δυστυχώς μεγαλύτερη βαρύτητα από αυτό το βίντεο κι από όλα τα βίντεα του σωλήνα ολόκληρου.

Γιατί έχουν την έχουν μεγαλύτερη (τη βαρύτητα);


(θα σε τσιγκλίσω μέχρι να πεις αμήν και συγνώμη για αυτό σου το σχόλιο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=136176&p=2343673&viewfull=1#post2343673))

pipe_smoker
08/07/2013, 13:17
Στράαααατα στρατούυυυυυυλα (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hitchhiker's_Guide_to_the_Galaxy_(novel)) :lol:

Δε διαβάζω sci-fi. Σχώρνα με.
Νόμιζα ότι αναφερόσουν σε κάτι τέτοιο (http://www.urmc.rochester.edu/news/story/index.cfm?id=3770) ή τέτοιο (http://www.care2.com/greenliving/7-animals-smarter-than-humans.html) πχ.
Spam off.




Γιατί έχουν την έχουν μεγαλύτερη (τη βαρύτητα);


Δε θέλω να γίνω ο λόγος να πάρει τον κακό το δρόμο το θρεντ, αναλύοντας το γιατί έχει μεγαλύτερη βαρύτητα ο θάνατος ή η δυστυχία ενός ή εκατομμυρίων ανθρώπων από το θάνατο ενός συμπαθέστατου τετράποδου.
Spam off.:D

Argonautis46
08/07/2013, 14:32
Για μένα πάντως ο θάνατος του σκυλιού ήταν ακόλουθο της σύλληψης. ΟΚ κανείς δε φαντάστηκε την αντίδραση του σκυλιού αλλά μη συλαμβάνεις ένα τρελο (αν όχι τρελός, τρελαμένος) αβερτα κουβέρτα.
Πολύ είναι αστυνομικοί αλλα λίγοι προστάτες του πολιτη. Πως να το κάνουμε τώρα.. δεν είναι ένα τυχαίο επάγγελμα. Ο κάθε αστυνομικός θα έπρεπε να νοιάζεται για το καλό του συμπολίτη του και ας είναι τρελός πρεζάκι άστεγος. Οχι δεν είναι ανάγκη να είναι σουπερήρωας, αρκεί να θέλει το κοινό καλο του συμπολίτη του και να μην έχει μπει στο τμήμα γιατι γουστάρει επιπλοκές ή δεν έβρισκε άλλη δουλεια ή δεν ξερω κ γω τι άλλο.
Κατα τ'αλλα αμα το δούμε έτσι επιφανιακά και επικεντρωθούμε μόνο στο θάνατο του σκύλου, οκ αν είχα όπλο και ενα αγριεμένο ζωντανό ερχόταν να με ξεσκίσει ( ε που στη συγγεκριμένη περίπτοση η λύση ήταν απλή, να αφησουν ελεύθερο το αφεντικό) θα του την έπαιζα υποθέτω.
Εντάξει μια οπτική πλευρά είναι και αυτη αλλα δε νομίζω οτι έχω άδικο για το ποιοι θα έπρεπε να μπαίνουν στην αστυνομία.

dimmie_72
08/07/2013, 15:20
Εγώ πάντως τα έχω εκπαιδεύσει αποκλειστικά στην προστασία της συγκεκριμένης κινητής περιουσίας και αισθάνομαι ασφαλής από πολλές απόψεις. :D

295091

byron
08/07/2013, 15:25
Εγώ πάντως τα έχω εκπαιδεύσει αποκλειστικά στην προστασία της συγκεκριμένης κινητής περιουσίας και αισθάνομαι ασφαλής από πολλές απόψεις. :D

295091

Πιο πιθανόν είναι να σου κλέψουν τα σκυλιά, παρά το Capo πάντως :tooth:

sniper
08/07/2013, 15:34
Πιο πιθανόν είναι να σου κλέψουν τα σκυλιά, παρά το Capo πάντως :tooth:

:bawl:

nikos_abel
08/07/2013, 15:43
Δε θέλω να γίνω ο λόγος να πάρει τον κακό το δρόμο το θρεντ, αναλύοντας το γιατί έχει μεγαλύτερη βαρύτητα ο θάνατος ή η δυστυχία ενός ή εκατομμυρίων ανθρώπων από το θάνατο ενός συμπαθέστατου τετράποδου.
Spam off.:D

Δε συμφωνώ, και συ σχώρνα με. Θα βρεθεί το κατάλληλο θρεντ για να ξεσεντονιαστούμε μη φοβάσαι.:kiss:
Σπαμ οφφ του.

byron
08/07/2013, 15:44
Για την υποκρισία που λέγαμε...

272.000 views μετά από 4 χρόνια στην μαζική εξόντωση αδέσποτων το ένα, 8.800 το άλλο και 4 εκατομμύρια φεύγα σε μια βδομάδα ο πυροβολισμός του σκύλου.

Πως το είχε πει ο Στάλιν? Ο θάνατος ενός ανθρώπου είναι τραγωδία, ο θάνατος 1.000.000 είναι στατιστική?
Κάπως έτσι...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kp9L10A-FNg
http://www.youtube.com/watch?v=OSmcuXUuCig&feature=player_embedded

Argonautis46
08/07/2013, 16:24
Εγώ πάντως τα έχω εκπαιδεύσει αποκλειστικά στην προστασία της συγκεκριμένης κινητής περιουσίας και αισθάνομαι ασφαλής από πολλές απόψεις. :D



Και εγώ εκπαιδευμένο το έχω και δε φοβάμαι τπτ:bawl::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
295094

AristidisZ
08/07/2013, 16:25
Για την υποκρισία που λέγαμε...

272.000 views μετά από 4 χρόνια στην μαζική εξόντωση αδέσποτων το ένα, 8.800 το άλλο και 4 εκατομμύρια φεύγα σε μια βδομάδα ο πυροβολισμός του σκύλου.

Πως το είχε πει ο Στάλιν? Ο θάνατος ενός ανθρώπου είναι τραγωδία, ο θάνατος 1.000.000 είναι στατιστική?
Κάπως έτσι...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kp9L10A-FNg
http://www.youtube.com/watch?v=OSmcuXUuCig&feature=player_embedded

πω ρε συ...
καταλαβαίνω ότι δεν είναι και η καλύτερη περίοδος για φιλοζωικές ανησυχίες αλλά τα βίντεο είναι πραγματικά σοκαριστικά :eek:
πως μπορούν και το κάνουν αυτό οι γ@μημ*%*&%^*&^%....

ούτε σε γλάρο τέτοιο πράμα

astroman76
08/07/2013, 16:37
ξεκολατε παιδες ολλοι το κανουν , με τον τροπο τους...

http://dogw0rld.blogspot.gr/2013/07/Ptolemaida-dolofonhsan-33-skylia-ta-edesan-me-syrma-kai-ta-esyran-sthn-asfalto.html

nikos_abel
08/07/2013, 17:35
Κάπου είχε πει ο Ζνάιπερ ότι όποιος δεν αγαπάει τα ζώα έχει μεγάλα προβλήματα αλλά τον αποπήρανε οι ανθρωπολάτρες.

dimmie_72
08/07/2013, 18:45
Πιο πιθανόν είναι να σου κλέψουν τα σκυλιά, παρά το Capo πάντως :tooth:


αυτό τώρα με πόνεσε... :moutza:

dimmie_72
08/07/2013, 18:47
Και εγώ εκπαιδευμένο το έχω και δε φοβάμαι τπτ:bawl::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

chally?

Argonautis46
08/07/2013, 19:36
chally?

Δεν έχω ιδέα. Ημιαιμο είναι. Έχει και ο γείτονας κανα 4αρι 5 τέτοια και κυκλοφορούν όλα μαζι. Φόβος και τρόμος στη γειτονιά :tooth:

pipe_smoker
08/07/2013, 21:05
Κάπου είχε πει ο Ζνάιπερ ότι όποιος δεν αγαπάει τα ζώα έχει μεγάλα προβλήματα αλλά τον αποπήρανε οι ανθρωπολάτρες.

Αν δεν κάνω λάθος ήταν στο θρεντ περί αναδοχής και actionaid.....

Pan (dvs)
09/07/2013, 08:07
Ο δικός μου είναι εκπαιδευμένος... σε καταστάσεις που δεν καταλαβαίνει / αντιλαμβάνεται, απλά κάνει τον μαλάκα... όπως εδώ ας πούμε:



295128

Δεν παιρνεις τον σκυλο απο εκει καλυτερα?Καπως "αγριεμενο" τον βλεπω τον γατο.:D

nicksior
09/07/2013, 11:09
Η φωτό παίζει ήδη wall-paper σε 4 πισιά ..:lol:

Εύχομαι να μη μου ζητηθούν πνευματικά δικαιώματα... Απο τον μούργο.. Που έχει πιάσει το νόημα της ζωής..

Κανείς δεν έχασε παριστάνοντας τον μαλάκα!

el_hymador
09/07/2013, 16:59
Η φωτό παίζει ήδη wall-paper σε 4 πισιά ..:lol:

Εύχομαι να μη μου ζητηθούν πνευματικά δικαιώματα... Απο τον μούργο.. Που έχει πιάσει το νόημα της ζωής..

Κανείς δεν έχασε παριστάνοντας τον μαλάκα!

Καλά αυτός δεν το παριστάνει, ειναι λίγο μ...πούρδας... αλλά τον αγαπάω! Αυτό που με προβληματίζει, είναι που λένε ότι τα σκυλιά μοιάζουν στα αφεντικά τους...

295205

alex14
09/07/2013, 17:02
Καλά αυτός δεν το παριστάνει, ειναι λίγο μ...πούρδας... αλλά τον αγαπάω! Αυτό που με προβληματίζει, είναι που λένε ότι τα σκυλιά μοιάζουν στα αφεντικά τους...

295205

:lol:

Nostradamus
09/07/2013, 17:24
Ρε hymador αυτα τα μουτρα του σκυλου δεν υπαρχουν!!!!

Κανε ενα αφιέρωμα με επιπλεον φωτογραφιες!!!

el_hymador
09/07/2013, 17:52
Ρε hymador αυτα τα μουτρα του σκυλου δεν υπαρχουν!!!!

Κανε ενα αφιέρωμα με επιπλεον φωτογραφιες!!!

Θα τον βάλω στα "κατοικίδια" σύντομα... προς το παρόν αυτό:


:bawl:

295206

nicksior
09/07/2013, 18:18
Ημίαιμος Dachshund μου κάνει
295207

Πανέξυπνα και αφοσιωμένα τα ημίαιμα ανταποδίδουν στο έπακρο την αγάπη του ανθρώπου που τα φροντίζει.
Ειδικά τα μικρόσωμα και άτολμα είναι οι πιο καλοι φύλακες γιατί όταν αντιληφθούν εισβολέα πρώτη τους δουλειά να σε ειδοποιήσουν, αντίθετα με κάτι θηριώδη που θα επιτεθούν και εύκολα θα εξουδετερωθούν απο τους "γνώστες"

MG-KTiNoS
09/07/2013, 18:21
θέλει κανένας γατο?

ξαναλέω...

nicksior
09/07/2013, 18:24
295208

Dachshund, Standard

nicksior
09/07/2013, 18:29
Αν ο Πάρης είναι μ..πούρδας...

Τότε αυτός τι είναι?

295209

dimmie_72
09/07/2013, 19:59
Καλά αυτός δεν το παριστάνει, ειναι λίγο μ...πούρδας... αλλά τον αγαπάω! Αυτό που με προβληματίζει, είναι που λένε ότι τα σκυλιά μοιάζουν στα αφεντικά τους...

295205

Αξιοπρεπέστατο, καθάριο, αγνό, αξιόπιστο, μειλίχιο και σοφό μούτρο. Δεν είναι χαζές οι γυναίκες που ενίοτε εκπλήσσουν επιλέγοντας άσχημους.... ;)