PDA

View Full Version : Ερωτηση για πισω ανάρτηση σε Africa



Lioulios
08/07/2013, 02:05
Γειά !

Υπάρχει ένας γνωστός που έχει ένα Africa υπό ανακατασκευή -ολική μετατροπή ...

Το μηχανάκι από ότι μου λέει θα βγει σε κανα μήνα και θα φοράει ολόκληρο μπροστινό από Τiger 1050 κομπλέ όπως επίσης και ζαντολάστιχα από το ίδιο μηχανάκι ...

Στην κουβέντα που κάναμε , τον ρώτησα για την πίσω ανάρτηση και μου έλεγε πως θα κρατπησει την μαμά ....Θα το οδηγήσει να δει τί γίνετιαι και θα πράξει αναλόγως .

Πιστεύεται πως μπορεί η μαμά ανάρτηση πίσω να μπορεί να υποστιρίξει την πλήρη μετατροπή του μπροστινού και οδηγηκά να δίνει καλό αποτέλεσμα και αν όχι ...Τί θα μπορούσε να κουμπώσει πίσω ωστε να πηγαίνει αξιοπρεπώς στο δρόμο ;;


Ευχαριστώ



Οταν τελειώσει θα πάρω φωτό να σας δείξω ...

taisteal
08/07/2013, 02:14
καποιος πολυ φιλος και συμφορουμιτης,σε αφρικανα που ειχε εβαλε μπροστινα απο 950 adv,το μηχανακι μεταμορφωθηκε.το ειχα καβαλησει και πραγματι επαθα πλακα τοτε.ομως η πισω αναρτηση φωναζε για αλλαγη γιατι δεν συμβαδιζε.μετα αγορασε 950 adv s,και αυτο ηταν.

Lioulios
08/07/2013, 03:24
Μισές ιστορίες λες ...

Τελικά έβαλε κάτι πίσω πριν αλλάξει μηχανή και δει το φως ή το έδωσε έτσι ?

Εγώ είμαι σίγουρος πως η μηχανή θα κάνει ακριβώς αυτό που λες ...Θα φωνάζει από πίσω .... Αλλά επειδή είναι μετατροπή και έχει φάει χρόνο και χρήμα δεν είναι σε φάση να το αλλάξει ...Οπότε καμια λύση για πίσω κανείς ?

Lioulios
08/07/2013, 03:26
teasing ...

Όταν θα βγει θα ποσταριστεί στο θρέντ με τους ωραίους κ@λους

taisteal
08/07/2013, 03:31
οχι ειχε σκοπο να βαλει απο 640 adv πισω,αλλα τελικα την εδωσε βγαζοντας και τα μπροστινα.ειναι κριμα παντως να ριχνει τοσο χρημα και να μην βαλει μια αναρτηση πισω που ειναι βασικο.να συμβαδιζει δηλαδη το εμπρος μερος με το πισω.

Λευκάδιος
08/07/2013, 06:18
Ο Kordix και αλλος ενας απο εδω μεσα εχουν βαλει wp απο ktm lc4 sm με καλο αποτελεσμα.αναζητησε το θεμα για το πως γινεται η μοντα.

Lioulios
08/07/2013, 18:12
Ο Kordix και αλλος ενας απο εδω μεσα εχουν βαλει wp απο ktm lc4 sm με καλο αποτελεσμα.αναζητησε το θεμα για το πως γινεται η μοντα.
Ψαχνω ,αλλά τετοιο θρεντ δεν βρισκω ...

Λευκάδιος
08/07/2013, 19:26
Ψαχνω ,αλλά τετοιο θρεντ δεν βρισκω ...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=118034