PDA

View Full Version : continental ελαστικα



andreastwin
08/07/2013, 21:18
Pair of Continental Motion 120/70 ZR17 & 180/55 ZR17 Γνωριζει κανενας φιλος τα λαστιχα αυτα,η αν τα εχει δοκιμασει καποιος για να μου πη αν δουλευουν καλα,κατα καποιο τροπο γρηγορη οδηγηση και ταξειδια. ειναι για cb.1300.

zannisvel
08/07/2013, 21:57
Φοραω continental τα τελευταια χρονια χωρις κανενα προβλημα. Τα motion τα εχω φορεσει στο Ζ1000 και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος. Ειναι σκληρο ελαστικο και θελει λιγη ωρα για να ζεσταθει αλλα αυτο ισχυει για ολα τα ελαστικα καθημερινης χρησης. Ειναι πολυ καλο στη βροχη και κραταει χωρις να τετραγωνισει για πολλα χιλιομετρα. Για εθνικη και ταξιδια δηλαδη ειναι οτι πρεπει, οπως φυσικα και για γρηγορη οδηγηση, εκτος αν φυσικα θελεις να γρατζουνας γονατο και αγκωνα τοτε θα πρεπει να κοιταξεις σε κατι πιο μαλακο και ακριβο. Μπορεις επισης να κοιταξεις και τα sport attack επισης της continental που ειναι τα αγαπημενα μου, λογω τιμης, σχεδιασης, και προσφυσης.
Ο καθενας εχει τη δικη του αποψη οσον αναφορα τα ελαστικα, και γενικα δεν βγαζεις ακρη για το πιο ειναι το καλυτερο. Παντως οπως και να εχει οποιο λαστιχο και να βαλεις μαθαινεις να ζεις μαζι του (απλα μεινε μακρυα απο τα κονεζικα-αγνωστα). Απο μενα παντως παιρνεις το οκ. :)

H.A.Balafoutre
08/07/2013, 22:24
Τα motion δεν τα ξέρω, αλλά έχω βάλει πολλά ζευγάρια sport attack. Εξαιρετικό λάστιχο το sport attack, το προτείνω ανεπιφύλακτα για στεγνό και βρεγμένο.

Shaolin Monk
09/07/2013, 00:03
conti και ξερο ψωμι.... :)

Τα Motion βεβαια ειναι μονο για τουριστικη- καθημερινη χρηση, αλλα ειναι σχετικα οικονοικα, κρατανε πολλα χιλιομετρα και δεν θα σε κρεμασουν σε λιιιιγο πιο γρηγορο ρυθμο... Λιιιιγο ομως,ε;;; Αλλιως παμε σε road attack ή sport...

andreastwin
09/07/2013, 20:54
ευχαριστω ολους σας για τις απαντησης στο θεμα μου,και εγω attack φοραγα πριν να βαλω τα michellin τα pilot τιν πρωτη σειρα, τα οποια δεν μου κανουν με τιποτα, αλλα τα εβαλα περυσι λογο [τιμης] και εγω απο το attack ειχα μεινει ευχαριστημενος και μαλλον θα βαλω παλι το ιδιο. καλα να περναμε και παντα ορθιοι.

H.A.Balafoutre
09/07/2013, 22:33
Χά....ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ.....χαχαχαααα.....

Κοίτα, κάθε λάστιχο θέλει μια περίοδο προσαρμογής, ειδικά όταν αλλάζεις μάρκα είναι λες και έχεις άλλη μηχανή.

Εγώ μετά από 7 (έχω την εντύπωση) ζευγάρια conti, έβαλα τα απλά κι εγώ τα pilot power τα μονόγομα και σίγουρα μετά από ζήτημα 1000χλμ από Ιανουάριο, δεν μπορώ να πω πως με ενθουσιάσανε, σίγουρα είναι 1-2 κλίκ κάτω από τα conti. Αλλά με λίγη προσοχή στη συμπεριφορά τους πιστεύω αξίζουνε τα λεφτά τους. Θα δω όμως πως θα πάνε....σίγουρα σε καταλαβαίνω γιατί θες πάλι τα conti....

andreastwin
10/07/2013, 20:25
απο περισι το καλοκαιρι που τα εχω βαλει τα pilot εχω κανει τουλαχιστον 7000 χιλ. μακραααααααν το conti, παμε για conti στα σιγουρα.:wave2:

TROOPER
11/07/2013, 08:59
μια χαρα λαστιχο το κοντι :wave2: