PDA

View Full Version : Πανευρωπαϊκη οδικη βοηθεια; Βοηθεια!



urban
09/07/2013, 11:47
Βοηθατε φιλοι και φιλες!

2 Αυγουστου αναχωρω για τας Ευρωπας. Οχι οτι το ΚΤΜ θα χρειαστει, αλλα ετσι για την κακια στιγμη, ξερετε που να κανω οδικη βοηθεια Ευρώπη;

Απο την Hellas Service που εχω εντος Ελλαδας, εφαγα αρνηση για Ευρωπη.

byron
09/07/2013, 11:48
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=121696&highlight=ADAC

motoexelixis
09/07/2013, 12:55
Πραγματικα η ADAC ειναι μακραν καλυτερη σε σχεση με τις υπολοιπες....την εχω 3 χρονια και ειμαι απολυτως ικανοποιημενος.

Pan (dvs)
09/07/2013, 13:31
Πραγματικα η ADAC ειναι μακραν καλυτερη σε σχεση με τις υπολοιπες....την εχω 3 χρονια και ειμαι απολυτως ικανοποιημενος.

Και η express service ασφαλιζει αλλα η adac ειναι κρατος.

Cherouvim77
09/07/2013, 13:40
Μόλις ξεκίνησα διαδικασίες για να γραφτώ στην ADAC.

faraway
09/07/2013, 13:49
Πανευρωπαική και όχι μόνο και αξιόπιστη λύση μόνο η ADAC . ;)


Αλλιώς κάντε οποιαδήποτε ελληνική , και άμα μείνετε ας πούμε στη Δανία ενημερώστε τους πρώτα , και κατόπιν βρείτε οδική μόνοι σας , πληρώστε την μέχρι να σας φέρει Ελλάδα ( πιθανόν και από χώρα σε χώρα αλλάζοντας εταιρέια , και κόβοντας άλλα τιμολόγια ) και μετά πάτε τα τιμολόγια , και περιμένετε κάποια στιγμή να σας τα εξοφλήσει . Εν ολίγοις μετρητά να έχετε πολλά ...:lol::lol:

endopandou
09/07/2013, 13:50
Πραγματικα η ADAC ειναι μακραν καλυτερη σε σχεση με τις υπολοιπες....την εχω 3 χρονια και ειμαι απολυτως ικανοποιημενος.

Εχει τύχει να τη χρειαστείς;

TROOPER
11/07/2013, 07:24
Εχει τύχει να τη χρειαστείς;

την εχω χρειαστει εγω εντος των τειχων.

motoexelixis
11/07/2013, 08:09
Εχει τύχει να τη χρειαστείς;

Ναι βεβαια, μια φορα με το αυτοκινητο σε μια φαση που εκαψε πολλαπλασιαστη και επρεπε να παω συνεργειο, και μια φορα σε ατυχημα με τη μοτοσυκλετα. Στο ατυχημα δε, να πω οτι ασχετως αν το ειχα κανει κι εγω ειδοποιησαν ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ αστυνομια και ασθενοφορο.

endopandou
11/07/2013, 08:13
Ναι βεβαια, μια φορα με το αυτοκινητο σε μια φαση που εκαψε πολλαπλασιαστη και επρεπε να παω συνεργειο, και μια φορα σε ατυχημα με τη μοτοσυκλετα. Στο ατυχημα δε, να πω οτι ασχετως αν το ειχα κανει κι εγω ειδοποιησαν ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ αστυνομια και ασθενοφορο.

Ευχαριστώ φίλε. Ρώτησα γιατί μερικές φορές κάποιες απαντήσεις συμβουλευτικού χαρακτήρα δεν δίνονται απο ίδια εμπειρία αλλά υποθετικά...
:beer:

motoexelixis
11/07/2013, 08:29
Ευχαριστώ φίλε. Ρώτησα γιατί μερικές φορές κάποιες απαντήσεις συμβουλευτικού χαρακτήρα δεν δίνονται απο ίδια εμπειρία αλλά υποθετικά...
:beer:

ολοσωστο αυτο που λες, και ειδικοτερα σε πραγματα σημασιας καλο ειναι να ειναι εμπειρικες οι απαντησεις. Κανε την οδικη αφοβα,δε θα το μετανιωσεις.

harris_x
11/07/2013, 14:20
την (ADAC) έκανα πριν κανα μήνα, έμεινε από λάστιχο η γυναίκα στην Κόρινθο, τους κάλεσε για να της το αλλάξουν και εξυπηρετήθηκε απο την Interamerican.
Την κάλεσαν από την ADAC για να δουν αν έφτασε η βοήθεια, για το αν της το έφτιαξε (ενώ η διαδικασία δεν είχε ακόμα τελειώσει) και τέλος για το αν έμεινε ικανοποιημένη…

Δε νομίζω πως θα μπορούσα να προτείνω κάποια άλλη…. :winka: