PDA

View Full Version : ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΝΤΑΛΙΚΕΡΙΔΕΣ !!!



zoudis
06/10/2005, 14:18
Τελικά είναι πολύ κακός ο κόσμος...

Σήμερα το πρωί, 9:30 στο 22ο χλμ Λεωφ. Μαρκοπούλου-Παιανίας σε μία κλασσική διασταύρωση όπου συνιθίζουν (δεν έχει φανάρια, μόνο ένα ΣΤΟΠ) να πετάγονται σαν τις π@υτ!ες....

Εγώ στο δρόμο μου με 100+χλμ, βλέπω μία ναταλίκα βγαινει, ΟΚ ελλατώνω ταχύτητα, βγαίνει ένα αυτο/το στο καπάκι, ΟΚ εγώ ελλατώνω κιάλο, και ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΥΡΙΕ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ Ο ΑΡΧΙΔΗΣ Ο ΝΤΑΛΙΚΙΕΡΗΣ Ο ΓΑΜΟΣΠΙΤΟΣ :eyepop: :eyepop: τρίτος στην σειρά με βλέπει και βγαίνει ΑΠΑΘΕΣΤΑΤΟΣ !!! :eyepop:

Έχω πλακωθεί στα φρένα κανονικότατα και έρχομαι φάτσα κάρτα με τις βρωμο-λαστιχάρες της βρωμονταλίκας του (ακόμα τις βλέπω μπροστά μου μάγκες) σταματάω, ανοίγω κράνος (ήταν ΤΟΣΟ φορτομένος ο μπουχέσας που πήγαινε με 5χλμ/ωρα και είχα χρόνο να τα κάνω όλα αυτά) και αρχίζω τα άπταιστα "Γαλλικά" μου :confused: :mad: :mad: :mad:

Και ο τύπος ? ΑΠΑΘΕΣΤΑΤΟΣ ούτε με κοιτάει και ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥ αν εγώ καρφωνόμουν στα καλά των καθουμένων στον ίσιο τον δρομό....

Αλλά την επόμενη φορά που θα γίνει παρόμοιο σκηνικό, θα τον κύνηγησω το πούστι και βάρδα να μην κατέβει απ' τη νταλίκα....:evil:

Με σύγχωρήτε για την αθυροστομία μου... :wave2: :wave2:

makis206
06/10/2005, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Με σύγχωρήτε για την αθυροστομία μου... :wave2: :wave2:

Χαλάλι του του παλιομαλάκα του μπινέ.

Ευτυχώς που κατάφερες να αποτρέψεις τη μαλακία που σου ετοίμαζε ο αρχίδης.

Νά'σαι πάντα καλά και όρθιος!



:wave2:

Gandalf dr685sm
06/10/2005, 15:09
τώρα θα γίνω κακός αλλά...

Ξέρεις οτι είναι επικίνδυνο σημείο ..
Ξέρεις οτι δεν έχει φανάρι.
Ξέρεις οτι δεν έχουν γενικά τον θεό τους και πετάγονται σαν π#@$ς....

και εσύ ρε παιδάκι μου πας με 100χλμ την ώρα εκεί;....

Gandalf

zoudis
06/10/2005, 18:03
Ναι ρε αδερφέ, έχεις δίκιο άν το δεις τυπικά αλλά πίστεψε με τα 100 χλμ/ω για εκεί είναι και πάλι λίγα. Μιλάμε για ευθεία που τα 120-140 τα χεις μεσ' το νερό. Και επειδή το ξέρω το σημείο είχα το νου μου αλλιώς....γιατί μου πήρε κάποια μέτρα (αρκετά) από το 100 στο 0. ...

Το ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ είναι ότι ο εν λόγω πούστης με έβλεπε....ήξερε ότι είναι βαρύς....ήξερε ότι δεν προλάβαινε με την καμία...ακι πάλι βγήκε, σαν να λεεί "στ'αρχιδια μου, ή θα καταφέρεις να σταματήσεις ή θα καρφωθείς από κάτω" !!!

καταλαβες που είναι το ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ της ιστορίας ? :confused:

Κακοι ανθρωποι νταλικιεριδες :sad:

AFTER
06/10/2005, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Ναι ρε αδερφέ, έχεις δίκιο άν το δεις τυπικά αλλά πίστεψε με τα 100 χλμ/ω για εκεί είναι και πάλι λίγα. Μιλάμε για ευθεία που τα 120-140 τα χεις μεσ' το νερό. Και επειδή το ξέρω το σημείο είχα το νου μου αλλιώς....γιατί μου πήρε κάποια μέτρα (αρκετά) από το 100 στο 0. ...

Το ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ είναι ότι ο εν λόγω πούστης με έβλεπε....ήξερε ότι είναι βαρύς....ήξερε ότι δεν προλάβαινε με την καμία...ακι πάλι βγήκε, σαν να λεεί "στ'αρχιδια μου, ή θα καταφέρεις να σταματήσεις ή θα καρφωθείς από κάτω" !!!

καταλαβες που είναι το ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ της ιστορίας ? :confused:

Κακοι ανθρωποι νταλικιεριδες :sad:

200.000 φορες αν χρειαστει, θα το γραψω!
Μαθετε να ''κοβετε'' φατσες!
Θα σας χρειαστει για τον επομενο δολοφονο που θα συναντησετε μπροστα σας!
Δειτε πως οδηγουν,πως στριβουν, πως σταματανε....τα παντα!

ΠΡΟΒΛΕΨΗ , η μονη λυση!

Οσο για το περιστατικο παραπανω....
Φιλε μου:

Μην προσπαθεις να μαθεις σε ενα γουρουνι να μιλαει
Χανεις το καιρο σου, και ενοχλεις και το γουρουνι

Ο νοων νοειτω
:rolleyes:

DrIoannis
06/10/2005, 19:30
Πολλες φορες εχω ερθει αντιμετωπος αντιστοιχο περιστατικο.Δεν καταλαβαινουν απο σηματα.Ειμαι πιο μεγαλος εγω θα περασω,νομος της ΖΟΥΓΚΛΑΣ:mad:

Multi-Duc
06/10/2005, 19:54
:smokin::smokin:

Katarxhn na pw oti xairomai opws kai oloi pou eise kala file.

Twra gia to antikeimeno ntalika xreiazete, pera apo ta parapanw pou poly swsta eipan oi prolalisantes ,"anti-metra" omadika kai poly kala syntonismena me nomikh kalypsh . Sto Ellada omws oi motosykletistes einai akoma se auto to thema tritokosmikoi se epipedo organwshs.
Theloun oloi na organothoun alla mporoun??

to diko mou difrago!!


:smokin::smokin:

adam_tsouk
07/10/2005, 00:01
Καλά εκεί κάθε τρις και λίγο θάβουν και κανα δυο.....:sad:


Αλλά καλύτερα να το σκεφτείς να χωθείς σε νταλικέρη γιατί πάντα κατεβαίνουν με κανα λοστάρι! Κρίμα είναι!

tsoukas77
09/10/2005, 20:00
Eιναι θλιβερο το πως γενικευουν καποιοι...

Με την ιδια λογικη και τον θανατο ταξιτζη απο μοτοσυκλετιστη,να βαλουμε τιτλο στο θεμα: Φονιαδες Μηχανοβιοι.

Δικαιο το βλεπω...

Alx 84
09/10/2005, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


ΠΡΟΒΛΕΨΗ , η μονη λυση!

Οσο για το περιστατικο παραπανω....
Φιλε μου:

Μην προσπαθεις να μαθεις σε ενα γουρουνι να μιλαει
Χανεις το καιρο σου, και ενοχλεις και το γουρουνι

Ο νοων νοειτω
:rolleyes:

σωστός After. όπως έχουμε πει, πρώτα φρενάρουμε και μετά κορνάρουμε.

zoudis ευτυχώς που είσαι καλά και δεν έγινε τίποτα. Καλό πάντως είναι να οδηγείς αμυντικά σε τέτοιες περιπτώσεις, αν και κάποιος θα έπρεπε να κατέβει να σπάσει τα μούτρα του καραγκιόζη μήπως και το σκεφτεί καλύτερα την επόμενη φορά...

zoudis
11/10/2005, 10:15
Ναι ρε Axl αυτό λέω και γω...μια φορά πρέπει να τις αρπάξούν από κάποιον, αν όχι από μένα, να δούμε θα το ξανακάνουν ? :confused:

Όπως πριν χρόνια θυμάμαι στην Κατεχάκη που μου έκανε μαλακία ταρίφας και αρχίζει να βρίζει κιόλας από πάνω και έρχεται ένα παλικάρι με Varadero (καλά να 'ναι όπου είναι) γύρω στο 1,90 με 120 κιλά, και αρχίζει τα γαμώσταβρίδια και οπου φύγει φύγει ο ταρίφας :lol: :rotflmao:

Και όχι ρε φίλε tsouk, εσύ τα βάζεις όλα στο ίδιο καζάνι. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Αυτό που ανέφερες είναι μεμονομένο περιστάτικό που το ακούσαμε πρώτη φορά στο Ελλάδα, πως τα συγκρίνεις ??? :confused: Καμία σχέση ! Ενώ νταλικιέρηδες ρουφιάνους που σκοτώνουν κόσμο (και με αυτοκίνητα) ΑΠΕΙΡΑ γεγονότα....:sad: που δεν χωρουν αμφιβολία .....

zoudis
11/10/2005, 10:18
σορρυ...

tsouk= tsoukas77 & Axl=Alx 84 sto parapanw post.....:wacko:

zanny
11/10/2005, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Ναι ρε αδερφέ, έχεις δίκιο άν το δεις τυπικά αλλά πίστεψε με τα 100 χλμ/ω για εκεί είναι και πάλι λίγα. Μιλάμε για ευθεία που τα 120-140 τα χεις μεσ' το νερό.

Φίλε μου έχει 1000% δίκιο για τον γαμ@@λη τον νταλικιέρη αλλά για σκέψου,
αν εκεί που λες το όριο ειναι 50-60 και εσύ πας τα 2πλά-3πλά, δεν είναι λίγο ανησυχητικό?
Αφού έφτασες στο σημείο να δεις από τόσο κοντά τα λάστιχα, νομίζω ότι θα πρεπε να σκέφτεσαι και άλλα πράγματα εκτός από τον μάθε μαλ@@κα που σου πετάγεται.
Μαλάκες υπάρχουν άπειροι, εσύ είσαι ένας..
:wave2:

adam_tsouk
11/10/2005, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
σορρυ...

tsouk= tsoukas77 & Axl=Alx 84 sto parapanw post.....:wacko:


α!



:lol: :lol: :lol:

athandim
11/10/2005, 10:43
δεν ξέρω τί θα κάνεις, αλλά κάτι πρέπει να κάνεις...
Πρώτα αυτό... μετά το σκασμένο λάστιχο...δεν είναι οι μέρες σου..

Διάβαζε τα ζώδια, πάρε φυλαχτά,σκόρδα, λαγοπόδαρα....και πολύ-πολύ προσοχή!!Όλοι περνάμε κάποιες συγκεκριμένες γ@μ#*#ες μέρες.Άμυνα και καλή διάθεση και όλα θα πάνε καλά..
:sun: :sun: :wave2:

zoudis
11/10/2005, 11:02
Thanks file athan.....

Ase ase ....M@MIONTAS me paei leme :D

alla den mporo allo, 8a balo tis fones :cry: :bigcry: :bawl:

As parei kapoios to mauro synnefo pou exei katsei apo panw mou ! Ftanei pia :yuck:

allo kako na min me ebrei :lol:

:wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
11/10/2005, 12:02
πριν απο πολυ καιρο επισκευτηκα εναν φιλο στο κατ. ηταν πολλοι με τρακαρισματα με μοτο και ρωτοντας τους πως το παθανε η περισοτερες απαντησεις ηταν οτι τους πεταχτικε το ιχ, το ταξι, το φορτηγο,κλπ ενω ειχαν αυτοι προτερεωτητα και επεσαν πανο τους.
τους ρωτησα που ειναι ο οδηγος του αλλου οχιματος που τρακαρανε και μου ειπαν οτι << αυτος δεν επαθε τιποτα μεσα στο κουτι του>>.....
συμπερασμα..... αυτος ειχε προτερεωτητα......
και γιατι?
γιατι στην ελλαδα οποιος δεν ποναει μετα εχει και προτερεοτητα, οποιος ποναει μετα πρεπει να την παραχωρη ανεξαρτητος το τι λενε τα σηματα....

Meni0s
11/10/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
γιατι στην ελλαδα οποιος δεν ποναει μετα εχει και προτερεοτητα, οποιος ποναει μετα πρεπει να την παραχωρη ανεξαρτητος το τι λενε τα σηματα....


Wise words +1 :wave2:

Alx 84
11/10/2005, 21:22
γιατι στην ελλαδα οποιος δεν ποναει μετα εχει και προτερεοτητα, οποιος ποναει μετα πρεπει να την παραχωρη ανεξαρτητος το τι λενε τα σηματα....


Σωστότατος!!!!!!!

+πολλά!!

Alx 84
11/10/2005, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Ναι ρε Axl αυτό λέω και γω...μια φορά πρέπει να τις αρπάξούν από κάποιον, αν όχι από μένα, να δούμε θα το ξανακάνουν ? :confused:

Όπως πριν χρόνια θυμάμαι στην Κατεχάκη που μου έκανε μαλακία ταρίφας και αρχίζει να βρίζει κιόλας από πάνω και έρχεται ένα παλικάρι με Varadero (καλά να 'ναι όπου είναι) γύρω στο 1,90 με 120 κιλά, και αρχίζει τα γαμώσταβρίδια και οπου φύγει φύγει ο ταρίφας :lol: :rotflmao:

Και όχι ρε φίλε tsouk, εσύ τα βάζεις όλα στο ίδιο καζάνι. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Αυτό που ανέφερες είναι μεμονομένο περιστάτικό που το ακούσαμε πρώτη φορά στο Ελλάδα, πως τα συγκρίνεις ??? :confused: Καμία σχέση ! Ενώ νταλικιέρηδες ρουφιάνους που σκοτώνουν κόσμο (και με αυτοκίνητα) ΑΠΕΙΡΑ γεγονότα....:sad: που δεν χωρουν αμφιβολία .....


αυτό μου τη δίνει όσο τίποτα άλλο. Έκανες βλακεία; Ναι ,άνθρωπος είσαι. ζήτα ένα συγνώμη και τέρμα. Τι πάς να βγείς από πάνω;; Καλά ξηγήθηκε το παλικάρι. Τώρα ίσως να το ξανασκεφτεί ο ταρίφας.
Όπως όμως είπε κ ο Γιαγιά αρκούδα, η μηχανή πρέπει να δίνει προτεραιότητα στο ελλάντα!

Tropeas
11/10/2005, 21:44
Ζούδη φίλε μην κατηγοριοποιείς όλους τους νταλικέριδες λόγω του συνηθες φαινόμενου στ'αρχιδισμού του συγκεκριμένου και αρκετών εντός Αττικής... όλα θέλουν προσοχή σε κατάλαβαίνω , και εγώ την είχα πάθει 2 (!!!) φορές απο ταρίφες , την μια μάλιστα με εγκατέλειψε , αλλά δεν μπορώ να το πω για όλους ... γιατί έτσι και εγω μετά θα πρέπει να δεχτώ τις κατηγοριοποιήσεις όλων των μηχανόβιων, των Κρητικών, των μακρυμάλλιδων κλπ...;)