PDA

View Full Version : Κλειδαριά DR800 Big



Jonnek
15/07/2013, 14:21
Καλησπέρα σε όλους, πρώτο μου ποστ.

Είμαι ο ευτυχής (μάλλον) κάτοχος ενός Suzuki DR 800 Big το οποίο κάποιοι γελοίοι αποπειράθηκαν
να μου κλέψουν πριν λίγες μέρες.
Στην προσπάθειά τους να το «ταφιάσουν» διέλυσαν την κλειδαριά χωρίς εν τέλει να τα καταφέρουν.

Η κλειδαριά έχει καταστραφεί τελείως, δεν μπαίνει καν το κλειδί μέσα για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω
το μηχανάκι, με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν οι μοναδικές μου διακοπές που είναι προγραμματισμένες για
την πρώτη Αυγούστου..

Έμαθα πως ο Γαλαίος στην Πειραιώς έχει ημιτασιόν κλειδαριές, αλλά μετά από τηλεφώνημα μου είπαν πως
δεν έχουν για αυτό το μηχανάκι..
Η λύση της επίσημης οδού (π.χ. Κολιούσης) είναι απαράδεκτη, καθώς η κλειδαριά κοστίζει γύρω στα 180 ευρώ
και θα κάνει κανα μήνα να σκάσει μύτη.

Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει κάτι;

Σας ευχαριστώ.

toyar
15/07/2013, 14:26
ενας κλειδαρας μπορει να σου πει αν επισκευαζεται η δικη σου πραγμα πολυ πιθανο
συνηθως ο αφαλος ειναι ξεχωριστο κομματι απο το σωμα και τις επαφες

Jonnek
15/07/2013, 14:47
Τι είδους κλειδαράς; Θα πρέπει να φωνάξω κάποιον να έρθει να το δει.
Να επισκευαστεί δεν το νομίζω, η κλειδαριά είναι σαν να έχει γίνει έκρηξη μέσα της.

PetranGR
15/07/2013, 14:49
όντως σαν έκρηξη αυτοί δεν θέλαν να την κλέψουν αλλά να την σακατέψουν...

toyar
15/07/2013, 15:05
μη σε ξεγελαει το απεξω........
ο μηχανισμος εχει κατι λαμακια και κατι ελατηρια εσωτερικα που ισιωνουν ή αλλαζονται
εναλλακτικα μπορεις να ριξεις και μια ματια στα παλια για κλειδαρια suzuki γενικοτερα, σιγουρα θα ταιριαζει απο διαφορα μοντελα

sapila racing
15/07/2013, 15:16
Δοκίμασε και στον Τογελο, κι αν δεν βρείς ψαξε στα μεταχειρισμένα.
Σιγουρα ταιριάζει και απο αλλα Suzuki.

MG-KTiNoS
15/07/2013, 15:20
κοίτα αφού το μηχανάκι δεν έχει ιμομπιλάιζερ, συνεργείο να βγάλει τη κλειδαριά και μετά κλειδαρά να τη φτιάξει. Λογικά ξεμπερδεύεις με λίγα. Κι έγω έτσι καθάρισα στο ΧΤ αλλά τώρα δεν ανοίγει η κλειραρΓιά του κράνους εύκολα.
(στα @@ μου:lol:)

virus
16/07/2013, 23:50
κοίτα αφού το μηχανάκι δεν έχει ιμομπιλάιζερ, συνεργείο να βγάλει τη κλειδαριά και μετά κλειδαρά να τη φτιάξει. Λογικά ξεμπερδεύεις με λίγα. Κι έγω έτσι καθάρισα στο ΧΤ αλλά τώρα δεν ανοίγει η κλειραρΓιά του κράνους εύκολα.
(στα @@ μου:lol:)


προφανες οτι @@μαστορας!!


υπαρχουν και μαστορες Με @@ :lol:

Λευκάδιος
17/07/2013, 01:19
Κοιτα για μεταχειρισμενα οπως λενε οι παραπανω.εναλλακτικα στο αγγλικο ebay εχει ολοκληρο καινουργιο σετ με 35λιρες συν εξοδα αποστολης