PDA

View Full Version : Χαζή απορία



Takata Dome
22/07/2013, 20:15
Κατα την τοποθέτηση καινούργιου γκριπ γκαζιού,κολλα βάζω στο throttle tube ή στο γκρίπ; Στο γκρίπ φαντάζομαι,αλλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος μην κάνω καμια βλακεία και τρέχω μετά

Pan (dvs)
22/07/2013, 20:37
Εγω προσφατα που εβαλα θερμαινομενα τα καθαρισα πολυ καλα και δεν εβαλα τιποτε,για να μποτω να τα ξαναβγαλω.Δεν ειχα κανενα προβλημα.Εαν χρειαστει (μην βαλεις πολυ) οπου και να την βαλεις υποθετω οτι ειναι το ιδιο.

teogtp
22/07/2013, 20:38
Δεν υπαρχει κατι "κακο"που μπορει να γινει αμα ακολουθησεις τον "αντιθετο"τροπο,απλα
αν βαλεις κολλα στον σωληνα μπορει κατα την εισοδο του γκριπ να "μαζευτει"κολλα στο τελος της διαδρομης αυτου
(κοντα στους διακοπτες)
Βαζοντας κολλα περιμετρικα στην ακρη του γκριπ κατα την εισοδο του στον σωληνα(περιστρεφοντας)
πετυχαινουμε την ομοιομορφη επαλειψη του σωληνα με κολλα.:wave2:

McGyver
23/07/2013, 07:12
Αν αποφασίσεις να βάλεις κόλλα, αυτή μπαίνει μεταξύ grip και throttle tube.

Φυσικά υπάρχει ευκολότερος τρόπος να "φορέσεις" σε χρόνο dt grips και λέγεται λακ μαλλιών.
Ψεκάζεις εσωτερικά το grip, το φοράς και σε 2 λεπτά που θα στεγνώσει η λακ το grip δεν ξαναματακουνιέται.

Δοκιμασμένο ήδη δις :D.

DimChios
23/07/2013, 08:45
Αν αποφασίσεις να βάλεις κόλλα, αυτή μπαίνει μεταξύ grip και throttle tube.

Φυσικά υπάρχει ευκολότερος τρόπος να "φορέσεις" σε χρόνο dt grips και λέγεται λακ μαλλιών.
Ψεκάζεις εσωτερικά το grip, το φοράς και σε 2 λεπτά που θα στεγνώσει η λακ το grip δεν ξαναματακουνιέται.

Δοκιμασμένο ήδη δις :D.


ή απλά οινόπνευμα!

Μη βαλεις τίποτα άλλο! :wave2:

AristidisZ
23/07/2013, 08:47
κάπου χτες που χάζευα πήρε το μάτι μου ειδικό προϊόν για αυτή τη δουλειά...
grip cement ή κάπως έτσι νομίζω λεγόταν

sapila racing
23/07/2013, 08:57
Aντε παλι τα ίδια..
Εχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα.

LKOSTAS
23/07/2013, 11:56
Εγώ βάζω ή οινόπνευμα (μπλε που είναι φθηνό) στα εσωτερικά τοιχώματα του γκριπ ή σπρέυ καθαριστικό καρμπυρατέρ.
Και τα δυο έχουν την ιδιότητα να γλιστράει το γκριπ και πολύ γρήγορα να στεγνώνουν.

Takata Dome
23/07/2013, 12:05
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,και συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα,βιαζόμουν πολύ εκείνη την ώρα και δεν έκανα αναζήτηση