PDA

View Full Version : Παραλίγο...



Aνεμος
23/07/2013, 11:24
Εχεις βρεί το ωραίο επαρχιακό στροφιλίκι με την γαμάτη θέα. Απογευματάκι, ελάχιστη κίνηση.

Ξεκινάς λοιπόν την βόλτα σου προς την γαμάτη παραλία.Πάς ψιλοσβέλτα, κολλάς καμιά σουζίτσα να γουστάρεις, βρίσκεις και μια ευθεια καλή και το καρυδώνεις, όταν ξαφνικα....

http://www.youtube.com/watch?v=foM4swzTPEk

@03:10

:eyepop:

Black Diamond
23/07/2013, 11:43
:uplate:

γιαυτό πάντα εξοπλισμός παιδιά.
το πάσχα εκδίκηση !! :lol:

vaska
23/07/2013, 11:52
Σε αγροτική περιοχή, σε ορεινά, όλα αυτά είναι αναμενόμενα. Οδηγείς και στο πίσω μέρος του μυαλού σου πάντα πρέπει να υπάρχει η εκδοχή να σου πεταχτεί ζώο.

AristidisZ
23/07/2013, 11:57
Σε αγροτική περιοχή, σε ορεινά, όλα αυτά είναι αναμενόμενα. Οδηγείς και στο πίσω μέρος του μυαλού σου πάντα πρέπει να υπάρχει η εκδοχή να σου πεταχτεί ζώο.

Καλά, μια χαρά ζώα πετιούνται και εντός αστικού κύκλου :D

Άνεμε σε ποιο σημείο του βίντεο είναι ;

spyrakos35
23/07/2013, 12:00
Σε αγροτική περιοχή, σε ορεινά, όλα αυτά είναι αναμενόμενα. Οδηγείς και στο πίσω μέρος του μυαλού σου πάντα πρέπει να υπάρχει η εκδοχή να σου πεταχτεί ζώο.


Καλά, μια χαρά ζώα πετιούνται και εντός αστικού κύκλου :D

Άνεμε σε ποιο σημείο του βίντεο είναι ;

+1300

@3:10.... το λέει

PortisHead
23/07/2013, 12:35
Χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος....
Ακριβως στην ιδια διαδρομη (Ασσο --> Αργοστολι) , πισσα σκοταδι ,το 2005 μου ετυχε ακριβως το ιδιο σκηνικο.
Μονο που σε μενα το κατσικακι δεν ηταν στο δρομο και απλα τον περασε....πεταχτηκε 20-30 μετρα μπροστα μου:eek::eek::eek:
Και πισω μου ,3 μηχανακια ,κολλημενα στη ρόδα.
Σταματησα και καπνισα 2-3 τσιγαρα απανωτα.
:look:

Aνεμος
23/07/2013, 23:36
:uplate:

γιαυτό πάντα εξοπλισμός παιδιά.
το πάσχα εκδίκηση !! :lol:

:lol:


Σε αγροτική περιοχή, σε ορεινά, όλα αυτά είναι αναμενόμενα. Οδηγείς και στο πίσω μέρος του μυαλού σου πάντα πρέπει να υπάρχει η εκδοχή να σου πεταχτεί ζώο.

εχεις δίκιο



Χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος....
Ακριβως στην ιδια διαδρομη (Ασσο --> Αργοστολι) , πισσα σκοταδι ,το 2005 μου ετυχε ακριβως το ιδιο σκηνικο.
Μονο που σε μενα το κατσικακι δεν ηταν στο δρομο και απλα τον περασε....πεταχτηκε 20-30 μετρα μπροστα μου:eek::eek::eek:
Και πισω μου ,3 μηχανακια ,κολλημενα στη ρόδα.
Σταματησα και καπνισα 2-3 τσιγαρα απανωτα.
:look:

Αυτή η διαδρομή νύχτα είναι επικίνδυνη. Το έχω διαπιστώσει πολλάκις.... Γνωστός μου απο το νησί πήρε κατσίκα δικάβαλη ...σε R1... το ζώο πήδηξε απο χωράφι το οποίο είναι ψηλότερα απο τον δρόμο και προσγειώθηκε πάνω του...

AristidisZ
23/07/2013, 23:38
κι όχι τίποτα άλλο, κάτι γίδια και κάτι κατσίκες βαράτε, δε χτυπάτε κάνα αρνάκι να αξίζει και τον κόπο :bawl:

taisteal
23/07/2013, 23:40
Μια φορα σε ενα χωριο του πυργου ηλειας χτυπησα εναν κοκκορα,τον σκοτωσα και μετα τον φτιαξαμε κρασατο με χυλοπιτες.....

AristidisZ
23/07/2013, 23:41
Μια φορα σε ενα χωριο του πυργου ηλειας χτυπησα εναν κοκκορα,τον σκοτωσα και μετα τον φτιαξαμε κρασατο με χυλοπιτες.....

you are my man :D

εγώ μια φορά στο χωριό χτύπησα λαγό με το αμάξι, μισή ώρα τον ψάχναμε τον κερατά αλλά πουθενά γαμώτο :mad:

Aνεμος
23/07/2013, 23:52
κι όχι τίποτα άλλο, κάτι γίδια και κάτι κατσίκες βαράτε, δε χτυπάτε κάνα αρνάκι να αξίζει και τον κόπο :bawl:

:lol: Παίζει τοπική συνταγή για γίδα βραστή , για αυτό...:bawl:

Aνεμος
23/07/2013, 23:55
Εγώ έβγαλα λαγό με ένα σκούτερ,πάλι στο νησί. Μαγειρεύτηκε με σάλτσα λαγού και ήταν εξαιρετικός :bawl:

AristidisZ
23/07/2013, 23:57
το γίδι σου ξέφυγε όμως :lol:

Aνεμος
24/07/2013, 00:03
το γίδι σου ξέφυγε όμως :lol:

Ναι

κουνήθηκα την τελευταία στιγμη:bawl:

DimChios
24/07/2013, 10:55
Tους λαγους που "χτυπησατε" εστω αθελά σας με το αμαξι, ξερετε αν σας πιανανε τις συνεπειες ε? ;)
Ατιμο πράμα!

Παρ όλα αυτά, 2 φορες "εφαγα" ετσι λαγο! και οι δυο καλοκαίρι... βράδυ...
τη μια ήμουν με το Vanette, άδειο, πισωκίνητο, παναλαφρο... βιαζομουν να επιστρεψω απο το χωριο σπιτι...τσιτα το βαν οσο πήγαινε... σε στροφη σχεδον τυφλη αλλα λογω νυχτας και καλης γνωσης του δρομου την πηρα σβελτα, ακουω "γκντουπ"... "θα φάμε απόψε" σκέφτηκα, και οντως... κατεβαινω και ειχε βρει στο διαφορικο η κεφάλα του. Μια με το ποδι στο λαιμο και ηρθε στα ισια του... ετσι κι αλλιως δε θα επιβιωνε.

Δευτερη φορα, οτι ειχα πρωτοπαρει το PEUGEOT... ήδη ειχε χαμηλωθεί το αμαξι...φευγωντας παλι απ το χωριο μετα απο μια ευθεια εχει ενα μεγαλουτσικο και παρατεταμενο σαμαρακι... εκει, αμα το περασεις με πολλα το αμαξι σχεδον συμπεριφερεται-αναπηδα σαν WRC...ετσι κι εγω προσγειώθηκα πανω του! Μες τη μεση καθοταν ο κερατας! Φταιω? δε φταίω! Σλουρπ!

Κυνηγι δεν παω, δε το συμπαθω και γενικα αν και τα τρωω με πολυ ευχαριστηση, δεν μ αρεσει η καταντια που επικραττει με τη θήρα!

Α! Αλλη μια φορα αλλα τοτε τον αφήσαμε... ημουν 7-8 χρονων, πηγαίναμε στο χωριο...νύχτα πισσα σκοτάδι μιας και δεν υπήρχαν φωτα στους δρομους εκει πανω, προβόλια αναμένα και τον πετυχαίνουμε φατσα καρτα μπροστά μας! Οταν τον τυφλώσεις το λαγο με τα φωτα κοκκαλώνει και μενει εκει! Αποτέλεσμα, πηγε ο φάδερ απ το πλαί και στην κυριολεξία τον επιασε απ τ αυτια! :lol:


Στο θεμα μας... γνωστός, επιστρέφει απο πανηγυρι τύφλα στο μεθύσι απο ενα χωριό με ενα ΜΖ251...σε στροφή πανω, γαιδαράκος συμπαθής εχει αράξει φαρδυς πλατυς μεσ τη μεση του δρομου! Ε... στα χωράφια ο γαιδαρος, πανω σε ενα φραχτη το ΜΖ, στου χαντάκ' ο "ψηλός"

AristidisZ
24/07/2013, 10:59
Α! Αλλη μια φορα αλλα τοτε τον αφήσαμε... ημουν 7-8 χρονων, πηγαίναμε στο χωριο...νύχτα πισσα σκοτάδι μιας και δεν υπήρχαν φωτα στους δρομους εκει πανω, προβόλια αναμένα και τον πετυχαίνουμε φατσα καρτα μπροστά μας! Οταν τον τυφλώσεις το λαγο με τα φωτα κοκκαλώνει και μενει εκει! Αποτέλεσμα, πηγε ο φάδερ απ το πλαί και στην κυριολεξία τον επιασε απ τ αυτια! :lol:



Κάπως έτσι συνέβη και σε μένα...
τώρα δασοφύλακας 12 το βράδυ ανάμεσα Στρώμη - Καλοσκοπή, περισσότερες πιθανότητες είχα να βρω γλάρο εκεί πάνω πάρα ranger :P
(άσε που και να με πιάναν έχω τρελλό μέσο :D )

paramedic
24/07/2013, 11:13
Το βλέπω να εξελίσσεται σε θρεντ για Roadkill Cuisine :lol: :lol:
http://www.wikihow.com/Eat-Roadkill

Cpt. Haddock
24/07/2013, 12:51
Tο "near miss" που ακριβως ειναι; :smokin:

AristidisZ
24/07/2013, 12:52
Tο "near miss" που ακριβως ειναι; :smokin:

near miss της βραστής γίδας ρε καπετάνιο... :p

ποπαϋ
24/07/2013, 13:10
Εχεις βρεί το ωραίο επαρχιακό στροφιλίκι με την γαμάτη θέα. Απογευματάκι, ελάχιστη κίνηση.

Ξεκινάς λοιπόν την βόλτα σου προς την γαμάτη παραλία.Πάς ψιλοσβέλτα, κολλάς καμιά σουζίτσα να γουστάρεις, βρίσκεις και μια ευθεια καλή και το καρυδώνεις, όταν ξαφνικα....

http://www.youtube.com/watch?v=foM4swzTPEk



@03:10

:eyepop:

ΕΟ Ηρακλείου - Ρεθύμνου μετέ το Φόδελε υπάρχουν μόνιμα κατσίκες που μπαίνουν μέσα στο δρόμο όποτε καυλώσουν.
εκεί βέβαια τα χλμ είναι περισσότερα απο αυτά που είχε το κτμ στο βίντεο...

DimChios
24/07/2013, 13:15
Tο "near miss" που ακριβως ειναι; :smokin:

δε ξερω να σου απαντησω εγω ρε κολλητε!

Εγω ξερω μονο το close up, το close call και το call girl!

:smokin:


:lol:

Aνεμος
24/07/2013, 13:24
Στο θεμα μας... γνωστός, επιστρέφει απο πανηγυρι τύφλα στο μεθύσι απο ενα χωριό με ενα ΜΖ251...σε στροφή πανω, γαιδαράκος συμπαθής εχει αράξει φαρδυς πλατυς μεσ τη μεση του δρομου! Ε... στα χωράφια ο γαιδαρος, πανω σε ενα φραχτη το ΜΖ, στου χαντάκ' ο "ψηλός"

Αυτό πρέπει να πόνεσε...


Το βλέπω να εξελίσσεται σε θρεντ για Roadkill Cuisine :lol: :lol:
http://www.wikihow.com/Eat-Roadkill

:tooth:


Tο "near miss" που ακριβως ειναι; :smokin:


near miss της βραστής γίδας ρε καπετάνιο... :p

Το αυτό που λεέι ο Αριστείδης
:lol:
Θα αλλάξω τίτλο σε fail to catch dinner , να είμαστε ΟΚ ...

Pan (dvs)
24/07/2013, 14:26
κι όχι τίποτα άλλο, κάτι γίδια και κάτι κατσίκες βαράτε, δε χτυπάτε κάνα αρνάκι να αξίζει και τον κόπο :bawl:

Δεν πρεπει να εχεις φαει κατσικακι στη γαστρα.Μην το υποτιμας:)

Ωραιο το video:a013:

AristidisZ
24/07/2013, 14:28
Δεν πρεπει να εχεις φαει κατσικακι στη γαστρα.Μην το υποτιμας:)

Ωραιο το video:a013:

μίλησα για κατσίκα όχι κατσικάκι
(φυσικά και τιμάω όλα τα αμνοερίφια, τα θεωρώ μακράν ότι καλύτερο σε κρεατοφαγία ;) )

Pan (dvs)
24/07/2013, 14:32
μίλησα για κατσίκα όχι κατσικάκι
(φυσικά και τιμάω όλα τα αμνοερίφια, τα θεωρώ μακράν ότι καλύτερο σε κρεατοφαγία ;) )

Φιλε και γαιδαρο να βαλεις στη γαστρα,λουκουμι γινεται.

Aνεμος
24/07/2013, 14:37
http://xiromeritissa.wordpress.com/2012/01/14/%CE%B3%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE/


για γάιδαρο δεν έχω κάτι:bawl:

theofilos888
24/07/2013, 14:45
Ευτυχώς που δεν είμαστε του φαγητού!!! ΄Ερε τι έχει να γίνει στην πανελλήνια! Άνεμε μάζευε κατσίκια από τώρα..... χαχαχαχα

Pan (dvs)
24/07/2013, 14:47
http://xiromeritissa.wordpress.com/2012/01/14/%CE%B3%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE/


για γάιδαρο δεν έχω κάτι:bawl:

Για ψαξε εκει που πας κατι θα βρεις.Αν οχι στη βουλη σιγουρα.

Cpt. Haddock
24/07/2013, 16:24
near miss της βραστής γίδας ρε καπετάνιο... :p

Αυτό ειναι το miss.

Για το "near" εχω τις αντιρρησεις μου μια και η αίξ περναει καμια 20αρια μετρα μπροστα απο το μηχανακι.

:smokin:

Allst@rf
24/07/2013, 16:56
+400 στον καπτεν

Θέλει πολύ για near miss

AristidisZ
24/07/2013, 16:59
Αυτό ειναι το miss.

Για το "near" εχω τις αντιρρησεις μου μια και η αίξ περναει καμια 20αρια μετρα μπροστα απο το μηχανακι.

:smokin:

near, far, middle, το θέμα είναι ότι το δείπνο (δυστυχώς) ανεβλήθη και ότι ο Άνεμος (ευτυχώς) είναι μια χαρά

τι άβαταρ ζόρικο είναι δαύτο καπτεν ;

Cpt. Haddock
24/07/2013, 17:08
τι άβαταρ ζόρικο είναι δαύτο καπτεν ;

Δε σε καταλαβαινω... :a39:

devil's animal
24/07/2013, 19:09
Tο "near miss" που ακριβως ειναι; :smokin:

+649...

near miss ηταν σ'αυτο το βιντεο (http://www.youtube.com/watch?v=av_ot0KOrkc) στο 6:04 που περασε στο μισο μετρο το περιστερι...

λες και μ'εχουν βαλει σημαδι το τελευταιο καιρο ρπμ...εχουν πεσει ηδη 2 πανω μου ή εγω πανω τους...:eek::cry:

sapila racing
24/07/2013, 19:21
Tο "near miss" που ακριβως ειναι; :smokin:

+1074
Σιγα το near.

vaska
24/07/2013, 19:23
+649...

near miss ηταν σ'αυτο το βιντεο (http://www.youtube.com/watch?v=av_ot0KOrkc) στο 6:04 που περασε στο μισο μετρο το περιστερι...

λες και μ'εχουν βαλει σημαδι το τελευταιο καιρο ρπμ...εχουν πεσει ηδη 2 πανω μου ή εγω πανω τους...:eek::cry:


Γαμήθηκες λέμε, όλες οι αλλαγές πρώτες δευτέρες είναι και σούζες χαχαχαχαχα.

Η κ@ύλα του μονοκύλυνδρου

devil's animal
24/07/2013, 19:26
Γαμήθηκες λέμε, όλες οι αλλαγές πρώτες δευτέρες είναι και σούζες χαχαχαχαχα.

Η κ@ύλα του μονοκύλυνδρου

δεν μπορω μανα μου να βαλω 3η με το γ@μηδι που το'χω κανει τοσο μακρυ...:lol:

Bradipous
24/07/2013, 19:36
Μια φορα με το αμαξι πατησα περιστερι,
Μια αλλη με μοτο με καμια 60 χαω καποιο ειδος πτηνου παλι που δεν προλαβα να διακρινω καλα (μικρο παντως) καρφωθηκε στο στηθος...

Αν συνεχισω ετσι ειναι θεμα χρονου να πετυχω και γλαρο... :a39:

DimChios
24/07/2013, 19:38
+649...

near miss ηταν σ'αυτο το βιντεο (http://www.youtube.com/watch?v=av_ot0KOrkc) στο 6:04 που περασε στο μισο μετρο το περιστερι...

λες και μ'εχουν βαλει σημαδι το τελευταιο καιρο ρπμ...εχουν πεσει ηδη 2 πανω μου ή εγω πανω τους...:eek::cry:

στο 0:44 περασαμε με...? ε? ΝΤΑ θα σε κανω!

DimChios
24/07/2013, 19:39
Αν συνεχισω ετσι ειναι θεμα χρονου να πετυχω και γλαρο... :a39:


κατω τα ξερα σου ανηκει αλλου!

:lol:

vaska
24/07/2013, 19:59
δεν μπορω μανα μου να βαλω 3η με το γ@μηδι που το'χω κανει τοσο μακρυ...:lol:

φερτο στην ετήσια όλο και κάποιο ισαδι
θα πετύχουμε

Allst@rf
24/07/2013, 20:10
@devil's

1.σφραγίσματα σου έχουν μείνει καθόλου στα δόντια;

2.στους μπατσους δίπλα ήσουν λίγο Παναγία ή μου φαίνεται;

3.το μόνο επικίνδυνο που είδα εγώ στο βίντεο σου ήταν τα closed calls με τα κουτιά στις διηθυσεις...


:p

Μλκ,δε την παλευετε σταλα στη πρωτευουσα οι μοτοσυκλετιστες... σαν θηρία στο κλουβί σας νιώθω... :(

vaska
24/07/2013, 20:19
αυτό με τους τσεους το παρατήρησα κι εγώ

devil's animal
24/07/2013, 20:28
@devil's

2.στους μπατσους δίπλα ήσουν λίγο Παναγία ή μου φαίνεται;



αυτό με τους τσεους το παρατήρησα κι εγώ

μαγκες στους τσεους εχω πληρωσει αυτα τα χρονια που οδηγαω πιο πολλα απ'οσα θα πληρωσετε και οι 2 μαζι σε 3 ζωες...
προτιμω να τα δινω σε βενζινες, πλεον...
εχουμε και κριση οχι τιποτα αλλο δλδ...(αλλιως θα το ενισχυα το κρατος μας...:p)


οποτε ναι..Παναγια..κοτα...φλουφλης...οπως θετε πειτε το....:blush:
και ολα αυτα εντος των τοιχων της Αθηνας γιατι εκτος ειναι μια αλλη ιστορια...:smokin:

AristidisZ
24/07/2013, 20:30
κατω τα ξερα σου ανηκει αλλου!

:lol:

Απο γλαρο θα την βρεις το νου σου

DimChios
24/07/2013, 20:32
Απο γλαρο θα την βρεις το νου σου

αχ καλε!

:cry:

Allst@rf
24/07/2013, 20:38
απ'οσα θα πληρωσετε και οι 2 μαζι σε 3 ζωες
[/SIZE][/COLOR]


Για μένα μην ορκιζεσαι τόσο γιατί έχω και το ταξί...

:p

devil's animal
24/07/2013, 20:57
Για μένα μην ορκιζεσαι τόσο γιατί έχω και το ταξί...

:p

τι πληρωνεις ρε επαγγελματια με το ταξι στην επαρχια*?? βραδυπορια 80€ μπας και ψαρεψεις κανεναν πελατη στο ορθιο...
:bawl::bawl:


*που ξερεις ολους τους τσεους με τα μικρα τους....

teo_g7
24/07/2013, 21:13
Το near miss το είπε η γίδα στο υπόλοιπο κοπαδι

Allst@rf
24/07/2013, 22:00
*που ξερεις ολους τους τσεους με τα μικρα τους....

δεν είμαστε όλοι οι ταριφες, δεξιοι και χρυσαυγιτες φίλε...

:p