PDA

View Full Version : Ζούγκα παίδες, ζούγκλα έχουμε γίνει...



McGyver
06/10/2005, 20:26
Φανταστείτε το εξής σκηνικό...

Πας στην τράπεζα να βγάλεις κάποια χρήματα για να βοηθήσεις κάποιον φίλο σου που είναι στο νοσοκομείο...

Βγαίνεις ωραία και καλά από το κατάστημα και βάζεις το τσαντάκι σου στο πορτ μπαγκάζ (sedan) γιατί "κυκλοφορούν αυτοί που σπάνε τα τζάμια και βουτάνε τσάντες"...

Σταματάς στο φούρνο να πάρεις μια φρατζόλα ψωμί για το μεσημεριανό τραπέζι, κατεβαίνεις, κλειδώνεις, κλπ...

Μέχρι να βγεις, κάποιος έχει σπάσει το τζάμι του οδηγού, έχει ανοίξει το πορτ μπαγκάζ (από μέσα, απ' έξω δεν ανοίγει χωρίς κλειδί) και σου έχει πάρει το τσαντάκι...

Δεν γίνεται είπατε;

Σήμερα, 12:30 στον πατέρα μου...

FestoNero
07/10/2005, 01:42
ΟΟΟΟΟΚΚΚΚ!!! :eyepop:
Τον ειχανε παρει απο πισω απ' τη τραπεζα ε;
Σε ποια περιοχη εγινε αυτο;
Ζουγκλα δ λες τιποτα..
Υποθετω ηταν πολλα το λεφτα ε;
Κριμα..

Nikoskazer2000
07/10/2005, 03:28
Είναι μόνο λεφτά πολυμήχανε...

Θα μπορούσαν να είχαν κάνει κακό στον πατέρα σου αν τους είχε αντιληφθεί την ώρα που σπάγαν το τζάμι.

Τώρα θα μου πείς πως τα λεφτά βγαίνουν με πολύ κόπο αλλα...:sad:

McGyver
07/10/2005, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Σε ποια περιοχη εγινε αυτο;


Μαρκόπουλο, σε κεντρικό σημείο...

McGyver
07/10/2005, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Θα μπορούσαν να είχαν κάνει κακό στον πατέρα σου αν τους είχε αντιληφθεί την ώρα που σπάγαν το τζάμι.

Τυχερός μέσα στην ατυχία του...

Cpt. Haddock
07/10/2005, 09:32
:mad: :mad: :mad: :mad:

Τι να πω ρε Mc...

Ευτυχώς δεν είχε άλλα, να ορμήσουν στον πατέρα σου κλπ. Υπομονή και προσοχή παίδες, αν είναι να σου την κάνουν δεν κωλόνουν πουθενά...

Πάνω απ΄ όλα υγεία και να μή στεναχωριέστε, το επιπλέον γαμώτο είναι και ό λόγος που είχε τα λεφτά μαζί του (νοσοκομείο)...

:confused:

x-rider
07/10/2005, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Φανταστείτε το εξής σκηνικό...

Πας στην τράπεζα να βγάλεις κάποια χρήματα για να βοηθήσεις κάποιον φίλο σου που είναι στο νοσοκομείο...

Βγαίνεις ωραία και καλά από το κατάστημα και βάζεις το τσαντάκι σου στο πορτ μπαγκάζ (sedan) γιατί "κυκλοφορούν αυτοί που σπάνε τα τζάμια και βουτάνε τσάντες"...

Σταματάς στο φούρνο να πάρεις μια φρατζόλα ψωμί για το μεσημεριανό τραπέζι, κατεβαίνεις, κλειδώνεις, κλπ...

Μέχρι να βγεις, κάποιος έχει σπάσει το τζάμι του οδηγού, έχει ανοίξει το πορτ μπαγκάζ (από μέσα, απ' έξω δεν ανοίγει χωρίς κλειδί) και σου έχει πάρει το τσαντάκι...

Δεν γίνεται είπατε;

Σήμερα, 12:30 στον πατέρα μου...




ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ,

ειχε συμβει στον θειο μου το ιδιο ακριβως(δανεικα λεφτα για την

μητερα του αρρωστη στο νοσοκομειο)

πρεπει να παρακολουθουν απο την τραπεζα ολες τις κινησεις

makis206
07/10/2005, 09:51
Υπομονή φίλε Mc, εύχομαι να γίνει κάτι και να σβήσει αυτή η στεναχώρια γρήγορα.

McGyver
07/10/2005, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Υπομονή φίλε Mc, εύχομαι να γίνει κάτι και να σβήσει αυτή η στεναχώρια γρήγορα.

Ευχαριστώ ρε σύντεκνε...

:beer:

afrotwin
07/10/2005, 10:15
TO 8EMA INE OTI I KINONIA EXI SIKOSI TA XERIA PSILA
se ligo kero me tin ftoxia pou maas derdi mexri ke fonous 8a doume
kalo pantos ine na min prokaloume me ta xrimata ke na imaste prosektiki

maintenance
07/10/2005, 10:32
Πριν κάποια χρόνια λέγαμε...."πω - πω!!!! Σικάγο θα γίνουμε...."


Τωρα ήρθε και η ΑΠΟΛΥΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ.

Σε λίγο θα μας την πέφτουν στα φανάρια, θα μας απειλουν, και.....................................αντε γειά.............μηχανούλα μου.

δυστυχώς έχουν γίνει τέτοια......

:mad: :mad: :mad:

gcrook
07/10/2005, 10:46
Αστα ρε Θωμα.
Η ιδια φαση ακριβως με τον πατερα μου, ιδιες συνθηκες μιλαμε, πριν απο 3 χρονια, στο ΧΩΡΙΟ.:eek:

Σκεψου δηλαδη τι γινεται στην Αθηνα.
Παλι καλα δεν λες που δεν τους πετυχε να τους ζητησει τα ρεστα, να του αναψουν καμια καλη:(

ktm640lc4
07/10/2005, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Πριν κάποια χρόνια λέγαμε...."πω - πω!!!! Σικάγο θα γίνουμε...."


Τωρα ήρθε και η ΑΠΟΛΥΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ.

Σε λίγο θα μας την πέφτουν στα φανάρια, θα μας απειλουν, και.....................................αντε γειά.............μηχανούλα μου.

δυστυχώς έχουν γίνει τέτοια......

:mad: :mad: :mad:


πω τι εγραψες τωρα. Το εχω σκεφτει και εγω αυτο.

μιλαμε η απολυτη φρικη.

γιαυτο δεν σταματαω ποτε στα φαναρια οταν ειμαι μονος αργα την νυχτα 2 με 3 και μετα, σε περιεργα σημεια.

σταματαω ισα που τσουλαει πρωτουλα μεσα για μπαμ, κοιταω αν ερχετε κανεις και αααααααααντε γεια. εννοειται μονο σε δρομακια. οχι σε μεγαλα σταυροδρομια. μην παρεξηγηθω κιολα.

maintenance
07/10/2005, 16:41
To 1990, κάποιος φίλος, αγόρασε καινούργιο ενα GLX 90.

Την ίδια μέρα, αφου το παρέλαβε, με την κοπέλλα του παρέα, σταματάει σε ένα φαρμακείο, και αφήνει την κοπέλλα του πάνω στο πάπι, και να δουλεύει στο ρελαντί.


Βγαίνει έξω ο δυστυχος, και βλέπει την δικιά του ξάπλα στον δρόμο, μισολυπόθυμη.........


Τι εγινε;

τους παρακολουθούσαν.......και μολις μπόρεσαν......της ρίξαν τρεις - τεσσερις αναποδες, και άντε γειά παπί.......


ΑΥΤΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!

evvou
07/10/2005, 17:56
:( κριμα ρε παιδακι :(

θα συμφωνησω με τους απο πανω...ο πατερας σου να ειναι καλα...ειναι πολυ πιο σημαντικο το οτι δε του τη πεσανε να του κανουν κακο!!!

γμτ γι'αυτο πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι οταν βγαινουμε απο τραπεζα! σε λιγο με το που θα βγαινουμε απο τραπεζα με λεφτα θα μας σφαζουν επιτοπου για να τα παρουνε...ελεος πια!!

nimbus
08/10/2005, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Πριν κάποια χρόνια λέγαμε...."πω - πω!!!! Σικάγο θα γίνουμε...."


Τωρα ήρθε και η ΑΠΟΛΥΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ.

Σε λίγο θα μας την πέφτουν στα φανάρια, θα μας απειλουν, και.....................................αντε γειά.............μηχανούλα μου.

δυστυχώς έχουν γίνει τέτοια......

:mad: :mad: :mad:


τι είπες πάλι:wave2:
με το dna, έκανα πολλές βόλτες το βράδυ αργά και μόνη μου.
Τώρα πλέον προσπαθώ να αποφεύγω τις βραδινές εξορμήσεις, γιατί παραμονεύει ο κίνδυνος αυτός, ειδικά για μια κοπέλα...
Σικάγο θα γίνουμε είπες?
Έχουμε γίνει ήδη:winka: απλά δεν το ξέρουμε...:uplate:

rsp
08/10/2005, 01:49
Τα τελευταια χρονια το εχουνε ξεφτιλισει στις ληστειες και τραμπουκισμους αλλα ρε γαμωτο αν και την εχω παθει εγω δεν λεω να μαθω, οταν μου τη πεσανε να μου παρουν πορτοφολι και παπουτσια πριν μερικα χρονια, παλεψα και δεν τα πηραν, και ναι ηταν μαλακια γιατι ειχαν ενα σουγια μαζι και ευτηχως με εκοψαν μονο στο χερι και τωρα πια ειδικα οταν ειμαι με τη γυναικα μαζι, καλυτερα μαλακας παρα αλλα χειροτερα, αλλα θολωνει το ματι μου, τρελαινομαι οταν γινοντε τετοια..Μακρυα μας και παλι μακρυα μας τετοιες καταστασεις...Οι μαγκες φενοντε στη ψυχραιμια πια......

Alx 84
09/10/2005, 22:03
δεν είναι να αφήνεις τίποτα στο αυτοκίνητο και οπουδήποτε. Παντα μαζί. μια φορά άφησα το τσαντάκι μου για 2 λεπτά κ έκανε φτερά. Το μόνο καλό είναι ότι δεν είχα μέσα ούτε cent οπότε πήρανε τα τρία μου. Βέβαια τράβιξα λούκι για επανέκδοση διπλώματος, καρτών, ταυτότητας κλπ.