PDA

View Full Version : Πάλι έφαγα τούμπα!!οι συνέπειες μετά και σκέψεις.



Vice
24/07/2013, 11:49
Καλησπέρα παιδιά.

Χθες εφαγα ενα "σαλάμι" που ηταν ολο δικό μου. Κάτι τρέχει τον Ιούλιο με τις τουμπες διότι παλι περισυ τον Ιουλιο τετοιες μερες ξαναεπεσα. η ζέστη; τυχαίο; δεν ξερω.

Κινούμαι με κανα 50χλμ σε κεντρικό δρόμο με ενα προπορευόμενο οχημα.Σημειωση: 1η μέρα που δεν φορουσα μπουφαν και γάντια διότι έσκαγα απο την ζέστη, κράνος φορουσα φυσικά. Σε καποια στιγμή πανω στην στροφή βλεπει κάτι μπροστά ο οδηγός και το κοκαλώνει αποτομα. Εγώ τον βλέπω και επειδή εχω παντα αποσταση κανω την κινηση να πιέσω χαλαρα το φρένο με τα δυο δαχτυλα ενω ειμαι σε μερικη κλιση ωστε να ισιώσω και να το φρεναρω κανονικά

Με το που το ακουμπάω διπλώνει το τιμόνι και με αδειάζει η μηχανή απο τα αριστερά, πεφτω πανω στον ωμο αλα Jorge Lorenzo στο Assen και μου ηρθε και αγκαλίτσα η μηχανή στο ποδι να με πλακώσει. Σταματάνε κανα 5 ατομα να με ρωτάνε αν ειμαι καλα, αν εχω σπασει τπτ και ενω τους ακουω δεν μπορω να απαντησω απο το σοκ (το εχετε δει σε ταινιες σιγουρα και οχι μονο). Αφου εκανα ενα τσεκαρισμα οτι δεν ποναω πουθενα φριχτά, σηκωσα την μηχανή, τσεκαρα οτι δεν εχει καμια χοντρή και τοτε χαλαρωσα και αρχισα να επικοινωνώ με τον κόσμο. περα απο αιματα δεξια αριστερα και πανω στην μηχανή δεν ειδα τπτ ανυσηχητικό. Εβαλα μπροστά, καβάλησα και πηγα στο σπίτι και απο εκει με πηγαν νοσοκομείο προληπτικά.

Ο λογαριασμός:

Ηπια κάκωση στα αριστερό πλευρο
Ηπια κακωση στον αριστερό ωμο.
πληγη στο αριστερο ποδι
πληγες και στα 2 γονατα
εγκαυματα στο δεξι μπράτσο
εγκαύματα στο δεξί χερι
εγκαύματα στο αριστερό μερος του στήθους
στραμπουληγμένος δεξιος αντιχειρας


η μηχανή:

διελυμένο αριστερό μανιτάρι
γρατσουνίτσες στο ντεπόζιτο αριστερά.

Φτηνα την γλυτώσαμε και οι 2 και τώρα που καθομαι με τις γαζες και τις παγοκυψέλες και τα αντιβιωτικά αγκαλιά σκέφτομαι τι μαθηματα πηρα:

1. Καταρχάς φταιω εγώ και μονο εγώ.

2.Δευτερον επιβεβαιωσα την στατιστική που λεει οτι η πλειονοτητα των ατυχημάτων γινεται μεσα στην πολη, κοντά στο σπιτι σου και με λιγα χλμ.

3.Τον εξοπλισμό τον φοράμε ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ. τέλος. Δεν εχει φτηνές δικαιολογιες σαν τις δικες μου, ειχε ζέστη, με ενοχλει, μου χαλάει το μαλλι κτλ.

4.Η πτωση καραδοκει εκει που δεν την περιμενεις. Μπορει να πας πιστα τσιτα τα γκαζια και να βγεις αλωβητος και μπορει να πας για τσιγάρα "εδω διπλα" και να τσιμπήσεις το σαλαμάκι σαν το δικό μου.

5.Κανεις δεν σκεφτεται το "μετα την πτώση". Δυσκολευομαι να φαω, να ντυθω, να δουλέψω να βγάλω λεφτά...γενικώς δεν μπορω να ξυσω ούτε την πλατη μου βρε αδερφέ!

6.Ταλαιπωσώ την κοπέλα μου που την εχω κανει νοσηλεύτρια για να συμμαζευει τις δικές μου μαλακιες και τους δικους μου που με κοιτάν και στενοχωριούνται.

και τέλος που την βαζετε την καζουρα απο τους φιλους; εεε τον λακαμά πάλι επεσες κτλ; :)

ηθελα να μοιραστώ αυτές τις σκέψεις μου μαζι σας διοτι ημουν ΚΑΙ εγώ από αυτους που διαβαζαν για τουμπες άλλων και ελεγα "ε τι σε εμένα θα τύχει;" ξερω δεν επαθα και τίποτα σοβαρό αλλά δεν χρειάζεται να "σκοτωθεις" για να καθησεις να σκεφτείς και να εφαρμόσεις 5 απλά πράγματάκια.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΟΥ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΑΝΤΑ!!!!

taisteal
24/07/2013, 11:54
περαστικα φιλος και φθηνα την εβγαλες....εγω με μια απλη πτωση τον ιουνιο φορωντας τα παντα,εφαγα 2 μηνες ξαπλα...και με 30 χλμ την ωρα πηγαινα.


περαστικα και παλι

golis
24/07/2013, 11:56
Περαστικά μαν και καλά τα λες.Υπομονή.

Allst@rf
24/07/2013, 11:58
Την έχω ψωνισει και γω με τον ίδιο τρόπο και μάλιστα σε εκδρομή του φόρουμ...

Γελουσαν μέχρι και τα έλατα...

Απο τότε εκοψα τις κακές συνήθειες (βλ.ασφαλτο ) και το εριξα στο enduro... τουλάχιστον τώρα σαβουριαζομαι αλλά γελαω
και εγώ όχι μόνο οι άλλοι...

mikRRopixel
24/07/2013, 12:02
Περαστικά σου φίλε μου! Αφού δεν είχες μεγαλύτερους τραυματισμούς, πάλι καλά! Εγώ το έχω αποφασίσει και αποδεχτεί, δεν πάει να έχει 40 βαθμούς, τουλάχιστον φοράω πάντα κράνος - μπουφαν (καλοκαιρινό διάτρητο) - γάντια. Το έφαγα και εγώ πέρυσι τέτοια εποχή το "σαλάμι" (lol) όπως εσύ και ο εξοπλισμός μου με έσωσε.

+600 για το "επιβεβαιωσα την στατιστική που λεει οτι η πλειονοτητα των ατυχημάτων γινεται μεσα στην πολη, κοντά στο σπιτι σου και με λιγα χλμ".

Καλή ανάρρωση! :wave2:

sniper
24/07/2013, 12:03
Την έχω ψωνισει και γω με τον ίδιο τρόπο και μάλιστα σε εκδρομή του φόρουμ...

Γελουσαν μέχρι και τα έλατα...

Απο τότε εκοψα τις κακές συνήθειες (βλ.ασφαλτο ) και το εριξα στο enduro... τουλάχιστον τώρα σαβουριαζομαι αλλά γελαω
και εγώ όχι μόνο οι άλλοι...

1. Περαστικά στον ViceZ (http://www.moto.gr/forums/member.php?u=43089)
2. Θα μπορούσες να μάθεις να οδηγείς εσύ ο εντουράς :bawl:

Black Diamond
24/07/2013, 12:09
περαστικά και σιδερένιος. καλό το post αλλά σε λάθος φυλή. ας βάλουν όλοι κρανός πρώτα (όχι χύτρα απο καρφούρ) και συζητάμε για τον εξοπλισμό μετά...
είσαι καλά και αυτό έχει σημασία. οι μικρές τούμπες είναι δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα.

sapila racing
24/07/2013, 12:10
Περαστικά, καλά το σκέφτεσαι πάντως.
:wave2:

Allst@rf
24/07/2013, 12:14
2. Θα μπορούσες να μάθεις να οδηγείς εσύ ο εντουράς :bawl:


δεν σε πιανω...

εσυ δλδ ξερεις να οδηγας?

KotsosDR
24/07/2013, 12:15
Περαστικα ! Οπως τα λες ειναι .

SONone
24/07/2013, 12:19
περαστικά ρε παλικαρε. όπως σωστα είπες παντα εξοπλισμός. και εκμεταλλεύσου την ξεκουραση :p ακομα κιαν ήρθε με άσχημο τροπο.

spyrakos35
24/07/2013, 12:21
όλα καλά και περαστικά....

επιβεβαιώνονται πολλοι κανόνες

- ο νόμος του μέρφυ
- ο διάολος έχει πουλλά πουδάρια
- αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις

κλπ κλπ κλπ

έχει και το καλό του βέβαια που πρέπει να εκμεταλλευτείς στο έπακρο..... δεν ξέρω αν με εννοείς εεεεε? ;)

περαστικά μωρέ και πάλι :beer:

Aνεμος
24/07/2013, 12:29
Περαστικά ρε μαν...Καλά τα λές περι εξοπλισμού.. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα κάτσει η στραβή

fournas
24/07/2013, 12:38
γρηγορη αναρρωση :beer:

vaska
24/07/2013, 12:42
Περαστικά και από μένα που βρίσκομαι στο κρεβάτι του πόνου και είμαι εδώ κι 1,5 μήνες στην ανάρρωση.

Ο εξοπλισμός σώζει αλλά αν ο άλλος σ' έχει "κλειδώσει" στο σκόπευτρό του ή αν ήρθε η ώρα σου για τούμπα, δεν την γλυτώνεις. Με τον εξοπλισμό περιορίζεις τις συνέπειες.

sniper
24/07/2013, 12:47
δεν σε πιανω...

εσυ δλδ ξερεις να οδηγας?

Όχι, κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι καινούργιο. Η τελευταία τούμπα ήταν πριν 3 χρόνια έξω απο το σπίτι μου σχεδόν.

Έμαθα να μην οδηγώ σε βροχή με "σλικ".

Edit : Επίσης, ο εξοπλισμός, όπως είπαν κι όλοι παραπάνω, περιορίζει τις συνέπειες και δεν είναι πανάκεια.

alexxxcbr
24/07/2013, 12:54
Περαστικα φιλε.:wave2:

J.T.R
24/07/2013, 12:57
Περαστικά και ποτέ ξανά...

Pan (dvs)
24/07/2013, 13:17
Περαστικα και γρηγορα μαλιστα.

Allst@rf
24/07/2013, 13:59
Όχι, κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι καινούργιο. Η τελευταία τούμπα ήταν πριν 3 χρόνια έξω απο το σπίτι μου σχεδόν.

Έμαθα να μην οδηγώ σε βροχή με "σλικ".

Edit : Επίσης, ο εξοπλισμός, όπως είπαν κι όλοι παραπάνω, περιορίζει τις συνέπειες και δεν είναι πανάκεια.

δεν ειχα πεσει παντως στην εκδρομη στη βυτινα που ειχε βρεξει και ας φορουσα "σλικ"...

στη γραβια ειχα πεσει και δεν θυμασαι...

γερνας μου φαινεται?

:p

sniper
24/07/2013, 14:00
δεν ειχα πεσει παντως στην εκδρομη στη βυτινα που ειχε βρεξει και ας φορουσα "σλικ"...

στη γραβια ειχα πεσει και δεν θυμασαι...

γερνας μου φαινεται?

:p

Ναι γερνάω... αλλά δεν το είπα για σένα για τα νερά.... και φυσικά τη θυμάμαι τη Γραβιά :winka:

LogOutGoRide
24/07/2013, 14:02
Περαστικά φιλέ.
Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα γράφεις.
Μακάρι να το έβλεπαν όλοι έτσι.

nicksior
24/07/2013, 14:50
Χαζές τούμπες..
Σήμερα το πρωί. Μπροστά ενα σκούτερ (δεν τα ξεχωρίζω αυτά) με ξεκράνωτο αναβάτη , πίσω εγώ.
Ενας μπάρμπας με παλιό τογιοτα ξεπροβάλλει απο το στενο (όλη η μουτσούνα έξω) .
Κόβει ο σκούτερ , κόβω απο πίσω εγώ , σταματάει ο μπάρμπας , αλλά κάτι μου λέει πως θα εκμεταλευτεί τον δισταγμό του σκούτερ για να μας κόψει (έχει στοπ ε?) .
Φεύγει ο σκούτερ , φεύγει κι ο μπάρμπας ...
Σκάει πάνω στην πόρτα του .. Ευτυχώς σιγά .
-Είσαι καλά? Τον ρωτάω.
-Θα τον @#%&σω τον @#$@τη μου λέει.
-Αρα είσαι καλά! Ρίξε κι ένα για την πάρτη μου και βάλε κανα καθήκι στο κεφάλι σου για την επόμενη στραβή.

Μελίσσια λίγο μετά τις εννιάμιση σήμερα.

harris_x
24/07/2013, 15:15
Περαστικά κι αγύριστα

daz
24/07/2013, 15:33
Ουφφφ!

Περαστικά.. :)

devil's animal
24/07/2013, 17:30
περαστικα και γρηγορη αναρρωση...
:beer:

Argonautis46
24/07/2013, 17:56
Καλησπέρα παιδιά.

Χθες εφαγα ενα "σαλάμι" που ηταν ολο δικό μου. Κάτι τρέχει τον Ιούλιο με τις τουμπες διότι παλι περισυ τον Ιουλιο τετοιες μερες ξαναεπεσα. η ζέστη; τυχαίο; δεν ξερω.



Περαστικά σου πρώτα απ'όλα και δεύτερο να επιβεβαιώσω οτι όντως κατι τρέχει με τον Ιούλη. Μια απο τα ίδια. Έπεσα και πέρυσι και πρόπερσι. :cry:

Άσε καλύτερα με το κουτι για κανα 6αρι μερούλες ακόμα :tooth:

bikgolf3
24/07/2013, 18:27
Περαστικά φιλε και αγυριστα!

Αυτό με τη διασταύρωση μου έχει τύχει κ μένα...
Σου γ@μ@ει την ψυχολογία αυτό το..."οκ με ειδε....ΠΟΥ ΠΆΕΙ Ο Μ@Λ@Κ@Σ ΣΤΡΑΒΌΣ ΕΙΝΑΙ???

fotis3
24/07/2013, 20:56
εεε τον λακαμά πάλι επεσες; :moutza:

περαστικα και αγυριστα φιλαρακι :beer:

MG-KTiNoS
24/07/2013, 21:09
Καλησπέρα παιδιά.



Κινούμαι με κανα 50χλμ σε κεντρικό δρόμο με ενα προπορευόμενο οχημα.Σημειωση: 1η μέρα που δεν φορουσα μπουφαν και γάντια διότι έσκαγα απο την ζέστη, κράνος φορουσα φυσικά. Σε καποια στιγμή πανω στην στροφή βλεπει κάτι μπροστά ο οδηγός και το κοκαλώνει αποτομα. Εγώ τον βλέπω και επειδή εχω παντα αποσταση κανω την κινηση να πιέσω χαλαρα το φρένο με τα δυο δαχτυλα ενω ειμαι σε μερικη κλιση ωστε να ισιώσω και να το φρεναρω κανονικά

Με το που το ακουμπάω διπλώνει το τιμόνι και με αδειάζει η μηχανή απο τα αριστερά, πεφτω πανω στον ωμο αλα Jorge Lorenzo στο Assen και μου ηρθε και αγκαλίτσα η μηχανή στο ποδι να με πλακώσει.

Φιλαράκι να σε πω...

Έχεις ρυθμίσει αναρτήσεις ?

-σκέψου καλά, έχεις πειράξει κάτι?-
:D

Το άλλο δεν το σχολιάζω.... Αλλά τράβα Μέγαρα για ράιντινγκ σκουλ κι άσε τους εξωπλισμούς.
:rolleyes:

MG-KTiNoS
24/07/2013, 21:13
Χαζές τούμπες..
Σήμερα το πρωί. Μπροστά ενα σκούτερ (δεν τα ξεχωρίζω αυτά) με ξεκράνωτο αναβάτη , πίσω εγώ.
Ενας μπάρμπας με παλιό τογιοτα ξεπροβάλλει απο το στενο (όλη η μουτσούνα έξω) .
Κόβει ο σκούτερ , κόβω απο πίσω εγώ , σταματάει ο μπάρμπας , αλλά κάτι μου λέει πως θα εκμεταλευτεί τον δισταγμό του σκούτερ για να μας κόψει (έχει στοπ ε?) .
Φεύγει ο σκούτερ , φεύγει κι ο μπάρμπας ...
Σκάει πάνω στην πόρτα του .. Ευτυχώς σιγά .
-Είσαι καλά? Τον ρωτάω.
-Θα τον @#%&σω τον @#$@τη μου λέει.
-Αρα είσαι καλά! Ρίξε κι ένα για την πάρτη μου και βάλε κανα καθήκι στο κεφάλι σου για την επόμενη στραβή.

Μελίσσια λίγο μετά τις εννιάμιση σήμερα.

Τελικά το πλάκωσε??/
:rolleyes:

TROOPER
25/07/2013, 11:27
περαστικα και ωραιος γιατι το παθημα (ευτυχως λαιτ) εγινε μαθημα. :beer:

nicksior
25/07/2013, 12:45
Τελικά το πλάκωσε??/
:rolleyes:

Λεκτικά.. Τι να πλακώσει 70 φεύγα άνθρωπο..
Ευτυχώς δεν υπήρξε τραυματισμός ή ζημιά.
Απλά το έγραψα γιατί με τις ζέστες και το μυαλό στις διακοπές , (για όσους πάνε) ή στον 3ο διάδοχο του Ενωμένου Βασιλείου (ζεστές πάνες νάχει) , χρειάζεται προσοχή!!

irinia
25/07/2013, 19:10
ΟΣΟΙ ΚΑΒΑΛΑΤΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙ...........



Πρέπει νάχετε ΠΑΝΤΑ στήν άκρη τού μυαλού σας τυπωμένο ότι.....
μπορεί κάποια στιγμή όσο καλοί καί νά είστε,όσο προσεκτικοί κ.λ.π....
πώς θά τήν κουνήσετε τήν άχλαδιά.
Τό θέμα λοιπόν όσοι άγαπάτε τή μηχανή είναι τό πώς θά σηκωθείτε...!!
Τό πως θά καταγραφεί ή έμπειρία σας στόν έγκέφαλο σας,άν θά ύπάρχει
φόβος μέσα σας πού θά σάς όδηγούσε σέ πιθανά λάθη στό μέλλον καί άλλα.
ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΙΩΣΕΙ έστω καί τήν παραμικρή φοβία άς μήν άνεβεί ξανά μέχρι
νά βρεί τόν τρόπο νά συνέλθει.
Τό καλύτερο φάρμακο..??
Άν μπορείτε τήν ίδια στιγμή νά σηκωθείτε καί νά καβαλήσετε έστω καί μέ σπασμένο πόδι...!!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ καί γώ όπως όλοι μέτρησα πολλές φορές τήν άσφαλτο άλλοτε έπειδή δέν ύπολόγισα
τίς οδηγικές συνθήκες,άλλοτε γιατί κάποιος έφταιγε,άλλά .........
ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ.....!!!
Όλες οί άλλες πτώσεις είτε έρχονται άπό ταρζανιές μεγάλες είτε άπό κάποια πολύ άτυχη στιγμή.
Νά βρείς γιά παράδειγμα λάδια ή χαλίκια σέ μιά στροφή έπάνω.
Γιαυτό στήν ΠΟΛΗ.............ΚΟΤΤΕΣ
Οί άσχετοι,οί φτιαγμένοι,οί θολωμένοι,οί μεθυσμένοι,τά τσογλάνια,τά πρεζόνια κ.λ.π...κ.λ.π....
ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΛΑ.....!!!!
Οί άξίες έχουν πάει περίπατο καί μαζί τους ό άλτρουισμός ,ό σεβασμός γιά τή ζωή τού διπλανού,
τό ήθος είναι πλέον ντεμοντέ, ό τσογλανισμός έγινε τρόπος ζωής καί κανείς δέν σκέφτεται
τόν διπλανό του.....
Όδηγούμε πλέον τσογλανίστικα,μέ στύλ φύγε ρέ μή σέ λιώσω.
Πόσες φορές ΜΑΛΑΚΕΣ μέ μουνόγκαζα σκουτεροειδή δέν κόντεψαν νά πέσουν πάνω μου.!!!!!
Ποιά αύτοκίνητα μού λέτε έσείς..??


ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ...........ύπομονή καί όλα θά φτιάξουν.

nicksior
25/07/2013, 20:33
:lol:
Οπως πάντα.
Λακωνικός ο Τερενς:wave2:

Οχι πως δεν έχει δίκιο βέβαια...

Pan (dvs)
26/07/2013, 07:41
Οδηγω καμμια 30αρια χρονια,πολυ προσεκτικα,ημουνα και τυχερος,δεν εχω πεσει ΠΟΤΕ.
Αυτο που με προβληματιζει και με φοβιζει πραγματικα ειναι ,αν πεσω για πρωτη φορα τωρα ,θα εχω το κουραγιο να ξανακαβαλησω?

irinia
26/07/2013, 10:31
Οδηγω καμμια 30αρια χρονια,πολυ προσεκτικα,ημουνα και τυχερος,δεν εχω πεσει ΠΟΤΕ.
Αυτο που με προβληματιζει και με φοβιζει πραγματικα ειναι ,αν πεσω για πρωτη φορα τωρα ,θα εχω το κουραγιο να ξανακαβαλησω?


ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..........



Πού είχα τό ένα πίσω άπό τό άλλο περιστατικά,όντως μέ τάραξε καί έκανα σκέψεις περίεργες μέ φοβίες.
Έκεί άπλά ύπάρχει τό ρητό........ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, τά λέει όλα όσο σκληρό
κι άν είναι....!!!!!
Τό πώς θά άντιδράσεις κανείς δέν το ξέρει,ούτε έσύ ό ίδιος.
Τό ότι ΔΕΝ έπεσες ποτέ σίγουρα είναι ΠΟΛΥ άρνητικό άπό μία μεριά σέ συνδυασμό μέ τήν ήλικία σου πού όπως λές άν όδηγάς
30 χρόνια πρέπει νάσαι πάνω άπό 45 σίγουρα.
Όσο πιό μεγάλος νοιώσεις τό σόκ,τόσο πιό δύσκολο είναι νά τό ξεπεράσεις.
Έγώ γιά παράδειγμα μετά άπό τόσες τούμπες πλέον άφού φυσικά διδάσκομαι πάντα άπό τό πάθημα
πρώτη μου κίνηση είναι νά δώ τί έσπασα τί πρόβλημα έχω καί μετά γυρίζω στό μηχανάκι νά δώ τί σώθηκε...!!
Έκείνο που δέν άντέχω είναι αύτός ο άνατριχιαστικός θόρυβος πού κάνουν πλαστικά καί μέταλλα στήν έπαφή
μέ τήν άσφαλτο,ίδίως δέ τόν μακάβριο ήχο τής τράκας μέ άλλο όχημα.
Φόρα κράνος μέ έσωσε 3-4 φορές άπό τόν Άγιο Πέτρο, πάντα προσεκτικός καί εύχομαι όταν φτάσεις στό τέλος
νά μήν έχεις πέσει ποτέ...............νά σέ βάλουμε καί στό Γκίνες γιατί πιστεύω ότι θάσαι από τούς έλάχιστους
άν όχι ο μοναδικός.

Argonautis46
26/07/2013, 11:00
Έκείνο που δέν άντέχω είναι αύτός ο άνατριχιαστικός θόρυβος πού κάνουν πλαστικά καί μέταλλα στήν έπαφή
μέ τήν άσφαλτο,ίδίως δέ τόν μακάβριο ήχο τής τράκας μέ άλλο όχημα.


Πιο τρομαχτικό είναι οταν έχεις συνειδητοποιήσει οτι ακολουθεί τράκος και βρίσκεσαι στο ενδιάμεσο της φάσης:a7:

Innersense
26/07/2013, 11:34
περαστικά και σιδερένιος φίλε!
ο απολογισμός σου τα λέει όλα, απλά πράγματα και σκέψεις που πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας και να εφαρμόζουμε όλοι μας!

Pan (dvs)
26/07/2013, 13:14
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..........



Πού είχα τό ένα πίσω άπό τό άλλο περιστατικά,όντως μέ τάραξε καί έκανα σκέψεις περίεργες μέ φοβίες.
Έκεί άπλά ύπάρχει τό ρητό........ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, τά λέει όλα όσο σκληρό...........



Ειμαι 48.Δεν ετυχε για πολλους και διαφορους λογους.Ενας απ'αυτους μια σειρα απο δυστυχηματα με φιλαρακια που δεν ξαναειδα.Απο τοτε εγινα πιο αμυντικος στην οδηγηση μου
Οσο για το αν ειμαι ο μοναδικος ,σιγουρα δεν ειμαι.Ξερω και αλλους:D

Περαστικα στο φιλαρακι.

Υ.Γ.Μια μικρη που εφαγα πιτσιρικας με solex δεν μετραει.Ουτε γονατο δεν εφαγα.

yianyian
02/08/2013, 00:17
Αμυντική οδήγηση. Όσα νεύρα και να έχουμε, όσο και να βιαζόμαστε, όσο ευθυμοι και να είμαστε.
Μια φορά την πάτησα επειδή είπα από μέσα μου "σιγά μη βγεί ο μαλ@κας από το STOP, έχω προτεραιότητα, με έχει δει κτλ".
Ο μαλ@κας βγήκε, ο μαλ@κας απέκτησε ένα μικρό βαθούλωμα στο φτερό και εγώ, ο μεγαλύτερος μαλ@κας, γύψο σε χέρι πόδι για ένα μήνα.

Αμυντική οδήγηση, όχι ότι θα σε σώσει, απλα σου δίνει περισσότερες πιθανότητες να γυρίσεις όρθιος πίσω.:wave2:

7Tolis
03/07/2014, 06:09
Το ρητό λέει: Υπάρχουν δύο κατηγορίες αναβατών. Αυτοί που έχουν πέσει και αυτοί που πρόκειται να πέσουν.

GFawkes
03/07/2014, 07:46
Υπαρχει και τριτη.....

οι νεκροθαφτες.....

1 χρονο μετα...που το ξεθαψες ρε τυμβωρύχε!!!

7Tolis
03/07/2014, 08:16
Νέος στο φόρουμ,διαβάζω αρκετά θέματα.Αναπληρώνω κενά ετών. :D

Bowleno
03/07/2014, 08:31
Νέος στο φόρουμ,διαβάζω αρκετά θέματα.Αναπληρώνω κενά ετών. :D


χαχαχαχαχαα ωραίος ο νέος :lol:


Καλώς ήρθες :beer:

GFawkes
03/07/2014, 08:52
:beer:

Καλο διαβασμα τοτε!!

sergiosm
03/07/2014, 09:40
Καλησπέρα παιδιά.

Χθες εφαγα ενα "σαλάμι" που ηταν ολο δικό μου. Κάτι τρέχει τον Ιούλιο με τις τουμπες διότι παλι περισυ τον Ιουλιο τετοιες μερες ξαναεπεσα. η ζέστη; τυχαίο; δεν ξερω.

ΠΕΤΑΣΤΙΚΑ και να είναι η τελευταία.



ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΟΥ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΑΝΤΑ!!!!

+1 και από εμένα

VANDA
03/07/2014, 09:43
Θα βγάλει όλες τις τούμπες μας στη φόρα ο νέος.. :lol:

TROOPER
03/07/2014, 09:45
Θα βγάλει όλες τις τούμπες μας στη φόρα ο νέος.. :lol:

και θα μπαινει ο σεργιος χωρις να διαβασει και θα απανταει τα δικα του :bawl::bawl:

sergiosm
03/07/2014, 09:49
και θα μπαινει ο σεργιος χωρις να διαβασει και θα απανταει τα δικα του :bawl::bawl:

:bawl::bawl:

πάω να διαβάσω το άλλο ...

:bawl::bawl:

VANDA
03/07/2014, 09:50
Περαστικά κι αγύριστα! :wave2:

:bawl::lol:

TROOPER
03/07/2014, 10:07
Περαστικά κι αγύριστα! :wave2:

:bawl::lol:

:lol:

Vice
03/07/2014, 11:32
Μαρέσει πάντως που Ιούλιο με ξαναθυμηθήκατε!!!

Ειπαμε τον Ιούλιο έχω 2 στα 2 στις τούμπες.

Εχω ανακυρήξει κατάσταση εκτάκτου ανάγκης και φέτος αυτον τον μήνα κυκλοφορώ μόνο με στολάρα και πάω το πολυ με 30. :lol:

GFawkes
03/07/2014, 12:07
Μαρέσει πάντως που Ιούλιο με ξαναθυμηθήκατε!!!

Ειπαμε τον Ιούλιο έχω 2 στα 2 στις τούμπες.

Εχω ανακυρήξει κατάσταση εκτάκτου ανάγκης και φέτος αυτον τον μήνα κυκλοφορώ μόνο με στολάρα και πάω το πολυ με 30. :lol:

Ετοιμος λοιπον;

να ευχηθουμε γλυκα συρσιματα, και ελαφριες τουμπες ;
:bawl:

TROOPER
03/07/2014, 20:16
Μαρέσει πάντως που Ιούλιο με ξαναθυμηθήκατε!!!

Ειπαμε τον Ιούλιο έχω 2 στα 2 στις τούμπες.

Εχω ανακυρήξει κατάσταση εκτάκτου ανάγκης και φέτος αυτον τον μήνα κυκλοφορώ μόνο με στολάρα και πάω το πολυ με 30. :lol:

εγω απλα ευχομαι ποτε ξανα

Vice
04/07/2014, 11:27
εγω απλα ευχομαι ποτε ξανα

Το ίδιο έυχομαι και εγώ σε ολους μας. Προσοχή και πάλι προσοχή