PDA

View Full Version : Πρώτη Ελληνική Αποστολή στο ΤΤ Isle Of Man



Σελίδες : [1] 2 3

cornell
31/07/2013, 12:33
Το λανσάρισμα της πρώτης Ελληνικής αποστολής στον αγώνα ΤΤ του Isle Of Man για το 2014.
Ο ένας οδηγός ειναι ο Ψυχογιος,γνωστος και μη εξαιρετεος.Ο εταιρος οδηγος ειναι ο Δημήτρης Βαμβάς (Blitz) και τριτος οδηγος ο Σοφουλης.



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OQZfbPgtzl8

cornell
31/07/2013, 12:35
Παρακάτω ενα βίντεο με τον Blitz,


https://www.youtube.com/watch?v=h1DQo9ZbiXc&feature=youtube_gdata_player

cornell
31/07/2013, 12:36
Blitz 2...



http://www.youtube.com/watch?v=uWata6tcxt4&feature=youtu.be

mario27
31/07/2013, 13:14
Oτι να ναι! :rolleyes:
Η μλκ εχει βαρεσει κοκκινα :a31:

Aσε που ολα γινονται για το τιποτα αφου δεν μπορουν να συμμετεχουν και ετσι το πιθανοτερο ειναι να μην τους δουμε στο ΤΤ! :smokin:
Πολυς ντορος για το τιποτα.... πολυ μαρκετιν ρε παιδι μου! :D


296598

:a31:

Bladerunner
31/07/2013, 19:58
Aσε που ολα γινονται για το τιποτα αφου δεν μπορουν να συμμετεχουν

Άσχετα με το αν συμφωνώ ή όχι με την όλη παρουσίαση, ο Ψυχογιός -τουλάχιστον- καλύπτει τις τυπικές απαιτήσεις του κανονισμού. (http://www.iomtt.com/~/media/Files/2013/Entries/TT_REGS_2013amend.ashx)

Όσον αφορά τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς, από όλους, ειδικά προς τον Ψυχογιό που αγαπάει πραγματικά το άθλημα όσο ελάχιστοι κι έχει βοηθήσει έμπρακτα τους αγώνες, είναι αν μη τι άλλο ένδειξη ασχετοσύνης και ασέβειας.

mario27
31/07/2013, 23:07
:
Άσχετα με το αν συμφωνώ ή όχι με την όλη παρουσίαση, ο Ψυχογιός -τουλάχιστον- καλύπτει τις τυπικές απαιτήσεις του κανονισμού. (http://www.iomtt.com/~/media/Files/2013/Entries/TT_REGS_2013amend.ashx)

Όσον αφορά τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς, από όλους, ειδικά προς τον Ψυχογιό που αγαπάει πραγματικά το άθλημα όσο ελάχιστοι κι έχει βοηθήσει έμπρακτα τους αγώνες, είναι αν μη τι άλλο ένδειξη ασχετοσύνης και ασέβειας.
Και να μπορεί να τρέξει δεν πιστεύω ότι θα του δώσουν το ΟΚ γιατί το ΙΟΜ δεν είναι Επιδαυρος. ( οι χαρακτηρισμοί που λες μπαίνουν και εδώ και έρχονται από τα βίντεο :a31:
Άντε και το παίρνει το ΟΚ, οι άλλοι τι ρόλο βαράνε ?
Για διαφωτισε μας λίγο.
:)

menelaos46
31/07/2013, 23:25
Νομίζω πως είναι κάπως..... πως να το πω.... "να 'χαμε να λέγαμε" το όλο θέμα.

7gibernau
01/08/2013, 00:28
Δεν καταλαβαίνω το ζόρι που τραβάνε μερικοί για το τι και πως κάνει κάποιος κάτι.....

mario27
01/08/2013, 01:00
Δεν καταλαβαίνω το ζόρι που τραβάνε μερικοί για το τι και πως κάνει κάποιος κάτι.....
υπάρχουν πράγματα που λέγονται αλλά δεν γίνονται και πράγματα που γίνονται αλλά δεν λέγονται.
το να μαλακιζόμαστε στις δημόσιες εμπίμπτει στην 2η κατηγορία..
εγώ αναρωτιέμαι, αν ψαρέψει κανείς την ανακοίνωση και πάει όταν σκάσουν μύτη και τους ράψει θα τον πάρουν μαζί στο TT ή θα το κάνουν γαργάρα;;; :P αλλιώς δεν έχει νόημα ρε παίδες αυτό το περιοδία-φάση άμα δεν είναι για να μαζέψεις λοκάλια :lol:



Δεν με απασχολεί για πιο λόγο πανε , μπορεί και για τα λεφτα ( κάπου διάβασα ότι χορηγός ειναι η alpha bank) Αλλά αυτές οι ανακοινώσεις με προπονήσεις σε δημόσιο δρόμο τέτοια περίοδο που όλος ο κόσμος παει για μπάνιο που το λες δημόσια σαν να μην τρέχει τπτ και να προσκαλέις κιόλας με αηδία ζουν !




To ψάρεψα στο facebook της Team300TT

"ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ για την άψογη συνεργασία όλων των φίλων που παραβρέθηκαν στην πρώτη μας βόλτα-προπόνηση στην θρυλική πλέον διαδρομή της Επιδαύρου. Όλοι ανεξαιρέτως βοήθησαν για την ομαλή και ασφαλή ολοκλήρωση της δουλειάς μας και ευχήθηκαν κάθε επιτυχία στην αποστολή της Team300TT. Όλοι μαζί δείξαμε ότι η ασφάλεια η δική μας, των συναθλητών μας και όλων των φίλων μοτοσυκλετιστών ή μη, είναι η απόλυτη προτεραιότητά μας. Έτσι θα πορευτούμε προς πάσα κατεύθυνση."



Να υποθέσω οτι το κάνουν σαν γραφείο ταξιδίων γιατί σε αυτό το βίντεο φαίνεται οτι δεν έχει τύχη κανένας αν δεν έχει περάσει την διαδρομή καμμιά 50ριά φορές.

http://www.youtube.com/watch?v=c_sr2Yzk4WE



Εμένα προσωπικά,για να ξεκαθαρίσω την πάρτη μου,δεν μου άρεσε η προσέγγιση από αυτήν την ομάδα του όλου εγχειρήματος.
Δηλαδή,είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα τους δεχθούν (αν ισχύουν όλα αυτά που έγραψε ο Γιάννης) και να σου τα βιντεάκια με προπονήσεις σε δημόσιο δρόμο, να σου οι carbon περικεφαλαίες, Greeks are born to race αποφθέγματα της πίσω τρύπας και γενικότερα ένα κλίμα "θα πάμε και θα ξεσκίσουμε" σε έναν αγώνα που αν μη τι άλλο, είναι ο πιο επικίνδυνος του πλανήτη.
Μπορεί εγώ να είμαι ο ανάποδος,αλλά νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να κρατάς πολύ μικρό καλάθι και να δείχνεις πως κατανοείς την σοβαρότητα και τις απαιτήσεις μιας τέτοιας συμμετοχής.Δεν μιλάω για ηττοπάθεια αλλά όχι και έπαρση...κάπου στην μέση η ψυχολογία.Ξέρουμε τι μας γίνεται,πάμε για την εμπειρία κι έτσι και να γυρίσουμε όλοι ζωντανοί και αρτιμελείς.
Δεν είμαι αντίθετος σε καμία συμμετοχή από Ελλάδα και ούτε μπορώ εγώ να κρίνω τον οποιοδήποτε έχει τα @@ και ψυχολογικά και οικονομικά να τολμήσει κάτι τέτοιο,απλά διαφωνώ με τον τρόπο που το αντιμετωπίζουν από την πρώτη στιγμή.Σαν να το κάνουν όλο αυτό για τις φωτογραφίες με τα γκομενάκια πάνω στην στροφή και να βγάλουμε και 2-3 καλά βιντεάκια για την όλη φάση.Αντί να λιώνουν στις προπονήσεις,όπου...και χωρίς διατυμπανισμούς,νομίζω η πρώτη-πρώτη τους έννοια ήταν οι φωτογραφίες,τα βίντεο και το facebook.Δεν ξέρω,δεν μου δείχνουν σοβαροί σε σχέση με αυτό που πάνε να τολμήσουν.

Από την άλλη,μπορεί και να είμαι ένας παράξενος γκρινιάρης σβαρνόκωλος,οπότε προσπεράστε





GREEKS ARE BORN TO RACE :a018::a31:

Που και πότε??στη βούτα ή στα μέγαρα? :a31:



Ολα αυτα ειναι κλεμμενα και δεν τα λενε οποιοι και οποιοι . Κατσε και βγαλε συμπερασμα τωρα που (πιστευω) εχεις καθαρο μυαλο.:beer:

7gibernau
01/08/2013, 01:16
Γιατί τόσο αρνητικό κλήμα ?αυτό δεν καταλαβαίνω.

mario27
01/08/2013, 01:21
Γιατί τόσο αρνητικό κλήμα ?αυτό δεν καταλαβαίνω.
Εστιασε στο 2ο σχολιο (για μενα το πιο σημαντικο) και στο προτελευταιο ! Τα αλλα (και ειναι αρκετα ακομη) ειναι για την ιστορια. :beer:

s_gogos
01/08/2013, 01:50
Γιατί τόσο αρνητικό κλήμα ?αυτό δεν καταλαβαίνω.

Όντως...
Και αν είναι έτσι όπως τα λες τα πράματα,
τουλάχιστον μην αυτοαναιρείσαι...(προς mario27)
Δηλαδή περίμενε να δεις το αποτέλεσμα πρώτα.

Καλή επιτυχία στα παιδιά από μένα!

:a08:

7gibernau
01/08/2013, 01:57
Όντως...
Και αν είναι έτσι όπως τα λες τα πράματα,
τουλάχιστον μην αυτοαναιρείσαι...
Δηλαδή περίμενε να δεις το αποτέλεσμα πρώτα.

Καλή επιτυχία στα παιδιά από μένα!

Πως κατάφερα να αυτοαναιρεθω??

s_gogos
01/08/2013, 02:08
Στον mario27 αναφέρομαι...

menelaos46
01/08/2013, 02:16
Άντε να δούμε.....

imitrelos
01/08/2013, 07:44
εγώ θα πώ καλή επιτυχία να έχουν άν και πέζει πολύ πρόμο ;) που για αυτούς που ξέρουν
απο ότι είδα για να μπούν στο grid πρέπει να σοβαρευτούν .....αρκετά

το ΜΑΝΝ είναι ιδιαίτερος αγώνας συνήθως και όχι οι εκτός του ΜΑΝΝ ανεβαίνουν για προπονήσεις εκεί και όλες οι άλλες σε πίστα ;)

υπάρχουν σημεία όπως τα windy corner ,stella maris ,hairpin (αυτα μόνο στο κομμάτι του mountain road
;))

Και μιλάμε ότι άφησα εκτός το bray hill και τι έχει ο κάθε αναβάτης να αντιμετωπίσει εκεί

σε όλα αυτά τα σημεία και άλλα πολλά ο χάρος είναι απο πάνω σου ;)

η τουμπα στο mountain road του cummings


http://www.youtube.com/watch?v=Vw3VrxvMpLk

καλή επιτυχεία στα παιδιά :beer:

spyrakos35
01/08/2013, 09:17
απορία....

αν πάνε τιποτα ενστολοι κρατικοί υπάλληλοι και τους μαζέψουν την ώρα της "προπόνησης" στην Επίδαυρο θα λέμε ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ πάλι???

:confused:

Bladerunner
01/08/2013, 10:16
:
Και να μπορεί να τρέξει δεν πιστεύω ότι θα του δώσουν το ΟΚ γιατί το ΙΟΜ δεν είναι Επιδαυρος. ( οι χαρακτηρισμοί που λες μπαίνουν και εδώ και έρχονται από τα βίντεο :a31:
Άντε και το παίρνει το ΟΚ, οι άλλοι τι ρόλο βαράνε ?
Για διαφωτισε μας λίγο.
:)

Εξήγησα και παραπάνω. Επί της ουσίας (τρόπος παρουσίασης) δε θέλω να σχολιάσω. Αυτό που σχολίασα όμως είναι οι χαρακτηρισμοί.

Όταν κάποιος έχει κάνει χίλια καλά και ΕΝΑ "ατόπημα" (κατά την προσωπική μας κρίση) ΔΕΝ τον λες μαλάκα.

Δε θα συνεχίσω άλλο τη κουβέντα.

sniper
01/08/2013, 10:40
Πραγματικά έχω βαρεθεί τα σχόλια και τις επικρίσεις από τους τίποτα.

Δεν συνεχίζω κι εγώ άλλο.

spyrakos35
01/08/2013, 11:02
είμαι κανα τέταρτο στην οθόνη κολλημένος και δεν ξέρω αν θα γράψω/απαντήσω, ή όχι....

"φεύγω με άδεια αύριο, αστο να παει στο καλό".....

φιλικά και με όλο τον σεβασμό προς όλους...

:beer:

AristidisZ
01/08/2013, 11:05
είμαι κανα τέταρτο στην οθόνη κολλημένος και δεν ξέρω αν θα γράψω/απαντήσω, ή όχι....


συνήθως ο κόσμος μαζεύει τις τελευταίες δουλειές του :bawl:

επί του θέματος, εγώ επειδή δε ξέρω, δε μιλάω :rolleyes:

buckley
01/08/2013, 11:12
Σε λίγο θα πιάσεις στο στόμα σου και το Θανάση(Χούντρας) με τη φόρα που πήρες και συνεχίζεις και βάζεις απτόητος το εμότικον που αυνανίζεται ...
Φτάνει ρε φίλε ως ένα σημείο πια.

7gibernau
01/08/2013, 11:20
Πραγματικά έχω βαρεθεί τα σχόλια και τις επικρίσεις από τους τίποτα.

Δεν συνεχίζω κι εγώ άλλο.
Γράφει ο Αβραμόπουλος στο φορουμ;;;;;;

Corvo
01/08/2013, 11:26
Ολοι ρε ειναι μαλακες, ολοι αυνανιζονται, εγω ξερω καλυτερα απο ολους εσας σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις!
Τι να πω; Ντροπη μας!


Καλη τυχη στα παιδια ευχομαι ολοψυχα να γυρισουν ΖΩΝΤΑΝΟΙ και γεματοι εμπειριες, εμεις που δεν ξερουμε τιποτα τους υποστηριζουμε και τους χαιρομαστε παντως

alexxxcbr
01/08/2013, 13:11
Γιαυτο δεν παμε μπροστα.Ο καθε ασχετος απο τον καναπε του θα πει την μπουρδα του.:a02:

archi
01/08/2013, 13:30
συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος. καλή επιτυχία μεν στον αγώνα στους ανθρώπους, αλλά μια ερώτηση. Μόνο εγώ ξενερώνω με τα βιντεάκια που έχουν σε δημόσιους δρόμους; Δεν είναι πίστα δεν είναι αγώνας είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ δρομος και δεν με απασχολεί πόσο οδηγάρα είναι ο καθένας. Εγώ που είμαι χρέπι και κουλάδι δεν γουστάρω να περνάει κανείς από δίπλα μου σε αυτούς τους ρυθμούς και πόσο μάλλον να επιβραβεύεται αυτή η συμπεριφορά.
και ναι και εγώ μπορεί να ξεφεύγω μια στο τόσο και ως κουλάδι να είμαι πιο επικύνδηνος αλλά δεν ανεβάζω βίντεο και καταλαβαίνω το παράνομο του πράγματος.
Sorry για το offtopic! μπορεί απλά και από την ασχετοσύνη μου να μην κατανοώ κάποια πράγματα, τι να πω!!!

SHOOTER045
01/08/2013, 14:04
διαφημιση η οχι η οτιδηποτε αλλο μαγκια τους και μπραβο τους,και μονο που ειναι ελληνες πρεπει να μας φτανει και να μας συσπειρωνει,μπορει να μην κερδισουν αλλα θα ακουστουν τα ονοματα τους,πειτε την αληθεια ποιος δεν ονειρευεται την μερα που θα ακουστει ο ενικος μας υμνος σε εναν αγωνα παγκοσμιου επιπεδου?
τα υπολοιπα ειναι κακεντρεχιες και ζηλια,ο μυθος λεει<οσα δεν φτανει η αλεπου....>
εγω προσωπικα κωλοτουμπες θα εκανα για να ειμαι στην θεση τους...
α στα διαλα μικροι μεγαλοι :moutza:και παλι :moutza:

VASOS
01/08/2013, 14:15
Άλλο μηδενιστής και άλλο αυνανιστής καρντιά μου :smokin:

menelaos46
01/08/2013, 14:27
Ο καθένας μπορεί να δηλώσει σημμετοχή σε όποιον αγώνα θέλει ασχέτως όλων των άλλων παραγόντων αν βρει τα λεφτά να το κάνει.
Τώρα αν αυτοί οι άνθρωποι πάνε να κάνουν το κέφι τους εγώ είμαι μαζί τους και τους εύχομαι καλή επιτυχία.
Προσωπικά δε μου αρέσει ο τρόπος διαφήμισης του όλου εγχειρήματος και οι δηλώσεις του στυλ greeks are born to race ή τα βίντεο στην Επίδαυρο και άλλα τέτοια.
Τώρα το αν θα ακουστεί κάποια μέρα ο Ελληνικός εθνικός ύμνος σε κάποια πίστα του εξωτερικού με τη φιλοσοφία που έχουμε εμένα μου φαντάζει απίθανο αλλά αυτό είναι μακριά κουβέντα και μακάρι να βγω ψεύτης.

SHOOTER045
01/08/2013, 14:41
ξεφευγουμε καπως,αλλα αν γινοταν μια σοβαρη προσπαθεια και μιλαμε να βρισκοταν ο αναβατης ο οποιος να μενει και να προπονειται εξω(για την ελλαδα ουτε λογος)δεν νομιζω οτι θα απειχαμε πολυ απ το να ακουστουμε

Pan (dvs)
01/08/2013, 14:50
Απο τα video που ειδα και χωρις να ειμαι γνωστης μαλλον δεν εχουνε καμμια τυχη.Αλλα και παλι γιατι να μην το παλεψουνε και οτι κατσει?Εαν μπορουσα να συμμετασχω και μονο σε κατι τετοιο, απο μονο του θα ητανε μια πρωτη μικρη νικη.Ασε που καποιος πρεπει να στρωσει τον δρομο για τους επομενους.
Δεν τα ξερω τα παιδια αλλα ελπιζω για το καλυτερο.

SHOOTER045
01/08/2013, 14:53
Απο τα video που ειδα και χωρις να ειμαι γνωστης μαλλον δεν εχουνε καμμια τυχη.Αλλα και παλι γιατι να μην το παλεψουνε και οτι κατσει?Εαν μπορουσα να συμμετασχω και μονο σε κατι τετοιο, απο μονο του θα ητανε μια πρωτη μικρη νικη.Ασε που καποιος πρεπει να στρωσει τον δρομο για τους επομενους.
Δεν τα ξερω τα παιδια αλλα ελπιζω για το καλυτερο.

+ οσα θες και περισοτερα...:beer:

spyro
01/08/2013, 15:38
...

Όσον αφορά τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς, από όλους, ειδικά προς τον Ψυχογιό που αγαπάει πραγματικά το άθλημα όσο ελάχιστοι κι έχει βοηθήσει έμπρακτα τους αγώνες, είναι αν μη τι άλλο ένδειξη ασχετοσύνης και ασέβειας.

+ 1

Allst@rf
01/08/2013, 16:22
Αυτοί που γράφουν για την επιδαυρο και κατακρινουν το road racing, μάλλον έχουν γεννηθεί στο Phillip Island...

Και όπως είχε πει κάποτε και ένας επαναστατης που του δωσαν θεϊκή φύση, οποίος είναι καθαρός ας πετάξει πρώτος τη πέτρα...

Aggelos_SV
01/08/2013, 17:22
Καλή επιτυχία να έχουν!

Μακάρι να καταφέρουν να τερματίσουν κάπου στις μεσαίες θέσεις,χωρίς απρόοπτα.

Επειδή ο ήχος στο βίντεο είναι αισχρός και δεν είχα την υπομονή να το ακούσω κανονικά...γιατί είναι 3 οι συμμετέχοντες?Θα τρέξει ο καθένας σε διαφορετική κατηγορία προφανώς..?
Επίσης με τι μηχανάκι/α θα τρέξουν?

Εντάξει...αυτό το πράμα,που σε οποιαδήποτε προσπάθεια προβολής κάποιου ελληνικού εγχειρήματος,γίνεται σύνδεση με το "ένδοξο" παρελθόν προσωπικά το βρίσκω απελπιστικά στερεοτυπικό και ένδειξη έλλειψης φαντασίας.Στη συγκεκριμένη περίπτωση,το σώζει η ομοιότητα/ταύτιση ασπίδας και σημαίας ...τεσπα

GIOTIS750
01/08/2013, 17:33
Αντε... και καλή τύχη μάγκες!


https://www.youtube.com/watch?v=otxNjf8qgZ8&feature=player_detailpage

:):):)

blackbusa
01/08/2013, 18:51
na psofisei i kargiola i katsika...

argiris34
01/08/2013, 22:55
τα παιδια καλα κανουν και πανε και ο ψυχογιος απο ενα μικρο παρε δωσε πουχαμε οταν ημουν φανταρος μου φερθηκε καλυτερα κιαπο αψογα και καλο τιμονι ειναι
και το τουρ μια χαρα ειναι να βαλουν και εισιτηριο σε ενα καρτοπιστακι να λιωσουν στα καφριλικια να γουσταρουν ολοι και να βγει και κανα ψιλο

αλλα αυτο το φορουμ ωρες ωρες δεν το καταλαβαινω κραζετε σε βαθμο αηδιας οποιον δεν βαζει μοτοσυκλετιστικο μποτακι για να παει για δουλεια λες και μαζι τον εχετε τον αστραγαλο
οποιος δεν βαζει κρανος ειναι δημοσιος κινδυνος γιατι αν του μπει μυγακι στο ματι θα πεσουν πανω μας οι 7 πληγες του φαραω

ΑΛΛΑ η δημοσια (βλ. με θεατες) προπονηση σε δημοσιο τουριστικο δρομο φουλ σεζον ειναι αποδεκτη σορυ λαθος επικροτειται κιολας

ME CANNOT COMPUTE
POSSIBLE DATA ERROR

SHOOTER045
01/08/2013, 22:58
εφ οσον ειναι κλειστος και δεν εχει απεναντι να επικροτηθει
στην αντιθετη περιπτωση ειναι μεγα :a31:

gv_gr
02/08/2013, 00:09
Θα γραψω και εγω την ταπεινη μου γνωμη γιατι δεν μπορω να μην το σχολιασω.
Χρονια τωρα σε ολους τους χωρους της μοτοσυκλετας ακουμε πολυ σωστα οτι ο δρομος δεν ειναι ΠΙΣΤΑ και ετσι πορευομαστε και επιβιωνουμε .
Ξαφνικα τωρα ενα συστημα για καποιους δικους του λογους προσπαθει να ξεσηκωσει οσο περισσοτερο κοσμο μπορει να βγει στους δρομους .
Τι να πω ????
Τα θανατηφορα και τα καντυλια στην επιδαυρο δεν τα βλεπουν η δεν τα θυμουνται ?
Ποσοι νεοι θα καβαλησουν το 1000 και θα πανε να αποδειξουν την "ανωτερωτητα " τους ??? και ποσοι θα γυρισουν πισω ???

SHOOTER045
02/08/2013, 00:16
κοιτα και στην ριτσωνα και στην πορταρια και στην μοσχοκαρια και αλλου γινονται αναβασεις αλλα δεν εχει παραπανω καντηλια απο οποιοδηποτε σημειο του εθνικου δικτυου
τωρα αν οι δοκιμες-προπονησεις γινονται με κανονικη κυκλοφορια ειναι καθαρη δολοφονια
ενταξει ας πουμε ο ψυχογιος την εκανε σε 2.34 και εγω που πηγα σε 2.14!!!! αλλα πηγα?ποιος με ειδε?για να γινει κατι τετοιο θελει μαρτυρες τεχνικα μεσα κλπ,οι wanna be riders-toys masao oloys gia proino θελουν μαρτυρες για επιβεβαιωση ποιος θα παει να τρεξει εκει μονος του?

gv_gr
02/08/2013, 08:24
Εχεις δει καποιος σε ολη αυτη την υπερπαραγωγη να αναφερουν μετρα ασφαλειας ?
Θα σταματουν την κυκλοφορια ? θα υπαρχει ασθενοφορο ? θα υπαρχουν προστατευτικα στις μπαριερες ? θα υπαρχει ειδικη αδεια για δοκιμες στον δρομο απο την αστυνομια η απο καποιο αλλο φορεα ?
πως ολα θα γινουν με τον ποιο ασφαλη τροπο για εκεινους αλλα περισσοτερο για τους ανυποψιαστους περαστικους που θα τυχει εκεινη την ωρα να περνουν απο τον συγκεκριμενο δρομο ???
Σιγουρα παντως τα μετρα ασφαλειας δεν ειναι η μοντελα με την πινακιδα και τα μπλουζακια με τα λογοτυπα.
Και σιγουρα η προπονηση δεν θα ειναι σε ρυθμους χαλαρης βολτας .
Απλα πισω απο τον ενθουσιασμο και την επαρση υπαρχουν και αλλα θεματα τα οποια οι εμπλεκομενοι θα πρεπει να σκεφτουν πριν αποφασισουν
Καθενας βεβαια ειναι υπευθινος για τις πραξεις του αλλα και τις αποφασεις του ΑΛΛΑ !!!!!

sniper
02/08/2013, 10:59
Bγαίνω από τη σιωπή μου σ' αυτό το θρεντ για να πω ότι οι προπονήσεις σε δημόσιους δρόμους φυσικά και δεν ειναι αποδεκτές από κανέναν, κι ούτε πρόκειται να είναι.

Το ότι αναρτήθηκαν κάποια βιντεάκια δεν σημαίνει ότι αυτή ήταν προπόνηση, ήταν, προφανώς, μια σβέλτη βόλτα.

Και τα χουμε ξαναπεί, ότι στο σβέλτο ενός ή το πολύ γρήγορου ενός άλλου μπορεί να είναι σέρνοντας για έναν τρίτο.

Ξέρω, όλοι σας κάνετε βόλτες μέσα στα όρια του ΚΟΚ και αρχίσατε τους λιθοβολισμούς για όποιους πάνε πιο γρήγορα από εσάς. Σόρρυ, αλλά επειδή κάποιοι δεν μπορουν να καταλάβουν ότι κάποιοι το εχουν και πάνε πολύ γρηγορότερα από αυτούς... τι να κάνουμε τώρα.

Άνθρωποι έχουν σκοτωθεί στα ίδια σημεια πηγαίνοντας με 200 αλλά και με 100... That's life.

AristidisZ
02/08/2013, 11:22
Bγαίνω από τη σιωπή μου σ' αυτό το θρεντ για να πω ότι οι προπονήσεις σε δημόσιους δρόμους φυσικά και δεν ειναι αποδεκτές από κανέναν, κι ούτε πρόκειται να είναι.

απόλυτα σωστός :wave2:


Ξέρω, όλοι σας κάνετε βόλτες μέσα στα όρια του ΚΟΚ και αρχίσατε τους λιθοβολισμούς..........
Άνθρωποι έχουν σκοτωθεί στα ίδια σημεια πηγαίνοντας με 200 αλλά και με 100... That's life.

φαντάζομαι ξέρεις τι αντεπιχειρήματα μπορεί να προκαλέσει το παραπάνω ε ; :winka:

byron
02/08/2013, 11:38
φαντάζομαι ξέρεις τι αντεπιχειρήματα μπορεί να προκαλέσει το παραπάνω ε ; :winka:

Αντεπιχειρήματα μόνο από κάποιον που δεν μπορεί να δεχθεί οτι κάποιοι είναι καλύτεροι από αυτόν.
Πως θα γίνει δηλαδή? Δεν είναι όλοι ίσοι κι όμοιοι.

bulmont
02/08/2013, 12:04
τι να κάνουμε τώρα. Άνθρωποι έχουν σκοτωθεί στα ίδια σημεια πηγαίνοντας με 200 αλλά και με 100... That's life.



Και άνθρωποι έχουν σκοτωθεί με κράνος και χωρίς κράνος...................

notakos600
02/08/2013, 13:12
Και άνθρωποι έχουν σκοτωθεί με κράνος και χωρίς κράνος...................

:beer:

menelaos46
02/08/2013, 13:55
Αντεπιχειρήματα μόνο από κάποιον που δεν μπορεί να δεχθεί οτι κάποιοι είναι καλύτεροι από αυτόν.
Πως θα γίνει δηλαδή? Δεν είναι όλοι ίσοι κι όμοιοι.

Δυστυχώς για μας τους Ελληνάρες, οι καλύτεροι δεν κάνουν το δημόσιο δρόμο πίστα και πάνω απ'όλα δεν το προβάλλουν....

STOYBI
02/08/2013, 14:23
Δυστυχώς για μας τους Ελληνάρες, οι καλύτεροι δεν κάνουν το δημόσιο δρόμο πίστα και πάνω απ'όλα δεν το προβάλλουν....

ΟΛΟΙ εχουν κανει τον δημοσιο δρομο πιστα.......

Και εγω που παω με 200.....

Και εσυ που πας με 40 στην αριστερη....

Και ο αλλος που του ηρθε να κανει αναστροφη πανω στην στροφη.....

Και ο παραλος που παει με 30 συνεχως αλλα δεν σταματαει ουτε στο κοκκινο φαναρι....

Και ο ταριφας που κοκκαλωνει οπου δει ταληρο να του κουναει το χερι......

Και ο φορτηγατζης που δεν υπαρχει τιποτα αλλο γυρω του εκτος απο τον καζατζιδη στο ραδιο....


ΞΕΚΟΛΑΤΕ...... Το....κανω τον δημοσιο δρομο πιστα ... Δεν αφορα μονο την ταχυτητα η την σφηνα......

Pan (dvs)
02/08/2013, 14:25
Ρε παιδια ο αγωνας που ισως να συμμετασχουνε τα παιδια δεν γινετε στα Γκραβαρα ,αλλα σε δρομους καποιας ευρωπαικης πολης.Απ'οτι ξερω τηρουνται ολοι οι κανονες ασφαλειας και οι δρομοι ειναι κλειστοι κατα τη διαρκεια του αγωνα.Οσο για το βιντεο δεν ειδα να παιζουνε τιποτε τρελλες ταχυτητες.
Πειτε τους ενα καλο ταξιδι ,μην τους γκαντεμιαζετε.

Για να ξεκαθαρισω τη θεση μου.Σε γενικες γραμμες ειμαι συντηριτικος οδηγος.Κοντρες ,σουζες ,φιλερ κλπ τα θεωρω παπαριες.Εδω μιλαμε ομως για αγωνα σε δρομο με συνθηκες πιστας.

mario27
02/08/2013, 14:29
Δυστυχως εδω μεσα μαζευουνε τα αρνητικα που λεει καποιος για καποιον. Δεν λεω , να παει και να νικησει κιολας αλλα ας μου πει καποιος αν θα ηθελε να περναει απο κει και να πηγαινει πχ για μπανιο, με φορτωμενο αμαξι και οικογενεια (γυναικα/γκομενα , παιδια , φιλους), εκει που θα κανουν προπονηση με πατημενη 5η και 6η μεσα που θα πηγαινουν αυτοι.

Εγω παντως δεν θα ηθελα να περναω απο κει και αμα γινει κανενα ατυχημα και να με παρει και εμενα η μπαλα σε αυτο.
Και μονο που τρεχουν σαν τα κατσικια σε δημοσιο δρομο και κανουν σε δημοσιο δρομο την προπονηση τους για μενα ειναι Καραγκιοζηδες. Δεν παει να ειναι και ο ροσσι και ο πεντροσα, ολοι στο ιδιο τσουβαλι μπαινουν. Και οχι μονο δεν κανουμε τιποτα για αυτο αλλα τους επαινουμε που το κανουν κιολας.
Μηδενικη παιδεια στην Ελλαδα....
Δυστυχως βλεπουμε προσωπα και οχι καταστασεις , κριμα.... πολυ κριμα. Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.-

:wave2::wave2:

menelaos46
02/08/2013, 14:30
ΟΛΟΙ εχουν κανει τον δημοσιο δρομο πιστα.......

Και εγω που παω με 200.....

Και εσυ που πας με 40 στην αριστερη....

Και ο αλλος που του ηρθε να κανει αναστροφη πανω στην στροφη.....

Και ο παραλος που παει με 30 συνεχως αλλα δεν σταματαει ουτε στο κοκκινο φαναρι....

Και ο ταριφας που κοκκαλωνει οπου δει ταληρο να του κουναει το χερι......

Και ο φορτηγατζης που δεν υπαρχει τιποτα αλλο γυρω του εκτος απο τον καζατζιδη στο ραδιο....


ΞΕΚΟΛΑΤΕ...... Το....κανω τον δημοσιο δρομο πιστα ... Δεν αφορα μονο την ταχυτητα η την σφηνα......



Η ένστασή μου δε πάει στο ότι δεν έχουμε κάνει όλοι μαλακίες σε δημόσιο δρόμο... καλώς η κακώς δεν είμαστε τέλειοι, η ένστασή μου πάει στο τι προβάλλουμε και πως το προβάλλουμε και πείτε μου όλοι εσείς έναν ΣΟΒΑΡΟ λόγο για να προβάλλει κάποιος ένα βίντεο που τρέχει ο ίδιος στην παραλιακή οδό με τη μοτοσυκλέτα του. Περιμένω έναν λόγο όχι πολλούς....

AristidisZ
02/08/2013, 14:32
Η ένστασή μου δε πάει στο ότι δεν έχουμε κάνει όλοι μαλακίες σε δημόσιο δρόμο... καλώς η κακώς δεν είμαστε τέλειοι, η ένστασή μου πάει στο τι προβάλλουμε και πως το προβάλλουμε και πείτε μου όλοι εσείς έναν ΣΟΒΑΡΟ λόγο για να προβάλλει κάποιος ένα βίντεο που τρέχει ο ίδιος στην παραλιακή οδό με τη μοτοσυκλέτα του. Περιμένω έναν λόγο όχι πολλούς....

αν διαβάσεις παραπάνω θα τον βρεις τον λόγο :wave2:

astroman76
02/08/2013, 14:35
TT Mountain Course License
Having just received the latest information on the TT Mountain Course Licence (Note - English not American English), from Paul Phillips, which may not be released to the general public and those who may be interested in participating in any event over the mountain course in the near future, please read on:-

Dear all

I have recently mentioned to you that the TT Mountain Course License has been under review by the ACU Road Race Drag and Sprint Committee. A decision has now been taken regarding the way ahead by the Committee.

The number of ‘signatures’ (i.e. race finishes) required to qualify for a TT Mountain Course License will remain at 6. However there are two significant changes to the way these signatures can be attained going forward –

1. Two of the six signatures required must have been attained in the same calendar year as the TT, Classic TT or Manx GP a rider is participating in.

2. Signatures will now be accepted for each race day of a multiple day race meeting, up to a maximum of two.

Signatures are still available for the Isle of Man TT Races, Classic TT Races and Manx Grand Prix Races (1 each for practice and race) up to a maximum of 3 in total in any one year.

The qualification period for each event runs at 13 months expiring on the 9th of May for the Isle of Man TT Races and 30th of June for the Classic TT Races and the Manx Grand Prix Races.

For further clarification, please direct your correspondence to the ACU directly. Their contact details can be found at the following link - http://www.acu.org.uk/Contact-Us.aspx

Best wishes

Paul

Nostradamus
02/08/2013, 14:35
Η ένστασή μου δε πάει στο ότι δεν έχουμε κάνει όλοι μαλακίες σε δημόσιο δρόμο... καλώς η κακώς δεν είμαστε τέλειοι, η ένστασή μου πάει στο τι προβάλλουμε και πως το προβάλλουμε και πείτε μου όλοι εσείς έναν ΣΟΒΑΡΟ λόγο για να προβάλλει κάποιος ένα βίντεο που τρέχει ο ίδιος στην παραλιακή οδό με τη μοτοσυκλέτα του. Περιμένω έναν λόγο όχι πολλούς....

Γενικά μιλώντας διαφήμιση και χορηγίες.

menelaos46
02/08/2013, 14:39
Γενικά μιλώντας διαφήμιση και χορηγίες.

Φίλε μου αν βγαίναν έτσι οι χορηγίες θα ήταν καλά....

menelaos46
02/08/2013, 14:40
αν διαβάσεις παραπάνω θα τον βρεις τον λόγο :wave2:

Δε τον βρίσκω λυπάμαι...

STOYBI
02/08/2013, 14:41
Η ένστασή μου δε πάει στο ότι δεν έχουμε κάνει όλοι μαλακίες σε δημόσιο δρόμο... καλώς η κακώς δεν είμαστε τέλειοι, η ένστασή μου πάει στο τι προβάλλουμε και πως το προβάλλουμε και πείτε μου όλοι εσείς έναν ΣΟΒΑΡΟ λόγο για να προβάλλει κάποιος ένα βίντεο που τρέχει ο ίδιος στην παραλιακή οδό με τη μοτοσυκλέτα του. Περιμένω έναν λόγο όχι πολλούς....

Δεν υπαρχει λογος και μαλλον την ιδια απορια εχω και εγω......

Απλα απαντησα γενικα .....

Οποιος νομιζει παντως οτι μπορει τα παραπανω ατομα ( συμπεριλαμβανω και αυτους τους ιδιους μεσα ) να κανουν σε δημοσιο δρομο οχι προπονηση.....

Αλλα κατι που να πλησιαζει λιγο με αυτην....

Απλα ........ :wave2:

menelaos46
02/08/2013, 14:41
Τέλος πάντων για να μην χαλιόμαστε και το κουράζουμε εγώ αν και διαφωνώ σε κάποια πράγματα εύχομαι κάθε επιτυχία και καλή τύχη. :)

Sapadak
02/08/2013, 14:44
Dear all

I have recently mentioned to you that the TT Mountain Course License has been under review by the ACU Road Race Drag and Sprint Committee. A decision has now been taken regarding the way ahead by the Committee.

The number of ‘signatures’ (i.e. race finishes) required to qualify for a TT Mountain Course License will remain at 6. However there are two significant changes to the way these signatures can be attained going forward –

1. Two of the six signatures required must have been attained in the same calendar year as the TT, Classic TT or Manx GP a rider is participating in.

2. Signatures will now be accepted for each race day of a multiple day race meeting, up to a maximum of two.

Signatures are still available for the Isle of Man TT Races, Classic TT Races and Manx Grand Prix Races (1 each for practice and race) up to a maximum of 3 in total in any one year.

The qualification period for each event runs at 13 months expiring on the 9th of May for the Isle of Man TT Races and 30th of June for the Classic TT Races and the Manx Grand Prix Races.

For further clarification, please direct your correspondence to the ACU directly. Their contact details can be found at the following link - http://www.acu.org.uk/Contact-Us.aspx

Best wishes

Paul


ps
For E.S.R.C (Epidaurus street racing circuit) as well as I.R.S.R.C Imitos ring street racing circuit) riders one signature from the previously mentioned street races is more that enough


Corrected to greek std's

AristidisZ
02/08/2013, 14:45
τόση διαφήμιση κι αυτή η Επίδαυρος πια, εγώ Απρίλη μήνα που κατέβηκα δεν έβρισκα ταβέρνα ανοιχτή να φάω ρε γμτ :bawl:

Nostradamus
02/08/2013, 14:47
Φίλε μου αν βγαίναν έτσι οι χορηγίες θα ήταν καλά....

Μενέλαε γενικά στο εξωτερικό πολλοί είναι αυτοί που χρησιμοποίησαν το ιντερνετ και τις "παροχές" του (βλέπε σελίδες κοινωνικής δικτυωσης, σωλήνα, κτλ κτλ) για διαφήμιση, ανάδειξη, επαγγελματικούς λόγους κτλ κτλ. Σταδιακά γίνεται και αυτό όλο και περισσότερο και στην Ελλάδα.
Δεν είναι κατακριτέο αυτό σαν κίνηση προφανώς και αποτελεί κατά κανόνα εύκολο, γρήγορο και κυρίως οικονομικό τρόπο προβολής και διαφήμισης.

pipe_smoker
02/08/2013, 14:48
Corrected to greek std's

Sexually Trasmitted Diseases?:confused:

Shiatman
02/08/2013, 14:48
Corrected to greek std's

:rolleyes::rolleyes::bawl::bawl::bawl::bawl:

Nostradamus
02/08/2013, 14:48
Corrected to greek std's


:bawl:

AristidisZ
02/08/2013, 14:49
standars κάφροι :lol:

Nostradamus
02/08/2013, 14:49
Sexually Trasmitted Diseases?:confused:

Αλλος απο εδω.. :bawl::bawl:

byron
02/08/2013, 14:51
Νομίζω οτι έχετε μπλέξει τα μπούτια σας.
Οι ενστάσεις δεν είναι στο αν κάποιος πρέπει ή είναι ικανός να τρέξει στο ΤΤ (που θα μπορούσε να είναι θέμα συζήτησης στο παρόν thread), αλλά ο αφορισμός κάποιου που απέκτησε εμπειρία για να τρέξει εκεί με road racing στο Σούνιο ή στην Επίδαυρο ή στον Αγιο.

Τι να κάνουμε? Εκεί πήγαινε ο άνθρωπος όπως και πολλοί από μας και τώρα και περισσότερο στο παρελθόν. Θα σταθούμε στο οτι δεν γουστάρουμε τα βιντεάκια ή στο γεγονός της συμμετοχής?
Politically correct συμπεριφορά όπως ορίζεται απ΄τον ΚΟΚ δεν παίζει, sorry. Ούτε θα μπούμε στο τριπάκι του "εμείς οι γνήσιοι λάτρες της μοτο" vs "οι άλλοι κάγκουρες".

Άλλο?

Sapadak
02/08/2013, 14:52
Sexually Trasmitted Diseases?:confused:

:D :wave2:
296789

astroman76
02/08/2013, 14:53
Entries will be accepted in the following order of priority:-

Riders who finished in positions 1st to 30th in the corresponding race in 2012

Up to 25 additional riders in each race, based on previous fastest race lap speeds

Up to 15 newcomers in each race

Additional riders selected at the discretion of the Organisers subject to a maximum of 70 starting entries in total in each race



στο ΤΤ τρεχουν μονο 600 συπερσπορτ (οχι συπερστοκ) 1000 συπερστοκ και 1000SBK οπως και lightweight twins (650)

ηπαρχει και το Manx GP που γηνετε στο νησι αυτον το μηνα και εχουν πιο πολλες κατηγοριες για ιδιοτες με πιο χαμηλους χρονους (το ΤΤ εχει προκρηση στο 115% του πρωτου) στο MGP πανε ατομα που θελουν να μαθουν την διαδρομη ωστε στο μελλον να παρουν μερος στο ΤΤ...

menelaos46
02/08/2013, 14:53
Μενέλαε γενικά στο εξωτερικό πολλοί είναι αυτοί που χρησιμοποίησαν το ιντερνετ και τις "παροχές" του (βλέπε σελίδες κοινωνικής δικτυωσης, σωλήνα, κτλ κτλ) για διαφήμιση, ανάδειξη, επαγγελματικούς λόγους κτλ κτλ. Σταδιακά γίνεται και αυτό όλο και περισσότερο και στην Ελλάδα.
Δεν είναι κατακριτέο αυτό σαν κίνηση προφανώς και αποτελεί κατά κανόνα εύκολο, γρήγορο και κυρίως οικονομικό τρόπο προβολής και διαφήμισης.

Και ποιό είναι το προιόν της διαφήμισης??? Το Σύνταγμα Σεπόλια σε δέκα λεπτά??? Ρε συ δε βγάζεις χορηγία έτσι. Το μόνο που μπορώ να δεχτώ είναι η ικανοποίηση του ΕΓΩ του αναβάτη. Ποιός θα χορηγήσει κάτι σε μιά τέτοια αποστολή αν δεν υπάρχει συμφέρον??? Τέλος πάντων...

AristidisZ
02/08/2013, 14:54
Politically correct συμπεριφορά όπως ορίζεται απ΄τον ΚΟΚ δεν παίζει, sorry. Ούτε θα μπούμε στο τριπάκι του "εμείς οι γνήσιοι λάτρες της μοτο" vs "οι άλλοι κάγκουρες".


παίζει, πως δε παίζει
απλά παίζει κατ' επιλογήν

the end από μένα :wave2:

menelaos46
02/08/2013, 14:55
Entries will be accepted in the following order of priority:-

Riders who finished in positions 1st to 30th in the corresponding race in 2012

Up to 25 additional riders in each race, based on previous fastest race lap speeds

Up to 15 newcomers in each race

Additional riders selected at the discretion of the Organisers subject to a maximum of 70 starting entries in total in each race



στο ΤΤ τρεχουν μονο 600 συπερσπορτ (οχι συπερστοκ) 1000 συπερστοκ και 1000SBK οπως και lightweight twins (650)

ηπαρχει και το Manx GP που γηνετε στο νησι αυτον το μηνα και εχουν πιο πολλες κατηγοριες για ιδιοτες με πιο χαμηλους χρονους (το ΤΤ εχει προκρηση στο 115% του πρωτου) στο MGP πανε ατομα που θελουν να μαθουν την διαδρομη ωστε στο μελλον να παρουν μερος στο ΤΤ...

Και το 115 του χρόνου του πρώτου εκεί δε θα είναι αστείο όπως στην Ελλάδα...

RaGe_Raptor
02/08/2013, 14:55
Corrected to greek std's

:lol:

+ 1000...:beer:

astroman76
02/08/2013, 15:02
Νομίζω οτι έχετε μπλέξει τα μπούτια σας.
Οι ενστάσεις δεν είναι στο αν κάποιος πρέπει ή είναι ικανός να τρέξει στο ΤΤ (που θα μπορούσε να είναι θέμα συζήτησης στο παρόν thread), αλλά ο αφορισμός κάποιου που απέκτησε εμπειρία για να τρέξει εκεί με road racing στο Σούνιο ή στην Επίδαυρο ή στον Αγιο.

Τι να κάνουμε? Εκεί πήγαινε ο άνθρωπος όπως και πολλοί από μας και τώρα και περισσότερο στο παρελθόν. Θα σταθούμε στο οτι δεν γουστάρουμε τα βιντεάκια ή στο γεγονός της συμμετοχής?
Politically correct συμπεριφορά όπως ορίζεται απ΄τον ΚΟΚ δεν παίζει, sorry. Ούτε θα μπούμε στο τριπάκι του "εμείς οι γνήσιοι λάτρες της μοτο" vs "οι άλλοι κάγκουρες".

Άλλο?


Βυρωνα.... ο αγωνας του ΤΤ ειναι αντοχης εκτος απο τα ηλεκτρικα και τα 650 δικηλινδρα ολλα τα αλλα μηχανακια κανουν απο 4 μεχρι 6 γυρους νον στοπ εκτος απο πιτς για βενζινη και λαστιχα αλλο γρηγορη βολτα σε σουνιο αρτεμησιο και αγιο και αλλο 1 ωρα στο τερμα σε δρομους που θημηζουν περαχιακο δικτιο κουτσογιωργενας μακριπετινιτσας...

ο μονος τροπος για να τρεξει κανεις στο ΤΤ ειναι να περασει 1-2 χρονια σε αγωνες της Ιρλανδιας οστε να μπει στο πετσι του...

δεν ειναι αλοστε τυχαιο οτι απο τα 200 + ατομα που εχουν χασει την ζωη τους εκει το 80% ειναι newcomers... :(

γενικος αν καποιος δεν ειναι σιγουρος κρατα ενα low pofile για το ολλο ενχηρημα... για το να κανεις 115% απο τον χρονο του dunlop/McGuniness σε ενα δρομο που δεν ξερεις ενω οι αλλοι το κανουν εδω και 10 χρονια Χ10 καθε χρονο ειναι απο δισκολο εως ακατορθοτο....

με την ιδια λογικη του ΤΤ ειναι σαν να λεει καποιος οτι θα παει MotoGP και θα προκρηθει.. γιατι εχει κανει προπονησεις στα μεγαρα...

menelaos46
02/08/2013, 15:07
Βυρωνα.... ο αγωνας του ΤΤ ειναι αντοχης εκτος απο τα ηλεκτρικα και τα 650 δικηλινδρα ολλα τα αλλα μηχανακια κανουν απο 4 μεχρι 6 γυρους νον στοπ εκτος απο πιτς για βενζινη και λαστιχα αλλο γρηγορη βολτα σε σουνιο αρτεμησιο και αγιο και αλλο 1 ωρα στο τερμα σε δρομους που θημηζουν περαχιακο δικτιο κουτσογιωργενας μακριπετινιτσας...

ο μονος τροπος για να τρεξει κανεις στο ΤΤ ειναι να περασει 1-2 χρονια σε αγωνες της Ιρλανδιας οστε να μπει στο πετσι του...

δεν ειναι αλοστε τυχαιο οτι απο τα 200 + ατομα που εχουν χασει την ζωη τους εκει το 80% ειναι newcomers... :(

γενικος αν καποιος δεν ειναι σιγουρος κρατα ενα low pofile για το ολλο ενχηρημα... για το να κανεις 115% απο τον χρονο του dunlop/McGuniness σε ενα δρομο που δεν ξερεις ενω οι αλλοι το κανουν εδω και 10 χρονια Χ10 καθε χρονο ειναι απο δισκολο εως ακατορθοτο....

με την ιδια λογικη του ΤΤ ειναι σαν να λεει καποιος οτι θα παει MotoGP και θα προκρηθει.. γιατι εχει κανει προπονησεις στα μεγαρα...


:beer: :beer: :beer:

Nostradamus
02/08/2013, 15:07
Και ποιό είναι το προιόν της διαφήμισης??? Το Σύνταγμα Σεπόλια σε δέκα λεπτά??? Ρε συ δε βγάζεις χορηγία έτσι. Το μόνο που μπορώ να δεχτώ είναι η ικανοποίηση του ΕΓΩ του αναβάτη. Ποιός θα χορηγήσει κάτι σε μιά τέτοια αποστολή αν δεν υπάρχει συμφέρον??? Τέλος πάντων...

Οχι δεν μένω τόσο στην χορηγία (αν και το εγραψα εγω νωριτερα). Γενικά μιλώντας πιθανά σε ένα επαγγελματικο ανοιγμα στον χώρο των 2 τροχών επι παραδείγματι. Κυκλοφορούν βίντεο απο διαδρομές σε δημόσιους δρόμους με διαφημίσεις καταστηματων κτλ τκλ.

Στα του θρέντ πάντως σε αυτό που λέει ο Βύρωνας δεν έχει αδικο. Καλώς η κακώς οι δημόσιοι δρόμοι ήταν και παραμένουν ανα την Ελλάδα ο χώρος που οδηγικά όλοι "μεγαλώνουν". Απο την στιγμή που δνε υπάρχουν άλλες υποδομές εκεί "βελτιώνονται" με τα γνωστα ρίσκα ολοι.

astroman76
02/08/2013, 15:08
Και το 115 του χρόνου του πρώτου εκεί δε θα είναι αστείο όπως στην Ελλάδα...

σορρυ λαθος... 115 απο τον 3o οδηγο :D

cornell
02/08/2013, 15:09
Ανακοινώθηκε και ο Σπηλιώτης.

menelaos46
02/08/2013, 15:12
Οχι δεν μένω τόσο στην χορηγία (αν και το εγραψα εγω νωριτερα). Γενικά μιλώντας πιθανά σε ένα επαγγελματικο ανοιγμα στον χώρο των 2 τροχών επι παραδείγματι. Κυκλοφορούν βίντεο απο διαδρομές σε δημόσιους δρόμους με διαφημίσεις καταστηματων κτλ τκλ.

Στα του θρέντ πάντως σε αυτό που λέει ο Βύρωνας δεν έχει αδικο. Καλώς η κακώς οι δημόσιοι δρόμοι ήταν και παραμένουν ανα την Ελλάδα ο χώρος που οδηγικά όλοι "μεγαλώνουν". Απο την στιγμή που δνε υπάρχουν άλλες υποδομές εκεί "βελτιώνονται" με τα γνωστα ρίσκα ολοι.

Συμφωνούμε ως εδώ... αλλά δεν υπάρχει λόγος να προβάλλεται αυτό???

Υ.Γ. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν έχω αρνητική πρόθεση ως προς την προσπάθεια απλώς για μένα αυτή είναι η αλήθεια.

gv_gr
02/08/2013, 19:05
Προβαλεται επειδη ετσι επιβαλει το μαρκετινκ.
Αδιαφορωντας για τους κυνδυνους και την ανθρωπινη ζωη Δυστυχως.!!!
Ορισμενοι απο εδω θεωρουν οτι υποστηριζωντας αυτη την κινηση οτι "τα εχουν περισσοτερο" απο ολους τους υπολοιπους οι οποιοι λιθοβολουμε την συγκεκριμενη κινηση.
Επισης οποιος νομιζει οτι τα εχει και εχει την αναγκη να το αποδειξει υπαρχει και η πιστα ,το πανελληνιο και αν και αυτο ειναι λιγο υπαρχει και το παγκοσμιο ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

argiris34
02/08/2013, 19:49
ρε παιδια κιεγω καπνιζω σαν φουγαρο αλλα δεν λεω στον κοσμο καπνιστε ρεεεεε
αυτο και μονο αυτο ειναι η ενσταση μου
αλλωστε οποιοςγυριζει κατω απο 1.20 στις σερρες και αργος στον δρομο δεν θαναι λεμε τωρα

blackbusa
02/08/2013, 20:54
to thread exei xasei tin balla...ti akrivws psaxnoume borei na me voithisei kapoios?

byron
02/08/2013, 22:41
=astroman76;2358437]Βυρωνα.... ο αγωνας του ΤΤ ειναι αντοχης εκτος απο τα ηλεκτρικα και τα 650 δικηλινδρα ολλα τα αλλα μηχανακια κανουν απο 4 μεχρι 6 γυρους νον στοπ εκτος απο πιτς για βενζινη και λαστιχα αλλο γρηγορη βολτα σε σουνιο αρτεμησιο και αγιο και αλλο 1 ωρα στο τερμα σε δρομους που θημηζουν πεωμάραχιακο δικτιο κουτσογιωργενας μακριπετινιτσας...

ο μονος τροπος για να τρεξει κανεις στο ΤΤ ειναι να περασει 1-2 χρονια σε αγωνες της Ιρλανδιας οστε να μπει στο πετσι του...

δεν ειναι αλοστε τυχαιο οτι απο τα 200 + ατομα που εχουν χασει την ζωη τους εκει το 80% ειναι newcomers... :(

γενικος αν καποιος δεν ειναι σιγουρος κρατα ενα low pofile για το ολλο ενχηρημα... για το να κανεις 115% απο τον χρονο του dunlop/McGuniness σε ενα δρομο που δεν ξερεις ενω οι αλλοι το κανουν εδω και 10 χρονια Χ10 καθε χρονο ειναι απο δισκολο εως ακατορθοτο....

με την ιδια λογικη του ΤΤ ειναι σαν να λεει καποιος οτι θα παει MotoGP και θα προκρηθει.. γιατι εχει κανει προπονησεις στα μεγαρα...

Το αν μπορεί κάποιος να τρέξει στον αγώνα,το καθορίζουν οι κανονισμοί, η επιτροπή του αγωνα και φυσικά οι χρόνοι του. Το που και με ποιο τρόπο έγινε γρήγορος δεν νομιζω το εξεταζει η επιτροπή, σε αντίθεση με την επιτροπή αγώνων του moto.gr που κρινει ως άλλο δικαστήριο τον πρότερο έντιμο βίο του οδηγού.

Τι ζορι τραβάει κάποιος με τοβαν θέλει ο Ψυχογιός να τρέξει για την πλάκα του,για την εμπειρία η για να διασυρθεί, δεν το καταλαβαίνω.

sotos 8
02/08/2013, 22:41
to thread exei xasei tin balla...ti akrivws psaxnoume borei na me voithisei kapoios?

Ποσο χρονων ειναι ο σπηλιωτης ;
Για να δουμε εαν μπορει να τρεξει στην νεων οπωσ προπερσι στο Ελληνικο ΠΠ.

astroman76
03/08/2013, 00:38
Το αν μπορεί κάποιος να τρέξει στον αγώνα,το καθορίζουν οι κανονισμοί, η επιτροπή του αγωνα και φυσικά οι χρόνοι του. Το που και με ποιο τρόπο έγινε γρήγορος δεν νομιζω το εξεταζει η επιτροπή, σε αντίθεση με την επιτροπή αγώνων του moto.gr που κρινει ως άλλο δικαστήριο τον πρότερο έντιμο βίο του οδηγού.

Τι ζορι τραβάει κάποιος με τοβαν θέλει ο Ψυχογιός να τρέξει για την πλάκα του,για την εμπειρία η για να διασυρθεί, δεν το καταλαβαίνω.

Δεν ειπε κανεις να μην τρεξει αλλα δεν μπορεις να διαφημηζεις κατι που δεν το εχεις κανει η δεν το εχεις δει ουτε εσυ ο ιδιος...

και εγω αλλιως τα εβλεπα στην ΤΒ αλλα οταν τα ειδα απο κοντα τι Αγιος και τι Σουνια μου λες, μου πηγε το σκατο στην καλτσα.... απο οσο ξερω ολλοι αυτοι που θελουν να τρεξουν δεν εχουν παει καν σαν θεατες αρα εδω και 30+ χρονια που ασχολουντε με μοτο δεν καταφεραν να πανε να δουνε αυτον τον αγωνα? και γιατι τωρα που ο αγωναε εχει πιο πολ πρεστιζ απο οτι ειχε παλια?

Για μενα θα επερε να ειναι μια σεμνη παρουσια να κανουν και κανα αγωνα Road Racing (ετσι λενε στην Ιρλανδια τους αγωνες σε δρομο) και να μπουνε στο κλιμα.... οχι Greeks are born to Race κτλ κτλ...

MG-KTiNoS
03/08/2013, 07:40
Κατ αρχήν ο τρόπος που γράψατε εδώ μερικοί μερικοί είναι απαράδεκτος το λιγότερο.
Και αναφέρεστε σε ποιόν παρακαλώ?
Στο Ψυχογιό.
Και είστε ποιοι?
:lol:
Μάλιστα...

Από εκεί και μετά όταν κάποιος εκφράζει την επιθυμία να κάνει κάτι μεγαλύτερο από τα κυβικά του, οι φίλοι οφείλουν να στηρίξουν, να ενθαρρύνουν, να βοηθήσουν.
Οι "άλλοι" λένε κάτσε στα αυγά σου είσαι μαλάκας.
Να θυμίσω εδώ ότι όταν ο Ντόμπερμαν πήγε κι έτρεξε στο ΠΠ
500 2Τ ούτε τα Μέγαρα δεν υπήρχαν.
Στο τέλος όμως δικαιώθηκε αφού κατάφερε να βαθμολογηθεί στη Ν Αφρική και δεν ήταν και στο άνθος της ηλικίας του.

Εν κατακλείδι,:wave2: μακάρι να πάνε τα παιδιά, να έρθουν και να τερματίσουν με το κεφάλι ψιλά.
Εκεί είναι σίγουρο πως θα τους υποδεχτούν με το καλύτερο τρόπο.
Οι εδώ βαράτε πληκτρολόγια και όχι μόνο.
ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ
(που λέει και ο από εκεί)'

bulmont
03/08/2013, 08:16
.
Να θυμίσω εδώ ότι όταν ο Ντόμπερμαν πήγε κι έτρεξε στο ΠΠ
500 2Τ ούτε τα Μέγαρα δεν υπήρχαν)'



Και πού έκανε προπόνηση ο Παπανδρέου;;; Στό Τυμπάκι, στην Ρόδο και στό
Τατόι..... Αρα καμία σχέση οι συνθήκες πού συνάντησε στό Κυαλάμι, με τις συνθήκες
της προετοιμασίας που έκανε εν Ελλάδι.....

Χωρίς ν' αμφισβητώ τις ικανότητες του Ψυχογιού και των συναθλητών του
άμα τό 'χεις δεν χρειάζεται να ριψοκινδυνεύεις σε δημόσιο δρόμο την ζωή σου (και
των υπόλοιπων χρηστών του δρόμου).

Πάς, τρέχεις και ακόμα και τελευταίος νά 'ρθεις μαγκιά σου και χίλια μπράβο
Σκέψου όμως πώς θα νοιώσεις άν γίνει μιά στραβή στον δημόσιο δρόμο.........
Ας κάνουν εντατική προετοιμασία στά Μέγαρα ή στις Σέρρες, σε ελεγχόμενο τέλος
πάντων περιβάλον

Οι Ολλανδοί, οι Βέλγοι και οι λοιποί αλλοδαποί αναβάτες που προετοιμάζονται;;;;

buckley
03/08/2013, 08:26
Μπλέξανε τα θέματα αυτού του άρθρου.
Ο Παπανδρέου τότε με προπονήσεις σε Λιμανάκια και Διόνυσο και αγώνες στα αεροδρόμια της Ελλάδας αλλά και την βοήθεια κάποιων χορηγών αποτόλμησε να τρέξει στο βροχερό Κυαλάμι.Μπράβο του ,χωρίς να είναι πιθανότατα διαχρονικά ότι καλύτερο επέδειξε η Ελλάδα σε αναβάτη και τότε χλευάστηκε από άσχετους πριν και μετά τον αγώνα (κοινή πρακτική αυτό δυστυχώς στην Ελλάδα) ίσως ο μόνος που το απέφυγε ήταν ο μέγιστος Nick.
Αναφορικά με την παρουσίαση ,ναι μπορεί μια πιο σεμνή προσέγγιση να ήταν πιο ωφέλιμη.
Άστρο πως ξέρεις ότι οι υποψήφιοι δεν έχουν παρακολουθήσει αγώνα εκεί ???
Έγραψα και μερικές σελίδες πίσω ότι σιχαίνομαι αυτούς που μπαίνουν και σ΄αυτό το άρθρο και αλλού δυστυχώς και δεν περιορίζονται σε μια αντιπαράθεση με επιχειρήματα αλλά υβρίζουν οχυρωμένοι πίσω από την ανωνυμία.
Τέλος ούτε εμένα με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο οι προπονήσεις σε δημόσιο δρόμο.
Αυτά ,καλημερίζω με μια φωτό του παλιού κράνους του Jorge.
296860

astroman76
03/08/2013, 10:39
Οι Ολλανδοί, οι Βέλγοι και οι λοιποί αλλοδαποί αναβάτες που προετοιμάζονται;;;;

εχουν αγωνες στρεετ ρεισινκ στις χωρες τους και δεν μηλαμε μονο για βελγιο αλλα παντου ακομη και κοντα σε εμας οπως ρουμανια, Σερβια και Ιταλια... αυτοι που θελουν να τρεξουν πανε και κανουν 1 χρονο road racing στην Ιρλανδια....

μερικα βιντεο απο αγωνες στρεετ ρεισινκ στην Ευρωπη

https://www.youtube.com/watch?v=8ar7xXcepP0&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D8ar7xXcepP0&nomobile=1

https://www.youtube.com/watch?v=vxrMaMrwv_4

https://www.youtube.com/watch?v=szRveMOEmzg

astroman76
03/08/2013, 10:56
παρτε και μια Ισπανια που εχουν αρκετους αγωνες δρομου και εκει και φισικα σημετοχες στο ΙΟΜΤΤ καθε χρονο..

https://www.youtube.com/watch?v=94kMTeqezjA

https://www.youtube.com/watch?v=dYLhUt6h_5M

https://www.youtube.com/watch?v=zmS7pPPlwCg

μηλαμε για μια χωρα που εχει 20+ πιστες και ομως κανουν και αγωνες street racing και δειτε και ποσο κοσμο εχουν...

nktR
03/08/2013, 12:50
Κατ αρχήν ο τρόπος που γράψατε εδώ μερικοί μερικοί είναι απαράδεκτος το λιγότερο.
Και αναφέρεστε σε ποιόν παρακαλώ?
Στο Ψυχογιό.
Και είστε ποιοι?

είναι οι πουθενάδες

μόνο εδώ είμαστε παγκόσμιοι στο πληκτρολόγιο χωρίς να έχουμε ούτε μία τρίχα από τα αχαμνά τους ιδέα για το τι γίνεται και πως το κάνουν
αλλά να κρίνουμε ξέρουμε τα πάντα μέχρι και το τι μλκιες κάνουν οι ομάδες και οι μηχανικοί τους στο MotoGp :tooth:
....δεν ξέρω εάν θα πρέπει να γελάσω ή να τα σπάσω......

:lol:
Μάλιστα...


Από εκεί και μετά όταν κάποιος εκφράζει την επιθυμία να κάνει κάτι μεγαλύτερο από τα κυβικά του, οι φίλοι οφείλουν να στηρίξουν, να ενθαρρύνουν, να βοηθήσουν.


Οι "άλλοι" λένε κάτσε στα αυγά σου είσαι μαλάκας.
Η γνωστή γαμάτη ελληνική φυλή που δεν θέλει κάποιος να πάει καλά σε ότι και εάν κάνει στη ζωή του αλλά αντίθετα να πέσει στο δικό μας @αμωεπίπεδο....:moutza:
φφφσττττττ σας έρχεται....

Να θυμίσω εδώ ότι όταν ο Ντόμπερμαν πήγε κι έτρεξε στο ΠΠ
500 2Τ ούτε τα Μέγαρα δεν υπήρχαν.
Στο τέλος όμως δικαιώθηκε αφού κατάφερε να βαθμολογηθεί στη Ν Αφρική και δεν ήταν και στο άνθος της ηλικίας του.

Εν κατακλείδι,:wave2: μακάρι να πάνε τα παιδιά, να έρθουν και να τερματίσουν με το κεφάλι ψιλά.
Εκεί είναι σίγουρο πως θα τους υποδεχτούν με το καλύτερο τρόπο.
Οι εδώ βαράτε πληκτρολόγια και όχι μόνο.
ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ
(που λέει και ο από εκεί)'


βαράτε γερά
το μόνο που θα καταφέρετε είναι να τουμπανιάσετε τους πήχεις σας (αλλά εναλλάξ και με το άλλο χέρι) :a31:

και η υπομονή έχει κάποια όρια που μας τα ε@αμήσατε όλα αυτά τα χρόνια σα φάρα που δεν θέλει με τίποτα να πάει παρακάτω.....σκαλωμένοι μία ζωή στο κεφαλόσκαλο του υπογείου...
αντε γτπνα μου πια

τέλος από συγχωροχάρτια ...στερέψαμε...τα μάτια γυρνούν ανάποδα.....για να είμαστε καλά πάνω από όλα στην ψυχική μας υγεία... από εδώ και πέρα στους απαίδευτους mono cock 296861

PetranGR
03/08/2013, 13:00
τα λόγια είναι ... μόνο για να τα λέμε και να τα γράφουμε πίσω απο ένα πληκτρολόγιο.

Που να με πάρει,πείτε μια καλή κουβέντα,έστω Marketing; Ας είναι οτι θέλει.
Σημασία έχει να στηρίξουμε και κάτι σε αυτόν τον τόπο , μόνο την μ@λ@κία που μας δέρνει στηρίζουμε.

Πήραν απόφαση ,να πάνε κάποια άτομα εκεί, δεν λέω μιας και είμαι φανατικός του ΤΤ Isle Of Man,δεν λέω είναι όντως κάτι πολύ διαφορετικό απο όσο μπορεί να πιστεύουν τα άτομα τα οποία θα πάνε,αλλά δεν θα έχουν δεί βίντεο; Δεν θα έχουν ακούσει οτι μπαίνουν σε στροφές με 200+ ;;;
Ωραία και;

Εν κατα κλείδί, ας πούμε καλή επιτυχία μακάρι να πάνε και μακάρι έστω να τερματίσουν,όπως είπε και ένα μέλος πιο πάνω απο εμένα, θα τερματίσουν με το κεφάλι ψηλά και εκεί θα έχουν καλύτερη συμπεριφορά απο οτι θα πούμε εδώ,ίσως ακούσουν και ένα μπράβο που εμείς;Σιγά μην το πούμε.
Τι θα πούμε;
"Ασε ρε τους κωλόφαρδους,άσε ρε πήγαν στο ΤΤ να το παίξουν κάπιοι και βάλανε και κράνη με στίχους απο Όμηρο και δεν συμμαζεύετε, κέρδισαν με 500 προσευχές κτλ."

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,μπράβο γιατί τους άξιζε.

Αυτά απο εμένα :)
Προσωπική και ταπεινή άποψη .

nktR
03/08/2013, 13:01
εχουν αγωνες στρεετ ρεισινκ στις χωρες τους και δεν μηλαμε μονο για βελγιο αλλα παντου ακομη και κοντα σε εμας οπως ρουμανια, Σερβια και Ιταλια... αυτοι που θελουν να τρεξουν πανε και κανουν 1 χρονο road racing στην Ιρλανδια....

μερικα βιντεο απο αγωνες στρεετ ρεισινκ στην Ευρωπη

https://www.youtube.com/watch?v=8ar7xXcepP0&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D8ar7xXcepP0&nomobile=1

https://www.youtube.com/watch?v=vxrMaMrwv_4

https://www.youtube.com/watch?v=szRveMOEmzg




παρτε και μια Ισπανια που εχουν αρκετους αγωνες δρομου και εκει και φισικα σημετοχες στο ΙΟΜΤΤ καθε χρονο..

https://www.youtube.com/watch?v=94kMTeqezjA

https://www.youtube.com/watch?v=dYLhUt6h_5M

https://www.youtube.com/watch?v=zmS7pPPlwCg

μηλαμε για μια χωρα που εχει 20+ πιστες και ομως κανουν και αγωνες street racing και δειτε και ποσο κοσμο εχουν...


είναι σε άλλο επίπεδο αγωνιστικής κουλτούρας οι υπόλοιπες χώρες :sun::a012:

jimpap
03/08/2013, 13:43
Ρε παιδιά πιστεύω ότι όλοι μας θέλουμε να πάνε καλά στον αγώνα, να γυρίσουν σώοι και με μια καλή θέση στην κατάταξη.

Αυτό που δεν θέλουμε είναι προμοτάρεται με αυτον τον τρόπο το street racing. Βλέπουν και άμυαλα 15χρονα τα βίντεο στα λιμανάκια, you know what I mean?

όλα τα βιντεάκια εντωμεταξύ είναι σε δημόσιο αλλά ΚΛΕΙΣΤΟ δρόμο για τους υπόλοιπους.

Ας κανονίσουν να κλείσει ένας δρόμος να κάνουν προπόνηση κι εγώ θα πάω από την παράκαμψη...

my 2 cents

guzzistas
03/08/2013, 13:48
Επειδή έχω κουραστεί με τα πολιτικαλι κορέκτ ρομπότικς πράγματα δεν θα μπω στην διαδικασία της συζήτησης αλλά θα μείνω στην διαδικασία της ευχής.

Δημόσιοι δρόμοι, όρια ταχύτητας, πίστες κι @@ τούμπανα... νάχουμε να λέμε από τον καναπέ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

DrEvil
03/08/2013, 14:15
Επειδή έχω κουραστεί με τα πολιτικαλι κορέκτ ρομπότικς πράγματα ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

+656

AristidisZ
03/08/2013, 16:05
εσάς που σας κουράζει το politically correct attitude θα περιμένω πρώτους να σας δω να υποστηρίζετε όποιον γράψει

"έλα μωρέ τώρα που θα βάλω κράνος για να πάω μια βόλτα Ιούλη μήνα στη παραλία" ή
"έλα μωρέ τώρα που ήπια 4 ποτάκια, και τι έγινε στη τελική, σιγά μην αφήσω τη μηχανή εδώ"

γιατί όταν ο Χ γράφει στον Υ:
Ρε συ Υ εσύ κράζεις γιατί είσαι κουλομαρία και ούτε στον ύπνο σου δε μπορείς να τα κάνεις αυτά
και ο Υ απαντήσει:
Ναι αλλά εγώ μαστρο Χ πίνω 3 μπουκάλες κρασί και για σβήσιμο 2 καφάσια μπύρες, και να μαι εδώ, μια χαρά είμαι
όλοι θα πέσετε στον Υ να το παίξετε ηθικοί και σωστοί οδηγοί
τώρα αν γυρίσει ο Υ και πει:
"ρε στραβάδια, εγώ τα κάνω αυτά και εδώ είμαι, εσείς κουλομαρίες ούτε στον ύπνο σας δε μπορείτε να τα κάνετε αυτά"
θα γελάσω πολύ να δω τις αντιδράσεις όλων σας :tooth:

αυτά προφανώς είναι παντελώς άσχετα με τη συμμετοχή στο ΤΤ, για την οποία όποιοι προσπαθήσουν σίγουρα χαίρουν του θαυμασμού μας
αν όμως δε καταλαβαίνετε γιατί πολλοί γραψαν ότι γράψαν εδώ, ή εθελοτυφλείτε ή απλά διαβάζετε επιλεκτικά

DrEvil
03/08/2013, 16:27
Tα ελεγε ο αξυριστος μαλλιας πριν απο κανα δυο χιλιετηριδες.
Τα ειπαν και νωριτερα αλλοι και κουραζομαι να τα επαναλαμβανω.
"Ο αναμαρτητος πρωτος το γκαζι να κλεισει" η κατι τετοιο.

Αληθεια...
Ειδε κανεις να γινεται προπονηση για το ΤΤ σε δημοσιους δρομους? ΤΟ ΕΙΔΕ;;;;;
Υπαρχει καποιος που να τηρει τον ΚΟΚ μεχρι κεραιας? ΜΕΧΡΙ ΚΕΡΑΙΑΣ!

Υποστηριξτε οτι γινεται κι αν [κι οταν] αυτο γινει λαθος, ας το κατακρινουμε παρεα.

Εως τοτε, καλες ζεστες και καλα χιλιομετρα.

Η επιλογη ειναι διαδικασια της Φυσης. Εγω πως και βρισκομαι εδω, ενω θα επρεπε να ειχα απορριφθει δεν ξερω.

MG-KTiNoS
03/08/2013, 17:42
\

"έλα μωρέ τώρα που θα βάλω κράνος για να πάω μια βόλτα Ιούλη μήνα στη παραλία" ή


άμα σκάσεις με 50 στο ντοίχο το κράνος δεν θα σου κάνει τίποτα...



Αληθεια...
Ειδε κανεις να γινεται προπονηση για το ΤΤ σε δημοσιους δρομους? ΤΟ ΕΙΔΕ;;;;;

http://www.youtube.com/watch?v=Vwdnb5WenfI

:cool:

και μέχρι πριν λίγα χρόνια που δεν είχε πίστες τρέχανε και Διόνυσο και λιμανάκια (είχε και καντίνα) κλπ κλπ κλπ

για όλα τ άλλα εδώ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=127980

:lol: