PDA

View Full Version : 3ωρο στην Αθήνα για αγορά κράνους



ekkli
31/07/2013, 15:39
Φιλαράκι θα περάσει από Αθήνα πεζός (χρησιμοποιώντας μμμ δηλαδή), την επόμενη Τρίτη 6 Αυγούστου και θα κοιτάξει να πάρει κράνος.
Προσανατολίζεται σε HJC αλλά θέλει να δει γενικά την αγορά, ενώ το μπάτζετ του είναι στα 200 με 250 ευρώ.

Και όλα αυτά μέσα σε 3 ώρες.

Του είπα να πάει από Αποθήκη στην Ηλιούπολη που έχω διαβάσει πολλά και αν προλάβει να δει στην περιοχή το toofast.gr και το colori στην Βουλιαγμένης.

Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση για μαγαζί στην Αθήνα που να συνδυάζει πολύ μεγάλη ποικιλία με χαμηλές τιμές ή ακόμα καλύτερα μαγαζί που αυτές τις μέρες να κάνει σκότωμα τιμών, ξεπούλημα ή κάτι τέτοιο;

ελπίζω να μην θεωρηθεί πολύ διαφημιστικό το νήμα, είμαστε στην ζητιανιά εμείς οι επαρχιώτες ....

teo_g7
31/07/2013, 15:42
Αν προλάβει ας περάσει από το στοκ στην Πέτρου Ράλλη.Σε αυτά τα λεφτά θα πάρει καλύτερο κράνος από το HJC.

AristidisZ
31/07/2013, 15:43
έβαλες και το ΜΜΜ στην εξίσωση...
και εγώ θα το πρότεινα το mega μπλα μπλα

ggs
31/07/2013, 15:51
μετρο ή τραμ .... κατεβαίνει στην στάση Συγγρου-φιξ…

μπροστά του είναι η Καλλιρόης με δεκάδες μαγαζιά εξοπλισμού με σχεδόν όλες τις μάρκες και τιμές ..
μέσα στο τρίωρο τα περναει όλα εύκολα μια βόλτα με τα πόδια , κάνει τις δοκιμές και τα παζάρια του και καλές αγορές…

Black Diamond
31/07/2013, 16:31
πάει δηλαδή με 250€ τσέπη να πάρει ένα HJC αν το βρεί αλλιώς θα ψάξει επί τόπου μαγαζί για να αγοράσει οτι βρεί;
ρε σεις οι ποδηλάτες πιο πολύ ασχολούνται για κράνος ,έλεος.
αν πάει έτσι τι να πω, όντως στην Καλλιρόης θα δεί πολλά. H αποθήκη για να πάει θα χάσει χρόνο. Εγώ απο Αθήνα και δεν το βρήκα με την πρώτη...(πάει καιρός βέβαια)
Σε αυτά τα λεφτά εγώ προτείνω και τα SHARK RSΙ σειρά.

ekkli
31/07/2013, 17:36
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι άλλο μπορεί να κάνει κάποιος για να πάει να αγοράσει κράνος.
Ο συγκεκριμένος έχει διαβάσει αρκετά σε σάιτ, παρουσιάσεις
αλλά και σε φόρα -σε νήματα με λιγότερα flames.

αφού χρειάζονται πιο πολλές πληροφορίες για να πάρω μια σωστή απάντηση και επί του θέματος ,
θα ψάξει για το fg15 και αν του κάθεται καλά και είναι σε φυσιολογική τιμή, θα το πάρει.


επαναθέτω λοιπόν το ερώτημα, όσο πιο καθαρά γίνεται
-και παρακαλώ προσπαθήστε να μην ντροπιάζετε την κοινότητα-

ποιο είναι το μαγαζί με την μεγαλύτερη ποικιλία σε HJC και
αν ξέρει κάποιος μαγαζί που αυτές τις μέρες να κάνει πάρα πολύ μεγάλες εκπτώσεις σε αξιόλογα μοντέλα

PQC
31/07/2013, 17:41
colori Στην Βουλιαγμένης φίλος το πήρε πριν ένα χρόνο κάτω απο 200. Εχει ολα τα μοντέλα της hjc. Οσο για την hjc οτι και να λένε είναι κορυφαία.

Black Diamond
31/07/2013, 17:46
-και παρακαλώ προσπαθήστε να μην ντροπιάζετε την κοινότητα-

εξηγήσου παρακαλώ.

Επίσης ξερά..
"coloriposto" για κράνη HJC στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας 71. έχει και άλλα 3 μαγαζιά βλέπω στο site.προσωπικά έχω επισκεφτεί μόνο αυτό όταν κοίταγα την μάρκα που αναφέρεις.καλές αγορές
http://www.coloriposto.gr/web/?id=9&sub=26&title=full-face

archi
31/07/2013, 18:18
η colori εχει τα πιο πολλα hjc. Παρε τηλ πρωτα ομως και ρωτα για νουμερα μην πηγαινεις τζαμπα. Στα μισα κρανη δεν εχουν νουμερα. Θα φερναν αυτη τη βδομαδα μου ειχαν πει.

NIKOS.
31/07/2013, 23:27
εγω πηρα απο καλιροης bike accecores αν το γραφω σωστα arai με 300!! γιουρια και πινλοκ..!!
εχει βγαλει στοκ arai για ξεπουλημα εαν σταθει τυχερος θα βρει κατι να του κανει,και νομιζω αξιζει να δωσει ενα 50αρικο παραπανω για να παρει arai !!

k7600
01/08/2013, 18:01
colori Στην Βουλιαγμένης φίλος το πήρε πριν ένα χρόνο κάτω απο 200. Εχει ολα τα μοντέλα της hjc. Οσο για την hjc οτι και να λένε είναι κορυφαία.

με τι κρητιρια το λες αυτο...?

PQC
01/08/2013, 20:06
[QUOTE=k7600;2358087]με τι κρητιρια το λες αυτο...?[/QUOTE


Υποθέτω για το κορυφαία.
Απο τις προδιαγραφές απο τα υλικά απο τα τέστ που γίνονται σε όλον τον πλανήτη, και απο σχόλια απο ανθρώπους που γνωρίζουν και την ψάχνουν.
Τέλος είναι το καλύτερο value for money. rpha στα 300 eyro, για αντίστοιχο arai η shoei θέλεις 1000.
Anyway αυτά είναι προσωπική μου γνώμη.

k7600
01/08/2013, 23:36
[QUOTE=k7600;2358087]με τι κρητιρια το λες αυτο...?[/QUOTE


Υποθέτω για το κορυφαία.
Απο τις προδιαγραφές απο τα υλικά απο τα τέστ που γίνονται σε όλον τον πλανήτη, και απο σχόλια απο ανθρώπους που γνωρίζουν και την ψάχνουν.

Τέλος είναι το καλύτερο value for money. rpha στα 300 eyro, για αντίστοιχο arai η shoei θέλεις 1000.
Anyway αυτά είναι προσωπική μου γνώμη.


δεν σου την λεω, μην παρεξηγηθω,και εγω φανατικος arai ειμαι αλλα το τελευταιο διαστημα rpha 10 εχω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και πραγματικα ειναι value for money. Απλα δεν θεωρω οτι ειναι κορυφαιο κρανος τουλαχιστον ποιοτικα, ειναι πολυ ελαφρυ,καλη ποιοτητα βαφης και εσωτερικης επενδησης αλλα arai δεν ειναι (προσωπικη αποψη παντα)

ekkli
06/08/2013, 18:55
κέηζ κλόουζντ,
το FG 15 δεν το είχε η colori και ο κολλητός κατέληξε Ηλιούπολη.

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας

zephyr1
06/08/2013, 19:08
edit -> δεν ειδα οτι τελειωσε το παραμυθι,σορυ.:p

PQC
06/08/2013, 19:48
[QUOTE=PQC;2358113]


δεν σου την λεω, μην παρεξηγηθω,και εγω φανατικος arai ειμαι αλλα το τελευταιο διαστημα rpha 10 εχω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και πραγματικα ειναι value for money. Απλα δεν θεωρω οτι ειναι κορυφαιο κρανος τουλαχιστον ποιοτικα, ειναι πολυ ελαφρυ,καλη ποιοτητα βαφης και εσωτερικης επενδησης αλλα arai δεν ειναι (προσωπικη αποψη παντα)



Δεν το εξέλαβα έτσι(οτι μου την λες), απλά ίσως ο τρόπος που γράφω είναι επιθετικός.
Αυτό ακριβώς με ενοχλεί στα Arai το οτι είναι βαριά. Περι ορέξεως...

:wave2: