PDA

View Full Version : Γυναικες και μηχανές



Σελίδες : [1] 2

EVI
31/07/2013, 16:44
σε ακουσα : οι γυναικες δεν πρεπει να οδηγουν μηχανες <<ουτε οι μ α λ α κ ε ς-απαντησα- αλλα τι να κανουμε>> μετα δε σε ξαναδα...δευτερη φορα

SHOOTER045
01/08/2013, 14:26
σε ακουσα : οι γυναικες δεν πρεπει να οδηγουν μηχανες <<ουτε οι μ α λ α κ ε ς-απαντησα- αλλα τι να κανουμε>> μετα δε σε ξαναδα...δευτερη φορα


καποτε εν ετη 1998 σε ενα χαρντ εντουραδα στην θεσ/νικη(γερακαρου-περιστερα-ρανταρ χορτιατη)και αφου κολλησα σε μια λουμπα βγαινω σε ανοιχτοσια και βοηθαω ενα φιλο που του εσκασε το λαστιχο
σκυμενοι πανω απο το μηχανακι ειδαμε μια παρεουλα με 3-4 εξω απο τα μονοπατια μας και μου εκανε εντυπωση το σγουρο μαλλι του ενος που εβγαινε απ το κρανος
καποια στιγμη ηρθαν κοντυτερα και ηταν ολες κοπελες
σαστισα δεν ειχα ξαναδει,μας βοηθησαν κιολας
απο εκεινη την μερα μπηκαν στην παρεα μας,τους διεξαμε πραγματα,τους μαθαμε τεχνικες κλπ
βγαιναμε μαζι εντουραδες αλλα και για ξυδια(ελευθεροι γαρ τοτε)και ηταν ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ οχι αντρογυναικες,με τα φουστανακια με τα μινια με τα ολα τους,γυναικαρες και μ@@ναρες,στο βουνο και στο δρομο ηταν καλυτεροι και ισξιοι με πολλους
σε πολλα δυσκολα ηταν καλυτεροι απο πολλους παντελονατους
τα λεω αυτα γιατι πολλοι αντρες υποστηριζουν οτι το αδυνατο φιλο δεν ειναι για 2 ροδες
ναι δεν ειναι οι χαζο-bibo με τα σκουτερ και τα καθε ειδους ξεκολακια,που μπορει να εγειρουν το ματι,την φαντασια και καθε τι αλλο,αλλα δεν εχουν καμια σχεση με την συνομοταξια μας
δεν το κατεχουν,ειναι ευκαιριακες αναβατηδες οπως πολλοι αντρες
προσωπικα συγχαιρω και καμαρωνω τις σωστες και ευχομαι οι κορες μου να τις μοιασουν,και θα τις βοηθησω οσο μπορω

sniper
01/08/2013, 14:28
.... και ηταν ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ οχι αντρογυναικες,με τα φουστανακια με τα μινια με τα ολα τους,γυναικαρες και μ@@ναρες,στο βουνο και στο δρομο ηταν καλυτεροι και ισξιοι με πολλους
....

Ναι αλλά έκανες quote λάθος άτομο... :bawl:

AristidisZ
01/08/2013, 14:31
σηκώνει flame, αλλά συγκρατούμαι :rolleyes:

Billymuse
01/08/2013, 14:41
για αρχή ας βγεί νόμος οι γυναίκες να μην οδηγούν αυτοκίνητο και μετα κοιτάμε για τις μηχανές

SHOOTER045
01/08/2013, 14:42
Ναι αλλά έκανες quote λάθος άτομο... :bawl:
γιατι????????????

SHOOTER045
01/08/2013, 14:43
σηκώνει flame, αλλά συγκρατούμαι :rolleyes:
μην συγκρατεισαι...
θα σου στειλω και αλλο τσιπουρο...:D

HelenKoR
01/08/2013, 14:45
για αρχή ας βγεί νόμος οι γυναίκες να μην οδηγούν αυτοκίνητο και μετα κοιτάμε για τις μηχανές

Οι γυναίκες, όπως και οι άντρες, μπορούν να οδηγήσουν ο,τι θέλουν απο την στιγμή που πληρούν κάποιες -ελάχιστες- προϋποθέσεις.
Νόμος, όπως τον επιθυμείς, δεν θα βγει ποτέ. Deal with it.

due
01/08/2013, 14:51
Νομίζω ότι ανεξαρτήτως φύλου, αν έπρεπε να πιάσεις συγκεκριμένο σκορ σε IQ τεστ πριν σε αφήσουν να δώσεις για δίπλωμα, όλα μας τα προβλήματα θα είχαν λυθεί.

SHOOTER045
01/08/2013, 14:52
το αυτοκινητο ειναι αλλο ευαγγελιο
στα τοσα χρονια που βλεπω-συνανταω κλπ οι γυναικες οδηγοι ειναι ποιο σφιγμενες(οι ανω των αντα και ειδικα αυτες που εβγαλαν προσφατα διπλωμα)
οι πιτσιρικες ειναι διαφορετικες
ωστοσο οι περισοτερες ειναι ποιο προσεκτικες σε αντιθεση με εμας
και σε εμας ξενιζει αυτο το γεγονος,οτι δεν εχουν τον<αερα>και δεν χανουμε ευκαιρια για σχολιασμο

SuperSonic
01/08/2013, 14:53
Οι γυναίκες, όπως και οι άντρες, μπορούν να οδηγήσουν ο,τι θέλουν απο την στιγμή που πληρούν κάποιες -ελάχιστες- προϋποθέσεις.
Νόμος, όπως τον επιθυμείς, δεν θα βγει ποτέ. Deal with it.

Ελα ομως που το 90% τον γυναικων δεν πληρουν προυποθεσεις,για να μη παω στο πως εχουν παρει το διπλωμα.
Το οτι μπορουν να οδηγησουν οτι θελουν δεν σημαινει οτι το κανουν και σωστα..

SONone
01/08/2013, 14:53
πριν αρκετα χρονια στα 18 μου .κατεβενα με το αμαξι του πατερα μου λιμανακια εκει λοιπον βγενοντας απο το μικρο πεταλο και κατευθηνομενος στο μεγαλο. ειχε την ταση το κολο αμαξο (θα ποσταρω φοτο για να δειτε τι μου ελαχε του εφηβου. α ρεπατερα ) να μπενει με τα 4 ,σπασιμο ο κολος και αναποδα για να συνεχεισεις με τα 4 ολο το μεγαλο πεταλο, μεσα τα κλασικα φιλαρακια της ηλικιας. ανιωθοι ,ατρομητοι ,και με πολυ αγνια. στον καθρεπτη βλεπω ενα citroen AX να κανει τα ιδια (η περιπου λογο μικρου ογκου) . στην ευθια μετα κοβο , ερχονται διπλα και ειναι 4 κοπελαρες κουκλες γυρο στα 22-23. ανταλαζουμε συνχαρικια και παμε προς λουνα παρκ βαρκιζα. εκει γνωριζομαστε. ανταλασουμε γνωμες ιδεες (φιλια ;) ωραιες εποχες) . οι 2 τους οδηγουσαν και μηχανες. τοτε ειχαμε παπια εμεις και ντρεπομασταν οποτε βολτες με τα αμαξια.
θελλω να πω πως αν το εχει ο αλλος οδηγαει. αμα εχει χερια εχει χερια για ολλα. δεν μασαει. ειτε γυναικα ειτε αντρας. αμα κανεις μαλακια στον δρομο θα σε κραξω γιατι εισαι χαλια οδηγος οχι γιατι εισαι γυναικα η αντρας.
ασε που ολοι μας εχουμε δει 2 μετρα αντρες με τα γυμναστιρια τους τις προτεινες του και τισ τσοντες συνεπηβατες να μην μπορουνε να πανε ουτε σκουτερ οχι καν μηχανες.

(κοιτατε τι ειχα ο κακομηρης για να ριξω γκομενα τοτε... αλλα ευχαριστω τον πατερα μου τελικα γιατι αναγκαστικα να μαθω να οδηγω "μαχημα" για να μην ντρεπομαι! καλα μετα το ειχα τιγκαρει και με ηχεια.. :p)

296693

EVI
01/08/2013, 14:56
γιατι????????????

γιατι δεν ειμαι εντουρου με μινι για αυτο (κλοπυρΑιτ) :p

sniper
01/08/2013, 14:57
γιατι δεν ειμαι εντουρου με μινι για αυτο (κλοπυρΑιτ) :p

Δεν γινεται να φορέσει μινια γιατι θα φαίνονται τ @@ (κλοπΥράιτ, επίσης)

EVI
01/08/2013, 14:58
Δεν γινεται να φορέσει μινια γιατι θα φαίνονται τ @@ (κλοπΥράιτ, επίσης)

αυτος ΑΑΑΥΤΟΟΟΣΣΣ ....με εχει καταστρεψει δεν θα γυρισει? :moutza::lol:

sniper
01/08/2013, 14:59
αυτος ΑΑΑΥΤΟΟΟΣΣΣ ....με εχει καταστρεψει δεν θα γυρισει? :moutza::lol:

Τρώει ψάρι λέει... από που, δεν τον ρώτησα.

EVI
01/08/2013, 15:00
προσωπικα συγχαιρω και καμαρωνω τις σωστες και ευχομαι οι κορες μου να τις μοιασουν,και θα τις βοηθησω οσο μπορω


ετσι!!!!!ας τους να λενε :beer::beer::beer::beer::beer:

EVI
01/08/2013, 15:00
για αρχή ας βγεί νόμος οι γυναίκες να μην οδηγούν αυτοκίνητο και μετα κοιτάμε για τις μηχανές

συμφωνω... δεν οδηγω αμαξι οπωτε δε με νοιαζει












γυναικες ρπμ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

AristidisZ
01/08/2013, 15:01
καλώς ή κακώς η γυναίκα οδηγός δικύκλου είναι συνυφασμένη με σκούτερ και ροζ κρανάκι
δε ξέρω οι κυρίες του φόρουμ τι οδηγούν και πως, αλλά 9/10 (και πλέον) από αυτές που βλέπουμε στο δρόμο ανήκουν στη παραπάνω κατηγορία
το κράνος είναι προαιρετικό, παίζει ανάλογα με την εποχή φυσικά
επίσης έχουν έμφαση στο να φοράνε φουστανάκια / σορτσάκια / πεδιλάκια
μια χαρά για μπανιστήρι, για τις κεφάλες και τα μπούτια τους δε ξέρω αν είναι τόσο καλή ιδέα

η αντίθεση με το αντρικό φύλο έγκειται στο γεγονός ότι υπάρχουν όλες οι κατηγορίες και τα ποσοστά είναι ανάμικτα

EVI
01/08/2013, 15:01
Ελα ομως που το 90% τον γυναικων δεν πληρουν προυποθεσεις,για να μη παω στο πως εχουν παρει το διπλωμα.
Το οτι μπορουν να οδηγησουν οτι θελουν δεν σημαινει οτι το κανουν και σωστα..


ναι ενω οι αντρες καμαρι μου παγκοσμιοι ολοι τους σκευτομε να παιρνω αυτογραφα απο ολους στα φαναρια στο μελλον θα τα πουλησω στο ε μπαι.... αυτογραφα απο χεραδες λεμε αξια ανεκτιμητη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::p

SHOOTER045
01/08/2013, 15:01
τα μινι τα φορουσαν οταν πηγαιναμε παρεα για ξυδια οχι στις λασπες και τα χωματα
και το ανεφερα χαριν συνειρμου γυναικα-μηχανη κλπ κλπ

btw και σε ss δεν ανεβαινεις με μινι να την οδηγησεις,θα σου γινει σουτιεν...:tooth::tooth::tooth:

HelenKoR
01/08/2013, 15:02
Ελα ομως που το 90% τον γυναικων δεν πληρουν προυποθεσεις,για να μη παω στο πως εχουν παρει το διπλωμα.
Το οτι μπορουν να οδηγησουν οτι θελουν δεν σημαινει οτι το κανουν και σωστα..

Αυτές που οδηγούν νόμιμα έχουν τις προϋποθέσεις, είτε μας αρέσει είτε όχι.
Το πώς παίρνει το δίπλωμα ο ένας ή ο άλλος είναι άλλο θέμα - και φταίνε εξ'ολοκλήρου αυτοί που δίνουν τα διπλώματα με το απαραίτητο λάδι.

Κακά τα ψέματα, οι περισσότερες είναι απλώς φοβισμένες. Και νομίζω το γεγονός οτι δεν έχουν κάποια στήριξη/βοήθεια κάνει τα πράγματα χειρότερα.
Παίρνουν ενα όχημα και δεν έχουν κάποιον να τους πει δυο πράγματα παραπάνω. (Αν και αυτό συμβαίνει και στους άντρες.)

sniper
01/08/2013, 15:08
....
Παίρνουν ενα όχημα και δεν έχουν κάποιον να τους πει δυο πράγματα παραπάνω. (Αν και αυτό συμβαίνει και στους άντρες.)

Mα τους λένε "Αει τράβα πλύνε κανα πιάτο μωρή", χρειάζεται και κάτι άλλο; :bawl:

SHOOTER045
01/08/2013, 15:08
θυμαμαι τον εαυτο μου μικρο να μου μαθαινει ο πατερας μου να οδηγαω,τρακτερ-αυτοκινητο-παπι
τους θειους μου να με βαζουν πανω σε μηχανες και αυτοκινητα κλπ
την αδερφη μου ποτε
εγω εβγαλα διπλωμα κατευθειαν η αδερφη μου ποτε
εγω οδηγαω δικυκλο μονος μου απο 14 ετων η αδερφη μου με το ζορι κανειποδηλατο
απεναντιας οτι μαθαινω στα παιδια μου,τα μαθαινω χωρις εξαιρεσεις και στα αγορια και στα κοριτσια

HelenKoR
01/08/2013, 15:11
Mα τους λένε "Αει τράβα πλύνε κανα πιάτο μωρή", χρειάζεται και κάτι άλλο; :bawl:
Λίγο καλό χιούμορ που λείπει. :rolleyes:

HelenKoR
01/08/2013, 15:13
απεναντιας οτι μαθαινω στα παιδια μου,τα μαθαινω χωρις εξαιρεσεις και στα αγορια και στα κοριτσια

και πολύ καλά κάνεις! :)

Nostradamus
01/08/2013, 15:13
Νομίζω αρκετοί γνωρίζουν μια η περισσότερες περιπτώσεις γυναικών που πιάνουν τιμόνι (τις περισσότερες φορές αυτοκινήτου βέβαια) και όχι απλά "το έχουν" αλλά γλεντάνε και αρκετούς "παγκόσμιους".
Απλά έχω την αίσθηση οτι για τις περσότερες περιπτώσεις γυναικών, η οδήγηση είναι μια διαδικασία διεκπεραίωσης (για μια σειρά απο ρεαλιστικούς η οχι λόγους) που πρέπει να κάνουν και δεν συμπεριλαμβάνεται στα άμεσα ενδιαφέροντα τους. Αυτές που το 'ψάχνουν" μερικές φορές μπορούν να σε αφήσουν με το στόμα ανοιχτό.

sniper
01/08/2013, 15:15
Λίγο καλό χιούμορ που λείπει. :rolleyes:

To κρατάμε για πιο εκλεκτές καταστασεις... :ZZZ:

HelenKoR
01/08/2013, 15:28
To κρατάμε για πιο εκλεκτές καταστασεις... :ZZZ:

fair enough

EVI
01/08/2013, 15:32
λοιπον η οδηγηση μοτοσυκλετας που δεν ειναι απλα παω-στη-δουλεια-και-στη-καφετερια απαιτει εξτριμ ανθρωπους.Οπως η ορειβασια το ραφτινγκ κλπ. ΑΝθρωπους οχι αντρες η γυναικες. Κακοι οδηγοι υπαρχουν και στους 2 σε ολα τα οχηματα. Αν φτασουν σε αυτο το σημειο να ασχοληθουν με αυτο το αθλημα ειναι ηδη διαφορετικοι απο τον μεσο ανθρωπο. Το αν φτασουν σε υψιλο επιπεδο η οχι δεν εχει καμμια σημασια.Το θεμα ειναι να διασκεδαζουμε και να μαθαινουμε με ασφαλεια.

HelenKoR
01/08/2013, 15:35
Είμαστε όντως διαφορετικοί; Είμαστε όντως extreme;
Δεν ξέρω... Εγώ προσωπικά δεν νιώθω έτσι.

EVI
01/08/2013, 15:38
Είμαστε όντως διαφορετικοί; Είμαστε όντως extreme;
Δεν ξέρω... Εγώ προσωπικά δεν νιώθω έτσι.

δεν ειναι και συνηθες η εστω λογικο αν το παρεις ετσι να τρεχεις ακαλυπτος με 250+χαω σε δρομους καρμανιολες οπως πχ η εθνικη στην ελλαδα.οπωτε ναι αυτη ειναι η γνωμη μου , ο καθενας εχει τη γνωμη του.

sotpag
01/08/2013, 15:39
εγώ δεν λέω τίποτα ούτε να οδηγώ ξέρω και διαβάζει και η γυναίκα μου ....

DrEvil
01/08/2013, 15:40
Γυναικες - Μηχανες
εχουν λυπες και χαρές.

SHOOTER045
01/08/2013, 15:42
Είμαστε όντως διαφορετικοί; Είμαστε όντως extreme;
Δεν ξέρω... Εγώ προσωπικά δεν νιώθω έτσι.

ναι εισαστε διαφορετικες
οταν στουκαρετε δεν βουλιαζει το τεποζιτο εσωτερικα απ τα ποδια...:D:D:D

sniper
01/08/2013, 15:45
ναι εισαστε διαφορετικες
οταν στουκαρετε δεν βουλιαζει το τεποζιτο εσωτερικα απ τα ποδια...:D:D:D

Πλην μίας εξαιρέσεως.

EVI
01/08/2013, 15:46
εγώ δεν λέω τίποτα ούτε να οδηγώ ξέρω και διαβάζει και η γυναίκα μου ....

:lol:

EVI
01/08/2013, 15:47
Πλην μίας εξαιρέσεως.

εχεις ακομα αυτο το 3κυλινδρο χοντα? :lol::bawl:

sniper
01/08/2013, 15:53
εχεις ακομα αυτο το 3κυλινδρο χοντα? :lol::bawl:

Ναι, το τουμπανο τι λέει;

EVI
01/08/2013, 15:54
Ναι, το τουμπανο τι λέει;

παραμενει με 4 κυλινδρους καμμια εξελιξη :a22::a25:

sniper
01/08/2013, 15:57
παραμενει με 4 κυλινδρους καμμια εξελιξη :a22::a25:

θες να γίνουν 3; Θα σ' αρεσει... :bawl:

SHOOTER045
01/08/2013, 16:02
σε σειρα η v?:confused:

AristidisZ
01/08/2013, 16:03
θες να γίνουν 3; Θα σ' αρεσει... :bawl:

συνήθως τα 3 γίνονται 2, το 4 => 3 είναι πρωτοτυπία :lol:

sniper
01/08/2013, 16:07
σε σειρα η v?:confused:


συνήθως τα 3 γίνονται 2, το 4 => 3 είναι πρωτοτυπία :lol:

Η μεταμόρφωση ενός Ι4 σε τρακτέρ...

SHOOTER045
01/08/2013, 16:09
δεν το αναλυω για να μην με πειτε σεξιστη...:smokin:

zannisvel
01/08/2013, 16:22
Εγω παντως αν βρω τα δυσκολα, το δινω στη κοπελα μου να το παρκαρει...
:smokin:
Νομιζω αυτο τα λεει ολα οσον αναφορα τη θεση μου ως προς τις γυναικες οδηγους.

SHOOTER045
01/08/2013, 16:24
Εγω παντως αν βρω τα δυσκολα, το δινω στη κοπελα μου να το παρκαρει...
:smokin:
Νομιζω αυτο τα λεει ολα οσον αναφορα τη θεση μου ως προς τις γυναικες οδηγους.

η επιβεβαιωνει καποιους αλλους για τους αντρες οδηγους...:D

zannisvel
01/08/2013, 16:27
Μετα απο αυτο που μου ειπες η τεστοστερονη μου βαραει κοκκινο.
:evil:
Ειμαι ετοιμος να ζητησω κοντρα... Σηκωσε το γαντι αν σε παιρνει.

:beer::beer:

Lioulios
01/08/2013, 16:59
Tίποτα δεν πρόκειται να σηκωθεί ...

Pan (dvs)
01/08/2013, 17:10
Είμαστε όντως διαφορετικοί; Είμαστε όντως extreme;
Δεν ξέρω... Εγώ προσωπικά δεν νιώθω έτσι.

Ειμαστε διαφορετικοι και γιατι οχι.Παιζουμε καλυτερη μπαλλα ,νοιωθουμε διαφορετικα οταν οδηγαμε 2 η 4 τροχους.Αυτο δεν εχει να κανει ομως απαραιτητα με τις ικανοτητες του καθε φυλλου αλλα με τα βιωματα του.Δεν ειναι δυνατον το αγορι να καβαλαει απο τα τρια του ποδηλατο και η κοπελα στα 18 η τα 20 της να καβαλησει για πρωτη φορα διτροχο και να εχει την ιδια ανεση.
Πολλες γυναικες το φερουνε βαρεως και νομιζουνε οτι καθε φορα τις θεωρουμε υποδιεστερες.Δεν ειναι ετσι.Σε κατι αλλο ειναι αυτες καλυτερες,απλα ο ανδρας τους το αναγνωριζει απο την αρχη και τελειωνει η υποθεση.

AristidisZ
01/08/2013, 17:35
Η μεταμόρφωση ενός Ι4 σε τρακτέρ...

τι είναι αυτό το 1-1-4 ;


Ειμαστε διαφορετικοι και γιατι οχι.Παιζουμε καλυτερη μπαλλα ,νοιωθουμε διαφορετικα οταν οδηγαμε 2 η 4 τροχους.Αυτο δεν εχει να κανει ομως απαραιτητα με τις ικανοτητες του καθε φυλλου αλλα με τα βιωματα του.Δεν ειναι δυνατον το αγορι να καβαλαει απο τα τρια του ποδηλατο και η κοπελα στα 18 η τα 20 της να καβαλησει για πρωτη φορα διτροχο και να εχει την ιδια ανεση.
Πολλες γυναικες το φερουνε βαρεως και νομιζουνε οτι καθε φορα τις θεωρουμε υποδιεστερες.Δεν ειναι ετσι.Σε κατι αλλο ειναι αυτες καλυτερες,απλα ο ανδρας τους το αναγνωριζει απο την αρχη και τελειωνει η υποθεση.

νομίζω έχει να κάνει με το χιλιοειπωμένο περί "αντίληψης του χώρου"
ακόμα και πολύ προσεκτικές γυναίκες οδηγοί που ξέρω έχουν θέμα, κυρίως με την αλλαγή στις λωρίδες, αλλά και την τοποθέτηση επί του οδοστρώματος

Pan (dvs)
01/08/2013, 17:46
τι είναι αυτό το 1-1-4 ;



νομίζω έχει να κάνει με το χιλιοειπωμένο περί "αντίληψης του χώρου"
ακόμα και πολύ προσεκτικές γυναίκες οδηγοί που ξέρω έχουν θέμα, κυρίως με την αλλαγή στις λωρίδες, αλλά και την τοποθέτηση επί του οδοστρώματος

Παντως οσες φορες εχω συνταξιδευσει με το αντιθετο φυλο ενα θεμα με την ταχυτητα το ειχανε και στους γκρεμους στην Πινδο δεν αισθανοτανε σαν το σπιτι τους.Κατα τα αλλα κανενα προβλημα.

Aggelos_SV
01/08/2013, 17:56
πριν αρκετα χρονια στα 18 μου .....
.....στον καθρεπτη βλεπω ενα citroen AX να κανει τα ιδια (η περιπου λογο μικρου ογκου) . στην ευθια μετα κοβο , ερχονται διπλα και ειναι 4 κοπελαρες κουκλες γυρο στα 22-23. ανταλαζουμε συνχαρικια και παμε προς λουνα παρκ βαρκιζα. εκει γνωριζομαστε. ανταλασουμε γνωμες ιδεες (φιλια ;) ωραιες εποχες) ....

296693

Αυτό θα μπορούσε να είναι φοβερή εισαγωγή σε ταινία του Dorcel!!!!!:lol:

nikos_abel
01/08/2013, 18:55
Αυτό θα μπορούσε να είναι φοβερή εισαγωγή σε ταινία του Dorcel!!!!!:lol:

+1000 vroom και ότι άλλο θες:lol:

sapila racing
01/08/2013, 19:20
Evi μας έλειψες. :)
Και με το που επανεμφανίσθηκες άρχισες παλι τα ίδια. :lol:

:beer:

daz
01/08/2013, 21:18
:a014:

soter3gm
01/08/2013, 21:33
χα χα χα χα χα χα χα

Γυναίκες στο τιμόνι χα χα χα χα (http://www.youtube.com/watch?v=5B-UGAQAhhE)

SHOOTER045
01/08/2013, 21:35
Μετα απο αυτο που μου ειπες η τεστοστερονη μου βαραει κοκκινο.
:evil:
Ειμαι ετοιμος να ζητησω κοντρα... Σηκωσε το γαντι αν σε παιρνει.

:beer::beer:
ΜΕ ΤΟ ΥΖ Η ΤΟ GLX ΠΟΥ ΕΧΩ?ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΣ ΑΠ ΤΑ ΠΑΛΙΑ
ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΕΧΩ 2 ΜΑΛΙΣΤΑ...:evil::evil::evil:

SHOOTER045
01/08/2013, 21:38
Tίποτα δεν πρόκειται να σηκωθεί ...

ακομα και μετα απο 4 παιδια μια χαρα σηκωνεται,και γονατιζει και κατι εφηβους....:D
ξερεις τι λενε ε?μαλλι βαμβακι.....................................φαρμακι....:wave2:

zannisvel
01/08/2013, 22:48
ΜΕ ΤΟ ΥΖ Η ΤΟ GLX ΠΟΥ ΕΧΩ?ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΣ ΑΠ ΤΑ ΠΑΛΙΑ
ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΕΧΩ 2 ΜΑΛΙΣΤΑ...:evil::evil::evil:

Με το GLX με παιρνεις σιγουρα, με το ΥΖ θα με λερωσεις... Δε το κανουμε με τα πιστολια καλυτερα? Nα μην πoνεσει κιολας.
Αλλα προσεχε τι θα φερεις, γιατι εχεις να κανεις και με Αμερικανο, κατω απο 1911 δε πεzω.;)

SHOOTER045
01/08/2013, 22:53
Με το GLX με παιρνεις σιγουρα, με το ΥΖ θα με λερωσεις... Δε το κανουμε με τα πιστολια καλυτερα? Nα μην πoνεσει κιολας.
Αλλα προσεχε τι θα φερεις, γιατι εχεις να κανεις και με Αμερικανο, κατω απο 1911 δε πεzω.;)

glock21c rulesssssssssssssssss............

SHOOTER045
01/08/2013, 23:32
296708
η μικρη μου 26 μηνων,με το πρωτο της μηχανακι μπαταριας,σε αυτο πανω<εμαθαν>και τα υπολοιπα οταν παρει τον αερα και μαθει και ισορροπια θα της βγαλω και τις βοηθητικες

SHOOTER045
01/08/2013, 23:39
και το pw 50 ερχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

due
02/08/2013, 00:18
glock21c rulesssssssssssssssss............
:a6:

Sorry αλλά σαν το Shadow...
:D

SHOOTER045
02/08/2013, 00:25
:a6:

Sorry αλλά σαν το Shadow...
:D

εκεινο το τσοπεροειδες λες????????????:D

due
02/08/2013, 00:38
Αφου ξέρεις, γιατί με παιδεύεις?
:D
Εννοώ φυσικά το CZ 75 SP-01 Shadow...
:a39:

SHOOTER045
02/08/2013, 00:40
οφ τοπικ....:eek:

Lioulios
02/08/2013, 01:05
glock21c rulesssssssssssssssss............


Αφου ξέρεις, γιατί με παιδεύεις?
:D
Εννοώ φυσικά το CZ 75 SP-01 Shadow...
:a39:

Περιορισμένης χρήσης ...



ακομα και μετα απο 4 παιδια μια χαρα σηκωνεται,και γονατιζει και κατι εφηβους....:D
ξερεις τι λενε ε?μαλλι βαμβακι.....................................φαρμακι....:wave2:

Και εις ανώτερα ... Με τη καλή ένοια .

:evil:

SHOOTER045
02/08/2013, 01:07
Περιορισμένης χρήσης ...




Και εις ανώτερα ... Με τη καλή ένοια .

:evil:

φτανει ας ιδρωσουν και αλλοι

Lioulios
02/08/2013, 01:18
Μ αρέσεις




ΣΤο θέμα μας τώρα ...

Ποιό είναι είπαμε το θέμα μας ;

Η ουσία είναι πως γυναίκες και μηχανές δεν πήγαιναν ΠΟΤΕ μαζί . Για αυτόν ακριβώς το λόγο οι εξαιρέσεις ( που παντού υπάρχουν ) δίνουν έναν άλλο αέρα ,μια άλλη νότα ....Ευχάριστη .
Πόσο μάλλον να δεις μια γυναικάρα ,μια κουκλάρα να ανεβαίνει σε ss και να το στίβει ... Όταν το δεις , έχεις να το λες !!

SHOOTER045
02/08/2013, 01:37
ισως
αλλα οπως λες οταν βλεπεις μια κουκλαρα και οχι κανενα μεταλλαγμενο σου φτιαχνει την ψυχολογια,και ας σε φαει στην στροφη
ποσο δε μαλλον αν την συναντησεις σε κανενα βουνο και βγαλει τα γυαλια και το κρανος και δεις μια λασπωμενη φατσουλα...:kiss:

soter3gm
02/08/2013, 06:18
Μ αρέσεις




ΣΤο θέμα μας τώρα ...

Ποιό είναι είπαμε το θέμα μας ;

Η ουσία είναι πως γυναίκες και μηχανές δεν πήγαιναν ΠΟΤΕ μαζί . Για αυτόν ακριβώς το λόγο οι εξαιρέσεις ( που παντού υπάρχουν ) δίνουν έναν άλλο αέρα ,μια άλλη νότα ....Ευχάριστη .
Πόσο μάλλον να δεις μια γυναικάρα ,μια κουκλάρα να ανεβαίνει σε ss και να το στίβει ... Όταν το δεις , έχεις να το λες !!

+ πολλά ...

Μια φορά και ένα καιρό ,μια παρέα πήγαινε από λιμανάκια - Σούνιο σε χρόνο μηδέν στη παρέα "κόλλησε" για ένα φεγγάρι μια κοπελιά (πως και από που άγνωστο) σε μια "βόλτα" για το Σούνιο ήταν συναναβάτης.
Κατεβαίνοντας στη καφετέρια τη ρώτησαν πως σου φάνηκε η βόλτα και απαντάει Ε! καλά τα πήγατε .......
Την επόμενη εβδομάδα ήρθε με ένα EXUP 1000 αλλήθωρο Ε!! οχι μόνο τα πήγαινε καλά αλλά συναγωνιζόταν και έναν από το Κορωπί με ένα ΖΖR 1100 που τον δρόμο τον ήξερε σαν τη χούφτα του και από τη διαδρομή είχε πάρει πολλά λεφτά σε στοιχήματα

EVI
02/08/2013, 10:55
Evi μας έλειψες. :)
Και με το που επανεμφανίσθηκες άρχισες παλι τα ίδια. :lol:

:beer:

αυτο το πλασματιδιο της διχονοιας πηρε το ποστ μου και το εκανε θρεντ δε φταιω εγω :p

SONone
02/08/2013, 11:06
δεν φταινε ρε οι γυναικες καπιοι απο εμασ φταινε που προσπαθουμε να τισ πεισουμε πως αυτο 296744 ειναι 25 ποντους :p

STOYBI
02/08/2013, 12:48
Απο παγκοσμιο πρωταθλημα εντουρο.............. Οι υπολοιποι ας τραβηξουν κανα υπνο...!

Κατα τα τα αλλα..... Χωσε γαυρινα........;)

SONone
02/08/2013, 12:55
αυτα ειναι!!!! .σταματαω τελος γυρναω στο τρακτερ μου για να πατησω και εγω λιγο χωμα.
αλλα μην νομιζετε οτι επιδει ειστε καλες στα χωραφια εκει μονες σας!! μπορειτε να οδηγητε και στην πολη, εκει εχει κιαλα οχηματα.. :p

OlKa
02/08/2013, 15:36
Γενικά πιστεύω πως είναι θέμα παιδείας κι όχι φύλου. Σαφώς συμφωνώ πως οι περισσότερες γυναίκες δυστυχώς δεν κατέχουν το θέμα οδήγησης. Από πατίνι μέχρι νταλίκα. Αυτό βέβαια έχει να κάνει με τα κοινωνικά πρότυπα που έχουν επικρατήσει και καλλιεργηθεί από παλιότερες εποχές κι ασυνείδητα ισχύουν μέχρι σήμερα, αναφορικά με την θέση της γυναίκας.
Οι περισσότερες καλές γυναίκες οδηγοί λοιπόν, αποτελούν τις εξαιρέσεις. Φυσικά πολλοί άντρες δεν πάνε πίσω. Ίσα-ίσα. Από 'κει και πέρα, η Barbie χωρίς κράνος με το ροζ σκούτερ πρέπει να σκεφτεί την κεφάλα της και ποιους θα πάρει στον λαιμό της. Η "αντρογύναικο" όπως κάποιος προανέφερε, αν είναι ικανότατη και με κράνος τι με πειράζει; Εκτός κι αν προσπαθεί να ξεσηκώσει νέο φεμινιτικό κίνημα προσπαθώντας να πατήσεις μέχρι κι αρσενικό γάτο.
Πιστεύω έχει να κάνει και με το πως θα μεγαλώσει κανείς.
Εγώ πχ κανω ποδήλατο από τα 4 μου κι επειδή μεγάλωσα μεσα στις μηχανές,το ειχα καημό να πάρω μια δικιά μου κάποτε. Ε, το κατάφερα στα 20.
Τολμώ να πω πως συνήθως...το έχουν τα άθλημα τα αγοροκόριτσα.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην μπερδευτείτε με τα αντρογύναικα.

SHOOTER045
02/08/2013, 15:51
ουτε αγοροκοριτσα και σιγουρα οχι αντρογυναικα
στην μηχανη πανω να ειναι γυναικα-γυναικα και οχι γυναικα προσποιουμενη το αντρακι,και οταν βγαζει τα δερματινα να ειναι 3 φορες γυναικαδεν χρειαζεται να το στιβει αρκρι να το κατεχει αρκετα καλα :smokin:

AristidisZ
02/08/2013, 15:52
και οταν βγαζει τα δερματινα

πολλοί θα σου λέγαν να μη τα βγάλει καθόλου τα δερμάτινα :p

SHOOTER045
02/08/2013, 15:54
αυτο ειναι βιτσιο ρε συ....:tooth::tooth::tooth:

AristidisZ
02/08/2013, 15:59
αυτο ειναι βιτσιο ρε συ....:tooth::tooth::tooth:

πες με βιτσιόζο, θα το αντέξω :lol:

296807

pipe_smoker
02/08/2013, 16:01
πες με βιτσιόζο, θα το αντέξω :lol:

296807

Κοντά τα χέρια σου μη σ'τα κόψω:smokin:

SHOOTER045
02/08/2013, 16:06
Κοντά τα χέρια σου μη σ'τα κόψω:smokin:

σαν τα ζωα στην ζουγκλα που οριοθετουν περιοχες μαλλον ε?υποθετω οτι την εχεις κατουρημενη=οριοθετημενη...:lol::lol::lol:

SHOOTER045
02/08/2013, 16:16
πες με βιτσιόζο, θα το αντέξω :lol:

296807

αν το περιεχομενο ειναι σαν αυτο 296808
θα το προτιμουσα απ τα δερματα,και ας ηταν και σαρλιζ και η αντζελινα και οποια θελει...

sapila racing
02/08/2013, 16:29
αν το περιεχομενο ειναι σαν αυτο 296808
θα το προτιμουσα απ τα δερματα,και ας ηταν και σαρλιζ και η αντζελινα και οποια θελει...

Αλλο νομίζω εννοούσε το θέμα του thread πάντως... ;)

SHOOTER045
02/08/2013, 17:44
Αλλο νομίζω εννοούσε το θέμα του thread πάντως... ;)

ενταξει
σαν παιδια ξεφυγαμε καπως...:look:

Pan (dvs)
04/08/2013, 19:18
ενταξει
σαν παιδια ξεφυγαμε καπως...:look:

Λιγο προς το παρων.

Lioulios
05/08/2013, 01:24
Αλλο νομίζω εννοούσε το θέμα του thread πάντως... ;)

Καλύτερα τώρα ;

296948

mikes
05/08/2013, 22:10
http://www.youtube.com/watch?v=nvIjVuWgARk

blackbusa
06/08/2013, 00:24
https://www.youtube.com/watch?v=ghWXy0Uz8zI

ntaks...kai ayto mixani einai...

SHOOTER045
06/08/2013, 00:45
Καλύτερα τώρα ;

296948

αυτες ειναι
αν τα πηγαινουν κιολας
μια χαρα κοριτσια για σπιτι,πιστα και δρομο............:D

Pan (dvs)
06/08/2013, 13:15
αυτες ειναι
αν τα πηγαινουν κιολας
μια χαρα κοριτσια για σπιτι,πιστα και δρομο............:D

Δηλαδη αν δεν τα πηγαινουν θα σε χαλασει?:D

sapila racing
06/08/2013, 13:29
Δηλαδη αν δεν τα πηγαινουν θα σε χαλασει?:D

Aν τα καβαλάνε και είναι δικά τους ΟΚ, αλλιώς τι να λέει?

Την κοπέλλα με τον Agostini πιο πάνω την ξερει κανείς?
Η φωτό έχει και την υπογραφή της.
Πληροφορίες εδω:
http://en.wikipedia.org/wiki/Taru_Rinne

vaska
07/08/2013, 07:34
Την άποψή μου για τις γυναίκες πάνω στις μηχανές τις ξέρουν οι περισσότεροι (κι εσύ Ευούλα). Με τις περισσότερες από εδώ μέσα έχω πάει βόλτα και όλα κομπλέ. Πάντα ήθελα η κόρη μου να είναι πάνω στη δική της μοτο και να βολτάρουμε μαζί, αλλά το διολοθήλυκο δεν φορούσε κράνος κι έτσι έβαλε τα χεράκια της κι έβγαλε τα ματάκια της. Της πήρα τη μηχανή και το ίδιο θα κάνω αν πάρει με τα δικά της λεφτά που όπως έχω μάθει μαζεύει για να πάρει μοτο. Αγύριστο κεφάλι το μαλακισμένο, ενώ η μικρή που προχθές έκλεισε τα 9 δεν ανεβαίνει σε δίτροχο αν δεν βάλει κράνος, έχει τον σεβασμό μου. Το λέει και στη μεγάλη αλλά από το ένα αφτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει.
Σε όλες τις βόλτες που πήγαμε με γυναίκες, δεν πήγαμε με τρελές ταχύτητες αλλά περάσαμε υπέροχα και αυτό είναι το νόημα της βόλτας, να περάσεις καλά.

Από την άλλη όταν βλέπω μαλακισμένο να οδηγάει όπου πάει ο άνεμος είτε άντρας είναι είτε γυναίκα, το κράξιμο θα το φάει (κράζει και το μικρό) και ίσως η δικιά της φωνή πιάνει περισσότερο τόπο από την δικιά μου μιας και όταν στη λέει πιτσιρίκι κι έχει δίκιο, αλλάζουν λίγο τα πράγματα.

Ηθικόν δίδαγμα:
Έυη χρωστάει ο ένας στον άλλο μια βόλτα. Θα είμαι τελείως καλά τέλος του μηνού, οπότε βάλε βολτούλα έστω και για καφέ κι εγώ με την 9χρονη, θ' ακολουθήσω.

SHOOTER045
07/08/2013, 22:45
Δηλαδη αν δεν τα πηγαινουν θα σε χαλασει?:D

αυτο ειναι το θεμα
να βρεις αυτον τον συνδυασμο.............:smokin:

BLiTzER
07/08/2013, 23:40
οι γυναικες δεν πρεπει να οδηγουν

Fixed.

EVI
08/08/2013, 12:25
Fixed.

μπραβο γελασαμε

Argonautis46
09/08/2013, 12:45
Το πάν είναι να σε ενδιαφέρει αυτο που κάνεις. Εχω φίλο οδηγό κουτιού που δε το έχει το παλικάρι. Πως να το κάνουμε δεν μπορεί. Τόσα χρόνια οδηγάει και είναι χειρότερος απο μένα οταν ήμουν 14 χαχαχαχα. Παρ όλα αυτά δεν ενδιαφέρεται να αποκτήσει την αίσθηση.
Τα πάντα μπορει να κάνει μια γυναίκα αρκεί να την ενδιαφέρει. Είναι μια τύπισα που θα μου γνωρίσουν τωρα η οποία κάνει downhill (και γενικά μου βάζει γυαλιά σε οποιοδήποτε 2τροχο) με ποδήλατο:eek: η γυναίκα των ονείρων μου δλδ.

Μια γυναίκα πάντως που δεν το έχει και τόσο αλλα δεν είναι εντελώς στόκος δε θα προκαλέσει ατύχημα σε αντίθεση με μερικά αγοράκια που υπερεκτιμούν τις δυνατότητές τους.

:lol:Ρε συ EVI τέτοια πειράγματα δε τα έχεις συνηθίσει πλέον.

EVI
09/08/2013, 15:58
:lol:Ρε συ EVI τέτοια πειράγματα δε τα έχεις συνηθίσει πλέον.

ναι ρε συ τα εχω συνηθισει τις περισσοτερες φορες πια κανω πλακα
δεν εκανα εγω θρεντ αλλος το εκανε χαχαχαχαχ και να σου πω και κατι? δεν φταινε οι αντρες που εχουν αυτη την εντυπωση (εκτος ορισμενων που πραγματικα πιστευω οτι τους μικραινει το πουλι δεν εξηγητε αλλιως). Οι γυναικες φταινε. Αλλα αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα!

MG-KTiNoS
09/08/2013, 16:08
Σύμφωνα με το Κάμα Σούτρα '

Τύποι της αγάπης ένωση ανάλογα με το μέγεθος των γεννητικών οργάνων.

Το Κάμα Σούτρα γράφτηκε σε μία από τις αρχαιότερες γλώσσες - σανσκριτικά. Δημιουργήθηκε από την αρχαία ινδική επιστήμονες σε όλο τον 14ο αιώνα π.Χ..

Στις σεξουαλική ένωση - Είδη αγαπητική ένωση ανάλογα με το μέγεθος των γεννητικών οργάνων


Υπάρχουν τρία είδη των ανδρών κατά μήκος του lingam (πέος), "λαγός", "ταύρος", "άλογο". Επίσης, μόνο το βάθος του γιόνι (αιδοίο) χωρίζονται γυναίκα: "ελαφίνα", "άλογο", "ελέφαντας".

Με βάση τα παραπάνω, ανάλογα με το μέγεθος των αναπαραγωγικών οργάνων, μεταξύ των ανθρώπων είναι δύο τύποι των ενώσεων: ίσες και άνιση.

Ίση με τη σειρά τους χωρίζονται σε τρεις κατηγορίες:

- Hare + doe?
- Δελτίο + άλογο?
- Horse + ελέφαντας.

Άνιση περιλαμβάνει έξι διαφορετικά σωματεία:

- Rabbit + άλογο?
- Hare + ελέφαντα?
- Δελτίο + doe?
- + Δελτίο ελέφαντας?
- Horse + doe?
- Horse + άλογο?

Στην άνιση συνδικάτα ακολουθούν τις μορφές της:

1) υψηλός: Δελτίο + ελάφια, άλογα + άλογο, στην προκειμένη περίπτωση lingam του άνδρα γιόνι από ό, τι μια γυναίκα που είναι κοντά στο βάθος του γιόνι, το μήκος του lingam του.

2) το υψηλότερο: άλογο + ελαφίνα, σε αυτή την περίπτωση lingam του άνδρα γιόνι από τις γυναίκες των οποίων το βάθος γιόνι πολύ διαφορετικό από το μήκος του lingam του.

3) χαμηλό: + ελέφαντα, κουνέλι + άλογο, στην προκειμένη περίπτωση, γιόνι της γυναίκας lingam από τους άνδρες, η οποία βρίσκεται κοντά στο μήκος του γιόνι της γυναίκας βάθος lingam του.

4) το χαμηλότερο ελέφαντας + λαγό, σε γιόνι αυτής της γυναίκας περίπτωση του lingam από έναν άνθρωπο του οποίου το μήκος είναι πολύ διαφορετική από γιόνι της γυναίκας βάθος lingam του.

Οι καλύτερες συμμαχίες είναι ίσες. Άνισης σε μέτρια περιλαμβάνουν την υψηλή και χαμηλή, η πρώτη καλύτερη από τη δεύτερη, και το κακό είναι εκείνα που χαρακτηρίζονται από την μέγιστη διαφορά, η οποία είναι η υψηλότερη και η χαμηλότερη.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αφού λοιπόν το λύσαμε αυτό -ελπίζω- να γυρίσουμε στο θέμα μας....
Ψάξτε τα παλιά ποστ και πείτε, που είναι όλοι αυτοί οι μηχανόβιοι -ες?
Κι εγώ το σκέφτομαι συχνά.
Δεν είναι θέμα φύλου. Αλλού είναι το πρόβλημα.