PDA

View Full Version : Λίστα με τα 219 πρατήρια που πουλούσαν νοθευμένα καύσιμα!



PetranGR
01/08/2013, 17:00
Σύμφωνα με το Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, συνολικά 219 πρατηριούχοι έχουν πιαστεί να νοθεύουν καύσιμα, ύστερα από τους ελέγχους που διενεργήθηκαν.

Στη ιστοσελίδα του το υπουργείο έχει δημοσιεύσει τη λίστα , http://nextdeal.gr/PDFS/keimena/notheumena.pdf με τα πρατήρια υγρών καυσίμων που τους έχουν επιβληθεί πρόστιμα. Η νοθεία των καυσίμων έχει ως αποτέλεσμα όχι μόνο να θέτουν σε κίνδυνο τη δημόσια υγεία αλλά και να κοροϊδεύουν τους οδηγούς – πελάτες τους, οι οποίοι καλούνται από τη μία να σηκώσουν το βάρος από το υψηλό κόστος αγοράς των καυσίμων και από την άλλη να πληρώσουν οποιαδήποτε ζημιά τυχόν προκύψει στο όχημά τους λόγω της νοθείας.




Πηγή: oneminute.gr
(http://oneminute.gr/detail?id=11415)
(http://oneminute.gr/detail?id=11415)

Ichigo
01/08/2013, 17:06
αυτά είναι παλιά επί το πλείστον με κάποια λίγα ποιο πρόσφατα του 11.
Και ΕΚΟ Καλυψώ και ΕΡΜΗΣ μέσα... ιδιόκτητα σου λέει μετά. Κάτι ξέρω που αυτό της Αργυρούπολης που το χω συχνά στην πορεία μου το αποφεύγω ενστικτωδώς... που να χαμε και πετρελαιοκίνητα μοτόρια :rolleyes:

due
01/08/2013, 17:09
Αυτή η έρμη η Θηβών ένα βενζινάδικο σωστό δεν έχει. Μένεις από βενζίνη και σπρώχνεις μέχρι να βγεις σε άλλο δρόμο..

Billymuse
01/08/2013, 18:06
ΚΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο.....

Στ. Πετρόγιαννος στον Ασπρόπυργο με νοθεία 2408,0% και πρόστιμο 300000euro

άξιος....:lol:

Billymuse
01/08/2013, 18:12
και απο τι είδα αυτος εκει επι της Λένορμαν 149 στο Κολωνό Ετεκα εκτός απο 3-4 πρόστιμα έχει και δώρο bonus 20000euro πρόστιμο για παρεμπόδιση ελέγχου :beer:

golis
02/08/2013, 10:27
Μαζί τα φάγαμε.

manhunter
02/08/2013, 11:31
Νομίζω οτι δεν είδα κανένα της SHELL-CORAL.
Ή είναι τόσο σωστοί, ή έχουν ανθρώπους στις ''σωστές'' θέσεις.

notakos600
02/08/2013, 11:59
ΚΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο.....

Στ. Πετρόγιαννος στον Ασπρόπυργο με νοθεία 2408,0% και πρόστιμο 300000euro

άξιος....:lol:

Ναι, από το σχολείο λάτρευε τη χημεία το γειτονόπουλο...Και να φανταστείς ότι πριν πάρει το βενζινάδικο του γαμπρού του, τωρινού δήμαρχου Ασπροπύργου, ήταν φούρναρης.

agamoi-thytai
02/08/2013, 12:04
Η υπόλοιπη Ελλάδα προφανώς δεν έχει νοθείες....

mixalhsCr
02/08/2013, 12:44
Μιλαμε για ΤΟ χαος !

freco
02/08/2013, 14:12
Φίλος που δουλεύει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο Nissan μου είπε ότι τα Navara είναι πολύ καλά αλλά στην Ελλάδα έχουν πρόβλημα με το νοθευμένο πετρέλαιο και αλλάζουν συνεχώς εγκεφάλους γιατί απορυθμίζονται (πρόφανώς δεν μπορούν να διανοηθούν τι σκατά πίνουν :lol::lol::lol:)
Εμένα το προηγούμενο αμάξι που είχα σε 90000 χλμ το μόνο που μου έβγαλε ήταν ο αισθητήρας βενζίνης.
Τι να λέμε...

SHOOTER045
03/08/2013, 15:30
Ναι, από το σχολείο λάτρευε τη χημεία το γειτονόπουλο...Και να φανταστείς ότι πριν πάρει το βενζινάδικο του γαμπρού του, τωρινού δήμαρχου Ασπροπύργου, ήταν φούρναρης.

τα διαπλεκομενα που λεγανε καποτε.............

SHOOTER045
03/08/2013, 15:31
Η υπόλοιπη Ελλάδα προφανώς δεν έχει νοθείες....

τι ωρα???????????

SHOOTER045
03/08/2013, 15:37
Φίλος που δουλεύει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο Nissan μου είπε ότι τα Navara είναι πολύ καλά αλλά στην Ελλάδα έχουν πρόβλημα με το νοθευμένο πετρέλαιο και αλλάζουν συνεχώς εγκεφάλους γιατί απορυθμίζονται (πρόφανώς δεν μπορούν να διανοηθούν τι σκατά πίνουν :lol::lol::lol:)
Εμένα το προηγούμενο αμάξι που είχα σε 90000 χλμ το μόνο που μου έβγαλε ήταν ο αισθητήρας βενζίνης.
Τι να λέμε...
μηπως εννοει με την περιεκτικοτητα σε βιοντιζελ-τηγανελαιο?
ρωτα τον φιλο σου για τα φιλτρα πετρελαιου που εκαναν επανελεγχο ανακληση και τοποθετουσαν εξωτερικη αντισταση γιατι παγωναν
btw το θερμανσης που δεν εχει βιοντιζελ δεν παγωνει,ενω το αλλο παγωνει :confused:
καλου κακου κανενα καθαριστικο η βελτιωτικο οκτανιων δεν βλαπτει ποτε ποτε :cool:

Sapadak
03/08/2013, 16:33
btw το θερμανσης που δεν εχει βιοντιζελ δεν παγωνει,ενω το αλλο παγωνει :confused:


Το βιο, δυστυχώς, συγκρατεί δεσμούς νερου και πολύ δύσκολα εξυδατώνετε, σε αντιθεση με το θερμανσης που δεν εχει προβληματα στην εξυδατωση, γιαυτο και α) παγωνει, β) γαμει τα φίλτρα

Lioulios
04/08/2013, 00:30
Φίλος που δουλεύει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο Nissan μου είπε ότι τα Navara είναι πολύ καλά αλλά στην Ελλάδα έχουν πρόβλημα με το νοθευμένο πετρέλαιο και αλλάζουν συνεχώς εγκεφάλους γιατί απορυθμίζονται (πρόφανώς δεν μπορούν να διανοηθούν τι σκατά πίνουν :lol::lol::lol:)
Εμένα το προηγούμενο αμάξι που είχα σε 90000 χλμ το μόνο που μου έβγαλε ήταν ο αισθητήρας βενζίνης.
Τι να λέμε...

Στα 4χ4 τα ντίζελ στην Κρήτη , αν δεν έχεις βάλει νεροπαγίδα ....Απλά τον Μπίνεις !!!

Και μιλάμε για αυτ/τα 20+ χιλΆρικα ...Έχει ο αδελφός μου και είναι όλη την ώρα στην τσίτα !