PDA

View Full Version : αγορα ποδηλατου 29"



7gibernau
01/08/2013, 17:24
Λέω τέλος του μήνα να την κάνω την αγορα αλλά έχω χάσει τη μπάλα με τα ποδήλατα.....Κοιτούσα για τρεκινγκ αλλά είδα και τα 29ρια και πιστεύω ότι κάνουν και για χώμα αλλά και για άσφαλτο.τα βλέπω ποιο all around δηλαδηςς, κάνω λάθος??Γι αυτό ρωτάω να μου πει κάποιος έμπειρος, γιατί έχω να κάνω ποδήλατο από τότε που δεν είχα τρίχες.....Μου είπαν καλά λόγια για τρεια 29άρια1.Fuji Nevada 1.92.superior jet 293.mondraker Ventura 29Για πείτε και σεις τίποτα μπας και ξελαμπικαρω!!!Ε και η τιμή να μη φεύγει πάνω από τα 500 με 6000 γιουρο...Και αν πουλάει και κανένας μεταχειρισμένο μιλάμε!!!!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που θα δώσετε από τώρα!!!!

rider
01/08/2013, 17:35
!Ε και η τιμή να μη φεύγει πάνω από τα 500 με 6000 γιουρο...

με 6000 γιουρο ολο και κάτι θα βρεθεί! :D

7gibernau
01/08/2013, 18:18
με 6000 γιουρο ολο και κάτι θα βρεθεί! :D
Ώρες ώρες είμαι πολυ λαρτζ!!
500 με 600!!!

el_hymador
01/08/2013, 19:16
Τα 29" είναι κυρίως για χώμα και εκεί διαπρέπουνε λόγω της μεγαλύτερης διαμέτρου των τροχώνε που αποσβένουν καλύτερα το ντούπου - ντούπου και το ντάκα - ντάκα. Και στο δρόμο θα πάνε αλλά λόγω των φαρδιών ελαστικών τους ο συντελεστής τριβής είναι μεγάλος και σε βλέπω κάπου εκεί ανάμεσα Ναύπλιο - Ν.Κίο να σιτχιρίζεις που ένα μεγάλο ποσοστό της δύναμης που ασκείς στα πετάλια πάει χαμένο. Καλύτερα λοιπόν ένα trekking ON -off (και ουχί on - OFF) το οποίο είναι ο καλύτερος συμβιβασμός σε μικτή κίνηση άσφαλτο - χώμα ή για να σε γλυτώσω από περιττά έξοδα, ένα fitness η city, αφού στην άσφαλτο θα καταλήξεις να πηγαίνεις έτσι και αλλιώς. Eκτός και αν νομίζεις ότι το ορθοπέταλο στους χωματόδρομους της Ασίνης με θερμοκρασίες 35+ πλαισιωμένος από γαϊδουράγκαθα σου ταιριαζει...

7gibernau
01/08/2013, 19:29
Τα 29" είναι κυρίως για χώμα και εκεί διαπρέπουνε λόγω της μεγαλύτερης διαμέτρου των τροχώνε που αποσβένουν καλύτερα το ντούπου - ντούπου και το ντάκα - ντάκα. Και στο δρόμο θα πάνε αλλά λόγω των φαρδιών ελαστικών τους ο συντελεστής τριβής είναι μεγάλος και σε βλέπω κάπου εκεί ανάμεσα Ναύπλιο - Ν.Κίο να σιτχιρίζεις που ένα μεγάλο ποσοστό της δύναμης που ασκείς στα πετάλια πάει χαμένο. Καλύτερα λοιπόν ένα trekking ON -off (και ουχί on - OFF) το οποίο είναι ο καλύτερος συμβιβασμός σε μικτή κίνηση άσφαλτο - χώμα ή για να σε γλυτώσω από περιττά έξοδα, ένα fitness η city, αφού στην άσφαλτο θα καταλήξεις να πηγαίνεις έτσι και αλλιώς. Eκτός και αν νομίζεις ότι το ορθοπέταλο στους χωματόδρομους της Ασίνης με θερμοκρασίες 35+ πλαισιωμένος από γαϊδουράγκαθα σου ταιριαζει...στην αρχή έλεγα να πάρω ένα μαουντεν να του αλλάξω ζάντες για να κάνω δρομο στην αρχή και μετά χώμα που θέλω για προπόνηση για το εντουρο!
Πιστεύω όμως ότι με το 29ρι δε θα χρειαστεί να μπω σε έξοδα για τις ζάντες!!
Από την κιο δεν περνάω ούτε απ έξω, 7 χρόνια γαμπρός εκεί, δεν άφησα τις καλύτερες εντυπώσεις κατα την έξοδο μου χαχαχαχαχαχαχα..
Έχει ωραίους χωματόδρομους η ασινη να το ξέρεις!!για χώμα το θέλω ποιο πολύ αλλά πιστεύω ότι θα τσουλαει σχετικά καλά καινστην άσφαλτο!!!
Κερνάω μπύρα Τολό αν σε βγάλει ο δρόμος κατα δω!!!

Ζεύκας
02/08/2013, 03:49
http://www.tsirikosbikes.gr/specialized-crosstrail-5.html

el_hymador
02/08/2013, 16:12
στην αρχή έλεγα να πάρω ένα μαουντεν να του αλλάξω ζάντες για να κάνω δρομο στην αρχή και μετά χώμα που θέλω για προπόνηση για το εντουρο!
Πιστεύω όμως ότι με το 29ρι δε θα χρειαστεί να μπω σε έξοδα για τις ζάντες!!
Από την κιο δεν περνάω ούτε απ έξω, 7 χρόνια γαμπρός εκεί, δεν άφησα τις καλύτερες εντυπώσεις κατα την έξοδο μου χαχαχαχαχαχαχα..
Έχει ωραίους χωματόδρομους η ασινη να το ξέρεις!!για χώμα το θέλω ποιο πολύ αλλά πιστεύω ότι θα τσουλαει σχετικά καλά καινστην άσφαλτο!!!
Κερνάω μπύρα Τολό αν σε βγάλει ο δρόμος κατα δω!!!

Στην Κιο πάμε για μπύρα να έχει και σασπένς... :tooth:

7gibernau
02/08/2013, 16:20
Στην Κιο πάμε για μπύρα να έχει και σασπένς... :tooth:

Οκ, αλλά δε θα βγάλω το κράνος!!!!
Αυτό που έβαλε ο ζευκας είναι ωραιο, ρε μπαμπ το έχεις οδηγήσει???αν ναι για πες εντυπώσεις.

el_hymador
02/08/2013, 17:33
Οκ, αλλά δε θα βγάλω το κράνος!!!!
Αυτό που έβαλε ο ζευκας είναι ωραιο, ρε μπαμπ το έχεις οδηγήσει???αν ναι για πες εντυπώσεις.


Αυτό το έχει ένας φίλος μου και είναι μια χαρά ποδηλατάκι! Τα κάνει όλα αξιοπρεπώς.

vassat
02/08/2013, 20:21
To 29αρι δυνητκά μετατρέπεται σε (πιο) δρομίσιο, το τρέκινγκ σε mountain ό χ ι!
Θεωρητικά, αλλά και στην πράξη τα 29άρια είναι τα πιο all around ποδήλατα.
Τώρα όσον αφορά την ίδια την επιλογή και με βάση την οροφή κόστους θα έλεγα να αποφύγεις οτιδήποτε με μηχανικά δισκόφρενα, είναι ανεπαρκή.
Επίσης θα πρότεινα να προηγηθεί στην επιλογή το καλύτερο πλαίσιο, τα περιφερειακά αλλάζουν, το μικρόβιο της αναβάθμισης γαρ...
/ ΒΣ

7gibernau
02/08/2013, 20:26
To 29αρι δυνητκά μετατρέπεται σε (πιο) δρομίσιο, το τρέκινγκ σε mountain ό χ ι!
Θεωρητικά, αλλά και στην πράξη τα 29άρια είναι τα πιο all around ποδήλατα.
Τώρα όσον αφορά την ίδια την επιλογή και με βάση την οροφή κόστους θα έλεγα να αποφύγεις οτιδήποτε με μηχανικά δισκόφρενα, είναι ανεπαρκή.
Επίσης θα πρότεινα να προηγηθεί στην επιλογή το καλύτερο πλαίσιο, τα περιφερειακά αλλάζουν, το μικρόβιο της αναβάθμισης γαρ...
/ ΒΣγια πες για πλαίσιο!!
Πριν λίγο ήμουν σε ποδηλατικό και είδα δύο cube το analog και τοattention είχε και ένα σπεσιαλαιζ, το hardback an θυμάμαι καλά..

vassat
02/08/2013, 21:25
Αν σου είναι εύκολο βάλε λινκς από τα ποδήλατα για να σε πω(γράψω) άποψη.
Γενικώς, τα Cube θεωρούνται πολύ τίμιες επιλογές για τα χρήματα τους,
ενὠ τα Specialized (HardRock παρεπιμπόντως) έχουν κορυφαίες σκελετούς.
/ ΒΣ

vassat
02/08/2013, 21:30
για πες για πλαίσιο!!
Πριν λίγο ήμουν σε ποδηλατικό και είδα δύο cube το analog και τοattention είχε και ένα σπεσιαλαιζ, το hardback an θυμάμαι καλά..

Αν στο Analog το πιρούνι είναι με αέρα, χτύπα το!
/ ΒΣ

7gibernau
03/08/2013, 02:58
Αν στο Analog το πιρούνι είναι με αέρα, χτύπα το!
/ ΒΣ

Rock shox φορούσε,μου το άφηνε στα 650 ευρώ και το άλλο,το attention στα 750..το σπεσιαλαιζ στα 550
Θελει και το Τυονο σέρβις γαμω την τρέλα μου....

vassat
03/08/2013, 07:46
Rock shox φορούσε,μου το άφηνε στα 650 ευρώ και το άλλο,το attention στα 750..το σπεσιαλαιζ στα 550
Θελει και το Τυονο σέρβις γαμω την τρέλα μου....

Όποιο από τα δύο Attention / Analog εξοπλίζεται με πιρούνι αέρα ( και όχι με ελατήριο ) είναι το προτιμότερο,
διαφορετικά το φθηνότερο (Αnalog).
/ ΒΣ

ΥΓ μια άλλη επιλογή είναι τα μεταχειρισμένα,
με τα ίδια χρήματα αγοράζει κανείς ''πολύ περισσότερο'' ποδήλατο,
ενώ η τυχόν κακομεταχείριση είναι οφθαλμοφανής.

7gibernau
03/08/2013, 11:31
Αν σου είναι εύκολο βάλε λινκς από τα ποδήλατα για να σε πω(γράψω) άποψη.
Γενικώς, τα Cube θεωρούνται πολύ τίμιες επιλογές για τα χρήματα τους,
ενὠ τα Specialized (HardRock παρεπιμπόντως) έχουν κορυφαίες σκελετούς.
/ ΒΣ

http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/analog-29-blue/
http://www.malatestasbikes.gr/bicycles/bikes/29-inches/cube-attention-29-2013/ το μαυρο
http://www.specialized.com/us/en/bikes/mountain/hardrock/hardrocksportdisc29 και αυτο....μαλλον...

vassat
04/08/2013, 21:50
http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/analog-29-blue/
http://www.malatestasbikes.gr/bicycles/bikes/29-inches/cube-attention-29-2013/ το μαυρο
http://www.specialized.com/us/en/bikes/mountain/hardrock/hardrocksportdisc29 και αυτο....μαλλον...

Το specialized δεν θα το αγόραζα, έχει απλοϊκά περιφερειακα και 80mm πιρούνι.
Στα Cube τώρα, τα χαρακτηριστικά του Attnetion είναι ανώτερα από του Analog με σημαντική διαφορά
καλύτερα ντεραγιέ μπρός-πίσω, καλύτερες αλλαγές ταχυτήτων, καλύτερος δισκοβραχίωνας, 180χιλ εμπρός φρένο, 3Χ10 ταχύτητες έναντι 3Χ9 (όχι ότι αυτές οι τρεις επιπλέον ταχύτητες είναι μεγάλη διαφορά)
Πιρούνια όμως έχουν ίδια. Το οποίο πιρούνι είναι υλοποιήση με ελατήριο το οποίο κάαααποια στιγμή μελλοντικά πιθανόν να απαιτήσει αναβάθμιση σε πιρούνι με αέρα.
Στην τελική επιλογή, αν υπάρχει περίπτωση το ποδήλατο να γίνει κρεμἀστρα (δλδ να μην χρησιμοποιείται) τότε 'Αναλογκ ή ακόμα καλύτερα Σπεσιαλάιζιντ...
Αν όμως πρόκειται να πατάει ή να πατήσει και χὠμα τότε θα έλεγα κάνε ἐνα επιπλέον έξοδο και πάρε το επόμενο μοντέλο του Κύβου με πιρούνι αέρα:
- http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/acid-29-gray/
ή
- http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/ltd-29/
/ ΒΣ

7gibernau
16/08/2013, 18:34
Όταν με το καλό πάρω κάποιο ποδήλατο, μπορώ να αλλάξω τα φρένα??να βάλω το μπροστινό στα δεξιά...η θα με πουν φασίστα????

nathair
16/08/2013, 18:57
Φυσικά μπορείς.

7gibernau
29/08/2013, 12:10
Πονάει ο κωλος μου.....

endopandou
29/08/2013, 12:17
Πονάει ο κωλος μου.....

Μεγειές βάλε άλλη σέλα ή κάλυμμα με gel και θα πονάει λιγότερο στην αρχή και καθόλου σε κάνα μήνα.

AristidisZ
29/08/2013, 12:28
τώρα αν αρχίσουν τα μυστήρια σχόλια ποιος θα φταίει ;

DimChios
29/08/2013, 12:40
τώρα αν αρχίσουν τα μυστήρια σχόλια ποιος θα φταίει ;

εσυ που μου δινεις λαβη

AristidisZ
29/08/2013, 12:47
εσυ που μου δινεις λαβη

Αργείς :bawl:

7gibernau
29/08/2013, 13:07
Ε εντάξει πρώτη βόλτα χτες με ποδήλατο μετα απο αρκετά χρόνια,λογικό είναι!!
Πρέπει να την φέρω στα μέτρα μου η τον κωλο μου,στα μέτρα της σελας!!
Χίο τη α πεις ρε;;;τραβά λίγο το χαμηλοκαβαλο γιατί σου φαίνεται ο στριγκος...:p

PetranGR
30/08/2013, 00:44
Χωρίς να έχω διαβάσει οτι έχετε γράψει σαν απαντήσεις με βάση όμως το 1ο πόστ.

Θα ήθελα να μου πείς προσωπικά.

Τι χρήση το θες θα είναι περίπου της % αν μπορείς να υπολογίσεις δρόμου/βουνού , το ύψος σου τα κιλά σου ,και κυρίως αν σκέφτεσε να ασχοληθείς σοβαρά.Δηλαδή; Θα πηγαίνεις συχνά εξορμήσεις ή το θες μόνο για την πόλη;

μπορώ να σε βοηθήσω σε οτι χρειαστείς :)
Αν είσαι και απο Θεσσαλονίκη;Ακόμα καλύτερα μπορώ να σου δώσω το δικό μου βόλτα ,για να δείς πως είναι ένα Hardtail ελαφρύ ...ντάξει το κόστος ξεφεύγει λίγο (2800€) αλλά να πάρεις μια γεύση.

7gibernau
30/08/2013, 01:42
Χωρίς να έχω διαβάσει οτι έχετε γράψει σαν απαντήσεις με βάση όμως το 1ο πόστ.

Θα ήθελα να μου πείς προσωπικά.

Τι χρήση το θες θα είναι περίπου της % αν μπορείς να υπολογίσεις δρόμου/βουνού , το ύψος σου τα κιλά σου ,και κυρίως αν σκέφτεσε να ασχοληθείς σοβαρά.Δηλαδή; Θα πηγαίνεις συχνά εξορμήσεις ή το θες μόνο για την πόλη;

μπορώ να σε βοηθήσω σε οτι χρειαστείς :)
Αν είσαι και απο Θεσσαλονίκη;Ακόμα καλύτερα μπορώ να σου δώσω το δικό μου βόλτα ,για να δείς πως είναι ένα Hardtail ελαφρύ ...ντάξει το κόστος ξεφεύγει λίγο (2800€) αλλά να πάρεις μια γεύση.καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά είναι αργά..πήρα...και ξέφυγα και γω " λίγο " αλλά δε γαμιεται, μια ζωή την έχουμε...
το πηραω για γυμναστική, φυσική κατάσταση και για τι πιστεύω ότι θα με βοηθήσει στο εντουρο, σωστός?????
Χώμα δεν το έχω βαλει ακόμα γιατί θέλω να το μάθω λίγο, να μάθει και το σώμα μου λίγο, να τσεκάρω που πονάω(ζέσταμα αποθεραπεία πάγος και δύο μέρες οκ, μόνο ο κωλος πονάει) και μετά θα μπω σίγουρα!!
Έχει λίγο πουστικο όνομα, μόνο αυτό με χαλάει...commencal
:beer:
Το ξέχασα
Είμαι 181-1.82 στα 92-93 κιλά
Έχω σκοπό να κάνω κάθε μέρα, σπίτι δουλειά καφέ δουλειές γύρω γύρω και κάνα δύο φορές τη βδομάδα χώμα στο χαλαρό, τώρα μπορεί να λέω μεγάλες κουβέντες, αλλά δύο μέρες τώρα δεν έχω γυρίσειή πατήσει μίζα!!!!
Και μένω σε χωριό, άρα από χωματόδρομους και βουνά καλά τα πάμε!!!!

PetranGR
30/08/2013, 08:10
καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά είναι αργά..πήρα...και ξέφυγα και γω " λίγο " αλλά δε γαμιεται, μια ζωή την έχουμε...
το πηραω για γυμναστική, φυσική κατάσταση και για τι πιστεύω ότι θα με βοηθήσει στο εντουρο, σωστός?????
Χώμα δεν το έχω βαλει ακόμα γιατί θέλω να το μάθω λίγο, να μάθει και το σώμα μου λίγο, να τσεκάρω που πονάω(ζέσταμα αποθεραπεία πάγος και δύο μέρες οκ, μόνο ο κωλος πονάει) και μετά θα μπω σίγουρα!!
Έχει λίγο πουστικο όνομα, μόνο αυτό με χαλάει...commencal
:beer:
Το ξέχασα
Είμαι 181-1.82 στα 92-93 κιλά
Έχω σκοπό να κάνω κάθε μέρα, σπίτι δουλειά καφέ δουλειές γύρω γύρω και κάνα δύο φορές τη βδομάδα χώμα στο χαλαρό, τώρα μπορεί να λέω μεγάλες κουβέντες, αλλά δύο μέρες τώρα δεν έχω γυρίσειή πατήσει μίζα!!!!
Και μένω σε χωριό, άρα από χωματόδρομους και βουνά καλά τα πάμε!!!!

Καλημέρα,

Πούστικη ξε-πούστικη είναι πολύ καλή και αξιότιμη εταιρία,να επικεντρωθώ σε πιο μοντέλο αγόρασες και τι χρονιάς είναι ;
Ναι, εκτός από οτι θα ενισχύσεις την ισσοροπία σου θα έχεις αρκετά πλεονεκτήματα, και φυσική κατάσταση κτλ. να ξες επίσης οτι αν ασχοληθείς αρκετά επίσης κτλ. θα πρηστούν τα πόδια σου , δεν ξέρω κατά πόσο το θες αλλά να ξες οτι ηλικία και αν έχεις, οι τετρακέφαλοι είναι οι πρώτοι μαζί με τις γάμπες που θα σε κάνουν ... τουμπανιάρη! :)
Μετά απο προπόνηση , αρκετά νερά και αν μπορείς και ηλεκτρολύτες,αν σου είναι εύκολο έχει με 10€ να πάρεις σε σκόνη που σου βγάζει 3-4 μήνες σχεδόν ανάλογα την χρήση,απο γνωστό μαγαζί με συμπληρώματα.
Για καψίματα σε μύες που νιώθεις οτι κοντεύουν να βαρέσουν μπιέλα, θα βάζεις SportGel σε σωληνάριο ή ψηκτικό σπρεί κατευθίαν και θα αράζεις και θα είσαι άρχοντας ...
Άρα πήρες σε 29' με αυτά τα κιλά και ύψος όσο έψαχνες τελικά,γιατι μπορείς να έχεις και μια μικρή μεταβλητή για αυτό στο είχα ρωτήσει.

Αν έτσι πας απο την 1η εβδομάδα πίστεψε με θα μπείς σε μια μικρο-ρουτίνα που δεν θα θες κάτι άλλο,θα το χρησιμοποείς όσο μπορείς,κρίμα που δεν μένεις και εδώ γύρω Θεσσαλονίκη να σε βολτάρω. :)

Πόσο το πήρες τελική ερώτηση,αν θες απαντάς;

και πάλι καλορίζικο.

vassat
30/08/2013, 09:46
Όταν με το καλό πάρω κάποιο ποδήλατο, μπορώ να αλλάξω τα φρένα??να βάλω το μπροστινό στα δεξιά...η θα με πουν φασίστα????

Μπορείς,
το είχα κάνει αλλά τελικά δεν με βόλεψε. Το πίσω φρένο "παίζει" πολύ στο ΜΤΒ και εφόσον το "καλό" σου χέρι είναι το δεξί είναι λειτουργικότερο αυτό να έχει τον χειρισμό. Κατά αντιστοιχία -και για street μηχανάκια- το εμπρός φρένο χρησιμοποιείται περισσότερο και αντίστοιχα το χειρίζεται το δεξί χέρι.
Κατά τα άλλα Με Γεια, καλούς δρόμους, πάντα με κράνος και φωτάκια(ή φωτάρες) αν και τελικά νομίζω θα καταλήξεις ότι εκτός δρόμου είναι οι χαρές καθώς και περισσότερη ασφάλεια.
/ ΒΣ

7gibernau
30/08/2013, 11:41
Επειδή μέχρι τη Δευτέρα δε θα κάτσω σε πισι και απο το τηλ δεν την παλεύω,στείλτε μου ένα τηλ με πμ για να τα πούμε!!!
Το ποδήλατο είναι το super normal 2012 μοντέλο!
Supernormal όχι super natural χα χα χα

vassat
30/08/2013, 11:55
Τελικά κατέληξες σε 26αρι καταλαβαίνω,
από ότι έριξα μια ματιά έχει πολύ καλά περιφεριακά!
Να το χαρείς!
/ Β

DimChios
30/08/2013, 11:59
Supernormal όχι super natural χα χα χα


με τετοια σελα βλεπω εσενα abnormal

:a9::a13:

7gibernau
30/08/2013, 12:26
Τελικά κατέληξες σε 26αρι καταλαβαίνω,
από ότι έριξα μια ματιά έχει πολύ καλά περιφεριακά!
Να το χαρείς!
/ Β29αρι είναι!!!!

vassat
30/08/2013, 12:42
29αρι είναι!!!!
Μπορείς να βάλεις ένα λινκ το ποδηλάτου, γιατί ο γούγλης δεν με βγάζει κάτι...
/ Β

7gibernau
30/08/2013, 12:44
Μπορείς να βάλεις ένα λινκ το ποδηλάτου, γιατί ο γούγλης δεν με βγάζει κάτι...
/ Β

Στείλε με πμ ένα τηλ.

7gibernau
30/08/2013, 13:03
Μπορείς να βάλεις ένα λινκ το ποδηλάτου, γιατί ο γούγλης δεν με βγάζει κάτι...
/ Β

http://www.thebikelist.co.uk/commencal/supernormal-2-29-2012
http://www.tzortzopoulos.gr/bikesite/newproducts.php?cat=189&contentid=&screen=3#top

THANOS_KTM
02/09/2013, 13:53
Όταν με το καλό πάρω κάποιο ποδήλατο, μπορώ να αλλάξω τα φρένα??να βάλω το μπροστινό στα δεξιά...η θα με πουν φασίστα????


Εγώ ολα μου τα ποδήλατα έτσι τα εχω,ακόμα και την κούρσα.!!

7gibernau
02/09/2013, 16:53
Εγώ ολα μου τα ποδήλατα έτσι τα εχω,ακόμα και την κούρσα.!!

Μια χαρά!!
Και γω έτσι το έκανα, το ζήτησα δηλαδή και μου τα γύρισαν σε δύο λεπτά, απλά για να μην έχω το νου μου στο ότι είναι ανάποδα και σε κάνα φρενάρισμα πανικού κάνω διπλό λουπ.
Το Σάββατο το πρωί έφαγα από μια κοπελιά μια αναστροφή στη μούρη, εντάξει, τανφρενα είναι άλλου ακόμα και με την ανάρτηση κλειδωμένη

ΒΑΣΙΛΗ περιμένω κάτι που μου είπες..τα λινκ για τα λάστιχα!!

vassat
02/09/2013, 18:00
Μια χαρά!!
Και γω έτσι το έκανα, το ζήτησα δηλαδή και μου τα γύρισαν σε δύο λεπτά, απλά για να μην έχω το νου μου στο ότι είναι ανάποδα και σε κάνα φρενάρισμα πανικού κάνω διπλό λουπ.
Το Σάββατο το πρωί έφαγα από μια κοπελιά μια αναστροφή στη μούρη, εντάξει, τανφρενα είναι άλλου ακόμα και με την ανάρτηση κλειδωμένη

ΒΑΣΙΛΗ περιμένω κάτι που μου είπες..τα λινκ για τα λάστιχα!!

Σε έστειλα πμ (Schwable CX comp 700x35 ή 700x38),
βάζω και λινκ από καταστήματα που έχουν και άλλες επιλογές, εκτός από τα ανωτέρω:
α. http://www.bikestation.gr/products.php?CatID=134
β. http://www.tsirikosbikes.gr/bike-spare-parts/bike-wheels/tires/tires-700c-28.html
γ. http://www.wheelmania.gr/index.php?r=products&c=56
αφού θα κάνεις την κίνηση να αλλάξεις τα ελαστικά, πάρε και δύο σαμπρέλες με υγρό, να ησυχάσεις από μικροτρυπήματα κτλ.
/ Β

7gibernau
02/09/2013, 20:22
Σε έστειλα πμ (Schwable CX comp 700x35 ή 700x38),
βάζω και λινκ από καταστήματα που έχουν και άλλες επιλογές, εκτός από τα ανωτέρω:
α. http://www.bikestation.gr/products.php?CatID=134
β. http://www.tsirikosbikes.gr/bike-spare-parts/bike-wheels/tires/tires-700c-28.html
γ. http://www.wheelmania.gr/index.php?r=products&c=56
αφού θα κάνεις την κίνηση να αλλάξεις τα ελαστικά, πάρε και δύο σαμπρέλες με υγρό, να ησυχάσεις από μικροτρυπήματα κτλ.
/ Β
Πμ δε μου έχει έρθει!!
700χ35 και πάνω έτσι????
Μου έχεις βαλει και ιδέα για ζάντες αλλά......

vassat
03/09/2013, 17:49
Ενδεχομένως να ταιριάζει και λίγο μικρότερο 32 η 30, εξαρτάται από το πλάτος της ζαντας,
αλλά, όπως έγραφα και στο πμ που δεν ήρθε, κάτω από 35 απομειωνεται δραστικά η άνεση.
/ Β

7gibernau
05/09/2013, 23:00
http://www.car.gr/classifieds/bicycles/view/2588890/

Για αυτό τι λέτε??το σκέφτομαι πολυ σοβαρά.....

Ζεύκας
06/09/2013, 04:00
Μια ζωή κάγκουρας επιδειξίας, τι περιμένεις;

7gibernau
16/10/2013, 18:02
Μια ζωή κάγκουρας επιδειξίας, τι περιμένεις;

Το βαλα ρε....κάτσε καλά έτσι....

sapila racing
16/10/2013, 18:39
Το βαλα ρε....κάτσε καλά έτσι....

Για πες αν είναι να πάρω για τον γυιό μου. :lol:

7gibernau
16/10/2013, 18:56
Για πες αν είναι να πάρω για τον γυιό μου. :lol:

Θα κάψει καρδιές!!!

stam2
16/10/2013, 19:27
off topic on

στη Νέα Κίο ήταν ένας μάστορας των μεζέδων ο Σάββας.
Υπάρχει ακόμα.....?

off topic off

7gibernau
17/10/2013, 01:33
off topic on

στη Νέα Κίο ήταν ένας μάστορας των μεζέδων ο Σάββας.
Υπάρχει ακόμα.....?

off topic off
Αυτός με τις σπέσιαλ συνταγές με αβοκάντο??τέλος πάντων...από την κιο δεν περνάω ούτε απ έξω..το εχωνξανα πει...σα γαμπρός εκεί, φεύγοντας δεν άφησα και τις καλύτερες εντυπώσεις χαχαχαχα

stam2
17/10/2013, 08:03
Αυτός με τις σπέσιαλ συνταγές με αβοκάντο??

αναμαναγειασου!!!