PDA

View Full Version : Rover made in china



Tigas
07/10/2005, 10:08
TON ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ Η ΧΡΕΟΚΩΠΙΑ ΤΗΣ ΒΡΕΤΑΝΙΚΗΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ ROVER.

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5000 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ.

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Η ROVER ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΙΝΕΖΙΚΗΣ NANJING.

Η ΓΡΑΜΜΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΕΝΩ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.


CHINEESE INVASION :smokin: :rolleyes:

Lazio
07/10/2005, 11:12
ξεφτυλα τα αγγλακια ...κινεζικο ροβερ :a06: :a56:

Tigas
07/10/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
ξεφτυλα τα αγγλακια ...κινεζικο ροβερ :a06: :a56:

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ROVER ,ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ, ΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΠΑΚΙ ΣΤΑ ΠΕΤΑΧΤΑ, Η ΔΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ :bawl: :bawl:

OldMan
07/10/2005, 14:49
:look: :look: :look:

Αμάν ρε Τίγκα ...!!!

Έχω ένα 620 ti του '95 και λέω να του ρίξω ψιλο-ανακατασκευή...

Μίλα καθαρά, γιατί άμα χώσω κανένα 3άρι χιλιάρικα και πάλι "μπουρδέλο" θα είναι, ΕΣΕΝΑ θα μπινελικώσω !!!

:wave2: :beer: :wave2:

Lazio
07/10/2005, 15:41
εκανα φοιτητης 4 χρονακια αγγλια:a33: και ξερω οτι ο μονος λογος που αγοραζε καποιος αγγλος ροβερ ηταν πολυ χαμηλη τιμη. Τι να λεμε τωρα κοντεψε 20 ετια χωρις να μπορει να αλλαξει μοντελα και γραμμη παραγωγης...... :a26: :a26: :a018: :a018: :a14:

adam_tsouk
07/10/2005, 15:55
Ρε ούτε για κοτέτσι λέμε!


:yuck: :yuck: :yuck:

DirtRider
07/10/2005, 17:10
...ένα φιλαράκι μου είχε την φαεινή ιδέα να αγοράσει πριν 10 χρόνια ένα Rover 820...

...Πολύ μουράτο όχημα (British racing green με μπεζ δέρμα) με όλα τα καλούδια που τότες διέθετε η τερτάτροχη φατρία....

Επειδή όμως δεν του πήγαινε και πολύ το στυλ τέτοιου τύπου λιμουζίνας μετά από λίγο ήθελε να το πουλήσει...
...αμ δε... πουλιούνται μωρέ τέτοια οχήματα;;;

Τελικά βρέθηκε ένας (μάλλον) άσχετος γνωστός του στην Σητεία που ήθελε να το δει και άμα του άρεσε θα το πλήρωνε επί τόπου...

Πήγα και γω τότε μαζί του για παρέα (και το στροφιλίκι της διαδρομής Ηράκλειο-Σητεία τότε ΔΕΝ ήταν και πολύ ευχάριστες με κουτί - ενώ με δίτροχο ήταν κ@υλα)...

Φτάνουμε άνετοι στην επιχείρηση του τύπου (είχε τσιμεντάδικο) όπου ο φίλος μου αρχίζει τα μπούρου-μπούρου (...και τι ωραίο αμάξι...έχει απ' όλα...σα μαγικό χαλί...ΝΑ ΠΑΡ' ΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ...).

Κάθεται ο τσιμεντάς με τα ρούχα της δουλειάς στο λουξ δέρμα, γυρνάει το διακόπτη και.........τίποτα !!!

Αρχίζει ο φίλος μου τις προσευχές στον Άγιο Παφνούτιο (μιας και γνώριζε ότι άλλον άσχετο σαν τον τσιμεντά ΔΕΝ θα ξαναέβρισκε), αλλά η ψυχή του ROVER ήταν ήδη παραδομένη...

Τελικά γυρίσαμε και οι τρείς (ο φίλος, εγώ και ο προδότης το (R) OVER) πίσω Ηράκλειο με το φορτηγό της ΕΛΠΑ...

Άμα δε σου τρέχει ρε παιδάκι μου....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Βρε καπιτάλα ΟΛΝΤ...εκτός από γούστο στα μοτόρια έχεις και στα αυτοκινητάκια;
Από παλιά ήθελα πάντα ένα 620, αλλά τότε το βαλάντιό μου δεν το σήκωνε...
Καλά βρε ανωμαλιάρι....τι ανακατασκευή θες να κάνεις σε ένα τέτοιο classy οχημα;;; :nono: :nono: :nono:

gcrook
07/10/2005, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
εκανα φοιτητης 4 χρονακια αγγλια:a33: και ξερω οτι ο μονος λογος που αγοραζε καποιος αγγλος ροβερ ηταν πολυ χαμηλη τιμη. Τι να λεμε τωρα κοντεψε 20 ετια χωρις να μπορει να αλλαξει μοντελα και γραμμη παραγωγης...... :a26: :a26: :a018: :a018: :a14:

Απο τοτε που η Χοντα σταματησε να τις δινει τους v-tec τους 1600ρηδες (νομιζω αυτους με το χρονισμο μονο στις βαλβιδες εισαγωγης;;;), πηρε τον κατηφορο.

OldMan
08/10/2005, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DirtRider
...Βρε καπιτάλα ΟΛΝΤ....τι ανακατασκευή θες να κάνεις σε ένα τέτοιο classy οχημα;;; :nono: :nono: :nono:

Τι ανακατασκευή και μ@λακίες μωρέ ...!!!

Λάστιχα θέλει (1.200€), λαμαρινοδουλειές - βαψίματα (1.000€), κάτι διορθώματα σε A/C, διακόπτες και ηλιοροφή (500€) και "σεττάρισμα" το Turbo (000€, γιατί θα το κάνω εγώ...):lol:

Με λίγο "γαργαληματάκι" πιάνει τα 230 Hp (και 265-270 Km/h τελική) και φορτώνεις 5μελή οικογένεια (και σκύλο και καναρίνι..) και πας σε 3,5 ώρες Θεσ/νίκη - Αθήνα (με στάσεις για κατουρήματα, μάσα κ.λ.π.)

:wave2: :beer: :wave2:

Dodok edessa
08/10/2005, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι ανακατασκευή και μ@λακίες μωρέ ...!!!

Λάστιχα θέλει (1.200€), λαμαρινοδουλειές - βαψίματα (1.000€), κάτι διορθώματα σε A/C, διακόπτες και ηλιοροφή (500€) και "σεττάρισμα" το Turbo (000€, γιατί θα το κάνω εγώ...):lol:

Με λίγο "γαργαληματάκι" πιάνει τα 230 Hp (και 265-270 Km/h τελική) και φορτώνεις 5μελή οικογένεια (και σκύλο και καναρίνι..) και πας σε 3,5 ώρες Θεσ/νίκη - Αθήνα (με στάσεις για κατουρήματα, μάσα κ.λ.π.)

:wave2: :beer: :wave2:


ρε γαμώτο :rolleyes: σε τίποτα δεν εχει γουστο αυτο το παιδί:D :D


25648

siokatas
08/10/2005, 19:18
:wave2:


oxi τι ειπατε τωρα ρε σεις ο γερος μου ηθελε opel astra και τον αρπαξα οτι και καλα επρεπε να παρει καλο αμαξι αφου ειχε να αλλαξει αμαξι καμια 20αρια χρονια και κατεληξε σε rover 45 ποιος τον ακουει τωρα.... :lol:
(βασικα του την εκανα και δεν του ειπα οτι εκλεινε η rover )