PDA

View Full Version : Το τελος μια ωραιας εποχης..



700_Thespieis
01/08/2013, 20:11
"Ειναι απλα ενα πραγμα", προσταζει μια φωνη μεσα μου. Τα χερια μου τρεμουνε. "Ειναι μονο βιδες και σιδερα ενωμενα", ξαναφωναζει. Τα ματια μου δακρυζουν..Δεν μπορω να την ακουσω αλλο, η ενταση πεφτει οσο το μυαλο μου γεμιζει εικονες και συναισθηματα. Η καρδια μου σφιγγει, νοσταλγει παρεα με το υπολοιπο κορμι μου τη χαρα της εξερευνησης και της ελευθεριας, κι ας εχουν περασει μονο λιγα λεπτα απο τον αποχωρισμο μας. Την ακουμπαω, την αγγιζω στη ραχη της, την παρακαλω να προσεχει τον επομενο ετσι οπως προσεχε και μενα, να τον γεμισει με ακομη περισσοτερες εμπειριες. Της λεω να προσεχει η ιδια, να γκρινιαξει ετσι και της συμπεριφερθει αποτομα. Της λεω να με συγχωρεσει..

Εχω περιπου δυο χρονια που αφησα την παρεα του μοτο. Οντας στο εξωτερικο δεν καταφερνα πλεον να μοιραζομαι τις ιστοριες σας οπως παλια, οπως θα ηθελα..
Ποτε αλλωστε δεν ημουν αυτο που λεμε μηχανακιας. Οι γνωσεις μου περι μηχανικων ή οδηγησης πρεπει να ειναι απο τις τελευταιες στο φορουμ. Και ευτυχως που υπηρχατε εσεις να με διδαξετε κατι παραπανω. Καποιους απο σας σας γνωρισα, καποιους σας εκανα φιλους, καποιοι μου μαθατε πως να ταξιδευω (Νικος), καποιους απο σας σας εχασα για παντα χωρις να προλαβω ποτε να σας γνωρισω (Πανβας).
Αυτος ειναι ο λογος που ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις τελευταιες μου στιγμες με εκεινη, οπως μοιραστηκα στο παρελθον ορισμενα απο τα ταξιδια μου. Σας ευχαριστω για ολα οσα με μαθατε, για ολα οσα μου δωσατε. Ευχομαι ολοι οι νεοι στο χωρο να ειναι το ιδιο τυχεροι με μενα και να σας γνωρισουν.

Καλο δρομο σε ολους σας..Βαγγελης

spyrakos35
01/08/2013, 20:42
για σένα και την κυρία σου.... (http://www.youtube.com/watch?v=BEZnLL4mrVo)

:beer:

Nostradamus
01/08/2013, 20:44
για σένα και την κυρία σου.... (http://www.youtube.com/watch?v=BEZnLL4mrVo)

:beer:

Εύχομαι τα καλύτερα με υγεία πάντα.. :beer:

blackbusa
01/08/2013, 21:38
Καλο δρομο σε ολους σας..

:beer:

notakos600
02/08/2013, 13:15
:beer:

tsompanis
03/08/2013, 00:06
:beer:

Lioulios
03/08/2013, 01:00
Bάγγο , σε ποιά χώρα βρήσκεσαι τώρα ;


Εκεί δεν μπορείς να έχεις μηχανή ;

Σε ρωτάω γιατί ...Πού ξέρεις ; Ίσως κάποια μέρα πάρω και γω τον δρόμο της ξενιτιάς και ήδη έχω κοιταχτεί να δω τί γίνεται . Κάποιοι από δω φήγανε και πήρανε και μοτόρι εκεί που πήγανε , αλλά αν πάς σε χώρα που χεις την δυνατότητα να οδηγείς μοτό ένα 3μηνο το χρόνο ...Άστα !!!


Να περνάς που και που να λες κανα γειά .


Γειά χαρά

:wave2:

tai
03/08/2013, 11:37
η επόμενη μέρα είναι η αρχή μια άλλης "ωραίας εποχής" Βαγγέλη :a024:

απλά κοίτα να σε βρει με χαμόγελο για να εχει μια καλή αρχή:beer:

MG-KTiNoS
03/08/2013, 11:43
η επόμενη μέρα είναι η αρχή μια άλλης "ωραίας εποχής" Βαγγέλη :a024:

απλά κοίτα νε σε βρει με χαμόγελο για να εχει μια καλή αρχή:beer:

+1
;)

700_Thespieis
04/08/2013, 16:26
Σας ευχαριστω για τις ευχες.

@ Lioulios

Μενω Ολλανδια. Εκανα 3 φορες το ταξιδι Αθηνα-Ολλανδια και η μια απο αυτες ηταν ο λογος που την κρατησα εως τωρα..

Εκανα διαφορα άλλα μικροτερα στις γυρω χωρες. Η Ολλανδια ενδυκνυται για μηχανη, οι δρομοι και η νοοτροπια η καλυτερη που που εχω αντιμετωπισει. Δυστυχως ομως ο καιρος δε σε αφηνει. Φετος ειδικα χιονιζε μεχρι το Μαη..

Καποιοι οδηγανε και υπο τετοιες συνθηκες. Εγω δεν ειμαι ετσι. Παρ' ολα αυτα, δε το μετανιωνω, χαρηκα τα ταξιωτικα, γεμισα απο εμπειριες (αν βρεις το χρονο και τα διαβασεις θα το καταλαβεις). Οποτε θα σου προτεινα να το επιχειρησεις.

Το μονο αρνητικο σε ολα αυτα ειναι η χαρτουρα. Πρεπει να αλλαξεις πινακιδες σχετικα αμεσα σε περιπτωση που λογιζεσαι οτι μενεις εδω, εχουν σφιξει οι νομοι. Αν πας Ολλανδια (γιατι δε ξερω για ποσο ακομα θα ειμαι εδω) ενημερωσε με να σε βοηθησω.

Γεια χαρα και σε σενα.

Lioulios
04/08/2013, 20:38
Πολωνια εγω....Και εχω και φιλους μηχανοβιους εκει...Αλλα θα παω μονο αν σφιξουν οι κωλοι ...Ως τωρα κρατιεμαι οκ ...Θα δουμε .


...Ωραια στην Ολλανδια !!!

Vstrommer71
04/08/2013, 21:39
Εδω Στοκχολμη,οβερ!
Τελος Απριλη με μεσα Οκτωβρη κυκλοφορεις ανετα με μηχανακι,σχεδον 6 μηνακια δηλαδη
Και μην ξεχναμε οτι το καλοκαιρι εδω μπορεις ανετα να ξεκινας να οδηγεις στις 4 το πρωι και να τερματιζεις στις 11 το βραδυ,ακομη μερα ειναι!
Και ειναι και ωραια χωρα για ταξιδι εκτος των αλλων.Το μονο κακο ειναι βεβαια οτι δεν εχουμε μηχανακι ακομα,αλλα θα γινει κι αυτο εν καιρω.Υποψιν οτι τα μεσα μεταφορας εδω ειναι τελεια,και επ'ουδενι δεν μου εχει λειψει το μηχανακι για εργαλειο δουλειας.Ναι,θα ηθελα να ειχα για βολτα και ταξιδια αλλα μεχρι εκει.Για τις αστικες μετακινησεις ειναι αχρειαστο!