PDA

View Full Version : εξάτμιση σε παπακι



adrikos
03/08/2013, 14:46
γεια σας :wave2: είμαι καινούργιος εδώ και έχω μερικές απορίες για της εξατμίσεις και θέλω και μερικές συμβουλές...
έχω ένα κινεζικό μηχανάκι και δεν έχω ρίξει τρελά λεφτά πάνω του και ούτε θέλω να ρίξω,μια εξατμίσει θέλω να του βάλω...
η δικιά μου εξάτμιση καίγεται πολύ εύκολα και είναι μεγάλη σε μέγεθος και έχω κάψει πολλά άτομα σε μόλις δυο μήνες που το έχω στην κατοχή μου...
το μηχανάκι λέγεται loncin LX50Q-5 (απομίμηση supra)είναι μεγαλωμένο αλλά δεν ξέρω πόσο και σκεφτόμουν να του βάλω καμιά level μόλις βρω τα λεφτά.
θέλω να μην κάνει τρομερό θόρυβο για να μην έχω θέμα με την αστυνομία αλλά να βγάζει και ωραίο ήχο.
τρεις άσχετες ερωτήσεις :
1.μου έχει πέσει υγρό μπαταρίας στην εξάτμιση και μου έχει δημιουργηθεί ένας μεγάλος λεκές με τι μπορώ να τον καθαρίσω?
2.στο καπάκι του κινητήρα λέει product ή desing in japan κάτι τέτοιο,δλδ τι δεν είναι κινέζικο το μηχανάκι μου?
3.παίζει ρόλο άμα βάλω μεταχειρισμενη η καινούργια? ξέρετε κανένα μέρος που πουλάνε μεταχειρισμενες εξατμίσεις?
καμιά πρόταση στο τι να του βάλω?
ευχαριστώ πολυ :)

SHOOTER045
03/08/2013, 14:53
car.gr
χτυπας το μηχανακι σου στις αναζητησεις,το βρισκεις μετα ανταλλακτικα για αυτο το οχημα και θα βρεις εξατμισεις

adrikos
04/08/2013, 00:32
το έχω κοιτάξει το site και βρήκα φτηνές εξατμίσεις αλλά αυτό είναι το λιγότερο που με αφορά